رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

آقا حسینی درست میگین ولی من همین چند وقت پیش یه ویدیو بنچمارک دیدم برای مقایسه تاثیر فرکانس رم در فریم که تقریبا در خیلی از بازی ها فرقی نمیکرد فرکانس رم ddr4 2133 باشه یا 2600 ( نهایت 10 درصد فریم فرق داشت ) ولی بین یکی از همون بازی های بازی ryse شرکت کرایتک به شکل وحشتناکی تفاوت فریم داشت و با رم فرکانس 2133 و پردازنده 6100 اینتل تقریبا نصف فریمی میگرفت که با رم 2600 میگرفت و کاملا قانع شدم که خرید رم فرکانس بالا در صورتی که مادربرد ازش پشتیبانی کنه کاملا منطقی هست و به زودی بازی های بیشتری هم به این موضوع حساس تر میشن . البته این موضع یه خورده دلسرد کننده هست که فرکانس رم های ddr4 با فرکانس خیلی بالای 2133 هم یه همچین ضعفی داشته باشن تو بعضی بازی ها مثل ryse .

ممنون از دوستان بابت راهنمایی های مفیدشون با نظر دوست عزیزمون Big Hero موافقم (معذرت اسم شریفتون رو نمیدونم) چون خودم هم توی خیلی تست ها دیده بودم که فرکانس رم چقدر تفاوت ایجاد میکنه، درسته بنده بیشتر برای استفاده گیمینگ میخوام سیستم رو و اورکلاک هم انجام نمیدم ولی خب گفتم حالا که دارم هزینه میکنم برای سیستم و خیلی جاها هم تعریف سری Trident Z رو شنیدم، تصمیم بر این شد که همینو بگیرم. یه دوست دیگه هم گفتن 16 بگیرم با فرکانس پایین تر منم قصدم از اول 16 بود ولی فعلا بودجشو ندارم بعدا یه 8 دیگه میگیرم میذارم کنار همین.

راهنمایی دیگه ای که از دوستان میخوام اینه که من با PSU Calculator حساب کردم برای قطعاتی که میخوام و پاور 550 بم معرفی میکرد، سوالم اینه که آیا من به همین تست بسنده کنم؟ نظر خودم روی 750 هست چون حتی با گرافیک های بالاتر هم تست گرفتم نهایتا 850 بم معرفی میکرد ولی خب من احتمالا بخوام 970 بگیرم یا اگه 1070 بیاد اونو بگیرم.

دوستان برای پاور 750 نظری دارند؟ ترجیحا گرین نباشه. نمیگم گرین بده ولی با این افزایش قیمتاش برند های مطرح دیگه خیلی بیشتر ارزش دارن حتی اگه قیمتشون بالا تره

Main Asus Z170 Pro Gaming

Cpu Intel i5 6400 Skylake

Ram GSkill Trident Z 8GB 3000mhz

HDD WD Green 2TB

SSD Samsung EVO 850 120GB

VGA Asus GTX 970 STRIX 4GB

Case DeepCool Dukase

بازم ممنون از همه دوستان بابت راهنمایی ـشون @};- :x

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوستان اين قطعات چطوره ... براى گيم 1080p ultera ..... و فيلم 4k ....

Cpu: i5 6500

Main : asus b150 pro

Ram : 4* 4 avixer ddr4

Ssd : 950 pro m.2 256g

Ssd : samsong evo 128g

Vga : gigabity 970 xterem

Case : c70 corsair vengence

Psu : corsair 850 rm modular

Monitor : vx27ah

Cooler : corsair h100i gtx

ممنونم پيشاپيش

لینک به دیدگاه

دوستان اين قطعات چطوره ... براى گيم 1080p ultera ..... و فيلم 4k ....

Cpu: i5 6500

Main : asus b150 pro

Ram : 4* 4 avixer ddr4

Ssd : 950 pro m.2 256g

Ssd : samsong evo 128g

Vga : gigabity 970 xterem

Case : c70 corsair vengence

Psu : corsair 850 rm modular

Monitor : vx27ah

Cooler : corsair h100i gtx

ممنونم پيشاپيش

من پیشنهاد میکنم صبر کنین اوایل تابستون سری جدید میاد. 970 هم امسال بیشتر بازی ها رو نمیتونه Ultra اجرا کنه.

cpu هم i5 6600 بگیرین. رم هم پیشنهاد میکنم یکدونه 8 گیگ بندازین تا بعدا یک 8 گیگ دیگه اضافه کنین چون 16 گیگ واسه امسال لازمه.

لینک به دیدگاه

خب سوالم رو دیدم جواب داده بودن  :D

فقط یک مورد در مورد کیس 

Genome DEEPCOOL GAMER STORM

قیمتش حدود 1 میلیون تومن هست؟

ویرایش شده توسط gebhard
لینک به دیدگاه

قیمت این کارت چنده دوستان ؟

Sapphire R9 280X TOXIC Tri-X OC 3GB

بازم میشه اینها رو توسط نرم افزار اورکلاک کرد یا به حداکثر اورکلاک رسیدن؟

لینک به دیدگاه

سلام. دوستان کدوم؟! 

1. ASUS B150 PRO GAMING-AURA LGA1151 B150 Mainboard

2. MSI B150 PC MATE LGA1151 B150 Mainboard
3. ASUS H170 PRO GAMING LGA1151 H170 Mainboard

هدف بیشتر کاربری معمولی هست. اما میخوام کیفیت مادربورد خوب باشه و چند سالی خوب کار کنه. 
لینک به دیدگاه

ضمن عرض سلام خدمت دوستان عزیز اگر ممکن در مورد مناسب و هماهنگ بودن این قطعات راهنمایی کنید با سپاس

cpu : core i5 4460 (1150)

main: asus z97-a lga 1150

gpu:R7 360 gv-r7360oc 2g ddr5 asus

ram: hyper fury 4g 1866 mhz ddr3 *2

power :green 650w gp 80 plus

case: green solaris

لینک به دیدگاه

سلام. دوستان کدوم؟! 

1. ASUS B150 PRO GAMING-AURA LGA1151 B150 Mainboard

3. ASUS H170 PRO GAMING LGA1151 H170 Mainboard

هدف بیشتر کاربری معمولی هست. اما میخوام کیفیت مادربورد خوب باشه و چند سالی خوب کار کنه. 

سلام دوست عزیز  @};-

اگه صرفا برای کار معمولی میخوای با هزینه کم مدل MSI رو میتونی بگیری ولی اگه میتونی با هزینه 50 تومن بیشتر مدل Asus Gaming Aura رو بگیری که واقعا فوق العاده ـس توی رنج قیمت خودش و قابلیت ارتقا خوبی هم داره

لینک به دیدگاه

ضمن عرض سلام خدمت دوستان عزیز اگر ممکن در مورد مناسب و هماهنگ بودن این قطعات راهنمایی کنید با سپاس

cpu : core i5 4460 (1150)

main: asus z97-a lga 1150

gpu:R7 360 gv-r7360oc 2g ddr5 asus

ram: hyper fury 4g 1866 mhz ddr3 *2

power :green 650w gp 80 plus

case: green solaris

مادربرد ارزونتر از سری سوکت 1151 بگیرید 

پردازنده 6400 یا بهتر

رم ddr4 با فرکانس متناسب با مادربرد

گرافیک برای اجرای با کیفیت بالای بازی های جدید کمی ضعیف هست و بهتره اگه میخواین بازی های جدید رو با کیفیت بازی کنید بودجه رو افزایش بدید در این بخش

لینک به دیدگاه

سلام.

من 2 تا رم Avexir Budget Series 2GB DDR3 1600 CL9 Single Channel دارم روی EP43T-UD3L. (فکر کنم یه همچین چیزی)

دوئل چنل هم برقراره. میشه یه دونه رم Corsair Vengeance 4GB 1600Mhz DDR3 نصب کنم؟ دوئل چنل بودنش، منتفی خواهد شد؟ :-?

تشکر @};-

لینک به دیدگاه

سلام.

دوئل چنل هم برقراره. میشه یه دونه رم Corsair Vengeance 4GB 1600Mhz DDR3 نصب کنم؟ دوئل چنل بودنش، منتفی خواهد شد؟ :-?

تشکر @};-

بله در اکثر موارد نصب سه عدد رم باعث میشه رم ها نتونن دوکاناله کار کنن . حتما باید جفت باشن تا دوکاناله کار کنن .

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز  @};-

اگه صرفا برای کار معمولی میخوای با هزینه کم مدل MSI رو میتونی بگیری ولی اگه میتونی با هزینه 50 تومن بیشتر مدل Asus Gaming Aura رو بگیری که واقعا فوق العاده ـس توی رنج قیمت خودش و قابلیت ارتقا خوبی هم داره

سپاس  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

بله در اکثر موارد نصب سه عدد رم باعث میشه رم ها نتونن دوکاناله کار کنن . حتما باید جفت باشن تا دوکاناله کار کنن .

سلام.

حالا اگه دو تا رم دیگه با Max Bandwidth بیشتر نصب کنم، مشکلی پیش میاد؟ (رم های خودم طبق اون چیزی که CPU-Z میگه، PC3-10700 هستند)

اگه ولتاژ متفاوت داشته باشند، چی؟ :-?

تشکر @};-

لینک به دیدگاه

ممنون از دوستان بابت راهنمایی های مفیدشون با نظر دوست عزیزمون Big Hero موافقم (معذرت اسم شریفتون رو نمیدونم) چون خودم هم توی خیلی تست ها دیده بودم که فرکانس رم چقدر تفاوت ایجاد میکنه، درسته بنده بیشتر برای استفاده گیمینگ میخوام سیستم رو و اورکلاک هم انجام نمیدم ولی خب گفتم حالا که دارم هزینه میکنم برای سیستم و خیلی جاها هم تعریف سری Trident Z رو شنیدم، تصمیم بر این شد که همینو بگیرم. یه دوست دیگه هم گفتن 16 بگیرم با فرکانس پایین تر منم قصدم از اول 16 بود ولی فعلا بودجشو ندارم بعدا یه 8 دیگه میگیرم میذارم کنار همین.

راهنمایی دیگه ای که از دوستان میخوام اینه که من با PSU Calculator حساب کردم برای قطعاتی که میخوام و پاور 550 بم معرفی میکرد، سوالم اینه که آیا من به همین تست بسنده کنم؟ نظر خودم روی 750 هست چون حتی با گرافیک های بالاتر هم تست گرفتم نهایتا 850 بم معرفی میکرد ولی خب من احتمالا بخوام 970 بگیرم یا اگه 1070 بیاد اونو بگیرم.

دوستان برای پاور 750 نظری دارند؟ ترجیحا گرین نباشه. نمیگم گرین بده ولی با این افزایش قیمتاش برند های مطرح دیگه خیلی بیشتر ارزش دارن حتی اگه قیمتشون بالا تره

Main Asus Z170 Pro Gaming

Cpu Intel i5 6400 Skylake

Ram GSkill Trident Z 8GB 3000mhz

HDD WD Green 2TB

SSD Samsung EVO 850 120GB

VGA Asus GTX 970 STRIX 4GB

Case DeepCool Dukase

بازم ممنون از همه دوستان بابت راهنمایی ـشون @};- :x

دوستان کسی نیست منو راهنمایی کنه ؟ :(

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

نظرتون درباره ی مانتیور Samsung S24D595 Plus 24inch PLS LED Monitor چیه؟ خوبه برای گیم و مولتی مدیا؟ اونایی که خریدن نظر بدن کیفیتش چه طوره؟

و فرقش با مانیتور Samsung S24D395HP Plus 24inch PLS LED Monitor در چیه؟ چرا اختلاف قیمت دارن؟

لینک به دیدگاه

دوستان کسی نیست منو راهنمایی کنه ؟ :(

از نظر مقداری میتونم بگم 750 وات کاملا کافی هست حتی اگه از کارت 980ti استفاده کنید .

سایت لیون امروز چند مدل از پاورهای کولر مستر رو موجود کرده : http://lioncomputer.ir/product/7934/%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1+%DA%A9%D9%88%D9%84%D8%B1%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%B1+%D9%88%DB%8C+750+%DA%AF%D9%84%D8%AF+RS750-AFBAG1/

سلام.

حالا اگه دو تا رم دیگه با Max Bandwidth بیشتر نصب کنم، مشکلی پیش میاد؟ (رم های خودم طبق اون چیزی که CPU-Z میگه، PC3-10700 هستند)

اگه ولتاژ متفاوت داشته باشند، چی؟ :-?

تشکر @};-

من در سوکت 775 یه بار رم هایی با مقادیر PC متفات استفاده کردم و بدون مشکلی به صورت دوکاناله با هم کار کردن ولی نمیتونم در مورد رم های شما نظر بدم ، بهتره از رم هایی با مقادیر شبیه به هم استفاده کنید که کم ترین ریسک رو داشته باشین ، مخصوصا ولتاژ یکسان

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

سلام بر اساتید. بین دو مادربورد ذیل، با توجه به اختلاف قیمت حدود 40 تومنی توی لیون، کدوم رو ترجیح میدین؟

1. ASUS B150-Pro LGA1151 B150 Mainboard

لینک به دیدگاه

سلام بر اساتید. بین دو مادربورد ذیل، با توجه به اختلاف قیمت حدود 40 تومنی توی لیون، کدوم رو ترجیح میدین؟

1. ASUS B150-Pro LGA1151 B150 Mainboard

تفاوت فقط در امکانات جانبی مثل ساپورت e sata. Usb 3.1 هست. من بشخصه ایسوس رو میپسندم

ویرایش شده توسط sajad25
لینک به دیدگاه

سلام. (:

این دو تا فن :

DeepCool XFan 5

(این فن اصلا چطوری نصب میشه؟! و چطوری کار میکنه؟ :-? )

DeepCool XFan 80

برای این سیستم، کفایت میکنند؟ :

Intel Xeon E5450

EP43T-UD3L

nVidia GeForce GT 730 2GB

2x2GB RAM 1.35v

GP380A-EU

WD 1TB & Samsung 400GB

DVD RW & CD RW

(البته این دو تا، در صورت نیاز متصل میشند)

برای آورکلاک این CPU هم میخوام این کولر رو بردارم. نظرتون چیه؟ :-?

لینک به دیدگاه

اون کولر انتخابیتون مورد خوبیه
فن هم اگر سیستم هیچ فنی نداره به نظرم دو عدد بردارید  و یه نکته اینا ساده ترین فن بازار هستن و توسط مادربرد کنترل نمیشه و با حداکثر دور کار میکنن من نمیدونم نویزشون چجوریه ولی اگر زیاد باشه ازار دهنده ان 
اون فن هم پرسیدید چجوری کار میکنه اشتباه نکنم جای یکی از جاهای پورت کیس مثل کارت صدا پیچ میشه 
یا علی

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

بین این دو برد کدوم یکی رو پیشنهاد میدیدن؟

http://meghdadit.com/Product/1494/ASROCK-Z97-Anniversary/%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%B2%D8%AF-97-%D8%A7%D8%B2%D8%B1%D8%A7%DA%A9-%D8%B3%D9%88%DA%A9%D8%AA-1150/

http://lioncomputer.ir/product/4043/%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF+%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3+B85-Pro+Gamer/#prettyPhoto

یا اگر بشه یک چیز بهتر تو این رنج معرفی کنید

ویرایش شده توسط Rai30
لینک به دیدگاه

اون کولر انتخابیتون مورد خوبیه

فن هم اگر سیستم هیچ فنی نداره به نظرم دو عدد بردارید  و یه نکته اینا ساده ترین فن بازار هستن و توسط مادربرد کنترل نمیشه و با حداکثر دور کار میکنن من نمیدونم نویزشون چجوریه ولی اگر زیاد باشه ازار دهنده ان 

اون فن هم پرسیدید چجوری کار میکنه اشتباه نکنم جای یکی از جاهای پورت کیس مثل کارت صدا پیچ میشه 

یا علی

سلام. تشکر از راهنمائیتون (:

البته قبلا هم یکی از دوستان این کولر رو تایید کرده بودند! @};-

نه این که هیچ فنی نداشته باشه؛ فن CPU هست، فن پاور هست، فن گرافیک هم هست! ^_^

بودجه ام محدوده. میگم دو تا فن بردارم که سیستم خنک بشه. شما برای فن Case، چی پیشنهاد میدید؟ :-?

خب طرز کارش چطوریه؟ هوا رو از داخل میفرسته بیرون؟ همین؟ :-?

علی (ع) یارت @};-

ویرایش شده توسط Rasoul.A
لینک به دیدگاه

سلام بر اساتید محترم. سوال: برای کاربری معمول (فیلم و اینترنت و موزیک و...) کدوم رو پیشنهاد میکنین؟

1. فقط یه i3 6100

2. فقط یه i5 6400 یا i5 6500

3. یه i3 6100 در کنار یه کارت گرافیک. 

اگه نظرتون روی گزینه سه هست، پیشنهادی واسه گرافیک دارین؟ 

ممنون.

لینک به دیدگاه

سلام بر اساتید محترم. سوال: برای کاربری معمول (فیلم و اینترنت و موزیک و...) کدوم رو پیشنهاد میکنین؟

1. فقط یه i3 6100

2. فقط یه i5 6400 یا i5 6500

3. یه i3 6100 در کنار یه کارت گرافیک. 

اگه نظرتون روی گزینه سه هست، پیشنهادی واسه گرافیک دارین؟ 

ممنون.

برای کارهای معمولی i3 6100 هم کفایت میکنه. اگه بازی سبک یا متوسط هم اجرا میکنید میتونید gt 740 یا 750 هم بگیرید.

ویرایش شده توسط GForce
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...