رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در زمان حال ، رم های DDR4 هیچ برتری خاصی ندارند! حتی در مواردی کند تر هم هستند...

ولی مطمعنا آینده مال DDR4 هست! چون فکر نکنم دیگه هیچ کارخونه و شرکتی رم و مادربورد رده بالای جدید بر اساس DDR3 تولید کنه!

خب حالا میگی چکار کنم من. تکلیفم چیه؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

به نظرم شما چند ماه بودجه تون رو جمع کنید باهم قطعات رو بخرید ، احتمال زیاد تا اون موقع قیمت قطعات هم بهتر میشه مخصوصا رم های ddr4 و مادربرد های ساده تر سوکت 1151

ممکنه شما الان رم ddr3 بخرید مثلا 250 تومان شاید 6 ماه دیگه قیمتش بشه مثلا 220 تومان یا مادربرد z170 بخرید 600 تومان 6 ماه بعد بشه 500 تومان .

نکته ای که هست اینه که شما الان با خرید مادربرد خالی به هرحال توانایی استفاده از سیستم رو که ندارید تا موقعی که باقی قطعات رو هم بخرید پس بهتر نیست کل فطعات رو یکجا بخرید مثلا 6 ماه هر ماه 400 تومان میشه 2 میلیون 400 هزارتومان اون وقت میشه یه سیستم بدون کارت گرافیک مستقل بست و تا حدود 2 ماه با گرافیک پردازنده سر کرد بعد هم با پول اون دو ماه که مثلا میشه حدود 800 تومان کارتی مثل 960 بست ( شاید تا اون موقع کارت های نسل جدید انویدیا با پشتیبانی بهتر از دایرکس 12 هم اومدن که حتما برای بودجه 800 تومان کارتی خواهند داشت )

لینک به دیدگاه

به نظرم شما چند ماه بودجه تون رو جمع کنید باهم قطعات رو بخرید ، احتمال زیاد تا اون موقع قیمت قطعات هم بهتر میشه مخصوصا رم های ddr4 و مادربرد های ساده تر سوکت 1151

ممکنه شما الان رم ddr3 بخرید مثلا 250 تومان شاید 6 ماه دیگه قیمتش بشه مثلا 220 تومان یا مادربرد z170 بخرید 600 تومان 6 ماه بعد بشه 500 تومان .

نکته ای که هست اینه که شما الان با خرید مادربرد خالی به هرحال توانایی استفاده از سیستم رو که ندارید تا موقعی که باقی قطعات رو هم بخرید پس بهتر نیست کل فطعات رو یکجا بخرید مثلا 6 ماه هر ماه 400 تومان میشه 2 میلیون 400 هزارتومان اون وقت میشه یه سیستم بدون کارت گرافیک مستقل بست و تا حدود 2 ماه با گرافیک پردازنده سر کرد بعد هم با پول اون دو ماه که مثلا میشه حدود 800 تومان کارتی مثل 960 بست ( شاید تا اون موقع کارت های نسل جدید انویدیا با پشتیبانی بهتر از دایرکس 12 هم اومدن که حتما برای بودجه 800 تومان کارتی خواهند داشت )

خیلی ممنون از راهنماییتون واقعا کمکم کردین . پس باید همین کار رو بکنم
لینک به دیدگاه

اگه توان افزایش بودجه رو ندارید ، بله این قطعات مناسب هستند ، فقط یادتون باشه اگه بعدا خواستید سیستم رو ارتقا بدین اولین قطعه ای که باید ارتقا بدین پردازنده هست ولی فعلا همین پردازنده از پس خیلی از بازی ها برمیاد مخصوصا بازی هایی که نیاز اجباری به 4 هسته ندارن چون همونطور که خودتون میدونید این پردازنده دو هسته ای هست .

سیستم شما مچ هست و تو بیشتر بازی ها گلوگاه خاصی ایجاد نمیشه ، 

لینک به دیدگاه

اینا مچن؟

9gm2_2.png

کاملا خوب هست! فقط 2 مورد:

1: هارد رو وسترن بلو بردار!(7~8 تومن قیمتش بیشتره)

2:پاور هم Corsair VS450 بگیر! 140 تومنه. (پاور های ارزون قیمت کولرمستر چندان جالب نیستند)

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

در مورد این کولر چند تا سوال داشتم:

توی کیس x6 گرین بدون مشکل جا میشه؟

با این رمها و این برد تداخلی داره یا نه؟

موقع جابجایی برد رو نمیشکنه؟

خمیر همراهش چیه؟

توی این عکس داخل متعلقاتش پیچ گوشتی داره،واسه تبلیغه یا واقعاً همراهش هست؟

واسه i5 6600 k یا i7 6700 k در حالت فول لود کافیه؟

اگه سیپیو تا 4500 الی 4700 اور بشه میتونه دما رو زیر 70 نگه داره؟

ببخشید اگه سوالات زیاد شد. @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از راهنماییتون واقعا کمکم کردین . پس باید همین کار رو بکنم

درود بر شما دوست عزیز،

قطعات در طول زمان قیمت اشون افت می کند... هیچ وقت قطعات را تا زمانی که بودجه برای خریداری تمام موارد را ندارید خریداری نکنید.... ضرر می کنید دوست عزیز

لینک به دیدگاه

یک اسپیکر برام معرفی کنین که قیمتشتو رنج ۵۰یا ۷۰ باشه همین ساده ولی به صرفه باشه بازم خوبه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان قصد خرید SSD evo 850 120GB دارم کابلی باید جدا گانه تهیه کنم یا همه ی کابل ها همراه SSD هست ؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان قصد خرید SSD evo 850 120GB دارم کابلی باید جدا گانه تهیه کنم یا همه ی کابل ها همراه SSD هست ؟

یه کابل SATA لازمه فقط که روی SSD ها نیست!

*معمولا روی مادربورد ها حداقل 2 تا کابل هست...

کابل برق هم مستقیم سوکت SATA از پاور وصل میشه...

لینک به دیدگاه

دوستان از اونجایی که رم 8 گیگ بصورت دو ماژول 4گیگ برای DDR4 موجود یه سوالی برام پیش اومد ، اونم اینه که کار کردن یه رم 8گیگ تک ماژوله ، مشکلی داره یا نه ؟

چون فعلا بودجه خرید 16gb رو ندارم

ویرایش شده توسط king of north
لینک به دیدگاه

در ادامه سوالمم بگم که من شهرستان هستم . قصد خرید یه سیستمی دارم که به شرح زیره :

ki3tk2por1luss0gblwi.jpg

اگر نیازی به کولر و فن داره انتخابخش کمک کنید .

و اینکه میشه بصورت قسطی از لیون خرید کرد از راه دور یا نه ؟

ویرایش شده توسط king of north
لینک به دیدگاه

اینا مچن؟

9gm2_2.png

درود

از لحاظ هماهنگ بودن هر چیزی سوکت و کابلش به هم جور شه مچ حساب میشه [emoji5]

این سیستمو برا چه کاری نیاز دارین؟

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

slm dostan

m.b: GA-Z170X-Gaming 3

cpu: Intel® Core™ i5-6400 Skylake Processor

vga : beyne gtx 960 ba gtx 970 mondam az nzare karbordi

ram: mikham 16 bashe vli felan nmikham sngin beshe $ geymatesh. 1 done ram 8G mikhram bad yki dge ezaf mkonam mishe ?

ye soal daram darbare m.b  entekhabi :tafavote ba m.b gaming 1 fgat braye apshinaye hast ke roy on m.b hast va az nzre fani frghi ndaran

hard 1 ba ye ssd 128 

power chizi nmidonam azsh . fghat ye poweri mikham ke ye zmani khastam ramo 2 ta konam ya bishtar ya cpu ya vga ro up konam ya 2 tashe konam kam nyare

mishe rahnmayim konid

mersi .bebakhshid finghilish neveshtam 

لینک به دیدگاه

درود

از لحاظ هماهنگ بودن هر چیزی سوکت و کابلش به هم جور شه مچ حساب میشه [emoji5]

این سیستمو برا چه کاری نیاز دارین؟

Sent from my D5503

مصرف خانگی + گیمینگ سطح پایین

لینک به دیدگاه

مصرف خانگی + گیمینگ سطح پایین

این سیستم موردی نداره فقط 200 تومن اضاف کنید

Gtx 950 zotac amp

رو بگیرید هم از دایرکت 12 پشتیبانی میکنه و میتونید گیمینگ لذت بخش تر و روان تری داشته باشید.

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

این سیستم موردی نداره فقط 200 تومن اضاف کنید

Gtx 950 zotac amp

رو بگیرید هم از دایرکت 12 پشتیبانی میکنه و میتونید گیمینگ لذت بخش تر و روان تری داشته باشید.

Sent from my D5503

کارت گرافیک  950 مسلما بهتره ولی به نظرم اگه ایشون 200 تومان افزایش بودجه بدن بهتره اول پردازنده رو i5 بکنن . 

لینک به دیدگاه

درود.می خوام خاطراتتونو زنده کنم...

دو تا CPU دارم،E7300 و E5400.
رم 2 باس 800 که 400 کار میکنه و مین asus P5B.کدوم رو بذارم روی مین بهتر جواب می ده؟ الان 5400 روشه.7300 بهتر نیست؟ چو core 2 duo هست... و اون پنتیوم...
لینک به دیدگاه

e7300 با اینکه یک سال قدیمی تر هست ولی چون کش بیشتری داره ( 3 مگ در برابر 2 مگ e5400 ) و FSB بالاتری داره ( 1066 در برابر 800 ) اگه خوب اور بشه کارایی بیشتری داره شاید حدود 10 یا 20 درصد .

لینک به دیدگاه

e7300 با اینکه یک سال قدیمی تر هست ولی چون کش بیشتری داره ( 3 مگ در برابر 2 مگ e5400 ) و FSB بالاتری داره ( 1066 در برابر 800 ) اگه خوب اور بشه کارایی بیشتری داره شاید حدود 10 یا 20 درصد .

اور بشه؟ توضیح می دید؟

لینک به دیدگاه

خب منظورم اورکلاک هست ، در مرحله اول اگه اورکلاک نکردید پس فقط باید مقدار فرکانس پردازنده رو افزایش بدید فکر میکنم با خنک کننده های عادی هم بشه حدود 50 درصد فرکانس و افزایش داد ، من پردازنده e5200 خودم رو که 2.5 گیگاهرتز هست رو الان روی 3.88 گیگاهرتز دارم اجرا میکنم ئ تمام بازی ها رو هم بدون ارور اجرا میکنم ، اورکلاک تاثیر خیلی زیادی تو کارایی پردازنده های قدیمی داره .

اگه چیزی از اور نمیدونین یه پست بزارید در قسمت اورکلاک فروم ، یکی دوتا عکس هم از محیط بایوس سیستم اونجایی که تنظیمات رم و fsb هست بزارید تا بهتر راهنمایی بشید . اور کلاک رو اگه یاد بگیرید چیز خیلی آسونی هست و خیلی هم کاربردی مخصوصا برای کسایی که توانایی خرید قطعه جدید ندارن و قصد حداکثر استفاده از سیستمشون رو دارن .

تو یک فروم این سوال و جواب رو دیدم گفتم بزارم تا شما هم ببینید : http://forums.sakhtafzarmag.com/threads/10672-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D8%B1%DA%A9%D9%84%D8%A7%DA%A9-E7300-%D8%A8%D8%A7-Asus-P5QC/page4

از اول تا آخرش رو بخونید فکر کنم بتونید یه کارایی بکنید ، در آخر برای اینکه مطمئن بشید پردازنده اور شده یا نه روی آیکون mycomputer کلیک راست و properties رو بزنید تو مشخصات سیستم فرکانس پیش فرض و فرکانس کنونی رو نشون میده .

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

سلام، دوستان تصمیم دارم یه ssd واسه سیستمم که فقط sata 2 داره بگیرم، میخواستم بدونم مشکلی ایجاد نمیکنه که ssd رو به پورت ساتا 2 بزنم؟ و اینکه کابلش حتما باید مخصوص ساتا 3 باشه یا فرقی نداره؟

لینک به دیدگاه

سلام، دوستان تصمیم دارم یه ssd واسه سیستمم که فقط sata 2 داره بگیرم، میخواستم بدونم مشکلی ایجاد نمیکنه که ssd رو به پورت ساتا 2 بزنم؟ و اینکه کابلش حتما باید مخصوص ساتا 3 باشه یا فرقی نداره؟

هیچ مشکلی پیش نمیاد! کابل هم همون کابل معمولی رو استفاده کن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...