رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

+ اینکه هارد وسترن بگیری بهتره

و مادربرد گیگا یا ایسوس بگیری بهتره

پاور هم گرین بگیری بهتره

هارد وسترن بگیرید بهتره! بشرط اینکه گرین نباشه!

من تو چند سال گذشته بدترین تجربه هام، با مادربورد های ارزون قیمت ایسوس و گیگا بوده!

ولی هر چی از برند MSI استفاده کردم، خیلی خیلی راضی بودم!

حتی حالا یه H81 از گیگا دارم که نمیتونه پردازنده رو درست  حسابی تغذیه که! هر بار روشن میکردم، یک بار خاموش میشد و باید دوباره روشنش میکردم!

تا اینکه مجبور شدم ولتاژ پردازنده رو دستی زیاد کنم تا سیستم پایدار بشه...

*دقت کرده باشید در مورد ازراک کلا حرف نمیزنم :wacko:  (خیلی خرابی داره و خیلی پیش اومده برام مادربورد اکبند مشکل داشته باشه)

و اینکه پاو هرچی میگیرید بگیرید،ولی این مدل کولر مستر رو نگیرید! تو 90% ریویو هایی که ازش دیدم، کاربران ناراضی بودن!

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

هارد وسترن بگیرید بهتره! بشرط اینکه گرین نباشه!

من تو چند سال گذشته بدترین تجربه هام، با مادربورد های ارزون قیمت ایسوس و گیگا بوده!

ولی هر چی از برند MSI استفاده کردم، خیلی خیلی راضی بودم!

حتی حالا یه H81 از گیگا دارم که نمیتونه پردازنده رو درست  حسابی تغذیه که! هر بار روشن میکردم، یک بار خاموش میشد و باید دوباره روشنش میکردم!

تا اینکه مجبور شدم ولتاژ پردازنده رو دستی زیاد کنم تا سیستم پایدار بشه...

*دقت کرده باشید در مورد ازراک کلا حرف نمیزنم :wacko:  (خیلی خرابی داره و خیلی پیش اومده برام مادربورد اکبند مشکل داشته باشه)

و اینکه پاو هرچی میگیرید بگیرید،ولی این مدل کولر مستر رو نگیرید! تو 90% ریویو هایی که ازش دیدم، کاربران ناراضی بودن!

به به بازم آقا بابک

نقد کننده نظرهای بنده :D

بابک جان سوال خودم رو هم ج بده بالاتر بین سه تا کیس نوشتم

لینک به دیدگاه

دوستان بین کیس های زیر کدامیک بهتره؟!

فرض بر این باشه که بنده بزرگترین کارت رو هم دارم(برای آینده نگری)

Green X Plus Eagle Case

از نظر اندازه گرافیک Green X1 Basic Gaming و Green X Plus Eagle وضعیت بهتری دارند!

ولی فکر کنم Green X Plus Eagle کلا 3 تا فن ساپورت میکنه که کم هست!

من شخصا از GREEN X3+ VIPER خیلی خوشم میاد!(البته کمی قیمتش بالاتره)

ولی از نظر کولینگ بهتر از اینا هست...

لینک به دیدگاه

این سیستم رو تایید می کنید همه قطعاتش رو؟ کاربری گیمینگ

vocs_1.png

هارد عوض کن اگر میخوای عمر بیشتری داشته باشه

مین از یه برند دیگه بگیر ازراک خوب نیست

نه سی پی یو سری k گرفتی نه رم باس بالا  چیپستh81 کارتو راه میندازه

رم حتما دو تا بردار2*4 دوال بشه افزایش کارای داره به شددت

اسپیکر ارزونتر برداری اشکالی نداره گیم با هدفون خوب بیشتر میچسبه

پاور حتما green بگیر تو این رنج قیمت

کیسم که تواین رنج چیزی پیدا نمیشه همین خوبه

گرافیکم عالیه خودم داشتتم این مدل

:)

در کل به نظر من سعی کن اگر میحوای سیستم بگیری اونم هسول دست دومشو بگیر خب که بتونی قطعات قویتر برداری

و بیشتر رو مین و سی پی یو سرمایه گذاری کن که بعدا بتونی ارتقا بدی و بهش اضافه کنی نهنه اینکه مجبور بشی بعدا همرو از اول جمع کنی دوباره

لینک به دیدگاه

بابا کسی راهنماییم نکرد اون بالا طومار بزرگی نوشتم کسی جوابم نداد فقط یه نفر جوابمو داد لطفا رهنماییم بکنین همون جا به صورت بزرگ و رنگ قرمز نوشتم بازم راهنماییم بکنین

لینک به دیدگاه

بابا کسی راهنماییم نکرد اون بالا طومار بزرگی نوشتم کسی جوابم نداد فقط یه نفر جوابمو داد لطفا رهنماییم بکنین همون جا به صورت بزرگ و رنگ قرمز نوشتم بازم راهنماییم بکنین

برای GTX960 همون i3-4170 کافی هست!

*من GTX960 رو با G1820 استفاده میکنم که فکر کنم 50% ضعیفتر از 4170 هست.

لینک به دیدگاه

52k_sys1.jpg

درود.سوالم رو کسی پاسخ نداد.حالا اگر ممکنه بفرمایید سیستم بالا با بودجه محدود مناسبه؟ در مورد رم و پاور انتخابم درست بود؟ 

استفاده صرفا فیلم و وبگردی و بازی.هیچ کار حرفه ای ندارم.

آیا این رم روی این سیستم 1600 کار میکنه یا پایین میاد؟ 

لینک به دیدگاه

یعنی این پردازنده مشکلی برای بازی ها به وجود نمیاره که انتخاب کردم خودت بهتر میدونی الان همه بازی ها i5 یا i3 میخوان من طوری میخوام برنامه ریزی کنم حداقل تا دوسال هم جوابوگو باشه تا اون موقع هم کارت گرافیک هم پردازنده رو تغییر میدم . در ضمن سک اسپیکر هم برام معرفی بکنین قیمتش تو رنج 50 یا 60 تومن باشه چون خیلی برام مهم نیس ممنون میشم این دو سوال رو جواب بدین

لینک به دیدگاه

52k_sys1.jpg

درود.سوالم رو کسی پاسخ نداد.حالا اگر ممکنه بفرمایید سیستم بالا با بودجه محدود مناسبه؟ در مورد رم و پاور انتخابم درست بود؟

سیستم ایده ال و خیلی خوبی انتخاب کردین فقط در مورد رم بگم میتونین تغییر نظر بدین

http://lioncomputer.ir/product/5544/Avexir+Core+Series+8GB+1600+CL11+DDR3/

اینم رم که معرفی کردم هم به صرفس هم قدرت خوبی داره و هم خیلی شکیل و کم هزینس نسبت به رم شما من این رم رو میخوام بخرم. در کل سیستم خوبی در نظر دارین.

ثانیا اگر میخواین یک کار کنین یک حافظه ای دیتا اس اس دی 32 گیگ بخرین قیمتش فکر کنم 127 تومنه تو همین سایته میتونین فقط ویندوز و برنامه های کاربردی روش بندازین ولی اگر برای گیم میخواین باید رده 200 گیگ بخرین که هزینش بالاس روش من اینطوریه یک هارد یک ترا میخرم به همراه 32 گیگ اس اس دی ای دیتا برای ویندوز و برنامه ها خیلی صرفه جویی در هزینه میشه

ویرایش شده توسط *AHMAD*
لینک به دیدگاه

سوال دیگه این مادربرد با قیمتش میصرفه برا خرید و دوم این که ساپورت از پورت هارد اس اس دی میکنه ؟

GIGABYTE P85-Gaming 3 LGA1150 B85 Mainboard

لینک به دیدگاه

سیستم ایده ال و خیلی خوبی انتخاب کردین فقط در مورد رم بگم میتونین تغییر نظر بدین

http://lioncomputer.ir/product/5544/Avexir+Core+Series+8GB+1600+CL11+DDR3/

اینم رم که معرفی کردم هم به صرفس هم قدرت خوبی داره و هم خیلی شکیل و کم هزینس نسبت به رم شما من این رم رو میخوام بخرم. در کل سیستم خوبی در نظر دارین.

ثانیا اگر میخواین یک کار کنین یک حافظه ای دیتا اس اس دی 32 گیگ بخرین قیمتش فکر کنم 127 تومنه تو همین سایته میتونین فقط ویندوز و برنامه های کاربردی روش بندازین ولی اگر برای گیم میخواین باید رده 200 گیگ بخرین که هزینش بالاس روش من اینطوریه یک هارد یک ترا میخرم به همراه 32 گیگ اس اس دی ای دیتا برای ویندوز و برنامه ها خیلی صرفه جویی در هزینه میشه

رمی که شما معرفی کردید حداقل 40% کند تر از Gskill Ripjaws X 1600 CL7 هست!

SSD با ظرفیت 32 گیگ به هیچ دردی نمیخوره!

حدال ظرفیت منطقی همون 120 گیگ هست.

52k_sys1.jpg

این سیستم خوبی هست!

فقط باید برای کیس فن تهیه کنید! روی این کیس فقط 1 فن هست.

حداقل باید 2 تا دیگه بگیرید یکی زیر کیس به سمت داخل و یکی بالای کیس به سمت خارج ( مثلا GREEN GF120W-PWM با قیمت 15 تومن خیلی خوب هستند)

پاور کاملا کافی هست و رم هم یکی از بهترین مورد ها...

فرکانس رم هم همون 1600 خواهد بود.

لینک به دیدگاه

سوال دیگه این مادربرد با قیمتش میصرفه برا خرید و دوم این که ساپورت از پورت هارد اس اس دی میکنه ؟

GIGABYTE P85-Gaming 3 LGA1150 B85 Mainboard

SSD که پورت خاصی نداره، از درگاه SATA استفاده میکنه.

مادربورد خوبی هست...

یعنی این پردازنده مشکلی برای بازی ها به وجود نمیاره که انتخاب کردم خودت بهتر میدونی الان همه بازی ها i5 یا i3 میخوان من طوری میخوام برنامه ریزی کنم حداقل تا دوسال هم جوابوگو باشه تا اون موقع هم کارت گرافیک هم پردازنده رو تغییر میدم . در ضمن سک اسپیکر هم برام معرفی بکنین قیمتش تو رنج 50 یا 60 تومن باشه چون خیلی برام مهم نیس ممنون میشم این دو سوال رو جواب بدین

خوب اگه i5 یا حتی i7 باشه بهتر هست! حتی اگه پردازنده 16 هسته ای هم باشه که عالی میشه :D

ولی همین i3-4170 هم کاملا جوابگو خواهد بود.(همانطور که گفتم خودم این گرافیک رو با G1820 سلرون استفاده میکنم و مشکلی نداشتم!(بجز اینکه تو لودینگ بعضی بازی ها کمی طول میکشه)

اسپیکرم شرمنده، من از وقتی به جای مانیتور TV گرفتم، اسپیکر استفاده نمیکنم و خبری هم از مدل ها ندارم!(البته قبلشم استفاده نمیکردم :) )

لینک به دیدگاه

دوستان بنظرتون i3 4170 بگیرم یا بودجه افزایش بدم i5 4460 بگیرم؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان یه مشاوره و نظر بدید در مورد سیستم زیر و اگر پیشنهادی دارید بگید

بیشتر برای بازی میخوام و نمیخوام خیلی هزینه بشه
Cpu = Intel+Core™+i5-4460

main = ASUS H97-Plus LGA1150 H97

ram = Kingston HyperX SAVAGE  2x4GB 1866Mhz CL9 DDR3

vga = Zotac GTX 960 2GB GDDR5

power  = GREEN GP550A-UK 80Plus Gold PSU

case = RaidMax Horus Case

hdd = WD Black 2TB 64MB Buffer HDD

لینک به دیدگاه

دوستان بنظرتون i3 4170 بگیرم یا بودجه افزایش بدم i5 4460 بگیرم؟

هیچ کدوم خوب نیستند!

بودجه رو افزایش بده یه Intel Xeon E5-2699 بگیر!

فکر کنم حدود 16 میلیون تومن باشه، 18 هسته ای هم هست...

خوب دوست عزیز باید مشخص کنید کار شما چی هست؟ مادربورد چی هست؟ تا بشه پیشنهاد داد!

وگرنه در اینکه 4460 از 4170 قویتر و بهتر هست که شکی نیست!

سلام دوستان یه مشاوره و نظر بدید در مورد سیستم زیر و اگر پیشنهادی دارید بگید

بیشتر برای بازی میخوام و نمیخوام خیلی هزینه بشه

Cpu = Intel+Core™+i5-4460

main = ASUS H97-Plus LGA1150 H97

ram = Kingston HyperX SAVAGE  2x4GB 1866Mhz CL9 DDR3

vga = Zotac GTX 960 2GB GDDR5

power  = GREEN GP550A-UK 80Plus Gold PSU

case = RaidMax Horus Case

hdd = WD Black 2TB 64MB Buffer HDD

همه چی خوبه، ولی بهتره بجای هارد 2 ترا بلک که فکر کنم حدود 450 قیمت داره، یه SSD معمولی 120 گیگ بگیرید + یه هارد 2 ترا معمولی!

نتیجه خیلی بهتری به شما میده...

لینک به دیدگاه

هیچ کدوم خوب نیستند!

بودجه رو افزایش بده یه Intel Xeon E5-2699 بگیر!

فکر کنم حدود 16 میلیون تومن باشه، 18 هسته ای هم هست...

خوب دوست عزیز باید مشخص کنید کار شما چی هست؟ مادربورد چی هست؟ تا بشه پیشنهاد داد!

وگرنه در اینکه 4460 از 4170 قویتر و بهتر هست که شکی نیست!

همه چی خوبه، ولی بهتره بجای هارد 2 ترا بلک که فکر کنم حدود 450 قیمت داره، یه SSD معمولی 120 گیگ بگیرید + یه هارد 2 ترا معمولی!

چند وقتی بود نخندیده بودم دستت درد نکنه

راستش کارم بیشتر گیم هست گاهی هم فتوشاپ

مادر بورد هم اینه ----> MSI Z97 Gaming3

یکسوال

آیا میشه رم رو با باس 2400 روی چیپست H97 نصب کرد؟

و اینکه اورکلاک گرافیک ربطی به مادر بورد داره؟

لینک به دیدگاه

چند وقتی بود نخندیده بودم دستت درد نکنه

راستش کارم بیشتر گیم هست گاهی هم فتوشاپ

مادر بورد هم اینه ----> MSI Z97 Gaming3

یکسوال

آیا میشه رم رو با باس 2400 روی چیپست H97 نصب کرد؟

و اینکه اورکلاک گرافیک ربطی به مادر بورد داره؟

برای گیم نه، ولی برای فتوشاپ شدیدا پیشنهاد میکنم i5 بگیرید!

البته مادربورد شما چیپ z داره و اگه پردازنده سری K بگیرید میتونید خیلی بهتر اورکلاک کنید(اگه نمیخواید اورکلاک کنید همون 4460 مناسبه)

رم 2400 روی برد H97 نصب میشه و بدون مشکل هم کار میکنه، ولی روی فرکانس 1600 نه 2400 !

اورکلاک گرافیک به مادربورد زیاد مربوط نیست!

چون گرافیک های رده بالا معمولا همشون کابل و سوکت پاور جداگانه دارند.

لینک به دیدگاه

سلام خدمت اساتید...

در مورد خرید سیستم نیاز به راهنمایی داشتم....

اگر خدا بخواد قراره مهندس معمار بشم و با نرم افزارهای 3d max/revit/auto cad/v ray و... سر و کار دارم.

از اونجایی که با نرم افزارهای 3d و موتورهای رندر کار میکنم میخوام یک سیستم جم کنم که تا چند سال آینده هیچ مشکلی نداشته باشم....

البته هنوز کارم رو به صورت حرفه ای شروع نکردم و با همین نیمچه سیستم کارم رو راه میندازم:).بخاطر همین میخوام کم کم قطعات رو بخرم و اسمبل کنم....(ولی قطعات رو میخوام تقریبا high end بگیرم که برای آینده نیاز به ارتقا نباشه حداقل تا چند سال و شاید گیمر هم شدم:D)

اول میخوام گرافیک بگیرم....خواستم نظرتون رو در مورد این کارت گرافیک بدونم...

http://www.sapphiretech.com/productdetial.asp?pid=7A5B671A-8C94-459E-98C5-9E5B03DE636D〈=eng

http://lioncomputer.ir/product/4024/Sapphire+R9+295X2+8GB+GDDR5/.

و یک مادر برد خوب هم معرفی کنید که از رم ddr4 و... هم پشتیبانی کنه..

لینک به دیدگاه

ممنون

چون بعضی دوستان میگفتن که ssd مقرون به صرفه نیست ( نسبت حجمش به قیمتش ) من سراغ وسترن بلک رفتم

و اگه بخوام بودجه رو کمتر کنم پیشنهادتون چیه ؟

همه قطعات رو کمی ارزونتر بردارم ؟

کلا سیستم رویcore i3 بسته بشه به نظرتون چقدر بازده داره ؟

ویرایش شده توسط sazhen
لینک به دیدگاه

ممنون

چون بعضی دوستان میگفتن که ssd مقرون به صرفه نیست ( نسبت حجمش به قیمتش ) من سراغ وسترن بلک رفتم

و اگه بخوام بودجه رو کمتر کنم پیشنهادتون چیه ؟

همه قطعات رو کمی ارزونتر بردارم ؟

کلا سیستم رویcore i3 بسته بشه به نظرتون چقدر بازده داره ؟

درود

به نظر من با در نظر گرفتن بودجه انتخاب بین i3 + ssd و i5 بدون ssd گزینه دوم معقولانه تره یعنی i5

برای ssd هم پول تو دستت اومد بگیر

فعلا cpu مهمه که نخوای روش ضرر کنی و به مشکل نخوری تو آینده

یه نکته خیلی عمومی راجع به ssd

بعد از load شدن نرم افزار یا بازی مورد نظر دیگه هیچ نقشی نداره

موفق باشید

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

والا بعد از کلی تحقیق کلی موندم توش نمیدونم چکار کنم واقعا. از اون طرف نسلddr4 هست از این ور. نسل ddr3 و مادر برد های نسل جدید هم خیلی کارایی دارن و قدمیا همینطور فرق عملکرد این دو نسل اندازه 1.5 در صده که خیلی ناچیزه از اون طرف اگر شرکتا بیان به روز رسانی نسل جدید رو عرضه کنن دیگه قدرتشون چند برابر میشه حقیقتا موندم بین این که نسل 3 رو بخرم یا نسل 4 رو یعنی اگر نسل 4 رو بخرم باید تمام قطعات به جز مادر برد سی پی یو و رم رو بخرم بعد این سه قلم رو نزدیکای عید میخرم تا قیمتا یک خورده بیاد پایین . دوستان گلم شما راهنماییم بکنین والا موندم توش

ممنون میشم راهنماییم بکنین

لینک به دیدگاه

والا بعد از کلی تحقیق کلی موندم توش نمیدونم چکار کنم واقعا. از اون طرف نسلddr4 هست از این ور. نسل ddr3 و مادر برد های نسل جدید هم خیلی کارایی دارن و قدمیا همینطور فرق عملکرد این دو نسل اندازه 1.5 در صده که خیلی ناچیزه از اون طرف اگر شرکتا بیان به روز رسانی نسل جدید رو عرضه کنن دیگه قدرتشون چند برابر میشه حقیقتا موندم بین این که نسل 3 رو بخرم یا نسل 4 رو یعنی اگر نسل 4 رو بخرم باید تمام قطعات به جز مادر برد سی پی یو و رم رو بخرم بعد این سه قلم رو نزدیکای عید میخرم تا قیمتا یک خورده بیاد پایین . دوستان گلم شما راهنماییم بکنین والا موندم توش

ممنون میشم راهنماییم بکنین

درود

دوست عزیز موقع خرید هر جنسی چند تا فاکتور وجود داره

1_ بودجه کم و هدف از خرید کار راه افتادن هست

2- مشکل بودجه وجود نداره و میخای خوبای بازار رو بخری

3- هم میخای جنس خوب بخری و مقرون به صرفه

4- میخای یه سری جنسو یه مدت بگیری بعد با ضرر کم بفروشی که میشه دست دوم

حالا شما ببین کدومی تا مشکلت حل شه.

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز موقع خرید هر جنسی چند تا فاکتور وجود داره

1_ بودجه کم و هدف از خرید کار راه افتادن هست

2- مشکل بودجه وجود نداره و میخای خوبای بازار رو بخری

3- هم میخای جنس خوب بخری و مقرون به صرفه

4- میخای یه سری جنسو یه مدت بگیری بعد با ضرر کم بفروشی که میشه دست دوم

حالا شما ببین کدومی تا مشکلت حل شه.

Sent from my D5503

ببین من ماهی 400 تومن میگیرم بودجم کمه یعنی به حدی هست که ماهانه باید یک قطعه یا چند قطعه از کامپیوتر رو بخرم مثلا چند روز پیش کیس دیپ کول خریدم الان اخرای این ماه یک پاور گرین میخرم اینطوری خرید از لیون میکنم.

پس بودجم همینقدره و در عین حال میخوام قطعاتی بخرم که مقرون به صرفه باشه و تا سه چهار سال تضمینم کنه.

برا همین بین نسل ddr3 و ddr4 موندم میخوام یه چیزی بخرم که تضمینم کنه منظورم رو الترا نیس نه همین که بازی ها رو ریزولیشن فول اچ دی بیاره رو تنظیمات hight بازم واسم مکفیه ممنون میشم راهنماییم کنی

لینک به دیدگاه

ببین من ماهی 400 تومن میگیرم بودجم کمه یعنی به حدی هست که ماهانه باید یک قطعه یا چند قطعه از کامپیوتر رو بخرم مثلا چند روز پیش کیس دیپ کول خریدم الان اخرای این ماه یک پاور گرین میخرم اینطوری خرید از لیون میکنم.

پس بودجم همینقدره و در عین حال میخوام قطعاتی بخرم که مقرون به صرفه باشه و تا سه چهار سال تضمینم کنه.

برا همین بین نسل ddr3 و ddr4 موندم میخوام یه چیزی بخرم که تضمینم کنه منظورم رو الترا نیس نه همین که بازی ها رو ریزولیشن فول اچ دی بیاره رو تنظیمات hight بازم واسم مکفیه ممنون میشم راهنماییم کنی

در زمان حال ، رم های DDR4 هیچ برتری خاصی ندارند! حتی در مواردی کند تر هم هستند...

ولی مطمعنا آینده مال DDR4 هست! چون فکر نکنم دیگه هیچ کارخونه و شرکتی رم و مادربورد رده بالای جدید بر اساس DDR3 تولید کنه!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...