رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

کابل hdmi کیفیت خوب و ارزون قیمت چی پیشنهاد میدید

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.4k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 53 دقیقه قبل، miladfi گفته است :

سلام سال نوت مبارک . 120ساله شی ایشالله...
1-ولی من دیدم ک روی سیستمهایی 64نصب نمیشه. مثلا همین سیستم خودم...البته Cpu پنتیوم :|

چندین ساله که cpu ها از 64 بیتی پشتیبانی میکنند!

سیستم برای چه کاری میخواید!؟

لینک به دیدگاه

در در 1395/12/30, 18:55:02، Redwolf10 گفته است :

چندین ساله که cpu ها از 64 بیتی پشتیبانی میکنند!

سیستم برای چه کاری میخواید!؟

بازی . گرافیکی
تا 3 میلیون (فقط کیس) (حالا 100بالاتر موردی نداره)
- واقعیت مجازی ک با ی کابل به گوشی متصل میشه  . چه کابلیه؟ یعنی گرافیک باید از چه کابلی پشتیبانی کنه؟HDMI?

- من بودجم در حد یه کیس(3میلیون) اونم با هزارتا بدبختی :| یکی از دوستان گفتن مونیتور CRT نمیتونم ازش استفاده کنم... اگرم بخوام بخرم 600 700تومن دیگه باید خرج کنم . رفتم دیدم ی کابلایی هست تبدیل HDMi به VGA (که CRT همون کابل VGA) میشه ازون کابل استفاده کرد؟ ک دیگه پول مونیتور ندم؟ یا ی کابلی بود تبدیل DVi به VGA .... ???

ویرایش شده توسط miladfi
لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، miladfi گفته است :

بازی . گرافیکی
تا 3 میلیون (فقط کیس) (حالا 100بالاتر موردی نداره)
- واقعیت مجازی ک با ی کابل به گوشی متصل میشه  . چه کابلیه؟ یعنی گرافیک باید از چه کابلی پشتیبانی کنه؟HDMI?

- من بودجم در حد یه کیس(3میلیون) اونم با هزارتا بدبختی :| یکی از دوستان گفتن مونیتور CRT نمیتونم ازش استفاده کنم... اگرم بخوام بخرم 

من زیاد این پیشنهاد رو نمیدم اما اگه هدف بازی هستش شمای یه ps4 با یه مانیتور فول hd معمولی بگیرید میشه حول و حوش 2 تومن

لینک به دیدگاه

در در 1395/12/29, 15:15:00، ali shareei گفته است :

سلام

نظرتون در مورد رم  ADATA XPG Z1 DDR4 3000MHz CL16 Dual Channel Desktop RAM - 16GB     چی هست ؟

این رم 440 تومن  هست.

همین رم رو با این مشخصات برای جی اسکیل  باید 600 تومن پرداخت کرد .

با توجه به تفاوت بسیار فاحشی که با رم های جی اسکیل در حال حاضر از نظر قیمت داره به نظرتون خریدش مناسب هست یا خیر ؟

( برای مادربرد Z270  و سی پی یو سری kaby lake )

کسی نظری نداشت ؟!

لینک به دیدگاه

⬅ فرق بین دوتا کارت گرافیگ که هردو همه ی مشخصاتشون یکسان  (سرعت پردازنده گرافیکی-نوع حافظه-سرعت حافظه-رابط حافظه)

GIGABYTE RX 470 G1 Gaming WF2X 4GB GDDR5

MSI RX 470 ARMOR OC 8GB GDDR5

جز اینکه یکیش 4گیگ هست و یکی 8گیگ.
این مقدار حافظه ای ک بیشتر_8گیگ _ چ فرق و کمکی به کارت میکنه ؟

ویرایش شده توسط miladfi
لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، miladfi گفته است :

⬅ فرق بین دوتا کارت گرافیگ که هردو همه ی مشخصاتشون یکسان  (سرعت پردازنده گرافیکی-نوع حافظه-سرعت حافظه-رابط حافظه)

GIGABYTE RX 470 G1 Gaming WF2X 4GB GDDR5

MSI RX 470 ARMOR OC 8GB GDDR5

جز اینکه یکیش 4گیگ هست و یکی 8گیگ.
این مقدار حافظه ای ک بیشتر_8گیگ _ چ فرق و کمکی به کارت میکنه ؟

حافظه بیشتر به درد بازی هایی میخورن که نیاز به این مقدار حافظه دارن ، الان بازی های صاحب نام زیادی هستن که تو تنظیمات بالا به مقدار حافظه ای بیش از 4 گیگ نیاز دارن 

البته این دو کارت تقریبا از قدرت یکسانی بهره میبرن و چنانچه بازی اجرا کنید که کمتر از 4 گیگ حافظه نیاز داشته باشه تفاوت خاصی حس نمیکنید 

لینک به دیدگاه

در در 1395/12/30, 23:52:12، bighero7 گفته است :

حافظه بیشتر به درد بازی هایی میخورن که نیاز به این مقدار حافظه دارن ، الان بازی های صاحب نام زیادی هستن که تو تنظیمات بالا به مقدار حافظه ای بیش از 4 گیگ نیاز دارن 

البته این دو کارت تقریبا از قدرت یکسانی بهره میبرن و چنانچه بازی اجرا کنید که کمتر از 4 گیگ حافظه نیاز داشته باشه تفاوت خاصی حس نمیکنید 

مرسی
پس زیاد فرقی نمیکنه... همون gigabyte G1 میخرم

بنظر خودت همون g1 بخرم؟

میشه 2تا بازی معرفی کنی ک به 8 گیگ کارت نیاز داشته باشه؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، miladfi گفته است :

مرسی
پس زیاد فرقی نمیکنه... همون gigabyte G1 میخرم

بنظر خودت همون g1 بخرم؟

میشه 2تا بازی معرفی کنی ک به 8 گیگ کارت نیاز داشته باشه؟

مثلا کالاف دیوتی ریمستر

یا واچ داگز به همراه dlc بافت های 4k

به نظر من 8 گیگ بگیر

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

مثلا کالاف دیوتی ریمستر
یا واچ داگز به همراه dlc بافت های 4k
به نظر من 8 گیگ بگیر

واقعا کالاف مستر به 8گیگ گرافیک نیاز داره [emoji52]
مرسی،باشه همون 8گیگ میخرم دیگه
واقعا فکر میکردم نیاز نمیشه اینهمه گرافیک[emoji58]
msi خوبه؟
اخه مادربردم همین مارک میخوام بخرم

Sent from my GT-I9105 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، miladfi گفته است :

واقعا کالاف مستر به 8گیگ گرافیک نیاز داره emoji52.png
مرسی،باشه همون 8گیگ میخرم دیگه
واقعا فکر میکردم نیاز نمیشه اینهمه گرافیکemoji58.png
msi خوبه؟
اخه مادربردم همین مارک میخوام بخرم

Sent from my GT-I9105 using Tapatalk

بله msi کارت خوبی داره

لینک به دیدگاه

درود دوستان 

به نظرتون بهترین فن کیسی که میتونم تا 100 تومن بگیرم چی هست برای Cm master 5

میخوام 3 تا 120 میلیمتر بگیرم 

به نظرتون کدوم مدل قدرت خوبی داره؟

راستی چرا فن های Thermatec ring rgb کم یاب هستن؟

لینک به دیدگاه

باز هم سلام به دوستان.

آقا یک سوال فنی ؛ من میخوام بگم که یکی از دوستان از خارج کشور 3 تا قطعه (پاور،کولر،مادربورد) برام بیاره (چون ارزون تر میفته :-) ) . خواستم بپرسم که امکان داره بیاره و خراب باشه؟ (پاور EVGA - کولر کولرمستر - مادربورد ایسوس)

دوستان خواهشا سریع جواب بدین چون باید زود بهش خبر بدم.

ممنون

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، nikghalb گفته است :

باز هم سلام به دوستان.

آقا یک سوال فنی ؛ من میخوام بگم که یکی از دوستان از خارج کشور 3 تا قطعه (پاور،کولر،مادربورد) برام بیاره (چون ارزون تر میفته :-) ) . خواستم بپرسم که امکان داره بیاره و خراب باشه؟ (پاور EVGA - کولر کولرمستر - مادربورد ایسوس)

دوستان خواهشا سریع جواب بدین چون باید زود بهش خبر بدم.

ممنون

سلام .

بله عزیز . قطعه الکترونیکی هست و ممکنه خراب باشه و یا مشکلی داشته باشه که درست کار نکنه . یا کالا رو تست شده براتون بیاره ، یا اینکه اگر مشکل داشت ، بتونه برگردونه . البته این که میگم امکان داره ، دلیل نمیشه که حتما مشکل داره باشه . ولی مسلما احتمالش هست .

لینک به دیدگاه

سلام cpu i5 4460 با کارت های 1060 شش گیگ مشکلی نداره رو مادربرد های سری زد97؟ برای این میپرسم ک میخوام به بهترین شکل ممکن از سیستم استفاده کنم و هیچ گونه مشکل از  هماهنگی cpu و گرافیک نداشته باشم. خودم نظرم خرید سیستم جدیده اما یه سیستم با مشخصات بالا ک مال 1 ساله قبله بدون کارت گرافیک هم هست 1 البته... تو خونم دارم...خواستم بدونم چی پیشنهاد میدین؟ کلا یدونه جدید بگیرم یا یه گرافیک رو اون سوار کنم حله؟ تنها مشکلم نسل 4 بودن cpu هست چون برای چند سال نمیخوام سیستم رو عوض کنم میترسم مشکل بوجود بیاد اگه بعدا بخوام گرافیکو عوض کنم .. تو خرید ی سیستم جدید در نظر داشتم سری 7 ببندم و مسلما در ادامه بیشتر ساپورت میشم ولی نظر شما چیه ؟ ارزش داره هزینه کنم؟ گیمین بران فول اچ دی مهم ست اما ن با جزیات کاملا بالا همون متوسط ب بالا و در سال های دیگه حتی اچ دی هم کافیه فقط سرعت انجام کارش بالا باشه... ی سوال دیگه ای ک دارم اینه اگه خرید سیستم جدید رو پیشنهاد میدید برای اون سیستم  قدیمی ک گفتم مشخصاتشو چه کارتی بخرم زیر 1 تومن خود 1 هم نه زیر 1...در حده 900 تومن  ک مینبرد و سی پی یو  بتونن بهترین کارایی رو در کنارش داشته باشن؟ با تشکر سال خوبی داشته باشین...

ویرایش شده توسط hamidmanu
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، hamidmanu گفته است :

سلام cpu i5 4460 با کارت های 1060 شش گیگ مشکلی نداره رو مادربرد های سری زد97؟ برای این میپرسم ک میخوام به بهترین شکل ممکن از سیستم استفاده کنم و هیچ گونه مشکل از  هماهنگی cpu و گرافیک نداشته باشم. خودم نظرم خرید سیستم جدیده اما یه سیستم با مشخصات بالا ک مال 1 ساله قبله بدون کارت گرافیک هم هست 1 البته... تو خونم دارم...خواستم بدونم چی پیشنهاد میدین؟ کلا یدونه جدید بگیرم یا یه گرافیک رو اون سوار کنم حله؟ تنها مشکلم نسل 4 بودن cpu هست چون برای چند سال نمیخوام سیستم رو عوض کنم میترسم مشکل بوجود بیاد اگه بعدا بخوام گرافیکو عوض کنم .. تو خرید ی سیستم جدید در نظر داشتم سری 7 ببندم و مسلما در ادامه بیشتر ساپورت میشم ولی نظر شما چیه ؟ ارزش داره هزینه کنم؟ گیمین بران فول اچ دی مهم ست اما ن با جزیات کاملا بالا همون متوسط ب بالا و در سال های دیگه حتی اچ دی هم کافیه فقط سرعت انجام کارش بالا باشه... ی سوال دیگه ای ک دارم اینه اگه خرید سیستم جدید رو پیشنهاد میدید برای اون سیستم  قدیمی ک گفتم مشخصاتشو چه کارتی بخرم زیر 1 تومن خود 1 هم نه زیر 1...در حده 900 تومن  ک مینبرد و سی پی یو  بتونن بهترین کارایی رو در کنارش داشته باشن؟ با تشکر سال خوبی داشته باشین...

سلام

سیستم 1150 که شما دارید ، مشخصات کامل رو نگفتید . پردازنده شما مشکلی نداره . مسلما مادربورد هم مشکلی نداره . میمونه رم و پاور سیستم . اگر اینها هم مناسب باشن ، با کارت گرافیک 1060 میتونید به راحتی و با حداکثر توان کارت از سیستم استفاده کنید . نیازی به تعویض سیستم هم ندارید . حداقل تا 2-3 سال دیگه این پردازنده راحت جواب میده .

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hamed گفته است :

سلام

سیستم 1150 که شما دارید ، مشخصات کامل رو نگفتید . پردازنده شما مشکلی نداره . مسلما مادربورد هم مشکلی نداره . میمونه رم و پاور سیستم . اگر اینها هم مناسب باشن ، با کارت گرافیک 1060 میتونید به راحتی و با حداکثر توان کارت از سیستم استفاده کنید . نیازی به تعویض سیستم هم ندارید . حداقل تا 2-3 سال دیگه این پردازنده راحت جواب میده .

متشکر از پاسخگوییتون..پس با این حساب ی گرافیک ۱۰۷۰ میگیرم اگه مشکلی نباشه...سیستمم  مین برد: گیگابایت اولترا دیوریبل بلک ادیشن ud3h  و cpu i5 ۴۴۶۰ رم ک خودم ۱۶ گیگ ddr3 باید بگیرم چون ۴ ساپورت نمیکنه..نظرتون چیه؟؟

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، hamidmanu گفته است :

متشکر از پاسخگوییتون..پس با این حساب ی گرافیک ۱۰۷۰ میگیرم اگه مشکلی نباشه...سیستمم  مین برد: گیگابایت اولترا دیوریبل بلک ادیشن ud3h  و cpu i5 ۴۴۶۰ رم ک خودم ۱۶ گیگ ddr3 باید بگیرم چون ۴ ساپورت نمیکنه..نظرتون چیه؟؟

1070 هم مشکلی ایجاد نمیکنه .

چیپست مادربورد چیه ؟ Z97 یا H97 ؟

رم داری یا نداری ؟ اگر داری چی هست مدلش ؟

پاور چی داری ؟

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Hamed گفته است :

1070 هم مشکلی ایجاد نمیکنه .

چیپست مادربورد چیه ؟ Z97 یا H97 ؟

رم داری یا نداری ؟ اگر داری چی هست مدلش ؟

پاور چی داری ؟

مادربردم z97 هست .. رم هم ندارم و میخوام بگیرم تازه...یعنی 4 گیگ 1600 هست ک میخوام عوضش کنم کلا 16 بگیرم با فرکانس بالاتر...پاورمم 550 گرینه.  (6+2 پین)  ssd هم ندارم ..خنک کننده cpu  هم مال خودشه 

فقط یدونه ssd رم و کارت گرافیک بودجه هم 2800..راهنمایی کنید دستتون درد نکنه.

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، hamidmanu گفته است :

مادربردم z97 هست .. رم هم ندارم و میخوام بگیرم تازه...یعنی 4 گیگ 1600 هست ک میخوام عوضش کنم کلا 16 بگیرم با فرکانس بالاتر...پاورمم 550 گرینه.  (6+2 پین)  ssd هم ندارم ..خنک کننده cpu  هم مال خودشه 

فقط یدونه ssd رم و کارت گرافیک بودجه هم 2800..راهنمایی کنید دستتون درد نکنه.

با توجه به پاوری که داری ، بهتره که 1060 بگیری . 1070 هم جواب میده ، ولی خیلی فشار میاد به سیستم . چون یک کابل برای PCI-E داره  و برای 1070 نیاز به 2 تا 8 پین داری .

پیشنهاد من این قطعات هستن :

ASUS DUAL-GTX1060-O6G  با قیمت 1269

Crucial Ballistix Tactical 2x8GB 1866Mhz CL9 DDR3  با قیمت 398

Adata XPG SX930 120GB  با قیمت 290

به نظر من اگر مدت طولانی بازی میکنی ، یک کولر بهتر برای CPU بگیر . مثلا GREEN Notus200-PWM  با قیمت 72 تومان .

با توجه به بودجه ای که داری ، میتونی 1070 هم بگیری . ولی بهتره که در صورت خرید 1070 ، پاور رو هم عوض کنی و یک مدل با حداقل 2 کابل 6+2 پین بگیری .

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Hamed گفته است :

با توجه به پاوری که داری ، بهتره که 1060 بگیری . 1070 هم جواب میده ، ولی خیلی فشار میاد به سیستم . چون یک کابل برای PCI-E داره  و برای 1070 نیاز به 2 تا 8 پین داری .

پیشنهاد من این قطعات هستن :

ASUS DUAL-GTX1060-O6G  با قیمت 1269

Crucial Ballistix Tactical 2x8GB 1866Mhz CL9 DDR3  با قیمت 398

Adata XPG SX930 120GB  با قیمت 290

به نظر من اگر مدت طولانی بازی میکنی ، یک کولر بهتر برای CPU بگیر . مثلا GREEN Notus200-PWM  با قیمت 72 تومان .

با توجه به بودجه ای که داری ، میتونی 1070 هم بگیری . ولی بهتره که در صورت خرید 1070 ، پاور رو هم عوض کنی و یک مدل با حداقل 2 کابل 6+2 پین بگیری .

پس پاورو عوض میکنم و یدونه   GREEN GP580A-ES 80Plus Bronze PSU میگیرم و کارتو ک 1060 معرفی کردید با 1070 عوض میکنم درسته؟ بقیه هم ک همونن...

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، hamidmanu گفته است :

پس پاورو عوض میکنم و یدونه   GREEN GP580A-ES 80Plus Bronze PSU میگیرم و کارتو ک 1060 معرفی کردید با 1070 عوض میکنم درسته؟ بقیه هم ک همونن...

میتونی این کار رو بکنی . برای 1070 هم میتونی GALAX GTX 1070 HOF 8GB  بگیری که قیمتش 1990 هست و با توجه به قیمتش خیلی کارت خوبیه .

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، Hamed گفته است :

میتونی این کار رو بکنی . برای 1070 هم میتونی GALAX GTX 1070 HOF 8GB  بگیری که قیمتش 1990 هست و با توجه به قیمتش خیلی کارت خوبیه .

دستتون درد نکنه برای راهنمایی و پاسخگویی سریعتون...سال خوبی داشته باشید و موفق باشید. 

لینک به دیدگاه

سلام  من میخوام سی پی یو و مادربرد  h270 و  کیبی لیک بخرم  یا سری جدید سی پی یو و مادربرد amd که میخواد بیاد بخرم؟؟؟

1-برای خرید amd باید تا کی صبر کنم؟

2-کاربردم گیم هست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...