رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 3 ساعت قبل، Hamed گفته است :

شما بقیه قطعات رو نیاز ندارید ؟ چون 1700 برای این 4 قطعه میتونه یه جوری برسه ، ولی پاور ، کیس ، هارد یا SSD چی؟ اگر اینها رو دارید ، چه مدلی هستن ؟ چون مخصوصا پاور و کیس خیلی مهمه

بقیه قطعات هم به موقعش ?

الان مهم همیناس با همین مقدار پول

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 2 ساعت قبل، AnSaWR گفته است :

نه دوست عزیز همین خوبه cpu کاملا جوابگو هستش و نیازی به سی پی یو قویتر نیست

هیچوقت برای سی پی  یو قویتر گرافیک ضعیف تر نگیر

برای بازی همیشه گرافیک حرف  اولو میزنه

گرافیک gtx 1060 هم انتخاب خوبیه

خودمم نظرم همینه که گرافیک تو گیم حرف اولو میزنه

بعد من بنچمارک واچ داگز 2 و بتلفید 1 رو کی دیدم rx480 فریم بیشتر داده بود از 1060 اما بیشتر گیم های قدیمی تر 1060 فریم بیشتری میده ، بخاطر همین فکر کردم rx480 برای آینده احتمالا بهتره

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، torkian گفته است :

بعد من بنچمارک واچ داگز 2 و بتلفید 1 رو کی دیدم rx480 فریم بیشتر داده بود از 1060 اما بیشتر گیم های قدیمی تر 1060 فریم بیشتری میده ، بخاطر همین فکر کردم rx480 برای آینده احتمالا بهتره

در کل این دو گرافیک فرق چندانی ندارن و هردو گرافیکای خوبی هستن

اما همونطور که خودتون گفتین 1060 در بیشتر بازی ها فریم بیشتری داده و من بیشتر خرید 1060 رو پیشنهاد میدم

چون 1060 مصرف برق کمتری داره و کارت خیلی خنکی هستش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، AnSaWR گفته است :

نه دوست عزیز همین خوبه cpu کاملا جوابگو هستش و نیازی به سی پی یو قویتر نیست

هیچوقت برای سی پی  یو قویتر گرافیک ضعیف تر نگیر

برای بازی همیشه گرافیک حرف  اولو میزنه

گرافیک gtx 1060 هم انتخاب خوبیه

درود

بنظر شما پس مردم الکی میرن cpu های i5 , i7 بر میدارن برن همون i3 بردارن اگه واقعا مهم نیست!

درسته cpu حرف اول رو نمیزنه در بازی و این کارت گرافیک هست که خود نمایی می کنه اما پردازنده هم در بعضی بازی ها شدیدا درگیر میشه و نقش مهمی داره در نتیجه بنظر من باید یخورده هوای پردازنده رو هم داشته باشیم! در اخر بازم هر جورخودشون می دونند من فقط نظرمو گفتم...^_^

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Nima2007 گفته است :

درود

بنظر شما پس مردم الکی میرن cpu های i5 , i7 بر میدارن برن همون i3 بردارن اگه واقعا مهم نیست!

درسته cpu حرف اول رو نمیزنه در بازی و این کارت گرافیک هست که خود نمایی می کنه اما پردازنده هم در بعضی بازی ها شدیدا درگیر میشه و نقش مهمی داره در نتیجه بنظر من باید یخورده هوای پردازنده رو هم داشته باشیم! در اخر بازم هر جورخودشون می دونند من فقط نظرمو گفتم...^_^

دوست عزیز قصد جسارت نداشتم فقط برای سیستم هایی با بودجه کم i3 کفایت میکنه و بقیه بودجه برا گرافیک خرج بشه بهتره

خود من i3 4160 دارم در کنارش 970 استفاده کردم تقریبا همه بازی هارو به راحتی با فریم بالا اجرا میکنه درسته اگه cpu i7 رو استفاده میکردم احتمالا برای بعضی بازیا 10 فریم بیشتر میگرفتم

ولی خب بودجه خرید پردازنده بالاتر رو ندارم و نیازی نمیبینم بیام i5 بگیرم در کنار gtx 950 که افت شدیدی تو اجرای بازیا پیش بیاد

پردازنده هم مهمه و بنده نمیگم مردم الکی خرید میکنن خودمم اگه میتونستم پردازنده رو به i7 ارتقا میدادم

ولی خب  در این شرایط حتی اگه پردازنده گلوگاه باشه باز هم گرافیک قویتر پیشنهاد میشه

حالاهم پردازنده 6100 با توجه به فرکانس بالا و به روز بودن کاملا جوابگوی سیستم ایشون هستش و بعید میدونم افت فریم و گلوگاه داشته باشن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 15 دقیقه قبل، AnSaWR گفته است :

دوست عزیز قصد جسارت نداشتم فقط برای سیستم هایی با بودجه کم i3 کفایت میکنه و بقیه بودجه برا گرافیک خرج بشه بهتره

خود من i3 4160 دارم در کنارش 970 استفاده کردم تقریبا همه بازی هارو به راحتی با فریم بالا اجرا میکنه درسته اگه cpu i7 رو استفاده میکردم احتمالا برای بعضی بازیا 10 فریم بیشتر میگرفتم

ولی خب بودجه خرید پردازنده بالاتر رو ندارم و نیازی نمیبینم بیام i5 بگیرم در کنار gtx 950 که افت شدیدی تو اجرای بازیا پیش بیاد

پردازنده هم مهمه و بنده نمیگم مردم الکی خرید میکنن خودمم اگه میتونستم پردازنده رو به i7 ارتقا میدادم

ولی خب  در این شرایط حتی اگه پردازنده گلوگاه باشه باز هم گرافیک قویتر پیشنهاد میشه

حالاهم پردازنده 6100 با توجه به فرکانس بالا و به روز بودن کاملا جوابگوی سیستم ایشون هستش و بعید میدونم افت فریم و گلوگاه داشته باشن

طبق حرف شما یعنی تفاوت 480 و 470 در بازی ها اندازه ی 970 و 950 هست ؟؟؟ اخه این شد مقایسه؟؟؟

http://www.anandtech.com/show/10969/the-intel-core-i57600k-91w-review-the-more-amenable-mainstream-performer/8این مقایسه رو ببین تفاوت قدرت فریم در بازی gta v هست وقتی به i3 میرسه کارت 290 و 980 شروع به افت فریم می کنه بازی !

تفاوت 470 و 480 هم اونقدر نیست بخوای بخاطرش200-300 تومن اضافه بدی بجای اینکار پردازنده رو میشه خیلی بهتر برداشت!

درواقع مثل این میمونه که من به ایشون پیشنهاد کنم بجای خرید 980 و4160 بروند970 بخرند و4400 ، یه چیزی تو این مایه ها!

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، torkian گفته است :

دوست عزیز ؛ روی dx12 گرافیک 480 عملکرد بهتری نسبت به 1060 داشته واسه روی dx11 گرافیک 1060 عملکرد بهتری داره.

در کل اگه بخایم بدون تعصب و آینده نگر به قضیه نگاه کنیم ، 480 ارزش خرید بیشتری داره.

ویرایش شده توسط tfarzadt
لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، Nima2007 گفته است :

درود

خب بنظر شما من چه مدل پردازنده و گرافیکی بگیرم بجای اینا ؟

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Nima2007 گفته است :

طبق حرف شما یعنی تفاوت 480 و 470 در بازی ها اندازه ی 970 و 950 هست ؟؟؟ اخه این شد مقایسه؟؟؟

http://www.anandtech.com/show/10969/the-intel-core-i57600k-91w-review-the-more-amenable-mainstream-performer/8این مقایسه رو ببین تفاوت قدرت فریم در بازی gta v هست وقتی به i3 میرسه کارت 290 و 980 شروع به افت فریم می کنه بازی !

تفاوت 470 و 480 هم اونقدر نیست بخوای بخاطرش200-300 تومن اضافه بدی بجای اینکار پردازنده رو میشه خیلی بهتر برداشت!

درواقع مثل این میمونه که من به ایشون پیشنهاد کنم بجای خرید 980 و4160 بروند970 بخرند و4400 ، یه چیزی تو این مایه ها!

گفته شما هم درسته

ولی  خب گلوگاهی که در کارت های 290 و 980 برای پردازنده های i3 بود در کارت های نسل جدید خیلی کم شده

خیلی جاها دیدم که i3 رو با 1060 استفاده میکنن

با توجه به تست های زیر هم به نظرتون ارزش داره بخاطر خرید پردازنده قویتر حدود 18 فریم از دست داد؟

البته بنده گرافیک rx470 رو با gtx1060 مقایسه کردم و 480 فریم کمتری داده در تست ها حتی در dx12

rx-470-ashes-1080-fps.png

rx-470-gtav-1080p.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 17 دقیقه قبل، AnSaWR گفته است :

گفته شما هم درسته

ولی  خب گلوگاهی که در کارت های 290 و 980 برای پردازنده های i3 بود در کارت های نسل جدید خیلی کم شده

خیلی جاها دیدم که i3 رو با 1060 استفاده میکنن

با توجه به تست های زیر هم به نظرتون ارزش داره بخاطر خرید پردازنده قویتر حدود 18 فریم از دست داد؟

البته بنده گرافیک rx470 رو با gtx1060 مقایسه کردم و 480 فریم کمتری داده در تست ها حتی در dx12

خوبه خودتون جواب خودتون رو دادید، بعد هم تست دایرکتس 11 رو شما در نظر گرفتید اگه 12 در نظر بگیرد نتیجه متفاوتی شاهد هستید... بعد هم برای ایشون کارت 470 و 480 زیاد تفاوتی نداره چرا که هر دو کارت تونستن فریم قابل قبولی بگیرند در نتیجه اولیت ایشون در انتخاب cpu بهتر هست تا کارت بهتر...! بعد هم من تست ash رو بعد از مشکل و حرف و حدیثهایی که انویدیا و amd تو پردازش این بازی به نمایش گذاشتن دیگه معتبر نمیدونم برای مقایسه دو کارت از این شرکت اما هنوز بدرد مقایسه کارت های هم برندمیخوره!

بحث 1060 و 480 بحث دیگه ای هست که صحبت مفصلی داره و بسته به شرایط از هم با کمی فاصله بهتر عمل کردن و نمیشه گفت به طور حتم کدوم بهتره، من  به ایشون بجای خرید 480 مد نظرشون 470 رو توصیه کردم! اما مثلا بجای 1060 اصلا 1050ti رو توصیه نمیکنم!

در اخر باز هم اختیار با خود کاربر هست هرجور دوست دارن می تونن عمل کنند، بعضی ها 480 رو میگیرند و می گن در اینده پردازنده رو عوض می کنم و این نقص رفع میشه، مثل خودم الان 2500k دارم و قصد خرید اما فعلا یه 480 می خرم تا رایطن بیاد سیستم رو کلا عوض کنم و در کل بستگی به خود کاربر داره می خواد چیکار کنه ما فقط پیشنهاد و مشاوره میدیم!

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Nima2007 گفته است :

خوبه خودتون جواب خودتون رو دادید، بعد هم تست دایرکتس 11 رو شما در نظر گرفتید اگه 12 در نظر بگیرد نتیجه متفاوتی شاهد هستید... بعد هم برای ایشون کارت 470 و 480 زیاد تفاوتی نداره چرا که هر دو کارت تونستن فریم قابل قبولی بگیرند در نتیجه اولیت ایشون در انتخاب cpu بهتر هست تا کارت بهتر...! بعد هم من تست ash رو بعد از مشکل و حرف و حدیثهایی که انویدیا و amd تو پردازش این بازی به نمایش گذاشتن دیگه معتبر نمیدونم برای مقایسه دو کارت از این شرکت اما هنوز بدرد مقایسه کارت های هم برندمیخوره!

بحث 1060 و 480 بحث دیگه ای هست که صحبت مفصلی داره و بسته به شرایط از هم با کمی فاصله بهتر عمل کردن و نمیشه گفت به طور حتم کدوم بهتره، من  به ایشون بجای خرید 480 مد نظرشون 470 رو توصیه کردم! اما مثلا بجای 1060 اصلا 1050ti رو توصیه نمیکنم!

در اخر باز هم اختیار با خود کاربر هست هرجور دوست دارن می تونن عمل کنند، بعضی ها 480 رو میگیرند و می گن در اینده پردازنده رو عوض می کنم و این نقص رفع میشه، مثل خودم الان 2500k دارم و قصد خرید اما فعلا یه 480 می خرم تا رایطن بیاد سیستم رو کلا عوض کنم و در کل بستگی به خود کاربر داره می خواد چیکار کنه ما فقط پیشنهاد و مشاوره میدیم!

دوست عزیز بنده بحث dx12 رو در جواب کاربر دیگه گفتم که 480 رو برتر از 1060 میدونن در dx12

بنده منظورم این بود در dx12 باز هم   در بیشتر بنچمارک ها 1060 جلوتر یا برابره البته تفاوتشون جزئیه

از نظر من تنها برتریه 480 نسبت به 1060 در vram هستش که 8 گیگ داره

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان مادربرد z170 با قیمت حدود 600 الی 700 لطفا معرفی کنید

پردازنده ی مورد استفاده 6700k

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، 303 گفته است :

سلام

دوستان مادربرد z170 با قیمت حدود 600 الی 700 لطفا معرفی کنید

پردازنده ی مورد استفاده 6700k

http://lioncomputer.ir/product/5795/مادربرد+ایسوس+Z170+Pro+Gaming/

http://lioncomputer.ir/product/6238/مادربرد+ام+اس+آی+Z170A+Gaming+M3/

http://lioncomputer.ir/product/8933/مادربرد+ام+اس+آی+Z170A+TOMAHAWK/

من باشم اولی رو میبرم به خاطر کارت صدای بهتر و. امکانات جانبی بیشتر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

متاسفانه بردهای سری z270 قیمتاشون یخورده خیلی بالاس نمیدونم چرا؟؟؟ وگرنه پیشنهادم این بود از این سری بردارین... با اینحال همون asus z170pro gaming   که دوستمون هم گفتن بنظر انتخاب مناسبی هست در این محدوده ی مورد نظر شما که مدل ائورا هم داره که اختلاف قیمت زیادی بنظر ندارن !!!

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Nima2007 گفته است :

درود

متاسفانه بردهای سری z270 قیمتاشون یخورده خیلی بالاس نمیدونم چرا؟؟؟ وگرنه پیشنهادم این بود از این سری بردارین... با اینحال همون asus z170pro gaming   که دوستمون هم گفتن بنظر انتخاب مناسبی هست در این محدوده ی مورد نظر شما که مدل ائورا هم داره که اختلاف قیمت زیادی بنظر ندارن !!!

مدلی که میگید حدود شصت تومن اختلاف قیمت داره

به نظرم اگه نورپردازی براشون مهمه بگیرنش و گرنه با بودجه هفتصد بهترین انتخاب همینه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ariiian گفته است :

مدلی که میگید حدود شصت تومن اختلاف قیمت داره

به نظرم اگه نورپردازی براشون مهمه بگیرنش و گرنه با بودجه هفتصد بهترین انتخاب همینه

تو لیون 25 ت اختلافشونه و اسلات های حفاظت شده هم داره

منم نظرم رو اونه بیشتر برای اسلاتاش

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان از نظر دوام   هارد یک ترابایت توشیبا بهتر یا seagate ؟

و مادر بورد  Asus H170 pro با سی پی یو intel skylake 6600K هماهنگ یا خیر?

ممنون

ویرایش شده توسط sam6462
لینک به دیدگاه

سلام،

دوستان برای پردازنده Intel Sakylake Pentium G4500 یه مادربورد خوب معرفی کنید.ممنون

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، Viva98 گفته است :

سلام،

دوستان برای پردازنده Intel Sakylake Pentium G4500 یه مادربورد خوب معرفی کنید.ممنون

منظورتون چیه ؟! هر مادربردی که از سوکت 1151 پشتیبانی کنه براش کافیه ، فرقی هم در میزان کارایی پردازنده شما نخواهد داشت 

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز 
برای بودجه 12 - 13 میلیون چه سیستمی رو پیشنهاد میدید ؟ 

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز، می خواستم بدونم فن کیس Cougar Vortex کسی از دوستان استفاده کرده؟ راضی کنندس برای خنک کردن؟ و اینکه من مین بوردم Asus Z170 pro gaming هست و 3تا فن رو پشتیبانی میکنه، توی این رنج قیمت چیز دیگری رو پیشنهاد می کنید؟ در ضمن کیسم  Dukase v2 هست.

با تشکر

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، bl4ck c0d3r گفته است :

سلام خدمت دوستان عزیز 

کاربریتون چیه

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، bl4ck c0d3r گفته است :

سلام خدمت دوستان عزیز 

سلام

این برای کیس

مانیتور و ... رو بسته به سلیقه انتخاب کنید

این کیس برای هرکاری از بازی تا رندر عالی هست

در صورتی هم که ssd پرسرعت m.2 خواستید  یه سر به تاپیک زیر بزنین

Captur2e.PNG

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ariiian گفته است :

کاربریتون چیه

gaming 

در 3 ساعت قبل، 303 گفته است :

سلام

این برای کیس

مانیتور و ... رو بسته به سلیقه انتخاب کنید

این کیس برای هرکاری از بازی تا رندر عالی هست

در صورتی هم که ssd پرسرعت m.2 خواستید  یه سر به تاپیک زیر بزنین

Captur2e.PNG

ممنون 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...