رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوتا اشتباهی دوباره ثبت نام کردم

مادربرد روz170 pro gaming میخرم

گرافیک رو توش موندم

Msi r9 390 چرا هیچ جا نیست؟

نویز گرافیک گیگابایت r9 390 خیلی زیاده؟

یعنی نمی ارزه r9 390 به جای gtx 970 بگیرم؟

چهار گیگ حافظه بیشتر داره :((

تا حالا به این فکر کردین که 4 گیگ رم کارت گرافیک براتون کافیه یا نه ؟ رفتین تو چهارتا سایت معتبر تا با هم مقایسه کنید کارتارو تو رزولوشنای مختلف یا رو حساب حرفای قاسمو جاسم دارید خرید میکنید ؟

http://www.anandtech.com/bench/GPU15/1248

AMD مفت گرونه

شما هر موقع تونستین جواب این سوالو پیدا کنید که چرا ای ام دی ارزونتر از اینتل و انویدیاست اما فروشش کمتر از یک پنجمه بعد برید AMD بخرید

6700K کسی میخره که بخواد اور کنه و از قدرتش استفاده کنه نه شمایی که از نصف قدرت ای فایوم به زور استفاده میکنید

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوستان فردا قراره برم مانیتور بخرم ی مدلی هست میخواستم بدونم نظر شما چیه

مدل مانیتور سامسونگ 70000.1 22اینچ

لینک به دیدگاه

سلام دوستان فردا قراره برم مانیتور بخرم ی مدلی هست میخواستم بدونم نظر شما چیه

مدل مانیتور سامسونگ 70000.1 22اینچ

مدل مانیتور یا نسبت کنتراست ؟!! :)

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

تا 250 تومن واسه موس و هدست راهنمایی کنید که چه مدلی بگیرم.

الان یه موس بیسیم ای بلو دارم که طبق معمول موس های قبلیم اسکرولش قات زده

موسی میخوام که بعد چند وقت اسکرولش اذیت نکنه

خودم نظرم روی SteelSeries مدل Sims هستش(هم موس هم هدفون)

به نظر شما چطوره؟

لظفا مدلای دیگه هم پیشنهاد بدین با توضیحات

مرسی

ویرایش شده توسط Mahdi11Najafi
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان , میخواستم سیستم زیر رو ببندم :

VGA :              Zotac gtx 950 amp

MAIN :       Asus B85-plus USB 3.1

CPU :                        Intel i3-4170

PSU :                Green gp430a-sp

RAM :     Adata Premier 8gb 1600

فقط دو تا نکته هست این سیستم سوکت 1150 هستش و ddr3 چون با توجه به سیستمی که الان دارم فکر کردم خریدش به صرفه تر از سوکت 1151 و ddr4 هستش سیستم الانم رو که سوکت 1155 هست هم براتون مینویسم لطف کنید با همین بودجه یه سیستم پیشنهاد بدین یا قطعاتی که باید عوض کنم رو بگید فقط بودجه بالاتر نره حدالمقدور , سیستم الان :

VGA :        Gainward gt 610 2gb ddr3

MAIN :            Gigabyte pa61-d3 1155

CPU :                  Intel pentium g2020

PSU :                                   unknown

RAM :           Adata premier 4gb 1600

ویرایش شده توسط RDS
لینک به دیدگاه

سلام مرسی از پاسخ های دوستان

برای مادربرد z170 pro gaming

و cpu core i7 6700k

چه رمی پیشنهاد میکنید؟

به دنبال تایمینگ باشم یا فرکانس؟کدوم مهم تره؟

یعنی توی فرکانس 3200 دنبال تایمینگ پایین بگردم یا بگردم کمترین تایمینگ رو پیدا کنم و بخرم؟

لینک به دیدگاه

یه تعادلی بینشون باشه کافی هست ، فرکانس های خیلی بالا برای گیم لازم نیست ولی یه سری امور دیگه به فرکانس های بالا نیاز دارن ، تایمینگ رم های خوب هم همیشه به نسبت فرکانسشون پایین هست ، به نظرم شما فرکانس مورد نظر رو مشخص کن و بعد بین رم ها تایمینگ مناسب رو پیدا کن ، مثلا برای رم 3200 تایمینگ 16 مناسب هست و تایمینگ های پایینتر اگه بگردی احتمالا گرون خواهند بود ، معمولا مقدارهای مناسب تایمینگ و فرکانس نسبت 200 دارن :

تایمینگ * 200 = فرکانس ( البته رم های ddr4 رو ذکر میکنم ولی در رم های ddr3 و حتی ddr2 هم تقریبا به همین نسبت هست )

آقا امیر یه چیزی ، شما گفتین 6700k رو به خاطر فرکانس خوبش میخواید بخرید نسبت به 6700 معمولی و قصد اورکلاک ندارید ، به نظرتون بهتر نیست یه پردازنده هم قیمت از سوکت x99 بگیرید که با قیمت یکسان قدرتمندتر از 6700k هست ، منظورم 5820k هست که 6 هسته ای هست و کیفیت فوق العاده ای داره ولی قیمت یکسان با 6700k !!

لینک به دیدگاه

یکم گنگ گفتید اون یک سری امور که به فرکانس بالا احتیاج دارن چیه؟ منظورتون اورکلاک؟

احتمالا خرید با فرکانس بالا تر به سود منه اگر خواستم در آینده مقدار رم رو ارتقا بدم با قیمت بهتری ازم میخرن

نظر شما کمک خوبی کرد اما خیلی از رم ها مشخصات فنی یکسانی دارن

به نظرتون بهترین مدل رم برای من زیر پونصد هزار تومن چیه؟ اسم مدل رم رو کامل بنویسید

از خود سایتم میخوام خرید کنم اگه میشه موجود باشه ممنون

در مورد سی پی یو فکر خوبیه اما پولم نمیرسه

موضوع فقط سی پی یو نیست اگه سی پی یو رو عوض کنم باید مادربردم رو هم عوض کنم و یک مدل x99 جایگزین کنم این نوع مادر بردا همشون بالای یک ملیون هستن و قیمت بالایی دارن

من کل بودجم پنج ملیون تومن هست

ممنونم به خاطر پاسختون

لینک به دیدگاه

مثل کارهای رندرینگ و انیمیشن سازی و یا اورکلاک های سنگین که خودتون گفتین 

نمیشه گفت یه رم بهترین هست ولی : http://lioncomputer.ir/product/6657/%D8%B1%D9%85+%D8%AC%DB%8C+%D8%A7%D8%B3%DA%A9%DB%8C%D9%84+Trident+Z+16GB+8GBx2+3200Mhz+CL16+DDR4/

در مورد پردازنده و مادبرد متناسب با اون هم حق با شماست ، قیمت مادربرد های x99 بالاست  :)

لینک به دیدگاه

VGA : Zotac gtx 950 amp

MAIN : Asus B85-plus USB 3.1

CPU : Intel i3-4170

PSU : Green gp430a-sp

RAM : Adata Premier 8gb 1600

فقط دو تا نکته هست این سیستم سوکت 1150 هستش و ddr3 چون با توجه به سیستمی که الان دارم فکر کردم خریدش به صرفه تر از سوکت 1151 و ddr4 هستش سیستم الانم رو که سوکت 1155 هست هم براتون مینویسم لطف کنید با همین بودجه یه سیستم پیشنهاد بدین یا قطعاتی که باید عوض کنم رو بگید فقط بودجه بالاتر نره حدالمقدور , سیستم الان :

VGA : Gainward gt 610 2gb ddr3

MAIN : Gigabyte pa61-d3 1155

CPU : Intel pentium g2020

PSU : unknown

RAM : Adata premier 4gb 1600

درود

به نظرم همون سیستمی که خودتون انتخاب کردین با توجه به بودجه شما خوب هست و پاور هم با اینکه کمی قدیمی هست ولی جوابگوی سیستم شما هست.

سؤالی بود در خدمتم.

موفق باشید.

سلام دوستان

تا 250 تومن واسه موس و هدست راهنمایی کنید که چه مدلی بگیرم.

الان یه موس بیسیم ای بلو دارم که طبق معمول موس های قبلیم اسکرولش قات زده

موسی میخوام که بعد چند وقت اسکرولش اذیت نکنه

خودم نظرم روی SteelSeries مدل Sims هستش(هم موس هم هدفون)

به نظر شما چطوره؟

لظفا مدلای دیگه هم پیشنهاد بدین با توضیحات

مرسی

همون مدل ها اگر مد نظر خودتون هست که خوبه و مشکلی نیست، چون هم موس و هم هدفون خریدشون صلیقه ای هست.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

VGA :              Zotac gtx 950 amp

MAIN :       Asus B85-plus USB 3.1

CPU :                        Intel i3-4170

PSU :                Green gp430a-sp

RAM :     Adata Premier 8gb 1600

VGA :        Gainward gt 610 2gb ddr3

MAIN :            Gigabyte pa61-d3 1155

CPU :                  Intel pentium g2020

PSU :                                   unknown

RAM :           Adata premier 4gb 1600

سیستم قبلیتون کامل باید فروش بره

سیستم جدیدی که انتخاب کردید هم گرافیکش خیلی خوبه اما به نظر بنده دیگه نباید تا skylake اومده haswell خرید(درست فرق چندانی ندارن و اصلا به دوستانی که الان هسول دارن پیشنهاد نمیشه به اسکای لیک ارتقا بدن اما برای بستن سیستم جدید دیگه نباید نسل قبلی رو انتخاب کرد)

پس در نتیجه به جای پردازنده فعلی intel core i3 6100 و مین بورد هم b150/h170 حتی الامکان از ایسوس پیشنهاد میشه (چون در حال حاضر قیمت منطقی تره داره)

و حتما B150 که انتخاب میکنید DDR4 باشه چون بعضیاشون DDR3 هستن

شاید کمی خرجتون بالاتر بره اما پیشنهاد آینده نگرانه تری هست

ضمن اینکه با روی کار اومدن پلتفورم اسکای لیک رم های DDR4 قیمت های بهتری پیدا کردن

لینک به دیدگاه

سیستم قبلیتون کامل باید فروش بره

سیستم جدیدی که انتخاب کردید هم گرافیکش خیلی خوبه اما به نظر بنده دیگه نباید تا skylake اومده haswell خرید(درست فرق چندانی ندارن و اصلا به دوستانی که الان هسول دارن پیشنهاد نمیشه به اسکای لیک ارتقا بدن اما برای بستن سیستم جدید دیگه نباید نسل قبلی رو انتخاب کرد)

پس در نتیجه به جای پردازنده فعلی intel core i3 6100 و مین بورد هم b150/h170 حتی الامکان از ایسوس پیشنهاد میشه (چون در حال حاضر قیمت منطقی تره داره)

و حتما B150 که انتخاب میکنید DDR4 باشه چون بعضیاشون DDR3 هستن

شاید کمی خرجتون بالاتر بره اما پیشنهاد آینده نگرانه تری هست

ضمن اینکه با روی کار اومدن پلتفورم اسکای لیک رم های DDR4 قیمت های بهتری پیدا کردن

ممنون از شما سیستم قبلیم رو 550 ازم بر میدارن , الان یه سیستم دیگه انتخاب کردم که تقریبا 50 60 تومن این ور اونور بود که مشکلی نیست , ببینید این سیستم ایرادی نداره ؟ چیزی باید عوض شه یا نه ؟!!

VGA :                              Zotac gtx 950 amp

MAIN :                                     Asus b150m-a

CPU :                                      Intel i3-6100

PSU :                                 Green gp430a-sp

RAM :     Gskill ripjaw 7 2*4 8gb 2133 cl15 red

البته رم نیست تو این سایت ولی جاهای دیگه هست یه چیز دیگه ان که تو سیستم قبلی رم 12 گیگ میشد الان با این مشخصات میشه 8 گیگ ! به نظرتون ddr4 بودن و dual channel بودن با فرکانس بالاتر ارزشش رو داره ؟!! 

لینک به دیدگاه

سلام. تا 1500 چه لپتاپی پیشنهاد میشه میخوام کارت گرافیگ خوبی داشته باشه نسبت به هم قیمتی هاش
یه سوال دیگه ایا کارت 920 از 740 قویتره؟

یه لپتاپ هست پردازنده i5 و کارت 740 داره
یه لپتاپ هم هست پردازنده i3 و کارت 920 داره. کدوم بهتره؟

لینک به دیدگاه

I5 6600

GSKILL 8GB 2400 DDR4

ASUS H170 PRO GAMING

با توجه به سیستم بالا اگر کارت 970 بخریم در رزولیشن 1080 چه مقدار فریم میده

کارت 980 چقدر؟

کارت 980 TI چقدر؟

ویرایش شده توسط KenzoGamer
لینک به دیدگاه

ممنون از شما سیستم قبلیم رو 550 ازم بر میدارن , الان یه سیستم دیگه انتخاب کردم که تقریبا 50 60 تومن این ور اونور بود که مشکلی نیست , ببینید این سیستم ایرادی نداره ؟ چیزی باید عوض شه یا نه ؟!!

VGA :                              Zotac gtx 950 amp

MAIN :                                     Asus b150m-a

CPU :                                      Intel i3-6100

PSU :                                 Green gp430a-sp

RAM :     Gskill ripjaw 7 2*4 8gb 2133 cl15 red

البته رم نیست تو این سایت ولی جاهای دیگه هست یه چیز دیگه ان که تو سیستم قبلی رم 12 گیگ میشد الان با این مشخصات میشه 8 گیگ ! به نظرتون ddr4 بودن و dual channel بودن با فرکانس بالاتر ارزشش رو داره ؟!! 

خواهش میکنم

خیلی هم عالیه و مشکلی نداره

اولا اینکه بدونید در حال حاضر بازی ها معمولا به بیش از 8 گیگ رم نیاز ندارن مگر اینکه مانیتور 4k باشه که خوب اون حالت کارتایی مثل 970/980/980ti میطلبه و در کنارش یه پردازنده i5 یا حتی i7 برای کاربرد بیشتر

پس نتیجه اینکه 8 گیگ کاملا کافیه و رم قطعه ای نیست که اگه نیاز هم شد بعدا تو عوض کردنش دردسر باشه و راحت میشه ارتقاش داد

ضمن اینکه 12 گیگ حجم استانداردی برای حالت dual channel نیست(قبلا بعضی از مین برد ها tipple channel بودن و 12 مناسب این نوع مین بورد ها بود) و بهتره روی این حالت از حجم های توان 2 استفاده کرد مثل 4 8 16 32 و...

I5 6600

GSKILL 8GB 2400 DDR4

ASUS H170 PRO GAMING

با توجه به سیستم بالا اگر کارت 970 بخریم در رزولیشن 1080 چه مقدار فریم میده

کارت 980 چقدر؟

کارت 980 TI چقدر؟

کاملا بستگی به بازی مورد نظر داره فریم دهی

اما 970 کارت فوق العاده قدرتمندیه نسبت به قیمتش و میشه گفت تمامی گیم های موجود رو،در رزولوشن 1080 بالای 60 فریم میده

980 هم اونقدری که قیمتش با 970 فرق داره فریم دهیش فرق نداره یعنی زیاد خریدش به صرفه نیست برای 1080

980ti معمولا برای 4k/2k و (دو یا سه مانیتور همزمان) میگیرن و کمتر کسی برای 1080 این کارت رو میگیره

با این سیستم پیشنهاد بنده همون 970 هست

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم

خیلی هم عالیه و مشکلی نداره

اولا اینکه بدونید در حال حاضر بازی ها معمولا به بیش از 8 گیگ رم نیاز ندارن مگر اینکه مانیتور 4k باشه که خوب اون حالت کارتایی مثل 970/980/980ti میطلبه و در کنارش یه پردازنده i5 یا حتی i7 برای کاربرد بیشتر

پس نتیجه اینکه 8 گیگ کاملا کافیه و رم قطعه ای نیست که اگه نیاز هم شد بعدا تو عوض کردنش دردسر باشه و راحت میشه ارتقاش داد

ضمن اینکه 12 گیگ حجم استانداردی برای حالت dual channel نیست(قبلا بعضی از مین برد ها tipple channel بودن و 12 مناسب این نوع مین بورد ها بود) و بهتره روی این حالت از حجم های توان 2 استفاده کرد مثل 4 8 16 32 و...

ممنون از شما , البته منظور من این بود که اگه سیستم قبلی رو می بستم 12 گیگ رم داشت و ddr3 با فرکانس 1600 و سینگل ولی سیستم جدید که با راهنمایی شما انتخاب کردم 8 گیگ رم داره که ddr4 با فرکانس 2133 و دوال چنل , میخواستم بدونم رم سیستم دوم با توجه به مشخصات بازده بهتری خواهد داشت یا نه ؟!! منظورم این نبود که 12 گیگ ببندم!

لینک به دیدگاه

ممنون از شما , البته منظور من این بود که اگه سیستم قبلی رو می بستم 12 گیگ رم داشت و ddr3 با فرکانس 1600 و سینگل ولی سیستم جدید که با راهنمایی شما انتخاب کردم 8 گیگ رم داره که ddr4 با فرکانس 2133 و دوال چنل , میخواستم بدونم رم سیستم دوم با توجه به مشخصات بازده بهتری خواهد داشت یا نه ؟!! منظورم این نبود که 12 گیگ ببندم!

آهان متوجه شدم

خب از لحاظ سرعت و مصرف سیستم دوم مشخصا بازده بهتری داره

اما از لحاظ حجم باز 12 بالاتره که لازم نیست برای گیم

یعنی اصلا ارزششو نداره به خاطر 4 گیگ رم بیشتر،سیستم از نسل قبل بست

و 100 درصد همون سیستم اسکای لیک پیشنهاد میشه

لینک به دیدگاه

سلام

به نظر شما سیستم

CPU:i3 4170

M.b:h81

Ram: 2x4 ddr3

VGA: Galax 960 4gb

برای بازی بهتره یا

CPU: i3 6300

M.b: h110 -plus

VGA:zotac 950 2 gb

Ram: 2x4 ddr4

؟ برای هر دو پاور 600a گرین و هارد یک ترا انتخاب کردم

بین این دو سیستم مرددم از طرفی سیستم اولی کارت گرافیک‌چهار گیگ داره ولی نسل قبله ولی سیستم دومی نسل جدیده اما کارت گرافیک ضعیفتری داره موندم بین این دو لطفا راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

سلام

به نظر شما سیستم

برای بازی بهتره یا

بین این دو سیستم مرددم از طرفی سیستم اولی کارت گرافیک‌چهار گیگ داره ولی نسل قبله ولی سیستم دومی نسل جدیده اما کارت گرافیک ضعیفتری داره موندم بین این دو لطفا راهنمایی کنید

درود

زیاد تفاوتی ندارن بنظر من سیستم دومی بهتره ولی باید تو بازی های روز توقع زیادی از 950 نداشته باشین

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

درود

زیاد تفاوتی ندارن بنظر من سیستم دومی بهتره ولی باید تو بازی های روز توقع زیادی از 950 نداشته باشین

Sent from my D5503

والا دودلی من سر همینه سیستم دومی دو گیگه و ضعیف تر ولی نسل جدیده

سیستم اولی نسل قدیمه ولی چهار گیگ و قویتر

لینک به دیدگاه

والا دودلی من سر همینه سیستم دومی دو گیگه و ضعیف تر ولی نسل جدیده

سیستم اولی نسل قدیمه ولی چهار گیگ و قویتر

کل بودجه شما چقدره؟

نهایت رو لطف کنید

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

کل بودجه شما چقدره؟

نهایت رو لطف کنید

Sent from my D5503

کل بودجه فقط برای کیس 2200

با حساب مانیتور و ماوس و‌کیبورد حدود 2800 الی 2900

لینک به دیدگاه

سلام

به نظر شما سیستم

برای بازی بهتره یا

درود دوست عزیز

سیستم اولی بهتر هست!

سیستم دومی با اینکه جدیدتر هست ولی گرافیک 950 خرابش کرده مخصوصا اینکه بازیهای جدید به حافظه گرافیک زیادی نیاز دارند و 950 دو گیگ بیشتر نداره!

ولی 960 هم کمی هسته قویتری داره و هم چهار گیگ حافظه که خیلی بهتر هست برای گیم.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

ممنون از پاسخ هاتون و یک چیز دیگه برای سیستم اولی

سی پی یو برای کارت گرافیک گلوگاه که ایجاد نمیکنه؟!و اوکی هست؟!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...