رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان به نظرتون الان زمان مناسبی برای جمع کردن سیستمه ؟! با این وضع دلار و تصویب تحریم فکر کنم رسما به فناییم

اخه چطور میشه که یه کارت 450  دلاری تو ایران بیاد بشه 2,200,000 ! دلاری 5 تومن حساب کردن ! 

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با سلام من میخواستم 1060 بگیرم و به شدت مشکل بودجه دارم میشه قطعاتی به من پیشنهاد بدین که با کمترین هزینه بشه از کل توان 1060 استفاده کرد و قیمتش کم باشه لطفا نیاین بگین بودجه مورد نظر شما چنده هر چی کمتر بهتر اما از کل توان 1060 استفاده بشه و گرافیک رو محدود نکنه ممنون از تمام شما لطفا مشاهده کردین ی زحمتی بدین سیستمی به من پیشنهاد بدین طبق شرایطی که گفتم ممنون از همگی  رم فقط 8 یا 16 باشه اگه تو گیم فرق نمیکنه همون 8

480  Rx هم بود مشکلی نیست

با تشکر

ثواب داره.

0

0
ویرایش شده توسط HaFez
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، HaFez گفته است :

با سلام من میخواستم 1060 بگیرم و به شدت مشکل بودجه دارم میشه قطعاتی به من پیشنهاد بدین که با کمترین هزینه بشه از کل توان 1060 استفاده کرد و قیمتش کم باشه لطفا نیاین بگین بودجه مورد نظر شما چنده هر چی کمتر بهتر اما از کل توان 1060 استفاده بشه و گرافیک رو محدود نکنه ممنون از تمام شما لطفا مشاهده کردین ی زحمتی بدین سیستمی به من پیشنهاد بدین طبق شرایطی که گفتم ممنون از همگی  رم فقط 8 یا 16 باشه اگه تو گیم فرق نمیکنه همون 8

480  Rx هم بود مشکلی نیست

با تشکر

ثواب داره.

0

0

ببین ، گلوگاه چیز ثابتی نیست که بشه یه قطعه مشخصی رو مناسب اون یکی قطعه دونست 

هر بازی به مقادیر متفاوتی از قدرت پردازنده و گرافیک و رم استفاده میکنه ، گاهی بازی مثل مافیا 3 پردازنده به شدت تحت فشار قرار میگیره و باعث میشه حتی پردازنده ای مثل i5 6600 هم گلوگاه بشه برای گرافیک 1060

در کل اگه بخوام منصفانه پیشنهاد بدم پردازنده مناسب گرافیک 1060 چیزی در حد همون 6600 هست و به همراه 12 گیگ رم ( اگه بتونی رم هارو جفت بزاری بهتره مثلا دو تا 8 گیگ تا بتونن 2 کاناله کار کنن )

اگه بودجه محدود تره ، پردازنده 6500 و رم هم حداقل دو عدد 4 گیگ 

اگه باز بودجه محدود تر بود باید بری سراغ دسته دوم ها ، مثلا پردازنده i7 2600 

لینک به دیدگاه

سلام

برای این قطعات مادربرد چی بگیرم

CPU.I5 6500

RAM.KING 

GRAPHIC.R9 470

POWER. GP 550 A

یک سوال دیگه هم داشتم 

هارد وسترن بگیرم یا سیگیت

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Eisa 13th گفته است :

سلام

برای این قطعات مادربرد چی بگیرم

CPU.I5 6500

RAM.KING 

GRAPHIC.R9 470

POWER. GP 550 A

یک سوال دیگه هم داشتم 

هارد وسترن بگیرم یا سیگیت

سلام دوست گرامی،
ببینید رمی که می خواهید DDR4 باید باشد ولی رم انتخابی شما DDR3 است ، مدل گرافیکتون هم احتمالا باید Rx 470 باشه ،
اگر راهنمایی لازم دارید ، کاربری و بودجه تون رو مشخصکنید که دوستان بهترین پیشنهاد ها رو به جنابعالی بدهند.

لینک به دیدگاه

سلام  

رمم ddr 4 هست 

گرافیک هم درست می فرمایید

مادربرد هم حدود ۵۰۰ 

ممنون می شم راهنمایی بفرمایید

لینک به دیدگاه

همون طور که گفتم شما بودجه برای همه سیستم رو بفرمایید و کاربری تون رو ، چون الآن دوستان هیچ مادربردی نمی تونن برای کار شما پیدا کنند چون کاربری تون رو نمی دونن ، ولی اگر قصدتون گیمینگ هست ، قطعات زیر عالی هستن :

Core i5 6400
Ram : 16Gb
GPU : GTX 1060  GB
Power : Corsair VS 500
Main Board : Gigabyte b150 HD3

در صورتی که می خواهید فقط برای گیم باشه همین مین کافیه ولی اگر می خواهید که اورکلاک کنید به فکر سری z170 و پردازنده های سری k باشید ، با توجه به مادربردتون رمتون رو هم با فرکانس پایین تری بردارید . اون 500 تومان هزینه که برای مادربرد گذاشتیه بودین لازم نبود ، 100 تومان کم کرده و به فکر گرافیک بهتری باشید. سعی کنید که CL رمتون هم پایین باشه ، زیر 16 خوبه

لینک به دیدگاه

سلام

من برای کار گرافیکی و رندر( بیشتر cpu based) به دنبال خرید سیستم حدود 5 تا 5 و 500  هستم .

قطعات اصلی که انتخاب کردم اینا هستن. چنتا رو هم نمی دونم چی بردارم. اگر پیشنهاد بهتری هم دارین  ممنون میشم بگین. 

CPU: Core i 7 6800k

VGA: MSI Armor 1060 2X 6GB

MB: Asus X99 ٍAII LGA2011 

PSU: EVGA super nova 750 g2 plus Gold

رم 16 می خوام ولی نمی دونم چی بردارم.

SSD 128 ( پیشنهاد بدین)

ویرایش شده توسط Vayu
لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه 

خواستم یکم راهنمای کنید نظرتون در مورد مانیتور 

BenQ GL2460HM LED Monitor 24 Inch 

چیه کیفیتش به صورت کلی  چه طوره ارزش خرید داره یا اگه مانیتور بهتری تو این قیمت هست معرفی کنید

ممنون

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Vayu گفته است :

سلام

من برای کار گرافیکی و رندر( بیشتر cpu based) به دنبال خرید سیستم حدود 5 تا 5 و 500  هستم .

قطعات اصلی که انتخاب کردم اینا هستن. چنتا رو هم نمی دونم چی بردارم. اگر پیشنهاد بهتری هم دارین  ممنون میشم بگین. 

CPU: Core i 7 6800k

VGA: MSI Armor 1060 2X 6GB

MB: Asus X99 ٍAII LGA2011 

PSU: EVGA super nova 750 g2 plus Gold

رم 16 می خوام ولی نمی دونم چی بدارم.

SSD 128 ( پیشنهاد بدین)

سلام . اگر به پردازنده بالاتری نیاز دارید ، به نظرم مین برد رو Asrock X99 Extreme4 و گرافیک رو کمی پایین تر بردارید ، سپس پردازنده تون رو 6850k انتخاب نمایید. در خرید رم هم توجه کنید که فرکانس بالا و CL پایین باشد ، خرید فرکانس بالای 2600 زیاد منتطقی نیست.

لینک به دیدگاه

سلام 

ببخشید فکر کنم منظورم رو درست مطرح نکردم

من یه دونه پاور GP550A با یه رم کینگستون  (2400) 8G DDR4  هدیه گرفتم  چند وقت پیش هم CPU 6500 گرفتم 

می خوام با قی قطعات رو انتخاب کنم تا هر چه زودتر سیستم رو اسمبل کنم .البته برای خرید کارت گرافیک عجله ندارم .برنامم برای سال دیگس 

خودمم هم زیاد اهل بازی نیستم ولی دوست دارم مثلا ویچر۳ رو تجربه کنم با فیفا ۱۷ (یعنی اصولا گیمر نیستم)

حالا متناسب با قطعاتی که دارم چه مادربردی انتخاب کنم 

آیا آنبرد بگیرم ؟

نظر خودم اول روی ازارک بود که خیلی پیشنهاد نمیدن حالا هم نظرم روی Z170K هست که اونم بخاطر پشتیبانی از باس 2400 رمم می خوام بگیرم وگرنه CPU ام قابل اورکلاک نیست

در کل یه چیز محکم و خوب زیر ۵۰۰ اگر پیشنهاد بدین ممنون

درمورد هارد هم بین وسترن بلو یا سیگیت کدوم انتخاب کنم بهتره؟

با تشکر از همه دوستان

لینک به دیدگاه

سلام به دوستان و اساتید گرامی

بنده دیروز موس کوگار 200m رو از لیون سفارش دادم البته قصد سفارش کیبورد کوگار 200k رو هم داشتم که متاسفانه موجودیش تموم شده بود

خب احتمالا حکمتی در کار بوده ...!!! چون با شک و تردید میخواستم بخرمش اخه توی صفحه فروش همین کیبورد بازخورد خریداران عزیز رو که میخوندم چند نفری با این کیبورد مشکل داشتند که اکثرا مجبور شدن بفرستن گارانتی ...!!! البته چند تا فاکتور مثل نور بک لایت با 7 رنگ مختلف و کلیدهای تخت و زیبایی عاملی بود که بنده رو وسوسه کرد برای خریدش اما خب حالا که منتفی شده

دوستان و اساتید گرامی خواهشمندم یک کیبورد صرفا جهت تایپ معرفی کنید ، بنده به هیچ وجه با کیبورد و موس بازی نمی کنم و با کنترلر راحتترم ولی به علت کار برنامه نویسی و کدزنی نیاز به یک کیبورد نرم و راحت دارم برای کدنویسی طولانی مدت خب صدالبته زیبایی و نور بک لایت مخصوصا برای نوشته های روی کلیدها و همچنین کلیدهای تخت اولویت بنده هستند البته همه اینها با بودجه محدود بنده نهایتا تا 150 تومن باید همخونی داشته باشه ...

ممنون میشم از نظرات ارزشمند شما عزیزان استفاده کنم

لینک به دیدگاه

دوستان ببخشید ممکنه سوالم خیلی مربوط به این تاپیک نباشه. ممنون میشم اگر می دونید پاسخ بدید.

اگر من یه سیستم حدود 5 تومن بگیرم و بخوام مثلا 1 تا 2  سال بعدش بفروشم. چقدر ضرر می کنم (فرض بر اینکه قیمت دلار ثابت باشه!!!)

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، Vayu گفته است :

دوستان ببخشید ممکنه سوالم خیلی مربوط به این تاپیک نباشه. ممنون میشم اگر می دونید پاسخ بدید.

اگر من یه سیستم حدود 5 تومن بگیرم و بخوام مثلا 1 تا 2  سال بعدش بفروشم. چقدر ضرر می کنم (فرض بر اینکه قیمت دلار ثابت باشه!!!)

دو سال بعد بخوای بفروشی میانگین ۵۰ درصد زیان خواهی کرد.

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Darksiren.s گفته است :

بنده دیروز موس کوگار 200m رو از لیون سفارش دادم البته قصد سفارش کیبورد کوگار 200k رو هم داشتم که متاسفانه موجودیش تموم شده بود

خب احتمالا حکمتی در کار بوده ...!!! چون با شک و تردید میخواستم بخرمش اخه توی صفحه فروش همین کیبورد بازخورد خریداران عزیز رو که میخوندم چند نفری با این کیبورد مشکل داشتند که اکثرا مجبور شدن بفرستن گارانتی ...!!! البته چند تا فاکتور مثل نور بک لایت با 7 رنگ مختلف و کلیدهای تخت و زیبایی عاملی بود که بنده رو وسوسه کرد برای خریدش اما خب حالا که منتفی شده

دوستان و اساتید گرامی خواهشمندم یک کیبورد صرفا جهت تایپ معرفی کنید ، بنده به هیچ وجه با کیبورد و موس بازی نمی کنم و با کنترلر راحتترم ولی به علت کار برنامه نویسی و کدزنی نیاز به یک کیبورد نرم و راحت دارم برای کدنویسی طولانی مدت خب صدالبته زیبایی و نور بک لایت مخصوصا برای نوشته های روی کلیدها و همچنین کلیدهای تخت اولویت بنده هستند البته همه اینها با بودجه محدود بنده نهایتا تا 150 تومن باید همخونی داشته باشه ...

یه بزرگواری جواب سوال بنده رو نمیده

میخوام کیبورد خریداری کنم موندم چی بگیرم ؟؟؟

ممنون

لینک به دیدگاه

دوستان قیمت قطعات زیر رو تو بازار دارین؟ 

(بازار نه سایت ها )

1151

Pentium g4400

I3 6100

Ram g.skill 4gb 2600

2133

1800

یا رم های هم رده 

Asus h110m-c ddr4

Msi h110m pro-vd d4

یه سوال فنی بین دوتا مادربرد فوق چه تفاوت عمده ای هست... (تفاوت قیمت)

بین دو سی پی یو چطور ،با این تفاوت قیمت واقعا ارزش خرید داره 6100 (حدودا چند درصد قوی تره)

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، amirhoseinkqz گفته است :

دوستان قیمت قطعات زیر رو تو بازار دارین؟ 

(بازار نه سایت ها )

1151

Pentium g4400

I3 6100

Ram g.skill 4gb 2600

2133

1800

یا رم های هم رده 

Asus h110m-c ddr4

Msi h110m pro-vd d4

یه سوال فنی بین دوتا مادربرد فوق چه تفاوت عمده ای هست... (تفاوت قیمت)

بین دو سی پی یو چطور ،با این تفاوت قیمت واقعا ارزش خرید داره 6100 (حدودا چند درصد قوی تره)

قیمت هارو نمیدونم و همینطور تفاوت مادربردا ، ولی پردازنده اولی پنتیوم هست و دو هسته بدون رشته اضافی ، ولی دومی i3 هست که دارای 4 رشته پردازشی هست و به شدت در بازی ها لازم میشه ، تفاوت در اونجا مشخص میشه و همینطور در رندرهای چند رشته ای 

لینک به دیدگاه

در در 1395/09/16, 07:51:51، Darksiren.s گفته است :

در 17 ساعت قبل، Darksiren.s گفته است :

ممنون

خیلی ممنون از راهنمایی های بی دریغ تون ...!!!!!!!!

آقا لطفا ما رو مجبور نکنید بریم سراغ انجمن های دیگه ... ما دست از سر انجمن خودمون لیون کامپیوتر برنمی داریم

ویرایش شده توسط Darksiren.s
لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، Darksiren.s گفته است :

ممنون

درود

Microsoft wireless 2000  موش و صفحه کلید با همه. 

لینک به دیدگاه

سلام،ممنون از سایت خوبتون 
یه سوال نسبتا تخصصی داشتم،،،،یه سیستم ،mini itx جم کردم که GPU و مانیتورش مونده دو تا گزینه نسبت به بودجه مالیم دارم
۱)gtx1060 و asus PG248Q 180Hz 1080p
۲)gtx1070 و Dell s2716DG 144Hz 1440p
بین گزینه ۱ و ۲ ۲۵۰-۳۰۰$ اختلاف هست و سوال اصلی من اینجاست ،آیا برای کوچ کردن به ۱۴۴۰p ارزش داره که انقدر بیشتر هزینه کنم یا خیر از نظر گرافیکی تجربه متفاوت تری خواهد بود نسبت به ۱۰۸۰p یا خیر،،،،،تا هفته دیگه قصد خرید دارم ممنون میشم اگه جوابم رو زود بدید.ممنون.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

Microsoft wireless 2000  موش و صفحه کلید با همه. 

ممنون از پیشنهادتون ...

دو تا مسئله : بنده موس به تازگی خریدم توی سوالم هم قید کردم و نیازی به خرید موس و کیبورد باهم ندارم دوم اینکه دنبال کیبورد سیم دار هستم ...

همچنان منتظر نظرات ارزشمند شما هستم ، ممنون ...

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Darksiren.s گفته است :

ممنون از پیشنهادتون ...

دو تا مسئله : بنده موس به تازگی خریدم توی سوالم هم قید کردم و نیازی به خرید موس و کیبورد باهم ندارم دوم اینکه دنبال کیبورد سیم دار هستم ...

همچنان منتظر نظرات ارزشمند شما هستم ، ممنون ...

خواهش

لاجیتک k290 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

خواهش

لاجیتک k290 

ممنون از پاسخ گویی

کیبورد زیبایی هست اما خب هر چند بک لایت نداره ...

باز هم ممنون از پیشنهادتون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...