رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان 

نمیدونم اینجا جاش هست یا نه 

من بخوام برای لب تاپ SSD نصب کنم و رم افزایش بدم جایی هست ؟ قیمت ها چطوریاست؟ مدل لب تاپ ASUS k555dg

بعد یه سوال دیگه 

سیستم الانم pc میارزه به  z170 برم یا نه؟

b85 msi core i5 4690  8 gb ram 970 gtx galax exoc

ویرایش شده توسط fiscker
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

پاورم 600eu هستش

به جای 6600k بهتر نیست 6600 بگیرم!؟

از لحاظ کارایی فکر نکنم زیاد فرقی داشته باشن

پردازنده های سری K برای اورکاتگ هست و اگه قصد همچین کاری رو ندارید صرف هزینه برای این سری اصراف هست

سلام. دوستان آیا با سیستم زیر میشه تمامی بازی های جدید رو در حالت Ultra High و با بیشترین تنظیمات گرافیکی 1080 حتی در شلوغترین جاهای بازی که فریم افت میکنه بازی کرد و افت فریم نداشت؟

مادربرد ایسوس Z170 Pro Gaming

سی پی یو اینتل i5 6600k اسکای لیک

WD Black 4TB 64MB Buffer HDD

Gskill Ripjaws 4 16GB 4GBx4 2400Mhz CL15 DDR4 Ram

اس اس دی سامسونگ ایوو 850 با ظرفیت 250 گیگابایت

کارت گرافیک زوتاک GTX 980 AMP

DeepCool KENDOMEN Ti Case

CP-9020082-NA - پاور کورسیر مدل آر ام 850 ای گلد

BenQ RL2755HM 27inch 1ms Gaming Monitor

واتر کولر میل استروم 240 دیپکول

برای یکی دو سال جواب گو هست اما بعدش باید تنظیمات رو بیاری پایین! پاور 750 برای sli هم کفایت میده  و 850 خیلی زیاد هست!

با یه سری تغییرات میتونی 980ti برداری مثلا تعویض هارد با WD Green 4TB 64MB و انتخاب پاور ارزونتر که این تغییرات زمان رو دو برابر میکنه

سلام دوستان 

من بخوام برای لب تاپ SSD نصب کنم و رم افزایش بدم جایی هست ؟ قیمت ها چطوریاست؟ مدل لب تاپ ASUS k555dg

بعد یه سوال دیگه 

کb85 msi core i5 4690  8 gb ram 970 gtx galax exoc

SSD انواع مختلفی داره! Sata-Msata-M2 و ... که تفاوتشون در نوع اتصال و سرعت درگاه هست! مثلا متداول ترینشون که Sata باشه رو میتونی  با caddy driver که جایگزین DVD-RW میشه استفاده کنی یا با هارد اصلی جایگزین کنید

نمیدونم لپتاپ شما از کدوم مدل پشنیبانی میکنه اما با باز کردن پشت لپتاپ و یا چک کردن سایت سازنده به راحتی میشه فهمید!

ویرایش شده توسط ZAKHAR
لینک به دیدگاه

این دو تا رو همین الان گرفتم.جالبه که تو حالت 60 فریم بشتر از Gpu استفاده میکنه تا حالت 40 فریم:

romt_fallout4_2015_12_04_16_38_11_994.jp

pq4g_fallout4_2015_12_04_16_37_52_754.jp

شما گفتید 8 گیگ رم بستید به سیستم ، آیا خود سیستم هم 8 گیگ رم رو شناسایی کرده ؟ 

سلام. دوستان آیا با سیستم زیر میشه تمامی بازی های جدید رو در حالت Ultra High و با بیشترین تنظیمات گرافیکی 1080 حتی در شلوغترین جاهای بازی که فریم افت میکنه بازی کرد و افت فریم نداشت؟

مادربرد ایسوس Z170 Pro Gaming

سی پی یو اینتل i5 6600k اسکای لیک

WD Black 4TB 64MB Buffer HDD

Gskill Ripjaws 4 16GB 4GBx4 2400Mhz CL15 DDR4 Ram

اس اس دی سامسونگ ایوو 850 با ظرفیت 250 گیگابایت

کارت گرافیک زوتاک GTX 980 AMP

DeepCool KENDOMEN Ti Case

CP-9020082-NA - پاور کورسیر مدل آر ام 850 ای گلد

BenQ RL2755HM 27inch 1ms Gaming Monitor

واتر کولر میل استروم 240 دیپکول

دقت داشته باشید که نصب ویندوز روی هاردهای با حجم بالاتر از دوترابایت مشکل ساز میشه ، یا ssd بخرید یا هارد رو یه دوترا یا یک ترابایت بخرید برای نصب ویندوز و نرم افزار ها . این سیستم باید بتونه همه بازی هارو به بهترین شکل اجرا کنه ، فقط اگه به جای 980 یه 980ti بخرید  بهتر هست . 

سلام دوستان 

بعد یه سوال دیگه 

b85 msi core i5 4690  8 gb ram 970 gtx galax exoc

سیستمتون چون 4690 داره ، با خرید پردازنده های اسکای لیک مثل 6600 تفاوت خیلی کمی تو بازی ها مشاهده خواهید کرد ، پردازنده شما هنوز قدرت مناسب برای هر بازی رو داره .

فقط مقدار رم رو برای اجرای بازی های روز بهتره به 16 افزایش بدید .

لینک به دیدگاه

شما گفتید 8 گیگ رم بستید به سیستم ، آیا خود سیستم هم 8 گیگ رم رو شناسایی کرده ؟ 

بله  :(

لینک به دیدگاه

بله  :(

شما موقع اجرای بازی به اینترنت وصل هستید ؟ اگه آره ، مودم رو خاموش کنید و از کامپیوتر جدا کنید ، اگر گیم پد به سیستم وصله اونم جدا کنید ، وسط بازی موس و کیبورد رو جدا کنید و بزارید بازی و شخصیتش یه جا ثابت بمونه ببینید بازم افت فریم ناگهانی داره ؟

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

شما موقع اجرای بازی به اینترنت وصل هستید ؟ اگه آره ، مودم رو خاموش کنید و از کامپیوتر جدا کنید ، اگر گیم پد به سیستم وصله اونم جدا کنید ، وسط بازی موس و کیبورد رو جدا کنید و بزارید بازی و شخصیتش یه جا ثابت بمونه ببینید بازم افت فریم ناگهانی داره ؟

افت فریم ناگهانی نداشت.

راستی تو بازی ویچر از 5 گیگه رمم استفاده میشه.

لینک به دیدگاه

سلام

برای این سی پی یو 

http://lioncomputer.ir/product/2044/%D8%B3%DB%8C+%D9%BE%DB%8C+%DB%8C%D9%88+%D8%A7%DB%8C+%D8%A7%D9%85+%D8%AF%DB%8C+FX-8350/

و یه اس اس دی و دو تا هارد 7200 و گرافیک ایسوس gtx650

پاور گرین 550z جواب میده؟

داخل خود گرین زده 550 خوبه حالا نمیدونم واقعا خوبه یا نه

لینک به دیدگاه

بله 550 وات واقعی هست و مشکلی نداره . کارت گرافیک های خیلی قوی تری هم میتونید بزارید روی سیستم با توجه به اینکه دو عدد کانکتور 8 پین هم داره .

لینک به دیدگاه

بله 550 وات واقعی هست و مشکلی نداره . کارت گرافیک های خیلی قوی تری هم میتونید بزارید روی سیستم با توجه به اینکه دو عدد کانکتور 8 پین هم داره .

550 واقعی هم نمیشه گفت!

تقریبا با Green GP450A-UK برابر هست!

لینک به دیدگاه

550 واقعی هم نمیشه گفت!

تقریبا با Green GP450A-UK برابر هست!

مطمئنید ! چجور باید حساب کنم ؟ ممنون میشم اگه بگین چطور میشه مقدار دقیق وات رو متوجه  شد ؟

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

مطمئنید ! چجور باید حساب کنم ؟ ممنون میشم اگه بگین چطور میشه مقدار دقیق وات رو متوجه  شد ؟

به توان شاخه 12 ولت دقت کنید.

Green GP550A-ZS در ساخه 12 ولت 38 آمپر جریان میده که میشه 456 وات.

ولی Green GP450A-UK در شاخه 12 ولت 37.5 آمپر جریان میده که میشه 450 وات.

یعنی یکی 550 هست و یکی 450 ولی در عمل فقط 6 وات تفاوت دارند.

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون ، میدونید دلیل همچین نامگذاری چی هست ؟ چرا باید به یه پاور 450 واتی بگن 550 وات ؟!

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون ، میدونید دلیل همچین نامگذاری چی هست ؟ چرا باید به یه پاور 450 واتی بگن 550 وات ؟!

وات و امپر شاخه ۱۲ ولت همه چیو مشخص مشخص میکنه

در اصل ماجرا پاور این مهمترین قسمتش هست

برای مثال پاور امضا من ۶۵۰ وات هست و از این مقدار ۶۴۸ وات در شاخه ۱۲ ولت داره

و ۱۱۰ وات اضاف برسازمان برای ۵ ولت و ۳.۳ ولت داره رو هم میشه ۷۵۸ وات

یعنی پاور من میتونه ۷۵۸ وات تولید کنه

اما معیار اصلی همون شاخه ۱۲ ولت هست

لینک به دیدگاه

سلام

برای این سی پی یو 

http://lioncomputer.ir/product/2044/%D8%B3%DB%8C+%D9%BE%DB%8C+%DB%8C%D9%88+%D8%A7%DB%8C+%D8%A7%D9%85+%D8%AF%DB%8C+FX-8350/

و یه اس اس دی و دو تا هارد 7200 و گرافیک ایسوس gtx650

پاور گرین 550z جواب میده؟

داخل خود گرین زده 550 خوبه حالا نمیدونم واقعا خوبه یا نه

درود

از خود حسابگر گرین کمی بالاتر بردارین بهتره

لینک به دیدگاه

خوب تا حدودی به بازاریابی مربوطه!

و دلیل دیگش اینه که اینا برای سیستم های گیمینگ طراحی نشدن!

حالا میگید چه ربطی داره:

دو تا سیستم تصور کنید که تمام مشخصاتشون برابر هست!

ولی روی یکی 2 تا گرافیک R9 290x هست!

ولی اون یکی از گرافیک مجتمع استفاده میکنه، ولی هم زمان 6 تا هارد اکسترنال + 4 تا فلش مموری، 2~3 تا دیوایس USB مثل پنکه و چراغ مطالعه و ... روی سیستم داره!

تو وضعیت سیستم اول مصرف شاخه 12 ولتش خیلی زیاده!

ولی سیستم دوم مصرف شاخه 5 ولتش خیلی زیاده.

برای سیستم اول پاوری مثل سری UK نیاز هست!

برای سیستم دوم پاوری مثل سری Zs و EU نیاز هست!

چون این جور پاور ها توان بیشتری در شاخه 5 و 3.3 ولت دارند!

برای نمونه پاور 380A-EU در شاخه 5 و  3.3 ولت 120 وات خروجی میده، ولی پاور 650A-UK در شاخه 5 و 3.3 ولت فقط 110 وات خروجی داره.

خلاصه کاربر باید بدونه برای چه کاری، چه قطعه ای نیاز داره و اونو تهیه کنه!

وات و امپر شاخه ۱۲ ولت همه چیو مشخص مشخص میکنه

در اصل ماجرا پاور این مهمترین قسمتش هست

برای مثال پاور امضا من ۶۵۰ وات هست و از این مقدار ۶۴۸ وات در شاخه ۱۲ ولت داره

و ۱۱۰ وات اضاف برسازمان برای ۵ ولت و ۳.۳ ولت داره رو هم میشه ۷۵۸ وات

یعنی پاور من میتونه ۷۵۸ وات تولید کنه

اما معیار اصلی همون شاخه ۱۲ ولت هست

نه ادریس جان، 758 وات نیست!

شاخه 12 ولت وقتی میتونه 648 وات تامین بکنه که شاخه های 5 و 3.3 کلا بدون استفاده باشن!

یا برعکس، شاخه 5 و 3.3 ولت زمانی میتونن 110 وات تامین بکنن که هیچ مصرفی در شاخه 12 ولت نباشه!

وقتی بصورت ترکیبی استفاده میشه، هیچ کدوم از شاخه ها نمیتونن با 100% توان کار بکنن.

یعنی تو محاسبه توان واقعی، نمیتونید این 2 عدد رو با هم جمع کنید.

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید میخواستم ازتون مشاوره بگیرم در مورد ارتقای سیستمم از سیستم برای کارهای معمولی و حسابداری و کمی هم فوتوشاپ و اینجور نرم افزار ها رو استفاده میکنم سیستم من الان اینه:

cpu:AMD athlon II x2 260 -3200 - 2core

ram:2

gpu:nvidia gefores 7025 \nvidia nforce 630a

مانیتور و موس و کیبرد و اسپیکر و قاب کیس که دارم بقیه این سیستم رو میتونم چقدر با حدود 1 میلیون یا کمی بیشترقوی کنم که این کار هایی که بالا ذکر شد رو کامل و روون بتونم انجام بدم در ضمن اگر مادر برد هم باید عوض بشه لطفا بگید مدل رو نشد پیدا کنم و usb هام الان کلا مشکل هم داره ممنون میشم راهنماییم کنید

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید میخواستم ازتون مشاوره بگیرم در مورد ارتقای سیستمم از سیستم برای کارهای معمولی و حسابداری و کمی هم فوتوشاپ و اینجور نرم افزار ها رو استفاده میکنم سیستم من الان اینه:

cpu:AMD athlon II x2 260 -3200 - 2core

ram:2

gpu:nvidia gefores 7025 \nvidia nforce 630a

مانیتور و موس و کیبرد و اسپیکر و قاب کیس که دارم بقیه این سیستم رو میتونم چقدر با حدود 1 میلیون یا کمی بیشترقوی کنم که این کار هایی که بالا ذکر شد رو کامل و روون بتونم انجام بدم در ضمن اگر مادر برد هم باید عوض بشه لطفا بگید مدل رو نشد پیدا کنم و usb هام الان کلا مشکل هم داره ممنون میشم راهنماییم کنید

روی این سیستم فکر کنم تنها کاری که میشه کرد افزایش رم هست!

ولی با 1 تومن میشه کلا سیستم جدیدی گرفت:

post-4580-0-30273600-1449320027_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

خوب تا حدودی به بازاریابی مربوطه!

و دلیل دیگش اینه که اینا برای سیستم های گیمینگ طراحی نشدن!

حالا میگید چه ربطی داره:

دو تا سیستم تصور کنید که تمام مشخصاتشون برابر هست!

ولی روی یکی 2 تا گرافیک R9 290x هست!

ولی اون یکی از گرافیک مجتمع استفاده میکنه، ولی هم زمان 6 تا هارد اکسترنال + 4 تا فلش مموری، 2~3 تا دیوایس USB مثل پنکه و چراغ مطالعه و ... روی سیستم داره!

تو وضعیت سیستم اول مصرف شاخه 12 ولتش خیلی زیاده!

ولی سیستم دوم مصرف شاخه 5 ولتش خیلی زیاده.

برای سیستم اول پاوری مثل سری UK نیاز هست!

برای سیستم دوم پاوری مثل سری Zs و EU نیاز هست!

چون این جور پاور ها توان بیشتری در شاخه 5 و 3.3 ولت دارند!

برای نمونه پاور 380A-EU در شاخه 5 و  3.3 ولت 120 وات خروجی میده، ولی پاور 650A-UK در شاخه 5 و 3.3 ولت فقط 110 وات خروجی داره.

خلاصه کاربر باید بدونه برای چه کاری، چه قطعه ای نیاز داره و اونو تهیه کنه!

نه ادریس جان، 758 وات نیست!

شاخه 12 ولت وقتی میتونه 648 وات تامین بکنه که شاخه های 5 و 3.3 کلا بدون استفاده باشن!

یا برعکس، شاخه 5 و 3.3 ولت زمانی میتونن 110 وات تامین بکنن که هیچ مصرفی در شاخه 12 ولت نباشه!

وقتی بصورت ترکیبی استفاده میشه، هیچ کدوم از شاخه ها نمیتونن با 100% توان کار بکنن.

یعنی تو محاسبه توان واقعی، نمیتونید این 2 عدد رو با هم جمع کنید.

درود بایک جان حرف های شما کاملا درسته

اما من تست ۷۲۵ وات من با این پاور پاس کردم البته بیشتر از یک ساعت نمیتونه فول لود بمونه و .....

منم گفتم اصل مطلب همون ۱۲ ولت

و در مورد اینکه پاور بتونه تمام شاخه هارو و کابل هارو به صورت پایدار انرژی برسونه بستگی به کیفیت و مدار و نوع پاور داره

مثلا همون سری hp و zs با سیستم مثل من بهش فشار میاد و داغ میکنه با اینکه وات بالای داره

اما سری uk و oc+ از قدرت خود درج شده در پاور بیشتر تولید میکنه

:)

لینک به دیدگاه

درود بایک جان حرف های شما کاملا درسته

اما من تست ۷۲۵ وات من با این پاور پاس کردم البته بیشتر از یک ساعت نمیتونه فول لود بمونه و .....

منم گفتم اصل مطلب همون ۱۲ ولت

و در مورد اینکه پاور بتونه تمام شاخه هارو و کابل هارو به صورت پایدار انرژی برسونه بستگی به کیفیت و مدار و نوع پاور داره

مثلا همون سری hp و zs با سیستم مثل من بهش فشار میاد و داغ میکنه با اینکه وات بالای داره

اما سری uk و oc+ از قدرت خود درج شده در پاور بیشتر تولید میکنه

:)

بنا به گفته گرین،برای سلامت پاور، مجموع خروجی DC شامل 12/5/3.3 ولت نباید از 650 وات بیشتر بشه!

وگرنه تو تست هایی که خود گرین انجام داده و نموادرش رو گذاشته ، تا 715 وات لودش کردن!

اما اینم در نظر بگیرید که معمولا برای توان پیک پاور بیشتر زمانی بین 3~4 دقیقه در نظر میگیرن و بیشتر از اینو پیشنهاد نمیکنن.

لینک به دیدگاه

روی این سیستم فکر کنم تنها کاری که میشه کرد افزایش رم هست!

ولی با 1 تومن میشه کلا سیستم جدیدی گرفت:

attachicon.gif1t.jpg

سلام ممنون از پاسخ شما چطور این سیستم خوبه که میگید کاری نمیشه کرد؟ و این سیستمی که پیشنهاد دادید رو هم دیدم ممنون از شما اما چرا کارت گرافیکی نبود توی لیست همینی که هست خوبه برای کار بنده؟

لینک به دیدگاه

داداش فرقی نکرد.اون پیشنهاد رم 16 هم واسم امکان پذیز نیست :(

یعنی مشکل این سیستم چییه؟

سلام

از يه اشنا یا دوست امانت بگیر تست كن.

سلام دوستان.این سیستمه من هستش:

GPU : R9 290 4g

RAM : 8g

CPU :i5 3570 3.4

mainB : giga p75

من با رزولیشن 1600*900 بازی میکنم.

طبق بررسی گرافیکی بازی fallout4 و witcher3 فریم من نباید از 50-60 پایین تر بیاد ولی تو بازی مثلا فال اوت من فریمم تا 33 هم میاد!!!.سر GTA هم همین مشکل رو داشتم.

بنظرتون مشکل از کجاست؟

پاور هم 600 هستش.

گفتم یه بار دیگه اینو بزارم شاید کسی بلد بود :(

اين پاور براي 290 كمه.با يه 750w oc تست کنید.

فقط این راهها مونده.دیگه چیزی یه ذهنم نمیرسه.یه تاپیک مجزا بزن دوستان میان کمک میکنن. @};-  @};-  @};- 

لینک به دیدگاه

سلام ممنون از پاسخ شما چطور این سیستم خوبه که میگید کاری نمیشه کرد؟ و این سیستمی که پیشنهاد دادید رو هم دیدم ممنون از شما اما چرا کارت گرافیکی نبود توی لیست همینی که هست خوبه برای کار بنده؟

ایشون منظورشون این هست که سیستم شما قدیمی هست و ارزش هزینه بیشتر رو نداره مگر اینکه سیستم جدید ببندید و قطعات خوب با قیمت مناسب بگیرید .

اگه یک تومان دارید و سیستم قبلی تون رو هم به غیر از کیس و هارد بفروشید مجموعا بشه 1300 تومان حدودا میشه سیستم خیلی مناسبی بست ، کارت گرافیک هم نگفتن چون گرافیک داخلی پردازنده 4170 کاملا جوابگوی کارهای ساده هست ، البته بنده هم یه سیستم با بودجه 1300 میگم :

2owd_bandicam_2015-12-05_18-17-09-442.jp

گرافیک داخلی این پردازنده خیلی قوی هست و حتی برای بازی های سنگین هم جوابگو هست . اگه بعدا قصد ارتقا دارین میشه مادربرد و پاور قوی تری بردارین . هارد هم نگفتین برای چه کاری نیاز دارین ؟ ولی در کل هارد های بلو از گرین و بارکودای از سیگیت مناسب هست هم برای ویندوزو نرم افزارها  و هم فیلم و عکس .

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

برای یکی دو سال جواب گو هست اما بعدش باید تنظیمات رو بیاری پایین! پاور 750 برای sli هم کفایت میده  و 850 خیلی زیاد هست!

با یه سری تغییرات میتونی 980ti برداری مثلا تعویض هارد با WD Green 4TB 64MB و انتخاب پاور ارزونتر که این تغییرات زمان رو دو برابر میکنه

کدام یک قوی تر، جدید تر و با کیفیت تر هست؟

Corsair RM750i 80Plus Gold Full Modular PSU

Corsair RM750 80Plus Gold Full Modular PSU

GREEN GP850B-OC+ Overclocking Evo 80Plus Platinum PSU

دقت داشته باشید که نصب ویندوز روی هاردهای با حجم بالاتر از دوترابایت مشکل ساز میشه ، یا ssd بخرید یا هارد رو یه دوترا یا یک ترابایت بخرید برای نصب ویندوز و نرم افزار ها . این سیستم باید بتونه همه بازی هارو به بهترین شکل اجرا کنه ، فقط اگه به جای 980 یه 980ti بخرید  بهتر هست .

ممنون پس برای ویندوز و نرم افزارها هارد 1 ترا پیشنهاد میشه؟ چه مدلی (آبی، سبز،قرمز،بنفش)؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...