رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام ببخشید من دوباره سوال میکنم

نظرم در مورد Z97 PRO GAMER عوض شد

به جاش میخوام این مدل رو بگیرم

ASUS Z170 PRO GAMING

دچار مشکل یا گلوگاه نمیشه برای GTX 1070 STRIX

نظر قبلی شما رو نمیدونم چی بود ولی دقت داشته باشید که دو مادربرد دارای سوکت های متفاوتی هستن و نسل متفاوتی از پردازنده هارو ساپورت میکنن ، از لحاظ ساپورت کارت گرافیک مورد نظر هیچ مشکلی ندارین ، گرافیک رو با خیال راحت میتونید استفاده کنید .

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

سلام ببخشید من دوباره سوال میکنم

نظرم در مورد Z97 PRO GAMER عوض شد

به جاش میخوام این مدل رو بگیرم

ASUS Z170 PRO GAMING

دچار مشکل یا گلوگاه نمیشه برای GTX 1070 STRIX

راجب گرافیک برد فرقی نمیکنه ، 200 تومنی بزاری یا 2 میلیونی

سلام مدیر عزیز

یه سیستم با 5 تومن اگر لطف کنید پیشنهاد بدید ممنون میشم.برای game ترجیحا

ممنون

درود

من مانیتور هم حساب کردم ، انتخاب مانیتور بیشتر سلیقه ای هستش ، فقط زمان پاسخدهی مدنظر داشته باشید که از عددش از 5 بیشتر نباشه

حدود 1.5 بودجه مونده واستون که گرافیک از سری جدید خرید کنید و براحتی میتونید rx 480 8G بگیرید یا با خرید مانیتور ارزونتر gtx 1070

30.jpg

لینک به دیدگاه

سلام به دوستان و متخصصان 

میخام کیسی ببندم ولی بودجه ام حد اکثر 1700 برای کیس هست 

چه پیشنهادی میدین

استفاده هم نرم افزار های اتوکد و کتیا و فتوشاپ هست و استفاده روزمره ته تهش بازی PES زیاد اهل گیم نیستم

اصلا با این بودجه امکان پذیر هست؟

ویرایش شده توسط maj_mgh
لینک به دیدگاه

سلام به دوستان و متخصصان 

چه پیشنهادی میدین

استفاده هم نرم افزار های اتوکد و کتیا و فتوشاپ هست و استفاده روزمره ته تهش بازی PES زیاد اهل گیم نیستم

فکر نکنم نیازی به قطعات قوی داشته باشین ، پردازنده 6100 اینتل به همراه گرافیک مجمتع داخلش از پس کارهای محاسباتی این چنینی برمیان 

برد h110 

2 عدد رم 4 گیگ ddr4 با فرکانس 2133 یا 2400

مانیتور دارین ؟

محض اطلاع دوستانی که دنبال صندلی گیمینگ هستن ، لیون کامپیوتر قیمت گذاری کرده صندلی هارو و به فروش گذاشته 

لینک به دیدگاه

فکر نکنم نیازی به قطعات قوی داشته باشین ، پردازنده 6100 اینتل به همراه گرافیک مجمتع داخلش از پس کارهای محاسباتی این چنینی برمیان 

برد h110 

مانیتور دارین ؟

محض اطلاع دوستانی که دنبال صندلی گیمینگ هستن ، لیون کامپیوتر قیمت گذاری کرده صندلی هارو و به فروش گذاشته 

مانیتور هم چیزی حدود 500 کنار گذاشتم

یکی از دوستان اینا رو پیشنهاد داد بنظرتون خوبه؟ تا 1700 جم میشه کیسش؟ من زیاد اطلاعاتم به روز نیست ممنون  Untitled.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام به دوستان و متخصصان 

چه پیشنهادی میدین

درود

پاور زیاد گذاشتم که موقع اضافه کردن گرافیک در آینده مشکلی نداشته باشید ، واسه سیستم شما پاور 300 وات کافیه

گرافیک مجتمع پردازنده هم براتون کافیه که حدود 50% از جیفورس 630 قویتره

برد پست بالایی بهتره و 50 تومن از این گرونتر ، در صورت امکان بهتره همون تهیه بشه

31.jpg

ویرایش شده توسط StarKilleR
لینک به دیدگاه

سوال دیگه اینکه تو انتخاب کیس چه فاکتورهایی مهم هستن مثلا من از این کیس خوشم اومده 

http://lioncomputer.ir/product/76/%DA%A9%DB%8C%D8%B3+%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86+TENUOUS/ 

مچ میشه با این سیستم

لینک به دیدگاه

برد h110 

مانیتور دارین ؟

http://lioncomputer.ir/product/3893/%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AA%D9%88%D8%B1+%D8%A7%D9%84+%D8%AC%DB%8C+25+%D8%A7%DB%8C%D9%86%DA%86+Ultra-Wide+25UM65/     

نپرتون در مورد این مانیتور چیه

درود

پاور زیاد گذاشتم که موقع اضافه کردن گرافیک در آینده مشکلی نداشته باشید ، واسه سیستم شما پاور 300 وات کافیه

گرافیک مجتمع پردازنده هم براتون کافیه که حدود 50% از جیفورس 630 قویتره

برد پست بالایی بهتره و 50 تومن از این گرونتر ، در صورت امکان بهتره همون تهیه بشه

31.jpg

مشکلی برای ارتقا این سیستم ندارم؟

لینک به دیدگاه

http://lioncomputer.ir/product/3893/%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AA%D9%88%D8%B1+%D8%A7%D9%84+%D8%AC%DB%8C+25+%D8%A7%DB%8C%D9%86%DA%86+Ultra-Wide+25UM65/     

مانیتور مناسبی هست به خاطر عریض بودن و رزولوشن خوبش میتونین فضای کار بیشتری داشته باشین نسبت به مانیتورهای عادی فول اچ دی

سیستمی که دوستمون پیشنهاد دادن کاملا مناسب شماست

در مورد کیس مورد نظر شما نظری ندارم ، فقط میتونم بگم سایز بندی و شکل متفاوتی برای قرار گیری قطعات داره و ممکنه برای جاگذاری بعضی قطعات مثل پاور و مادربرد به مشکل بخورید ، توصیه میکنم کیس های با شکل متداول بگیرید

لینک به دیدگاه

مانیتور مناسبی هست به خاطر عریض بودن و رزولوشن خوبش میتونین فضای کار بیشتری داشته باشین نسبت به مانیتورهای عادی فول اچ دی

سیستمی که دوستمون پیشنهاد دادن کاملا مناسب شماست

در مورد کیس مورد نظر شما نظری ندارم ، فقط میتونم بگم سایز بندی و شکل متفاوتی برای قرار گیری قطعات داره و ممکنه برای جاگذاری بعضی قطعات مثل پاور و مادربرد به مشکل بخورید ، توصیه میکنم کیس های با شکل متداول بگیرید

رم کینگستون بهتره یا کورسیر

و اینکه چرا دوتا چهارگیگ ؟ چرا 8 گیگ نه

لینک به دیدگاه

درود

من مانیتور هم حساب کردم ، انتخاب مانیتور بیشتر سلیقه ای هستش ، فقط زمان پاسخدهی مدنظر داشته باشید که از عددش از 5 بیشتر نباشه

حدود 1.5 بودجه مونده واستون که گرافیک از سری جدید خرید کنید و براحتی میتونید rx 480 8G بگیرید یا با خرید مانیتور ارزونتر gtx 1070

30.jpg

ممنون از پاسختون

نظرتون راجع به ایم سیستم چیه دوست عزیز؟

i7ua_123.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از پاسختون

نظرتون راجع به ایم سیستم چیه دوست عزیز؟

i7ua_123.jpg

برد و سی پی یو با هم مچ نیستن

واتر کولر میخواین چیکار ؟ به دردتون نمیخوره همون کولر 120 تومنی زیاده

تاریخ انقضاء این گرافیک گذشته

اس اس دی بهتره 850 بردارین

این کیس به درد نمیخوره ، واسه مدینگ خوبه

سوال دیگه اینکه تو انتخاب کیس چه فاکتورهایی مهم هستن مثلا من از این کیس خوشم اومده 

http://lioncomputer.ir/product/76/%DA%A9%DB%8C%D8%B3+%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86+TENUOUS/ 

مچ میشه با این سیستم

اول از همه قطعات توش جا بشن ، تهویه مناسبی داشته باشه ، تو ارتقا دستتون بازتر باشه ، داشتن امکناتی نظیر usb 3 و غیره

به درد نمیخوره

اگه این کیسو بگیرین خوبه ، زیبایی تهویه مناسب ، در ارتقا مشکلی هم ندارید http://lioncomputer.ir/product/5885/%DA%A9%DB%8C%D8%B3+%D8%AF%DB%8C%D9%BE+%DA%A9%D9%88%D9%84+KENDOMEN+Ti/

واسه استفاده برنامه های نامبرده خوبه اما واسه بازی اصلا مناسب نیست ، بهتره پنل ips با تاخیر 5 بگیرین

نه مشکی نداره، اگه میخواین بعدا یه رم 8 گیگ دیگه اضافه کنین بهتره ، یا بردی که گفتم بگیرین (http://lioncomputer.ir/product/7407/%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF+%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3+B150M-A/)

رم کینگستون بهتره یا کورسیر

و اینکه چرا دوتا چهارگیگ ؟ چرا 8 گیگ نه

برند رم واسه استفاده معمولی فرقی نمیکنه ، هر کدوم ارزونتر بود بگیرین

پهنای باند 2تا رم 4 گیگ از یه دونه 8 گیگ بیشتره (2برابر)

ویرایش شده توسط StarKilleR
لینک به دیدگاه

من گزینه ی یکو پیشنهاد میدم چون هرچی باشه تو گزینه ی یک گرافیکو پردازنده جدا هستن پرفورمنسشون پایین نمیاد تو کارای سنگین. ولی به نظرم جای 750 یدونه 950 دست دوم تمیز گیر بیار

مادربورد دارای گرافیک مجتمع نیست اونی که دارای گرافیک مجتمع هست پردازنده هست که خود 6100 هم داره. اونی که مادربورد داره خروجی تصویره(vga یا hdmi)

ویرایش: دوستمون starkiller راست میگن دوران 750 به سر رسیده کم کمش همون 950 که گفتمو بگیر.گرافیک مجتمع هم ضعیف هست به کارت نمیاد اگه برا بازی میخوای.

لینک به دیدگاه

لازم نیست اینقدر هزینه کنید ، اگه بودجه براتون مهمه من اینو پیشنهاد میکنم یا چیزی در همین حد : http://meghdadit.com/product/9838/deep-cool-gammaxx-200t-cpu-air-cooler/%D9%81%D9%86-%D8%B3%DB%8C-%D9%BE%DB%8C-%DB%8C%D9%88-%D8%AF%DB%8C%D9%BE-%DA%A9%D9%88%D9%84-%D9%85%D8%AF%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%B3-200-%D8%AA%DB%8C/

سلام. قطعات فعلا اینا شدند:

Intel Core i5-6600 Skylake

Asus H110M-C

GTX 760 2GB

2x4GB DDR4 2400MHz CL12

GP550A-UK

DeepCool Gammaxx 200T

(برای پاور هم میگم طبق راهنمائی شما، 500 وات هم کافیه، اما یکم بیشتر باشه که مشکلی پیش نیاد و اینا، و همچنین یه چیز خوب باشه. برای همین این مدل رو انتخاب کردم)

الآن این قطعات، گلوگاه ایجاد نمیکنند که؟

درمورد بودجه هم مطمئن نیستم. باید ازش بپرسم.

با تشکر @};-

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بودجه ای که میتونم برا کیس بزارم در بهترین حالت 1,650,000 تومان است.

متاسفانه بستن یک کیس به قدری خرج های مختلف داره که بودجه لازم برای خرید gtx 950 نمیمونه.

خوشحال میشم با این بودجه خودتون قطعات مختلفی رو بهم معرفی کنین

با تشکر

لینک به دیدگاه

Asus H110M-C

GTX 760 2GB

2x4GB DDR4 2400MHz CL12

GP550A-UK

DeepCool Gammaxx 200T

(برای پاور هم میگم طبق راهنمائی شما، 500 وات هم کافیه، اما یکم بیشتر باشه که مشکلی پیش نیاد و اینا، و همچنین یه چیز خوب باشه. برای همین این مدل رو انتخاب کردم)

با تشکر @};-

نه کاملا مناسب هستن

من خنک کننده این رو پیشنهاد دادم تا خرج اضافی نکنن ، دست خودشون هست ، اگه میخوان میتونن فن قوی تر بردارن ولی همین فنی که گفتم با یه خمیر سیلیکون خوب مثل z5 از پس خنک کردن 6600 برمیاد .

پاور هم لیون امروز تخفیف خوبی برای مدل کولر مستر گذاشته : http://lioncomputer.ir/product/7567/%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1+%DA%A9%D9%88%D9%84%D8%B1+%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%B1+600+%D9%88%D8%A7%D8%AA+B600/

لینک به دیدگاه

Asus H110M-C

GTX 760 2GB

2x4GB DDR4 2400MHz CL12

GP550A-UK

DeepCool Gammaxx 200T

با تشکر @};-

دوست گرامی اگه به جای 760 ، R9 270X بگیرین خیلی بهتره ، چون 760 خیلی وقته از رده خارج شده.... :(

لینک به دیدگاه

سلام. با تشکر @};-

نه کاملا مناسب هستن

من خنک کننده این رو پیشنهاد دادم تا خرج اضافی نکنن ، دست خودشون هست ، اگه میخوان میتونن فن قوی تر بردارن ولی همین فنی که گفتم با یه خمیر سیلیکون خوب مثل z5 از پس خنک کردن 6600 برمیاد .

پاور هم لیون امروز تخفیف خوبی برای مدل کولر مستر گذاشته : http://lioncomputer.ir/product/7567/%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1+%DA%A9%D9%88%D9%84%D8%B1+%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%B1+600+%D9%88%D8%A7%D8%AA+B600/

خنک کننده رو گفت فعلا نمیخواد.

بله بله! صندلی هم که گفتید آورده، دیدم. قیمتش بدک نبود! قیمت یه دونه از این صندلی ها، پول یه ارتقاء درست و حسابی میشه! ^_^

برای ارتقا این قطعات در سال آینده، چه پاوری پیشنهاد میکنید؟ برای ارتقا در 2 سال آینده، چی؟

دوست گرامی اگه به جای 760 ، R9 270X بگیرین خیلی بهتره ، چون 760 خیلی وقته از رده خارج شده.... :(

این گرافیک، خریداری شده از قبل. (فکر کنم حدود 2 سال پیش)

به هر حال ممنون @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز بودجه ای که میتونم برا کیس بزارم در بهترین حالت 1,650,000 تومان است.

متاسفانه بستن یک کیس به قدری خرج های مختلف داره که بودجه لازم برای خرید gtx 950 نمیمونه.

خوشحال میشم با این بودجه خودتون قطعات مختلفی رو بهم معرفی کنین

با تشکر

اگه میتونین گرایک دست دو بگیرید میتونید با حدود 450 الی 500 تومن gtx950 بگیرین

ولی اگه بخواین آک بگیرین بهتر از gtx750ti گیرتون نمیاد

من خودم 750ti دارم تو بازیهای جدید مخصوصا دایرکس 12 لنگ میزنه ، واسه همین میگم بهتره 950 دست دو بگیرین یا r9 270x

32.jpg

لینک به دیدگاه

سلام. با تشکر @};-

برای ارتقا این قطعات در سال آینده، چه پاوری پیشنهاد میکنید؟ برای ارتقا در 2 سال آینده، چی؟

همون 600 کافیه حتی برای 5 سال آینده

کارت های جدید روز به روز مصرف برقشون داره کمتر میشه و مثلا برای این سیستم اگه گرافیک 1080 هم بزارید همین پاور 600 وات کاملا کافی خواهد بود .

لینک به دیدگاه

همون 600 کافیه حتی برای 5 سال آینده

کارت های جدید روز به روز مصرف برقشون داره کمتر میشه و مثلا برای این سیستم اگه گرافیک 1080 هم بزارید همین پاور 600 وات کاملا کافی خواهد بود .

سلام.

ازش پرسیدم دربارۀ قطعات بهتر با هزینۀ بیشتر، گفت که بهتره رو انتخاب کن. یه جوری باشه دو سال دیگه ارتقا بدم.

الآن من اینا رو در نظر دارم:

Asus Z170 Pro Gaming

(?GP600A-HP) GP650A-UK

Trident Z 2x4GB 3200MHz CL16 DDR4 (x2?)

گرافیک هم که همون GTX 760.

(البته نمیدونم این قطعات، خواهند تونست بازیهای تا دو سال دیگه رو درست و حسابی اجرا کنند یا خیر!)

نظر شما چیه؟

با تشکر @};-

لینک به دیدگاه

من خودم 750ti دارم تو بازیهای جدید مخصوصا دایرکس 12 لنگ میزنه ، واسه همین میگم بهتره 950 دست دو بگیرین یا r9 270x

32.jpg

32.jpg

32.jpg

32.jpg

ممنون از اینکه قطعات انتخابیتونو معرفی کردین

سوالی که برام پیش اومده اینکه سی پی یو انتخاب شده رو در چع حد میدونین؟ ایا کارایی کافی برای بازی های امروزی(نه اینده) داره؟ و سوال دیگر اینکه از کجا میتونم به طور مطمن اقدام به خرید کارت گرافیک دست دوم و در صورت نیاز سی پی یو دست دوم بکنم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از اینکه قطعات انتخابیتونو معرفی کردین

سوالی که برام پیش اومده اینکه سی پی یو انتخاب شده رو در چع حد میدونین؟ ایا کارایی کافی برای بازی های امروزی(نه اینده) داره؟ و سوال دیگر اینکه از کجا میتونم به طور مطمن اقدام به خرید کارت گرافیک دست دوم و در صورت نیاز سی پی یو دست دوم بکنم؟

سی پی یو انتخابی تو رنج خودش عالیه ، واسه بازیهای الان کافیه ، شاید تو بعضی از بازیهایی که سی پی یو بیشتر درگیر میشن یه کمی لگ بده

در کل خوبه ، اگه میخواین خیالتون از بابت سی پی یو راحت بشه باید I5 تهیه کنید

قطعات دست دو از بازارچه همین جا یا انجمن پرشین تولز میتونید تهیه کنید و بهتره از کاربران با امتیاز بالا و سیستم واسطه لیون اقدام به خرید کنید

و حتما فید بک فروشنده هارو بخونید

لینک به دیدگاه

سلام.

ازش پرسیدم دربارۀ قطعات بهتر با هزینۀ بیشتر، گفت که بهتره رو انتخاب کن. یه جوری باشه دو سال دیگه ارتقا بدم.

الآن من اینا رو در نظر دارم:

Asus Z170 Pro Gaming

(?GP600A-HP) GP650A-UK

Trident Z 2x4GB 3200MHz CL16 DDR4 (x2?)

گرافیک هم که همون GTX 760.

(البته نمیدونم این قطعات، خواهند تونست بازیهای تا دو سال دیگه رو درست و حسابی اجرا کنند یا خیر!)

نظر شما چیه؟

با تشکر @};-

اگه بودجه رو افزایش میتونن بدن :

مادربرد همون قبلی : h110 یا b150

پردازنده : 6600

رم همون رم های معمولی با فرکانس 2400 با تایمینگ خوب مثلا همون 14

پاور اضافی اصلا لازم ندارید ( نمیخواید که دوتا کارت پرمصرف با هماستفاده کنید که ) همون 550 یا 600 وات کافیه 

و با مقدار بودجه جدید بهتره گرافیک رو ارتقا بدین : کارت خودتون فکر کنم حدود 500 یا بالاتر ارزش داره ( تو همین سایت چندتا برای فروش گذاشتن ) و گرافیک های جدیدی که دارن میان رو بخرین ، کارت 480 از AMD و 1070 از انویدیا . اگر بودجه به این کارت ها نرسید اشکال نداره کارت های سری 300 از AMD بگیرید که قطعا کاهش قیمت خواهند داشت با ورود کار تهای جدید .

در کل میخوام بگم همون قطعات انتخابی قبلی برای بازی تا چند سال کافی و مناسب هستن و تنها قطعه ای که باید ارتقا بدین گرافیک خواهد بود که اونم صبر کنید موقعی که کارت های جدید اومدن و قیمت ها متعادل شد بخرید . جله ای در خرید کارت گرافیک نداشته باشید 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...