رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

بالای 220، یعنی مثلا 221؟! ^_^ یعنی یکی میفروشه 230 یکی دیگه ممکنه بفروشه 300 

آخه مگه این E5450 پیدا میشه؟! مدلهای پائین تر هم فرکانسشون کمه. این E5472 ، نصب میشه روی EP43T-UD3L ؟ 5450 که خیلی زیاد پیدا میشد تا همین یک ماه پیش هنوز هم اگه بگردین پیدا میشه ، مدل های پایین تر هم تفاوت زیادی با 5450 ندارن .

5472 همون 5450 هست دقیقا فقط یه تفاوت اصلی داره اونم FSB هست که 1600 هست و مادربردهای کمی از این فرکانس ساپورت میکنن و قیمت بالاتری هم دارن

با تشکر بابت اطلاعات مفیدتون @};-

اگر E5472 خریدم، این کولر براش مناسب خواهد بود؟ پیشنهاد شما چیه؟ ( خمیری که همراه با فن موجوده، از خمیر z5 بهتره؟ ) همین کولری که انتخاب کردین مناسب هست و خرج بیشتر واقعا میگم لازم نیست .

ممنون @};-  خواهش میکنم  :)  

سلام. میدونم برادر! سرچ نموده ام! ^_^

من که گشتم موردی پیدا نشد، شما بگرد بلکه واسه ما پیدا کردی یه همچین CPU ای رو. با تچکر! ^_^

الآن E5472 با FSB 1600 برای EP43T-UD3L مناسب نیست؟ یعنی من اگه این CPU رو ببندم، آیا نخوام تونست 1600 بگیرم از رم ها؟ :-? (این FSB ، ربطی به RAM داره اصلا؟!)

این کولر منظورتونه دیگه، درسته؟ (صرفا جهت اطمینان)

ویرایش شده توسط Rasoul.A
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

من که گشتم موردی پیدا نشد، شما بگرد بلکه واسه ما پیدا کردی یه همچین CPU ای رو. با تچکر! ^_^ چشم میگردم

الآن E5472 با FSB 1600 برای EP43T-UD3L مناسب نیست؟ برای این مادربرد مشکلی نداره چون 1600 ساپورت میکنه 

یعنی من اگه این CPU رو ببندم، آیا نخوام تونست 1600 بگیرم از رم ها؟ :-? (این FSB ، ربطی به RAM داره اصلا؟!)  نه به رم مربوط نیست ، این فرکانس برای پردازنده هست و یکم پیچیده هست و لزومی نداره بفهمین چی هست ، فقط بدونید که مادربرد باید FSB پردازنده رو ساپورت کنه که اگه لینک مادربردی که دادین رو نگاه کنید میبینین نوشته 1600 ساپورت میکنه ، البته من توصیه میکنم پردازنده 5450 بگیرید و الکی 5472 نگیرید که فکر نکنم تا حالا کسی تست هم کرده باشه روی 775

این کولر منظورتونه دیگه، درسته؟ (صرفا جهت اطمینان)   بله همین هست 

همون تاپیکی تو پرشین تولز که خودتون هم دیدین خوب هست و بهتون پیشنهاد میکنم همون 5440 رو بگیرین که تنها تفاوتش با 5450 فرکانس کمترش هست . فرکانسش اونجا اشتباه نوشته 2.6 درحالیکه 2.83 هست و درضمن دقیقا با اورکلاک میشه به همون فرکانسی رسوند که 5450 میرسه یعنی حدود 3.7 گیگاهرتز .

الان که بررسی کردم من خودم خرید 5440 رو به 5450 ترجیح میدم چون جز فرکانس تفاوتی با همندارن و اون رو هم من خودم اور میکنم و اون موقع 10 تومان هم کمتر هزینه کردم با کارایی یکسان .

لینک به دیدگاه

من که گشتم موردی پیدا نشد، شما بگرد بلکه واسه ما پیدا کردی یه همچین CPU ای رو. با تچکر! ^_^ چشم میگردم

الآن E5472 با FSB 1600 برای EP43T-UD3L مناسب نیست؟ برای این مادربرد مشکلی نداره چون 1600 ساپورت میکنه 

یعنی من اگه این CPU رو ببندم، آیا نخوام تونست 1600 بگیرم از رم ها؟ :-? (این FSB ، ربطی به RAM داره اصلا؟!)  نه به رم مربوط نیست ، این فرکانس برای پردازنده هست و یکم پیچیده هست و لزومی نداره بفهمین چی هست ، فقط بدونید که مادربرد باید FSB پردازنده رو ساپورت کنه که اگه لینک مادربردی که دادین رو نگاه کنید میبینین نوشته 1600 ساپورت میکنه ، البته من توصیه میکنم پردازنده 5450 بگیرید و الکی 5472 نگیرید که فکر نکنم تا حالا کسی تست هم کرده باشه روی 775

این کولر منظورتونه دیگه، درسته؟ (صرفا جهت اطمینان)   بله همین هست 

دم شما گرم @};-

«لزومی نداره بفهمین چی هست» :دی

من هنوز هم زیاد از خرید زئون مطمئن نیستم! ... :-? این همه دنبال پردازندۀ سری زئون میگردم، اما آخرشم یه دونه Q9650 خوام خرید! :D دلمم به همین 9650 خوش تر خواد بود. ^_^ 

خب پس. گفتم یه وقت اون 200 قبلی منظورتون نباشه.

با تشکر وافر @};- 

لینک به دیدگاه

همون تاپیکی تو پرشین تولز که خودتون هم دیدین خوب هست و بهتون پیشنهاد میکنم همون 5440 رو بگیرین که تنها تفاوتش با 5450 فرکانس کمترش هست . فرکانسش اونجا اشتباه نوشته 2.6 درحالیکه 2.83 هست و درضمن دقیقا با اورکلاک میشه به همون فرکانسی رسوند که 5450 میرسه یعنی حدود 3.7 گیگاهرتز .

الان که بررسی کردم من خودم خرید 5440 رو به 5450 ترجیح میدم چون جز فرکانس تفاوتی با همندارن و اون رو هم من خودم اور میکنم و اون موقع 10 تومان هم کمتر هزینه کردم با کارایی یکسان .

شما آمار منو از پرشین تولز درآوردی؟! :D

کدوم تاپیک دقیقا؟؟ (کاربر گرامی؛ در صورت امکان، در همان انجمن اعلام بفرمائید! با تشکر.  ^_^ )

خودم میتونم آور کنم 5440 رو؟

مصرف برقش بالا نخواد رفت؟ :-?

بعد از آور، همین کولر خوبه دیگه، درسته؟

(من این جوابتون رو تازه دیدم)

لینک به دیدگاه

کدوم تاپیک دقیقا؟؟ (کاربر گرامی؛ در صورت امکان، در همان انجمن اعلام بفرمائید! با تشکر.  ^_^ ) http://forum.persiantools.com/threads/%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%AF-%D8%B3%D8%AE%D8%AA-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%D8%AE%D9%81%DB%8C%D9%81-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87-%D9%86%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%B2.715789/

خودم میتونم آور کنم 5440 رو؟ بله ، خیلی هم آسونه

مصرف برقش بالا نخواد رفت؟ :-?   به مقدار خیلی کمی بالاتر میره که مهم نیست

بعد از آور، همین کولر خوبه دیگه، درسته؟  بله :) 

لینک به دیدگاه

کدوم تاپیک دقیقا؟؟ (کاربر گرامی؛ در صورت امکان، در همان انجمن اعلام بفرمائید! با تشکر.  ^_^ ) http://forum.persiantools.com/threads/%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%AF-%D8%B3%D8%AE%D8%AA-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%D8%AE%D9%81%DB%8C%D9%81-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87-%D9%86%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%B2.715789/

خودم میتونم آور کنم 5440 رو؟ بله ، خیلی هم آسونه

مصرف برقش بالا نخواد رفت؟ :-?   به مقدار خیلی کمی بالاتر میره که مهم نیست

بعد از آور، همین کولر خوبه دیگه، درسته؟  بله :) 

ممنون @};-

شما ارسال منو هم خوندید دیگه، درسته؟ ؛ به نظرتون، مورد اولی که ایشون گفته اند (قیمت 150000T)، همون E5450 نیست؟ :-?

( اینجا هم یه نفر، فروش زده برای 5440 )

لینک به دیدگاه

ممنون @};-

شما ارسال منو هم خوندید دیگه، درسته؟  بله

؛ به نظرتون، مورد اولی که ایشون گفته اند (قیمت 150000T)، همون E5450 نیست؟ :-?   بله همون هست اشتباهی نوشتن 5430

( اینجا هم یه نفر، فروش زده برای 5440 ) ریسکش با خودتون هست ، سابقه خوبی دارن ولی فروشنده ثبت شده در پرشین نیست ( تاپیکشون هم مقداری قدیمی هست )

لینک به دیدگاه

ممنون @};-

شما ارسال منو هم خوندید دیگه، درسته؟  بله

؛ به نظرتون، مورد اولی که ایشون گفته اند (قیمت 150000T)، همون E5450 نیست؟ :-?   بله همون هست اشتباهی نوشتن 5430

( اینجا هم یه نفر، فروش زده برای 5440 ) ریسکش با خودتون هست ، سابقه خوبی دارن ولی فروشنده ثبت شده در پرشین نیست ( تاپیکشون هم مقداری قدیمی هست )

شما کاربر TRoy رو میشناسید؟ ایشون اهل پیامک هستن؟ یا این که حتما باید باهاشون تماس گرفت؟ :-?

در ضمن، از ایشون پرسیده ام که آیا 5450 دارن هنوز؟ ایشون گفتن تموم کردیم. احتمالا لیست موجودیشون رو در PT هنوز به روز نکرده اند.

لینک به دیدگاه

شما کاربر TRoy رو میشناسید؟ ایشون اهل پیامک هستن؟ یا این که حتما باید باهاشون تماس گرفت؟ :-?

در ضمن، از ایشون پرسیده ام که آیا 5450 دارن هنوز؟ ایشون گفتن تموم کردیم. احتمالا لیست موجودیشون رو در PT هنوز به روز نکرده اند.

تماس بگیرید سریع جواب میگیرید 

تلگرام هم لینک گذاشتن : https://telegram.me/joinchat/BEKE3DvX3TpTVWJbOVLiuA

با نام کاربری davood عضو هستن و اونجا حتما سریع جواب میگیرید.

لیستشون هم بله آپدیت نیست 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من زیاد سر از سخت افزار در نمیارم و میخوام برای آهنگسازی سیستم ببندم.

بیشتر دوستام به من macbook retina پیشنهاد میدن...

ولی بعضی موقع ها میخوام بازی کنم :D ...

به نظر شما سیستم ببندم یا mac بخرم با بودجه 4500 میلیون؟

برای سیستم چه قطعاتی رو پیشنهاد میدید؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من زیاد سر از سخت افزار در نمیارم و میخوام برای آهنگسازی سیستم ببندم.

بیشتر دوستام به من macbook retina پیشنهاد میدن...

ولی بعضی موقع ها میخوام بازی کنم :D ...

به نظر شما سیستم ببندم یا mac بخرم با بودجه 4500 میلیون؟

برای سیستم چه قطعاتی رو پیشنهاد میدید؟

سیستم البته، ولی با ۴۵۰۰ چه قسمتهای ایش رو می خواید فقط کیس یا هد فون ، سینتیسایزر ،DAC،..... اینا هم جز این بودجه است؟

لینک به دیدگاه

تماس بگیرید سریع جواب میگیرید 

تلگرام هم لینک گذاشتن : https://telegram.me/joinchat/BEKE3DvX3TpTVWJbOVLiuA

با نام کاربری davood عضو هستن و اونجا حتما سریع جواب میگیرید.

لیستشون هم بله آپدیت نیست 

سلام. ترجیح میدم پیامک رو.

اونجا هم عضو نیستم.

آقای ساعد گفت که ندارم، همکارشون هم گفت که فقط l5410 دارم، و X5450 هم که من نمیخوام. (مصرف برقش بالاست)

با تشکر. @};-

لینک به دیدگاه

دوست عزیز فقط کیس

سیستم سمت چپ بیشتر جنبه Worksatation داره و سیستم سمت راست گیم و workstation.

- در سیستم چپ می تونی یک گرافیک خیلی ارزون دست دو بگیری که و در سیستم راست اصلاً گرافیک نگیری و دوسه ماه صبر کنی تا یکم پول جمع بشه و نسل جدید کارت گرافیک ها بیاد، زیاد زمانی باقی نمونده.

- در کار شما SSD دو تا داشته باشی خیلی بهتر بعداً یکی دیگه هم بگیر.

- اگر از نرم افزار Logic Pro X خوشتون می آد لزوماً نیازی نیست MAC داشته باشید رو همین سیستم ها هم راههای هست که اجرا بشه.

post-18344-0-93698100-1460865980_thumb.jpg

post-18344-0-52388200-1460866625_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

درود ،،،،

ايا ارزش داره ١٣٠٠ به اين مادربرد داد ؟! Asus vlll formola

يا اينو بخرم كه ٣١٠ ارزون تره ؟! B150M-A asus

استفاده من بازى و فيلم و گردش در اينترنت ، سرعت برام خيلى مهم ، اهل اوركلاك هم نيستم ...

لینک به دیدگاه

درود ،،،،

ايا ارزش داره ١٣٠٠ به اين مادربرد داد ؟! Asus vlll formola

يا اينو بخرم كه ٣١٠ ارزون تره ؟! B150M-A asus

استفاده من بازى و فيلم و گردش در اينترنت ، سرعت برام خيلى مهم ، اهل اوركلاك هم نيستم ...

اینجوری که نمی شه گفت بودجه کل در کنار نوع کاربری رو باید دونست تا گفت ارزش داره یا نه، وگرنه که  Asus VIII Formula از چند تا سایت مختلف به عنوان بهترین مادربورد سال انتخاب شده.

ویرایش شده توسط martyr10
لینک به دیدگاه

سلام بر اساتید محترم.

سوال: برای کاربری گیم با رزولوشن Full HD (و اگه بشه حتا بالاتر) و کاربری عادی و البته شاید کمی پردازشی، ترکیب i3 6100 با کارت گرافیکی GIGABYTE GTX 960 G1 بهتره، یا ترکیب i5 6500 و کارت گرافیک GIGABYTE GTX 950 XTREME؟ 

ویرایش شده توسط fararash
لینک به دیدگاه

سلام بر اساتید محترم.

سوال: برای کاربری گیم با رزولوشن Full HD و کاربری عادی و البته شاید کمی پردازشی، ترکیب i3 6100 با کارت گرافیکی GIGABYTE GTX 960 G1 بهتره، یا ترکیب i5 6500 و کارت گرافیک GIGABYTE GTX 950 XTREME؟ 

من 6500 با 950 رو ترجیح میدم .

هرچند الان در خیلی از بازی ها 6100 هم خودش رو خوب نشون داده ولی در آینده این پردازنده هم مثل 4160 میشه

لینک به دیدگاه

سلام...

دوستان تا قیمت 4 میلیون تومن قطعات برای سیستم کار (فوتوشاپ + رندر 3 بعدی) بهترین چی میشه بست؟

فقط کیس + مانیتور

به نظرتون به گرافیک قوی نیاز هست؟احتمالا کار 3d max و غیره هم انجام بشه...

و اینکه به نظرتون اسکای لیک مناسب تره یا x99 ؟

ممنون از همه.

لینک به دیدگاه

سلام...

دوستان تا قیمت 4 میلیون تومن قطعات برای سیستم کار (فوتوشاپ + رندر 3 بعدی) بهترین چی میشه بست؟

فقط کیس + مانیتور

ممنون از همه.

مانیتور رو الترا واید 25 اینچ الجی بردارید؛ قیمتش نسبت به کاراییش بسیار خوبه. کارت گرافیک بهتره از سری کوادرو (مثلا این) باشه که مناسب کار 3d و رندرگیری هستن. توضیحات دقیقتر بمونه برای اساتید. 

لینک به دیدگاه

سلام...

فقط کیس + مانیتور

ممنون از همه.

با ۴ تومن و کیس و مانیتور، بودجه تون به X99 نمی رسه.

- فتو شاپ زیاد گرافیک محور نیست ولی 3D MAX نیاز به گرافیک داره، هرچی قوی تر بهتر.

مانیتور رو نمی شه زیاد با بودجه کیس قاطی کرد چون بیشتر سلیقه ایه، حتی خوده سازنده های مانیتور ها هم نمی تونن به سر محصولشون قسم بخورن.

ولی حالا به هر حال:

post-18344-0-25633300-1460908618_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

دوستان عزيز من ديروز يه سوالى كردم در رابطه با اينكه من ميخوام 2 كارت گرافيك 980 رو sli كنم به جاى كارت 980ti gold asus ....

دوستى فرمودند 980ti بهتره به خاطر اينكه هنوز شما 4 گيگ در اختيار دارى و هنوز كامل پشتيبانى نميشه ...

ميخوام بدونم هنوز با اين پيشرفت sli به درد نميخوره ؟!

ايا دوستان نظر ديگه اى ندارن ؟!

اخه هر ويدئو تو يوتوب براى اسمبل سيستم ديدم تقريباً 50% sli ميكردن .

بازم ممنونم منو راهنمايى كنيد ..

اهل بازى و فيلم ام مانيتور pg27aq ايسوس رو هم انتخاب كردم 4k

لینک به دیدگاه

دوستان عزيز من ديروز يه سوالى كردم در رابطه با اينكه من ميخوام 2 كارت گرافيك 980 رو sli كنم به جاى كارت 980ti gold asus ....

دوستى فرمودند 980ti بهتره به خاطر اينكه هنوز شما 4 گيگ در اختيار دارى و هنوز كامل پشتيبانى نميشه ...

امیدوارم بقیه دوستان هم نظرشون رو بگن

لینک به دیدگاه

تو یک تاپیک دیگه خاطرم نیست کدوم این موضوع کامل بحث شده، جستجو کن اگر نتونستی پیداش کنی بگو برات توضیح بدم چون بحثش مفصل هست. 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...