رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام مانیتور 22 اینچ تا 700 تومن به نظر شما چی خوبه ؟

سامسونگ S24D595

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.3k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود

در خرید مانیتور Asus VX229H‏ شک نکنید!

اصلا هم سمت مانیتورهای هم قیمت، سامسونگ مونتاژ داخل بی کیفیت نرید!

لینک به دیدگاه

سلام من یک گیمر هستم و از cpuخود ناراضی ام . من از i3 4170 استفاده میکنم میخوام یک cpu بخرم که بازی هایی مانند the division  .... رو اجرا کنم اگر از amd استفاده کنم خوبه ؟؟ یا i5 بخرم ؟؟

میشه چند مدل توضیح دهید ؟/ با قیمت لطفا

لینک به دیدگاه

دوستان یک سوال کدوم یک از این فن های کیس خوبن این http://lioncomputer.ir/product/5285/فن+کورسیر+SP120+PWM+Quiet+Edition/ یا این http://lioncomputer.ir/product/5282/فن+کورسیر++AF120+Quiet+Edition/ و سوال دوم این که کدوم یک از این خنک کننده های cpu خوبن این http://lioncomputer.ir/product/7639/واتر+کولر+رید+مکس+کبرا+120/ یا این http://lioncomputer.ir/product/4628/کولر+سی+پی+یو+دیپ+کول+Maelstrom+120K/ ممنون میشم راهنماییم بکنین

لینک به دیدگاه

سلام من یک گیمر هستم و از cpuخود ناراضی ام . من از i3 4170 استفاده میکنم میخوام یک cpu بخرم که بازی هایی مانند the division  .... رو اجرا کنم اگر از amd استفاده کنم خوبه ؟؟ یا i5 بخرم ؟؟

یکی اینکه بقیه مشخصات سیستمتون چیه ؟ و دیگه اینکه محدوده بودجه ای که میتونید انجام بدید چقدره ؟

ولی علی الحساب با همین مادربردی که دارید سی پی یوی 4460 با قیمت حدود 610 تومن مدل قوی تری هست و بالاتر 4770 یا 4790 با حدود قیمت 1 میلیون هست .

باید دید رم و گرافیک شما چیه و انتظار شما از گیم تا چه کیفیت و فریمی هست  :-?

.

لینک به دیدگاه

سلام من یک گیمر هستم و از cpuخود ناراضی ام . من از i3 4170 استفاده میکنم میخوام یک cpu بخرم که بازی هایی مانند the division .... رو اجرا کنم اگر از amd استفاده کنم خوبه ؟؟ یا i5 بخرم ؟؟

درود دوست عزیز

خب طبیعی هست چون I3 فقط دو هسته داره که برای بازی های روز بشدت کم میاره!

خیر، اصلا سمت پردازنده های AMD‏ نرید، چون در مقابل پردازنده های اینتل حرف زیادی برای گفتن ندارند! ( مخصوصا در گیم )

پردازنده های I5 برای گیم کاملا کفایت میکنند و خیلی بصرفه هستند و نیاز جدی I7 نیست چون در محدود بازی های تفاوت این دو پردازنده احساس میشه.

پیشنهاد بنده I5‎ ‎4460‎‏ هست که قیمت و قدرت مناسبی داره، حدود 590~610 تومان.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

دوستان یک سوال کدوم یک از این فن های کیس خوبن این http://lioncomputer.ir/product/5285/فن+کورسیر+SP120+PWM+Quiet+Edition/ یا این http://lioncomputer.ir/product/5282/فن+کورسیر++AF120+Quiet+Edition/ و سوال دوم این که کدوم یک از این خنک کننده های cpu خوبن این http://lioncomputer.ir/product/7639/واتر+کولر+رید+مکس+کبرا+120/ یا این http://lioncomputer.ir/product/4628/کولر+سی+پی+یو+دیپ+کول+Maelstrom+120K/ ممنون میشم راهنماییم بکنین

درود دوست عزیز

لینک فن اولی خراب بود!

و فن دومی بنظرم بیخودی گرون هست و داره پول برند بودنش و زیبایی نسبی شو میخوره!

با توجه به اینکه قدرت انتقال جریان هوای فقط 69‎ CFM‏ داره!

بنده این فن ها را پیشنهاد نمیکنم ولی انتخاب با شماست.

واتر کولر هم پیشنهاد من‎ Deepcool‏ هست چون امتحانش پس داده.

لینک به دیدگاه

سلام یه کیبورد قیمت مناسب برای سیستمم میخواستم کیبورد خودم a4tech مدل x7 هستش دکمه هاش گیر میکنه و اندازه دکمه های بلنده یه کیبوردی میخوام که برای چت کردن خوب باشه و هم گیم بازی کزدن  دکمه هاش هم بلند نباشه و روان باشه

چی پیشنهاد میدین؟

مرسی

ویرایش شده توسط ali_r
لینک به دیدگاه

سلام یه کیبورد قیمت مناسب برای سیستمم میخواستم کیبورد خودم a4tech مدل x7 هستش دکمه هاش گیر میکنه و اندازه دکمه های بلنده یه کیبوردی میخوام که برای چت کردن خوب باشه و هم گیم بازی کزدن دکمه هاش هم بلند نباشه و روان باشه

چی پیشنهاد میدین؟

مرسی

درود

پیشنهاد بنده Cougar ‎200K‏ هست با گارانتی 25 ماهه گرین.

لینک به دیدگاه

به صرفه ترین و خوش قیمت ترین موس و کیبرد در مقابل امکاناتی که داره چی هست؟

اینم بگم از این کیبود های گیمینگ فضایی نمیخوام که شکلش عجیب قریب باشه! چون در کنار بازی، برنامه نویسی هم میکنم باید استاندارد باشه کلید هاش و بی صدا و با کیفیت

بودجه تعیین نمیکنم چون فقط میحوام بدونم صرفه ترین و خوش قیمت ترین کدومه!

لینک به دیدگاه

دوستان یک سوال کدوم یک از این فن های کیس خوبن این http://lioncomputer.ir/product/5285/فن+کورسیر+SP120+PWM+Quiet+Edition/ یا این http://lioncomputer.ir/product/5282/فن+کورسیر++AF120+Quiet+Edition/ و سوال دوم این که کدوم یک از این خنک کننده های cpu خوبن این http://lioncomputer.ir/product/7639/واتر+کولر+رید+مکس+کبرا+120/ یا این http://lioncomputer.ir/product/4628/کولر+سی+پی+یو+دیپ+کول+Maelstrom+120K/ ممنون میشم راهنماییم بکنینبا سلام

با سلام

در مورد فن های کیس :

مورد اول ( SP120+PWM+Quiet+Edition ) یک فن کیس با خنک سازی مناسب و بی صدا برای کاربرد در رادیاتور ها و هیت سینک ها بوده و از فشار هوای استاتیک بالا و سیستم کنترل سرعت PWM بهره مند است.

جزئیات بیشتر :

ابعاد فن : 120 × 25 میلیمتر

نوع فن : بیصدا (Quiet Edition)

فشار استاتیکی تولیدی : 1.29 میلیمترِ آب

سرعت : 1450 دور در دقیقه

حجم هوای انتقالی : 37.85 فوت مکعب در دقیقه

نویز تولیدی : 23dBA

ولتاژ/جریان مصرفی : بین 7 تا 12ولت/0.08 آمپر

مورد دوم ( AF120+Quiet+Edition ) یک فن کیس با جریان هوای قوی و خنک سازی وسیع برای کاربرد هوادهی در ورودی کیس ، خروج هوای گرم از کیس به منظور خنک سازی سایر سخت افزارها مانند کارت گرافیک و پردازنده که حرارت بیشتری تولید می کنند.

با حداقل 3 سانتیمتر فضای آزاد ، ایده آل برای پشت یا بالای کیس ، ورودی کیس در جلو و یا کنار روی درب کیس است.

جزئیات بیشتر :

فشار استاتیکی تولیدی : 0.5 میلیمترِ آب

سرعت : 1100 دور در دقیقه

حجم هوای انتقالی : 39.88 فوت مکعب در دقیقه

نویز تولیدی : 21dBA

ولتاژ / جریان مصرفی : بین 7 تا 12ولت / 0.08 آمپر

برای فشار هوای بیشتر مدل SP و برای حجم هوای بیشتر و نویز کمتر مدل AF پیشنهاد شده.

در مورد خنک کننده آبی پردازنده :

مورد اول RaidMax Cobra 120 دارای مشخصات زیر است :

فشار استاتیکی فن : 1.79 میلیمترِ آب

سرعت فن : 1800 ~ 500 دور در دقیقه

حجم هوای فن : 81.1 فوت مکعب در دقیقه

نویز فن : 21.2dBA حداکثر

توان مصرفی فن : w ---

توان مصرفی پمپ : w ---

سرعت پمپ : 2500 دور در دقیقه

وزن : 628g

مورد دوم DeepCool GAMER STORM Maelstrom 120K دارای مشخصات زیر است :

فشار استاتیکی فن : 1.97 میلیمترِ آب

سرعت فن : 1800 ~ 600 دور در دقیقه

حجم هوای فن : 61.93 فوت مکعب در دقیقه

نویز فن : 18.2dBA ~ 32.4dBA

توان مصرفی فن : 2.88w

توان مصرفی پمپ : 3.6w

سرعت پمپ : 2800 دور در دقیقه

وزن : 756g

محصول دیپ کول دارای پمپ قویتر و نویز فن بالاتر بوده و ظاهر ساده و رنگ بندی مناسبی دارد

ویرایش شده توسط M-Ahmadi
لینک به دیدگاه

سلام.خسته نباشید.من میخوام یه سیستم واسه کار با برنامه های فتوشاپ و کرل ببندم و اینکه احتمالا در اینده بخام باهاش گیم هم انجام بدم

لطفا یه مین بورد از برند ایسوز یا گیگا تا محدوده ۵۰۰تا ۶۵۰ تومن مناسب سوکت z170 و رم 8 گیگ ddr4 معرفی بفرمایید.دوم اینکه فعلا نمیخوام واسه کارت گرافیک هزینه کنم بنظرتون سی پی یو 6600 core i5مناسب هست؟

سوم اینکه یه خنک کننده مناسب معرفی کنین و آیا اینکه میگن واترکولرها عمر محدود دارن درسته? و چهارم اینکه یه پاور هم معرفی کنین ممنون

لینک به دیدگاه

با سلام

در مورد فن های کیس :

مورد اول ( SP120+PWM+Quiet+Edition ) یک فن کیس با خنک سازی مناسب و بی صدا برای کاربرد در رادیاتور ها و هیت سینک ها بوده و از فشار هوای استاتیک بالا و سیستم کنترل سرعت PWM بهره مند است.

جزئیات بیشتر :

فشار استاتیکی تولیدی : 1.29 میلیمترِ آب

سرعت : 1450 دور در دقیقه

حجم هوای انتقالی : 37.85 فوت مکعب در دقیقه

نویز تولیدی : 23dBA

ولتاژ/جریان مصرفی : بین 7 تا 12ولت/0.08 آمپر

مورد دوم ( AF120+Quiet+Edition ) یک فن کیس با جریان هوای قوی و خنک سازی وسیع برای کاربرد هوادهی در ورودی کیس ، خروج هوای گرم از کیس به منظور خنک سازی سایر سخت افزارها مانند کارت گرافیک و پردازنده که حرارت بیشتری تولید می کنند.

با حداقل 3 سانتیمتر فضای آزاد ، ایده آل برای پشت یا بالای کیس ، ورودی کیس در جلو و یا کنار روی درب کیس است.

جزئیات بیشتر :

فشار استاتیکی تولیدی : 0.5 میلیمترِ آب

سرعت : 1100 دور در دقیقه

حجم هوای انتقالی : 39.88 فوت مکعب در دقیقه

نویز تولیدی : 21dBA

ولتاژ / جریان مصرفی : بین 7 تا 12ولت / 0.08 آمپر

برای فشار هوای بیشتر مدل SP و برای حجم هوای بیشتر و نویز کمتر مدل AF پیشنهاد شده.

در مورد خنک کننده آبی پردازنده :

مورد اول RaidMax Cobra 120 دارای مشخصات زیر است :

فشار استاتیکی فن : 1.79 میلیمترِ آب

سرعت فن : 1800 ~ 500 دور در دقیقه

حجم هوای فن : 81.1 فوت مکعب در دقیقه

نویز فن : 21.2dBA حداکثر

توان مصرفی فن : w ---

توان مصرفی پمپ : w ---

سرعت پمپ : 2500 دور در دقیقه

وزن : 628g

مورد دوم DeepCool GAMER STORM Maelstrom 120K دارای مشخصات زیر است :

فشار استاتیکی فن : 1.97 میلیمترِ آب

سرعت فن : 1800 ~ 600 دور در دقیقه

حجم هوای فن : 61.93 فوت مکعب در دقیقه

نویز فن : 18.2dBA ~ 32.4dBA

توان مصرفی فن : 2.88w

توان مصرفی پمپ : 3.6w

سرعت پمپ : 2800 دور در دقیقه

وزن : 756g

محصول دیپ کول دارای پمپ قویتر و نویز فن بالاتر بوده و ظاهر ساده و رنگ بندی مناسبی دارد

واقعا ممنون اطلاعات خوبی رو در اختیارم گذاشتین فقط یک سوال میتونم فن این واتر کولر دیپ کول رو دربیارم و به جاش فن کورسیر بزارم همونی که مناسب برای واتر کولر و ... هست همون مورد اولی که فرمودین

لینک به دیدگاه

واقعا ممنون اطلاعات خوبی رو در اختیارم گذاشتین فقط یک سوال میتونم فن این واتر کولر دیپ کول رو دربیارم و به جاش فن کورسیر بزارم همونی که مناسب برای واتر کولر و ... هست همون مورد اولی که فرمودین

خواهش می کنم

برای استفاده از فن بهتر برند نوکتوآ ( نوکچوآ هم تلفظ میشه ) Noctua پیشنهاد میشه و فن Thermalright TY140 PWM با کارایی مناسب و قیمت مناسب گزینه اقتصادی تری هست.

فن های کورسیر نیز کیفیت و کارایی خوبی دارند ولی قیمت بالاتری دارند.

ویرایش شده توسط M-Ahmadi
لینک به دیدگاه

سلام.خسته نباشید.من میخوام یه سیستم واسه کار با برنامه های فتوشاپ و کرل ببندم و اینکه احتمالا در اینده بخام باهاش گیم هم انجام بدم

لطفا یه مین بورد از برند ایسوز یا گیگا تا محدوده ۵۰۰تا ۶۵۰ تومن مناسب سوکت z170 و رم 8 گیگ ddr4 معرفی بفرمایید.دوم اینکه فعلا نمیخوام واسه کارت گرافیک هزینه کنم بنظرتون سی پی یو 6600 core i5مناسب هست؟

سوم اینکه یه خنک کننده مناسب معرفی کنین و آیا اینکه میگن واترکولرها عمر محدود دارن درسته? و چهارم اینکه یه پاور هم معرفی کنین ممنون

درود

1. بله I5‎ ‎6600‎‏ کاملا قدرتمند و مناسب هست.

2.‏ بله واتر کولر ها نسبتا عمر کمتر نسبت به ایر کولر ها دارند ولی برای شما یک ایر کولر 95 تومنی کفایت میکنه و نیازی به واتر کولر نیست.

3.‏ آیا شما هارد و کیس دارید یا معرفی کنم؟؟؟

4.‏ کل بودجه شما چقدر هست؟؟؟

لینک به دیدگاه

تمام دکمه هاش بک لایت داره یعنی چی؟

تعویض نور دکمههای کیبورد دستی هستش یعنی از خود کیبود قابل تنظیمه یا از داخل سیستم؟

درود

پیشنهاد بنده Cougar ‎200K‏ هست با گارانتی 25 ماهه گرین.

خیلی ممنون دوست عزیز خوشم اومد وقیمتش هم مناسبه

ماوس چی پیشنهاد میدین؟>

لینک به دیدگاه

تمام دکمه هاش بک لایت داره یعنی چی؟

تعویض نور دکمههای کیبورد دستی هستش یعنی از خود کیبود قابل تنظیمه یا از داخل سیستم؟

خیلی ممنون دوست عزیز خوشم اومد وقیمتش هم مناسبه

ماوس چی پیشنهاد میدین؟>

1.‏ تمام دکمه هاش بک لایت دارند یعنی یک نوری پس زمینه زیر همه دکمه ها هست.

2.‏ بعضی از کیبرد ها دستی تنظیم میشه و بعضی های دیگه از طریق نرم افزار خود کیبرد.

3.‏ پیشنهاد بنده ماوس A4tech Bloody V5M‏ به قیمت 79 تومان هست، کف این ماوس چند تیکه فولادی داره که بر اثر ساییده شدن خورده نمیشه.

موفق باشید.

ویرایش شده توسط ایمان شادکام
لینک به دیدگاه

1.‏ تمام دکمه هاش بک لایت دارند یعنی یک نوری پس زمینه زیر همه دکمه ها هست.

2.‏ بعضی از کیبرد ها دستی تنظیم میشه و بعضی های دیگه از طریق نرم افزار خود کیبرد.

3.‏ پیشنهاد بنده ماوس A4tech Bloody V5M‏ به قیمت 79 تومان هست، کف این ماوس چند تیکه فولادی داره که بر اثر ساییده شدن خورده نمیشه.

موفق باشید.

ممنون

موس قشنگی هستش سرچ کردم دو مدل داشت

bg36_qw.jpg

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

از نظر شما بهترین مادربرد برای اورکلاک تا بودجه 1200 چیه؟؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

از نظر شما بهترین مادربرد برای اورکلاک تا بودجه 1200 چیه؟؟

درود

برای چه پردازنده ای مادربرد میخواهید؟؟؟

ویرایش شده توسط ایمان شادکام
لینک به دیدگاه

ممنون

موس قشنگی هستش سرچ کردم دو مدل داشت

bg36_qw.jpg

مدل V7 هم گذینه خوبی هست فقط فکر کنم کمی سخت گیر میاد و قیمت کمی بیشتری داره.

لینک به دیدگاه

دوستان این پاور پایین خوبه ؟ برای سیستم i5 6400 اسکای لیک و رم 16 گیگ ddr4 و هارد یک ترا و کارت گرافیک انویدیا 950 یا 970 و در اینده ممکنه sli بکنم مناسبه ؟؟ اگر مناسب نیست یه پاور دیگه ای برام بگین فعلا sli نمیکنم

Cooler Master G650M 80Plus Bronze Power Supply

لینک به دیدگاه

با سلام به دوستان عزیز.

چرا توی تستهایی که دیدم بین واتر کولرهای 120 و 240 از لحاظ اختلاف دمایی خنک کنندگی تفاوت زیادی نیست؟

لینک به دیدگاه

دوستان این پاور پایین خوبه ؟ برای سیستم i5 6400 اسکای لیک و رم 16 گیگ ddr4 و هارد یک ترا و کارت گرافیک انویدیا 950 یا 970 و در اینده ممکنه sli بکنم مناسبه ؟؟ اگر مناسب نیست یه پاور دیگه ای برام بگین فعلا sli نمیکنم

Cooler Master G650M 80Plus Bronze Power Supply

درود

اون پاور برای استفاده تکی اون کارت ها مناسب هست ولی برای 970‎ Sli‏ مناسب نیست!

کارت 950 اصلا ارزش Sli‏ کردن نداره!

کلا Sli‏ پیشنهاد نمیشه با توجه به اینکه بازی های جدید پشتیبان ضعیفی ازش میکنند.

ولی اگر قصد 970‎ Sli‏ داشتین پاور Green Gp850b-oc+‎ EVO‏ پیشنهاد میکنم به قیمت 500 تومان.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

با سلام به دوستان عزیز.

چرا توی تستهایی که دیدم بین واتر کولرهای 120 و 240 از لحاظ اختلاف دمایی خنک کنندگی تفاوت زیادی نیست؟

درود

دلیلش این هست که قطر و جنس و طراحی واتر کولر های 120 و 240 از یک شرکت یکی هست.

ولی توجه داشته باشید که واتر کولر 240 در طولانی مدت تفاوت دماش با 120 زیاد میشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...