رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

مرسی از پاسخ هر دو عزیز

واسه گیم به همراه مادربورد asus z170-A 

و اینکه قصدم اینه که  در آینده یه رم همین مدل که دوستمون هم موافقه تهیه کنم که دوال چنل بشن Kingston HyperX SAVAGE 8GB 2400Mhz CL12  

و اینکه تا 2666 اورکلاک کنم کینگستون پایداری مناسبی داره آیا ؟

فکر نکنم این مدل اورکلاک پذیری خوبی داشته باشه!

ولی در کل نیازی هم نیست...

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوست عزیز برای گیم میزان تایمینگ رم و فرکانس رم انچنان اهمیتی نداره در مقابل حجم رم! در نتیجه نیازی نیست زیاد مته به خشخاش بگذارید خیلی زیاد تا رم با میزان تایمینگ پایین تر تهیه کنید

تنها پیشنهاد میشه رم رو بصورت پک تهیه بشه تا بصورت دوال چنل روی سیستم کار کنه

Gskill Ripjaws V 8GB 4GBx2 2400Mhz CL15 DDR4

در خصوص عزیزی که منفی داد امیدوارد مشکلشون حل شده باشه با منفی و شب راحت بخوابن :D

مرسی از پاسخ هر دو عزیز

واسه گیم به همراه مادربورد asus z170-A 

و اینکه قصدم اینه که  در آینده یه رم همین مدل که دوستمون هم موافقه تهیه کنم که دوال چنل بشن Kingston HyperX SAVAGE 8GB 2400Mhz CL12  

و اینکه تا 2666 اورکلاک کنم کینگستون پایداری مناسبی داره آیا ؟

اگرچه من عموما پیشنهاد میکنم برای دول چنل اگر از نظر هزینه مشکلی ندارید بصورت پک تهیه کنید تا همجوره هماهنگ باشند حتی از نظر سریال ساخت

اما در هر صورت :)

در خصوص اورکلاک بنده بشخصه این رم رو تست نکردم اما لازم بذکر برای این که تفاوت در کارایی فاحش بشه و قابل لمس بشه برای اورکلاک نیاز هست حداقل 1000-800 روی فرکانس رم افزایش داشته باشید

در عین حال هم برای اورکلاک رم نیاز هست تایمینگ رو گشاد کنید باز بصورت دستی تا رم ست بشه...

درنتجیه بنظر بنده زیاد حرکت جالبی نیست برای گرفتن پرفرمنس بیشتر

اگرچه برای کنجکاوی و پیدا کردن تجربه و کمی اشنا شدن به عرصه اورکلاک و شیطنت در عرصه کامپیوتر کار مناسبی هست.

لینک به دیدگاه

سلام .برای مانیتور با رزولوش 2560*1080 گرافیک پردازنده کافیه یا باید کارت جدا تهیه کرد؟ پردازنده core i5 6500

میشه یه پاور استاندارد معرفی کنید برای این پردازنده

لینک به دیدگاه

سلام .برای مانیتور با رزولوش 2560*1080 گرافیک پردازنده کافیه یا باید کارت جدا تهیه کرد؟ پردازنده core i5 6500

میشه یه پاور استاندارد معرفی کنید برای این پردازنده

برای چه کاری؟

برای کار های عادی، تا رزلوشن 4K و فرکانس 60Hz جواب میده.

ویرایش شده توسط babak1388
لینک به دیدگاه

برای چه کاری؟

برای کار های عادی، تا رزلوشن 4K و فرکانس 60Hz جواب میده.

مثلا برای دیدن فیلم 4k و 8k .

لینک به دیدگاه

-6500 CPU : Intel Core i5 - 6600

Ram : Gskill AEGIS Series 4GB 2400Mhz CL15Single DDR4 2x8

M.B : ASUS B150 PRO GAMING D4 LGA1151 B150 Mainboard

VGA : GTX 1070 asus-msi-giga

H.D.D : W.D 1T Blue 64MB

O.D.D : ASUS 24X DVD-RW Internal Drive

Power : Cooler Master B600 Ver.2 80Plus Power Supply

Case : DeepCool KENDOMEN Ti Case

Monitor : LG 23MP67HQ 23Inch IPS LED

Mouse : TSCO TM2014 Gaming Mouse

Keyboard :A4tech Bloody B328 Gaming Keyboard

قطعات مناسب هم دیگه هستند و همخونی دارند؟!

یدونه اس اس دی هم در آینده میگیرم و رم هم دوتا هشت گیگ از مدلی که بالا گرفتم هست

لینک به دیدگاه

مثلا برای دیدن فیلم 4k و 8k .

در خصوص فیلم مشکلی نداره اما باید مانیتوری با رزولیشن این کیفیت هم داشته باشید تا از کیفیت فیلم لذت کامل و کافی ببرید

اگرچه در این دوره دانلود کردن فیلم با این کیفیت ها کار بسیار سختی هست...

-6500 CPU : Intel Core i5 - 6600

Ram : Gskill AEGIS Series 4GB 2400Mhz CL15Single DDR4 2x8

M.B : ASUS B150 PRO GAMING D4 LGA1151 B150 Mainboard

VGA : GTX 1070 asus-msi-giga

H.D.D : W.D 1T Blue 64MB

O.D.D : ASUS 24X DVD-RW Internal Drive

Power : Cooler Master B600 Ver.2 80Plus Power Supply

Case : DeepCool KENDOMEN Ti Case

Monitor : LG 23MP67HQ 23Inch IPS LED

Mouse : TSCO TM2014 Gaming Mouse

Keyboard :A4tech Bloody B328 Gaming Keyboard

قطعات مناسب هم دیگه هستند و همخونی دارند؟!

یدونه اس اس دی هم در آینده میگیرم و رم هم دوتا هشت گیگ از مدلی که بالا گرفتم هست

قطعات مشکلی ندارند و هماهنگ هستند اگرچه در خصوص Cpu مشخص نیست کدوم مورد مدنظر هست اما در هر دومورد پردازنده برای گرافیک گلوگاه نیست...

تنها در خصوص مانیتور این مدل رو هم مدنظر داشته باشید ASUS VX228H 22inch LED Monitor

زمان پاسخ گویی کمتر و کنتراست بالاتر ...

در خصوص کارت گرافیک هم سری inno3d هم موجود هست که از برند های مطرح در زمینه گرافیک هست

اگرچه در اخر پیشنهاد میشه تا متعادل شدن قیمت ها اندکی صبرکنید

لینک به دیدگاه

در خصوص فیلم مشکلی نداره اما باید مانیتوری با رزولیشن این کیفیت هم داشته باشید تا از کیفیت فیلم لذت کامل و کافی ببرید

اگرچه در این دوره دانلود کردن فیلم با این کیفیت ها کار بسیار سختی هست...

قطعات مشکلی ندارند و هماهنگ هستند اگرچه در خصوص Cpu مشخص نیست کدوم مورد مدنظر هست اما در هر دومورد پردازنده برای گرافیک گلوگاه نیست...

تنها در خصوص مانیتور این مدل رو هم مدنظر داشته باشید ASUS VX228H 22inch LED Monitor

زمان پاسخ گویی کمتر و کنتراست بالاتر ...

در خصوص کارت گرافیک هم سری inno3d هم موجود هست که از برند های مطرح در زمینه گرافیک هست

اگرچه در اخر پیشنهاد میشه تا متعادل شدن قیمت ها اندکی صبرکنید

والا بستگی به موجود بودنش در سایت داره سی پی یو

در مورد مانیتور هم شنیدم ips کیفیت خیلی خوبی داره بخاطر همین انتخاب کردم

و این ایسوس با توجه به پنل از آون مدل الکی بهتره؟!

لینک به دیدگاه

همون مانیتوری که قبلا انتخاب کردی بهتره!

VX228H زاویه دید محدودی داره...

لینک به دیدگاه

در کیفیت پنل های Ips شکی نیست اما مدل معرفی شده دارای زمان پاسخ گویی پایین تری هست که باعث میشه در گیم راحت تر باشید

اگرچه اگر کیفیت تصاویر براتون مهم تر هست همون مدل Lg مناسب هست

لینک به دیدگاه

سلام

پنج شنبه میخوام برم قطعات زیر رو بخرم

لطفا نطرتون رو بگین که قطعات هماهنگ و مچ هستن

اگه تغییری لازم داره بگین

CPU Intel Core-i5 6600 box

MB Asus B150 Pro Gaming Aura

PSU Cooler Master V650 Gold

RAM Corsair Vengeance LPX 8GB 2400 CL16

در خصوص رم یه مدل کینگستون هم هست cl12 2400 اون چطوره؟باکیفیت هست؟

قطعاتی که دارم:

Case Raid Max Scorpio V

HDD Seagate 1TB Barccuda

گرافيك هم Asus Strix 480 یا 1060 میگیرم آینده

به نظرتون غیر از لیون از کجا تهیه کنم قطعات رو تو بازار(تهران)؟

مرسی

لینک به دیدگاه

سلام این خنک کننده تو این کسی جا میشه .

COOLER MASTER HYPER 212 EVO RR-212E-20PK-R2 CPU COOLER

GREEN X2 JAGUAR CASE

لینک به دیدگاه

سلام

خواستم بپرسم مین giga-h55-s2v تا چند clock rate ساپورت میکنه واسه ارتقا رم ؟

لینک به دیدگاه

سلام

خواستم بپرسم مین giga-h55-s2v تا چند clock rate ساپورت میکنه واسه ارتقا رم ؟

منظورتون فرکانس رم هست دیگه؟

این برد تا 8 گیگ و 2200MHz رو ساپورت میکنه ولی بنظر من 2 تا 4 گیگ باس 1600 بخرید کاملا کافی هست!(حتی چون رم قبلی شما 1333 هست، یه رم 4 گیگ باس 1333 پیدا کنی خیلی بهترم میشه)

لینک به دیدگاه

آقا بابک دمت گرم که تند تند جواب مارو میدی. من دو تا رم دو دارم میخوام کلا عوضشون کنم اینو جاش بذارم :

رم کروشیال Ballistix Sport XT 8GB 1866MHz CL10 DDR3

نظر شما چیه ؟

لینک به دیدگاه

آقا بابک دمت گرم که تند تند جواب مارو میدی. من دو تا رم دو دارم میخوام کلا عوضشون کنم اینو جاش بذارم :

رم کروشیال Ballistix Sport XT 8GB 1866MHz CL10 DDR3

نظر شما چیه ؟

نه، فکر کنم نمیتونی ماژول هایی بیشتر از 4 گیگ استفاده کنی.

یعنی باید 2 تا 4 گیگ بخری.

و اینکه فرکانس بالاتر از 1333 بصورت پیش فرض برات کارایی نخواهد داشت (چون پردازندت حداکثر 1333 رو پشتیبانی میکنه)

پس عملا رم 1600 با 1866 هیچ فرقی برات نخواهد داشت!

2 تا AData Premier Series 4GB 1600Mhz بگیر.

دونه ای 65 تومنه.

این خوبیش اینه که این رم LV هست و اگه خواستی کلا پلتفرم رو عوض کنی و از سری 6000 بخری، میتونی مادربوردی انتخاب کنی که این رم هارو هم ساپورت کنه.

در حالی که رم های معمولی رو نمیتونی تو سری 6000 استفاده کنی...

لینک به دیدگاه

با سلام و خسسته نباشید

من میخوام یه کیس بین 1.700.000 تا 2.000.000 تومن ببندم

من بیشتر کار هام اجرای تعدادی زیادی برنامه به صورت همزمان و فتوشاپ هست

می دانم برای کارت فتوشاپ و طراحی این بودجه تازه کار ادمو را میندازه ولی همین قدر برا خریدن سیستم بودجه دارم

قطعاتی که خودم در نظر دارم بخرم به این صورت هست :

ASUS B150 PRO GAMING D4 LGA1151 B150 Mainboard

http://lioncomputer.ir/product/8666/%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF+%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3+B150+PRO+GAMING+D4/

قیمت 440 هزار تومان

cpu : core i 3 6100

http://ark.intel.com/products/90729/Intel-Core-i3-6100-Processor-3M-Cache-3_70-GHz

قیمت حدودا 380 هزار تومان

Corsair Vengeance LPX 8GB 2666MHz CL16 DDR4

http://lioncomputer.ir/product/6718/%D8%B1%D9%85+%DA%A9%D9%88%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%B1+Vengeance+LPX+8GB+2666MHz+CL16+DDR4/

قیمت حدودا 180 هزار تومان

یک هارد SSD  به اندازه 128 گیگ هم میخوام برا برنامه های ضروری و ویندوز استفاده کنم قیمت هم نهایتا تا 200 میتونم هزینه کنم ولی من تخصص در مورد این هارد ها ندارم و هر قدر مقایسه میکنم فرقشو نمیبینمونم اکثرشون سرعت کپیش 560 مگ هست پیشنهاد شما چیه؟ چه هاردی بخرم؟ تفاوتشون در قیمت برا چی هست؟

و یه کارت گرافیک که بین 350 الی 550 در نظر دارم و در این مورد زیاد تخصصی نیستم و خودم بیشتر تمایل به GT730 یا GTX750 دارم اگر کارت گرافیک دیگه ای رو صلاح میدونید لطفا بگید

و برا این سیستم چه پاوری رو پیشنهاد میدین؟ قیمتش چند در میاد؟ چون تو شهر ما که تقریبا عقب مونده هست  :D  کسی بیشتر از 60 تومن برا پاور هزینه نمیکنه ولی من تا 130 میتونم برا خرید پاور هزینه کنم

و هارد برا ذخیره اطلاعات از کیس قبلی خودم یک ترابایت دارم و نیاز به خرید هارد ندارم

و فکر میکنم خرید باکس کیس زیاد لازم به هزینه نیست و 50 تومن برا کیس های ویرا بدم کافیه بازم اگه نیازی به خرید باکس گران تر میدونید خوشحال میشم نظرتونو بدید

شغل خودم هم خدمات کامپیوتری هست

یا اگر کلا سیستم و قطعات دیگری رو پیشنهاد میکنید خوشحال میشوم نظرتان را ببینم

با تشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام و خسسته نباشید

من میخوام یه کیس بین 1.700.000 تا 2.000.000 تومن ببندم

من بیشتر کار هام اجرای تعدادی زیادی برنامه به صورت همزمان و فتوشاپ هست

می دانم برای کارت فتوشاپ و طراحی این بودجه تازه کار ادمو را میندازه ولی همین قدر برا خریدن سیستم بودجه دارم

قطعاتی که خودم در نظر دارم بخرم به این صورت هست :

ASUS B150 PRO GAMING D4 LGA1151 B150 Mainboard

http://lioncomputer.ir/product/8666/%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF+%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3+B150+PRO+GAMING+D4/

قیمت 440 هزار تومان

cpu : core i 3 6100

http://ark.intel.com/products/90729/Intel-Core-i3-6100-Processor-3M-Cache-3_70-GHz

قیمت حدودا 380 هزار تومان

Corsair Vengeance LPX 8GB 2666MHz CL16 DDR4

http://lioncomputer.ir/product/6718/%D8%B1%D9%85+%DA%A9%D9%88%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%B1+Vengeance+LPX+8GB+2666MHz+CL16+DDR4/

قیمت حدودا 180 هزار تومان

یک هارد SSD  به اندازه 128 گیگ هم میخوام برا برنامه های ضروری و ویندوز استفاده کنم قیمت هم نهایتا تا 200 میتونم هزینه کنم ولی من تخصص در مورد این هارد ها ندارم و هر قدر مقایسه میکنم فرقشو نمیبینمونم اکثرشون سرعت کپیش 560 مگ هست پیشنهاد شما چیه؟ چه هاردی بخرم؟ تفاوتشون در قیمت برا چی هست؟

و یه کارت گرافیک که بین 350 الی 550 در نظر دارم و در این مورد زیاد تخصصی نیستم و خودم بیشتر تمایل به GT730 یا GTX750 دارم اگر کارت گرافیک دیگه ای رو صلاح میدونید لطفا بگید

و برا این سیستم چه پاوری رو پیشنهاد میدین؟ قیمتش چند در میاد؟ چون تو شهر ما که تقریبا عقب مونده هست  :D  کسی بیشتر از 60 تومن برا پاور هزینه نمیکنه ولی من تا 130 میتونم برا خرید پاور هزینه کنم

و هارد برا ذخیره اطلاعات از کیس قبلی خودم یک ترابایت دارم و نیاز به خرید هارد ندارم

و فکر میکنم خرید باکس کیس زیاد لازم به هزینه نیست و 50 تومن برا کیس های ویرا بدم کافیه بازم اگه نیازی به خرید باکس گران تر میدونید خوشحال میشم نظرتونو بدید

شغل خودم هم خدمات کامپیوتری هست

یا اگر کلا سیستم و قطعات دیگری رو پیشنهاد میکنید خوشحال میشوم نظرتان را ببینم

با تشکر

شما اگه نمیخوای بازی کنی نیازی به گرافیک مجزا نداری و گرافیک مجتمع پردازنده براحتی جوابگو خواهد بود

و نیازی به برد گیمینگ نداری و خرج اضافی هستش با بودجه شما حتی اگه بخواین بازی هم بکنین

شما مشخص بکنین بازی هم میکنین یانه و مانیتور هم میخواین یا نه ؟ سیستم پیشنهاد بدم

لینک به دیدگاه

شما اگه نمیخوای بازی کنی نیازی به گرافیک مجزا نداری و گرافیک مجتمع پردازنده براحتی جوابگو خواهد بود

و نیازی به برد گیمینگ نداری و خرج اضافی هستش با بودجه شما حتی اگه بخواین بازی هم بکنین

شما مشخص بکنین بازی هم میکنین یانه و مانیتور هم میخواین یا نه ؟ سیستم پیشنهاد بدم

نه داداش مانیتور دارم بازی زیاد انجام نمیدم ولی امور گرافیکی انجام میدم و تقریبا همیشه در حین کار یکی دو تا فیلم هم بازه

علت خرید اون مادربورد این هست که ارزان ترین مادربورد ddr4 رو که پیدا کردم اینه و چون یک مقایسه ای با رم های DDR4-DDR3 داشتم متوجه شدم که گاهی اوقات رم های نسل جدید ارزون تر هم در میاد و اگه الان هم ارزون در نیاد یکی دو سال دیگه شاید رم های نسل سوم از نسل چهارم گرون تر هم در بیاد

در کل میخوام با خرید این مادربورد آینده سازی کنم و دیگه یکی دو سال دیگه نگم ای کاش مادربوردم DDR4 بود

گیم هم انجام میدم ولی زیاد گیم های امروزی انجام نمیدم برا مشغولیت گاهی GTA5- IGI2-CAL of 4  جنگهای صلیبی - گیم های از پیش و پا افتاده انجام میدم زیاد گیمر نیستم

بعد در نوشتن رم اشتباه شد قصد خرید این رم برا سیستم دارم

Crucial Ballistix Sport LT 8GB 4GBx2 2400Mhz CL16 DDR4

http://lioncomputer.ir/product/8517/%D8%B1%D9%85+%DA%A9%D8%B1%D9%88%D8%B4%DB%8C%D8%A7%D9%84+Ballistix+Sport+LT+8GB+4GBx2+2400Mhz+CL16/

لینک به دیدگاه

نه داداش مانیتور دارم بازی زیاد انجام نمیدم ولی امور گرافیکی انجام میدم و تقریبا همیشه در حین کار یکی دو تا فیلم هم بازه

علت خرید اون مادربورد این هست که ارزان ترین مادربورد ddr4 رو که پیدا کردم اینه و چون یک مقایسه ای با رم های DDR4-DDR3 داشتم متوجه شدم که گاهی اوقات رم های نسل جدید ارزون تر هم در میاد و اگه الان هم ارزون در نیاد یکی دو سال دیگه شاید رم های نسل سوم از نسل چهارم گرون تر هم در بیاد

در کل میخوام با خرید این مادربورد آینده سازی کنم و دیگه یکی دو سال دیگه نگم ای کاش مادربوردم DDR4 بود

گیم هم انجام میدم ولی زیاد گیم های امروزی انجام نمیدم برا مشغولیت گاهی GTA5- IGI2-CAL of 4  جنگهای صلیبی - گیم های از پیش و پا افتاده انجام میدم زیاد گیمر نیستم

http://lioncomputer.ir/product/8517/%D8%B1%D9%85+%DA%A9%D8%B1%D9%88%D8%B4%DB%8C%D8%A7%D9%84+Ballistix+Sport+LT+8GB+4GBx2+2400Mhz+CL16/

1:برد H110 بگیرید که نسخه DDR4 از ایسوس280 تومنه.

2:رم 2666 بکارتون نمیاد تو پردازنده بیشتر از 2133 ساپورت نمیکنه!

3:گرافیک برای کار های گرافیکی به هیچ عنوان نیاز نیست. برای بازی هایی مثل جنگ های صلیبی هم همچنین!

بنظر من یه پردازنده I5-6400 بگیرید به همراه یک برد h110 و 8 گیگ رم ddr4 و یک SSD 250 گیگ و یک پاور گرین 450 وات UK 

Gskill AEGIS Series 8GB 2400Mhz CL15 حدود 135 تومن

ASUS H110-Plus حدود 280 تومن

GREEN GP450A-UK 80Plus Gold حدود 200 تومن

Intel® Core™ i5-6400 حدود 580 تومن

Kingston SSDnow V300 240GB حدود 245 تومن

هزینه اینا حدود 1450 تومن میشه!

که بعدا هم میتونی یه Zotac GTX 750 Ti 2GB GDDR5 بخری که 470 تومنه (که بازم میگم چندان نیازی بهش نداری)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب بازیهای که گفتین با گرافیک آنبرد اینتل براحتی انجام میشه که به گفته خود اینتل 50 درصد از جیفورس 630 قویتره

رم 16 گیگ با ssd 250 گیگ که مشکلی در آینده هم نخواهید داشت

سی پی یو هم قدرتمنده نیازی به تعریف نداره ، پاور خوبی براتون گذاشتم که اگه بعدا خواستین گرافیک اضافه کنین براحتی جوابگو خواهد بود گرافیک های 950 و 960

برد چون لیون موجودی نداشت از یه سایت دیگه براتون لینک میزارم

اینا شد 1775 + کیس معمولی + فن واسه خروجی هوای گرم اگه شد دوتا بهتر حدود 1850

لینک برد : http://meghdadit.com/product/6942/asus-h110m-c-lga-1151-motherboard/%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3-%D9%85%D8%AF%D9%84-%D8%A7%DA%86-110-%D8%A7%D9%85-%D8%B3%DB%8C-/

بازم اگه خواستین میشه قطعات پایین تری گرفت و تو بودجه صرفه جویی کرد مثل ssd 120 گیگ ، پاور 300 وات و رم 8 گیگ ، ولی در کل توصیه نمیکنم چون اختلاف قیمتی ندارن و تو آینده شاید دچار مشکل بشین

1.jpg

ویرایش شده توسط StarKilleR
لینک به دیدگاه

خوب بازیهای که گفتین با گرافیک آنبرد اینتل براحتی انجام میشه که به گفته خود اینتل 50 درصد از جیفورس 630 قویتره

رم 16 گیگ با ssd 250 گیگ که مشکلی در آینده هم نخواهید داشت

سی پی یو هم قدرتمنده نیازی به تعریف نداره ، پاور خوبی براتون گذاشتم که اگه بعدا خواستین گرافیک اضافه کنین براحتی جوابگو خواهد بود گرافیک های 950 و 960

برد چون لیون موجودی نداشت از یه سایت دیگه براتون لینک میزارم

اینا شد 1775 + کیس معمولی + فن واسه خروجی هوای گرم اگه شد دوتا بهتر حدود 1850

لینک برد : http://meghdadit.com/product/6942/asus-h110m-c-lga-1151-motherboard/%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3-%D9%85%D8%AF%D9%84-%D8%A7%DA%86-110-%D8%A7%D9%85-%D8%B3%DB%8C-/

بازم اگه خواستین میشه قطعات پایین تری گرفت و تو بودجه صرفه جویی کرد مثل ssd 120 گیگ ، پاور 300 وات و رم 8 گیگ ، ولی در کل توصیه نمیکنم چون اختلاف قیمتی ندارن و تو آینده شاید دچار مشکل بشین

1.jpg

داداش خیلی ممنون از راهنماییت

با معرفی این مادربورد 160 تومن صرفه جویی شد در مادربورد

و همچنین شما گرافیک رو صلاح ندونستید درسته من شاید با این سیستم قدیمی خودم گرافیک سی پی یو های جدید رو ندیدم ولی اگه کارم رو راه میندازه خوبه اینطوری 300 تومن هم اینطوری صرفه جویی میشه

و اینکه داداش به نظر بهتر نیست به جای این رمی که نوشتید این رو رو بخرم

Avexir Core Series 16GB 4X4GB 2666Mhz CL15 DDR4

http://lioncomputer.ir/product/5550/%D8%B1%D9%85+%D8%A7%D9%88%DA%A9%D8%B3%DB%8C%D8%B1+Core+Series+16GB+4X4GB+2666Mhz+CL15+DDR4/#prettyPhoto

چون همینطوری که قبلا گفتم برنامه های در حال اجرای من گاهی اوقات خیلی زیاده

همین الانم یه 30 تا تب تو کروم و 20 تا تب تو موزیلا و فتوشاپ هم بازه و همینطور بلو استاکس هم بازه برا من فکر کنم سرعت رم ( دو کاناله ) و ظرفیت رم خیلی مهم باشه

دوستان تا جایی که من یه چیز جدید شنیدم فکر کنم به نام reid همون که چند تا هارد رو یکی میکنی

به نظرتون 2 تا هارد 120 به جای یک هارد 250 بگیرم و 2 تا هارد رو یه درایور بسازم اینطوری سرعت بارگذاری از هارد بالا میره؟

لینک به دیدگاه

داداش خیلی ممنون از راهنماییت

با معرفی این مادربورد 160 تومن صرفه جویی شد در مادربورد

و همچنین شما گرافیک رو صلاح ندونستید درسته من شاید با این سیستم قدیمی خودم گرافیک سی پی یو های جدید رو ندیدم ولی اگه کارم رو راه میندازه خوبه اینطوری 300 تومن هم اینطوری صرفه جویی میشه

و اینکه داداش به نظر بهتر نیست به جای این رمی که نوشتید این رو رو بخرم

Avexir Core Series 16GB 4X4GB 2666Mhz CL15 DDR4

http://lioncomputer.ir/product/5550/%D8%B1%D9%85+%D8%A7%D9%88%DA%A9%D8%B3%DB%8C%D8%B1+Core+Series+16GB+4X4GB+2666Mhz+CL15+DDR4/#prettyPhoto

چون همینطوری که قبلا گفتم برنامه های در حال اجرای من گاهی اوقات خیلی زیاده

همین الانم یه 30 تا تب تو کروم و 20 تا تب تو موزیلا و فتوشاپ هم بازه و همینطور بلو استاکس هم بازه برا من فکر کنم سرعت رم ( دو کاناله ) و ظرفیت رم خیلی مهم باشه

دوستان تا جایی که من یه چیز جدید شنیدم فکر کنم به نام reid همون که چند تا هارد رو یکی میکنی

به نظرتون 2 تا هارد 120 به جای یک هارد 250 بگیرم و 2 تا هارد رو یه درایور بسازم اینطوری سرعت بارگذاری از هارد بالا میره؟

1: رم با فرکانس 2666 بدردت نمیخوره!

2:مادربورد فقط 2 تا اسلات رم داره! باد 2 تا 8 گیگ باس 2133 یا 2400 بگیرید.

3:رید عملا بیهوده هست! یک SSD بقدری قدرت داره که شما به هیچ عنوان نیازی به رید نداشته باشید.(رید مشکلات مخصوص خودش رو هم داره)

4:SSD هارد نیست!

لینک به دیدگاه

1: رم با فرکانس 2666 بدردت نمیخوره!

2:مادربورد فقط 2 تا اسلات رم داره! باد 2 تا 8 گیگ باس 2133 یا 2400 بگیرید.

3:رید عملا بیهوده هست! یک SSD بقدری قدرت داره که شما به هیچ عنوان نیازی به رید نداشته باشید.(رید مشکلات مخصوص خودش رو هم داره)

4:SSD هارد نیست!

رم 2666 با 2133 زیاد تاوت قیمتی ندارن فکر کنم نهایتا 40 تومن دارن درسته که مادربورد تا 2133 استفاده میکنه ولی بعد ها که شاید مادربورد عوض کردم لاقل دیگه میدونم رمم تا 2666 میره

بعدشم داداش اون محل قرمز رو کاری نمیشه کرد زبونم عادت کرده  :D 

واقعا ممنونم از راهنماییتون الان بنچ مارک هارو نگاه کردم گرافیک مجتمع پردازنده خودش از 730 بهتر کار میکنه

یه سوال دیگه دارم و دیگه خلاص

مثلا من از گرافیک آنبرد استفاده میکنم آیا همزمان از گرافیک سی پی یو هم استفاده میشه؟

و دومن اگه یه روزی کارت گرافیک خریدم و از کارت گرافیک استفاده کردم آیا مجتمع پ گرافیکی پردازنده که همزمان کار میکنه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...