رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان غرض از مزاحمت این بود که با شما دوستان یه صلاح مشورتی بکنیم بنده میخوام یه سیستم نسل جدید ببندم اینتل یا AMDولی ازاین می ترسم که با اومدن نسل جدید مثل

….,DirectX 11 ,USB 3,SATA 3,Larrabee

وسخت افزای مربوط بهشون

با مشکل روبرو بشم ولی از یه طرف میدونم که میتونم صبر کنم وحلوا اینا ولی از یه طرف دیگه هم میخوام با اینکه داریم کم کم به تابستون نزدیک میشیم یه سیستم نو ببندم ولی مشکل اینجاست که من آدم وسواسی ام (سیستم منم خیلی قدیمی کنده وبا التماس میاد بالا) یعنی ممکنه اگه یکی بکه صبر کن ddr4 میاد صبر کنم تا 2013

صبر کنم اگه یه سیستم بخرم تا پنج شش سال دیگه نمیتونم یه سیستم دیگه بخرم چون باسه این جدیده 2 تومن در نظر گرفتم

دوستان اگه فکری به ذهنشون میرسه راهنمایی وکمک بفرمائن این بنده حقیر را

دوستان

ویرایش شده توسط maddog
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوستان غرض از مزاحمت این بود که با شما دوستان یه صلاح مشورتی بکنیم بنده میخوام یه سیستم نسل جدید ببندم اینتل یا AMDولی ازاین می ترسم که با اومدن نسل جدید مثل

….,DirectX 11 ,USB 3,SATA 3,Larrabee

وسخت افزای مربوط بهشون

با مشکل روبرو بشم ولی از یه طرف میدونم که میتونم صبر کنم وحلوا اینا ولی از یه طرف دیگه هم میخوام با اینکه داریم کم کم به تابستون نزدیک میشیم یه سیستم نو ببندم ولی مشکل اینجاست که من آدم وسواسی ام (سیستم منم خیلی قدیمی کنده وبا التماس میاد بالا) یعنی ممکنه اگه یکی بکه صبر کن ddr4 میاد صبر کنم تا 2013

صبر کنم اگه یه سیستم بخرم تا پنج شش سال دیگه نمیتونم یه سیستم دیگه بخرم چون باسه این جدیده 2 تومن در نظر گرفتم

دوستان اگه فکری به ذهنشون میرسه راهنمایی وکمک بفرمائن این بنده حقیر را

دوستان

سلام

دوست عزیز میشه بگید که این سیستم رو برای چه کاری میخواهید و چه کارهایی انجام میدید ؟؟

و با این بودجه میشه یه سیستم عالی بست و نظر من روی اینتل هست i7.

لینک به دیدگاه

اگر شما مدنظرتون فقط خرید 2قطعه یعنی مادربورد وپردازنده باشد من قطعات زیر را معرفی میکنم:

Mailboard:GIGABYTE MA78G-DS3HP=120000Tooman

CPU:AMD Phenom™ X4 9950 2.6GHz=186000Tooman

که ان 2تا میشه 306تومن.اینم بگم که با این قیمت به نظر من میتونید برای مولتی مدیا قطعات زیر رو بردارید که تو رندر فوق العاده عمل میکند:

Mainboard:Asus:P5Q=126000Tooman

CPU:Core 2 Quad 6600=205000Tooman

که میشه 326تومن.خوب من دوتا قطعه پردازنده وگرافیکی که گفتید از دو پلتفرم براتون گفتم.اگر سوالی داشتید در خدمتیم

خیلی ممنون

یه سوال دیگه هم داشتم .اون اینکه نظزت درباره این مادربورد msi k9n2 sli platinum با سی پی یو ای ام دی 9550 چیه .

در ضمن هارد و رم و کارت گرافیک هم چی میتونید پیشنهاد کنید .

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز میشه بگید که این سیستم رو برای چه کاری میخواهید و چه کارهایی انجام میدید ؟؟

و با این بودجه میشه یه سیستم عالی بست و نظر من روی اینتل هست i7.

ممنون دوست عزیز با اینکه من بیشتر دوست دارم راجع اون چیزایی که گفتم بحث بشه باسه سیستمم راستش اصلا محدودیت مالی ندارم چه بسا پردازنده core i7 975 بردارم ,من این سیستم چون خودم برای طراحی می خوام کار با 3D max و Autocad و بازی و وممکنه چند شبانه روز کامپوتر روشن باشه چه بسا برا رندر یا دانلود و ممکنه بخوام که گاهی یه over ی هم بزنیم ولی بازم شما پست من رو بخونید تا ببینید درد من چیه!!!! راست بنده کارت گرافیک Quardo و IO Driver هم نمی خوام :(

لینک به دیدگاه

سیسینم پیشنهادی خودم بشرح زیره

CPU:Core i7 920 (D0 stepping)

Cpu Cooler:Coolit Domino A.L.C or Zalman 9700 LED

Main:Asus P6t7 WS Supercomputer or Rampage II Gene

Evga X58 Sli Classified

Foxconn Renaissance II

Memory:Crucial Ballistix

A Data XPG X series DDR3 2133(v2.0)

Graphic: یه چیزه ارزون بصرفه که تا موقع دایرکت ایکس 11 جواب بده

Storage:SSD 64Gb+ شایدH.D.D Seagate Barracude 7200.12 (1TB)وsuper talent or OCZ raid driver (PCIe SSD)

PSU:1Kw with 80plus Gold or 2*500W +PSU Tester

Case:Coolemaster Sniper Storm or NZXT Tempest

Fan Controller:NZXT Sentry LX

DVB:Technisat Skystar HD2 CI

Route: D-Link DIR-855 Xtreme N Duo or DIR-655 Xtreme N Gigabit

ُSound Card+Rom Driver :شما بگید

دوستان اگه Ram cooler خوب هم سراغ دارید بگید

بقیه چیزارم دارم

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز هزینه زیاد نکنید مثلا پردازنده 965 برندارید بهتره و به جاش همون 920 رو بردار خیالت راحت کار شما رو خیلی خوب جواب میده و در صورت نیاز میتونید اورش کنید + cpu cooler zerotherm nirvana که پایه سوکت 1366 هم براش اومده و میتونید بگیرید که انتخاب بهتری میتونه باشه و در مورد مینبورد rampage ll extreme یا gigabayte x58 extreme هم انتخابهای خوبی هستند و رمها رو هم با crucial موافقم واقعا رمهای باکیفیتی هستند 6gb 1600 mhz

کارت رو اگر یه چیز معمولی میخوای فعلا میتونی یه 8500 برداری .

و پاور رو هم یه 885 گرین بردار که کابلهاش هم جدا میشه و به اندازه ای که نیاز باشه کابل وصل میکنید .

و کیس nzxt tempet انتخاب بسیار خوبیه و کیس جادار و واقعا خنکیه و کولینگ بسیار عالی داره .

و در مورد کولر رم هم فکر نمیکنم چیزی تو بازار موجود باشه و البته اصلا نیازی نیست.

لینک به دیدگاه

سلام! به نسبتا با نظر رفیقمون آقای Dominator موافقم!

البته به نظر من برای مادربرد هزینه زیادی نمیخواد بشه! چون آقا نه اهل اور نه اهل ور رفتن .... یه مادربرد معمولی با هزینه بیشتر برای سایر قطعات بهتره!

بعدش برای اینکه گرافیک از لحاظ نرم افزاری اونم برای 3dmax باید یک گرافیک نسبتا متعادل با سیستم برداشت!

نظر من

Main:Biostar x58 Tpower

Ram:3x2GB 1600MHZ Crucial CL8

VGA:9800GTX Plus Zotac

CPU:i7 920 لبته اگر بتونید برای 965 هزینه کنید بد نیست اگر کارتون خیلی حرفه ای هستش!

Power:More than 800W

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز با اینکه من بیشتر دوست دارم راجع اون چیزایی که گفتم بحث بشه باسه سیستمم راستش اصلا محدودیت مالی ندارم چه بسا پردازنده core i7 975 بردارم ,من این سیستم چون خودم برای طراحی می خوام کار با 3D max و Autocad و بازی و وممکنه چند شبانه روز کامپوتر روشن باشه چه بسا برا رندر یا دانلود و ممکنه بخوام که گاهی یه over ی هم بزنیم ولی بازم شما پست من رو بخونید تا ببینید درد من چیه!!!! راست بنده کارت گرافیک Quardo و IO Driver هم نمی خوام :(

دوست گرامی فکر کنم منظورتون Core I7 965Extreme بود:D

لینک به دیدگاه

سلام! به نسبتا با نظر رفیقمون آقای dominator موافقم!

البته به نظر من برای مادربرد هزینه زیادی نمیخواد بشه! چون آقا نه اهل اور نه اهل ور رفتن .... یه مادربرد معمولی با هزینه بیشتر برای سایر قطعات بهتره!

بعدش برای اینکه گرافیک از لحاظ نرم افزاری اونم برای 3dmax باید یک گرافیک نسبتا متعادل با سیستم برداشت!

نظر من

main:biostar x58 tpower

ram:3x2gb 1600mhz crucial cl8

vga:9800gtx plus zotac

cpu:i7 920 لبته اگر بتونید برای 965 هزینه کنید بد نیست اگر کارتون خیلی حرفه ای هستش!

Power:more than 800w

اخه وقتی پای صحبت با 965اکسترم پیش میاد باید یه هیولای گرافیکی هم به سیستم اضافه کرد.اخه بدنیست اون پردازنده تو سیستمی باشه که کارتش 9800gtx هست؟:(

نظر من اینه یا 965اکسترم نباید باشه یا اگه باشه باید بقیه قطعات هم درست درمون باشن

لینک به دیدگاه

سهیل جان ایشون یه کارت موقتی میخواستند که به نظر من همین 9800gtx هم زیاده

لینک به دیدگاه

سهیل جان ایشون یه کارت موقتی میخواستند که به نظر من همین 9800gtx هم زیاده

میدونم عزیزم.من منظورم به شما نبود.یکی از دوستان گفت پردازنده 965اکسترم بگیر.گفتم اون پردازنده با این سیستم فایده ای نداره.اگه واقعیتو هم در نظر بگیرید تفاوتش محسوس نیست و فقط در سیستم های حرفه ای هست که میشه تفاوت رو احساس کرد

لینک به دیدگاه

سلام ! با اجازه اساتید ! بنظر من اگه قراره یک کازت موقت گرفته بشه ! بهتره کارت 250 gts رو بگیرن که هم قیمتش کمتره و هم قویتره ! با تشکر / بازنده

لینک به دیدگاه

سلام ! دوست عزیز اینم قطعات پیشنهادی من ! البته همین ابتدا اشاره کنم که از نظر حقیر هنوز مادربرد مناسبی برای کر ای سون ها عرضه نشده و روی همین حساب من هیچ تمایلی به ایشان ندارم ! اگه شمام پردازنده و مادربرد رو نمیخواید از این سری انتخاب کنید ! بفرمایید تا بهترین های اون رنج رو هم خدمت تون معرف یکنم ( بعنوان نظر شخصی )

در میان مادربرد های x58 موجود ! بنظر من ! فعلا نمیشه برای این سیستم مادربردی جز RAMPAGE 2 EXTERME انتخاب کرد ! لینک رویو

البته اینم بد نیست ! P6T6 WS Revolution . . لینک سایت رسمی

---------------------------------------------------------------------

بنظر من پردازنده همون 920 کافیه !

-------------------------------------------------------------------

رم CORSAIR / DOMINATOR / W FAN مدل مختص CORE I 7 ! در ضمن این مدل دارای یک رم کولر بسیار با کیفیت نیز میباشد ! فقط باید به این پسوند W FAN توجه داشت ! ( مدل جی تی هم بد نیست البته اگه مدل جی تی انتخاب کردید سعی کنید با خنک کننده مخصوص واترکولینگش بگیرید )

لینک سایت رسمی

----------------------------------------------------------------

گرافیک هم که گفتم برای امور موقت همون EVGA / GTS 250 بهترینه ! لینک سایت رسمی

-----------------------------------------------------------------

هارد هم بنظر من در وهله اول از وسترن دیجیتال فقط مدل های 32 مگ بافر و اگه سامسونگ های جدید هم برسن که در وهله دوم سامسونگ ! البته همون مدل های F1 سامسونگ هم خوبن !

در مورد SSD هم من فقط یک مدل رو پیشنهاد میکنم هر چند که فکر نمیکنم ضروری باشه ! مدل : Flash Media / Solid State Drives / SATA II / 2.5" SSD ( البته مدل جدیدش که روی قسمت اصلی خود پیچ نداره )

لینک سایت رسمی

لینک رویو

-------------------------------------------------------

پاور هم برای این سیستم این پاور رو پیشنهاد میکنم : COOLERMASTER / Real Power M1000

لینک سایت رسمی

لینک رویو

----------------------------------------------------------

کیس هم از کولر مستر و ست پاورشه با نام : COOLERMASTER / CM Stacker 830 NVIDIA Edition

لینک سایت رسمی

لینک رویو

-------------------------------------------------------------

Fan Controller : هم بنظر من فقط یک محصول از ASUS بدرد میخوره که مطمئن نیستم در ایران گیر بیاد ولی میشه سفارش داد احتمالا ! با نام : ASUS / G-PANEL برای مطالعه کارایی این دستگاه به اینجا مراجعه بفرمایید !

برای مشاهده تصویر و سرچ تصویر این محصول نیز ! به اینجا مراجعه بفرمایید !

اگه محصول اسوس گیر نیومد هم این : Zalman MFC2 Multi Fan Controller 5 .لینک رویو

---------------------------------------------------------------

Route : هم در میان محصولات موجود در ایران فقط ( سیلور ) linksys / WRT310N

لینک رویو

---------------------------------------------------------------

کارت صدا هم با اینکه خود مادربرد معرفی شده یعنی رمپیج 2 اکستریم کارت صدای مناسبی داره ولی اگه حرفه ایشو میخواید فقط و فقط : ASUS / Xonar HDAV1.3 Deluxe

لینک سایت رسمی

لینک رویو

رم کولر رو هم که خود رم های معرفی شده دارن فقط اگه یک واترکولینگ مرکزی هم خواستید این بهترینه ( البته رنگ سیلور فقط ) : ( Zalman / Reserator XT ( Hybrid Liquid Cooling System

لینک رویو رنگ سیلور

لینک رویو مشکی رنگ

امیدوارم پیشنهادات حقیر بکارتون بیاد ! بازم اگه موردی خواستید اضافه کنید بصورت منطقی تا 12 میلیون در خدمت هستیم ! :(

موفق باشید / بازنده

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

کسی میدونه که مادربورد asus p6t deluxe / oc palm رو کجا دارن و قیمتش چنده ؟

لینک به دیدگاه

کسی میدونه که مادربورد asus p6t deluxe / oc palm رو کجا دارن و قیمتش چنده ؟

فکر کنم اینها رو آقا کیوان آورده coolingsys

لینک به دیدگاه

فکر کنم اینها رو آقا کیوان آورده coolingsys

اینها رو اقا کیوان هم نداره رضا جان

لینک به دیدگاه

سلام دوستان. اولین پستم رو توی این انجمن دارم میزنم. خیلی خوش اومدم:D

یه سیستم میخوام ببندم. بودجه حداکثر 1600. یه قرون بالاتر نمیشه بزارم

کار خاصی باش انجام نمیدم بیشتر فیلم بازی نت

حالا راهنمائیم کنید خواهشا.

جان هر کی دوست دارید موس و کیبورد و اسپیکر رو از مارکای خوب بزارید نه فراسو و امثالهم

لینک به دیدگاه

سلام

من این قطعات رو میخوام بگیرم

یکی دو جا قیمت گرفتم

یکی گفت 370

یکی هم گفت 364 در میاد

• cpu : intel e7300
  • vga : xfx geforce 9600 gso 768mb ddr2
  • ram : patriot 1 gb ddr2
  • mainboard : asus p5kpl-1600
  • h.d.d : hitachi 320gb sata2

بودجم هم حداکثر تا 370 هست نه بالاتر نه پایین تر :D

خوبه ؟

قیمتش همین حده ؟

جایی از اون رو میشه عوض کرد که بهتر بشه تو همین قیمت ؟

البته بیشتر منظورم cpu و vga هست

لینک به دیدگاه

سلام

من این قطعات رو میخوام بگیرم

یکی دو جا قیمت گرفتم

یکی گفت 370

یکی هم گفت 364 در میاد

• cpu : Intel e7300
  • vga : Xfx geforce 9600 gso 768mb ddr2
  • ram : Patriot 1 gb ddr2
  • mainboard : Asus p5kpl-1600
  • h.d.d : Hitachi 320gb sata2

بودجم هم حداکثر تا 370 هست نه بالاتر نه پایین تر :D

خوبه ؟

قیمتش همین حده ؟

جایی از اون رو میشه عوض کرد که بهتر بشه تو همین قیمت ؟

البته بیشتر منظورم cpu و vga هست

دوست گرامی با این قیمت370 تومن سیستم مناسبیه اما بهش بگو با همین قیمت 2گیگ از رم پاتریوت بهت بده.البته بگو 2تا 1گیگ بده که چینش دوماناله مادربورد شکل بگیره که پهنای باند رمت 2برابر میشه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان. اولین پستم رو توی این انجمن دارم میزنم. خیلی خوش اومدم:D

یه سیستم میخوام ببندم. بودجه حداکثر 1600. یه قرون بالاتر نمیشه بزارم

کار خاصی باش انجام نمیدم بیشتر فیلم بازی نت

حالا راهنمائیم کنید خواهشا.

جان هر کی دوست دارید موس و کیبورد و اسپیکر رو از مارکای خوب بزارید نه فراسو و امثالهم

سلام! خوش اومدی

400بریا مونیتور و .................فقط مونیتور رو بالای 20 اینچ بردار!

کیس:

Main:Asus P6T

VGA:2xATI HIS 4830 CrossFire

Ram:3x1GB DDR3 OCZ 1333

CPU:Intel i7 920

Power:Real power up to 700W

موفق باشید!

لینک به دیدگاه

بین مادربرد های ASRock G31M-S و EliteGroup G31T-M7 کدوم رو پیشنهاد میدید ؟

در ضمن FSB بالا باعث افزایش چه عملکردی میشه ؟

لینک به دیدگاه

این سیستم و بهم پیشنهاد دادن. چطوره؟

cpu: core i7 920

main: asus p6t deluxe

ram: 2*2gb 1333

vga: 4870

hdd: seagate 7200.12 ya samsung f1 500gb

monitor: hp 2207 ya lg 2261w

case:???

mouse & keyboard:???

کیس nzxt guardian 921 گیر میاد؟

پاور هم ؟؟؟

لینک به دیدگاه

این سیستم و بهم پیشنهاد دادن. چطوره؟

cpu: core i7 920

main: asus p6t deluxe

ram: 2*2gb 1333

vga: 4870

hdd: seagate 7200.12 ya samsung f1 500gb

monitor: hp 2207 ya lg 2261w

case:???

mouse & keyboard:???

کیس nzxt guardian 921 گیر میاد؟

پاور هم ؟؟؟

با سلام

سیستم پیشنهادی من:

CPU : CORE i7 920

MAIN : GIGABYTE X58 - EXTREME

RAM : 3G / OCZ / GOLD / BUS:1333

VGA: 4890

HDD : SAMSUNG F1 500G OR WESTERN 500G WITH 16M BUFFER

LCD : HP 2207 OR SAMSUNG T220P

CASE : CASE NZXT TEMPEST OR GREEN TUNIQ 3

POWER : POWER GREEN GP885B

دلایل:

1-مادربرد asus p6t deluxe با قیمتی که الان داره (550) اصلا ارزش خرید نداره و با 60 تومان هزینه ی کمتر می توان به همون کارایی یا بیشتر از اون در GIGABYTE X58 - EXTREME رسید.

2-من خودم همیشه در انتخاب رم میگم : اول CORSAIR دوم OCZ .

3-با قیمتی که الان 4890 نسبت به 4870 پیدا کرده و با توجه به کارایی بالاتر 4890 دیگه کسی به دنبال 4870 نمیره و چون قیمت تقریبا یکسانی دارند ولی در مقابل کارایی 4890 حدود 15 الی 20 درصد نسبت به 4870 بهبود پیدا کرده.

4-هاردهای سری F1 سامسونگ که دیگه نیازی به تعریف نداره و همه میدونند که بسیار عالی هستند ولی به نظر من در کنار اون هاردهای وسترن هم اگر بتونید پیدا کنید چیزهای محشری هستند.

5-در رابطه با این دو کیس هر دو حرفه ای با کولینگی بی نظیر هستند که بین این دو تمپست بهتر و البته گرانتر از تونیک 3 می باشد.

با تشکر :D:D:D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...