رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان

یه سیستمی هست با مشخصات زیر :

CPU : Intel Pentium G630 2.70GHz =========== http://cpuboss.com/cpu/Intel-Pentium-G630

MotherBoard : GIGABYTE GA-P61-S3 ============== gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4092#ov

بنده میخوام گرافیکشو ارتقا بدم و Asus Strix R9 285 :

http://lioncomputer.ir/product/5479/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA+%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9+%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3+R9+285+DC2OC2GD5/

بخرم. خواستم بدونم این مدل کارت گرافیک با برد و سی پی یو همخونی داره یا نه؟ چون شنیدم پین هاش مهمه .(لینک دقیق سی پی یو و برد رو بالا گذاشتم)

پاور هم green gp300a هست که فک کنم اینم نیاز به ارتقا داشته باشه.. ؟

احتمالا رم و یه SSD هم بگیرم

اگه برای بازی میخواین سیستم رو ارتقا بدین بهتره بیشتر مشاوره بگیرین چون خیلی کارا باید روی سیستم انجام بدین 

پردازنده شما اصلا برای بازی مناسب نیست 

مقدار رم شما مشخص نیست 

مادربرد شما قدیمی هست و اگه مجبور بشید پردازنده جدید بگیرید باید مادربرد هم جدید بگیرید

پاور شما اصلا جواب گوی کارت گرافیک موردنظرتون نیست

گذاشتن ssd روی این سیستم هیچ دردی رو دوا نمیکنه بهتره ابتدا قطعات اصلی سیستم رو ارتقا بدین

برای خرید عجله نکنید چون با توجه به پستی که گذاشتید مشخص هست که نیاز به مشاوره بیشتری دارین .

شما ابتدا کل بودجه رو مشخص کنید و همچنین مشخصات کامل سیستمتون و هدفتون از ارتقا ، آیا برای بازی میخواین یا کار دیگه ای ؟

صرفا گذاشتن کارت گرافیک حتی اگه سیستم شما ساپورتش کنه برای اجرای روان بازی ها کافی نیست باید همه قطعات مناسب انتخاب بشن مخصوصا پردازنده و رم

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با سلام خدمت اساتید

من کارم طراحی سه بعدی با 3ds max هستش و در کنارش به گیمینگ هم مشغولم.می خواستم بدونم این سیستم می تونه با بودجه نزدیک 2.5 کارمو راه بندازه؟

AMD FX-8320

Gigabyte GA-970A-DS3P

XFX R9 380X

Crucial Ballistix Sport 8GB

Seagate 1 TB

VIVO Mid Tower

EVGA 600W 80PLUS

Samsung 24x SATA

درود

نسبت به بودجه بهترین انتخابه.

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان

یه سیستمی هست با مشخصات زیر :

CPU : Intel Pentium G630 2.70GHz =========== http://cpuboss.com/cpu/Intel-Pentium-G630

MotherBoard : GIGABYTE GA-P61-S3 ============== gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4092#ov

بنده میخوام گرافیکشو ارتقا بدم و Asus Strix R9 285 :

http://lioncomputer.ir/product/5479/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA+%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9+%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3+R9+285+DC2OC2GD5/

بخرم. خواستم بدونم این مدل کارت گرافیک با برد و سی پی یو همخونی داره یا نه؟ چون شنیدم پین هاش مهمه .(لینک دقیق سی پی یو و برد رو بالا گذاشتم)

پاور هم green gp300a هست که فک کنم اینم نیاز به ارتقا داشته باشه.. ؟

احتمالا رم و یه SSD هم بگیرم

یک نکته ای هست در مورد ارتقا و خرید سیستم گیمینگ که با خرید سیستم های دیگه فرق می کنه. دو حالت داره:

1 - یا شما بودجه کامل دارید مثلاً 5 تومن برای این کار تو دست دارید، اینجوری یک سیستم رو با توجه به بودجه انتخاب می کنید و می خرید.

2 - تدریجی سیستم جمع می شه(اینجوری برای کسی که بودجه اش محدوده بهتره).

شما اگر سیستم گیمینگ می خواهید همیشه توجه کنید که کارت گرافیک آخرین چیزی باشه که می خرید، اول اینکه در سیستم گیمینگ مهمترین بخش گرافیک پس همیشه دنبال آخرین تکنولوژی باشید، دوم گرافیک گرانه خوبه که براش صبر کرد تا افت قیمت پیدا کنه.

شما به این ترتیب سیستم تون رو ارتقا بدید: 

1 - CPU ، RAM، مادربورد و پاور

2 - کیس و پاور (اگه در مرحله اول پاور رو عوض نکردید)

3 - مانیتور

4 - گرافیک ( برای گرافیک هرچه قدر می تونید صبر کنید ارزشش رو داره و بهترین گرافیکی که از دستتون بر می آد بخرید)

* اگر تمایل به SLI دارید هر دو تا گرافیک رو با هم بخرید چون بازار ایران یا حتی بگیم جهان جوریه که اگر یک گرافیک رو الان بخرید احتمال اینکه 6 ماه دیگه اونو پیدا نکنید زیاده.

*  این کار ممکنه 2 سال هم طول بکشه 

* اگر مثلا 5 6 سال دیگه این سیستم داشت از رده خارج می شد از سال 4ام شروع کنید به جمع کردن سیستم جدید.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من با بودجه ی 2100000 تومان یه سیستم گیمینگ میخوام که حالا حالا ها کم نیاره(فقط پردازنده، گرافیک، رم،مادربورد. بقیه چیزها رو دارم)

دوستان یه راهنمایی میدین من خودم سیستم زیر مد نظرم هست:

core i5 6400 

Asus b150 aura

GTX 960 ASUS DCIIOC 4GB 

Kingstone HyperX Fury X 4GB 2133Mhz DDR4 بعدا هشت میکنم

لینک به دیدگاه

دوستان یه راهنمایی میدین من خودم سیستم زیر مد نظرم هست:

core i5 6400 

Asus b150 aura

GTX 960 ASUS DCIIOC 4GB 

Kingstone HyperX Fury X 4GB 2133Mhz DDR4 بعدا هشت میکنم

همین خوبه ولی رم حتما 8 به بالا باشه ، رم 4 برای بعضی بازی های جدید کمه و کارکرد بقیه قطعات رو میاره پایین ولی در بازی هایی که به رم زیاد نیاز ندارن ( بعضی بازی های جدید با وجود داشتن گرافیک بالا هنوز به رم بالایی نیاز ندارن ) فعلا میتونید راحت بازی کنید تا رم رو ارتقا بدین ، انتخابتون برای خرید گرافیک با حافظه 4 گیگ هم عاقلانه است .

لینک به دیدگاه

سلام 

من اولین باره که میخوام صفر تا صد یه سیستم رو ببندم نظرتون درباره این سیستم چیه؟

فقط اگه میشه با قطعات دیگه ای عوض کرد که قیمت بیاد پایین و تفاوتی ایجاد نکنه عالیه من الآن 600 تومن کسری بودجه دارم!

r500_6.jpg

لینک به دیدگاه

مادربرد خوبی انتخاب کردین ولی میتونین مدل های ارزون تر از سری h110 یا b150 بگیرین که در کارایی هیچ تفاوتی با مدل های بالاتر ندارن و فقط امکانات و سوکت های کمتری دارن .

پاور هم اگه قصد ارتقای گرافیک با مدل های پرمصرف تر تا یکی دوسال آینده رو ندارید میتونید مدل های ارزونتر با وات حدود 450 الی 500 تهیه کنید که به راحتی از پس گرافیک 950 بر میاد و نیازی به 600 وات نیست 

لینک به دیدگاه

سلام،با بودجه 2/700 چه سیستمی پیشنهاد می کنید؟(برای گیمینگ)

سیستم فعلی من:

cpu:intel core 2 quad q9550

gpu:gigabyte geforce gtx 550ti

mainboard:gigabyte ep43t-ud3l

ram:2x2gb pqi ddr3 1333 + 2x2gb elexir ddr3 1333

power:green 680

با تشکر

ویرایش شده توسط azima
لینک به دیدگاه

مادربرد خوبی انتخاب کردین ولی میتونین مدل های ارزون تر از سری h110 یا b150 بگیرین که در کارایی هیچ تفاوتی با مدل های بالاتر ندارن و فقط امکانات و سوکت های کمتری دارن .

پاور هم اگه قصد ارتقای گرافیک با مدل های پرمصرف تر تا یکی دوسال آینده رو ندارید میتونید مدل های ارزونتر با وات حدود 450 الی 500 تهیه کنید که به راحتی از پس گرافیک 950 بر میاد و نیازی به 600 وات نیست 

با تشکر از راهنماییتون

لینک به دیدگاه

درود و سلام .....

من قصد خريد اين سيستم رو دارم .

Cpu : i7 6700k

Main : asus formola vlll

Sdd : Samsung 950 Pro PCIe NVMe M2 SSD - 512GB

Ssd : samsung 850 pro 256

Monitor : asus mx 279 h

Ram : Gskill Ripjaws V 16GB 8GBx2 2800Mhz CL15 DDR4

Power : corsair 1000rm psu modolar

Vga : 980 ti msi

Case : corsair 760t

Cpu fan : ??????

نظرتون در رابطه با اين دوستان ؟!؟

فن سى پى يو چى بزارم ؟! واتر كولر ميخوام

در ضمن هارد دوم من ssd ميخوام باشه نه hdd

ممنونم پيشاپيش

لینک به دیدگاه

درود و سلام .....

ممنونم پيشاپيش

اگه واسه گیم حرفه ایی میخوایی این سیستم روحتما باید واتر کولینگ ببندی پیشنهاد Green Glacier 240 است اگه هم پول بیشتری داری برو 360 رو بگیر.(دلیل پیشنهاد من: من همش گفتم بخاطر حمایت از شرکت های ایرانی میگم گرین و... و گرنه اگه پولش رو دارید برید نمونه های خارجی قدرتمندش مثل کورسیر یا کولر مستر بگیرید الان دوستان میان میگن از گرین پول میگیری و... اینجورحرفا

ویرایش شده توسط LORD.SAJAD
لینک به دیدگاه

اگه واسه گیم حرفه ایی میخوایی این سیستم روحتما باید واتر کولینگ ببندی پیشنهاد Green Glacier 240 است اگه هم پول بیشتری داری برو 360 رو بگیر.(دلیل پیشنهاد من: من همش گفتم بخاطر حمایت از شرکت های ایرانی میگم گرین و... و گرنه اگه پولش رو دارید برید نمونه های خارجی قدرتمندش مثل کورسیر یا کولر مستر بگیرید الان دوستان میان میگن از گرین پول میگیری و... اینجورحرفا

درود حرف شما کاملا درسته

اما یه نکته هست که همیشه من به خرید جنس خارجی تشویق میکنه

شما حتی اگر یه پیچ و مهره خارجی ام بخرید و در گوگل اسمشو بزنید ۱۰۰ تا صفحه میاد که دربارش توضیح داده و در یوتویب کلی کلیپ آموزشی و نمایشی میاد

اما حالا اگر بهترین محصول ایرانم در گوگل سرچ کنین چیزی جز صفحه خالی نمیبینید

برای من به شخصه خیلی مهمه مثلا وقتی میخوام یه قطعه مثلا خنک کننده مایه بخرم قبل از خرید در گوگل تحقیق کنم در. رابطش که ببینم در سایت های خارجی و طبق تست های استاندارد نتیجش چه میشه

لینک به دیدگاه

سلام

اینطور که من متوجه شدم مین اچ 170 پرو گیمینگ کارت صدا بهتری داره و چیپستی این مین داره که باعث میشه سی پی یو بار کمتری رو متحمل میشه نسبت به اون دو مینبرد که شما گفتید،علاوه بره سوکت های بیشتر و مدرن تر که فرمودید مثل یو اس بی 3.1.

درسته؟

لینک به دیدگاه

با 1151 يا 6700k چه كولرى ببندم چه از لحاظ كيفيت و زيبايى ....

Deepcool يا corsair ؟!؟

كدام مدل ؟!

لینک به دیدگاه

درود و سلام .....

ممنونم پيشاپيش

اگر کسی مثل خودم به برند MSI علاقه داره بحثی هست جدا، ولی این 980ti که از MSI در ایران موجوده قیمت بیشترش بخاطر کیفیت بالاتره ASIC اون نیست به خاطر مشکلات بازاری که گریبان گیر MSI امسال تو ایران شده، من یکی از همین ها رو تست کردم ASIC شون 67% بود که جزو Ti های معمولی حساب می شه اگر Lightning  در ایران موجود بود اون با این قیمت ارزش خرید داشت این گرافیک قیمتش باید 2600 باشه. extreme گیگابایت رو هم شما در نظر بگیرید

لینک به دیدگاه

اگر کسی مثل خودم به برند MSI علاقه داره بحثی هست جدا، ولی این 980ti که از MSI در ایران موجوده قیمت بیشترش بخاطر کیفیت بالاتره ASIC اون نیست به خاطر مشکلات بازاری که گریبان گیر MSI امسال تو ایران شده، من یکی از همین ها رو تست کردم ASIC شون 67% بود که جزو Ti های معمولی حساب می شه اگر Lightning  در ایران موجود بود اون با این قیمت ارزش خرید داشت این گرافیک قیمتش باید 2600 باشه. extreme گیگابایت رو هم شما در نظر بگیرید

واقعا قیمت هاش خیلی بالاست

ولی یک مژده بدم شرکت msi مثل اینکه داره قسمت سخت افزاریش رو بده یک شرکت دیگه چون ماتریکس نمیتونه بفروشد احتمال خیلی زیاد قیمت محصولاتش درست میشه

من خودم علاقه ی شدید به msi دارم خخ انشالله درست بشه ولی راست میگید با این قیمت نمیصرف آدم بخره

لینک به دیدگاه

سلام،با بودجه 2/700 چه سیستمی پیشنهاد می کنید؟(برای گیمینگ)

سیستم فعلی من:

cpu:intel core 2 quad q9550

gpu:gigabyte geforce gtx 550ti

mainboard:gigabyte ep43t-ud3l

ram:2x2gb pqi ddr3 1333 + 2x2gb elexir ddr3 1333

power:green 680

با تشکر

احتمالاً بهنره که بعداً پاورت رو هم عوض کنی رمت هم تا 16 اضافه کنی بد نیست.

post-18344-0-96099600-1458743621_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سلام و درود 

کارت گرافیک های بزرگ مثل r9 280x toxic در داخل کیس green oraman جا میشه؟

لینک کیس : http://lioncomputer.ir/product/4438/%DA%A9%DB%8C%D8%B3+%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86+ORAMAN/

لینک به دیدگاه

سلام و درود 

کارت گرافیک های بزرگ مثل r9 280x toxic در داخل کیس green oraman جا میشه؟

لینک کیس : http://lioncomputer.ir/product/4438/%DA%A9%DB%8C%D8%B3+%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86+ORAMAN/

طول کارت گرافیک زده 270mm (کیس) که یعنی بعضی از مدلهای کارت رو پشتیبانی می کنه.(مدلهای مختلفه طولشون متفاوته

لینک به دیدگاه

درود و سلام .....

ممنونم پيشاپيش

دوستان ممنونم ...

نظر ديگه اى ندارن ديگه همين سيستم رو ببندم ؟!

كولر براى cpu از برند corsair چى ببندم ؟!

لینک به دیدگاه

دوستان ممنونم ...

نظر ديگه اى ندارن ديگه همين سيستم رو ببندم ؟!

كولر براى cpu از برند corsair چى ببندم ؟!

درود دوست عزیز

سیستم خوبی هست.

برای کولر Corsair‏ کمی گرون هست ولی اگر محدودیت بودجه ندارید بنده مدل Corsair H100i Gt‏ پیشنهاد میکنم.

لینک به دیدگاه

سلام داداش گلم

متوجه هستم که اسکایلیک از رم ها به صورت دوال چنل پشتیبانی میکنه.

یعنی با چهار تا ماژول، دوتا دو کاناله به دوجود نمیاد؟

مگه نه این که اسلات های هم رنگ هم کانال هستند؟

من که گیج شدم.

از این که قصد ارتقای رم رو ندارم مطمئنم آخه قاعدتا با 6700K نمیشه کاری کرد که به رم بیشتر از 16 نیاز داشته باشه.

من بیشتر دلم پیش جیل گیر کرده :D ولی خوب امتیاز جی اسکیل خیلی فوقالعاده بوده.

ممنون

در ضمن توی سایت سازنده Geil ذکر شده بود که برای هر دو پلتفرم Z170 و X99 بهینه شده ولی میترسم که رم با سمستمم مچ نشه یا حتی رم رو تشخیص نده! آخه هرچی بنچ مارک بود مربوط میشد به ]چیپ x99 و همه کلا روی x99 استفاده کرده بودند و برای این چیپ پیشنهاد شده بود.

چه کنم ایمان جان؟

درود

داداش شرمنده یه چند وقتی نبودم......!

1.‏ خیر مشکلی نیست میتونی از چهار ماژول استفاده کنی بصورت دو کاناله.

این رمهای از هر دو چیپ ساپورت میکنند.

موفق باشی عزیز.

لینک به دیدگاه

سلام. می خواستم بدونم یک پاور 430 وات گرین که 8 ساله کار کرده از پس این سیستم بر میاد یا نه:

AMD Athlon II X2 245 2900MHz

مادربرد mint ITX

4 تا رم 2 گیگ ddr3

Nvidia GTX 260

هارد با دور 7200rpm

یک دی وی دی رایتر

تنها فن سیستم فن سی پی یو هست!!!

توی سایت های خارجی زدیم گفتش 37X وات پاور مصرف می کنه و یک پاور 430 وات پیشنهاد داد. حسابگر سایت گرین هم که خرابه اصلا نمیاد بالا. ممنون بابت پاسخ گویی

لینک به دیدگاه

سلام. می خواستم بدونم یک پاور 430 وات گرین که 8 ساله کار کرده از پس این سیستم بر میاد یا نه:

AMD Athlon II X2 245 2900MHz

مادربرد mint ITX

4 تا رم 2 گیگ ddr3

Nvidia GTX 260

هارد با دور 7200rpm

یک دی وی دی رایتر

تنها فن سیستم فن سی پی یو هست!!!

توی سایت های خارجی زدیم گفتش 37X وات پاور مصرف می کنه و یک پاور 430 وات پیشنهاد داد. حسابگر سایت گرین هم که خرابه اصلا نمیاد بالا. ممنون بابت پاسخ گویی

سلام دوست من. :)

ممکنه مشکل پیش نیاد. اما بازهم چون گرافیکتون خیلی پر مصرفه بهتره پاور بالای 500 وات تهیه کنین. @};-

لینک به دیدگاه

سلام دوست من. :)

ممکنه مشکل پیش نیاد. اما بازهم چون گرافیکتون خیلی پر مصرفه بهتره پاور بالای 500 وات تهیه کنین. @};-

درود

بنده هم موافقم.

پاوری که 8 سال کار کرده اصلا مناسب نیست!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...