رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوست عزیز کیسی که داری میبندی قیمتش میره بالای دو تومن 

من دارم اینو میبندم یه نگاهی بنداز 

4lnf_system_thumb.png

ایشون فقط مینبرد cpu  رم و پاور با 2 تومان میخواستند :)

با این حال اگه cpu رو در اینده اور نمیکنید عکس شماره 1 و اگر اور میکنید عکس شماره 2 

پ ن : به نظر من عکس شماره 2 بهتره چون میتونید در اینده اور کنید  و اسکای لیک ها هم توی اور خیلی عالی عمل کردند

پ ن 2 : برای عکس 2 من cpu  رو 6600k  پیشنهاد میکنم که حدود 800 تومان هست ( فعلا کمی قیمت سری k رفته بالا قبلا قیمتش حدود 750 بود)

post-23586-0-77645900-1471159564_thumb.jpg

post-23586-0-30084100-1471159571_thumb.jpg

ویرایش شده توسط MamadMedusa
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سپاس از شما ، فقط یک سوال از کجا متوجه میشید که پاور 8 پین هست یا خیر

خواهش میکنم، اکثر پاور 1 یا 2 عدد 8 پین دارن، حداقل پاور های 3-4 سال گذشته.

xtreme ها دو نوع هستند

1-مدل های windforce که همون کولر های بادی هستند مثل این

http://lioncomputer.ir/product/7182/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA+%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9+%DA%AF%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AA+GTX+980+Ti++XTREME/

2-مدل های waterforce که واتر کولر هستند

http://lioncomputer.ir/product/7706/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA+%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9+%DA%AF%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AA+980+%D8%AA%DB%8C+%D8%A7%DB%8C+%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%85+%DA%AF%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%86%DA%AF+%D9%88%D8%A7%D8%AA%D8%B1%D9%81%D9%88%D8%B1%D8%B3/

البته یه سری کارت گرافیک هایی هم هستند که به صورت Hybrid کار میکنند و از واتر کولر و ایر کولر به طور همزمان استفاده میکنند مثل این

http://lioncomputer.ir/product/6584/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA+%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9+evga+GTX+980+Ti+hybird/

Xterme ها جدید اومدن و اطلاعات زیادی نداشتم. ممنون بابت اطلاعات مفید.

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

درود

دوستان من یه سیستم گیمینگ دارم برمیدارم تا 3 میلیون. سی پی یو رو به خاطر اینکه فعلا بودجم محدوده و قیمتا هم جدیدا رفته بالا i3 6100 انتخاب کردم چون تو گیمینگ با اینکه قیمتش پایینه ولی عالی عمل میکنه

کارت گرافیک هم احتمالا rx 480 بردارم. میخوام برد رو gigabyte z170x-gaming3 بردارم، چون احتمالا در اینده یه 480 دیگه بخرم واسه کراسفایر و یا sli کنم و سی پیو رو هم ارتقا بدم.

و واسه این نیازه که بردی بردارم که از sli و کراسفایر پشتیبانی کنه. حالا سوالم اینه که ایا 6100 با این برد گلوگاه نمیشه؟ میتونم با خیال راحت این ترکیبو بخرم تا زمانی که ارتقا بدم؟

لطفا راهنمایی کنین دوستان. باید تصمیم بگیرم

لینک به دیدگاه

لطفا راهنمایی کنین دوستان. باید تصمیم بگیرم

درود دوست عزیز با 3 تومن چه قطعه هایی در نطر دارید تهیه کنید؟

کل کیس یا فقط cpu - mb - vga

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز با 3 تومن چه قطعه هایی در نطر دارید تهیه کنید؟

کل کیس یا فقط cpu - mb - vga

Sent from my D5503

درود، کل کیس تقریبا به جز ssd و مانیتور. با محاسباتی که کردم میشه جمع کرد با 3 تومن. نهایت 100-200 بیشتر

فقط میخوام بدونم اگه بردی که گفتم رو بگیرم و 6100 روش بندازم مشکلی ایجاد نمیکنه؟ کاهش عملکرد قطعات منظورمه

چون حتما باید این برد رو بگیرم به خاطر دلایلی که تو پست قبلی گفتم. ممنون

لینک به دیدگاه

درود، کل کیس تقریبا به جز ssd و مانیتور. با محاسباتی که کردم میشه جمع کرد با 3 تومن. نهایت 100-200 بیشتر

فقط میخوام بدونم اگه بردی که گفتم رو بگیرم و 6100 روش بندازم مشکلی ایجاد نمیکنه؟ کاهش عملکرد قطعات منظورمه

چون حتما باید این برد رو بگیرم به خاطر دلایلی که تو پست قبلی گفتم. ممنون

مشکلی که پیش نمیاد.

رو برد شما پردازنده پنتیوم g4440 هم مشکلی به وجود نمیاره. با خیال راحت i3 رو بخرید و استفاده کنید، فقط توجه کنید که 6100 اصلا نمیتونه از پس xfire و sli بر بیاد.

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

مشکلی که پیش نمیاد.

رو برد شما پردازنده پنتیوم g4440 هم مشکلی به وجود نمیاره. با خیال راحت i3 رو بخرید و استفاده کنید، فقط توجه کنید که 6100 اصلا نمیتونه از پس xfire و sli بر بیاد.

Sent from my D5503

ممنون دوست عزیز. یه سوال دیگه. i3 6100 با فرض rx 480 و 8 گیگ رم چقد پاور نیاز داره و چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟

لینک به دیدگاه

دوستان اگر هر اطاعاتي دارين و به من كم سواد كمك كنين ممنون ميشم ...

به اين تاپيك مراجعه كنين ...

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=62604&page=2#entry775475

لینک به دیدگاه

سلام دوستان. این مشخصات سیستم منه:
مادربورد: gigabyte p61-usb3-b3
رم: 8gb ddr3
گرافیک: geforce gtx 680 twin frozer 2gb ddr5
سی پی یو: intel core i5-2300 @ 2.80ghz
پاور: fsp400-60hcn
نزدیک به 6-5 ساله که این سیستم رو دارم. البته کارت گرافیکو 2 سال قبل گرفتم. تا حالا اکثر بازی ها رو با بالاترین تنظیمات اجرا کردم. البته مانیتورم full hd نیست و رزولشن 1024*1280 حداکثرشه. جدیدا برای اجرای بازی های روز با بالاترین کیفیت به مشکل برخوردم. میخواستم بپرسم که بنظر شما دوستان کدوم از قطعات نیاز به تعویض دارن که تا چندسال دیگه خیالم راحت باشه؟ ممنون میشم راهنماییم کنین.

لینک به دیدگاه

پاور: fsp400-60hcn

نزدیک به 6-5 ساله که این سیستم رو دارم. البته کارت گرافیکو 2 سال قبل گرفتم. تا حالا اکثر بازی ها رو با بالاترین تنظیمات اجرا کردم. البته مانیتورم full hd نیست و رزولشن 1024*1280 حداکثرشه. جدیدا برای اجرای بازی های روز با بالاترین کیفیت به مشکل برخوردم. میخواستم بپرسم که بنظر شما دوستان کدوم از قطعات نیاز به تعویض دارن که تا چندسال دیگه خیالم راحت باشه؟ ممنون میشم راهنماییم کنین.

سلام دوست عزیز اول بودجتون رو اعلام کنید بعدا من و دوستان شاید تونستیم یه مشاوره ی خوبی به شما بدیم

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز اول بودجتون رو اعلام کنید بعدا من و دوستان شاید تونستیم یه مشاوره ی خوبی به شما بدیم

سلام. عجله ای ندارم که به یکباره خرج کنم. فعلا تا یک میلیون و 200-300. ولی ممنون میشم شما و دوستان بگین که کلا چقدر باید خرج بشه.

ویرایش شده توسط sadeghmu
لینک به دیدگاه

سلام بر دوستان عزیز و ارج مند سیستم فعلی من

1:ASUS Maximus VII Ranger LGA1150 Z97 MB

2:cpu 4460 i5

3:WD Blue 3TB 64MB Buffer HDD

4:Gskill Phoenix FTL SATA3 SSD - 240GB

5:rx 480 asus strix oC 8 gb

6:Green GLACIER 240 GLC240-A AiO Liquid Cooler

7: power 650 green مدل دقیق نمیدونم گولد هست فک کنم

8:case green viper +3

9:ram ham 8gb 1600

یه مقدار پول دستم امده میخواستم یتغیر بدم تو سیستمم مادر برد سی پی یو رو عوض کنم

می خوام جوری خرج کkم که پشیمون نشم چون سر مادربورد بینهایت پشون هستم قدیمی هست و دی دی ار 4 هم ساپورت نمیکنه

قطعه مورد نظر خودم

MSI 990FXA GAMING AM3+ 990FX Mainboard

AMD FX-9590 AM3+ Processor

یا صبر کرن برای سری جدید سی پی یو و بطبع مادربرد جدید برای سری cpU zen AMD

کاربورد سیستم بنده گیم هست

دوستان اگر نظر خاصی نسبت به تغیر سیستم بنده دارم بگن که اشتباه قبلی تکرار نشه

دوست عزیز واقعا نیاز نیست هرموقع سوکت جدیدی یا سری جدیدی امد تهیه بشه

پیشنهاد بنده ارتقا رم به 16 هست و تهیه یک 4790k

پاور: fsp400-60hcn

پیشنهاد بنده فروش گرافیک فعلی و پردازنده هست و هزینه رو بگذارید روی بودجه فعلی

سپس اقدام به تهیه 2500k یا 2700

ارتقا رم به 16 و تهیه یک 970 یا 980 هست

در اینده میتونید نسبت به تهیه مانیتور اقدام کنید

لینک به دیدگاه

پیشنهاد بنده فروش گرافیک فعلی و پردازنده هست و هزینه رو بگذارید روی بودجه فعلی

سپس اقدام به تهیه 2500k یا 2700

ارتقا رم به 16 و تهیه یک 970 یا 980 هست

در اینده میتونید نسبت به تهیه مانیتور اقدام کنید

ممنون بابت پاسختون. نیازی به تعویض مادربرد و پاور نیست؟

لینک به دیدگاه

ممنون بابت پاسختون. نیازی به تعویض مادربرد و پاور نیست؟

البته من متوجه مدل دقیق پاورتون نشدم

اما اگر قدیمی هس پیشنهاد میشه این مدل تهیه بشه

EVGA 600B 80Plus Bronze Power Supply

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

برای این قطعاتی که عکسش رو میذارم به اضافه یک گرافیک Powercolor red devil Rx480 که میخوام بعد بگیرم و بزارم روش چه پاوری مناسبه :

pz27_capture_thumb.jpg

دوستان این پاور کافیه؟ گزینه بهتر از این هم هست؟

http://lioncomputer.ir/product/5084/GREEN+GP650A-UK+80Plus+Gold+PSU/

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

برای این قطعاتی که عکسش رو میذارم به اضافه یک گرافیک Powercolor red devil Rx480 که میخوام بعد بگیرم و بزارم روش چه پاوری مناسبه :

pz27_capture_thumb.jpg

دوستان این پاور کافیه؟ گزینه بهتر از این هم هست؟

http://lioncomputer.ir/product/5084/GREEN+GP650A-UK+80Plus+Gold+PSU/

همون پاوری که  لینک دادید کافیه و مناسب هست . البته من پیشنهاد میکنم یه ایر کولر معمولی ( در حد 50 60 تومن ) برای cpu بگیرید چون فرکانس بالایی داره 6600

مثل این

http://lioncomputer.ir/product/7511/%D8%AE%D9%86%DA%A9+%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87+%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87+%D8%AF%DB%8C%D9%BE%DA%A9%D9%88%D9%84+%D9%85%D8%AF%D9%84+%DA%AF%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%B3+200+%D8%AA%DB%8C/ 

لینک به دیدگاه

همون پاوری که  لینک دادید کافیه و مناسب هست . البته من پیشنهاد میکنم یه ایر کولر معمولی ( در حد 50 60 تومن ) برای cpu بگیرید چون فرکانس بالایی داره 6600

مثل این

http://lioncomputer.ir/product/7511/%D8%AE%D9%86%DA%A9+%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87+%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87+%D8%AF%DB%8C%D9%BE%DA%A9%D9%88%D9%84+%D9%85%D8%AF%D9%84+%DA%AF%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%B3+200+%D8%AA%DB%8C/ 

اوکی درواقع برای راحتی خیالمون هست دیگه درسته چون من دیدم برای سی پی یو های سری k کولر میزارن؟؟؟

لینک به دیدگاه

اوکی درواقع برای راحتی خیالمون هست دیگه درسته چون من دیدم برای سی پی یو های سری k کولر میزارن؟؟؟

بله تمام cpu  های غیر سری k  کولر استوک دارند ولی من برای پردازنده های i5 و i7 کولر جدا پیشنهاد میدم 

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید

می خوام یه سیستم گیمینگ ببندم تا ۷ تومن

می خواستم ببینم ۶۷۰۰k بهتره یا ۶۸۰۰k

کلا می خواستم ببینم پردازنده های broadwell بهتره یا skylake

از لحاظ اینده نگری که تا چند سال خوب جواب بده

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان من میخوام سیستمی به این مشخصات جمع کنم نظر شما چیست؟

cpu: core i 3 6100

mb: asus b150 m-a

ram : geil evo potenza 16 Gb (8x2GB) 2400mhz

SSD: kengeston uv300 120 GB

VGA:gt740

دوستان برای این سیستم چه پاوری رو پیشنهاد میدین؟ فقط پاوری پیشنهاد بدین که برای این سیستم کافی باشه بعدا اگه سیستم رو ارتقا بدم پاور رو ارتقا میدم ( حالا حالا ها قصد ارتقا ندارم )

بعدشم سوال بعدی اینه که من رمی پیدا نکردم که فرکانس 2133 باشه و اگه هم باشه فکر کنم قیمتش یکسانه با فرکانس 2400 سوالم اینه که اگه این رو بندازم ( خودم میدونم با 2133 کار میکنه ) تو سیستم مشکلی پیش نیاد؟

سوال بعدی اینه که من اصلا گیم به روز انجام نمیدم غالبا گیم های قبل سال 2010 رو نصب میکنم ( گیم های سبک ) ولی چون کارهای گرافیکی من خیلی زیاده برا همین میخوام بدونم کارت گرافیک بخرم یا کلا نخرم؟

سوال بعدی اینکه به نظرتون دو تا رم 8 گیگ بخرم یا 4 تا رم 4 گیگ؟ 

دوستان اگر امکانش هست زود تر جواب بدن چون من زود باید خرید کنم 

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان من میخوام سیستمی به این مشخصات جمع کنم نظر شما چیست؟

cpu: core i 3 6100

mb: asus b150 m-a

ram : geil evo potenza 16 Gb (8x2GB) 2400mhz

SSD: kengeston uv300 120 GB

VGA:gt740

دوستان برای این سیستم چه پاوری رو پیشنهاد میدین؟ فقط پاوری پیشنهاد بدین که برای این سیستم کافی باشه بعدا اگه سیستم رو ارتقا بدم پاور رو ارتقا میدم ( حالا حالا ها قصد ارتقا ندارم )

بعدشم سوال بعدی اینه که من رمی پیدا نکردم که فرکانس 2133 باشه و اگه هم باشه فکر کنم قیمتش یکسانه با فرکانس 2400 سوالم اینه که اگه این رو بندازم ( خودم میدونم با 2133 کار میکنه ) تو سیستم مشکلی پیش نیاد؟

سوال بعدی اینه که من اصلا گیم به روز انجام نمیدم غالبا گیم های قبل سال 2010 رو نصب میکنم ( گیم های سبک ) ولی چون کارهای گرافیکی من خیلی زیاده برا همین میخوام بدونم کارت گرافیک بخرم یا کلا نخرم؟

سوال بعدی اینکه به نظرتون دو تا رم 8 گیگ بخرم یا 4 تا رم 4 گیگ؟ 

دوستان اگر امکانش هست زود تر جواب بدن چون من زود باید خرید کنم 

با تشکر

پاور حدود 400 وات کافیه ، مثل 430 گرین 

رم هم هیچ مشکلی نداره و روی 2133 کار میکنن

گرافیک 740 رو اگه قبلا دارید همین کاملا مناسب کارهای فتوشاپ و اینجوری چیزها هست مگر اینکه خیلی تصاویر سنگین رو بخواین پردازش کنین که باز میشه انجام داد فقط یکم لگ و کندی پیش میاد ولی برای ویرایش تصاویر عادی و حجم عادی مثلا 10 مگ هیچ مشکلی ندارید .

چرا میخواین دوتا رم 8 گیگ بندازین ؟ برای چه کاری نیاز به این مقدار زیاد رم دارید ، چون خودتون گفتین برای بازی های جدید نمیخواین سیستم رو ، اگه نیازی ندارین بنده دو عدد رم 4 پیشنهاد میکنم که خرج الکی نکنید .

لینک به دیدگاه

پاور حدود 400 وات کافیه ، مثل 430 گرین 

رم هم هیچ مشکلی نداره و روی 2133 کار میکنن

گرافیک 740 رو اگه قبلا دارید همین کاملا مناسب کارهای فتوشاپ و اینجوری چیزها هست مگر اینکه خیلی تصاویر سنگین رو بخواین پردازش کنین که باز میشه انجام داد فقط یکم لگ و کندی پیش میاد ولی برای ویرایش تصاویر عادی و حجم عادی مثلا 10 مگ هیچ مشکلی ندارید .

چرا میخواین دوتا رم 8 گیگ بندازین ؟ برای چه کاری نیاز به این مقدار زیاد رم دارید ، چون خودتون گفتین برای بازی های جدید نمیخواین سیستم رو ، اگه نیازی ندارین بنده دو عدد رم 4 پیشنهاد میکنم که خرج الکی نکنید .

سلام

داداش درسته بازی انجام نمیدم ولی تعداد برنامه های باز من خیلی زیاده

مثلا همیشه یه فتوشاپ با 3 تا فایل بازه همچنان 2 تا تلگرام باز همچنان یه موزیک ویدیو در حال اجراست و همچنان یه کروم با 20 تب و....

خلاصه برنامه های باز من خیلی زیاده گاها در منوی پایین به دو ردیف میرسه

برا همین میخوام بدونم 2 تا 8 گیگ خوبه یا 4 تا 4 گیگ 

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید

می خوام یه سیستم گیمینگ ببندم تا ۷ تومن

می خواستم ببینم ۶۷۰۰k بهتره یا ۶۸۰۰k

کلا می خواستم ببینم پردازنده های broadwell بهتره یا skylake

از لحاظ اینده نگری که تا چند سال خوب جواب بده

درود یه مثال ساده و کلی:

تفاوت قدرت 3770k با 6700k حدود 25 تا 30% هست( فاصله معرفی شدن این دو 4 سال هست)

برای گیمینگ شما به cpu به اندازه ای نیاز داری که بتونه گرافیکتو 100% لود کنه و اختلاف فریم بین بنچمارک ها و سیستم شما وجود نداشته باشه ( جدا از چندین بازی cpu محور)

در حال حاضر 3770k با قدیمی بودنش راحت قابل استفاده در کنار کرافیک high-end gtx 1080 هست.

نتیجه گیری کلی: اگر فقط قصد گیم با یه سیستم برای حدودا 3 سال رو دارید 6700k کاملا کافیه و برای زمان بیشتر هم دیگه باید دید رشد تکنولوژی در چه حدی هست.

ولی اگر برای زمان بیشتر میخاین یه سیستم رو نگه دارین باید سمت سوکت 2011v3 برید.

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

میخواستم بدونم برای سیستم زیر چه پاوری جوابگو هست

i3 4160

8gb ddr3 1600

ssd 128 + 1 tb wd

R9 380 4gb

کارت گرافیک نیاز به 2 عدد برق 6 پین داره

به نظرتون پاور Cooler Master Elite V2 550W که 2 تا خروجی 8 پین برای pci هم داره کافیه ؟

یا green 600HP

توی محاسبه گر سایت گرین و evga که زدم پاور رو 480 وات پیشنهاد دادن البته با فن های کیس و ...

ویرایش شده توسط ted mosby
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

i3 4160

8gb ddr3 1600

ssd 128 + 1 tb wd

R9 380 4gb

به نظرتون پاور Cooler Master Elite V2 550W که 2 تا خروجی 8 پین برای pci هم داره کافیه ؟

یا green 600HP

توی محاسبه گر سایت گرین و evga که زدم پاور رو 480 وات پیشنهاد دادن البته با فن های کیس و ...

پاور های انتخابی عالی و اینده نگرانه هستند، مدل پیشنهادی من: corsair vs550

Sent from my D5503

سلام دوستان

i3 4160

8gb ddr3 1600

ssd 128 + 1 tb wd

R9 380 4gb

یا green 600HP

پاور های انتخابی عالی و اینده نگرانه هستند، مدل پیشنهادی من: corsair vs550

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...