رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان. سوال: آیا پردازنده های i3 skylake تمام نیازهای معمول یه کاربر رو ساپورت میکنه؟ و اینکه پردازندۀ مجتمع اون برای کارهای عمومی که کمی گرافیک نیاز داره رو بدون مشکل جواب میده؟ اینو برای سیستمی میخوام که گرافیک مجزا نداره و قراره به بهینه ترین شکل در کنار 8 گیگ رم و یه ssd خوب بتونه کارای معمول و کمی (کمی!) بالاتر از معمول (مثلا قدری فتوشاپ با رزولوشن بالا و نه خیلی بالا) رو نسبتا راحت انجام بده. اگه همین پردازنده برای این کارا کفایت میکنه، واقعا نظر شما دربارۀ خرید پردازنده های قوی تر چیه؟ قراره که سیستم بهینه باشه هم به لحاظ قیمت و هم عملکرد. 

خیلی ها الان با پردازنده 6100 i3 بازی های سنگینی که تازه منتظر شده رو هم بازی مکنن و راضی هستن ، 

گرافیک داخلی پردازنده های اسکای لیک همه مثل هم هستن ( اینتل 530 ) و کار های معمولی و حتی توان اجرای بعضی بازی های سه بعدی در فریم مناسب رو هم داره .

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

خیلی ها الان با پردازنده 6100 i3 بازی های سنگینی که تازه منتظر شده رو هم بازی مکنن و راضی هستن ، 

گرافیک داخلی پردازنده های اسکای لیک همه مثل هم هستن ( اینتل 530 ) و کار های معمولی و حتی توان اجرای بعضی بازی های سه بعدی در فریم مناسب رو هم داره .

ممنونم از راهنمائیتون. 

لینک به دیدگاه

بچه ها من خودم ساکن تهران نیستم یه چند روز اینده میخوام بیام تهران و قطعات بخرم گفتم شما پاساژ معروفی ک تموم محصولات کامپیوتر و مختص به کامپیوتر باشه سراغ دارین ؟ چون یک سری قطعات میخوام از قبیل مادربرد ایسوز گیمینگ مینی چون لیون نداره دیگه مجبورم بیام تهران دنبال قطعات برای همین یه پاساژ معروف و تخصصی تو کار کامپیوتر باشه تا برم قطعات مورد نیاز رو بخرم. ممنون میشم راهنماییم بکنین

یعنی کسی نبود به سوالم پاسخ بده؟؟؟!!!
لینک به دیدگاه

یعنی کسی نبود به سوالم پاسخ بده؟؟؟!!!

پاساژ ایران، ۲۰۰ متر پایین تر از میدان ولیعصر، باز هم می آی پایین تر نرسیده به چهارراه ولیعصر پاساژ رضا،

فرستاده شده از D6633ِ من با Tapatalk

ویرایش شده توسط martyr10
لینک به دیدگاه

سلام.

آیا CPU Intel Xeon E5450 (سوکت 771) ، با EP43T-UD3L (سوکت 775) ، همخوانی داره؟

نصب این CPU روی این بورد، مشکلی که به وجود نخواهد آورد؟

آیا این CPU، موجب رفع گلوگاه برای گرافیک خواهد شد؟

سیستم خودم :

EP43T-UD3L

Intel Core 2 Dou E8500

nVidia GeForce GT 730 2GB

Avexir Budget Series 2x2GB DDR3 1600 CL9

GP380A-EU

با تشکر.

لینک به دیدگاه

سلام.

آیا CPU Intel Xeon E5450 (سوکت 771) ، با EP43T-UD3L (سوکت 775) ، همخوانی داره؟

نصب این CPU روی این بورد، مشکلی که به وجود نخواهد آورد؟

آیا این CPU، موجب رفع گلوگاه برای گرافیک خواهد شد؟

سیستم خودم :

EP43T-UD3L

Intel Core 2 Dou E8500

nVidia GeForce GT 730 2GB

Avexir Budget Series 2x2GB DDR3 1600 CL9

GP380A-EU

با تشکر.

باید سوکت تبدیل داشته باشه در اینصورت هیچ مشکلی نخواهید داشت و برای 730 که هیچی برای کارت های بهتر مثل 750ti یا 950 هم مناسب هست 

لینک به دیدگاه

باید سوکت تبدیل داشته باشه در اینصورت هیچ مشکلی نخواهید داشت و برای 730 که هیچی برای کارت های بهتر مثل 750ti یا 950 هم مناسب هست 

با تشکر از پاسخ شما.

این سوکت تبدیل، باعث کاهش سرعت سیستم نشه؟

آیا حتما باید یه نفر متخصص در زمینۀ کامپیوتر باشه اینو نصب کنه؟ یا خودمم میتونم سیستمو راه بندازم؟

ویرایش شده توسط Rasoul.A
لینک به دیدگاه

تبدیل ها معمولا دو حالت هستن یا فقط محل دو پین رو عوض کردن و شما باید روی مادربرد محل قرار گیری پردازنده دو عدد برآمدگی رو خراش بدین تا بتونین پردازنده رو جا بزارید

یا خود پردازنده رو در اون دو محل خراش دادن و نیازی به دستکاری روی مادربرد نیست .

این همون آداپتوری هست که میگم : s-l400.jpg

به عنوان مثال

lga_775_771_mod_purepc_2.jpg

تو این عکس سمت چپی 775 و سمت راستی 771 هست که روش آداپتور داره ولی شیار براش درست نکردن و باید روی مادربرد دو قسمت رو خراش بدین که اگه مهارت کافی ندارید توصیه نمیشه و ریسک بالایی داره و احتمال زیاد باعث خم شدن یا شکستن پین های روی مادربرد میشه .

اینم اون دو قسمت پلاستیکی که اگه مجبور شدید باید خراش بدید ( توصیه نمیشه ) : 

471884822.4.jpg

توصیه میکنم پردازنده ای که میخرین از قبل شیارهای مورد نیاز برای نصب روی 775 رو ایجاد کرده باشن روش ، یه تاپیک در این مورد قبلا در فروم زده شده : http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=37580&page=1

من خودم الان دارم روی یکی از سیستم هام که سوکت 775 هست از پردازنده 771 استفاده میکنم که فقط آداپتور نصب داشت و خودم مجبور شدم روی مادربرد رو خراش بدم که خیلی سخت بود و با ریسک بالا .

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

اساتید سلام.

بینِ دو هاردِ

Seagate Surveillance ST3000VX006 Internal Hard Drive - 3TB 

و 

Western Digital Red Edition 3TB 64MB Cache Internal Hard Drive WD30EFRX

نظر شما کدومه؟

اختلاف قیمت رو نادیده بگیرید.

لینک به دیدگاه

اساتید سلام.

بینِ دو هاردِ

Seagate Surveillance ST3000VX006 Internal Hard Drive - 3TB 
و 
Western Digital Red Edition 3TB 64MB Cache Internal Hard Drive WD30EFRX

نظر شما کدومه؟
اختلاف قیمت رو نادیده بگیرید.

برای سرور مد نظر دارید؟برای پی سی سری قرمز معمولا نمیگیرن

لینک به دیدگاه

برای سرور مد نظر دارید؟برای پی سی سری قرمز معمولا نمیگیرن

حقیقتش صرفا اطمینان، دوام و در مرتبۀ بعدی سرعت برام ملاکه. البته استفاده خانگی هست و برای سرور نیست. شما پیشنهاد معقولتر و معمولتری سراغ دارین؟

لینک به دیدگاه

هارد black دوترابایت از هردو بهتر هست ، سرعت و اطمینان و دوام بهتری هم دارن . 

هارد قرمز یه سری ویژگی دارن که ممکنه باعث مزاحمت برای کامپیوتر خانگی بشن .

لینک به دیدگاه

تبدیل ها معمولا دو حالت هستن یا فقط محل دو پین رو عوض کردن و شما باید روی مادربرد محل قرار گیری پردازنده دو عدد برآمدگی رو خراش بدین تا بتونین پردازنده رو جا بزارید

یا خود پردازنده رو در اون دو محل خراش دادن و نیازی به دستکاری روی مادربرد نیست .

این همون آداپتوری هست که میگم : s-l400.jpg

به عنوان مثال

lga_775_771_mod_purepc_2.jpg

تو این عکس سمت چپی 775 و سمت راستی 771 هست که روش آداپتور داره ولی شیار براش درست نکردن و باید روی مادربرد دو قسمت رو خراش بدین که اگه مهارت کافی ندارید توصیه نمیشه و ریسک بالایی داره و احتمال زیاد باعث خم شدن یا شکستن پین های روی مادربرد میشه .

اینم اون دو قسمت پلاستیکی که اگه مجبور شدید باید خراش بدید ( توصیه نمیشه ) : 

471884822.4.jpg

توصیه میکنم پردازنده ای که میخرین از قبل شیارهای مورد نیاز برای نصب روی 775 رو ایجاد کرده باشن روش ، یه تاپیک در این مورد قبلا در فروم زده شده : http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=37580&page=1

من خودم الان دارم روی یکی از سیستم هام که سوکت 775 هست از پردازنده 771 استفاده میکنم که فقط آداپتور نصب داشت و خودم مجبور شدم روی مادربرد رو خراش بدم که خیلی سخت بود و با ریسک بالا .

سلام. با تشکر. زحمت کشیدید. @};-

چندتا سوال :

اگه CPU رو برش بدیم، آیا دیگه روی بوردهای 771 نصب نخواهد شد؟ (اصلا داریم همچین نوع بوردی؟!)

اگه بورد رو برش بدیم، آیا بعدا میشه سوکت CPU رو تعویض کرد؟ (یعنی مثلا از روی یه بورد 775 سوخته، سوکت CPU رو برداری و روی این نصب کنی)

آیا میشه مجددا CPU 775 نصب کرد روی این بورد؟ (مثلا E8500)

بهتره که CPU برش داده بشه، یا این که بورد رو بتراشیم؟!

آیا نیازی به آپدیت کردن بایوس هست؟ (آپدیتش چطوریه؟)

برای مد کردن، حتما باید بورد DDR2 داشته باشی؟ :-?

ممنون. @};-

لینک به دیدگاه

چندتا سوال :

اگه CPU رو برش بدیم، آیا دیگه روی بوردهای 771 نصب نخواهد شد؟ (اصلا داریم همچین نوع بوردی؟!) خیر مشکلی نداره و باز هم میشه روی بردهای 771 قرار داد ( برد های 771 برای سرور استفاده میشن و معمولا دو سوکت برای نصب دو عدد پردازنده زئون روی خودشون دارن که از قدرت هردو باهم استفاده بشه و معمولا اسلات های رم زیادی هم دارن )

اگه بورد رو برش بدیم، آیا بعدا میشه سوکت CPU رو تعویض کرد؟ (یعنی مثلا از روی یه بورد 775 سوخته، سوکت CPU رو برداری و روی این نصب کنی) نیازی به تعویض سوکت نیست و بعد از برش هم میشه به راحتی از هر پردازنده 775 یا 771 استفاده کرد روی برد

آیا میشه مجددا CPU 775 نصب کرد روی این بورد؟ (مثلا E8500)   همونطور که گفتم بله میشه

بهتره که CPU برش داده بشه، یا این که بورد رو بتراشیم؟! برش پردازنده که کار خیلی سختی هست و بدون وسیله مخصوص نمیشه و برش مادربرد آسونتر هست ، توصیه میکنم دنبال پردازنده های برش خورده بگردید که دیگه نیازی به برش نباشه 

آیا نیازی به آپدیت کردن بایوس هست؟ (آپدیتش چطوریه؟)  نه معمولا نیاز نیست ( روش آپدیت به راحتی از طریق جست وجو در گوگل پیدا میشه )

برای مد کردن، حتما باید بورد DDR2 داشته باشی؟ :-? با ddr3 هم مشکلی نداره ، در سایت پرشین تولز فروشنده ای بردهای ddr2 و ddr3 رو به همراه پردازنده های 771 می فروخت و مشکلی هم گزارش نشده بود

ممنون. @};-  خواهش میکنم :) 

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

چندتا سوال :

اگه CPU رو برش بدیم، آیا دیگه روی بوردهای 771 نصب نخواهد شد؟ (اصلا داریم همچین نوع بوردی؟!) خیر مشکلی نداره و باز هم میشه روی بردهای 771 قرار داد ( برد های 771 برای سرور استفاده میشن و معمولا دو سوکت برای نصب دو عدد پردازنده زئون روی خودشون دارن که از قدرت هردو باهم استفاده بشه و معمولا اسلات های رم زیادی هم دارن )

اگه بورد رو برش بدیم، آیا بعدا میشه سوکت CPU رو تعویض کرد؟ (یعنی مثلا از روی یه بورد 775 سوخته، سوکت CPU رو برداری و روی این نصب کنی) نیازی به تعویض سوکت نیست و بعد از برش هم میشه به راحتی از هر پردازنده 775 یا 771 استفاده کرد روی برد

آیا میشه مجددا CPU 775 نصب کرد روی این بورد؟ (مثلا E8500)   همونطور که گفتم بله میشه

بهتره که CPU برش داده بشه، یا این که بورد رو بتراشیم؟! برش پردازنده که کار خیلی سختی هست و بدون وسیله مخصوص نمیشه و برش مادربرد آسونتر هست ، توصیه میکنم دنبال پردازنده های برش خورده بگردید که دیگه نیازی به برش نباشه 

آیا نیازی به آپدیت کردن بایوس هست؟ (آپدیتش چطوریه؟)  نه معمولا نیاز نیست ( روش آپدیت به راحتی از طریق جست وجو در گوگل پیدا میشه )

برای مد کردن، حتما باید بورد DDR2 داشته باشی؟ :-? با ddr3 هم مشکلی نداره ، در سایت پرشین تولز فروشنده ای بردهای ddr2 و ddr3 رو به همراه پردازنده های 771 می فروخت و مشکلی هم گزارش نشده بود

ممنون. @};-  خواهش میکنم :) 

ممنون و متشکر. لطف کردید. @};-

سوال بعدی! ^_^

Passmark 5800 یعنی چی؟ :-?

ویرایش شده توسط Rasoul.A
لینک به دیدگاه

یک جور مرجع هست برای نمره دهی به مجموع قدرت پردازشی یک قطعه ، یعنی هر چی بالاتر باشه اون قطعه قدرت پردازشی بالاتری داره

ولی باز ممکنه در یکی سری برنامه ها پردازنده ای که passmark کمتری داره بهتر از پردازنده بالاترش ظاهر بشه ولی در کل passmark یک امتیاز کلی هست برای درک نسبی قدرت قطعات .

این هم سایتش : http://www.cpubenchmark.net/index.php

در این صفحه تقریبا در وسط صفحه حدود امتیاز 5800 رو مشاده میکنید که پردازنده هایی مثل i5-2400 یا i3-6300 قرار دارن .

به عنوان مثال هم پردازنده e5450 امتیاز 4300 گرفته در حالت عادی ( اگه اور بشه امتیاز بالاتری میگیره )

لینک به دیدگاه

هارد black دوترابایت از هردو بهتر هست ، سرعت و اطمینان و دوام بهتری هم دارن . 

هارد قرمز یه سری ویژگی دارن که ممکنه باعث مزاحمت برای کامپیوتر خانگی بشن .

مرسی.  @};-

لینک به دیدگاه

دوستان میخواستم در زمینه خروجی صدا (حجم) برای هدفون راهنمایی بگیرم. برای هدفونهای با مقاومت بالا (بالای 32 اهم) و استفادۀ PC چه پیشنهادی دارین: کارت صدا؟ آمپ؟ چه مدلهایی؟ من اطلاع زیادی ندارم در این باره...

ویرایش شده توسط fararash
لینک به دیدگاه

یک جور مرجع هست برای نمره دهی به مجموع قدرت پردازشی یک قطعه ، یعنی هر چی بالاتر باشه اون قطعه قدرت پردازشی بالاتری داره
ولی باز ممکنه در یکی سری برنامه ها پردازنده ای که passmark کمتری داره بهتر از پردازنده بالاترش ظاهر بشه ولی در کل passmark یک امتیاز کلی هست برای درک نسبی قدرت قطعات .
این هم سایتش : http://www.cpubenchmark.net/index.php
در این صفحه تقریبا در وسط صفحه حدود امتیاز 5800 رو مشاده میکنید که پردازنده هایی مثل i5-2400 یا i3-6300 قرار دارن .
به عنوان مثال هم پردازنده e5450 امتیاز 4300 گرفته در حالت عادی ( اگه اور بشه امتیاز بالاتری میگیره )

سلام. تشکر فراوان @};- 

سوال بعد ! : اگر هارد WD Black صدا مدا داره، برم یه مدل دیگه بخرم کمتر هم هزینه کنم :-?

نظرتون چیه؟

لینک به دیدگاه

سلام. تشکر فراوان @};- 

سوال بعد ! : اگر هارد WD Black صدا مدا داره، برم یه مدل دیگه بخرم کمتر هم هزینه کنم :-?

نظرتون چیه؟

هر چند صدای هارد بلک فکر نمیکنم چندان تفاوتی با بقیه داشته باشه ولی اگه صدای کمتری میخواین همون بلو بهتر هست ( مدل 2 ترا بلو سرعت کمتری داره و مدل 1 ترا سرعت بیشتر ولی نمیدونم در صدا هم فرقی دارن یا نه )

لینک به دیدگاه

هر چند صدای هارد بلک فکر نمیکنم چندان تفاوتی با بقیه داشته باشه ولی اگه صدای کمتری میخواین همون بلو بهتر هست ( مدل 2 ترا بلو سرعت کمتری داره و مدل 1 ترا سرعت بیشتر ولی نمیدونم در صدا هم فرقی دارن یا نه )

سلام. اگر صداش زیاد نباشه، مشکلی نیست.

برای من، امنیت اطلاعات و سرعت پردازش و دوام هارد (در برابر ضربه، اختلالات الکتریکی، و غیره) و طول عمر بالا (یعنی حداقل یک صده! ^_^ ) مهمه. الآن خودم یه سامسونگ 400 دارم 32 مگ. فکر کنم حدودا 6-7 سالی میشه خریدمش! (: چند وقتی هم هست چون هارد IDE که روش سیستم عامل XP نصبه، کار نمیکنه (نمیدونم چرا!)، ویندوز نصب کردم روی همین سامسونگ. برای همین هم حین پردازش ها و اینا صدا میده. البته فکر کنم به خاطر قدمت تاریخیش هم باشه! ^_^

سوال! :

برای E5450 ، چه کولری پیشنهاد میکنید؟

یک دانه کولر مناسب (کارکرده و سالم) هم خواهم خواست، تا حدود 40 - 50 هزار تومان ^_^ البته حالا شاید قرض کردم و اینا.

(یه چیزی که دمای E5450 رو در حالت فول لود، دیگه حداکثر روی 60 درجۀ سانتی گراد و حتی کمتر، نگه داره!)

برای من، کارائی قطعه مهمه، نه زیبائیش. پس لطفا کولر LED و اینا پیشنهاد ندید، مگر این که کارائیش و قیمتش، با صرفه باشه.

نظرتون درمورد اینا چیه؟ (من اطلاعات خاصی دربارۀ کولرها ندارم) :

DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 200T

DeepCool CPU Cooler GAMMAXX S40

DeepCool CPU Cooler Ice Wind Pro

DeepCool Frostwin V2 CPU Cooler

با تشکر. @};-

لینک به دیدگاه

برای E5450 ، چه کولری پیشنهاد میکنید؟

یک دانه کولر مناسب (کارکرده و سالم) هم خواهم خواست، تا حدود 40 - 50 هزار تومان ^_^ البته حالا شاید قرض کردم و اینا.

(یه چیزی که دمای E5450 رو در حالت فول لود، دیگه حداکثر روی 60 درجۀ سانتی گراد و حتی کمتر، نگه داره!)

برای من، کارائی قطعه مهمه، نه زیبائیش. پس لطفا کولر LED و اینا پیشنهاد ندید، مگر این که کارائیش و قیمتش، با صرفه باشه.

با تشکر. @};-

پردازنده خودش قیمت چندانی نداره که بخواین براش کولر 90 تومانی بخرین ، من خودم یه کولر استوک اینتل گذاشتم روی پردازنده زئون خودم با خمیر سیلیکون z5 از فرکانس 2.1 آوردم روی 3 گیگاهرتز و دمااش از 60 بالاتر نمیره ( البته تا 70 درجه هم اگه میومد اصلا مشکلی نبود )

دیگه نهایت 30 تومان برای کولر و 15 تومان برای خمیر سیلیکون خرج کنید ( از این بیشتر بخواین خرج کنید که اگه از همون اول پردازنده قوی تر با کولر استوک بخرید که کارایی بیشتری میگیرید :)  ) 

کولر این کاملا کافی هست : http://lioncomputer.ir/product/1576/CPU+Cooler+Deepcool+GAMMA+Archer/

خمیر هم خودم این رو دارم و کاملا راضی هستم : http://lioncomputer.ir/product/1571/%D8%AE%D9%85%DB%8C%D8%B1+%D8%AD%D8%B1%D8%A7%D8%B1%D8%AA%DB%8C+%D8%AF%DB%8C%D9%BE+%DA%A9%D9%88%D9%84+Z5/

کولر گرونتر نخرین چون فوقش بتونید 100 یا 200 مگاهرتز بیشتر اور کنید که اصلا ارزش این همه هزینه رو نداره  @};-

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

سلام بر اساتید محترم. لطفا تا 1500 یه کیس کامل و متوسط پیشنهاد میدین؟ البته کارای گرافیکی خاصی باهاش قرار نیست انجام بشه؛ لذا اگه گرافیک پردازندۀ مجتمعش کفایت کنه، گرافیک هم نمیخواد. سوکت 1150 یا 1151. 

ویرایش شده توسط fararash
لینک به دیدگاه

سلام

من یه سیستم نسبتا قدیمی دارم ک CPU اینتل از سری پنیتوم ۴ روش نصبه (با سوکت LGA775). مدل دقیق پردازنده رو نمیدونم. مادربرد هم asus p5ad3-e هست.

از این سیستم میخوام که برای دانلود شبانه استفاده کنم. برای همین برام مهمه که فن هاش صدا نده.

در حال حاضر هم بیشترین صدا رو فن CPU میده . چندبارم عوض کردم ولی صداش نیوفتاده.

میخواستم که راهنمایی کنید چه فنی بگیرم که اصلا صدا نده.

(یه فن ۱۲ سانتی بی صدا هم میخواستم که دمای کیس بالا نره که لازم بشه دور چرخش فن سی پی یو زیاد کنه که باعث اذیت بشه)

ممنون

لینک به دیدگاه

پردازنده خودش قیمت چندانی نداره که بخواین براش کولر 90 تومانی بخرین ، من خودم یه کولر استوک اینتل گذاشتم روی پردازنده زئون خودم با خمیر سیلیکون z5 از فرکانس 2.1 آوردم روی 3 گیگاهرتز و دمااش از 60 بالاتر نمیره ( البته تا 70 درجه هم اگه میومد اصلا مشکلی نبود )

دیگه نهایت 30 تومان برای کولر و 15 تومان برای خمیر سیلیکون خرج کنید ( از این بیشتر بخواین خرج کنید که اگه از همون اول پردازنده قوی تر با کولر استوک بخرید که کارایی بیشتری میگیرید :)  ) 

کولر این کاملا کافی هست : http://lioncomputer.ir/product/1576/CPU+Cooler+Deepcool+GAMMA+Archer/

خمیر هم خودم این رو دارم و کاملا راضی هستم : http://lioncomputer.ir/product/1571/خمیر+حرارتی+دیپ+کول+Z5/

کولر گرونتر نخرین چون فوقش بتونید 100 یا 200 مگاهرتز بیشتر اور کنید که اصلا ارزش این همه هزینه رو نداره  @};-

سلام.

با تشکر از شما بابت راهنمائیهاتون. @};-

این پردازنده (E5450) مگه چند قیمته حدودا؟

من نمیخوام آورکلاک کنم و اینا. یه فن اینتل مسی هم دارم. (یه چی مثل این تقریبا) اما این فن صدا میده! مدلش اینجوریه؟ :-?

خمیر هم وقتی سیستمو بردم برای یه فروشنده (متخصص!)، خودش یه دونه 3000 تومانی استفاده کرد. حالا اسمشو دیگه نمیدونم چی بود.

پردازندۀ قوی تر؟؟ چی مثلا؟ :-?

برای کولر هم میگم حالا من که دارم یکی میخرم، لااقل یه دونه خوبشو بردارم که بعدا نیازی به تعویض نباشه.

(البته قصدم بر اینه که اگر CPU خریداری شد، کولر هم بردارم براش.)

تشکر فراوان @};-

ویرایش شده توسط Rasoul.A
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...