رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سیستمی که نوشتید خوبه ولی رم در حال حاظر بیشتر از 8 گیگ نیاز ندارید 

ترجیحا 2 عدد 4 گیگ 

الباقی انتخاب خوبیه 

اگر سیستم قراره شبانه روز روشن باشه پاور رو کمی وات بالاتر بردارید که همیشه ت حالت فول لود نباشه (فشار روش کمتر بشه) 

سلام

این سیستم برای بازی های روز / وب گردی / دانلود /  روشن موند زیاد سیستم / فیلم دیدن با کیفیت بالا چطوره؟

Mother Board : ASUS H110M-C D3 .

CPU : Intel Core i5-6400 Box

CPU Fan : Green CPU Cooler Evercool Buffalo 100 PWM

RAM : 8GB Corsair XMS3-Bus1600Mhz

Case : Green Oraman

Power Supply Unit : Corsair VS550

Graphic Card : ASUS GTX 960 TURBO OC 2GB GDDR5

H.D.D : 1TB Western Digital Black Sata III.

فقط سی پی یو رو i7 بگیرم نظرت چیه و قیمتش ؟

مادربرد به نظرت اوکیه تمامی قطعات در اینده روش ساپورت میشه ؟ میخام پورتم زیاد داشته باشه

رم 16 بندازم چطور تاثیر داره روی سرعت سیستم ؟

گرافیک بازی های روز و سنگین رو به مشکل انجام میده؟

هارد پر سرعت چی روش بندازم؟

فقط سوالات بالا رو فقط رم رو نظر دادی ما بقی نظرتون چی هستش؟

ویرایش شده توسط rasha
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام

این سیستم برای بازی های روز / وب گردی / دانلود / روشن موند زیاد سیستم / فیلم دیدن با کیفیت بالا چطوره؟

مادربرد به نظرت اوکیه تمامی قطعات در اینده روش ساپورت میشه ؟ میخام پورتم زیاد داشته باشه

درود

میشه گفت خوبه ولی عالی نیست!

بودجه شما تعیین میکنه که این سیستم خوبه واستون یا عالیه.

لطفا بودجه رو بگید تا راحت تر دوستان بتونن راهنمایی کنن شما رو..

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

دوتا رم 4 هستش.

سلام

راه های ز یر رو امتحان کنید:

ویروسیابی 

نصب ویندوز جدید

نصب درایور بروز

افزایش پیج فایل به 16 گیگ(شاید راهگشا باشه)

افزایش رم به 16 گیگ 

لینک به دیدگاه

سلام

راه های ز یر رو امتحان کنید:

ویروسیابی 

نصب ویندوز جدید

نصب درایور بروز

افزایش رم به 16 گیگ 

هم گرافیک و هم بازی هردو اپدیت هستند.ویروس هم فکر نکنم داشته باشم ولی بازم بررسی میکنم...

همین رم هشت هم از حداکثرش استفاده نمیکنه.فکر کنم مشکل از جایه دیگه ای باشه!

لینک به دیدگاه

سلام

این سیستم برای بازی های روز / وب گردی / دانلود /  روشن موند زیاد سیستم / فیلم دیدن با کیفیت بالا چطوره؟

درود

اگر قصد خرید SKYLAKE دارید پس خرید مادربورد و رم DDR3 اصلا توجیهی نداره و در بعضی موارد به خاط ولتاژ رم ممککنه تداخل ایجاد کنه و به CPU صدمه بزنه

شما بودجه و هدف سیستم رو مشخص کنید خیلی بهتر میشه پیشهنهاد داد

اگر هدف گیمینگ باشه نیازی به CPU i7 نیست و یه i5 کار شمارو راه میندازه و بیشتر بودجه روی گرافیک باید هزینه بشه رم هم 8 گیگ میشه گفت دیگه الان تقریبا لب مرز هست چند گیم اخری که اومدن بیشتر از 8گیگ رم نیاز دارند

گرافیک برای RES FHD با تنظیمات منطقی کافی و جوابگو هست هرچند پیشنهاد بنده اینه 970 بردارید و اگر میخواید 960 بردارید از برند ZOTAC که خوش قیمته بردارید

پاور رو هم پیشنهاد میکنم GREEN 550 / 650 UK GOLD بردارید

هارد رو WD BLUE 1tb یا SEGATE BARACUDDA 1TB بردارید و برای سیستم عامل و برنامه ها از SSD SAMSNUG 850 EVO 120 / 250 استفاده کنید

برای CPU COLLER هم پیشنهاد من Deepcoll gammax 40s هست

لینک به دیدگاه

سلام

این سیستم برای بازی های روز / وب گردی / دانلود / روشن موند زیاد سیستم / فیلم دیدن با کیفیت بالا چطوره؟

با این برد باید از رو های ddr3l استفاده کنید وگرنه ممکنه مشکل ساز بشه!

اون رم فکر کنم ولتاژش یا ۱.۵ هست یا ۱.۶۵ که هر ۲ خطرناک هستند.

Sent from my ASUS ZenFone 2 ZE551ML using tapatalk

لینک به دیدگاه

هم گرافیک و هم بازی هردو اپدیت هستند.ویروس هم فکر نکنم داشته باشم ولی بازم بررسی میکنم...

همین رم هشت هم از حداکثرش استفاده نمیکنه.فکر کنم مشکل از جایه دیگه ای باشه!

راه های ز یر رو حتما امتحان کنید:

ویروسیابی 

تست با رم 16 گیگ 
لینک به دیدگاه

راه های ز یر رو حتما امتحان کنید:

ویروسیابی 

تست با رم 16 گیگ 

منظورتون از افزایش پیج فایل چییه؟

لینک به دیدگاه

منظورتون از افزایش پیج فایل چییه؟

اموزش

لینک به دیدگاه

داداش فرقی نکرد.اون پیشنهاد رم 16 هم واسم امکان پذیز نیست:(

یعنی مشکل این سیستم چییه؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.این سیستمه من هستش:

GPU : R9 290 4g
RAM : 8g

CPU :i5 3570 3.4
mainB : giga p75
من با رزولیشن 1600*900 بازی میکنم.

طبق بررسی گرافیکی بازی fallout4 و witcher3 فریم من نباید از 50-60 پایین تر بیاد ولی تو بازی مثلا فال اوت من فریمم تا 33 هم میاد!!!.سر GTA هم همین مشکل رو داشتم.

بنظرتون مشکل از کجاست؟

پاور هم 600 هستش.

گفتم یه بار دیگه اینو بزارم شاید کسی بلد بود:(
لینک به دیدگاه

اگه هنگام بازی پردازنده و کارت گرافیک و رم به خوبی درگیر میشن و در حالت عادی هر سه قطعه آزاد و بدون فعالیت هستن پس مشکل احتمال زیاد از بازی و کرک اون ها هست .

با msi afterburner ببینید کارت گرافیک از حداکثر توانش استفاده میشه یا نه ( gpu usage ) . از تنظیمات کنترل پنل اگه میشه تنظیمات گرافیکی رو بدین به دست خود نرم افزارها .

فقط تو همین دوتا بازی جهان باز اینطوری میشه ؟

لینک به دیدگاه

اگه هنگام بازی پردازنده و کارت گرافیک و رم به خوبی درگیر میشن و در حالت عادی هر سه قطعه آزاد و بدون فعالیت هستن پس مشکل احتمال زیاد از بازی و کرک اون ها هست .

با msi afterburner ببینید کارت گرافیک از حداکثر توانش استفاده میشه یا نه ( gpu usage ) . از تنظیمات کنترل پنل اگه میشه تنظیمات گرافیکی رو بدین به دست خود نرم افزارها .

فقط تو همین دوتا بازی جهان باز اینطوری میشه ؟

witcher3

fallout4

GTA v

Farcry4

لینک به دیدگاه

یه بار تست کردم وقتی 60 فریم میداد درصد استفاده از Gpu رو میزد 90 تا 100 ولی وقتی 40 فریم میداد درصد میومد پایین بین 40 تا 80.

یه بار دیگه تست کردم وقتی بازی 60 فریم میده درصد استفاده از gpu رو میزنه 0!!

وقتی هم فریم میاد رو 40, gpu درصد بین 37 تا 75 هستش.

xd1_fallout4_2015_12_04_13_37_06_132.jpg

pgyz_fallout4_2015_12_04_13_36_15_786.jp

لینک به دیدگاه

یه بار تست کردم وقتی 60 فریم میداد درصد استفاده از Gpu رو میزد 90 تا 100 ولی وقتی 40 فریم میداد درصد میومد پایین بین 40 تا 80.

یه بار دیگه تست کردم وقتی بازی 60 فریم میده درصد استفاده از gpu رو میزنه 0!!

وقتی هم فریم میاد رو 40, gpu درصد بین 37 تا 75 هستش.

xd1_fallout4_2015_12_04_13_37_06_132.jpg

pgyz_fallout4_2015_12_04_13_36_15_786.jp

دوست عزیز سلام.

ببینید تقصیر کار از پردازنده شما هست دیگه قدیمیه باید تعویض شده چون سیستم شما اینطوریه کارت قوی و سی پی یو ضعیف موجب گلوگاه شدن میشه . خودم تجربه کردم رو لپتاپ گیمینگ مدل msi رمش 16 گیگ بود کارتش خیلی قویی بود هر بازی میذاشتم میخوردش خخخ مدل amd r9 m290x. ولی تنها مشکلش سی پی یو بود اونم amd 5750m بود که در رده یک سی پی یو i5 سری u بود همین تست هایی که تو کردی دقیقا من روشون کردم مشکلش ضعیف بودن پردازنده بود من لپ تاپ 4365 خریدم دیگه خیلی گیمینگ بود متاسفانه من به پردازندش توجهی نکرده بودن بازی هایی که باهاش مشکل داشتم اینا بودن : gta v . bttalfield 4&3 و ویچر تو محیط ازاد خیلی فریمش بالا بود ولی وقتی میرفتم محیط شلوغ به شدت افت فریم داشت علی الخصوص بازی dyaing light. که سی پی یو i5 میخواست به شدت اذیتم کرد در حالت فول اچ دی و وری هایت در محیط شلوغ 20 فریم میگرفت ولی در حالت خلوت 50 به بالا رو ریزولیشن پایین پایین در حالت low هم همین طور بود.

خلاصه شما باید دستی به سیستم بزنین هم مادر برد و هم پردازنده . خیلی رو سیستم فشار نیارین باید تعویض بشه اینایی که گفتم حاصل تجربیاتم هست که واقعا کلافم کرد و لپ تاپ با زیان زیادی فروختم . دقیقا این بازی dyaing light رو رولپ تاپ دوستم نصب کردم سیستمش i7 سری qm و کارت گرافیک میان رده gt 750m بود با رم هشت گیگ خیلی راحت این بازی رو با حالت فول اچ دی و تنظیمات هایت و نرمال بود فریم 35 میگرفت در تمامی حالات . در صورتی که سیستم دوستم از سیستم من خیلی ضعیف بود به جز پردازنش که قوی بود . پس فرق تا چه حده. یک پردازنده اینقدر تاثیر داره.

سرتو به درد نیارم اخرش باید مادربرد و پردازنده رو عوض کنی اگر بگم مادربرد رو عوض کن برا اینه که قدیمیه باید عوض شه و پردازنده هم معلومه باید تعویض شه.

امر دیگری داشتین در خدمتم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز سلام.

ببینید تقصیر کار از پردازنده شما هست دیگه قدیمیه باید تعویض شده چون سیستم شما اینطوریه کارت قوی و سی پی یو ضعیف موجب گلوگاه شدن میشه . خودم تجربه کردم رو لپتاپ گیمینگ مدل msi رمش 16 گیگ بود کارتش خیلی قویی بود هر بازی میذاشتم میخوردش خخخ مدل amd r9 m290x. ولی تنها مشکلش سی پی یو بود اونم amd 5750m بود که در رده یک سی پی یو i5 سری u بود همین تست هایی که تو کردی دقیقا من روشون کردم مشکلش ضعیف بودن پردازنده بود من لپ تاپ 4365 خریدم دیگه خیلی گیمینگ بود متاسفانه من به پردازندش توجهی نکرده بودن بازی هایی که باهاش مشکل داشتم اینا بودن : gta v . bttalfield 4&3 و ویچر تو محیط ازاد خیلی فریمش بالا بود ولی وقتی میرفتم محیط شلوغ به شدت افت فریم داشت علی الخصوص بازی dyaing light. که سی پی یو i5 میخواست به شدت اذیتم کرد در حالت فول اچ دی و وری هایت در محیط شلوغ 20 فریم میگرفت ولی در حالت خلوت 50 به بالا رو ریزولیشن پایین پایین در حالت low هم همین طور بود.

خلاصه شما باید دستی به سیستم بزنین هم مادر برد و هم پردازنده . خیلی رو سیستم فشار نیارین باید تعویض بشه اینایی که گفتم حاصل تجربیاتم هست که واقعا کلافم کرد و لپ تاپ با زیان زیادی فروختم . دقیقا این بازی dyaing light رو رولپ تاپ دوستم نصب کردم سیستمش i7 سری qm و کارت گرافیک میان رده gt 750m بود با رم هشت گیگ خیلی راحت این بازی رو با حالت فول اچ دی و تنظیمات هایت و نرمال بود فریم 35 میگرفت در تمامی حالات . در صورتی که سیستم دوستم از سیستم من خیلی ضعیف بود به جز پردازنش که قوی بود . پس فرق تا چه حده. یک پردازنده اینقدر تاثیر داره.

سرتو به درد نیارم اخرش باید مادربرد و پردازنده رو عوض کنی اگر بگم مادربرد رو عوض کن برا اینه که قدیمیه باید عوض شه و پردازنده هم معلومه باید تعویض شه.

دوست عزیز، حداقل بگو فکر کنم کارتش قوی بوده!

m290x حتی از یه کارت GT740 هم ضعیفتره!

تقریبا هم رده R7 250 هست!

مشخصه این گرافیک نمیتونه بازی هارو روی 1080 با تنظیمات بالا درست و حسابی اجرا کنه دیگه...

قویترین پردازنده QM اینتل چندان برتری خیلی بزرگی در مقابل پردازنده ایشون نداره.

تو یک تست با پردازنده 4690 و همین گرافیک 70 تا 90 فریم میگرفتم تو fallout 4 !(پردازنده بین 65 تا 80 درصد لود میشد)

پردازنده ایشون فقط 9% ضعیفتره، و با همان گرافیک دارن 30~40 فریم میگیرن!

اگه قطعات سالم باشن، مطمعنا مشکل از پردازنده نخواهد بود!

---------------------------------

دوست عزیز پاور شما چی هست؟(مدل دقیق بگید لطفا! اگه عکس از مشخصات بفرستید که عالیتر میشه)

و اینکه از هارد یک تست سرعت هم بگیرید.

یک تست بد سکتور هم انجام بدید.(هر 2 رو با HDTUNE میتونید انجام بدید)

*** حالا دمای پردازنده رو دیدم، با لود 70% که میگید، دمای 71 کمی زیاده.

خنک کننده از چی استفاده میکنید؟ تهویه کیس چطوره؟خمیر پردازنده در چه وضعیتی هست؟ دمای بیکاری چقدره!؟

ویرایش شده توسط babak1388
لینک به دیدگاه

دوست عزیز سلام.

3570 رو با چی عوض کنه ؟! 6600 ؟ فکر میکنید چقدر فرق خواهد کرد ؟!

2 سال پیش 3570 بهترین پردازنده i5 بازار بود .

یه مشکلی وجود داره که ربطی به ضعیف بودن قطعات نداره . با توجه به جهان باز بودن بازی های مشکل دار احتمال اینکه مشکل از کارت گرافیک باشه کمتر هست .

آقا اکبر به هر چیزی برای حل مشکل فکر کنید ولی مطمئن باشید که قطعات ضعیف نیستن ، مشکل جای دیگه ای هست .

شما میزان استفاده از پردازنده و رم رو هم در msi after فعال کنید و هنگام بازی مشاهده کنید ببینید مشکلی هست یا نه .

لینک به دیدگاه

سلام

من یه مشاوره میخوام از دوستان

سیستم فعلی من

مادربورد Asus P8H61-mlx3

پردازنده Intel G540

رم 4 گیگ

بنظرتون من یه Cpu قوی بگیرم در حد 500-600 و رم رو هم به 8 افزایش بدم معقولانه هست و همچنین یه گرافیک در حد GTX 960 بگیرم

یا اینکه کلا برم رو اسکای لیک؟!

و اینکه من تو کار اورکلاک و اینا نیستم بهتر نیست به جای Z170 از H170 بگیرم و همینطور پردازنده رو مثلا 6500 بردارم؟!

این 6500 چقدر از لحاظ پردازش با 6600 فرق داره؟

منظورم اینه خودم کلا نظرم رو

Z170 Pro Gaming

Intel Core i5 6600K

هست، ولی آیا هزینه اضافی نیست؟!

لینک به دیدگاه

سلام

من یه مشاوره میخوام از دوستان

سیستم فعلی من

مادربورد Asus P8H61-mlx3

پردازنده Intel G540

رم 4 گیگ

بنظرتون من یه Cpu قوی بگیرم در حد 500-600 و رم رو هم به 8 افزایش بدم معقولانه هست و همچنین یه گرافیک در حد GTX 960 بگیرم

یا اینکه کلا برم رو اسکای لیک؟!

و اینکه من تو کار اورکلاک و اینا نیستم بهتر نیست به جای Z170 از H170 بگیرم و همینطور پردازنده رو مثلا 6500 بردارم؟!

این 6500 چقدر از لحاظ پردازش با 6600 فرق داره؟

منظورم اینه خودم کلا نظرم رو

Z170 Pro Gaming

Intel Core i5 6600K

هست، ولی آیا هزینه اضافی نیست؟!

بودجه و کابرد سییستم؟

اگه میخوای این همه هزینه کنید برید رو  H170. پرندازده های ضریب باز یا همون K هم برای اورکلاک هست پس هزینه اضافی خرج نکنید!

ویرایش شده توسط ZAKHAR
لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی هاتون

دوست عزیز پاور شما چی هست؟(مدل دقیق بگید لطفا! اگه عکس از مشخصات بفرستید که عالیتر میشه)

و اینکه از هارد یک تست سرعت هم بگیرید.

یک تست بد سکتور هم انجام بدید.(هر 2 رو با HDTUNE میتونید انجام بدید)

*** حالا دمای پردازنده رو دیدم، با لود 70% که میگید، دمای 71 کمی زیاده.

خنک کننده از چی استفاده میکنید؟ تهویه کیس چطوره؟خمیر پردازنده در چه وضعیتی هست؟ دمای بیکاری چقدره!؟

از پاور green gp600A-HP.

از سلامت و ارور هارد تست گرفتم مشکلی نداشت.بازم شما این عکسو ببین:

kofk_hd_tune_pro_5.60_-_hard_disk_ssd_ut

خنک کننده هم فقط فن خود سی پی هست :( خمیر سیلیکون هم یک سالی میشه که عوض نکردم.تهویه کیس هم خوبه, پوشش بغلش رو برداشتم.

دمای بیکاری سی پی یو هم 35-40 هستش.دمای بیکاری گرافیک 40.

3570 رو با چی عوض کنه ؟! 6600 ؟ فکر میکنید چقدر فرق خواهد کرد ؟!

2 سال پیش 3570 بهترین پردازنده i5 بازار بود .

یه مشکلی وجود داره که ربطی به ضعیف بودن قطعات نداره . با توجه به جهان باز بودن بازی های مشکل دار احتمال اینکه مشکل از کارت گرافیک باشه کمتر هست .

آقا اکبر به هر چیزی برای حل مشکل فکر کنید ولی مطمئن باشید که قطعات ضعیف نیستن ، مشکل جای دیگه ای هست .

شما میزان استفاده از پردازنده و رم رو هم در msi after فعال کنید و هنگام بازی مشاهده کنید ببینید مشکلی هست یا نه .

این دو تا رو همین الان گرفتم.جالبه که تو حالت 60 فریم بشتر از Gpu استفاده میکنه تا حالت 40 فریم:

romt_fallout4_2015_12_04_16_38_11_994.jp

pq4g_fallout4_2015_12_04_16_37_52_754.jp

لینک به دیدگاه

تو رنج 80-150 چه کارت شبکه ای یرای اتصال به WIFI پیشنهاد میدید؟ حتما PCI Express باشه و ترجیحا Linksys یا Cisco باشه

ویرایش شده توسط ZAKHAR
لینک به دیدگاه

بودجه و کابرد سییستم؟

اگه میخوای این همه هزینه کنید برید رو  H170. پرندازده های ضریب باز یا همون K هم برای اورکلاک هست پس هزینه اضافی خرج نکنید!

برای مادربورد و پردازنده و رم تا 1600-1700 میتونم هزینه کنم

اگه بتونم کارکرده مادربورد و رمی که بالا گفتم رو پیدا کنم خوب میشه

بنظرتون ارزش هزینه اضافی برای اون مادربورد و پردازنده ای که گفتم رو داره؟

لینک به دیدگاه

با هزینه ای که گفتید میتونید قطعات آک هم تهیه کنید!ضمنا میتونید از همین فروم هم قطعات مورد نظر رو به صورت دست دوم پیدا کنید!

مثلما تو عماکرد سیستم هم تاثیر داره و منم توصیه میکنم همین کار رو کنید! از چه پاوری استفاده میکنید؟

ویرایش شده توسط ZAKHAR
لینک به دیدگاه

پاورم 600eu هستش

به جای 6600k بهتر نیست 6600 بگیرم!؟

از لحاظ کارایی فکر نکنم زیاد فرقی داشته باشن

لینک به دیدگاه

سلام. دوستان آیا با سیستم زیر میشه تمامی بازی های جدید رو در حالت Ultra High و با بیشترین تنظیمات گرافیکی 1080 حتی در شلوغترین جاهای بازی که فریم افت میکنه بازی کرد و افت فریم نداشت؟

مادربرد ایسوس Z170 Pro Gaming

سی پی یو اینتل i5 6600k اسکای لیک

WD Black 4TB 64MB Buffer HDD

Gskill Ripjaws 4 16GB 4GBx4 2400Mhz CL15 DDR4 Ram

اس اس دی سامسونگ ایوو 850 با ظرفیت 250 گیگابایت

کارت گرافیک زوتاک GTX 980 AMP

DeepCool KENDOMEN Ti Case

CP-9020082-NA - پاور کورسیر مدل آر ام 850 ای گلد

BenQ RL2755HM 27inch 1ms Gaming Monitor

واتر کولر میل استروم 240 دیپکول

ویرایش شده توسط KenzoGamer
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...