رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

GT 630 2GB DDR3

GT 640 2GB DDR3

GTS 450 1GB GDDR5

به ترتیب کدام قوی تر اند؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

450 تنها مشکلش یک گیگ بودنش هست که البته با توجه به اینکه پردازنده قوی هم ندارید پس بازی های خیلی سنگینی هم قرار نیست اجرا بشه روی سیستم مثل بتمن اگر هم اجرا بشه پردازنده بیشتر گلوگاه هست تا حافظه کارت گرافیک . 

640 ویژگی مثبت این کارت مصرف کمش و 2 گیگ بودنش هست 

630 یه چیزی تو مایه های گرافیک داخلی 4600 اینتل

کاش شرکت های کارت گرافیک یه چیزی میساختن که بشه باهاش حافظه گرافیک رو ارتقا داد .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان تو 1151 می شه 2 تا 8 گیگ رم استفاده کرد؟ یا مثلا 3 تا؟ انگار جایی خونده بودم باید 4 تایی باشه

درود

دوست عزیز شما احتمالا به علت شباهت استفاده ddr4 رم برای چیپ 2011 رو خوندی جایی که اگه بخوای 4 بانده کار کنه باید 4 تا رم بزاری ، حتی اون رو هم می تونی کمتر رم بزاری اما دیگه 4 بانده نخواهد بود...!

اما چیپ 1151 دو بانده هست یا بقولی دوال چنل هست که دوتا رم یا 4 چهارتا رم باید بزاری که این سیستم فعال بشه و کار کنه با اینحال باز هم شما اجباری نداری و می تونی 1 یا 3 رم هم بزاری و استفاده کنی اما این قابلیت 2 بانده رو دیگه فعال نخواهی داشت...!

لینک به دیدگاه

بایدی وجود نداره، از 1 تا 4 عدد رم میتونید استفاده کنید...

ممنون از شما

درود

دوست عزیز شما احتمالا به علت شباهت استفاده ddr4 رم برای چیپ 2011 رو خوندی جایی که اگه بخوای 4 بانده کار کنه باید 4 تا رم بزاری ، حتی اون رو هم می تونی کمتر رم بزاری اما دیگه 4 بانده نخواهد بود...!

اما چیپ 1151 دو بانده هست یا بقولی دوال چنل هست که دوتا رم یا 4 چهارتا رم باید بزاری که این سیستم فعال بشه و کار کنه با اینحال باز هم شما اجباری نداری و می تونی 1 یا 3 رم هم بزاری و استفاده کنی اما این قابلیت 2 بانده رو دیگه فعال نخواهی داشت...!

ممنون از توضیحات کامل درسته قاطی کردم

لینک به دیدگاه

سلام.یک سوال داشتم آیا میشه کارت TitanX و کارت 980Ti رو باهم SLI کرد ؟ یا این دو کارت رو باهم یک جا روی مادر بورد استفاده کرد؟

لینک به دیدگاه

سلام.یک سوال داشتم آیا میشه کارت TitanX و کارت 980Ti رو باهم SLI کرد ؟ یا این دو کارت رو باهم یک جا روی مادر بورد استفاده کرد؟

Sli نمیشه

لینک به دیدگاه

SLI نمیشه کرد

ولی به احتمال خیلی زیاد در DX12 میشه این کار رو بدون پل SLI انجام داد

اما قدرت این کار به قدرت SLI نمیرسه

لینک به دیدگاه

سلام

من قصد دارم برای انجام کارهای شرکت درخواست خرید یک سیستم رو به واحد خریدمون بدم

بخشی از کارم با vmware خواهد بود، گاها باید سه چهار ماشین مجازی رو برای کارهای مختلف اجرا کنم.

با نرمافزار های مهندسی خاص کار خودمون و autocad سر و کار خواهم داشت

کارهای روزمره و استفاده از مجموعه office هم هست

ممنون میشم راهنمایی کنید.

پیشاپیش سپاسگزارم

لینک به دیدگاه

سلام
فقط يک کيس در حد رنج 3 ميليون تومن بخرم ( بدون مانیتور و کیبورد و موس و اسپیکر )
بهترين برند و از لحاظ کارآيي و قدرت بالاي براي تمام کارها داشته باشه
با تشکر از راهنمايي هاي دوستان @};-

لینک به دیدگاه

سلام این 2تا سی پی یو از نظر قدرت خیلی تفاوت دارن ؟واس گیم i5 6600 و i5 6600k

cpu i5 6600  روی مادر برد های z170 بسته میشه؟ مشکلی پیش نمیاد؟؟

سئال اخر اینکه i5 6600 همراه خودش فن داره؟؟ فنش جوابگو هست یا عوض کنم  

مرسیی

لینک به دیدگاه

سلام این 2تا سی پی یو از نظر قدرت خیلی تفاوت دارن ؟واس گیم i5 6600 و i5 6600k

cpu i5 6600  روی مادر برد های z170 بسته میشه؟ مشکلی پیش نمیاد؟؟

سئال اخر اینکه i5 6600 همراه خودش فن داره؟؟ فنش جوابگو هست یا عوض کنم  

مرسیی

درود هیچ تفاوتی جز باز بودن ضریب پردازنده ندارن و این اپشنم فقط به درد اورکلاک میخوره

هیچکدوم از سی پی یو های نسل ۶ intel فن ندارن و باید براش تهیه کنید ارزونترین فن هم جوابگو هست جز دمای به شدت پایینی دارن

لینک به دیدگاه

دوستان پاور های 80 پلاس گلد با 80 پلاس برنز چه فرقی دارن؟ در برنز ها هم ارزش خرید دارن؟

لینک به دیدگاه

دوستان پاور های 80 پلاس گلد با 80 پلاس برنز چه فرقی دارن؟ در برنز ها هم ارزش خرید دارن؟

تنها تفاوت در فیش برق هست که هر ماه باید پرداخت کنید!

برنز و پلد حدود 6% اختلاف راندمان دارند!

یعنی اگه پاور شما برنز باشه و هر ماه 10000 تومن برق مصرف کنه، معادل گلدش حدود 9300 تومن برق مصرف میکنه!

کلا استاندارد 80PLUS فقط مربوط به بهینه مصرف کردن برق هست و هیچ ارتباطی به خوب و بد بودن پاور نداره!

لینک به دیدگاه

کلا استاندارد 80PLUS فقط مربوط به بهینه مصرف کردن برق هست و هیچ ارتباطی به خوب و بد بودن پاور نداره!

به خروجی پاور هم مربوط میشه !

یه پاور +80 gold  حدود 85% خروجی داره یعنی 1000 واتش  توی فول لود 850 وات میده بیرون

یه پاور +80 tita  حدود 96% خروجی  داره یعنی 1000 واتش توی فول لود 960 وات میده بیرون.

البته باز دارم مدل گلدی که 82% هست و مدل گلدی که 87% هست.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

به خروجی پاور هم مربوط میشه !

یه پاور +80 gold  حدود 85% خروجی داره یعنی 1000 واتش  توی فول لود 850 وات میده بیرون

یه پاور +80 tita  حدود 96% خروجی  داره یعنی 1000 واتش توی فول لود 960 وات میده بیرون.

البته باز دارم مدل گلدی که 82% هست و مدل گلدی که 87% هست.

1: استاندارد سیلور حداقل 85% هست! چطوری گلد میتونه 82% باشه!؟

*حالا بماند که همون 87% هم نمیتونه استاندارد Gold داشته باشه.

استاندارد Gold باید بالای 88% راندمان داشته باشه!

2:عزیز این درصد هایی که میفرماید، ربطی به خروجی نداره! مربوط به ورودی هست...

یعنی اگه 2 تا پاور 1000 وات داشته باشیم، یکی Titanium و یکی Gold باشه:

1000 وات Titanium برای تامین 1000 وات باید 1098 وات مصرف کنه (راندمان 91% هست تو فول لود)

1000 وات GOLD برای تامین 1000 وات باید 1136 وات مصرف کنه ( راندمان 88% هست تو فول لود)

یعنی پاور 1000 وات Bronze و Gold و Titanium و ... همشون همون 1000 وات رو در خروجی دارند و در عملکرد سیستم هیچ تفاوتی ندارند!

لینک به دیدگاه

ممنون از هر دو دوست عزیز

راستی دوستان این 6700 ظاهرا به این زودیا موجود نمی شه و طبق معمول هم که به محض گرون شدن دلار قطعات می کشه بالا جای دیگه ای غیر از لیون هست واسه خریدش با قیمت معقول؟ البته نمی دونم چقدر درست باشه این سوال اونم تو فروم لیون ..من یه خورده معطل کردم تو خریدش سری قبل و الان منتظرم ولی لیون موجود نمی کنه ازون طرف قیمت بردها گرون شده تو این دو روز

لینک به دیدگاه

درود دوستان مودم تا 100 تومن چی پیشنهاد میدید ؟ تنها قابلیتی که میخوام داشته باشه اینه که زمان ریست کردنش تا جایی که میتونه کم باشه ممنون

لینک به دیدگاه

1: استاندارد سیلور حداقل 85% هست! چطوری گلد میتونه 82% باشه!؟

*حالا بماند که همون 87% هم نمیتونه استاندارد Gold داشته باشه.

استاندارد Gold باید بالای 88% راندمان داشته باشه!

2:عزیز این درصد هایی که میفرماید، ربطی به خروجی نداره! مربوط به ورودی هست...

یعنی اگه 2 تا پاور 1000 وات داشته باشیم، یکی Titanium و یکی Gold باشه:

1000 وات Titanium برای تامین 1000 وات باید 1098 وات مصرف کنه (راندمان 91% هست تو فول لود)

1000 وات GOLD برای تامین 1000 وات باید 1136 وات مصرف کنه ( راندمان 88% هست تو فول لود)

یعنی پاور 1000 وات Bronze و Gold و Titanium و ... همشون همون 1000 وات رو در خروجی دارند و در عملکرد سیستم هیچ تفاوتی ندارند!

گفتم که حدودی چون دقیق یادم نبود عدید نزدیک بهش رو گفتم.

البته شما درست میگید به خروجی نسبت به وردی هست 

من اشتباه فکر کردم ورودی نسبت به خروجی هست.

1zmqgvm75wp0qg5bjnxf.jpg

بخش دوم: استاندارد Active PFC و گواهی 80Plus

PFC یا تصحیح کننده ی ضریب توان پاور، در پاور های ارزان قیمت رده پایین به صورت Passive و غیر عامل به کار گرفته شده است. اما در پاورهای به روزتر و استاندارد تر PFC به صورت فعال یا Active عمل می کند، بدین صورت که یک مدار دیجیتال وظیفه ی تصحیح ضریب توان پاور را بر عهده دارد.

وجود Active-PFC فعال در راندمان پاور نقش بسزایی دارد بنابراین اگر پاوری میخواهید انتخاب کنید حتما" دارای PFC فعال باشد. مانند تمامی وسایل برقی بهینه کار کردن پاور بسیار مهم است. خيلى مهم است يك پاور چند وات مصرف میکند تا خروجی آن مثلا" 500 وات باشد.

ممکن است یک پاور پر مصرف باشد و با مصرف 800 وات فقط 500 وات خروجی داشته باشد، پس هر چه راندمان کارکرد پاور بهتر باشد، مصرف برق کمتر و پاور بهینه تر کار میکند. از این رو استانداردی تحت عنوان 80Plus توسط موسسه ی Ecos که یک شركت بین المللی است به پاورها با راندمان بالای 80 درصد اهدا می شود.

بدین صورت که شرکت سازنده پاور، برای دریافت این گواهی، پاور را برای تست به شرکت های تحت لیسانس این موسسه ارسال می کند تا میزان کارکرد بهینه آن را بسنجند. پاور در لود های 10، 20، 50 و 100 درصد تست می شود و بر طبق میزان بهینه ی مصرف به نسبت تولید انرژی، گواهی80Plus به آن اعطا می شود.

منبع

نویسنده

ARMIN

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

چرا قیمت پردانزده های 1151 اینقدر گرون شده؟!

6600 کا 700 تومن بود شده 905 تومن!!!! دلار که پایین اومده الان شده 3392 تومن، روزهای گذشته بالاتر از 3500 هم شده بود

لینک به دیدگاه

6600 کا 700 تومن بود شده 905 تومن!!!! دلار که پایین اومده الان شده 3392 تومن، روزهای گذشته بالاتر از 3500 هم شده بود

شما دارید قیمت سایت اتحادیه طلا رو میگید!

ظاهرا نرخ رو اشتباه نوشتن...

چون تمام صرافی هایی که من میشناسیم نرخشون بین 3600 تا 3650 هست.

لینک به دیدگاه

دلیلش مهم نیست چون تو ایران دلیل و مدرک و منطق ملاک نیست هر کی زورش بیشتره حرفش به کرسی میشونه

در ایران همه چی انحصاری دلالی شده

یه فروشنده یه سری اجناس میخره و چون کسی نداره هر قیمتی که بخواد روش میذاره

افرادی هم مثل شما به ناچار مجبور به خرید با این قیمت ها هستند

به همین راحتی

لینک به دیدگاه

سلام 

cpu i5 6600 با گرافیک 980 ti که ایجاد گلوگاه نمیکنه؟؟

تو بازی های فوق العاده سنگین مثل بتمن یا آرما 3 فقط یکم فریم کمتر میشه که خوب بهش نمیگن دیگه گلوگاه شده نهایت در بدترین حالت حدود 10درصد کمتر از 6700 ، اون هم تو همون بازی های سنگینی که گفتم ممکنه کمتر فریم بده . قبلا مقایسه 4690 با 4790 رو تو بازی آرما دیدم که حدود 10 درصد 4790 فریم بهتری میداد اون هم تو صحنه های فوقالعاده سنگینش نه همه جا ، در بیشتر مواقع کارایی یکسانی داشتن .

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز

بنده مدل مادربردم Asus p8h77-v و مدل سی پی یو core i5 3570k هست. 8 گیگ رم 1600 دارم میخوام رم ها رو ارتقا بدم به 16 گیگ.رم های فعای رو حدود ۱۰۰ ازم میخرن.

لطفا میشه بگین طبق لیست رمهای پشتیبانی شده سازنده مادربورد بهترین مدلهای ۱۶ گیگ چیا هستند؟

بودجه هم تا حدود 500 تومن

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز

بنده مدل مادربردم Asus p8h77-v و مدل سی پی یو core i5 3570k هست. 8 گیگ رم 1600 دارم میخوام رم ها رو ارتقا بدم به 16 گیگ.رم های فعای رو حدود ۱۰۰ ازم میخرن.

لطفا میشه بگین طبق لیست رمهای پشتیبانی شده سازنده مادربورد بهترین مدلهای ۱۶ گیگ چیا هستند؟

بودجه هم تا حدود 500 تومن

ممنون

خوب برید یه 8 گیگ دیگه بگیرید و بشه 16 گیگ دیگه!

چون چیپ مادربورد H77 هست، چندان انتخاب زیادی ندارید! 

بنظر من مشخصات رمتون رو بگید، تا دوستان یه رم مشابه معرفی کنن و تمام...

*هزینه این کار هم حداقل 150 تا 250 کمتر خواهد بود...

ویرایش شده توسط babak1388
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...