رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام . شب بخیر .

دوستان شما کدوم یکی از این کارت های گرافیک رو بیشتر تائید میکنید ؟

من نظر خودم روی اولی هستش . ولی نظر شما رو میخوام بدونم . با تشکر .

1 - CLUB - ATI RADEON HD 4870 - 1GB

SAPPHIRE HD 4870 1GB 2

XFX- GeForce GTS250 - 1GB 3

SPARKLE ( Calibre ) - GeForce GTS250 - 1GB 4

XFX - ATI RADEON HD4850 - 1GB 5

اگر توی این رنج قیمت 200 تا 240 تومن کارت بهتری میشناسید معرفی کنید .

با تشکر .

لینک به دیدگاه

سلام . شب بخیر .

دوستان شما کدوم یکی از این کارت های گرافیک رو بیشتر تائید میکنید ؟

من نظر خودم روی اولی هستش . ولی نظر شما رو میخوام بدونم . با تشکر .

1 - CLUB - ATI RADEON HD 4870 - 1GB

SAPPHIRE HD 4870 1GB 2

XFX- GeForce GTS250 - 1GB 3

SPARKLE ( Calibre ) - GeForce GTS250 - 1GB 4

XFX - ATI RADEON HD4850 - 1GB 5

اگر توی این رنج قیمت 200 تا 240 تومن کارت بهتری میشناسید معرفی کنید .

با تشکر .

sapphire hd

xfx gts250

با 240 می تونی gts260 بگیری

لینک به دیدگاه

gts 260 خیلی بهتره از sapphire یا خیلی محسوس نیست ؟

راستی sapphire حدودا چنده ؟

اگه اختلافشون زیاد نیست gts260 رو بگیرم ؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز به نظر من با 210 تومان یک bfg gtx 260 که در حراجی سایت هست بخر وگرنه اگه میخای یک msi 4890 دست دوم هم در حراجی هست که به نظر من حرف نداره

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم راهنماییم کنید:

میخوام برای کامپیوتر خونه Ram DDR1 400x 1GB بخرم.. میگن kingstone های توی بازار اکثرا Remark هستند و تقلبی!! خیلی ها به من UMax یا Transcend و .... رو به من پیشنهاد دادن ولی بعضی ها میگن نه اینها خوب نیستن و ...!!!!

واقعا گیج شدم . لطفا راهنماییم کنید کدوم مدل رو تایید میکنید ؟؟؟ چطور بدونم اصل هستند ؟؟ با کدوم گارانتی بگیرم بهتره ؟؟ ممنون میشم. کامپیوترم AMD Athlon 64 3400+ : 0

سامان

لینک به دیدگاه

میخوام برای کامپیوتر خونه Ram DDR1 400x 1GB بخرم.. میگن kingstone های توی بازار اکثرا Remark هستند و تقلبی!! خیلی ها به من UMax یا Transcend و .... رو به من پیشنهاد دادن ولی بعضی ها میگن نه اینها خوب نیستن و ...!!!!

واقعا گیج شدم . لطفا راهنماییم کنید کدوم مدل رو تایید میکنید ؟؟؟ چطور بدونم اصل هستند ؟؟ با کدوم گارانتی بگیرم بهتره ؟؟ ممنون میشم. کامپیوترم AMD Athlon 64 3400+ : 0

سامان

متاسفانه تقریبا هیچ رمی تو ایران نماینده ی واقعی نداره اما من تو سایت geil دیدم که یه نمایندگی تو ایران داره

http://www.geil.com.tw/where_to_buy/show/area/7/type/1 اینم آدرسش

البته اقای حسینی هم رم تیم با این باس دارن که معتبر هستش

ویرایش شده توسط hamedy12
لینک به دیدگاه

gts 260 خیلی بهتره از sapphire یا خیلی محسوس نیست ؟

راستی sapphire حدودا چنده ؟

اگه اختلافشون زیاد نیست gts260 رو بگیرم ؟

BFG GTX260 OC

http://www.lioncomputer.ir/index.php?product_id=1021

سامان

http://www.lioncomputer.ir/index.php?product_id=794

لینک به دیدگاه

سلام دوستان . ممنونم از راهنمائیتون .

میخوام بدونم شما کدوم سی پی یو رو تائید میکنید ؟

مطمئنا هر دو خوب هستند و در این سایت

http://www.tomshardware.com/charts/2009-desktop-cpu-charts/3DMark-Vantage-1.0.2,1396.html

AMD رتبه بهتری نسبت به intel دارد ( البته در این 2 مدلی که من میگم ) .

ولی میخواستم بدونم کسانی که کار کردن برای بازی کدوم سی پی یو بهتر هستش ؟

Phenom II X4 955 Black Edition Quad Core

3.2 GHz - 4 x 512KB L2 / Cache 6MB L3

Core 2 Q9550 Quad Core

2.83 GHz - 12MB L2 Cache

ممنونم .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان... یه سیستم میخواستم ببندم با اولویت اجرای نرم افزارای مکانیک و تو رنج حدود 1 میلیون ( حالا کمی بیشتر ) :

این نظر خودمه !

CPU:Intel Q9550

GIGABYTE - EP45-UD3l یا M.B:Asus P5Q

RAM:Kingmax 4Gb 800 (2x2Gb

HDD:Seagate 500Gb (7200.12)

DVD RW:Liteon 24X

Case:Green Vine

Monitor:Samsung P20500

VGA:GTX260 192

Power: Green GP 580B

بین 2 تا مین برد نظرتون رو کدومه ؟ و کلا منتظر نظراتتون هستم ! ضمنا اورکلاک نمیکنم + 4 سال میخوام واسم کار کنه !

ویرایش شده توسط Nabakhshoode
لینک به دیدگاه

سلام دوستان... یه سیستم میخواستم ببندم با اولویت اجرای نرم افزارای مکانیک و تو رنج حدود 1 میلیون ( حالا کمی بیشتر ) :

این نظر خودمه !

Cpu:intel q9550

gigabyte - ep45-ud3 یا m.b:asus p5q

ram:kingmax 4gb 800 (2x2gb

hdd:seagate 500gb (7200.12)

dvd rw:liteon 24x

case:green vine

monitor:samsung p20500

vga:gtx260 192

power: Green gp 580b

بین 2 تا مین برد نظرتون رو کدومه ؟ و کلا منتظر نظراتتون هستم ! ضمنا اورکلاک نمیکنم + 4 سال میخوام واسم کار کنه !

سلام

دوست عزیز سیستمی که قصد تهیش رو دارید سیستم خوبی هست و از بین اون دو مینبوردی که انتخاب کردید giga ud3r انتخاب بهتری هست و پاور رو هم 585 بگیرید حتما چون کابل منجمنت هست و یه سری مزیتهایی نسبت به 580 داره .... رمها رو هم 4gb 1066 team cl5 بگیرید که کیفیت و قیمت مناسبی داره .

لینک به دیدگاه

بر اساس این سایتی هم که شمامعرفی کردید در کل phenome x4 955 نسبت به Q9550

حدود 1296 امتیاز بیشتر داره .

فقط AMD 125 وات هستش و اینتل 95 وات .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز سیستمی که قصد تهیش رو دارید سیستم خوبی هست و از بین اون دو مینبوردی که انتخاب کردید giga ud3r انتخاب بهتری هست و پاور رو هم 585 بگیرید حتما چون کابل منجمنت هست و یه سری مزیتهایی نسبت به 580 داره .... رمها رو هم 4gb 1066 team cl5 بگیرید که کیفیت و قیمت مناسبی داره .

ud3l منظورم بود در مقایسه با p5q مزیتی داره ؟

لینک به دیدگاه

سلام به همه ... :(

من یه کیس میخواستم تا سقف 1,000,000 الی 1,200,000 تومان ...

والا سیستم باید سیستم قدرتمندی باشه از لحاظ پردازشی و رندرینگ و هدف اصلی کار با نرم افزار هایی

مثل Solidwork و مشابه هستش برای طراحی های صعنتی و قطعات و ....

سه نکته هم وجود داره :

1. کیس دارای بدنه مقاومی باشه ( به دلیل استفاده در محل کارخانه ای ، رفت و آمد خصوصا کارگرها زیاده )

2. نفوذ پذیری گرد و خاک و ... در کیس به شدت پایین باشه ( به دلیل وجود گرد و خاک های مختلف در محل استفاده

که میتونه باعث اتصالی قطعات بورد بشه ) اما به تهویه و کولینگ کیس لطمه ای وارد نشه ...

3. رام و رایتر ها در صورت امکان از نوع مکشی باشن و سینی باز / بسته شو نداشته باشن ( باز هم به علت محل استفاده

و امکان برخورد و آسیب دیدن )

مرسی ! :(

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز...

خرید همچین کارتی اصلا به صرفه نیست مخصوصا با این قیمت حدودا 3 ماه دیگه 5870 میاد و 295 رو به راحتی قورتش میده و نهایت قیمت 450 هست البته ارزونتر هم میشه واقعا کار اشتباهی هست خرید 295 و فعلا بقیه قطعات رو بگیر تا 5870 هم بیاد بعد بگیر این کارت رو چون خیلی قویتر از 295 هست....

دوست عزیز من شدیداً به این کارت نیاز دارم و اصلاً هم نمی تونم تا 3 ماه دیگه صبر کنم .

در ضمن دوستان عزیز میشه یه کارت صدا خوب و یه Fan Controller معرفی کنین .

ویرایش شده توسط Hero
لینک به دیدگاه

دوست عزیز من شدیداً به این کارت نیاز دارم و اصلاً هم نمی تونم تا 3 ماه دیگه صبر کنم .

در ضمن دوستان عزیز میشه یه کارت صدا خوب و یه fan controller معرفی کنین .

باشه بگیر دوست عزیز ولی وقتی 5870 بیاد بد پشیمون میشی :( دو ماه دیگه بازاره تا اون موقع یه کارت معمولی بگیر خوب البته قصد من فقط راهنمایی بود تصمیم با خودت.

لینک به دیدگاه

باشه بگیر دوست عزیز ولی وقتی 5870 بیاد بد پشیمون میشی :) دو ماه دیگه بازاره تا اون موقع یه کارت معمولی بگیر خوب البته قصد من فقط راهنمایی بود تصمیم با خودت.

باشه من تسلیمم :confused:(

dominator عزیز حالا به نظر شما چه کارتی بگیرم تا بعداً 5870 رو بگیرم ( طوری که زیاد ضرر نکنم با خرید این کارت فعلی ) اگه میشه مقداری اطلاعات درمورد 5870 بدی ممنون می شم

درضمن قسمت دوم سوال منو جواب ندادی

یه سیستم با کولینگ فوق العاده توپ می خوام البته جامد ( لطفاً راهنمایی کنین چه کولرهایی برای سیستم بگیرم ) ( دیگه می خوام سیستم منجمد بشه )

ممنون

ویرایش شده توسط Hero
لینک به دیدگاه

باشه من تسلیمم :)(

dominator عزیز حالا به نظر شما چه کارتی بگیرم تا بعداً 5870 رو بگیرم ( طوری که زیاد ضرر نکنم با خرید این کارت فعلی ) اگه میشه مقداری اطلاعات درمورد 5870 بدی ممنون می شم

درضمن قسمت دوم سوال منو جواب ندادی

یه سیستم با کولینگ فوق العاده توپ می خوام البته جامد ( لطفاً راهنمایی کنین چه کولرهایی برای سیستم بگیرم ) ( دیگه می خوام سیستم منجمد بشه )

ممنون

عزیز به نفع خودت هست که صبر کنی مطمئن باش ضرر نمیکنی چون 5870 از 295 کاملا قویتر هست و قیمت کمتری داره ...

عزیز این تستها رو ببین ...

hopur87v9eet3tnu2ss.jpg

onuebmhfmxa8gmkeurh.jpg

این لینک هم سر بزن در موردش اطلاعات و تستهای زیادی هست از این کارت و اطلاعات زیادی در موردش میتونی به دست بیاری ...

http://www.shahrsakhtafzar.com/forum/showthread.php?t=25360

در مورد کولینگ برای cpu میخوای ؟ و تا چقدر میخوای هزینه کنید ؟

لینک به دیدگاه

ببخشید که quote میکنم اما چون پستم اواخر صحفه قبلی بود احتمال دادم دیده نشه ....

من تا فردا فرصت دارم این رو از بازار بخرم حتما ! راهنمایی دوستان اهل فن به شدت نیازه ... :)

سلام به همه ... :confused:

من یه کیس میخواستم تا سقف 1,000,000 الی 1,200,000 تومان ...

والا سیستم باید سیستم قدرتمندی باشه از لحاظ پردازشی و رندرینگ و هدف اصلی کار با نرم افزار هایی

مثل Solidwork و مشابه هستش برای طراحی های صعنتی و قطعات و ....

سه نکته هم وجود داره :

1. کیس دارای بدنه مقاومی باشه ( به دلیل استفاده در محل کارخانه ای ، رفت و آمد خصوصا کارگرها زیاده )

2. نفوذ پذیری گرد و خاک و ... در کیس به شدت پایین باشه ( به دلیل وجود گرد و خاک های مختلف در محل استفاده

که میتونه باعث اتصالی قطعات بورد بشه ) اما به تهویه و کولینگ کیس لطمه ای وارد نشه ...

3. رام و رایتر ها در صورت امکان از نوع مکشی باشن و سینی باز / بسته شو نداشته باشن ( باز هم به علت محل استفاده

و امکان برخورد و آسیب دیدن )

مرسی ! :confused:

لینک به دیدگاه

عزیز به نفع خودت هست که صبر کنی مطمئن باش ضرر نمیکنی چون 5870 از 295 کاملا قویتر هست و قیمت کمتری داره ...

عزیز این تستها رو ببین ...

hopur87v9eet3tnu2ss.jpg

onuebmhfmxa8gmkeurh.jpg

این لینک هم سر بزن در موردش اطلاعات و تستهای زیادی هست از این کارت و اطلاعات زیادی در موردش میتونی به دست بیاری ...

http://www.shahrsakhtafzar.com/forum/showthread.php?t=25360

در مورد کولینگ برای cpu میخوای ؟ و تا چقدر میخوای هزینه کنید ؟

بله دوست عزیز برای CPU می خوام . من خودم V8 و V10 از Cooler master رو خیلی قبول دارم اما بین این دو موندم .

در ضمن یه سوال : آیا خنک کننده هایی هم برای هارد یا کارت گراف یا رم هستش .

چون کیسی که من انتخاب کردم CM Stacker 830 NVIDIA Edition از Cooler master هست دیگه می خوام کولینگ تمام عیار باشه . اینم یه چند تا عکسش :

CM Stacker 830 NVIDIA Edition.rar

لینک به دیدگاه

بله دوست عزیز برای CPU می خوام . من خودم V8 و V10 از Cooler master رو خیلی قبول دارم اما بین این دو موندم .

v10 رو اصلا با v8 نمیشه مقایسه کرد چون قویتر از v8 هست و قیمتش هم حدودا 165 تومان باید باشه...

در ضمن یه سوال : آیا خنک کننده هایی هم برای هارد یا کارت گراف یا رم هستش .

بله برای همه اینها خنک کننده جداگانه وجود داره و میتونید تهیه کنید ولی زیاد نیازی بهشون نیست ....

چون کیسی که من انتخاب کردم CM Stacker 830 NVIDIA Edition از Cooler master هست دیگه می خوام کولینگ تمام عیار باشه . اینم یه چند تا عکسش

کیس خیلی عالی هست به سلامتی :)

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من همچی سیستمی رو سفارش دادم تا پس فردا هم وقت دارم اجزا رو تغییر بدم لطفا راهنماییم کنید( در مورد کل سیستم و یا هر یک از اجزا)

cpu:inte core 2 quad q9300

motherboard:ep43t-ud3l

graphics card:axtrom-gf9600 gt 1gb gddr3

ram:geil 2gig ddr3(2

dvd rom:pioneer dvd-230dw

dvd writer: hp dvd 1270 i

power:axtrom-xtpsu600s[/b

مانیتور هم منتظر به بازار امدن p22700 سامسونگ ام

hard:samsung 500 gig

ویرایش شده توسط hovakhshatar
لینک به دیدگاه

سلام دوستان من همچی سیستمی رو سفارش دادم تا پس فردا هم وقت دارم اجزا رو تغییر بدم لطفا راهنماییم کنید( در مورد کل سیستم و یا هر یک از اجزا)

dvd writer: Hp dvd 1270 i

اصلا من چنین گرافیکی را توصیه نمی کنم. یک مارک سفارش شرکت ایرانی و تنها مونیتور رل روشن می کند. سایر قطعات خوب روند بازار هستندو هم بهتر و بدتر از آنان است.

لینک به دیدگاه

dvd writer: hp dvd 1270 i

درود

گرافیک و پاورتون برند جالبی نیست.توصیه میکنم پاور رو 485 یا 535 گرین بردارید.گرافیک هم اگر 9600 یک گیگ مد نظرتون هست Zotac 9600 GT 1 gb ddr3 بردارید.پردازنده رو Q 9550 برداریدکه 12 مگ کش هست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...