رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

بنده قصد خرید یه کارت گرافیک sapphire r9 290 دارم .

بودجم محدوده

قبلا از دوستان پرسیدم که میشه از این Power TP650W Tsco استفاده کرد که گفتن ضعیفه و نمیشه

اما الان یه پاور 1100 وات پیدا کردم اسمش فکر کنم next باشه الان سوالم اینه این جواب میده وصل کنم؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود

مبارک باشه ایمان جان.بودجتون کاملا مناسب هست دوست عزیز.فکر میکنم این بودجه رو فقط برای همین قطعات داخل کیس در نظر دارید و سایر قطعات رو دارید .درسته؟؟ قطاتی رو که انتخاب نمودید قطعات خیلی خوبین .البته مادربردتون Ddr2 ساپورت هست و شما قصد خرید Dd3 هم الان یا در آینده دارید یا خیر .؟ به نظر شخصی خودم Asus Maximus Extreme

انتخاب بهتری میتونست باشه که فکر میکنم الان دیگه موجود نباشه و البته هر دو مادربرد کراس فایر ساپورتند ولی اکستریم DDr3 ساپورت هست و هر دو هم مبتنی بر X38 هستند. استفادتون به طور کلی بیشتر چیاست؟؟از کارت گرافیک بیشتر برای بازی استفاده میکنید یا کارهای گرافیکی ؟؟ رم رو من 4 گیگ پیشنهاد میکنم.و باس 1066 هم به نسبت قیمت بهتری رو داره و همین برندی رو هم که انتخاب کردید برند نسبتا خوبیه. تا آخر این ماه هم فکر میکنم قیمتها هم باید تا حدی با توجه به تعطیلی بازار کامپیوتر قیمتهای تثبیت شده ای باشند و جناب حسینی هم احتمال زیاد تا اونموقع تشریف میارند.

موفق باشید

به نظر منم کمی صبر کنین

لینک به دیدگاه

بنده قصد خرید یه کارت گرافیک sapphire r9 290 دارم .

بودجم محدوده

قبلا از دوستان پرسیدم که میشه از این Power TP650W Tsco استفاده کرد که گفتن ضعیفه و نمیشه

اما الان یه پاور 1100 وات پیدا کردم اسمش فکر کنم next باشه الان سوالم اینه این جواب میده وصل کنم؟

خیر دوست گرامی. به هیچ وجه.

این پاور مطمئنا توان واقعیش 1100 نیست و بعیده حتی 300 وات باشه.

شما حتما باید پاور رو از برندهای معتبر مثل Green, Corsair,... و بالای 650 وات  تهیه کنین و گرنه سیستمتون میره رو هوا. (*)

ویرایش شده توسط Hossein.EF
لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان من  بازار زیر رو کردم  مین برد Gigabyte ga-h 110 m-s2hp پیدا نکردم و اونی که فروشندگان دارن  Gigabyte ga-h 110 m-s2ph  هست که گزینه مناسبی نیست تو نام گذاری فرق جزیی دارن ولی از نظر تکنیکی تو دو کلاس متفاوت هستن

این برد اصلا وارد شده ؟ و اینکه اگر هست از کجا میشه تهیه کرد ؟

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان من  بازار زیر رو کردم  مین برد Gigabyte ga-h 110 m-s2hp پیدا نکردم و اونی که فروشندگان دارن  Gigabyte ga-h 110 m-s2ph  هست که گزینه مناسبی نیست تو نام گذاری فرق جزیی دارن ولی از نظر تکنیکی تو دو کلاس متفاوت هستن

این برد اصلا وارد شده ؟ و اینکه اگر هست از کجا میشه تهیه کرد ؟

تو دوتا کلاس متفاوت نیستند بلکی یکی DDR4 هست و اون یکی DDR3L

در خصوص موجود بودن هست

http://....ir/mb-gigabyte-ga-h110m-s2hp#yt_tab_products3

اما فکر کنم زیاد در بازار نیست

با لیون تماس بگیرید جویا بشید ببینید ایا موجود دارند یا می تونند براتون تهیه کنند

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان

قصد خرید سیستم برای یک شبیه ساز دارم (p3d). خیلی بیشتر به CPU وابستش تا گرافیک

متاسفانه کسانی که توی شیراز توی این بازار هستن فقط دلال هستن به نظر من و تخصصی نمیتونن نظر بدن

پس ممنون میشم کمک کنین

بودجه هم فعلا حداکثر 4 هست. بعدا قراره به مرور زمان رم و  128 ssd و2tb hdd اضافه بشه

------------

Asus - ASUS Z170-A

INTEL - INTEL CPU BOX - CORE I7 6700K

ASUS TURBO GTX970 4GB DDR5 OC EDITION

Transcend 128GB SSD MTS800 M.2

GEIL PRISTINE CL16 8GB DDR4 2400

Coolermaster Elite Power 550W

Coolermaster evo212

کیسم هر چی شد xD

-----------
حالا سوالام :wacko:

1_نظر کلیتون در مورد انتخاب هام

2_مهمترین سوال انتخاب بین 6600K و 6700K هست 
شبیه ساز از Hyper threading و Directx 12 پشتیبانی نمیکنه ! . و جوری که چند جا خوندم تنها تفاوت این دو cpu توی هسته های مجازیشون هست . در نتیجه  6700k به نسبت قیمتش تفاوت ایجاد نمیکنه !

3_از اونجایی که قرار اورکلاک انجام بشه به نظرتون کولینگ مناسب هست ؟ اور قراره تا 4.5 انجام بشه.

4_درمورد ssd مطمئن نیستم ! تاثیرش فقط توی لودینگ هست یا توی پرفورمنس نهایی هم تاثیر داره ؟ اگر ویندوز روی hdd باشه و شبیه ساز روی ssd همون تاثیر رو خواهد داشت ؟

5_پاور کافی هست ؟  میشه  کم قدرت ترانتخاب کرد ؟

6_آخرین سوال اینکه سیستم فعلی (امضا) رو حدودا چند میشه فروخت ؟

ممنون از همه 
ویرایش شده توسط arash2731
لینک به دیدگاه

خوب بالاخره msi gaming x GTX1070 پیدا کردم فقط مشکل پاور هست چند وات مناسبه ؟

لینک به دیدگاه

ببخشید سیستم عالی تا 7 تومان برای گیمینگ میتونید پشنهاد بدید ، ممنون میشم 

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان

قصد خرید سیستم برای یک شبیه ساز دارم (p3d). خیلی بیشتر به CPU وابستش تا گرافیک

متاسفانه کسانی که توی شیراز توی این بازار هستن فقط دلال هستن به نظر من و تخصصی نمیتونن نظر بدن

پس ممنون میشم کمک کنین

بودجه هم فعلا حداکثر 4 هست. بعدا قراره به مرور زمان رم و  128 ssd و2tb hdd اضافه بشه

------------

Asus - ASUS Z170-A

INTEL - INTEL CPU BOX - CORE I7 6700K

ASUS TURBO GTX970 4GB DDR5 OC EDITION

Transcend 128GB SSD MTS800 M.2

GEIL PRISTINE CL16 8GB DDR4 2400

Coolermaster Elite Power 550W

Coolermaster evo212

کیسم هر چی شد xD

-----------
حالا سوالام :wacko:

1_نظر کلیتون در مورد انتخاب هام

2_مهمترین سوال انتخاب بین 6600K و 6700K هست 
شبیه ساز از Hyper threading و Directx 12 پشتیبانی نمیکنه ! . و جوری که چند جا خوندم تنها تفاوت این دو cpu توی هسته های مجازیشون هست . در نتیجه  6700k به نسبت قیمتش تفاوت ایجاد نمیکنه !

3_از اونجایی که قرار اورکلاک انجام بشه به نظرتون کولینگ مناسب هست ؟ اور قراره تا 4.5 انجام بشه.

4_درمورد ssd مطمئن نیستم ! تاثیرش فقط توی لودینگ هست یا توی پرفورمنس نهایی هم تاثیر داره ؟ اگر ویندوز روی hdd باشه و شبیه ساز روی ssd همون تاثیر رو خواهد داشت ؟

5_پاور کافی هست ؟  میشه  کم قدرت ترانتخاب کرد ؟

6_آخرین سوال اینکه سیستم فعلی (امضا) رو حدودا چند میشه فروخت ؟

ممنون از همه 

GIGABYTE Z170-D3H LGA1151 Z170 Mainboard

Green GLACIER 240 GLC240-A AiO Liquid Cooler

Intel® Core™ i5-6600K Skylake Processor

Gskill Ripjaws V 8GB 4GBx2 2400Mhz CL15 DDR4

Samsung 850 EVO 120GB SATA3

ASUS R9 390X DCII 8GB GDDR5

DeepCool DUKASE White

EVGA 650 GQ 80Plus Gold Power Supply

WD Blue 1TB 64MB Buffer HDD

مجموع 4.091

در اخر پیشنهاد میشه گرافیک رو به صورت دست دوم تهیه کنید و یا در صورتی که مادربرد رده بالاتری مدنظر هست  صبرکنید و Rx480 یا 1060 تهیه بشه برای کاهش هزینه و هزینه مانده روی مادربرد بکنید

خوب بالاخره msi gaming x GTX1070 پیدا کردم فقط مشکل پاور هست چند وات مناسبه ؟

EVGA 600B 80Plus Bronze Power Supply

GREEN GP550A-UK 80Plus Gold PSU

این موارد پیشنهاد میشه

ببخشید سیستم عالی تا 7 تومان برای گیمینگ میتونید پشنهاد بدید ، ممنون میشم 

سیستم منظورتون همراه با مانیتور هست یا تنها کیس؟

لینک به دیدگاه

GIGABYTE Z170-D3H LGA1151 Z170 Mainboard

Green GLACIER 240 GLC240-A AiO Liquid Cooler

Intel® Core™ i5-6600K Skylake Processor

Gskill Ripjaws V 8GB 4GBx2 2400Mhz CL15 DDR4

Samsung 850 EVO 120GB SATA3

ASUS R9 390X DCII 8GB GDDR5

DeepCool DUKASE White

EVGA 650 GQ 80Plus Gold Power Supply

مجموع 4.091

در اخر پیشنهاد میشه گرافیک رو به صورت دست دوم تهیه کنید و یا در صورتی که مادربرد رده بالاتری مدنظر هست  صبرکنید و Rx480 یا 1060 تهیه بشه برای کاهش هزینه و هزینه مانده روی مادربرد بکنید

EVGA 600B 80Plus Bronze Power Supply

GREEN GP550A-UK 80Plus Gold PSU

این موارد پیشنهاد میشه

سیستم منظورتون همراه با مانیتور هست یا تنها کیس؟

مانیتور خودم رو تو این تاپیک گفتم 

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=62604

اگر نیاز باشه عوض میکنم 

لینک به دیدگاه

درود

دوستان من یه سیستم گیمینگ دارم برمیدارم تا 3 میلیون. سی پی یو رو به خاطر اینکه فعلا بودجم محدوده و قیمتا هم جدیدا رفته بالا i3 6100 انتخاب کردم چون تو گیمینگ با اینکه قیمتش پایینه ولی عالی عمل میکنه

کارت گرافیک هم احتمالا rx 480 بردارم. میخوام برد رو gigabyte z170x-gaming3 بردارم، چون احتمالا در اینده یه 480 دیگه بخرم واسه کراسفایر و یا sli کنم و سی پیو رو هم ارتقا بدم.

و واسه این نیازه که بردی بردارم که از sli و کراسفایر پشتیبانی کنه. حالا سوالم اینه که ایا 6100 با این برد گلوگاه نمیشه؟ میتونم با خیال راحت این ترکیبو بخرم تا زمانی که ارتقا بدم؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان لطفا این قطعات رو با جمع مبلغ 2 میلیون بگید چی بردارم برای یک نفر میخوام سیستم جمع کنم :

مادربورد ، سی پی یو ، رم ، پاور

لطفا از سری 1151 باشه خودش خیلی اصرار داره ...ممنون

لینک به دیدگاه

سلام لطفا قطعاتی منطبق با گرافیک GTX 950 XTREME رو به من معرفی کنید قطعاتی که من انتخاب کردم :

Geil Pristine Series 8GB 2133Mhz DDR4
ASUS H110M-C LGA1151 H110 Mainboard
Intel Skylake Core i5-6500 CPU
اما اگر امکان استفاده از این کارت با مشخصات پایین تر هست لطفا راهنمایی بفرمایید پاور هم نمیدونم چند وات نیاز هست سپاس

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
ویرایش

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

در حال حاضر این سیستم مد نظرم هست ممنون میشم راهنمایی کنید. بین گرافیک gtx 950 xtreme و gtx 950 strix کدام را پیشنهاد میدهید؟؟؟؟؟؟؟؟؟ سپاس
ikmc_system_thumb.png

ویرایش شده توسط farbehar1
لینک به دیدگاه

سلام لطفا قطعاتی منطبق با گرافیک

GTX 950 XTREME

http://lioncomputer.ir/index.php?do=product&id=6602&start=10'>

رو به من معرفی کنید قطعاتی که من انتخاب کردم :

Geil Pristine Series 8GB 2133Mhz DDR4

ASUS H110M-C LGA1151 H110 Mainboard

Intel Skylake Core i5-6500 CPU

اما اگر امکان استفاده از این کارت با مشخصات پایین تر هست لطفا راهنمایی بفرمایید پاور هم نمیدونم چند وات نیاز هست سپاس

عالیه، فقط برای کاهش هزینه میتونید i3 بردارید

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

عالیه، فقط برای کاهش هزینه میتونید i3 بردارید

Sent from my D5503

سپاس 

بله ویرایش کردم 

فقط الان 3 چیز رو نمیدونم 

پاور چند وات ؟(که این گرافیک 8 پین نیاز داره) و فن برای سی پی یو و اینکه  بین گرافیک gtx 950 xtreme و gtx 950 strix کدام را پیشنهاد میدهید؟؟؟؟؟؟؟؟؟ سپاس

یک مورد دیگه اینکه سایت game-debate.com مادر بورد رو از لحاظ کامپتیبیلی 5 میده ×_×

لینک به دیدگاه

سپاس

بله ویرایش کردم

فقط الان 3 چیز رو نمیدونم

پاور چند وات ؟(که این گرافیک 8 پین نیاز داره) و فن برای سی پی یو و اینکه

بین گرافیک gtx 950 xtreme و gtx 950 strix کدام را پیشنهاد میدهید؟؟؟؟؟؟؟؟؟ سپاس

یک مورد دیگه اینکه سایت game-debate.com مادر بورد رو از لحاظ کامپتیبیلی 5 میده ×_×

Xterme تا اونجایی که اطلاع دارم واتر کولینگ باید باشه و تا خرخره اور شده پس xterme رو انتخاب میکنیم.

این سیستم با 400 وات پاور کار میکنه ولی شما یه 500 بگیر.

مدل پیشنهادی من: vs550 corsair با قیمت 200-220 تومان

اون بحث compatibility هم زیاد بهش فکر نکنید چون مهم نیس، به سیستم امضا من یه نگاه بندازین متوجه میشید [emoji5]

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

سلام دوستان لطفا این قطعات رو با جمع مبلغ 2 میلیون بگید چی بردارم برای یک نفر میخوام سیستم جمع کنم :

از دوستان کسی راهنمایی نمی کنه

خودم یک سری قطعات انتخاب کردم ولی توی مادربورد و رم موندم ...

اگر محبت کنید برای این چهار قطعه یعنی مادربورد ، سی پی یو ، رم ، پاور تا مبلغ 2 میلیون سیستم معرفی کنید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

سلام بر دوستان عزیز و ارج مند سیستم فعلی من

1:ASUS Maximus VII Ranger LGA1150 Z97 MB

2:cpu 4460 i5

3:WD Blue 3TB 64MB Buffer HDD

4:Gskill Phoenix FTL SATA3 SSD - 240GB

5:rx 480 asus strix oC 8 gb

6:Green GLACIER 240 GLC240-A AiO Liquid Cooler

7: power 650 green مدل دقیق نمیدونم گولد هست فک کنم

8:case green viper +3

9:ram ham 8gb 1600

یه مقدار پول دستم امده میخواستم یتغیر بدم تو سیستمم مادر برد سی پی یو رو عوض کنم

می خوام جوری خرج کkم که پشیمون نشم چون سر مادربورد بینهایت پشون هستم قدیمی هست و دی دی ار 4 هم ساپورت نمیکنه

قطعه مورد نظر خودم

MSI 990FXA GAMING AM3+ 990FX Mainboard

AMD FX-9590 AM3+ Processor

یا صبر کرن برای سری جدید سی پی یو و بطبع مادربرد جدید برای سری cpU zen AMD

کاربورد سیستم بنده گیم هست

دوستان اگر نظر خاصی نسبت به تغیر سیستم بنده دارم بگن که اشتباه قبلی تکرار نشه

لینک به دیدگاه

سلام بر دوستان عزیز و ارج مند سیستم فعلی من

1:ASUS Maximus VII Ranger LGA1150 Z97 MB

2:cpu 4460 i5

3:WD Blue 3TB 64MB Buffer HDD

4:Gskill Phoenix FTL SATA3 SSD - 240GB

5:rx 480 asus strix oC 8 gb

6:Green GLACIER 240 GLC240-A AiO Liquid Cooler

7: power 650 green مدل دقیق نمیدونم گولد هست فک کنم

8:case green viper +3

9:ram ham 8gb 1600

یه مقدار پول دستم امده میخواستم یتغیر بدم تو سیستمم مادر برد سی پی یو رو عوض کنم

می خوام جوری خرج کkم که پشیمون نشم چون سر مادربورد بینهایت پشون هستم قدیمی هست و دی دی ار 4 هم ساپورت نمیکنه

قطعه مورد نظر خودم

MSI 990FXA GAMING AM3+ 990FX Mainboard

AMD FX-9590 AM3+ Processor

یا صبر کرن برای سری جدید سی پی یو و بطبع مادربرد جدید برای سری cpU zen AMD

کاربورد سیستم بنده گیم هست

دوستان اگر نظر خاصی نسبت به تغیر سیستم بنده دارم بگن که اشتباه قبلی تکرار نشه

دارید یه اشتباه بد تر از استباه قبلی مرتکب میشید . به هیچ عنوان سوکت +am3  نگیرید که پشیمون میشید . فقط  و فقط برید سراغ 1151

مقدار هزینه برای ارتقا رو مشخص کنید بهتر میشه کمکتون کرد.

ویرایش شده توسط MamadMedusa
لینک به دیدگاه

Xterme تا اونجایی که اطلاع دارم واتر کولینگ باید باشه و تا خرخره اور شده پس xterme رو انتخاب میکنیم.

اون بحث compatibility هم زیاد بهش فکر نکنید چون مهم نیس، به سیستم امضا من یه نگاه بندازین متوجه میشید [emoji5]

Sent from my D5503

سپاس از شما ، فقط یک سوال از کجا متوجه میشید که پاور 8 پین هست یا خیر

لینک به دیدگاه

از دوستان کسی راهنمایی نمی کنه

خودم یک سری قطعات انتخاب کردم ولی توی مادربورد و رم موندم ...

اگر محبت کنید برای این چهار قطعه یعنی مادربورد ، سی پی یو ، رم ، پاور تا مبلغ 2 میلیون سیستم معرفی کنید ممنون میشم

دوستان بین این مادربورد :

http://lioncomputer.ir/product/8592/GIGABYTE+Z170-Gaming+K3+LGA1151+Z170+Mainboard/

و این مادربورد :

http://lioncomputer.ir/product/7404/ASUS+B150+PRO+GAMING-AURA+LGA1151+B150+Mainboard/

کدوم بهتره

سی پی یو هم که این رو انتخاب کردم :

http://lioncomputer.ir/product/6220/Intel%C2%AE+Core%E2%84%A2+i5-6600+Skylake+Processor/

فقط میمونه رم و پاور لطفا راهنمایی بفرمائید تا نخوام یه تاپیک جداگانه بزنم ...

راستی ماردبورد مورد دیگه ای که شرایط بهتری داشته باشه و مقرون به صرفه تر باشه و بازدهی بهتری داشته باشه هم معرفی کنید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

Sent from my D5503

xtreme ها دو نوع هستند

1-مدل های windforce  که همون کولر های بادی هستند مثل این

http://lioncomputer.ir/product/7182/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA+%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9+%DA%AF%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AA+GTX+980+Ti++XTREME/

2-مدل های waterforce که واتر کولر هستند

http://lioncomputer.ir/product/7706/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA+%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9+%DA%AF%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AA+980+%D8%AA%DB%8C+%D8%A7%DB%8C+%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%85+%DA%AF%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%86%DA%AF+%D9%88%D8%A7%D8%AA%D8%B1%D9%81%D9%88%D8%B1%D8%B3/

البته یه سری کارت گرافیک هایی هم هستند که به صورت Hybrid کار میکنند و از واتر کولر و ایر کولر به طور همزمان استفاده میکنند مثل این

http://lioncomputer.ir/product/6584/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA+%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9+evga+GTX+980+Ti+hybird/

لینک به دیدگاه

دوستان بین این مادربورد :

http://lioncomputer.ir/product/8592/GIGABYTE+Z170-Gaming+K3+LGA1151+Z170+Mainboard/

و این مادربورد :

http://lioncomputer.ir/product/7404/ASUS+B150+PRO+GAMING-AURA+LGA1151+B150+Mainboard/

کدوم بهتره

سی پی یو هم که این رو انتخاب کردم :

http://lioncomputer.ir/product/6220/Intel%C2%AE+Core%E2%84%A2+i5-6600+Skylake+Processor/

فقط میمونه رم و پاور لطفا راهنمایی بفرمائید تا نخوام یه تاپیک جداگانه بزنم ...

راستی ماردبورد مورد دیگه ای که شرایط بهتری داشته باشه و مقرون به صرفه تر باشه و بازدهی بهتری داشته باشه هم معرفی کنید ممنون میشم

دوست عزیز کیسی که داری میبندی قیمتش میره بالای دو تومن 

من دارم اینو میبندم یه نگاهی بنداز 

4lnf_system_thumb.png

لینک به دیدگاه

چیزی نزدیک به 1.6m دارم که البته طبق نظر شما و این که این  سری از سی پی یو ها هم از ddr4 ساپورت نمیکنه نظرم عوض شد هرچند که دیگه نمی خوام اینتل بگرم ولی اگر سری جدید سی پی یو های ای ام دی گرو باشه البته قیمت تقریبیش مجبور به خرید 1151 هستم

که برای این چیپ ست هم یک فکرایی دارم ASUS ROG Maximus VIII Formula LGA1151 Z170 Mainboard  البته یک سی پی یو دست دو

جدیدن یک پک 16gb trident x خریدم که متوجح شدم مادربورد من ranger z170 نیست و ranger z97 هست که دی دی ار 4 ساپورت نمیکنه :crying: :crying:

لینک به دیدگاه

دوست عزیز کیسی که داری میبندی قیمتش میره بالای دو تومن 

من دارم اینو میبندم یه نگاهی بنداز 

4lnf_system_thumb.png

خب شما کیس کامل دارید می بندید من گرافیک هارد کیس و دی وی دی رایتر نمیخوام ... کلا چهار قطعه میخوام مادربورد سی پی یو رم و پاور که مجموعش بشه 2 میلیون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...