رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان بودجه ای حدود 5 تا 7تومن درنظر گرفته شده
این قطعات رو انتخاب کردم :
M/b :
ASUS maximus VII Ranger z97 or ASUS H97 Pro Gamer
CPU :
Intel core i7 4790k or core i7 4790
HDD : Seagate Barracuda 2TB 64MB 7200Rpm
Memory :
Corsair Vengeance pro 2*8 GB ddr3 2133
or 2*8 GB ddr3 1600
VGA :
ASUS GTX 970 Strix or Gigabyte GTX 970 G1
or ASUS GTX 980 Strix or Gigabyte GTX 980 G1
----------------------------------
در مورد کیس و پاور هم بهم کمک کنید . و مورد دیگه اینکه قیمت تمام شده ی کیس با قطعات مدل پایین تر ذکر شده و مدلای بالاتر تفاوت قیمتشون چقدر خواهد شد

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.4k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

M/b :

CPU :

Memory :

or 2*8 GB ddr3 1600

VGA :

در مورد کیس و پاور هم بهم کمک کنید . و مورد دیگه اینکه قیمت تمام شده ی کیس با قطعات مدل پایین تر ذکر شده و مدلای بالاتر تفاوت قیمتشون چقدر خواهد شد

MB: Asus maximus VII ranger         780t

CPU: Core i7-4790k        1150t

R.A.M: Kingston HyperX Fury 1600 3x4Gb=12GB         420t

GPU: 2x giga 970 WF 3x SLI       3100t

HDD: Seagate barracuda 2TB          280

SSD: samsung 840 EVO 120GB          380

Cooler: TR Macho black          250

Case: Green X6          320

PSU: Corsair CX 750M          380

7060t

و تا 5 تومن میتونید این سیستم رو بخرید (چیزایی رو که ننوشتم همون بالایی ها)

MB: Asus Z97-C         570

CPU: Core i5-4690K         800

GPU: giga gtx 970 WF3X       1550

cooler: TR HR-02 Macho         150

رم 8 گیگ هم برای سیستم گیمینگ کافیه البته من 12گیگ نوشتم , همچنین توی گیم , فرق فرکانس 1600 با 2400 , 3-4 فریم هستش

درمورد گرافیک تو سیستم بالا هم اگر اصرار دارید که مدل G1  یا Strix رو بخرید , میتونید SSD شو حذف کنید که اصلا پیشنهاد نمیشه

لینک به دیدگاه

MB: Asus maximus VII ranger         780t

CPU: Core i7-4790k        1150t

R.A.M: Kingston HyperX Fury 1600 3x4Gb=12GB         420t

GPU: 2x giga 970 WF 3x SLI       3100t

HDD: Seagate barracuda 2TB          280

SSD: samsung 840 EVO 120GB          380

Cooler: TR Macho black          250

Case: Green X6          320

PSU: Corsair CX 750M          380

7060t

و تا 5 تومن میتونید این سیستم رو بخرید (چیزایی رو که ننوشتم همون بالایی ها)

MB: Asus Z97-C         570

CPU: Core i5-4690K         800

GPU: giga gtx 970 WF3X       1550

cooler: TR HR-02 Macho         150

رم 8 گیگ هم برای سیستم گیمینگ کافیه البته من 12گیگ نوشتم , همچنین توی گیم , فرق فرکانس 1600 با 2400 , 3-4 فریم هستش

درمورد گرافیک تو سیستم بالا هم اگر اصرار دارید که مدل G1  یا Strix رو بخرید , میتونید SSD شو حذف کنید که اصلا پیشنهاد نمیشه

دستت درد نکنه اما دوست عزیز شما همه چیزشون تغییر دادی که :D  .SSD  برای گیم  ضروریه ؟

رم 12 گیگ که نمیشه سوار کرد روی z97-c  چون دو کاناله هستش . من دارم برای یکی دوسال دیگه فکر میکنم که دیگه 8 گیگ جواب نده و لگ بندازه . CPU هم نمیخوام i5 بردارم چون همین الانش روی بعضی بازیها دیگه خو جوابگو نیست . زیادم SLI تمایلی ندارم .

لینک به دیدگاه

دوستان سلام 1700 بوجم برای خرید cpu.min.ram هست این قطعها بهم پیشنهاد شده با هزینم یکیه هست 

بنظر شما میرزه یا نه اگر پیشنهادی بهتری دارین که به بوجه من بخوره ممنون میشم راهنمای کنید اینو یادم رفت بگم رمو میخام به 16 افزایش بدم میتونم از همین نوع رم 2تا 4 بگیرم اضافه کنم 

لینک به دیدگاه

M/b :

CPU :

Memory :

or 2*8 GB ddr3 1600

VGA :

مین برد رو برای پردازنده ضریب باز (k دار) هیچ وقت z پایین تر نگیرید یعنی در یک کلام VII Ranger

اما باز اگه بخواید 4790 بدون k بگیرید h97 pro gamer گزینه مناسبیه

همچنین اگه قصد اضافه کردن کارت گرافیک دوم رو دارید در صورتی هم که حتی پردازندتون 4790 باشه باید همون VII Ranger رو بگیرید

در مورد رم اگه با توجه به مواردی که گفتم اگر قصد خرید h97 رو دارید باید رم با سرعت 1600 بخرید اما اگه z97 رو میخرید 2133

کارت گرافیک هم 970 پیشنهاد میشه چون درسته 980 قدرتمنده اما قدرت نسبت به قیمتش پایین تره 970 هست

و همینجور این سری strix ایسوس چندان به صرفه نیستن،گیگابایت یا زوتاک بگیرید بهتره

بهتره یه ssd اینتل 520 با حجم 120 گیگابایت در کنارش داشته باشید (مقرون به صرفه و پر سرعت هست) که ویندوز و نرم افزار هایی که زیاد باهاش کار دارید رو روی ssd نصب کنید

برای انتخاب پاور شما باید لیست نهاییتون رو بدید

لینک به دیدگاه

بله البته من با سیستم خودم تجربه سرعت رندرینگ بدون مشکل رو دارم

لینک به دیدگاه

مین برد رو برای پردازنده ضریب باز (k دار) هیچ وقت z پایین تر نگیرید یعنی در یک کلام VII Ranger

اما باز اگه بخواید 4790 بدون k بگیرید h97 pro gamer گزینه مناسبیه

همچنین اگه قصد اضافه کردن کارت گرافیک دوم رو دارید در صورتی هم که حتی پردازندتون 4790 باشه باید همون VII Ranger رو بگیرید

در مورد رم اگه با توجه به مواردی که گفتم اگر قصد خرید h97 رو دارید باید رم با سرعت 1600 بخرید اما اگه z97 رو میخرید 2133

کارت گرافیک هم 970 پیشنهاد میشه چون درسته 980 قدرتمنده اما قدرت نسبت به قیمتش پایین تره 970 هست

و همینجور این سری strix ایسوس چندان به صرفه نیستن،گیگابایت یا زوتاک بگیرید بهتره

بهتره یه ssd اینتل 520 با حجم 120 گیگابایت در کنارش داشته باشید (مقرون به صرفه و پر سرعت هست) که ویندوز و نرم افزار هایی که زیاد باهاش کار دارید رو روی ssd نصب کنید

برای انتخاب پاور شما باید لیست نهاییتون رو بدید

من اهل اورکلاک نیستم و زیاد ازش سر درنمیارم . فقط خواستم بدونم اگر مدل بدون K رو بردارم ، مدتی بعد سر فرکانس و این دست مسائل به مشکلی برنمیخورم ؟! میخوام با هزینه ی مناسب حالا حالا ها مشکل پردازشی نداشته باشم

در مورد مادربورد هم ترجیح میدم Z97 رو بخرم اما سوالی که پیش میاد اینه که بین دو مدل VII Ranger و مدل ساده ی ASUS Z97-C تفاوت محسوسی با هدف گیمینگ ایجاد میشه ؟ ( به غیر ویژگی SLI )

ویژگیهای اضافه گیمینگ Ranger کاربردی هست تا هزینه بیشتری بشه براش ؟!

رمهای 16گیگ 2133 قیمتشون چنده ؟ راندمان کاریش تو گیم محسوس هست تا هزینه بشه برای بالاتر از 1600 ؟

زوتاک شنیدم کولینگ معمولی داره و راندمانش پایین تره اما انتخابم همون GTX 970 G1 Gaming هستش یا مدلای مشابه از 970 این برند

---------------------

پس با توجه به صحبتهای شما و سبک سنگین کردن من تصمیمم این میشه . ( البته با توجه به سوال اولم اختیار عوض کردن مدل پردازنده رو دارید ) :

ASUS maximus VII Ranger z97

core i7 4790k

SSD : Intel 120GB

Corsair Vengeance pro 2*8 GB 1600/2133

Gigabyte GTX 970 G1

Case : Green X6

Power : ؟

لینک به دیدگاه

من اهل اورکلاک نیستم و زیاد ازش سر درنمیارم . فقط خواستم بدونم اگر مدل بدون K رو بردارم ، مدتی بعد سر فرکانس و این دست مسائل به مشکلی برنمیخورم ؟! میخوام با هزینه ی مناسب حالا حالا ها مشکل پردازشی نداشته باشم

در مورد مادربورد هم ترجیح میدم Z97 رو بخرم اما سوالی که پیش میاد اینه که بین دو مدل VII Ranger و مدل ساده ی ASUS Z97-C تفاوت محسوسی با هدف گیمینگ ایجاد میشه ؟ ( به غیر ویژگی SLI )

ویژگیهای اضافه گیمینگ Ranger کاربردی هست تا هزینه بیشتری بشه براش ؟!

رمهای 16گیگ 2133 قیمتشون چنده ؟ راندمان کاریش تو گیم محسوس هست تا هزینه بشه برای بالاتر از 1600 ؟

زوتاک شنیدم کولینگ معمولی داره و راندمانش پایین تره اما انتخابم همون GTX 970 G1 Gaming هستش یا مدلای مشابه از 970 این برند

---------------------

پس با توجه به صحبتهای شما و سبک سنگین کردن من تصمیمم این میشه . ( البته با توجه به سوال اولم اختیار عوض کردن مدل پردازنده رو دارید ) :

ASUS maximus VII Ranger z97

core i7 4790k

SSD : Intel 120GB

Corsair Vengeance pro 2*8 GB 1600/2133

Gigabyte GTX 970 G1

Case : Green X6

Power : ؟

ببینید اورکلاک تا حدی که cpu پایدار باشه و دمای خوبی هم داشته باشه توانایی پردازنده رو بالا میبره

4790 و 4790k توی کلاک پیشفرض فاصله چندانی ندارن و 4790k کمی قویتره

گران تر بودن این سی پی یو به خاطر ضریب باز بودنش هست.دیگه اینکه به خاطر کلاک بالا (4 گیگاهرتز در حالت عادی و 4.4 در حالت توربو)

این پردازنده بسیار داغ تر از 4790 هست

و به خاطر اینکه اهل اورکلاک نیستید (باید حساب آینده رو هم بکنید که یک موقع پشیمون نشید) خرید یک پردازنده ضریب باز هزینه اضافی هست چون قدرت هر دو تقریبا مشابهه

پس در یک نتیجه گیری کلی 4790 برای شما بهتره

در مورد رم هم،رم هایی که گفتید تقریبا توی بازار کم گیر میان و پیشنهاد بنده Gskill Trident X 16GB 8GBX2 2400Mhz هست،سرعت بالاتر رم در گیم تفاوت داره اما نه محسوس ولی بین قیمت سرعت های بالا و پایین چندان تفاوتی نیست

تفاوت VII Ranger با یک z97 ساده مثل z97-c به جز sli در ظاهر بهتر و کیفیت فوق العاده بالاتر هست اما در کارایی مورد خاصی نیست

گرافیک هم گیگابایت شرکت با تجربه ای هست و فکر میکنم بالاترین فروش 970 از گیگابایت باشه و همه هم راضی هستن،و میتونید g1 رو انتخاب کنید

پاور هم باید بگید که قصد اضافه کردن گرافیک دوم رو دارید یا نه

اگه مانیتورتون فول اچ دی هست 970 برای انواع بازی های سنگین زیاد هم هست،اما اگه الان 4k دارید یا قصد خرید مانیتور 4k رو دارید به نظر بنده باید دو 970 رو sli کنید

در واقع اگر قصد اضافه کردن گرافیک دوم رو دارید باید پاور بالاتری بگیرید

ضمنا پاور رو اگه ماژولار انتخاب کنید نظم بهتری کیستون میگیره و همچنین پاور های دارای گواهینامه 80 پلاس بهینه تر هستن و توی مصرف برق کاملا تاثیر میذارن

لینک به دیدگاه

ببینید اورکلاک تا حدی که cpu پایدار باشه و دمای خوبی هم داشته باشه توانایی پردازنده رو بالا میبره

4790 و 4790k توی کلاک پیشفرض فاصله چندانی ندارن و 4790k کمی قویتره

گران تر بودن این سی پی یو به خاطر ضریب باز بودنش هست.دیگه اینکه به خاطر کلاک بالا (4 گیگاهرتز در حالت عادی و 4.4 در حالت توربو)

این پردازنده بسیار داغ تر از 4790 هست

و به خاطر اینکه اهل اورکلاک نیستید (باید حساب آینده رو هم بکنید که یک موقع پشیمون نشید) خرید یک پردازنده ضریب باز هزینه اضافی هست چون قدرت هر دو تقریبا مشابهه

پس در یک نتیجه گیری کلی 4790 برای شما بهتره

در مورد رم هم،رم هایی که گفتید تقریبا توی بازار کم گیر میان و پیشنهاد بنده Gskill Trident X 16GB 8GBX2 2400Mhz هست،سرعت بالاتر رم در گیم تفاوت داره اما نه محسوس ولی بین قیمت سرعت های بالا و پایین چندان تفاوتی نیست

تفاوت VII Ranger با یک z97 ساده مثل z97-c به جز sli در ظاهر بهتر و کیفیت فوق العاده بالاتر هست اما در کارایی مورد خاصی نیست

گرافیک هم گیگابایت شرکت با تجربه ای هست و فکر میکنم بالاترین فروش 970 از گیگابایت باشه و همه هم راضی هستن،و میتونید g1 رو انتخاب کنید

پاور هم باید بگید که قصد اضافه کردن گرافیک دوم رو دارید یا نه

اگه مانیتورتون فول اچ دی هست 970 برای انواع بازی های سنگین زیاد هم هست،اما اگه الان 4k دارید یا قصد خرید مانیتور 4k رو دارید به نظر بنده باید دو 970 رو sli کنید

در واقع اگر قصد اضافه کردن گرافیک دوم رو دارید باید پاور بالاتری بگیرید

ضمنا پاور رو اگه ماژولار انتخاب کنید نظم بهتری کیستون میگیره و همچنین پاور های دارای گواهینامه 80 پلاس بهینه تر هستن و توی مصرف برق کاملا تاثیر میذارن

دوست گلم نه 4k ندارم .مانیتور فعلیم 768p هستش اما هدفم ارتقا به 1080p هست . همین 1080 با 60fps کافیه برام . و تا زمانی که کفایت بکنه قصد تغییر چیزی رو ندارم . پاور رو هم با توجه به همین یک عدد gtx 970 g1 بگید . در مقوله پاور هم اطلاعات کاملی ندارم اگر میشه در انتخاب مدل با دارا بودن ویژگیهایی که گفتین بهم کمک کنید + قیمت نهایی کل کیس

بازم ممنون

لینک به دیدگاه

دوست گلم نه 4k ندارم .مانیتور فعلیم 768p هستش اما هدفم ارتقا به 1080p هست . همین 1080 با 60fps کافیه برام . و تا زمانی که کفایت بکنه قصد تغییر چیزی رو ندارم . پاور رو هم با توجه به همین یک عدد gtx 970 g1 بگید . در مقوله پاور هم اطلاعات کاملی ندارم اگر میشه در انتخاب مدل با دارا بودن ویژگیهایی که گفتین بهم کمک کنید + قیمت نهایی کل کیس

بازم ممنون

پس برای 1080p کارت 970 زیاد هم هست پس در این باره نیازی به خرید گرافیک دوم ندارید،اما مین برد رو همون VII Ranger میذارم که زمانی خواستید sli کنید بتونید و نخواید مین برد روعوض کنید که به صرفه نباشه

پاور هم پیشنهادم Enermax Triathlor ECO 650W هست که نیمه ماژولار هست و گواهینامه 80 پلاس Bronze داره

همچنین برای cpu شما با توجه به اینکه فن استوک داخل جعبش نویز تقریبا زیادی داره و مناسب گیم نیست کولر ThermalRight True Spirit 120M BW Rev.A رو پیشنهاد میکنم

پس در یک نتیجه گیری کلی:

CPU:Intel core i7 4790 :1,115,000

mainboard:Asus maximus vii ranger z97:780,000 هرچند باز این قابل تغییره یعنی اگر کلا با توجه به مواردی که گفتم در آینده هم قصد اضافه کردن گرافیک دوم رو ندارید h97 pro gamer هم مناسبه

ram:Gskill Trident X 16GB 8GBX2 2400Mhz DDR3 Ram:750,000

vga:Gigabyte GTX 970 G1 Gaming:1,700,000

hdd:Seagate Barracuda 2TB 64MB:280,000 با توجه به انتخاب خودتون

ssd:intel 520 series 120 GB:300,000

case:green x6:320,000 با توجه به سلیقه خودتون

power:Enermax Triathlor ECO 650W Bronze:360,000

CPU Cooler:Thermal Right True Spirit 120M-BW Rev.A:115,000

جمعا میشه بسته به فروشگاهی که انتخاب میکنید حدود 5,720,000

البته cpu و رمتون کاملا آینده نگرانه هست وگرنه برای پایین اومدن هزینتون میتونید رم رو 8 و cpu رو به i5 4690 تغییر بدید که با این تغییر در حال حاضر هیبچ تفاوتی مشاهده نمیکنید مگر اینکه چند سال آینده

به هر حال فکر نهاییتون رو بکنید،این لیست هم لیست مناسبیه اما 4790 و رم 16 برای بازی در حال حاضر کمی زیاده مگر اینکه با برنامه های محاسباتی سنگین هم سروکار داشته باشید

لینک به دیدگاه

دوستان گرافیک من توی فول لود دماش به 75 تا 80 درجه میرسه و سی پی یو توی فول لود به 63 تا 70 درجه عادی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!

سلام دوست عزیز

یک چیزی که من فهمیدم از سیستم خودم رو برات میگم

من بازی هایی مثل کرایسیس و باتل 4 رو رو سیستم بازی میکردم

دما مرز 70 میشد اما بازی ای مثل جنگجوی سایه ها دما تا 78 میرفت تنظیمات رو مدیوم میکردم حتی low بازم برام تعجب بود چرا اینجوریه!فکر کردم از فیزیک بازی چون خاموش نمیشد اما بعدا گفتم فرق اینا چیه?!فهمیدم فریم بازی 280 ایناست

من قبلا رو سیستم قدیم بازی ها رو بزور اجرا میکرد تو تنظیمات گرافیکی همیشه vysn اتوماتیک روشن میکرد و من همیشه خاموشش میکردم لگ بازی برطرف میشد!

ازاین رو کلا vysn رو درک نمیکردم

حالا اکثر اوقات روشنش میکنم فشار از رو گرافیک و سی پی یو برداشته میشه

دما هم نرمال 69 میشه

فقط رو farcry 4 خاموشه چون روشن باشه فریم تغییری نمکنه اما لگ میافته

گرافیک منم 760gtx

احتمال میدم مشکل شما هم همین باشه اگه این نبود پیشنهاد میکنم تنظیمات بازی رو بیارید پایین

مثلا با انتی انالایز 2x برو چه کاریه 8x و ازاین قبیل تنظیمات...

چون کارت شما مصرفش پایینتر از مال منه در نتیجه دماش هم باید پایینتر باشه

ببخشید داستان سرایی کردم اما ماجرا باید گفته میشد:d

Sent from my GT-I9100G using Tapatalk

لینک به دیدگاه

پس برای 1080p کارت 970 زیاد هم هست پس در این باره نیازی به خرید گرافیک دوم ندارید،اما مین برد رو همون VII Ranger میذارم که زمانی خواستید sli کنید بتونید و نخواید مین برد روعوض کنید که به صرفه نباشه

پاور هم پیشنهادم Enermax Triathlor ECO 650W هست که نیمه ماژولار هست و گواهینامه 80 پلاس Bronze داره

همچنین برای cpu شما با توجه به اینکه فن استوک داخل جعبش نویز تقریبا زیادی داره و مناسب گیم نیست کولر ThermalRight True Spirit 120M BW Rev.A رو پیشنهاد میکنم

پس در یک نتیجه گیری کلی:

CPU:Intel core i7 4790 :1,115,000

mainboard:Asus maximus vii ranger z97:780,000 هرچند باز این قابل تغییره یعنی اگر کلا با توجه به مواردی که گفتم در آینده هم قصد اضافه کردن گرافیک دوم رو ندارید h97 pro gamer هم مناسبه

ram:Gskill Trident X 16GB 8GBX2 2400Mhz DDR3 Ram:750,000

vga:Gigabyte GTX 970 G1 Gaming:1,700,000

hdd:Seagate Barracuda 2TB 64MB:280,000 با توجه به انتخاب خودتون

ssd:intel 520 series 120 GB:300,000

case:green x6:320,000 با توجه به سلیقه خودتون

power:Enermax Triathlor ECO 650W Bronze:360,000

CPU Cooler:Thermal Right True Spirit 120M-BW Rev.A:115,000

جمعا میشه بسته به فروشگاهی که انتخاب میکنید حدود 5,720,000

البته cpu و رمتون کاملا آینده نگرانه هست وگرنه برای پایین اومدن هزینتون میتونید رم رو 8 و cpu رو به i5 4690 تغییر بدید که با این تغییر در حال حاضر هیبچ تفاوتی مشاهده نمیکنید مگر اینکه چند سال آینده

به هر حال فکر نهاییتون رو بکنید،این لیست هم لیست مناسبیه اما 4790 و رم 16 برای بازی در حال حاضر کمی زیاده مگر اینکه با برنامه های محاسباتی سنگین هم سروکار داشته باشید

دمت گرم داداش . خیلی کمکم کردی تواین موارد .یه چیزی خواستم بپرم . یکی از دوستان بهم گفته رم با باس بالای 2000 دیگه تاثیری تو راندمان بازی نداره و برای کارای دیگست باسهای بالاتر .رم رو با باسهای 2000 یا 1866بگیرم خوبه ؟ کدوم برند رمها بهترین کیفیت رو دارند ؟ به من همیشه کورسیر پیشنهاد شده اما حتماََ شما هم دلیلی داشته که مدل دیگه ای معرفی کردین بهم

لینک به دیدگاه

دمت گرم داداش . خیلی کمکم کردی تواین موارد .یه چیزی خواستم بپرم . یکی از دوستان بهم گفته رم با باس بالای 2000 دیگه تاثیری تو راندمان بازی نداره و برای کارای دیگست باسهای بالاتر .رم رو با باسهای 2000 یا 1866بگیرم خوبه ؟ کدوم برند رمها بهترین کیفیت رو دارند ؟ به من همیشه کورسیر پیشنهاد شده اما حتماََ شما هم دلیلی داشته که مدل دیگه ای معرفی کردین بهم

خواهش میکنم داداش، لطف داری :)

در کل اسپید بالاتر رم تاثیر محسوسی توی بازی نمیذاره اما فاصله قیمتی اسپید های بالاتر معمولا چندان نیست و اسپید 1866 هم بگیری مشکلی نداره

برند های Corsair و Gskill و Kingston بهترین کیفیت رو دارن

به خاطر اینکه Corsair کمیابه یا باشه هم معمولا قیمت واقعیش نیست Gskill رو پیشنهاد کردم

Corsair و Gskill هر دو برند های فوق العاده رم هستند و تقریبا توی کیفیت فرقی ندارن و انتخاب بینشون مثل ایسوس و گیگابایت توی مین برد کمی سلیقه ای هست،اما بنده در این زمینه چون سلیقه خاصی ندارم با توجه به موردی که ذکر کردم Gskill رو پیشنهاد کردم،اگه به Corsair علاقه داری  و با قیمت خوب پیدا کردی بگیر خیلی هم خوبه

لینک به دیدگاه

سلام.

من این مانیتور3d رو میخام دسته دو بخرم قیمتشم 800 تا هستش به نظر شما خوبه.

http://www.kalagard.com/item/monitors/details/455/

ویرایش شده توسط callaf
لینک به دیدگاه

از دوستان عزیز خواهشمندیم هرکسی اطلاعی داره بگه چرا با اینکه دلار فقط 7 درصد قیمتش بالا رفته پردازنده  i7 4790 که قیمتش 950تومن بود الان به یک میلیون صدو سی هزار تومان رسیده وبا 4790k  تقریبا برابر شده؟؟؟ :-? :-? :laughing:

لینک به دیدگاه

سلام.

یک سوال که خیلی من توش گیر کردم اینه!!

من مشخصات قطعاتم اینه

رم 8 باس 1600

گرافیک r9 270x

حالا بین 2 انتخاب موندم!!!

میخوام هم مین و cpu بخرم هم مانیتور!!! با 1050(البته دست دوم!!!)

2 انتخاب دارم

1. مین b85=====> حدود 240

2. cpu 4690 ====> 550

3. مانیتور 20 اینچ معمولی حدود 220

یا 

مین b85 =====> 260

cpu 4150 =====> 320

مانیتور full hd تو رنج 500 تومن مثل 23MP65HQ

همه این قطعاتی که گفتم دست دوم میخوام بگیرم و قیمت دست دوم رو زدم!!

حالا با توجه به باقی قطعات کدوم خرید اصولی تره؟؟

مرسی

ویرایش شده توسط hassan-m
لینک به دیدگاه

سلام.

من این مانیتور3d رو میخام دسته دو بخرم قیمتشم 800 تا هستش به نظر شما خوبه.

http://www.kalagard.com/item/monitors/details/455/

دوستان نظر ندارید برای این سوال

لینک به دیدگاه

عزیزم ارزش نداره من این مدل رو یادم میاد بسیار قدیمیه فکر کنم مال 6 یا 7 سال پیش باشه

تازه مدلهای 3d جدید هم چیز تحفه ای نیست چون مشکلاتی داره که هنوز نتونستن رفع کنن مثلا یکیش اینکه فقط مستقیم باید نگاه کنی و بعدیش اینکه عینک مخصوص بزنی

بنظر من بیخیال 3ی بشو برو یه پنل ips بگیر و حال کن

لینک به دیدگاه

عزیزم ارزش نداره من این مدل رو یادم میاد بسیار قدیمیه فکر کنم مال 6 یا 7 سال پیش باشه

تازه مدلهای 3d جدید هم چیز تحفه ای نیست چون مشکلاتی داره که هنوز نتونستن رفع کنن مثلا یکیش اینکه فقط مستقیم باید نگاه کنی و بعدیش اینکه عینک مخصوص بزنی

بنظر من بیخیال 3ی بشو برو یه پنل ips بگیر و حال کن

لینک به دیدگاه

سلام.

یک سوال که خیلی من توش گیر کردم اینه!!

من مشخصات قطعاتم اینه

رم 8 باس 1600

گرافیک r9 270x

حالا بین 2 انتخاب موندم!!!

میخوام هم مین و cpu بخرم هم مانیتور!!! با 1050(البته دست دوم!!!)

2 انتخاب دارم

1. مین b85=====> حدود 240

2. cpu 4690 ====> 550

3. مانیتور 20 اینچ معمولی حدود 220

یا 

مین b85 =====> 260

cpu 4150 =====> 320

مانیتور full hd تو رنج 500 تومن مثل 23MP65HQ

همه این قطعاتی که گفتم دست دوم میخوام بگیرم و قیمت دست دوم رو زدم!!

حالا با توجه به باقی قطعات کدوم خرید اصولی تره؟؟

مرسی

بنده گزینه اول رو ترجیح میدم! سی پی یو ارزشش بیشتر از مانیتوره( اونم همش 3اینچ اختلاف که زیاد به چش نمیاد)

به انضمام اینکه اگه بعدا قصد ارتقا گرافیک رو داشتی با 4150 به مشکل بزرگی میخوری

ویرایش شده توسط 13lack-13lood
لینک به دیدگاه

سلام به دوستان عزیز.نظر شما در مورد  سیستم پایین چیه؟

http://8pic.ir/images/ft23vseh189agxswqs6q.jpg

لینک به دیدگاه

سلام به دوستان عزیز.نظر شما در مورد  سیستم پایین چیه؟

http://8pic.ir/images/ft23vseh189agxswqs6q.jpg

خوب بید جیگر!

اما اگه نظرمنو بخای!  تا این قیمت سعی کن از چندتا چیزکم کنی که  گرافیک GTX980 رو برداری!

مثلا پاور Green 600A-HP با قیمت 260تومن زیادش هم هس!

مادربرد هم بنظرم asrock fantal1ty h97 killer  با قیمت 445 تومن خوبه( یا یچی تو این قیمت بردار)

رم رو با باس 1600mHz 

و در عوض cpu رو هم بکن i5 4690 

این نظر من بود!

ویرایش شده توسط 13lack-13lood
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...