رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

الان هم می خوام یه سیستمی ببندم که تا سه چهار سالی کارم را بندازه میشه تا 500 هم هزینه کنم می خواستم ببینم انتخابم تو سی پیو خوبه یا عوض کنم

هار هم می خوام 1 ترا بندازم(مکس تور خوبه ساتاش؟) کارت گرافیک 1 گیگ ارزون اما با کیفیت در حدود 70 تومن

همون Athlon II X4 630 انتخاب خوبیه.هارد رو Samsung F3 تهیه کنید.کارت رو هم همونHD4670 فرقی هم بین 1GB و مدل 512MB نیست که زیاد به چشم بیاد.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام نمی دونم چه جوری تشکر کنم

ببخشید زیاد سوال می کنم اخه من تو خرید قطعات سیستم خیلی وسواس دارم چون سیستم جزئی از زندگی من هست اما حالا من یه مین گیگیا دیدم خیلی چشمم گرفته GIGABYTE - MA770-UD3 به نظر شما مین خوبی هست جای msi که پیشنهاد شما هست بگیرم آیا مینی تو این محدود مارک خوب مثل ایسوس یا گیگا هست که گرافیک in bord هم داشته باشه قرتش مثل گیگا معرفی شده باشه و am3 باشه فوقش قید گرافیک فعلا می زنم

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من :

Cpu : Athlon 620

main : Gigabyte 770t ud3p

ram : 2 gig ocz gold 1333

vga : Ati hd 4670 1gig ddr3 asus (اگه 512 این مدل رو پیدا کردی شک نکن و بگیر هم قیمتش پایینتر و هم تو یک سری از تستا بهتر از مدل 1گیگ کار کرده )

hdd : Seagate 7200.12 500

power : Green 430a

اینو تا 450.000 میتونی تهی کنی ! رم هم بعدا یه 2گیگ بهش اضافه میکنی ! فعلا کافیه ! بجاش بهتره بری سمت مادربرد سوکت am3 !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام.

من برای یکی از دوستان یه چند تا قطعه می خواستم تا سقف آخرش 400تومان.

شامل سی پی یو و مینبورد و هارد و رم و پاور و گرافیک.:|

بیشتر از اینتل می خوام واسش بردارم و برای کارهای معمولی لازم داره نه واسه بازی.:D

مین بوردش اگه آنبورد گرافیک باشه که خیلی بهتره و دیگه به گرافیک احتیاج نداره. یه جا هم واسه اضافه نمودن گرافیک داشته باشه که در اینده شاید لازمش شدو مارک گیگا یا ایسوز باشه بهتره...یعنی بیشتر می خواد این قطعه رو خوبتر داشته باشه.

دیگه هارد 1 ترا می خواد یه مدل خوب معرفی کنید.

خلاصه یه چیز ابرومند و کاری باشه.

بازم ممنونم.

اقای حسینی عزیز رو هم احتمالا بابتش زحمت میدیم!:D

لینک به دیدگاه

نیما جان پیشنهاد من با این رنج قیمت:

Cpu:Athlon II X4 630

Mobo: DFI JR 790GX-M2RS

Ram:2x2GB 800CL5

HDD:Samsung 1TB

Power:430W Green

لینک به دیدگاه

پیشنهاد منم اینه :

Cpu : Athlon 620

main : Gigabyte 785gt ud2h

ram : 2gig 1333 ocz gold

hdd : Maxtor diamondmax 23 1tra

power : Green 430a

لینک به دیدگاه

مین برد+ سی پی یو + هارد + رم+ کارت گرافیک + پاور

با توجه به اینکه برای کسی می خواستم لطفآ دوستان سریع جواب بدهند

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من قطعات زیر با این تغییرات هست:

http://lioncomputer.ir/forum/showpost.php?p=44095&postcount=1900

HDD:500GB

VGA:9600GT/HD4670

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من قطعات زیر با این تغییرات هست:

http://lioncomputer.ir/forum/showpost.php?p=44095&postcount=1900

hdd:500gb

vga:9600gt/hd4670

دوستان دیگه پیشنهادی ندارید

لینک به دیدگاه

این هم پیشنهاد منه

M.B asus P41 = 90

CPU E7500 = 118

HDD 320 = 47

RAM 2GB*2 800 = 88

VGA HD4670 1GB = 88

power 535W Green = 55

این قطعات حدودا 485 تومان براتون تموم میشه عزیز . اگر سوالی هستش در خدمتم

لینک به دیدگاه

سلام دوستان . اگه ميشه يه سيستم ( كيس ) با بودجه نهايت 420 تومن معرفي كنيد !!!! من خودم اينا مد نظرم هست شما چي ميگين ؟؟؟

MB : BIOSTAR P43D3 : 78.000

CPU : Intel Pentium E5400 : 78.000

Ram : Patriot 2GB (2x1GB) : 55.000

HDD : Maxtor 160GB SATA : 39.000

VGA : SAPPHIRE HD4770 512MB GDDR5 : 135.000

POWER : GREEN GP430A : 40.000

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من اینه :

Cpu : Athlon x3 435

main : Msi 770 c45

ram : 2 gig 1333 kingmax

hdd : Samsung f1 160

vga : 4770 sapphire

power : Green 485a

لینک به دیدگاه

به نظرت خريد اينتل به صرفه تره يا amd ( با اين بودجه )

اگه ممكنه قيمتشونم بگو !!!

لینک به دیدگاه

سوکت 775 اینتل دیگه از رده خارج میشه به زودی ! و جای ارتقا نداره ! و سیستمی که خودت معرفی کردی (سی پی یوش ) نسبت به cpu ای که من معرفی کردم کارایی خیلی کمتری داره !

قیمتاش هم تقریبی دارم :

Cpu : 85.000

main : 95.000

ram :50.000

hdd : 38.000

vga : ( با برند کلاب قیمت دارم 125.000 ) سافایر دقیق نمیدونم ولی اصولا کمی گرونتره !

Power : 48.000

گفتم تمام قیمتا تقریبیه !

لینک به دیدگاه

به نظرت خريد اينتل به صرفه تره يا amd ( با اين بودجه )

اگه ممكنه قيمتشونم بگو !!!

محمد جان همیشه اگر میخوای بدونی چی برای خرید میصرفه قیمت و کیفیت رو با هم بسنج و کارایی قطعات رو بررسی کن . و البته بنچ مارکهاش رو هم ببین

لینک به دیدگاه

سلام cpu q6600 دسته 2چند میرزه؟

درود

امید جان این سوال رو باید در تاپیک مربوط به خودش در دست دوم مطحر میکردی

من جواب رو میدم ولی بعد از این ممنون میشم رعایت کنید .

اگر بخواید بفروشید 150 تومان و اگر بخواید بخرید حدودا 120 تومان

لینک به دیدگاه

سلام به همۀ دوستان

من 6 گیگ رم 1866 Team Group برای سیستمم خریدم اما بعداً که یه سری به دفترچه مادربوردم زدم دیدم لیست رم هایی که این Main ساپورت می کنه اصلاً چیزی به نام Team Group نیست در واقع از هر برندی که بخوای داره جز این برندی که من خریدم

حالا سوال من از دوستان اینه که آیا به نظر شما باید رم سیستم رو از اون برندی که خود Main معرفی می کنه باشه یا مشکلی نداره ؟

من زمانی که این سیستم رو گرفتم مشکل مرگبار صفحه آبی زیاد داشتم به نظر خودم فکر می کنم مشکل از رم هستش.

من این سیستم رو 6 ماه پیش از Lion خریدم .

Main : Rampage II Extreme

Cpu : Core i7 920

Ram : 6 G Team Group 1866

ممنون می شم اگه پاسخ بدین.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

مشکلی پیش نمیاد خیالتون راحت این رم های که تو دفتر چه نوشته نشانه این هست که توسط خودشون تست شده و100%هیچ مشکلی با مادربورد نداره

ولی این دلیل نمیشه کهاین مادربورد با برند های دیگر مشکل داشته باشه من خودم این رم تیم2000CL9 دارم الان دوماه خریدمش هیچ مشکلی تا حالا ایجاد نکرده:D

ویرایش شده توسط Ultra Extreme
لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز

من خودم که یه سری به سایت http://www.teamgroup.com.tw زدم دیدم که این نوع رم ها (Team Group Xtreem DDR3 1866 ) مادربوردهای p6T Deluxe و Rampage II Extreme رو ساپورت می کنه

http://www.teamgroup.com.tw/teamgroup/en/productDetail.php?pd_id=362&pl1_id=1&pl2_id=1

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

مشکلی پیش نمیاد خیالتون راحت این رم های که تو دفتر چه نوشته نشانه این هست که توسط خودشون تست شده و100%هیچ مشکلی با مادربورد نداره

ولی این دلیل نمیشه که با برند های دیگر مشکل داشته باشه من خودم این رم 2000CL9 دارم الان دوماه خریدمش هیچ مشکلی تا حالا ایجاد نکرده:D

ممنون دوست عزیز

من خودم که یه سری به سایت http://www.teamgroup.com.tw زدم دیدم که این نوع رم ها (Team Group Xtreem DDR3 1866 ) مادربوردهای p6T Deluxe و Rampage II Extreme رو ساپورت می کنه

http://www.teamgroup.com.tw/teamgroup/en/productDetail.php?pd_id=362&pl1_id=1&pl2_id=1

لینک به دیدگاه

با سلام به همه دوستان من چند سوال دارم که اگه لطف کنید و جواب بدید تا بتونم خرید بهتری داشته باشم خیلی ممنون میشم:

دوستی در صفحات قبل علت تفاوت قیمت کارت گرافیک با برند sapphire و asus پرسیده بود که مدیر سایت گفته بودن:برندها در حالت رفرنس فرقی با هم ندارن مگر اینکه تغییری توش ایجاد شده باشه و مگر اینکه بخواید اورکلاک کنید.

حالت رفرنس چیست و چه تغییری در کارت گرافیک می شه ایجاد شده باشه؟؟؟ آیا در کارت گرافیک ATI 5850 با برند asus تغییری ایجاد شده نسبت به sapphire که حدود 40 هزار تومن گرونتر ؟؟؟

در مشخصات رم ها قید می شه CL9 یا CL8 می شه لطف کنید بگید CL9 یعنی چی و چه فرقی با CL8 داره؟؟؟

نمی دونم اینجا جاش هست یا نه ولی میشه قیمت روز این قطعات رو لطف کنید بگید اگه این سوال به اینجا مربوط نمی شد پیشاپیش عذر می خوام.

cpu:Intel core i5 750

M.B:Asus-P7P55D

RAM:Corsair-Dual Channel 2*2 4GB-1333

VGA:ATI HD 5850

با تشکر :D

ویرایش شده توسط Viraf
لینک به دیدگاه

با سلام به همه دوستان من چند سوال دارم که اگه لطف کنید و جواب بدید تا بتونم خرید بهتری داشته باشم خیلی ممنون میشم:

دوستی در صفحات قبل علت تفاوت قیمت کارت گرافیک با برند sapphire و asus پرسیده بود که مدیر سایت گفته بودن:برندها در حالت رفرنس فرقی با هم ندارن مگر اینکه تغییری توش ایجاد شده باشه و مگر اینکه بخواید اورکلاک کنید.

حالت رفرنس چیست و چه تغییری در کارت گرافیک می شه ایجاد شده باشه؟؟؟ آیا در کارت گرافیک ati 5850 با برند asus تغییری ایجاد شده نسبت به sapphire که حدود 40 هزار تومن گرونتر ؟؟؟

در مشخصات رم ها قید می شه cl9 یا cl8 می شه لطف کنید بگید cl9 یعنی چی و چه فرقی با cl8 داره؟؟؟

نمی دونم اینجا جاش هست یا نه ولی میشه قیمت روز این قطعات رو لطف کنید بگید اگه این سوال به اینجا مربوط نمی شد پیشاپیش عذر می خوام.

Cpu:intel core i5 750

m.b:asus-p7p55d

ram:corsair-dual channel 2*2 4gb-1333

vga:ati hd 5850

با تشکر :D

درود

دوست گلم ریفرنس به قطعه ای میگن که شرکت اصلی برای همه برندها میزنه و برند مورد نظر تغییری توش نداده .

ولی در بعضی مواقع شرکتهای یه سری تغییرات توش میدن . مثلا ایسوس میادش کارت رو با یه فن بهتر و یا کارت رو اورکلاک شده ( افزایش قدرت کارت ) تحویل بازار میده . البته اینرو بگم که توی همون ریفرنس هم بعضی وقتها قدرتها بین 2 تا 5 درصد و شاید هم بیشتر تفاوت دارن .

در رم اینهایی که شما گفتین تامینگ هستش که هر چقدر پایینتر باشه بهتره .

قیمت قطعاتتون رو توی انجمن قیمت بازار در تاپیک خودش مطرح کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...