رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام. 

بین این سه مدل

GL2760H 

wx279h-w

S27D390 Plus

کدوم برای گیم بهتر هستن؟ 

اکر منظورتون از wx279h-w

این مدل هست

ASUS VX279H AH-IPS 27inch Monitor

من این سری رو پیشنهاد می کنم

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

ایسوس 380 بهتره ، درکل عملکرد خیلی نزدیکی به هم دارن و در اکثر موارد 380 جلوتره ، مصرف 380 ،190 واته اما مصرف 960 ، 110 واته ، اما در کل واسه شما فرقی نمیکنه چون پاور خوبی دارین و میتونین 390 هم بکار بگیرین

پشتیبانی amd از نسل قبل بهتره ، اما با ورود نسل جدید انویدیا پشتیبانی بدتری از نسل قبل میشه (به خاطر ترغیب برای ارتقا ، تجربه)

طول 960 ، 30 سانته که باید ببنید تو کیستون جا میشه یا نه ، اما طول ایسوس 27 سانته که تو هر کیسی جا میشه

لینک به دیدگاه

ایسوس 380 بهتره ، درکل عملکرد خیلی نزدیکی به هم دارن و در اکثر موارد 380 جلوتره ، مصرف 380 ،190 واته اما مصرف 960 ، 110 واته ، اما در کل واسه شما فرقی نمیکنه چون پاور خوبی دارین و میتونین 390 هم بکار بگیرین

پشتیبانی amd از نسل قبل بهتره ، اما با ورود نسل جدید انویدیا پشتیبانی بدتری از نسل قبل میشه (به خاطر ترغیب برای ارتقا ، تجربه)

طول 960 ، 30 سانته که باید ببنید تو کیستون جا میشه یا نه ، اما طول ایسوس 27 سانته که تو هر کیسی جا میشه

پس همون 380 رو میگیرم بهتره

ممنون از راهنماییت داداش

لینک به دیدگاه

سلام.  با تشکر. @};-

خب مشخصا با اون خمیر ها به دلیل مرغوب نبودن بهتره سراغ اور کردن نرید

در مورد هنگ کردن هم بعد برگردونن پردازنده به حالت اول ایا این مورد هنوز هست؟

فایل های تصویری که پخش میکنید با کیفیت بلوری هستند؟

در موقع بازی چطور؟

حتما مورد دمای رو در هنگام بیکاری و نمایش دادن فایل  تصویری چک کنید... احتمال این که گرافیک زیر فشار داغ میکنه زیاد هست

دو - سه روز پیش بود فکر کنم که خمیر z5 زدم. دما هرچند، تغییر خاصی نداشته! 2-4 درجه و این حدودا. البته من اون یکی درب Case رو نیز باز کردم و گذاشتم کنار!

فقط حین پخش بلوری هنگ نمیکنه؛ در پخش فایل های با کیفیت کم هم همین مشکل وجود داره.

بله، فکر کنم حین بازی هم هنگ کرده باشه. (دقیق یادم نیست)

برنامۀ SpeedFan 4.51 ، دمای GPU رو 38 - 39 نشون میده. کامپیوتر کار خاصی هم انجام نمیده.

حین پخش فایل تصویری : 40 تا 44

حین پخش فایل صوتی : 39

حین بازی : تا 56 این حدودا هم رفت! اما یه دفعه برگشت روی 44 اینا. (با Alt+Tab از بازی میام بیرون) الآن هم روی 40 واستاده، بازی هم در حال اجراست (البته من اینجام!)

این برنامه، دمای هستۀ 0 رو 39 و دمای هستۀ 1 رو 40 نشون میده که البته اینا 1 درجه کم و زیاد میشن.

(نمیدونم هستۀ 2 و 3 چی شد پس؟ مگه این سی پی یو 4 هسته ای نیست؟ یا این که من سر در نمیارم.)

برای اینکه مطمئن بشید مشکل هنگ سیستم به خاطر دمای پردازنده نیست ، فرکانس پردازنده رو بیارید پایین تر با کم کردن مقدار clock ratio اگه با وجود فرکانس پایین باز هم هنگ کرد قطعا مشکل چیزی به غیر از دمای پردازنده هست 

البته تنظیمات بایوس هیچ مشکلی ندارن ،

شاید راهنمایی خوبی نباشه ولی اگه میتونید ویندوز رو مجدد نصب کنید 

محل اسلات رم هارو عوض کنید 

فرکانس پردازنده رو کم و اسلات ها رو نیز عوض کردم. سیستم همچنان هنگ میکرد (اگر درست یادم باشه)

اون تنظیماتی که نوشتم، مربوط به حالت Optimized Defaults بودند، نه اونچه که من تنظیم کرده بودم. هرچند، الآن هم که همون آپتیمایزد هستند، باز هم حدود 45 دقیقۀ پیش بود فکر کنم که سیستم هنگ کرد.

خودمم در فکر نصب مجدد ویندوز بودم، البته میخوام 64 بیتی نصب کنم. هرچند در حال حاضر، فضای خالی کافی ندارم. إن شاء الله بعدا. (:

لینک به دیدگاه

آقا رسول

چهار هسته ای کارکردن پردازنده رو میتونید از طریق تسک منجر متوجه بشید 

لینک به دیدگاه

سلام.  با تشکر. @};-

دو - سه روز پیش بود فکر کنم که خمیر z5 زدم. دما هرچند، تغییر خاصی نداشته! 2-4 درجه و این حدودا. البته من اون یکی درب Case رو نیز باز کردم و گذاشتم کنار!

فقط حین پخش بلوری هنگ نمیکنه؛ در پخش فایل های با کیفیت کم هم همین مشکل وجود داره.

بله، فکر کنم حین بازی هم هنگ کرده باشه. (دقیق یادم نیست)

برنامۀ SpeedFan 4.51 ، دمای GPU رو 38 - 39 نشون میده. کامپیوتر کار خاصی هم انجام نمیده.

حین پخش فایل تصویری : 40 تا 44

حین پخش فایل صوتی : 39

حین بازی : تا 56 این حدودا هم رفت! اما یه دفعه برگشت روی 44 اینا. (با Alt+Tab از بازی میام بیرون) الآن هم روی 40 واستاده، بازی هم در حال اجراست (البته من اینجام!)

این برنامه، دمای هستۀ 0 رو 39 و دمای هستۀ 1 رو 40 نشون میده که البته اینا 1 درجه کم و زیاد میشن.

(نمیدونم هستۀ 2 و 3 چی شد پس؟ مگه این سی پی یو 4 هسته ای نیست؟ یا این که من سر در نمیارم.)

فرکانس پردازنده رو کم و اسلات ها رو نیز عوض کردم. سیستم همچنان هنگ میکرد (اگر درست یادم باشه)

اون تنظیماتی که نوشتم، مربوط به حالت Optimized Defaults بودند، نه اونچه که من تنظیم کرده بودم. هرچند، الآن هم که همون آپتیمایزد هستند، باز هم حدود 45 دقیقۀ پیش بود فکر کنم که سیستم هنگ کرد.

خودمم در فکر نصب مجدد ویندوز بودم، البته میخوام 64 بیتی نصب کنم. هرچند در حال حاضر، فضای خالی کافی ندارم. إن شاء الله بعدا. (:

در خصوص تعداد هسته به غیر موردی که دوست عزیزمون گفتند در Cpu-Z هم میتونید اطلاعاتش رو نگاه کنید

در عین حال هم با توجه به این که عدم مشکل دما دارید میتونه مشکل از ویندوز هم باشه با حدودی

من البته یک نگاهی به مادربرد شما کردم و در قسمت اپدیت های بایوس ...

اپدیت شماره F2 این مورد ذکر شده

Fix above 4G memory size errors

تا جایی که خاطرم هست رم شما هم میزانش 4 گیگ هست

و یا در F7

Improve CPU compatibility

اگرچه من خودم در جریان نیستم که ایا اخرین اپدیت بایوس همیشه شامل نسخه های قبلیش میشه یا خیر! در این خصوص عزیزان اگر اطلاع بیشتری دارند راهنمایی بیشتری کنند ممنون میشم

لینک به دیدگاه

دوستان چند سوال :

سوال اول:

اگر سی پی یویی انتخاب کنم که تا 64 گیگ رم رو ساپورت میکنه مثلا I7 5930K  آیت تفاوتی بین خرید مادربرد 64 گیگ رم با مادربرد 128 گیگ هست یا نه؟

میشه ما وجود همین سی پی یو از رم مازاد بر 64 گیگ مادربردهایی که تا 128 گیگ رو ساپورت میکنن استفاده کرد؟ یا فقط جنبه تبلیغی و یا برای ارتقاء در آینده هستش؟

--------------------------

سوال دوم :

کدوم قطعات کامپیوتر قابلیت اورکلاک کردن رو دارن ؟

به نظر من سی پی یو - رم - مادربرد و کارت گرافیکی میاد ، حدسم درسته؟

---------------------------

سوال سوم :

از کجا میشه فهمید یه قطعه اورکلاک شده یا نه ( این سوال بیشتر برای خرید سیستم های کارکرده هستش )

ویرایش شده توسط شایان
لینک به دیدگاه

دوستان چند سوال :

سوال اول:

اگر سی پی یویی انتخاب کنم که تا 64 گیگ رم رو ساپورت میکنه مثلا I7 5930K  آیت تفاوتی بین خرید مادربرد 64 گیگ رم با مادربرد 128 گیگ هست یا نه؟

میشه ما وجود همین سی پی یو از رم مازاد بر 64 گیگ مادربردهایی که تا 128 گیگ رو ساپورت میکنن استفاده کرد؟ یا فقط جنبه تبلیغی و یا برای ارتقاء در آینده هستش؟

--------------------------

سوال دوم :

کدوم قطعات کامپیوتر قابلیت اورکلاک کردن رو دارن ؟

به نظر من سی پی یو - رم - مادربرد و کارت گرافیکی میاد ، حدسم درسته؟

---------------------------

سوال سوم :

از کجا میشه فهمید یه قطعه اورکلاک شده یا نه ( این سوال بیشتر برای خرید سیستم های کارکرده هستش )

در خصوص سوال اول همانطور که خودتون اشاره کردید این سری از پردازنده ها تا 64 گیگ رم رو ساپورت میکنند به طور رسمی اما من در چند فروم خارجی دیدم این سری از پردازنده ها گویا مشکلی با 128 گیگ ندارند

اما در خصوص مادربرد ها هم این یک اپشن هستش و اینده نگری هست چرا که سری هایBroadwell-E در راه هستند

بطور مثال در پراید به عنوان اپشن کیسه های ایربگ قرار دادند برای ایمنی در صورتی در موقع تصادف از رو به رو به دلیل ضعف بدنه موتور ماشین میاد داخل اتاق

با این حال دلیل این اپشن این هست شاید در اینده بدنه این خودرو ایمن تر بشه و ایربگ مورد استفاده کامل  قرار بگیره

در خصوص اورکلاک پردازنده و گرافیک و رم قابلیت این مورد رو دارند اما خب هرکدوم راه و روش خودشون رو دارند

و در خصوص تهیه هم برای گرافیک اگر کارت بطور شدید داغ کنه و یا میزان استهلاک فن ها به نسبت زمان استفاده شده بالا باشه احتمال ماین یا اورکردن هست

خوبی پردازنده هم این هست که یا سالم هست یا نیست... مابین این موارد نیست تنها باید دقت کرد پردازنده IHS باز نشده باشه توسط عزیزان ناوارد

در خصوص رم هم اگر تمایل به خرید دست دوم دارید پیشنهاد میشه به صورت گارانتی دار تهیه کنید

در اخر قابل ذکر هست خود اورکردن به قطعات صدمه نمیزنه اگر توسط یک شخص وارد انجام بشه

لینک به دیدگاه

با سلام. قبلا هم این سوالو پرسیدم و پاسخ هم گرفتم ولی اینبار تصمیمم جدیه و میخوام سوالمو کامل تر بپرسم. ممنون میشم راهنمایی کاملی کنید.

من یه سیستم میخوام برای گیمینگ با بودجه حدود 2 میلیون. قطعاتی دوستان پیشنهاد کردن قبلا و انتخاب کردم اینان :

wc3d_untitled.jpg

اول اینکه آیا قطعاتی که انتخاب کردم مناسبن؟ مثلا برد که اگه در اینده بخوام ارتقا بدم سیستمو و کارت گرافیکای قوی تری مثل 980 تی آی و.. بگیرم جواب میده یا نه

و اگه میشه بقیه قطعات مورد نیازو هم راهنمایی کنید. به جز هارد و مانیتور و دی وی دی رایتر که دارم 

کارت شبکه و کارت صدا هم هست تو سیستم فعلیم ولی نمیدونم همینا جواب میدن یا باید اینارو هم جدیدشو بگیرم؟

سیستم فعلیم رو هم میخوام بفروشم که مشخصاتش اینه : Intel Pentium G630 Dual Core 2.70gh

GIGABYTE 1155 GA P61-S3

RAM : Kingston 4GB DDR3

Geforce 210 1GB

به نظرتون همراه با کیس چند برمیدارن؟

و سوال اخر اینکه اگه از سایت شما خریداری کنم اسمبل شده سیستم یه هزینه دیگه داره؟ و اگه داره در چه حدود؟

ممنون

لینک به دیدگاه

با سلام. قبلا هم این سوالو پرسیدم و پاسخ هم گرفتم ولی اینبار تصمیمم جدیه و میخوام سوالمو کامل تر بپرسم. ممنون میشم راهنمایی کاملی کنید.

من یه سیستم میخوام برای گیمینگ با بودجه حدود 2 میلیون. قطعاتی دوستان پیشنهاد کردن قبلا و انتخاب کردم اینان :

wc3d_untitled.jpg

اول اینکه آیا قطعاتی که انتخاب کردم مناسبن؟ مثلا برد که اگه در اینده بخوام ارتقا بدم سیستمو و کارت گرافیکای قوی تری مثل 980 تی آی و.. بگیرم جواب میده یا نه

و اگه میشه بقیه قطعات مورد نیازو هم راهنمایی کنید. به جز هارد و مانیتور و دی وی دی رایتر که دارم 

کارت شبکه و کارت صدا هم هست تو سیستم فعلیم ولی نمیدونم همینا جواب میدن یا باید اینارو هم جدیدشو بگیرم؟

سیستم فعلیم رو هم میخوام بفروشم که مشخصاتش اینه : Intel Pentium G630 Dual Core 2.70gh

GIGABYTE 1155 GA P61-S3

Geforce 210 1GB

و سوال اخر اینکه اگه از سایت شما خریداری کنم اسمبل شده سیستم یه هزینه دیگه داره؟ و اگه داره در چه حدود؟

ممنون

مادربرد این رو بردارید :http://lioncomputer.ir/product/6820/%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF+%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3+H110M-C/

200 تومان باقی مونده ، 150 تومان بزارید روی گرافیک و 960 مدل 4 گیگ بردارید ، 50 تومان هم بزارید روی پردازنده و 6500 بردارید

رم هم مدلی با فرکانس کمتر مثل 2400 بگیرید و CL 15 قیمت کمتری هم پرداخت میکنید در حالیکه کارایی چه بسا بهر هم میشه 

پاور هم انتخاب با خودتون هست ولی این هم بد نیست : http://lioncomputer.ir/product/7896/%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1+%D8%A8%DB%8C%D8%AA%D9%81%D9%86%DB%8C%DA%A9%D8%B3+600+%D9%88%D8%A7%D8%AA+BP-BP500ALNN-7R/

برای هزینه اسمبل هم بهتره با فروشگاه تماس بگیرید 

لینک به دیدگاه

سلام  دوستان ب نظرتون ازین دوتا رم کدوم بهتره؟ روی همین فرکانس کار میکنن رو سیستمم؟

Kingston HyperX FURY 8GB 1866Mhz DDR3

Gskill Ripjaws X 8GB 8GBx1 1866Mhz CL10 DDR3چون قیمتاشون فرق میکنن ب نظرتون تفاوتی بینشون هست؟

مادربورد:asus p8z77vlk

سی پی یو:i3 3240

ممنون میشم جوابمو بدبن

لینک به دیدگاه

ممنون میشم جوابمو بدبن

بله با فرکانس 1866 کار میکنن ، فقط شاید لازم باشه تغییراتی در تنظیمات بایوس بدید شاید هم لازم نباشه

قیمتشون هم به خاطر توان اورکلاک پذیری و کیفیت قطعات هست وگرنه تفاوتی در مشخصات عادی ندارن

لینک به دیدگاه

سلام. با تشکر @};-

آقا رسول

چهار هسته ای کارکردن پردازنده رو میتونید از طریق تسک منجر متوجه بشید 

بله بله، خویش نیز دانستمش! ^_^

در خصوص تعداد هسته به غیر موردی که دوست عزیزمون گفتند در Cpu-Z هم میتونید اطلاعاتش رو نگاه کنید

در عین حال هم با توجه به این که عدم مشکل دما دارید میتونه مشکل از ویندوز هم باشه با حدودی

من البته یک نگاهی به مادربرد شما کردم و در قسمت اپدیت های بایوس ...

اپدیت شماره F2 این مورد ذکر شده

Fix above 4G memory size errors

تا جایی که خاطرم هست رم شما هم میزانش 4 گیگ هست

و یا در F7

Improve CPU compatibility

اگرچه من خودم در جریان نیستم که ایا اخرین اپدیت بایوس همیشه شامل نسخه های قبلیش میشه یا خیر! در این خصوص عزیزان اگر اطلاع بیشتری دارند راهنمایی بیشتری کنند ممنون میشم

منظورم 4 هستۀ واقعیه.

عدم مشکل دما؟ یعنی این درجه ها، برای CPU و GPU، عادی هستند دیگه، درسته؟

من هم اون لیست رو بررسی کردم قبلا. الآن هم آپدیت F9 دارم برای بایوس.

بله، 2 تا رم 2 دارم؛ DDR3 ، 1600MHz ، CL9 ، 1.35v ، بدون هیت سینک.

لینک 1  - - -  لینک 2 ....... (www.tomshardware.com)

لینک به دیدگاه

بله با فرکانس 1866 کار میکنن ، فقط شاید لازم باشه تغییراتی در تنظیمات بایوس بدید شاید هم لازم نباشه

قیمتشون هم به خاطر توان اورکلاک پذیری و کیفیت قطعات هست وگرنه تفاوتی در مشخصات عادی ندارن

مرسی دوست عزیز. مثلا چه تغییراتی بدم تو بایوس؟ من زیاد وارد نیستم تو این کارا

لینک به دیدگاه

بهتره بقیه دوستان که با این حالت کر کردن نظر بدن ، چون من تا حالا این حالت رو بررسی نکردم ، فقط میدونم در صورتی که در فرکانس مورد نظر کار نکرد باید تغییراتی در بایوس داد ، مثلا xmp رو فعال کرد یا فرکانس رم رو به صورت دستی تنظیم کرد در بایوس ،

با نرم افزار cpu-z هم میتونید بفهمید که رم ها در چه فرکانسی در حال فعالیت هستن .

لینک به دیدگاه

wc3d_untitled.jpg

GIGABYTE 1155 GA P61-S3

Geforce 210 1GB

ممنون

همانطور که دوست عزیزمون در خصوص مادربرد و رم و یا پردازنده توضیحات دادند لازم به ذکر هست پردازنده قدرتمندی هستش و مطمنن کارایی خوبی داره اما باعث میشه نتونید گرافیک خوبی برای سیستم تهیه کنید

اگر تنها استفاده از سیستم گیم هست من این کانفیگ رو پیشنهاد میکنم

Intel® Core i3-6100 Skylake Processor

ASUS H110-Plus LGA1151 H110 Mainboard

Geil SUPER LUCE 8GB 4GBx2 2400Mhz CL15 DDR4 Ram

Cooler Master B500 Ver.2 80Plus Power Supply

Zotac GTX 970 OC 4GB GDDR5

یا

GIGABYTE R9 380X G1 Gaming WF 2X OC 4GB GDDR5

البته با توجه به قیمت کارت های دست دوم در بازارچه برای کاهش هزینه و یا تهیه گرافیک های بهتر با این رنج قیمت یک گرافیک دست دوم بهتون پیشنهاد میشه

البته اگر مورد استفاده تون صرفا گیم هست و برای برنامه های فتوشاپ و این گونه دست کار ها برنامه خاصی ندارید این کانفیگ پیشنهاد میشه

در غیر این صورت همون موردی که دوست عزیزمون در خصوص پردازنده و تهیه 960 فرمودند بهترین راه هست

ممنون میشم جوابمو بدبن

مادربردتون با باس رم ها مشکلی نداره تنها بعد از نصب رم ها برای این که از باس درج شده بروی رم ها استفاده بشه باید در بایوس گزینه XMP رو فعال کنید

در اینجا هم میتونید لیست رم ها که توسط خود شرکت سازنده مادربرد تست شده بروی مادربرد رو مشاهده کنید

https://www.asus.com/Motherboards/P8Z77V_LK/HelpDesk_QVL/

سلام. با تشکر @};-

بله بله، خویش نیز دانستمش! ^_^

منظورم 4 هستۀ واقعیه.

عدم مشکل دما؟ یعنی این درجه ها، برای CPU و GPU، عادی هستند دیگه، درسته؟

من هم اون لیست رو بررسی کردم قبلا. الآن هم آپدیت F9 دارم برای بایوس.

بله، 2 تا رم 2 دارم؛ DDR3 ، 1600MHz ، CL9 ، 1.35v ، بدون هیت سینک.

لینک 1  - - -  لینک 2 ....... (www.tomshardware.com)

شما در CPU-z قادرید تعداد هسته ها و ولتاژ و میزان دما هر هسته رو مشاهده کنید

40-50 درجه برای پردازنده و گرافیک زیر فشار مناسب هستش

مرسی از لینک ها

ایا رم هارو به صورت تکی روی اسلات ها متفاوت هم تست کردید؟ببینید ایا باز هم همون مشکل فریز شدن تصویر رو دارید یا خیر؟

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

همانطور که دوست عزیزمون در خصوص مادربرد و رم و یا پردازنده توضیحات دادند لازم به ذکر هست پردازنده قدرتمندی هستش و مطمنن کارایی خوبی داره اما باعث میشه نتونید گرافیک خوبی برای سیستم تهیه کنید

اگر تنها استفاده از سیستم گیم هست من این کانفیگ رو پیشنهاد میکنم

Intel® Core i3-6100 Skylake Processor

ASUS H110-Plus LGA1151 H110 Mainboard

Geil SUPER LUCE 8GB 4GBx2 2400Mhz CL15 DDR4 Ram

Cooler Master B500 Ver.2 80Plus Power Supply

Zotac GTX 970 OC 4GB GDDR5

یا

GIGABYTE R9 380X G1 Gaming WF 2X OC 4GB GDDR5

البته با توجه به قیمت کارت های دست دوم در بازارچه برای کاهش هزینه و یا تهیه گرافیک های بهتر با این رنج قیمت یک گرافیک دست دوم بهتون پیشنهاد میشه

البته اگر مورد استفاده تون صرفا گیم هست و برای برنامه های فتوشاپ و این گونه دست کار ها برنامه خاصی ندارید این کانفیگ پیشنهاد میشه

در غیر این صورت همون موردی که دوست عزیزمون در خصوص پردازنده و تهیه 960 فرمودند بهترین راه هست

یه بار شنیدم پردازنده های سری i3 تو اجرای بعضی بازی های جدید خوب عمل نمیکنن. یا فرقی نمیکنه؟

بنچمارک هایی که از i3 6100 دیدم خیلی هم خوب بود تو گیمینگ و فرق چندانی با i5 6500 نداشت

لینک به دیدگاه

یه بار شنیدم پردازنده های سری i3 تو اجرای بعضی بازی های جدید خوب عمل نمیکنن. یا فرقی نمیکنه؟

بنچمارک هایی که از i3 6100 دیدم خیلی هم خوب بود تو گیمینگ و فرق چندانی با i5 6500 نداشت

دلیل این که بنچمارک های این سری با i5 زیاد تفاوت نداره در این هست که در بازی ها مثل  پردازنده 4 هسته ایی کار میکنه و خود بازی ها پردازنده رو به صورت 4 هسته ایی در نظر میگیرند که با توجه به قیمتش و در عین حال بازده ای که داره در سطح خودش به خوبی عمل کرده

گویا این سری از پردازنده ها ساخته شدن برای گیم اگرچه نمیشه منکر این شد که i5 قدرتمند تر هستش

لینک به دیدگاه

سلام

می خواستم بدونم که مادربورد asus b150m-a صدای چندکاناله داره ؟ من قصد خرید هدفون دارم ومی خوام بدونم چه مدل هدفونی باید بخرم ؟ کاربری اصلی من فیلم  و بازی هست و بطبع هدفون های مخصوص بازی که صدای 7.1 دارند برای من مناسب هستند. ایا این مادربورد توانایی پخش صدای 7.1 را دارد ؟ فرق این مادربورد با asus b150 pro gaming aura  در حوزه صدا چست ؟ 

لینک به دیدگاه

سلام

می خواستم بدونم که مادربورد asus b150m-a صدای چندکاناله داره ؟ من قصد خرید هدفون دارم ومی خوام بدونم چه مدل هدفونی باید بخرم ؟ کاربری اصلی من فیلم  و بازی هست و بطبع هدفون های مخصوص بازی که صدای 7.1 دارند برای من مناسب هستند. ایا این مادربورد توانایی پخش صدای 7.1 را دارد ؟ فرق این مادربورد با asus b150 pro gaming aura  در حوزه صدا چست ؟ 

قطعاً Asus B150 Pro Gaming Aura عملکرد بهتری را در بخش صدا دارد زیر از قابلیت های مهم زیر بهره مند است:

- SupremeFX Shielding™ Technology

- Optical S/PDIF out port(s) at back panel

- Sonic Radar II

واستاندارد 7.1  هم تو این موضوع رعایت شده است و شما می توانید از این استاندارد بهره گیری کنید

لینک به دیدگاه

قطعاً Asus B150 Pro Gaming Aura عملکرد بهتری را در بخش صدا دارد زیر از قابلیت های مهم زیر بهره مند است:

- SupremeFX Shielding™ Technology

- Optical S/PDIF out port(s) at back panel

- Sonic Radar II

واستاندارد 7.1  هم تو این موضوع رعایت شده است و شما می توانید از این استاندارد بهره گیری کنید

سلام

من الان b150m-a معمولی دارم ایا صدای 7.1 را پشتیبانی میکند ؟ 

سلام

ویرایش شده توسط shookhi
لینک به دیدگاه

سلام

سلام

بله مشکلی در پخشش دارید ؟

لینک به دیدگاه

نه مشکلی ندارم ...... الان قصد خرید هدفون کردم .....چون بیشتر فیلم و بازی می کنم می خواستم بدونم هدفون گیمیگ بخرم یا هدفون مانیتورینگ ؟ هدفون گیمینگ وقتی مفید خواهد بود که کارت صدای مادروبورد بتونه صدای 7.1 پخش کنه... هدفون زیر 400 پیشنهاد چی میدید ؟ 

ویرایش شده توسط shookhi
لینک به دیدگاه

دوستان سوال درباره کارت گرافیکی داشتم لطفا راهنمایی کنید :

در صورت پشتیبانی مادربرد و امکان ساپورت چند کارت گرافیکی  و بخوام از 4 کارت گرافیکی استفاده کنم چه شرایط رو باید در نظر بگیرم

آیا مثل رم باید مشخصات رمها یکی باشن ؟

آیا کارتهای گرافیکی که استفاده میکنم باید کاملا همسان باشن ؟

آیا فرقی میکنه که یک کارت از یک برند و یک کارت از برند دیگه انتخاب کنم

وووو

ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...