رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان مانیتور 1440p جریانش چیه من هرچی گشتم نتونستم یه مدل از ایسوس بیشتر پیدا کنم اونم توی دیجیکالا که با قیمت 1400 تومن فروش میره,

حالا نمیدونم به نظر شما منطقی هست من با این قیمت برم برای خریدش ؟ BenQ 1080p با 144Hz و 3D و response 1ms قیمتش 300 تومان کمتر هست یعنی فقط برای 1440p بودن هزینه داره این مانیتوری که ذکر کردم ؟

من چون برای کار با cad و گیم با هم میخام (بیشتر گیم) رزولشن بالا در نظرم هست که بین این مدل و مدل 29 اینچ UltraWide ال جی دو به شَک موندم.

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

من 144 هرتز بودن رو بیشتر ترجیح میدم تا رزولوشن 2k

تو گیم خیلی مهم تر و بهتر هست مخصوصا اگه گرافیک قوی دارین 

اولترا واید هم به درد گیم نمیخوره اصلا

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت اساتید محترم. من میخواستم سیستمی خریداری کنم زیاد اهل گیم نیستم فقط میخوام پخش فیلمهای full hd و یا 2K رو ساپورت کنه و نیز برای فتوشاپ میخواستم 
حداقل بودجه برای سیستمی که کار منو راه بندازه چقدره و لطفا سیستم پیشنهادی خود رو معرفی کنید ضمنا من تلویزیون LG LED full HD دارم و به جای مانیتور میخواستم از آن استفاده کنم

لینک به دیدگاه

دوستان جایی رو سراغ دارین که بتونم دسته Steam Controller رو تهیه کنم ؟

و چندتا سوال از دوستانی که از DS4 استفاده میکنن, 

حالت بی سیم وقتی با ریسیور بلوتوث به کامپیوتر وصل میشه مشکلی به وجود نمیاد ؟ (مشکلاتی مثل قطع شدن و تاخیر در ارسال و ...)

عمر باطری خوبی داره ؟ باطری قابل تعویض هست ؟

تاچ پد در حالت بی سیم روی کامپیوتر کار میکنه ؟

پیشاپیش ممنون.

لینک به دیدگاه

سلام،با بودجه 2/700 چه سیستمی پیشنهاد می کنید؟

سیستم فعلی من:

cpu:intel core 2 quad q9550

gpu:gigabyte geforce gtx 550ti

mainboard:gigabyte ep43t-ud3l

ram:2x2gb pqi ddr3 1333 + 2x2gb elexir ddr3 1333

power:green 680

با تشکر

لینک به دیدگاه

دوستان جایی رو سراغ دارین که بتونم دسته Steam Controller رو تهیه کنم ؟

و چندتا سوال از دوستانی که از DS4 استفاده میکنن, 
حالت بی سیم وقتی با ریسیور بلوتوث به کامپیوتر وصل میشه مشکلی به وجود نمیاد ؟ (مشکلاتی مثل قطع شدن و تاخیر در ارسال و ...)
عمر باطری خوبی داره ؟ باطری قابل تعویض هست ؟
تاچ پد در حالت بی سیم روی کامپیوتر کار میکنه ؟

پیشاپیش ممنون.

با بلوتوث به کامپیوتر وصل میشه و قطع شدن و تاخیر رو ندیدم ولی یه بار دیدم پیدا نکرد دسته رو.

عمر باتریش خوبه اگه نورش رو کم کنید. قابل تعویض هم نیست.

تاچ پدش هم کار میکنه روی ویندوز.

لینک به دیدگاه

من 144 هرتز بودن رو بیشتر ترجیح میدم تا رزولوشن 2k

تو گیم خیلی مهم تر و بهتر هست مخصوصا اگه گرافیک قوی دارین

اولترا واید هم به درد گیم نمیخوره اصلا

اتفاقا بیشتر صاحب نظران رزولوشن بالتر رو میپسندند تا هرتز بالاتر
لینک به دیدگاه

درود 

سال نو مبارک @};-

اگه ممکنه پیشنهاد برای سیستم رندرینگ دوستانی که تخصص دارند در این زمینه راهنمایی کنند .

یکی از دوستان این سیستم رو پیشنهاد کرده هر گزینه ای که هزینه رو کم کنه استقبال میشه ... (بطور مثال اگه مادربرد ارزان تر و با امکانات خوب موجود هست پیشنهاد کنید )

هزینه تا 5 تومان و مانیتور . موس . کیبرد و اسپیکر نیاز ندارم ...

Asus H170 Pro Gaming/Gigabyte GA-H170 Gaming 3      
GIGABYTE - NVIDIA GeForce GTX 960 G1 - 4GB       
Intel Core i7-6700K 8M Skylake Quad-Core 4.0GHz       
CORSAIR - H80i GT                  
G.SKILL Ripjaws 4 Series 16GB (2 x 8GB) 3000     
Western Digital - 1 TeraByte / Green           
GREEN 850B-OC Platinium                  
GREEN X3 V2                      

سپاس

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

این سیستم اوکی هست؟

تصمیم دارم برا اضافه کردن کارت گرافیک تا زمان اومدن سری جدید کارتهایی انویدیا صبر کنم.

post-4498-0-60107500-1458491058_thumb.png

لینک به دیدگاه

درود 

سال نو مبارک @};-

اگه ممکنه پیشنهاد برای سیستم رندرینگ دوستانی که تخصص دارند در این زمینه راهنمایی کنند .

یکی از دوستان این سیستم رو پیشنهاد کرده هر گزینه ای که هزینه رو کم کنه استقبال میشه ... (بطور مثال اگه مادربرد ارزان تر و با امکانات خوب موجود هست پیشنهاد کنید )

هزینه تا 5 تومان و مانیتور . موس . کیبرد و اسپیکر نیاز ندارم ...

Asus H170 Pro Gaming/Gigabyte GA-H170 Gaming 3      

GIGABYTE - NVIDIA GeForce GTX 960 G1 - 4GB       

Intel Core i7-6700K 8M Skylake Quad-Core 4.0GHz       

CORSAIR - H80i GT                  

G.SKILL Ripjaws 4 Series 16GB (2 x 8GB) 3000     

Western Digital - 1 TeraByte / Green           

GREEN 850B-OC Platinium                  

GREEN X3 V2                      

سپاس

چه نوع رندرهایی می خوای بگیری ، مثلاً اگر با CAD  کار می کنی به CPU بهتر با هسته های بیشتر احتیاج داری،

اگر با 3DMAX و MAYA سرو کار داری به گرافیک بهتر نیاز داری. 

همچنین این سیستم بیشتر جنبه ی گیمینگ داره نظرت بیشتر به سمت Haswell-E باشه.

سلام دوستان

این سیستم اوکی هست؟

تصمیم دارم برا اضافه کردن کارت گرافیک تا زمان اومدن سری جدید کارتهایی انویدیا صبر کنم.

برای چه کاربردی می خوای سیستم رو، اگه برای گیم می خوای SLI هم نمی کنی بیبین می تونی بودجه ات رو افزایش بدی تا H170 و i5 6600k ،

اگر فکر می کنی ممکنه کارت به SLI بکشه ببین می تونی یک بورد Z170 با این قابلیت بگیری؟

لینک به دیدگاه

چه نوع رندرهایی می خوای بگیری ، مثلاً اگر با CAD کار می کنی به CPU بهتر با هسته های بیشتر احتیاج داری،

اگر با 3DMAX و MAYA سرو کار داری به گرافیک بهتر نیاز داری.

همچنین این سیستم بیشتر جنبه ی گیمینگ داره نظرت بیشتر به سمت Haswell-E باشه.

برای چه کاربردی می خوای سیستم رو، اگه برای گیم می خوای SLI هم نمی کنی بیبین می تونی بودجه ات رو افزایش بدی تا H170 و i5 6600k ،

اگر فکر می کنی ممکنه کارت به SLI بکشه ببین می تونی یک بورد Z170 با این قابلیت بگیری؟

رفیق بودجه 1500 هست

برا گیم و کارهایی روزمره

SLI هم که به گروه خونی ما نمیاد همون یک کارت گرافیک تا هفتصد تومن رو بعدا که نسل بعدی بیاد تهیه کنم:)

ویرایش شده توسط amirreza
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام خدمت همه دوستان و اساتید محترم.

ضمن تبریک سال نو سوالی داشتم خدمتتون.

بنده 4ساله از اسپیکر لاجیتک Z5500ه بزرگ استفاده میکنم،بعد از این مدت به این فکر افتادم که یه کارت صدای خوب براش بگیرم که بچگی برای خودش حال کنه ^_^ 

حالا میخواستم از شما عزیزان بپرسم چه کارت صدایی رو پیشنهاد میدین.

استفاده من از سیستم گوناگون هست یعنی میخوام در تمام موارد عالی عمل کنه مثل بازی،فیلم،موسیقی(با صدای زیاد) :D 

پیشاپیش ممنونم.

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت اساتید محترم. من میخواستم سیستمی خریداری کنم زیاد اهل گیم نیستم فقط میخوام پخش فیلمهای full hd و یا 2K رو ساپورت کنه و نیز برای فتوشاپ میخواستم 

حداقل بودجه برای سیستمی که کار منو راه بندازه چقدره و لطفا سیستم پیشنهادی خود رو معرفی کنید ضمنا من تلویزیون LG LED full HD دارم و به جای مانیتور میخواستم از آن استفاده کنم

لطفا راهنمایی بفرمایید

لینک به دیدگاه

رفیق بودجه 1500 هست

برا گیم و کارهایی روزمره

SLI هم که به گروه خونی ما نمیاد همون یک کارت گرافیک تا هفتصد تومن رو بعدا که نسل بعدی بیاد تهیه کنم :)

با این بودجه سیستم خوبی انتخاب کردی می تونی پاور رو اگر موجود دیدی GREEN 750B-OC Platinium انتخاب کنی جواب گو خواهد بود ، با بازده بیشتری هم کار خواهد کرد، حتما سعی کن یک ssd مثلا ۱۲۸ برای سیستم در نظر بگیری ارزون و گرونش هم مهم نیست، تومنی دوزار می آره سیستم ات. مهمه

لطفا راهنمایی بفرمایید

کیس اش رو داری؟ موس و کیبورد داری؟ DVD rom احتیاج داری؟ فتوشاپ با کاربری عادی انجام می دی یا مثلا فتوشاپ ۳بعدی هم انجام می دی؟

لینک به دیدگاه

این دیگه حداقلش هست، کیس و پاور رو می تونی TSCO انتخاب کنی 70 در مجموع ارزون تر می شه ولی پیشنهاد نمی شه. مادربورد رو بدون گارانتی 175 می تونی پیدا کنی.

لطفا راهنمایی بفرمایید

post-18344-0-67316400-1458500243_thumb.jpg

ویرایش شده توسط martyr10
لینک به دیدگاه

چه نوع رندرهایی می خوای بگیری ، مثلاً اگر با CAD  کار می کنی به CPU بهتر با هسته های بیشتر احتیاج داری،

اگر با 3DMAX و MAYA سرو کار داری به گرافیک بهتر نیاز داری. 

همچنین این سیستم بیشتر جنبه ی گیمینگ داره نظرت بیشتر به سمت Haswell-E باشه.

شما اگه پیشنهاد سیستم مناسب برای اینکار دارید بنویسید :) ممنون

اولویت با افتر افکت و پس از اون تری دی و مایا و بلندر و امثالهم هست ...

لینک به دیدگاه

شما اگه پیشنهاد سیستم مناسب برای اینکار دارید بنویسید :) ممنون

اولویت با افتر افکت و پس از اون تری دی و مایا و بلندر و امثالهم هست ...

اَفترافکت هم به CPU و رم و هارد احتیاج داره ، تا پنج تومن می تونی گرافیک ات رو هم اگه دوست داشتی بهتر بگیری پاور Cooler Master G650M رو هم می تونی انتخاب کنی جوابگو هست.

post-18344-0-90663800-1458537913_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام خدمت همه دوستان و اساتید محترم.

ضمن تبریک سال نو سوالی داشتم خدمتتون.

بنده 4ساله از اسپیکر لاجیتک Z5500ه بزرگ استفاده میکنم،بعد از این مدت به این فکر افتادم که یه کارت صدای خوب براش بگیرم که بچگی برای خودش حال کنه ^_^ 

حالا میخواستم از شما عزیزان بپرسم چه کارت صدایی رو پیشنهاد میدین.

استفاده من از سیستم گوناگون هست یعنی میخوام در تمام موارد عالی عمل کنه مثل بازی،فیلم،موسیقی(با صدای زیاد) :D 

پیشاپیش ممنونم.

هیچ عزیزی؟

لینک به دیدگاه

هیچ عزیزی؟

در سیستم امضاء شما یک کارت صدا Onboard خوب می بینم ، در چند سال اخیر فرصت مقایسه ی کیفیت صدای Onboard  رو با PCI و EXTERNAL رو داشتید ممکنه (اگر کارت صدای ONBOARD مشکل فتی نداشته باشه) زیاد تفاوتی احساس نکنید بخوره تو ذوق تون. من خودم هم تجربه دارم با همین سیستم روبروم.

به ویدیو توجه کنید کاملاً توضیح می ده که شما به کارت صدای مجزا نیاز نداری:

https://www.youtube.com/watch?v=d1rXcJuEsy0

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در سیستم امضاء شما یک کارت صدا Onboard خوب می بینم ، در چند سال اخیر فرصت مقایسه ی کیفیت صدای Onboard  رو با PCI و EXTERNAL رو داشتید ممکنه (اگر کارت صدای ONBOARD مشکل فتی نداشته باشه) زیاد تفاوتی احساس نکنید بخوره تو ذوق تون. من خودم هم تجربه دارم با همین سیستم روبروم.

به ویدیو توجه کنید کاملاً توضیح می ده که شما به کارت صدای مجزا نیاز نداری:

خیلی ممنونم ، منم بیشتر به خاطر اینکه دوستان میگن حیفه 5500 رو بدون کارت صدا استفاده کنی میخواستم بگیرم.

حالا نظر شخصی شما درباره 2خروجیه optical و direct چی هست؟شما از کدومش استفاده میکنید؟

ویرایش شده توسط rahmanshahi
لینک به دیدگاه

خیلی ممنونم ، منم بیشتر به خاطر اینکه دوستان میگن حیفه 5500 رو بدون کارت صدا استفاده کنی میخواستم بگیرم.

حالا نظر شخصی شما درباره 2خروجیه optical و direct چی هست؟شما از کدومش استفاده میکنید؟

خروجی اپتیکال نویز بسیار کمتری داره اما به دلیل اینکه از ابتدای طراحی اش صرفاً برای انتقال دو کانال صدا طراحی شده فقط استریو رو می تونه به صورت Uncompressed انتقال بده، و این بخش اش زیاد پر کاربرد نیست که DOLBY و DTS می آن یه دور دیگه صدا رو Encode می کنن و دوباره باید اون سمت یک دستگاه پخشی باشه که بتونه این صدای 5.1 یا 7.1 کد شده رو دوباره Decode بکنه که من نمی دونم اسپیکر شما این قابلیت رو داره یا نه من یک سینمای خانواده رو امتحان کردم 5.1 از اپتیکال نخوند.

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت اساتید

من کارم طراحی سه بعدی با 3ds max هستش و در کنارش به گیمینگ هم مشغولم.می خواستم بدونم این سیستم می تونه با بودجه نزدیک 2.5 کارمو راه بندازه؟

AMD FX-8320
Gigabyte GA-970A-DS3P
XFX R9 380X
Crucial Ballistix Sport 8GB
Seagate 1 TB
VIVO Mid Tower
EVGA 600W 80PLUS
Samsung 24x SATA
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت اساتید

من کارم طراحی سه بعدی با 3ds max هستش و در کنارش به گیمینگ هم مشغولم.می خواستم بدونم این سیستم می تونه با بودجه نزدیک 2.5 کارمو راه بندازه؟

AMD FX-8320
Gigabyte GA-970A-DS3P
XFX R9 380X
Crucial Ballistix Sport 8GB
Seagate 1 TB
VIVO Mid Tower
EVGA 600W 80PLUS
Samsung 24x SATA

سی پی یو i5 6400 و یه مین b150 یا h110 بردارید.

رم 8 گیگ ddr4 فرکانس هم 2133 بیشتر نشه.

گرافیک رو اگه میتونید 970 دسته دو بگیرید اگه نه همون 380x.

پاور رو حداکثر 500وات بگیرید. 600 برای این سیستم زیادیه.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من با بودجه ی 2100000 تومان یه سیستم گیمینگ میخوام که حالا حالا ها کم نیاره(فقط پردازنده، گرافیک، رم،مادربورد. بقیه چیزها رو دارم)

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان

یه سیستمی هست با مشخصات زیر :

CPU : Intel Pentium G630 2.70GHz =========== http://cpuboss.com/cpu/Intel-Pentium-G630

MotherBoard : GIGABYTE GA-P61-S3 ============== gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4092#ov

بنده میخوام گرافیکشو ارتقا بدم و Asus Strix R9 285 :

http://lioncomputer.ir/product/5479/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA+%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9+%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3+R9+285+DC2OC2GD5/

بخرم. خواستم بدونم این مدل کارت گرافیک با برد و سی پی یو همخونی داره یا نه؟ چون شنیدم پین هاش مهمه .(لینک دقیق سی پی یو و برد رو بالا گذاشتم)

پاور هم green gp300a هست که فک کنم اینم نیاز به ارتقا داشته باشه.. ؟

احتمالا رم و یه SSD هم بگیرم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...