رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 4 ساعت قبل، badgamer گفته است :

دوستان مدد.

مورد اول از همه لحاظ بهترینه

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.4k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با سلام و احترام

دوستان من یک سیستم با cpu AMD Phenom II X4 965 دارم که 8 گیگ رم با باس 1600 داره ، میخوام یک کارت گرافیک برای بازی بخرم .دوستان به نظر شما چه کارتی بخرم که با این cpu مچ باشه و گلوگاه نشه یا کلا برم سراغ ps4 بهتر نیست ؟

ممنون

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، mehranclock گفته است :

با سلام و احترام

دوستان من یک سیستم با cpu AMD Phenom II X4 965 دارم که 8 گیگ رم با باس 1600 داره ، میخوام یک کارت گرافیک برای بازی بخرم .دوستان به نظر شما چه کارتی بخرم که با این cpu مچ باشه و گلوگاه نشه یا کلا برم سراغ ps4 بهتر نیست ؟

ممنون

گلوگاه که میشه مگر اینکه فریم پایین بخواین بازی کنین ، به نظرم اگه میخواین بازی های جدید رو با گرافیک بالا بازی کنین و بودجه زیادی ندارین برا ارتقا بهتره که ps4 بگیرید ، نسخه اسلیم حدود 1200 تومانه

گرافیک هم شما حتی اگه کارت gt730 بگیرید و بخواید بازی رو با تنظیمات پایین و فریم بالا بازی کنید نمیشه ، چون پردازنده کشش فریم بالا برای بازی های جدید رو نداره ،

البته بنده یه سیستم دارم با پردازنده 4 هسته ای قدیمی و گرافیک 750ti که برای اجرای بازی های جدید در 30 فریم هیچ مشکلی نداره ، وحتی تو بعضی بازی ها که گرافیک محور هستن تا حدود 60 فریم هم میتونه اجرا کنه بازی هارو

لینک به دیدگاه

سلام لطفا بهترین سی پی یو مادربردی ( مادر برد ترجیحا گیگا ) که با یک میلیون بتوان خرید را معرفی کنید ( می دونم کمه ولی الان ندارم ) گرافیک r7 360 2gb ddr5 oc با ram 8gb ddr3 دارم در صورت صلاحدید میتوانم رم رو با 8gb ddr4 عوض کنم کارایی برای گیم مهمه با تشکر منتظر راهنماییتون هستم

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، dayan nozhati گفته است :

سلام لطفا بهترین سی پی یو مادربردی ( مادر برد ترجیحا گیگا ) که با یک میلیون بتوان خرید را معرفی کنید ( می دونم کمه ولی الان ندارم ) گرافیک r7 360 2gb ddr5 oc با ram 8gb ddr3 دارم در صورت صلاحدید میتوانم رم رو با 8gb ddr4 عوض کنم کارایی برای گیم مهمه با تشکر منتظر راهنماییتون هستم

دوست عزیز اگه واسه گیم میخوای یه مادربرد 500 تومنی هم کافیه! کارت شمارو من داشتم زیاد برای بازی خوب نیس!

دوست عزیز شما اورکلاک میکنید؟اگه اورکلاک نمیکنید ک یه مادربرد asus b150 pro gaming\aura هم براتون کافیه!

میتونید کارت خودتونو بفروشید و با مابقی پولتون یه کم دیگم هزینه کنید و یه گرافیک rx 470 یا rx 480 بخری

از نظر من واسه بازی مادربرد نقش زیادی نداره

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، ali.king گفته است :

دوست عزیز اگه واسه گیم میخوای یه مادربرد 500 تومنی هم کافیه! کارت شمارو من داشتم زیاد برای بازی خوب نیس!

دوست عزیز شما اورکلاک میکنید؟اگه اورکلاک نمیکنید ک یه مادربرد asus b150 pro gaming\aura هم براتون کافیه!

میتونید کارت خودتونو بفروشید و با مابقی پولتون یه کم دیگم هزینه کنید و یه گرافیک rx 470 یا rx 480 بخری

در 15 ساعت قبل، ali.king گفته است :

میتونید کارت خودتونو بفروشید و با مابقی پولتون یه کم دیگم هزینه کنید و یه گرافیک rx 470 یا rx 480 بخری

با تشکر از شما سی پی یو چی بگیرم ؟ با همون شرایطی که در بالا گفتم

لینک به دیدگاه

درود

دوستان عزیز قصد خرید گراف 1080 رو دارم

بین ichill x3  به قیمت 2500 و g1 giga به قیمت 2400 موندم

راهنماییم کنید کدوم ارزش خرید بیشتری داره و بهتره؟

گارانتی های سریر یا آسا در چه حدی هستند؟

سری جدید amd کی قراره بیاد و در چه حدی میشه؟

سپاس

ویرایش شده توسط Lord asghar
لینک به دیدگاه

سلام به نظرتون الان برای خرید سیستم اقدام بشه بهتره یا زمانی که سی پی یو ریزن ای ام دی اومد به بازار؟

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، Lord asghar گفته است :

درود

دوستان عزیز قصد خرید گراف 1080 رو دارم

بین ichill x3  به قیمت 2500 و g1 giga به قیمت 2400 موندم

راهنماییم کنید کدوم ارزش خرید بیشتری داره و بهتره؟

گارانتی های سریر یا آسا در چه حدی هستند؟

سری جدید amd کی قراره بیاد و در چه حدی میشه؟

سپاس

سلام من کلا گیگا رو ترجیح میدم چندتا از دوستام از گارانتیش و کیفیتش راضی بودن

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، zeratuldota گفته است :

کیس با بودجه 4 تومن  معرفی کنید بی زحمت

Capture.thumb.JPG.9b570a568eb4a16f6b73f0fed86a5555.JPG

اگر هم به amd اعتماد ندارید میتونید گرافیک زیر رو بگیرید که هم قیمت هست با گرافیک توی لیست . ولی به نظر من گرافیک داخل لیست بهتره .

http://lioncomputer.ir/product/9224/کارت+گرافیک+ایسوس+GTX+1060+DUAL+OC/

لینک به دیدگاه

سلام کیس حدود ۶ تومن میشه معرفی کنید برای کارای گرافیکی مثل افتر و پریمیر

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، shahru گفته است :

سلام کیس حدود ۶ تومن میشه معرفی کنید برای کارای گرافیکی مثل افتر و پریمیر

داداش اگه عجله نداری بزار پردزنده های رایزن وارد بازار بشن. پردازنده های رایزن در زمینه کارهای گرافیکی با توجه به قیمتشون ارزش خرید بسیار بالایی دارن.

رایزن 500 دلاری برابر با اینتل 1000 دلاری هست

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، i-Farzad گفته است :

داداش اگه عجله نداری بزار پردزنده های رایزن وارد بازار بشن. پردازنده های رایزن در زمینه کارهای گرافیکی با توجه به قیمتشون ارزش خرید بسیار بالایی دارن.

رایزن 500 دلاری برابر با اینتل 1000 دلاری هست

مرسی

لینک به دیدگاه

1 -  ممنون بابت جوابت ( خرید   سی پی یو مادربرد  با یک میلیون تومن ترجیحا گیگا ........) هرچند فایده ای برای من نداشت چون سوال من در مورد سی پی یو و مادربرد بود و شما در مورد مادربرد و گرافیک توضیح دادی که طبیعتا فایده ای برای من نداشت با این حال ممنون از وقتیکه گزاشتی ( مرحله بعد که پول دستم اومد قصد تعویض R7 360 با RX 480 6gb رو داشتم ولی فعلا نه )

2 - ایا مادربرد MSI B150M GAMING PRO با Core-i3 7100 3.9GHz LGA 1151 Kaby Lake سازگازی داره و به هم می خورند ( نیاز به اپدیتی چیزی داره یا نه ) با تشکر منتظر راهنماییتون هستم

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، dayan nozhati گفته است :

1 -  ممنون بابت جوابت ( خرید   سی پی یو مادربرد  با یک میلیون تومن ترجیحا گیگا ........) هرچند فایده ای برای من نداشت چون سوال من در مورد سی پی یو و مادربرد بود و شما در مورد مادربرد و گرافیک توضیح دادی که طبیعتا فایده ای برای من نداشت با این حال ممنون از وقتیکه گزاشتی ( مرحله بعد که پول دستم اومد قصد تعویض R7 360 با RX 480 6gb رو داشتم ولی فعلا نه )

2 - ایا مادربرد MSI B150M GAMING PRO با Core-i3 7100 3.9GHz LGA 1151 Kaby Lake سازگازی داره و به هم می خورند ( نیاز به اپدیتی چیزی داره یا نه ) با تشکر منتظر راهنماییتون هستم

عزیز من اشتباهی ایجاد موضوع جدید رو زدم رفت تویه صفحه دیگه ( یادم رفته بود ارسال واسه دنباله ای پیج پایین صفحه هستش ) واسه پ خ فرستادم بعد یادم افتاد از پایین صفحه باید بفرستم شرمنده قاطی پاتی شد 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اساتید بزرگوار لطف بفرمایید یه سیستم بر پایه معماریه ddr4 تا سقف ۴۵۰۰ معرفی کنید.

(فقط کیس)

ممنونم?

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان عزیز . عید نوروز رو پیشاپیش به همتون تبریک میگم ایشالا که سال خوبی باشه از همه نظر برای هممون.

دوستان لطف میکنین یک نظری راجع به هماهنگی قطعات زیر بدین اولین بارمه که میخوام سیستم جمع کنم:

CPU : Intel Core i7-7700K

Motherboard : Asus Z170 Pro Gaming AURA

RAM : G.Skill Ripjaws V 2800 Mhz 2*8GB

Case : Cooler Master MasterBox 5

CPU Cooler : Cooler Master MasterLiquid Pro 240

Power : Cooler Master V650S 80Plus Gold

SSD : Samsung 750 EVO 250GB

HDD : WD Purple 2TB

Fan : 2X Cooler Master JetFlo LED 120mm Red

در حال حاظر بودجه برای کارت گرافیک ندارم ولی به زودی قصد تهیه GTX1060/RX480 رو دارم که به سیستم اضافه کنم.

دوستان هر پیشنهاد یا نظری داشته باشن خیلی خوشحال میشم بدونم. راجع به کاربری هم بگم که عمده کارم : گیم ، نرم افزار های Photoshop  و Illustrator و ادیت کلیپ و در نهایت هم تمرین های دروس شبکه هستش.

لینک به دیدگاه

در در 1395/12/26, 22:10:19، nikghalb گفته است :

سلام به همه دوستان عزیز . عید نوروز رو پیشاپیش به همتون تبریک میگم ایشالا که سال خوبی باشه از همه نظر برای هممون.

دوستان لطف میکنین یک نظری راجع به هماهنگی قطعات زیر بدین اولین بارمه که میخوام سیستم جمع کنم:

CPU : Intel Core i7-7700K

Motherboard : Asus Z170 Pro Gaming AURA

RAM : G.Skill Ripjaws V 2800 Mhz 2*8GB

Case : Cooler Master MasterBox 5

CPU Cooler : Cooler Master MasterLiquid Pro 240

Power : Cooler Master V650S 80Plus Gold

SSD : Samsung 750 EVO 250GB

HDD : WD Purple 2TB

Fan : 2X Cooler Master JetFlo LED 120mm Red

در حال حاظر بودجه برای کارت گرافیک ندارم ولی به زودی قصد تهیه GTX1060/RX480 رو دارم که به سیستم اضافه کنم.

دوستان هر پیشنهاد یا نظری داشته باشن خیلی خوشحال میشم بدونم. راجع به کاربری هم بگم که عمده کارم : گیم ، نرم افزار های Photoshop  و Illustrator و ادیت کلیپ و در نهایت هم تمرین های دروس شبکه هستش.

سلام عید شمام مبارک

اگر اور نمیکنید 7700 بردارید

مادربوردم حتما حتما سری جدید بردارید

کیس سلیقه ای هست ولی مدل ارزون ترم بردارید مشکلی نیست

کولرسیپیو زیادی گرونه مدلای ارزون ترم همون کارایی رو دارن

پاور رو مدل بهتر بردارید من EVGA 700B رو پیشنهاد میدم

و اینکه بودجه رو بزارید گرافیک بهتر بگیرید مخصوصا1080 که الان قیمتش خیلی خوب شده چون کاربریتون گیمه میگم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، rahmanshahi گفته است :

اساتید بزرگوار لطف بفرمایید یه سیستم بر پایه معماریه ddr4 تا سقف ۴۵۰۰ معرفی کنید.

(فقط کیس)

ممنونم?

فقط اساتید اینو در نظر داشته باشین که هارد ۲ ترا ، رم ۱۶ و گرافیک ۱۰۶۰ مد نظر هست.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Big_Boss گفته است :

سلام عید شمام مبارک

اگر اور نمیکنید 7700 بردارید

مادربوردم حتما حتما سری جدید بردارید

کیس سلیقه ای هست ولی مدل ارزون ترم بردارید مشکلی نیست

کولرسیپیو زیادی گرونه مدلای ارزون ترم همون کارایی رو دارن

پاور رو مدل بهتر بردارید من EVGA 700B رو پیشنهاد میدم

و اینکه بودجه رو بزارید گرافیک بهتر بگیرید مخصوصا1080 که الان قیمتش خیلی خوب شده چون کاربریتون گیمه میگم

سلام استاد. ممنون بابت نظرتون

والا مطمئن نیستم که اور خواهم کرد یا نه . چون واقعا ایده خاصی از اور کردن ندارم و برنامه ای هم  براش ندارم ولی خب اختلاف قیمتش کمه ترجیح میدم K بردارم شاید بعدا اور هم کردم!

مادربورد: میشه بیشتر توضیح بدین؟ آخه خیلی تاکید دارین که z270 بگیرم . از نظر ساپورت کردن که 7700 رو ساپورت میکنه پس مشکل چیه؟

کولر: خب خوشحال میشم مدل ارزونتر پیشنهاد کنین. مثلا فکر کنم نسخه 120 همین مدل شاید مدنظر شما باشه.

راجع به پاور ، یعنی این پاور خوبی نیست؟ من اول میخواستم گرین سری UK بردارم! که به این رسیدم. خب الان این که از نظر استاندارد 80plus از مدل کولرمستر پایینتره این برنزه 85% و مدل کولرمستر گلد 90%. خوشحال میشم بیشتر توضیح بدین.

راجع به گرافیک خدا بزرگه اون میره 2 3 ماه بعد بستن سیستم.

ویرایش شده توسط nikghalb
.
لینک به دیدگاه

در در 1395/12/27, 01:55:14، nikghalb گفته است :

سلام استاد. ممنون بابت نظرتون

والا مطمئن نیستم که اور خواهم کرد یا نه . چون واقعا ایده خاصی از اور کردن ندارم و برنامه ای هم  براش ندارم ولی خب اختلاف قیمتش کمه ترجیح میدم K بردارم شاید بعدا اور هم کردم!

مادربورد: میشه بیشتر توضیح بدین؟ آخه خیلی تاکید دارین که z270 بگیرم . از نظر ساپورت کردن که 7700 رو ساپورت میکنه پس مشکل چیه؟

کولر: خب خوشحال میشم مدل ارزونتر پیشنهاد کنین. مثلا فکر کنم نسخه 120 همین مدل شاید مدنظر شما باشه.

راجع به پاور ، یعنی این پاور خوبی نیست؟ من اول میخواستم گرین سری UK بردارم! که به این رسیدم. خب الان این که از نظر استاندارد 80plus از مدل کولرمستر پایینتره این برنزه 85% و مدل کولرمستر گلد 90%. خوشحال میشم بیشتر توضیح بدین.

راجع به گرافیک خدا بزرگه اون میره 2 3 ماه بعد بستن سیستم.

در اصل هدفم از انتخاب مادربرد سری جدید پشتیبانی جانبی بهتر هستش مثلا تو سری جدید شما میتونی ssd nvme raid کنی که سرعتو خیلی میبره بالا از اون طرف فک کنم مادربرد z170 انتخابیتون nvme ساپورت نکنه که بعدا نمیتونید از ssd های nvme استفاده کنید مگر با تبدیل pci

کولر هم باز سلیقه ای هستش ولی به نظر من همچین قیمتی واسه کولر زیادیه کولرهای گرین هم بنظر من پاسخ گوی نیازتون هستن که قیمتش 250 تومن هستش خیلی بصرفه تره و بجز قیافه فرقی با کولر مستر نداره مگر اینکه قیافه واستون مهم باشه  و اضافی پولو میتونید بزارید رو ssd که مدل 250 گیگ سامسونگ 960 رو بردارید که از نوع nvme هستش و سرعتش نزدیک 5 برابر هستش و اضافه کنم اینکه اگر کولر خواستید بگیرید حتما 240 بگیرید

پاور هم الان نگاه کردم متوجه شدم پاور خوبی برداشتید من با سری vs اشتباه گرفتم ولی اگر باز یکم خرج کنید پاور EVGA 750 GQ  بنظرم خیلی خوبه چون ریویو های خوبی تو اینترنت ازش هست

گرافیکم که اگر میخواهید چند ماه دیگ جمع کنید میتونید صبر کنید قیمتا ببینید چطور میشه و فک کنم بتونید 1080 بخرید چون داره افت میکنه قیمتش

موفق باشید

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Big_Boss گفته است :

در اصل هدفم از انتخاب مادربرد سری جدید پشتیبانی جانبی بهتر هستش مثلا تو سری جدید شما میتونی ssd nvme raid کنی که سرعتو خیلی میبره بالا از اون طرف فک کنم مادربرد z170 انتخابیتون nvme ساپورت نکنه که بعدا نمیتونید از ssd های nvme استفاده کنید مگر با تبدیل pci

کولر هم باز سلیقه ای هستش ولی به نظر من همچین قیمتی واسه کولر زیادیه کولرهای گرین هم بنظر من پاسخ گوی نیازتون هستن که قیمتش 250 تومن هستش خیلی بصرفه تره و بجز قیافه فرقی با کولر مستر نداره مگر اینکه قیافه واستون مهم باشه  و اضافی پولو میتونید بزارید رو ssd که مدل 250 گیگ سامسونگ 960 رو بردارید که از نوع nvme هستش و سرعتش نزدیک 5 برابر هستش و اضافه کنم اینکه اگر کولر خواستید بگیرید حتما 240 بگیرید

پاور هم الان نگاه کردم متوجه شدم پاور خوبی برداشتید من با سری vs اشتباه گرفتم ولی اگر باز یکم خرج کنید پاور EVGA 750 GQ  بنظرم خیلی خوبه چون ریویو های خوبی تو اینترنت ازش هست

گرافیکم که اگر میخواهید چند ماه دیگ جمع کنید میتونید صبر کنید قیمتا ببینید چطور میشه و فک کنم بتونید 1080 بخرید چون داره افت میکنه قیمتش

موفق باشید

خب من قطعا هیچوقت بودجم اونقدری نمیشه که بتونم ssd nvme raid کنم! ولی خب این مادربورد از ssd nvme ساپورت میکنه.

والا من گفتم که تجربه اولمه برای همین هم شناخت کاملی از محصولات ندارم و محصولات گرین رو هم که هیچ بررسی ازش تو سایت های معتبر خارجی پیدا نکردم. فکر کنم مدل مدنظر شما سری Glacier evo باشه که منم تعریفشو شنیدم. اگه واقعا اندازه کولرمستر کارایی داشته باشه حتما میره تو انتخابام.

این پاوری که شما معرفی کردید از نظر قیمتی قیمت مناسبی داره و 75 تومن گرونتر از مدل کولرمستره اگه به نظرتون مدل بهتریه حتما این مدل رو تهیه خواهم کرد (خودم تعریف محصولات EVGA رو در سطح جهانی خیلی شنیدم)

دوست عزیز خیلی ممنون بابت نظراتتون.

لینک به دیدگاه

سلام دوستای گلم
امیدوارم حالتون خوب باشه
و سال جدید کنار خونوادتون بخوبی بگذرونید
- من میخوام یه کیس اسمبل 2.5 تا 3میلیون بخرم ک باهاش بشه بازی کرد
بازیهای مثل battelfield 4 و pes2017 و ....دیگه اسماشون نمیدونم ....gta iv
آیا امکانش هست با این پول _2.5 تا 3.0_  کیسی خرید ک باهاش بشه این بازیهارو اجرا کرد؟
اگه اره
لطفا و خواهشا میشه قطعاتشو واسم معرفی کنین ک بهترین نتیجه رو  ازش بگیرم؟
بازم تشکر

لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، miladfi گفته است :

- من میخوام یه کیس اسمبل 2.5 تا 3میلیون بخرم ک باهاش بشه بازی کرد
آیا امکانش هست با این پول _2.5 تا 3.0_  کیسی خرید ک باهاش بشه این بازیهارو اجرا کرد؟

بله .خیلی هم خوب میتونه اجرا کنه

acw.thumb.JPG.3d4d1003733060510dd5c1c82b7a500b.JPG

فقط در نظر داشته باشید کارت گرافیک الان بخاطر عید 100 تومن آف خورده .بهتره الان تهیه کنید که اف  شامل شما بشه

موفق باشید!

ویرایش شده توسط AliReza-Lion
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...