رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

اگه پاور از اول مال خودتون بوده و یا از آدم مطمعنی خریداری کردید و از سلامتش مطمعن هستید، مشکلی نخواهد بود!

ولی در غیر اینصورت پیشنهاد میکنم یکی از پاور های زیر رو بگیرید:

GREEN GP750B-OC+ Overclocking Evo 80Plus با قیمت حدود 405

Corsair CX750M 80Plus® با قیمت حدود 430

*برای سیستم شما پاور 550~600 وات هم کافی هست! ولی خوب، شاید در آینده بخواید تغیراتی ایجاد کنید...

بله ممکنه بعدا دوکارت کراس نصب کنم برای همین پاور قویتر انتخاب کردم

اگه دو کارت 390 رو در نظر بگیریم 

نظرتون در مورد پاور چی هست؟

ممنون

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

ممنونم دوست عزیز. @};-  @};-  ^_^

پردازنده 3610QM هست که 32گیگ ساپورت هست.

پس چون لپ تاپ من از رم های معمولی :) رو ساپورت می کنه و اکی هست پس معمولی می ذارم.

فقط این که، من هنوز نمی دونم از کدوم شرمت چه رمی رو تهیه کنم با توجه به قیمتش که حدودا 200-250 باشه و بازده خوبی داشته باشه.

قبل خرید رم، با CPUz ولتاژ رم های فعلی خودتون رو چک کنید!

چون کمی شک دارم (چون کینگ استون فقط رم های LW پیشنهاد داده بود)

تعداد گزینه ها در رم لپتاپ کمی محدود هست!

شما بگرد ببین چی پیدا میکنی، بعد انتخاب کنید! :D

لینک به دیدگاه

بله ممکنه بعدا دوکارت کراس نصب کنم برای همین پاور قویتر انتخاب کردم

اگه دو کارت 390 رو در نظر بگیریم 

نظرتون در مورد پاور چی هست؟

ممنون

برای 2 تا 390 پاور 850 وات حداقلش هست!

در حالی که برای 2 تا GTX980 پاور 700 وات کاملا کافی هست...

ویرایش شده توسط babak1388
لینک به دیدگاه

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=50243#entry621772

دوستان اگر میتونید راهنماییم کنید

لینک به دیدگاه

قبل خرید رم، با CPUz ولتاژ رم های فعلی خودتون رو چک کنید!

چون کمی شک دارم (چون کینگ استون فقط رم های LW پیشنهاد داده بود)

تعداد گزینه ها در رم لپتاپ کمی محدود هست!

شما بگرد ببین چی پیدا میکنی، بعد انتخاب کنید! :D

ولتاژش روی 1.5. 

برم بگردم سوی مدل، چیزی پیدا شد باز بیام اینجا مطرحش کنم. :)

post-8872-0-07645100-1446557114_thumb.png

لینک به دیدگاه

ولتاژش روی 1.5. 

برم بگردم سوی مدل، چیزی پیدا شد باز بیام اینجا مطرحش کنم. :)

زنگ بزن از لیون هم سوال کن! احتمالا میتونن تهیه کنن!!! (چون تو سایت موجود نیست)

لینک به دیدگاه

زنگ بزن از لیون هم سوال کن! احتمالا میتونن تهیه کنن!!! (چون تو سایت موجود نیست)

حتما.حتما.

ممنون.

لینک به دیدگاه

درود

دوستان ایا هنوز مانیتور 17 اینچ تولید میشه؟

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

سلام به دوستان عزیز

من این قطعات رو میخوام برای یه سیستم گیمینگ جمع کنم.لطفا ببینید و نظرتون بگید.

کولر با رمها و کیس مشکلی نداره؟

پیچ گوشتی همراهش هست یا نه واسه تبلیغه اون عکس؟(توی عکس متعلقات پیچ گوشتی همراهشه)

580djj51iogi3ktfdn.jpg

لینک به دیدگاه

سلام به دوستان عزیز

من این قطعات رو میخوام برای یه سیستم گیمینگ جمع کنم.لطفا ببینید و نظرتون بگید.

کولر با رمها و کیس مشکلی نداره؟

پیچ گوشتی همراهش هست یا نه واسه تبلیغه اون عکس؟(توی عکس متعلقات پیچ گوشتی همراهشه)

580djj51iogi3ktfdn.jpg

پیشنهاد میشه مادر بورد زیر رو بگیرید

ASUS Z170 PRO GAMING

و رم

GSKILL RIPJAWS V 16GB 2666MHZ

و برای کولر اگر می توانید هزینه کنید

DEEP COOL GAMER STORM CAPTAIN 120 Aio

ویرایش شده توسط BLACK SKIPPER
لینک به دیدگاه

دوستان یک سوال برای این سیستمم کدوم نوع پاور مناسبهGreen 600A-HP Power Supply Unit این یاGREEN GP550-UK 80Plus Gol ??

اینم نوع سیستم اینده

مادربرد گیگات GIGABYTE Z170X-Gaming 3

رم هشت گیگ ddr4

سی پی یو i5 6600 اسکای لیک

هارد ۱ترابایت

اس اس دی ۳۲ گیگ

کیس دیپ کول kendomen ti

این پاور یه جوری میخوام باشه که سیماش کاملا روکش داشته باشه و سوال دوم هم اینه که منظور از مدیریت کابل چیه ممنون میشم توضیح واسم بدین

لینک به دیدگاه

دوستان یک سوال برای این سیستمم کدوم نوع پاور مناسبهGreen 600A-HP Power Supply Unit این یاGREEN GP550-UK 80Plus Gol ??

اینم نوع سیستم اینده

مادربرد گیگات GIGABYTE Z170X-Gaming 3

رم هشت گیگ ddr4

سی پی یو i5 6600 اسکای لیک

هارد ۱ترابایت

اس اس دی ۳۲ گیگ

کیس دیپ کول kendomen ti

این پاور یه جوری میخوام باشه که سیماش کاملا روکش داشته باشه و سوال دوم هم اینه که منظور از مدیریت کابل چیه ممنون میشم توضیح واسم بدین

1:SSD رو 32 گیگ نگیرید! 64GB هم کم هست! یعنی 32 بیشتر یه شوخیه :)

*و اینم توجه کنید که SSD حجم پایین، سرعتشم کمتر هست! یعنی فقط بحث حجم نیست... (مثل فلش مموری ها! یه فلش 8 گیگ سرعت رایتش 12 هست! ولی 64 گیگ از همون مدل سرعتش 100 هست)

2:کابل منیجمنت یا مدریت کابل یعنی این:

modular_nt.jpg

کابل ها به پاور وصل نیستند و سوکت دارند و هر کابلی که لازم داشتید، سوکتش رو میزنید به پاور!

این کار خوبیش اینه که مثلا پاور شما 4 تا کابل PCIe داره ولی گرافیک شما فقط یکی لازمشه! شما 3 تای دیگه رو در میارید تا داخل کیس شلوغ نشه.

*علاوه بر این تا حدودی در بهبود تهویه کیس هم تاثیر داره...(بدلیل کمتر شدن شلوغی داخل کیس)

3:در مورد توان پاور هم من نظری نمیدم! چون دوستان علاقه دارن پاور رو بصورت احساسی انتخاب کنن!

مثلا میان به شما میگن برید پاور 1500 وات بگیرید! شاید در آینده 4 تا گرافیک 390x خریدی :laughing:

و میان 1500 وات رو در 0.8  و بعد در 0.9 ضرب میکنن و میگن تولید کننده اشتباهی گفته این 1500 وات هست! توان این پاور 1080 واته...

بعد میگن بهترین بازده پاور در لود 80% هست! ولی برای سیستمی که حداکثر 340 وات مصرفشه، حداقل پاور 600 وات پیشنهاد میدن! (یعنی سیستم خودشو بکشه پاور تازه 55% لود میشه)

بعدشم یه پاوری رو پیشنهاد میدن که اسمش رو تو یک انجمن خارجی دیدن که مال 8 سال پیشه!(پاور رو با گرافیک 8800GTX اندیویا تست کرده بود :wacko: )

بدلایلی که گفتم، پیشنهاد پاور رو تا اطلاع بعدی تحریم میکنم! =))  =)) 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

کارت گرافیکم رو بنا به دلایلی فروختم الان احساس میکنم پاور سیستم خیلی زیاده. این سیستم رو فقط برای نت و فیلم استفاده میکنم

بنظرتون پاور رو عوض کنم با مدل پایین بهتره مثل 350 وات یا اینکه همینطوری بمونه اشکالی داره؟

چون یکی از رفیقام میگفت سیستم به اندازه استفادش از پاورت استفاده میکنه و الکی برای خودش نمیچرخه که بخواد اتلاف نیرو بشه

نظر شما چیه

سیستم بنده هم تو امضام هست

الان یک سالی میشه که با این سیستم سر میکنم فعلا که مشکلی پیش نیومده

لینک به دیدگاه

فوق فوقش من اگر بخوام دو تا کارت زوتاک جی تی ایکس ۹۶۰ میخرم شایدم یا یک دونه ام اس ای gtx 970 فقط پاوری میخوام که خوب باشه قیمتش تو رنج ۲۶۰ باشه همین با روکش ممنون میشم راهنماییم بکنین و بین اون دو پاور کدوم خوبه؟

لینک به دیدگاه

فوق فوقش من اگر بخوام دو تا کارت زوتاک جی تی ایکس ۹۶۰ میخرم شایدم یا یک دونه ام اس ای gtx 970 فقط پاوری میخوام که خوب باشه قیمتش تو رنج ۲۶۰ باشه همین با روکش ممنون میشم راهنماییم بکنین و بین اون دو پاور کدوم خوبه؟

برای 2 تا 960 پاوری حدود 600~650 وات کافی هست! (مصرف سیستم در حداکثر مصرف حدود 520~30 وات هست! (در تئوری این مقدار هست، و در عمل کمتره چون یک سیستم نمیتونه از تمام قطعات با 100% توان استفاده کنه)

پس نهایت یه پاور Corsair VS650 یا GREEN GP650A-UK تهیه کنید!(خیلی بیشتر کافی هست)

لینک به دیدگاه

درود بر شما دوست عزیزم....  :)  :D

1. برای محاسبه توان مورد نیاز از سایت ذیل استفاده کنید:

http://outervision.com/power-supply-calculator

2. برای خرید پاور و ممانعت از قطع و وصل الکی اطمینان حاصل کنید که حداقل روی ریل 12 ولت، 18 الی 28 آمپ بگیرید....

پاینده باشید.

ویرایش شده توسط rezalastbb
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

کارت گرافیکم رو بنا به دلایلی فروختم الان احساس میکنم پاور سیستم خیلی زیاده. این سیستم رو فقط برای نت و فیلم استفاده میکنم

بنظرتون پاور رو عوض کنم با مدل پایین بهتره مثل 350 وات یا اینکه همینطوری بمونه اشکالی داره؟

چون یکی از رفیقام میگفت سیستم به اندازه استفادش از پاورت استفاده میکنه و الکی برای خودش نمیچرخه که بخواد اتلاف نیرو بشه

نظر شما چیه

سیستم بنده هم تو امضام هست

الان یک سالی میشه که با این سیستم سر میکنم فعلا که مشکلی پیش نیومده

هیچ مشکلی نداره!

لینک به دیدگاه

1:SSD رو 32 گیگ نگیرید! 64GB هم کم هست! یعنی 32 بیشتر یه شوخیه :)

*و اینم توجه کنید که SSD حجم پایین، سرعتشم کمتر هست! یعنی فقط بحث حجم نیست... (مثل فلش مموری ها! یه فلش 8 گیگ سرعت رایتش 12 هست! ولی 64 گیگ از همون مدل سرعتش 100 هست)

2:کابل منیجمنت یا مدریت کابل یعنی این:

modular_nt.jpg

کابل ها به پاور وصل نیستند و سوکت دارند و هر کابلی که لازم داشتید، سوکتش رو میزنید به پاور!

این کار خوبیش اینه که مثلا پاور شما 4 تا کابل PCIe داره ولی گرافیک شما فقط یکی لازمشه! شما 3 تای دیگه رو در میارید تا داخل کیس شلوغ نشه.

*علاوه بر این تا حدودی در بهبود تهویه کیس هم تاثیر داره...(بدلیل کمتر شدن شلوغی داخل کیس)

3:در مورد توان پاور هم من نظری نمیدم! چون دوستان علاقه دارن پاور رو بصورت احساسی انتخاب کنن!

مثلا میان به شما میگن برید پاور 1500 وات بگیرید! شاید در آینده 4 تا گرافیک 390x خریدی :laughing:

و میان 1500 وات رو در 0.8  و بعد در 0.9 ضرب میکنن و میگن تولید کننده اشتباهی گفته این 1500 وات هست! توان این پاور 1080 واته...

بعد میگن بهترین بازده پاور در لود 80% هست! ولی برای سیستمی که حداکثر 340 وات مصرفشه، حداقل پاور 600 وات پیشنهاد میدن! (یعنی سیستم خودشو بکشه پاور تازه 55% لود میشه)

بعدشم یه پاوری رو پیشنهاد میدن که اسمش رو تو یک انجمن خارجی دیدن که مال 8 سال پیشه!(پاور رو با گرافیک 8800GTX اندیویا تست کرده بود :wacko: )

بدلایلی که گفتم، پیشنهاد پاور رو تا اطلاع بعدی تحریم میکنم! =))  =)) 

دقیقا موافقم با قسمت اخر جملت اینجا بعضی ها هنوز تفکر پاور های قدیم دارن

طرف سیستمش کلا ۴۰۰ وات مصرف داره در بدترین حالت و شرایط سخت میان بهش میگن اگر میخوای اینده مشکلی نداشته باشی و به قطعاتت اسیب نرسه یه پاور ۸۵۰ وات بگیر

یکی نیست بگه چه ربطی داره

اصلا مگه عمر مفیید پاور چقدر هست که انقدر اینده نگری بخوایم بکنیم

مردم گمراه میکنن میبرن تو خرج

لینک به دیدگاه

یعنی ۳۲ گیگ اس اس دی برا فقط فقط نصب کردن ویندوز روش کمه ؟ چون من نمیخوام هیچ بازی روش نصب کنم فقط فقط ویندوز و انتی ویروس و برنامه های کاربردی که همه رو جمع بکنیم به ده گیگ هم نمیرسن . ویندوز ۱۰ خودش ۹گیگ میخواد بقیه نرم افزار ها رو میگم ده گیگ میخوان. من بازی ها رو روی هارد یک ترابایتی میزارم .

یعنی ۳۲ گیگ با شرایط من نخرم؟

لینک به دیدگاه

یعنی ۳۲ گیگ اس اس دی برا فقط فقط نصب کردن ویندوز روش کمه ؟ چون من نمیخوام هیچ بازی روش نصب کنم فقط فقط ویندوز و انتی ویروس و برنامه های کاربردی که همه رو جمع بکنیم به ده گیگ هم نمیرسن . ویندوز ۱۰ خودش ۹گیگ میخواد بقیه نرم افزار ها رو میگم ده گیگ میخوان. من بازی ها رو روی هارد یک ترابایتی میزارم .

لینک به دیدگاه

سوال دوم اینه که مانیتور بنکیو همون قیمتش تو رنج سیصده خوبه ؟؟ برا گیم ؟؟ بودجمون مال فقیر فقراس

ویرایش شده توسط *AHMAD*
لینک به دیدگاه

سوال دوم اینه که مانیتور بنکیو همون قیمتش تو رنج سیصده خوبه ؟؟ برا گیم ؟؟ بودجمون مال فقیر فقراس

مطمعن هستم شما هم مثل بقیه دوست دارید بهترین سیستم بخرید اما هر کسی به اندازه هزینه که میکنه مجبوره راضی باشه

شما اگر واقعا فقط برای نصب ویندوز و برنامه میخوای ssd بگیری مجبوری همین ۳۲ گیگ بگیری چون نمیتونی زیاد هزینه کنی

اگر میخوای مانیتور ۳۰۰ تومنی بگیری یعنی از اون بیشتر نمیتونی پس همون بهترین انتخاب هست ولی به نظر من تو این رنج قیمت سامسونگ بگیر

ولی اگر برای گیم داری سیستم جمع میکنی پیشنعاد من اینه حداقل خیلی بیشتر از اینا هزینه کن یا اصلا خرید نکن

چون بعدا پشیمون میشی

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=50243#entry621772

دوستان اگر میتونید راهنماییم کنید

up

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...