رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان یه سیستم فقط کیس میخوام تا3 تومن برای کار در اتلیه عکاسی .ممنون

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

از بین واتر کولر هایی که لیون آورده کدومو پیشنهاد میدید

و آیا امکان داره از واتر کولر مایع نشت کنه؟ و احتمالش چقدر است.

بستگی به کیس شما داره . اگر جا برای مدل 360 داره ، خب مسلما بهتره . قیمتش هم به اندازه یک واترکولر 240 کورسیر هست . اگر جا برای 240 داره و 360 جا نمیشه ، این مدل هم انتخاب خوبیه . ولی اگر بالای کیس جا برای نصب رادیاتور نداری و فقط 120 میتونی بذاری ، چاره ای جز خرید مدل 120 نداری . باز هم به نسبت قیمت کیفیت خیلی خوب و پرفورمنس مناسبی میده بهت .

اگر شلنگ اون رو خ0یلی بپیچونی در دراز مدت ممکنه نشتی بده . ولی در حالت عادی بعیده . مگر اینکه پارگی ایجاد بشه . در کل احتمال اینکه نشتی بدن خیلی کمه . چون این مدلها مداربسته هستن و همه قسمتهایی که مایع توشون جریان داره پلمپ و وکیوم شدن .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان یه سیستم فقط کیس میخوام تا3 تومن برای کار در اتلیه عکاسی .ممنون

این لیست رو ببین . حدود 3450 شده . ولی کامله . برای کار شما خیلی خوبه . اگر فکر میکنی نمیتونی این مقدار هزینه کنی ، میشه از یه چیزهایی کم کرد .

میشه هارد رو 1 ترا برداشت .

میشه گرافیک رو مدل 750 گرفت .

میشه کیس رو ارزونتر برداشت .

میشه فنهای کیس رو مدل معمولی گذاشت .

میشه پاور رو مدل ارزونتر برداشت .

همه این کارها رو میشه کرد . ولی بهتره که چیزی رو کم نکنی . به نظر من این حالت الان ایده آله .

post-59-0-95293200-1435154823_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سلام 

این سیستم یکی از دوستای منه

CPU:core i3 3220

MB:H61M-S2PV

VGA:GT 730 Galaxy 2GB

Ram:8GB

Power:580 Green

HDD:1TB Green WD

گرافیک فعلیشو حدود 150 برمیدارن. اونم 600-700 داره. اگه گرافیکشو به R9 280X ارتقا بده، گلوگاه نمیشه؟ با این بودجه بهترین کانفیگ چی می تونه باشه برای گیم؟

لینک به دیدگاه

سلام قصد دارم یه کیس که مشخصاتش پایین هست برای بازی از لیون بخرم 2 تا هارد و 2تادی وی دی رایتر دارم . هیچ سر رشته ای هم از سخت افزار ندارم ایا می تونم هارد و دی وی دی ها رو پس از خرید خودم به کیس وصل کنم؟ اسونه؟

کسی میتونه اینجا یادم بده که چطور وصل کنم؟

k3fe_4645.png

ویرایش شده توسط zoroaster
لینک به دیدگاه

سلام 
دوستان گرافیک فعلی 
sapphire radeon hd 6570 128bit gddr3 1gb memorey clock 800 gpu clock 650 
1 گرافیک geforce gt 630 2gb 128bit msi متاسفانه اطلاعاته دیگری ندارم ازش دست دوم پیدا شده 
نظرتون چیه ؟
باس خودم بفروشم اون و بگیرم یا باس خودم بهتره ؟
البته این sapphire که دارم اگه اورکلاک بشه خیلی بهتر میشه ولی دوستان گفن ضعیف از نظر سخت افزاری

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام قصد دارم یه کیس که مشخصاتش پایین هست برای بازی از لیون بخرم 2 تا هارد و 2تادی وی دی رایتر دارم . هیچ سر رشته ای هم از سخت افزار ندارم ایا می تونم هارد و دی وی دی ها رو پس از خرید خودم به کیس وصل کنم؟ اسونه؟

k3fe_4645.png

هاردها ساتا هستن یا ide

از این کابل باریکا میخورن یا پهن ها

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

دوستان گرافیک فعلی 

sapphire radeon hd 6570 128bit gddr3 1gb memorey clock 800 gpu clock 650 

1 گرافیک geforce gt 630 2gb 128bit msi متاسفانه اطلاعاته دیگری ندارم ازش دست دوم پیدا شده 

نظرتون چیه ؟

باس خودم بفروشم اون و بگیرم یا باس خودم بهتره ؟

البته این sapphire که دارم اگه اورکلاک بشه خیلی بهتر میشه ولی دوستان گفن ضعیف از نظر سخت افزاری

زیاد فرقی با هم ندارم

تقریبا تو یک سطح هستن اگر میخواین افزایش کاریی داشته باشین باید کارت بهتری بگیرین

لینک به دیدگاه

سلام

لطفا بگین این کیس ارزش خرید داره ؟؟

http://www.farano24.com/2015/04/%DA%A9%DB%8C%D8%B3-%D8%AF%DB%8C%D9%BE-%DA%A9%D9%88%D9%84-%D9%85%D8%AF%D9%84-%DA%A9%D9%86%D8%AF%D9%88%D9%85%D9%86-kendomen.html

خیلی برام مهمه که خاک وارد کیسم نشه .... اگر مدل بهتری سراغ دارین تا حدودای 200 تومان که خاک داخل کیس نمیاد لطفا راهنمایی کنین .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

لطفا بگین این کیس ارزش خرید داره ؟؟

http://www.farano24.com/2015/04/%DA%A9%DB%8C%D8%B3-%D8%AF%DB%8C%D9%BE-%DA%A9%D9%88%D9%84-%D9%85%D8%AF%D9%84-%DA%A9%D9%86%D8%AF%D9%88%D9%85%D9%86-kendomen.html

خیلی برام مهمه که خاک وارد کیسم نشه .... اگر مدل بهتری سراغ دارین تا حدودای 200 تومان که خاک داخل کیس نمیاد لطفا راهنمایی کنین .

کیسو هر کاری بکنی خاک میگیره خصوصا فنها که خاکو میکشن تو اما اگه فیلتر داشته جلوشو میگیره ولی یه کمی همیشه هست در نهایت خود فنها یه کمی کثیف میشن

لینک به دیدگاه

هاردها ساتا هستن یا ide

یکی از دی وی ها ide با از اون پهنا هست ولی یکی دی وی دی با 2 تا هارد سا تا هستن

لینک به دیدگاه

کیسو هر کاری بکنی خاک میگیره خصوصا فنها که خاکو میکشن تو اما اگه فیلتر داشته جلوشو میگیره ولی یه کمی همیشه هست در نهایت خود فنها یه کمی کثیف میشن

ممنون از جواب

در مورد این نوع کیس چیزی نگفتین

ارزش خرید داره ؟

قیمتش 200000 تومنه

لینک به دیدگاه

با فعال کردن XMP خود به خود اورکلاک میشه و به فروکانس رم میرسه . پردازنده های 2011-3 به طور پیشفرض از رمهای با فرکانس 2133 پشتیبانی میکنن . برای استفاده از رم با فرکانس بالاتر باید از XMP استفاده کنی که نوعی اورکلاک محسوب میشه . اما به صورت کنترل شده .

مرسی از پاسختون

اینتل برای core i7 5930  به یک سری از مادر بردها و بایوسهاشون سرتیفیکیت داده برای بهترین کارایی xmp،  تو مادربردهای ایسوز ( که انتخاب من بود) فقط Delux  این گواهینامه  گرفته که با فعال کردنش باس رم به 2666 میرسه.

از دوستان شنیدم که تو ایسوز A با همین cpu و با روشن کردن xmp افت کارایی داشته.

اگر بخوام رم باس بالاتر بخرم (3000)، با دردسر کم میشه با اورکلاک دستی به باس 3000 یا بیشتر رسید؟؟؟

خرید کدوم گزینه بهتر هست؟؟

16 گیگ باس 3000  ؟؟

یا 

32 گیگ با باس 2666؟؟

ویرایش شده توسط MHMAX
لینک به دیدگاه

k3fe_4645.png

هاردها ساتا هستن یا ide

یکی از دی وی ها ide با از اون پهنا هست ولی یکی دی وی دی با 2 تا هارد سا تا هستن

لطفا جواب بدین

ویرایش شده توسط zoroaster
لینک به دیدگاه

مرسی از پاسختون

اینتل برای core i7 5930  به یک سری از مادر بردها و بایوسهاشون سرتیفیکیت داده برای بهترین کارایی xmp،  تو مادربردهای ایسوز ( که انتخاب من بود) فقط Delux  این گواهینامه  گرفته که با فعال کردنش باس رم به 2666 میرسه.

از دوستان شنیدم که تو ایسوز A با همین cpu و با روشن کردن xmp افت کارایی داشته.

اگر بخوام رم باس بالاتر بخرم (3000)، با دردسر کم میشه با اورکلاک دستی به باس 3000 یا بیشتر رسید؟؟؟

خرید کدوم گزینه بهتر هست؟؟

16 گیگ باس 3000  ؟؟

یا 

32 گیگ با باس 2666؟؟

با اورکلاک دستی میشه به فرکانس مورد نظر رسید . البته باید همزمان پردازنده رو هم اور کنی . کار کمی تخصصیه و باید بلد باشی . من اطلاعاتی ندارم . باید از دوستانی که تو کار اورکلاک هستن کمک بگیری .

32 گیگ بهتر از 16 گیگه . تو اینتل حجم رم مهمتره . اون مقدر تغییر فرکانس تفاوت کارایی زیادی ایجاد نمیکنه . ولی وقتی حجم زیاد بشه ، مواقعی که نیاز باشه تفاوت رو میشه احساس کرد .

لینک به دیدگاه

لطفا جواب بدین

هاردی که IDE هست رو نمیتونید به این مادربورد وصل کنید . ولی بقیه رو میتونید .

لینک به دیدگاه

لفاط میشه یاد بدید چطوری وصل کنم هیچی از سخت افزار نمی دونم ایا ide رو میشه با تبدیل وصل کرد؟

لینک به دیدگاه

IDE رو نمیتونی به ساتا وصل کنی . من تبدیلی ندیدم براش . اگر هم باشه خوب کار نمیکنه .

کابلهای ساتا شکلشون مشخصه که چطور باید وصل بشن . یک طرف صاف و یک طرف زاویه 90 درجه داره . روی هارد هم همین شکلی سوکت هست . دقت کن که درست جا بخورن . کابل برقش  هم به همین شکله . اگر سر کابل و سوکت روی هارد رو نگاه کنی ، راحت میتونی ببینی چطور بزنی . روی مادربورد هم جا برای ساتا به همین شکله . فقط هاردی که ویندوز روش نصب میشه رو روی سوکت ساتا شماره 1 بزن . روی بورد نوشته . از روی دفترچه بورد هم میتونی ببینی کدومه . اگر فکر میکنی نمیتونی ، ببر کسی که بلده برات ببنده . چون اگر اشتباه کنی و بد جا بزنی ممکنه باعث آسیب به قطعات بشی .

لینک به دیدگاه

IDE رو نمیتونی به ساتا وصل کنی . من تبدیلی ندیدم براش . اگر هم باشه خوب کار نمیکنه .

کابلهای ساتا شکلشون مشخصه که چطور باید وصل بشن . یک طرف صاف و یک طرف زاویه 90 درجه داره . روی هارد هم همین شکلی سوکت هست . دقت کن که درست جا بخورن . کابل برقش  هم به همین شکله . اگر سر کابل و سوکت روی هارد رو نگاه کنی ، راحت میتونی ببینی چطور بزنی . روی مادربورد هم جا برای ساتا به همین شکله . فقط هاردی که ویندوز روش نصب میشه رو روی سوکت ساتا شماره 1 بزن . روی بورد نوشته . از روی دفترچه بورد هم میتونی ببینی کدومه . اگر فکر میکنی نمیتونی ، ببر کسی که بلده برات ببنده . چون اگر اشتباه کنی و بد جا بزنی ممکنه باعث آسیب به قطعات بشی .

قراره بگم قطعاتو لیون برام اسمبل کنه بعدش که فرستاد این کابل ستا و پاور کعه گفتی تو مادربورد هست یا باید خودم بخرم؟ اگه هست چند تا هست به همشون کفایت می کنه؟

لینک به دیدگاه

برای هر قطعه باید یک کابل ساتا بگیری . پاور خودش کابل برقش رو داره . به لیون بگو تا برات بگیرن . احتمالا میتونن تهیه کنن . بگو چند تا قطعه داری ، برات تهیه میکنن .

راه آسونتر اینه که هارد و درایوت رو بفرستی فروشگاه تا برات ببندن . کمی هزینه میشه برات ، ولی خیالت راحته .

لینک به دیدگاه

برای هر قطعه باید یک کابل ساتا بگیری . پاور خودش کابل برقش رو داره . به لیون بگو تا برات بگیرن . احتمالا میتونن تهیه کنن . بگو چند تا قطعه داری ، برات تهیه میکنن .

راه آسونتر اینه که هارد و درایوت رو بفرستی فروشگاه تا برات ببندن . کمی هزینه میشه برات ، ولی خیالت راحته .

راستی کیس خودم که کبال داره اونها رو میتونم وصلش کنم؟

لینک به دیدگاه

اگر در حال حاضر وصل هستن به سیستم ، بله میتونی از همونها استفاده کنی . البته اگر مطمئنی که سالم هستن .

لینک به دیدگاه

درود.

دوستان بلاخر ما هنوز متوجه نشدیم تعداد فرکانس بهتر هست یا تعداد هسته؟

الان من واقعا بین خرید i7 5820 و i74790 موندم! واقعا نمیدونم کدومش مناسب تر هست.اینم بگم هم برای بازی میخوام و هم برای رندگیری

در نرم افزارهایی مثل افتر افکت وبه نظرتون با خرید 5820 آینده نگری کردم یا فقط پولم رو دور ریختم؟

مرسی

ویرایش شده توسط spasm1989
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...