رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز بنده قصد خرید یک سیستم دارم و بودجم هم 2500 هست

سیستمی که در نظر دارم اینه 

ASUS GTX 950 DCII OC STRIX GAMING

cpu intel core i5 4460

حالا مادربرد و رم و پاور متناسب با این قطعه ها رو بهم معرفی کنید

یه سوال دیگه با توجه به قدرت کنسول های فعلی،میخواستم بدونم این قطعات از کنسول قوی تره یا نه؟؟

این سیستم تا چند سال بازی ها رو راحت جواب میده اندازه مانیتور من 1600 در 900 هست

سیستم مورد نیاز بعضی بازی ها نوشته برای حداکثر تنظیمات گرافیک باید یه CORE I7 داشته باشی،یعنی درسته؟؟؟

چه رزولوشنی اینا برای تعیین سیستم مورد نیاز مد نظرشون هست؟؟؟

به نظر شما سی پی یو نسل جدید بهتر نیست بخرم؟؟؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

cpu intel core i5 4460

یه سوال دیگه با توجه به قدرت کنسول های فعلی،میخواستم بدونم این قطعات از کنسول قوی تره یا نه؟؟

این سیستم تا چند سال بازی ها رو راحت جواب میده اندازه مانیتور من 1600 در 900 هست

سیستم مورد نیاز بعضی بازی ها نوشته برای حداکثر تنظیمات گرافیک باید یه CORE I7 داشته باشی،یعنی درسته؟؟؟

سلام .

با توجه به بودجه ای که در نظر گرفتید به نظر من این قطعات مناسب هستن :

Intel Core™ i5-4460 قیمت 640 تومان

ASRock FATAL1TY H97 Killer قیمت 430 تومان

Gskill Ripjaws 2x4GB 1600Mhz CL9 DDR3 قیمت 186 تومان

GALAX GTX 960 EXOC 4GB GDDR5 قیمت 896 تومان

Corsair VS550 قیمت 205 تومان

تا اینجا میشه 2357 تومان . اگر کیس ، درایو نوری ، هارد داری که هیچ . اگر نداری برای اونها هم باید بودجه بذاری .

به نظر من کامپیوتر همیشه از کنسول قویتره . این قطعات از کنسول بهتر هستن . منتها بازیهای کامپیوتر قابلیت اجرا در کیفیتهای مختلف رو دارن و مثل کنسولها تنظیمات کیفیتشون ثابت نیست . برای همین هرچقدر که قویتر باشن ، میتونن بازیها رو بهتر اجرا کنن . البته از یه اندازه بیشتر ، دیگه فقط تعداد فریم هست که بالا میره و تاثیر زیادی تو بازی نداره . با توجه به مانیتور شما ، این سیستم کاملا جوابگو هست . شاید تو بعضی بازیها نتونی حداکثر تنظیمات رو بذاری ، ولی به اندازه ای میشه که از کنسول بهتر باشه . پردازنده i7 هم همین حکایت رو داره . فقط تو تعداد فریم تاثیر میذاره . تاثیرش به اندازه ای نیست که ارزش اختلاف قیمتش رو داشته باشه .

پردازنده های نسل جدید خیلی تفاوت قدرت ندارن . با توجه به قیمت بالاتر اونها ، مادربوردشون ، رم و اینکه نیاز به کولر پردازنده دارن ، ارزش زیادی برای هزینه بیشتر با توجه به بودجه شما ندارن .

لینک به دیدگاه

cpu intel core i5 4460

بله یکمی فرق داره اگ با گرافیکت تو i7 60fps بگیری با i5 به مراتب به 50fps میرسه و حتی کمتر

اینا با رزلوشن 1080 میزنن سیستمو سیستم شما هم کمی در  1080 هست یعنی اگ بزارید رو 900 شاید مثلا 10 فریم بیشتر بگیرید از 1080

معلومه این قطعات خیلی قوی تره

معلوم نیست تا چند سال بستگی به انتظار شما داره ولی میتونم بگم تا سال 2017 خیالتون راحته

سی پیو به بودجتون بستگی داره ولی به نظر من i5 6600 6500 بگیرید بهتره 

لینک به دیدگاه

سلام و عرض خسته نباشید. میخواستم بدونم میشه روی مادربورد ga-m52lt-dtp گیگابایت کارت گرافیک gtx 750 ti بست؟

لینک به دیدگاه

سلام و عرض خسته نباشید. میخواستم بدونم میشه روی مادربورد ga-m52lt-dtp گیگابایت کارت گرافیک gtx 750 ti بست؟

سلام . بله نصب میشه کرد . ولی چون مادربورد شما PCI-E 16x نسل یک هست و کارت نسل 3 ، از تمام قدرت کارت نمیتونید استفاده کنید .

لینک به دیدگاه

بله. فقط اینکه اخرین اپدیت نسخه بتا است؛ ولی مشکل ناسازگاری با بعضی رمها رو حل کرده. ممکنه مشکل شما با  این اپدیت حل بشه.

نسخه بتا آزمایشی به حساب میاد،درسته؟

فرقی با نسخه کامل میکنه؟احتمالا نسخه دیگه نمیاد چون همون بتاش واسه 2011 هست اگه درست گفته باشم

راستی من ویندوز 10 پرو دارم،آپدیت بایوس به سیستم عامل ربط نداره؟

لینک به دیدگاه

نسخه بتا آزمایشی به حساب میاد،درسته؟

فرقی با نسخه کامل میکنه؟احتمالا نسخه دیگه نمیاد چون همون بتاش واسه 2011 هست اگه درست گفته باشم

راستی من ویندوز 10 پرو دارم،آپدیت بایوس به سیستم عامل ربط نداره؟

اره دیگه میشه گفت نسخه ازمایشی وممکنه باگهایی هم داشته باشه. درسته برای سال ۲۰۱۱ است میتونی یک ورژن  قدیمیتر رو امتحان کنی ولی در اپدیت اخر مشکل ناسازگاری با رمها رو حل کرده.

مهم نیست ویندوزتون چی باشه.

لینک به دیدگاه

سلام . بله نصب میشه کرد . ولی چون مادربورد شما PCI-E 16x نسل یک هست و کارت نسل 3 ، از تمام قدرت کارت نمیتونید استفاده کنید .

بازم ببخشید چه قدر از قدرت کارت رو نمیتونم استفاده کنم؟ . چون فعلا فقط بودجه کارت گرافیک رو دارم و بعدا میخوام مادربورد رو ارتقا بدم

لینک به دیدگاه

بازم ببخشید چه قدر از قدرت کارت رو نمیتونم استفاده کنم؟ . چون فعلا فقط بودجه کارت گرافیک رو دارم و بعدا میخوام مادربورد رو ارتقا بدم

دقیق نمیتونم بگم . ولی حدود 10 تا نهایتا 20 درصد تو کارتهای مختلف افت پیدا میکنه . تو کارت شما شاید حدود 14-15 درصد . ولی بعدا با ارتقاء مادربورد حل میشه .

لینک به دیدگاه

از شما دوست عزیز هم ممنونم بابت راهنمایی

راستی میشه آدرس اون صفحه ای که لیست رم های ساپورت شده رو زده به من بگید

اگه اسم کامل مادربرد رو در گوگل سرچ کنید معمولا اولین نتیجه ای که میاره صفحه مادربرد مورد نظر در سایت شرکت سازنده هست 

بعد از اینکه وارد صفحه مادربرد شدید در قسمت downloads and supports نوشته که لیست پردازنده های مورد پشتیبانی( cpu list ) و همچنین لیست رم های پشتیبانی شده ( ram list ) که با کلیک بر روی هر کدوم لینک های دانلودش نمایش داده میشه .

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

اگه اسم کامل مادربرد رو در گوگل سرچ کنید معمولا اولین نتیجه ای که میاره صفحه مادربرد مورد نظر در سایت شرکت سازنده هست 

بعد از اینکه وارد صفحه مادربرد شدید در قسمت downloads and supports نوشته که لیست پردازنده های مورد پشتیبانی( cpu list ) و همچنین لیست رم های پشتیبانی شده ( ram list ) که با کلیک بر روی هر کدوم لینک های دانلودش نمایش داده میشه .

ممنون دوست عزیز،پیداش کردم

لینک به دیدگاه

بایوس رو هم آپدیت کردم هیچی نشد

بنابراین بهتره بفروشم رم ها رو

ممنون بابت راهنما یی های دوستان عزیزم

لینک به دیدگاه

سلام دوستان نظرتون در باره اینا چیه؟

post-20676-0-63512200-1452608108_thumb.png

فقط هاردشو میخوام یک ترا توشیبا بخرم تو اینجا بخاطر اینکه قیمت کل درست دربیاد وسترن زدم.

ویرایش شده توسط afshin.m914
لینک به دیدگاه

با توجه به قطعات مشخص هست که برای بازی میخواین 

توصیه میکنم در اسرع وقت رم رو به 8 گیگ یا بالاتر ارتقا بدین 

لینک به دیدگاه

با توجه به قطعات مشخص هست که برای بازی میخواین 

توصیه میکنم در اسرع وقت رم رو به 8 گیگ یا بالاتر ارتقا بدین 

دوتا چهار گیگه

لینک به دیدگاه

برای کاربرد گیم سیستم با 1150 ببندم یا 1151 چه فرقی داره توی گیم این دوتا باهم

لینک به دیدگاه

برای کاربرد گیم سیستم با 1150 ببندم یا 1151 چه فرقی داره توی گیم این دوتا باهم

حد اکثر 5-6 درصد

حد اکثر 5-6 درصد

فقط رمش میشه ddr4

از اون نمیشه چشم پوشی کرد 

اگه 1150 هم ببندی میتونی رم با باس بالا ببندی

لینک به دیدگاه

دوتا چهار گیگه

خوب پس مشکلی نیست  :)

اگه قصد ارتقا داشتین حتما پردازنده رو در اولویت قرار بدین 

اگه هم همین الان میتونید پردازنده 4460 بگیرید که به خاطر 4 هسته ای بودنش برای بازی های جدید خیلی بهتر هست .

لینک به دیدگاه

خوب پس مشکلی نیست  :)

اگه قصد ارتقا داشتین حتما پردازنده رو در اولویت قرار بدین 

اگه هم همین الان میتونید پردازنده 4460 بگیرید که به خاطر 4 هسته ای بودنش برای بازی های جدید خیلی بهتر هست .

ب نظرت یه سیستم با fx-8300 ببندم خوبه یا همین i3-4170?

چون حداقل 30 درصد از i3 قویتره ولی همه میگن amd خوب نیس 

من که دلیلشو نفهمیدم برا چیه؟ فقط یکم قدیمی هستش اما قدرتش بیشتره

قیمت 8300 ------»479 تومن

لینک به دیدگاه

در مورد fx 8300 نظر خاصی ندارم ، البته در پردازش های چند هسته ای قوی تر از 4170 هست و یه ویژگی دیگش آنلاک بودنش هست که میشه به مقدار زیادی اورکلاکش کرد ولی 

اگه قدیمی بودن سیستم مهم نیست به نظرم سوکت 1155 خیلی مناسب هست (  :

پردازنده 2500k حدود 450 تومان + مادربرد p8p67 یا بهتر که بشه باهاش پردازنده 2500k رو اور کرد تا حدود 5 گیگاهرتز !

این سیستم جفت پردازنده های قبلی رو سوسکش میکنه  :)

لینک به دیدگاه

در مورد fx 8300 نظر خاصی ندارم ، البته در پردازش های چند هسته ای قوی تر از 4170 هست و یه ویژگی دیگش آنلاک بودنش هست که میشه به مقدار زیادی اورکلاکش کرد ولی 

اگه قدیمی بودن سیستم مهم نیست به نظرم سوکت 1155 خیلی مناسب هست (  :

پردازنده 2500k حدود 450 تومان + مادربرد p8p67 یا بهتر که بشه باهاش پردازنده 2500k رو اور کرد تا حدود 5 گیگاهرتز !

این سیستم جفت پردازنده های قبلی رو سوسکش میکنه  :)

دست دو نمیخوام بخرم که

اگه جایی سراغ داری که آکبندشونو بفروشه بهم بگو

لینک به دیدگاه

مقایسه پردازنده 8320 با 4130 :

http://www.aparat.com/v/PyOrV

آکبند پردازنده 2500k هم فکر نکنم گیر بیاد اگه هم پیدا بشه قیمت مناسبی نخواهد داشت و به صرفه نخواهد شد .

به اشتباه نوشته بودم 4170 که تصحیحش کردم  :)

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

مقایسه پردازنده 8320 با 4170 :

http://www.aparat.com/v/PyOrV

آکبند پردازنده 2500k هم فکر نکنم گیر بیاد اگه هم پیدا بشه قیمت مناسبی نخواهد داشت و به صرفه نخواهد شد .

مثل اینکه چاره ای ندارم باید اینتل بخرم 

از راهنماییت ممنونم

لینک به دیدگاه

سلام، تصمیم دارم یکسری از قطعات سبستمم رو ارتقا بدم، میخواستم بدونم ارتقا به کدوم یک از قطعات زیر بهتر ومقرون به صرفه تره و اینکه تفاوت قدرت پردازشی و پرفورمنس بیشتر سیستم دومی ارزش هزینه بیشتر رو داره؟

motherboard : asus h97-pro

cpu : core i3 4170

ram : 8 gb 1600

و یا

motherboard : ASUS H170-PRO & GIGABYTE H170-D3H

cpu : i3 6100 skylake

ram : 8 gb 2400

لینک به دیدگاه

اگه قصد خرید کارت گرافیک ندارید سیستم دوم به دلیل داشتن گرافیک مجتمع 530 intel بهتر هست حتی اگه 50 تومان گرونتر باشه ( فرض رو بر این گذاشتم که مادربرد ها و رم ها هم قیمت هستن )

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...