رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

شما جای اون کیس magnum II از گرین بگیری هم خیلی خوبه . من مگنوم 2 داشتم کیش خیلی خوبی بود و و کارتهایی گرافیک حرفهای هم توش جا میشه و پاورشم پایین است که بهتر هم هست.

مین بوردایی که عرفی شدن کاملا مناسبن و البته اینم میتونی بگیری اگر 2 بازار باشه.

http://lioncomputer.ir/index.php?product_id=1703

. فن هم مینونی cooler master hyper 212 که کولر خوبی هم هست ولی اون وقت رمت میمونه 2 گیگ که کمه. همون بوفالو رو که دوستمون گفت بگیر و رمتو به جاش بکن 4 گیگ.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.4k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با سلام.

دوستان می خواستم یه سوال یکنم در رابطه با خرید پاور.برای همچین سیستمی چه پاوری رو پیشنهاد می کنید؟

MB Gigabyte g31m-es2c

Cpu E7500

4 GB ram DDR2 800 Dual channel

Sapphire HD 5770 1GB

لینک به دیدگاه

tonb 500w l

led آبی هم داره 80+ هم داره. با 2 سال گارانتی شاب

قیمت: 55

لینک به دیدگاه

با سلام.

دوستان می خواستم یه سوال یکنم در رابطه با خرید پاور.برای همچین سیستمی چه پاوری رو پیشنهاد می کنید؟

MB Gigabyte g31m-es2c

Cpu E7500

4 GB ram DDR2 800 Dual channel

Sapphire HD 5770 1GB

درود

مدل مادربوردتون کل سیستم رو برده زیر سوال و اگه یه h55 با cpu i3 530 بخرید همین قیمتها در میادش و در مورد پاور هم 585 گرین خیالتون رو راحت میکنه

لینک به دیدگاه

درود

مدل مادربوردتون کل سیستم رو برده زیر سوال و اگه یه h55 با cpu i3 530 بخرید همین قیمتها در میادش و در مورد پاور هم 585 گرین خیالتون رو راحت میکنه

مرسی آقای حسینی .مشکل اینه که همه قطعه هایی که گفتم قراره خریداری بشه جز مادر برد که از قبل دارم و الان بودجشو ندارم تعویضش کنم.تا 600 می تونم هزینه کنم درحال حاضر:-?

لینک به دیدگاه

مرسی آقای حسینی .مشکل اینه که همه قطعه هایی که گفتم قراره خریداری بشه جز مادر برد که از قبل دارم و الان بودجشو ندارم تعویضش کنم.تا 600 می تونم هزینه کنم درحال حاضر:-?

اوکی عزیز بنده خواستم وظیمو انجام بدم اگر مادبورد رو دارید مشکلی نییستش و پاوری که دوستمون گفتن به اضافه پاوری که بنده پیشنهاد دادم اوکی هستش واسه سیتسمتون

لینک به دیدگاه

با سلام به همه دوستان!

من یه دو سه هفته ای میشه لپ تاپ خریدم میخواستم مودم ADSL بگیرم واسه لپ تاپم توی خونه میخواستم راهنماییم کنید چون یه مودم میخوام که 24 ساعت باهاش کار کنم آخ و اوف نگه و این که به نظر شما مودم Wireless بگیرم بهتره یا نه همون معمولی خوبه؟ و چه برندی به نظر شما توی هر دونوع خوبه هم Wireless هم معمولی ؟ و یه سوال دیگه داشتم و اون این که به نظر شما مخابرات ISP خوبی برای ADSL هست یا نه ؟ چون یکی از دوستام گفت بعضی وقتا Google هم فیلتر میکنه! @};- ششرمنده میدونم اینجا جای این سوال نیست و.لی نمیدونستم کجا باید بپرسم!

لینک به دیدگاه

با سلام به همه دوستان!

من یه دو سه هفته ای میشه لپ تاپ خریدم میخواستم مودم ADSL بگیرم واسه لپ تاپم توی خونه میخواستم راهنماییم کنید چون یه مودم میخوام که 24 ساعت باهاش کار کنم آخ و اوف نگه و این که به نظر شما مودم Wireless بگیرم بهتره یا نه همون معمولی خوبه؟ و چه برندی به نظر شما توی هر دونوع خوبه هم Wireless هم معمولی ؟ و یه سوال دیگه داشتم و اون این که به نظر شما مخابرات ISP خوبی برای ADSL هست یا نه ؟ چون یکی از دوستام گفت بعضی وقتا Google هم فیلتر میکنه! @};- ششرمنده میدونم اینجا جای این سوال نیست و.لی نمیدونستم کجا باید بپرسم!

درود

امیر جان مودم ای دی اس ال برای نوت بوک و پی سی فرقی نداره عزیز . از دید من بی سیم بگیرید بهتره به این دلیل که کابل هر جایی حذف بشه یک مذیت بسیار بالایی هستش . مدلهای مختلفی وجود داره مثلا

tplink = 44

asus = 68

linksys = 78

لینک به دیدگاه

با سلام به همه دوستان!

سلام

با اجازه ی جناب حسینی عزیز @};-

من خودم ZyXEL P660HW - T1 V3 دارم و به نظر جزو بهترین ها هست,به نظر من یا این رو بگیرید یا Linksys که جناب حسینی گفتند

ZyXEL P660HW - T1 V3---->90.000Toman

Linksys WAG120N------------>78.000Toman

هر دو کارایی فوق العاده ای دارند..مزیت ZyXEL که گفتم نسبت به Linksys این هست که داخل جعبه ZyXEL یک Splitter و یک آنتن 5dbi هست و میشه

تعویض کرد با یک آنتن قویتر ولی Linksys اینها رو نداره!

در مورد سوال دوم که پرسیدید باید بگم که جاش اینجا نیست اما استثنا قائل میشیم @};-

شنیدم قیمت مخابرات نسبت به ISP بهتر هست اما در مورد فیلتر فکر نکنم فرقی با ISP داشته باشه چون گوگل برای من هم که از ISP سرویس میگرفتم فیلتر شده بود!!

اکثر ISPهای موجود دارند اینترنتشون رو از مخابرات میگیرند

با عرض پوزش :-S

لینک به دیدگاه

مودم tplink 8901 برای کار های خونگی و در صورتیکه برد زیادی احتیاج ندارید کاملا نیازتون رو بر آورده میکنه. داخل جعبه هم یک عدد splitter موجود هست. من حدود 3 ماه هست که این مودم رو دارم و تا حالا فقط دوبار خاموش و روشنش کردم که reset بشه.

البته قطعا امکاناتی که شما دربرند linksys و zyxel بیشتر از این مدل از tplink می باشد.

لینک به دیدگاه

سلام ! ممنون میشم یه مادربورد و CPU تا 340 تومن بهم پیشنهاد بدین ! ( حتما AMD باشه و ترجیحا مادربورد USB3 داشته باشه )

ویرایش شده توسط MoHaMaD
لینک به دیدگاه

سلام ! ممنون میشم یه مادربورد و CPU تا 340 تومن بهم پیشنهاد بدین ! ( حتما AMD باشه و ترجیحا مادربورد USB3 داشته باشه )

درود محمد جان

پیشنهاد من اینه :

m.b asrock 880gxh usb3 = 130

cpu amd 1055 = 220

لینک به دیدگاه

بله/ بهترین ترکیب همونی است که جناب حسینی فرمودند و ترکیب بسیار پرقدرتی هم هست.

اگر اهل اورکلاک هم باشید با یک کوار مناسب میتونید رو اون برد تا 4 گیگاهرتز هم اور کنید.

لینک به دیدگاه

با سلام

لطفا در مورد چند سوال منو راهنمایی کنید:

1ـ بنده یک سی پی یو intel Quad 8300 2.5Ghz دارم که می خوام بجاش یه سی پی یو از مدل AMD Phenom X4 3.4GHz بگیرم ... آیا این کار مقرون به صرفه ای هست یا خیر؟

2ـ در مادربوردهایی که AMD رو پشتیبانی می کنن فرق GX با FX در چیست؟

3ـ تفاوت های کارت گرافیک با مدل های Radeon و GT و GTS و GTX در چیست؟ کدام بهتر است و چه مارکی ؟ می خوام همه بازی های موجود در بازار ایران رو تا 5 سال دیگه هم ساپورت کنه .

4ـ مادربورد GETWAY برای سی پی یو های AMD بهتر است یا مارک هایی نظیر ASUS یا GIGA ؟

و در آخر اینکه سیستم من با مشخصات زیر چگونه ارزیابی می شود:

CPU: Intel Core 2 Quad 8300 2.5Ghz

MAIN: Asus P5Q

RAM: Elite 2*2GB bus 800

VGA: Albatron 9500 1GB

ممنون و با تشکر

لینک به دیدگاه

انتخاب این پست برای مدیریت ارسالی دوشنبه ۱۷ آبان ۸۹ - ۱۳:۰۱

با سلام

1ـ بنده یک سی پی یو intel Quad 8300 2.5Ghz دارم که می خوام بجاش یه سی پی یو از مدل AMD Phenom X4 3.4GHz بگیرم ... آیا این کار مقرون به صرفه ای هست یا خیر؟

3ـ تفاوت های کارت گرافیک با مدل های Radeon و GT و GTS و GTX در چیست؟ کدام بهتر است و چه مارکی ؟ می خوام همه بازی های موجود در بازار ایران رو تا 5 سال دیگه هم ساپورت کنه .

4ـ مادربورد GETWAY برای سی پی یو های AMD بهتر است یا مارک هایی نظیر ASUS یا GIGA ؟

ممنون و با تشکر

با سلام.......

1. من ملاک رو بر این میزارم که اهل اورکلاک نیستی دوست عزیز...... این ارتقا تاثیرش تو گیم محصوص خواهد بود. رفتن از فرکانس 2.5 به 3.4 تاثیر زیادی تو فریم بازیها میزاره . تو برنامها چون مثل بازیها به فرکانس خیلی وابسته نیست تاثیری کمتر از بازیها حس میشه. در کل ارتقا خوبی خواهد بود و پشیمان نخواهید شد.

در ضمن اگر اهل اورکلاک هم باشید 965 تا 4000 به یا کولر خوب راهت اور میشه که میشه نور علی نور.

2. مادربرهای GX گرافیک مجتمع دارن و از کراس ایر 16x-16x پشتیبانی نمیکنه (8x-8x) . از اون طرف مادربرهای FX گرافیک مجتمع نداره و کراس فایر با پهنای باند کامل پشتیبانی میکنه (16X-16X) . در کل چیپستهای FX امکاناتشون مخصوص حرفه هاست . مثلا اونایی که میخوان از چند کارت گرافیک استفاده کنن و.... والا فرقه دیگری ندارن.

3. GT.GTS.GTX برای برند انویدیا هستن و از Radeon جدا هستند. بسته به تمایل شخصی میتونید هر کدوم رو که خواستید انتخاب کنید چون هر 2 برند کارتهای خیلی قدرتمندی دارند. اینکه بخواهید یک کارت تا بازیهای 5 سال بعد رو ساپورت کنه امکان نداره و غیر ممکن است. تا 5 سال دیگه حداقال 4 نسل جدید کارت گرافیک دیگر میان تو بازار و بازهای هم بسیار سنگین تر خواهند شد. اگر بحث ساپورت کردنه بله ممکنه ساپوت کنه ولی اینکه بتونید تو حداکثر جزئیات و یا جزئیات خوب تا 5 سال اینده بازی کنید غیر ممکن است. سرعت پیشرفت بازها انقدر بالاست که کارتهای 2 سال پیش جواب بازیهای امروز رو نمیتونن بدن مخصوصا تو رزولوشنهای بالا . شما میتونید یک 5970 از برند Radeon بگیری با قیمت 750 هزار تومان که تا 2 سال جواب همه بازهای رو میده ( البته 100% نیست چون هونطور که گفتم سرعت پیشرفت بازها بسیار زیاد است) . بعدش اگر میخوای همچنان تو بهترین جزئیات بازی کنی باید به جدیدترین نسل ارتقا بدی.

4. پیشنهاد میشه از گیگابایت بگیری که گارانتی مناسبی هم تو ایران داره. بعدشم اسوس. هر دو کیفیت فوقالعاده ای دارن.

این سیستم شما یک سیستم متوسط به حساب میادو برای کاهای خونگی و کار با برنامها خوبه ولی برای گیم هم پردازنده و هم گرافیک کم خواهند اورد. به خصوص گرافیک که مدل خیلی قدیمی است.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

سلام دوستان.یکی از آشناها دنبال یه سیستم تا 600-650 تومن هست.گفتم اینجا بپرسم راهنمایی کنید@};-این مبلغ فقط برای محتویات کیس هستش و شامل LCD و .... نمی شه.

مرسی

لینک به دیدگاه

براتشون فرقی میکنه AMD باشه یا اینتل ؟

استفادشون چی است ؟؟ برای گیم میخوان ؟؟

اینارو مشخص کنید تا سیستمو براتون لیست کنم !

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

براتشون فرقی میکنه AMD باشه یا اینتل ؟

استفادشون چی است ؟؟ برای گیم میخوان ؟؟

اینارو مشخص کنید تا سیستمو براتون لیست کنم !

نه فرقی نمیکنه.برای گیم و موزیک گوش دادن.همین...

لینک به دیدگاه

با سلام

ممنون و با تشکر

در مورد سوال اول خير دوست عزيز اين دو پردازنده تفاوت چنداني ندارند كه براي ارتقاء ارزش داشته باشه .

در مورد سوال دوم چيپ هاي GX‌داراي گرافيك توكار هستند و ميتونند با گرافيك هاي سري تعريف شده با اين نوع چيپ به صورت كراس فاير عمل كنند ولي‌ چيپ هاي سري FX‌ داراي گرافيك توكار نبوده و به جاي اين

كارايي از كراس فاير دوكارت با پهناي باند 16X پشتيباني ميكنند .

در مورد سوال سوم‌كارت هاي Radeon از شركت AMD‌و كارت Geforce‌از شركت nVidia‌هستند كه هر كدام مزيت هاي خاص خود رو دارند . در كل براي بازي هاي سنگين امروزي و با كمي آينده نگري يك كارت 5770 ATI‌به شما پيشنهاد ميكنم و در آينده يك كارت ديگه با اين كارت كراس فاير كنيد .

در مورد سوال آخر برند زياد مهم نيست مهم اين قضيه هست كه مدل مادربوردي كه خريد ميكنيد امتحان خودش رو پس داده باشه . من Mainboard asus m4a89tdpro / us36‌رو بهتون پيشنهاد ميكنم .

در كل جهت ارتقاء سيستمتون من فقط انتخاب يك كارت گرافيك خوب رو پيشنهاد ميكنم تا تعويض كليه قطعات سيستم .

به عنوان مثال فقط يك كارت گرافيك EVGA GTX 480 1GB DDR5 به قيمت 610000 تومان بخريد و از سيستم خود لذت ببريد . البته اگر پاور خوبي روي سيستم نداريد حتماً يك پاور 600 وات خوب نيز تهيه كنيد .

پاور پيشنهادي Cooler Master 650W GX‌به قيمت 120000 تومان .

لینک به دیدگاه

با این بودجه یک سیستم منطبق بر AMD خیلی بهتر جواب مید !

سیستم پیشنهادی :

CPU::AMD ATHLON II X4 635=105

M.B: asrock 870 extreme 3=130

RAM: 4GIG Kingmax DDR3 1333 CL9 = 90

VGA: Gainward GTS 450 1GB GS = 167

DVDRW:LITEON 24X=25

HDD:SEAGATE 7200.12 500GB =45

POWER:Green GP535A = 60

CASE :Green magnom 2 45

total: 667

البته اینا قیمتهای حدودی است و بگردید تو بازار ارزونتر هم ممکنه پیدا کنید . اون کارت گرافیک رو از همین لیون میتونید بگیرید . مدل اور کارخونه450 را گفتم که دیگه عملا به 5770 در میزان قدرت خیلی نزدیک میشه و تو بازهای دایرکت ایکس 11 تا حدودی قویتر از 5770 هم هست.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

با این بودجه یک سیستم منطبق بر AMD خیلی بهتر جواب مید !

سیستم پیشنهادی :

CPU::AMD ATHLON II X4 635=105

total: 667

البته اینا قیمتهای حدودی است و بگردید تو بازار ارزونتر هم ممکنه پیدا کنید . اون کارت گرافیک رو از همین لیون میتونید بگیرید . مدل اور کارخونه450 را گفتم که دیگه عملا به 5770 در میزان قدرت خیلی نزدیک میشه و تو بازهای دایرکت ایکس 11 تا حدودی قویتر از 5770 هم هست.

سلام سالار جان یک سوال داشتم در مورد سیستم پیشنهادی شما.

قضیه از ای قرار هست که یکی از اقوام بنده که به از کلاس هی طراحی داخلی و دکوراسیون برگشته( طرف اینقدر پز میده که انگار از اروپا اومده، من هم جو گیر شدم) می خواد یک سیستم بگیره برای کار های طراحی که شامل photoshop و 3dmax میشه. اما چون هنوز تازه کار هست و در آمدی نداشته ماکزیمم بودجه ای که داره حدود یک میلیون تومان است. با توجه به سیستمی که شما پیشنهاد دادی و همینطور اضافه کردن یک مونیتور 20 اینچ 900*1600 که حدود 180 تا 200 تومن هست ، به نظرم میاد که این سیستم رو بهش پیشنهاد بدم ، بهترین انتخاب برای ایشون باشه. حالا شما نظر خاصی یا راهنمایی دیگه ای داری؟@};-

لینک به دیدگاه

سلام ماکسل عزیز...

با اضافه کردن مانیتور کلش میشه 860 تومان ( 20500 سامسونگ یا مدل دیگری) .. از انجایی که 3dmax و photoshop ( به خصوص ورژن CS5 ) به خوبی برای استفاده از هستهای پیشتر بهینه سازی شدن و به پردازنده قوی نیاز دارن پیشنهاد میکنم با توجه به بودجه باقیمانده پردازنده روی به جای 630 , Phenom II X6 1055 بگیرید که تاثیر بسیار محسوسی تو این برنامها خواهید داست.

این پردازنده حالا حالا برای ایشون کار خواهد کرد.

CPU::AMD PHENOM II X6 1055=225

Monitor : 2262TQ LG : 220

1007

اگر زیاد شده همون 20500 سامسونگ رو بگیرید 30 تومان ارزونتر .

قیمت قطعات نسبی است و با یک مقدار گشتن ارزونتر هم پیدا خواهید کرد.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

ممنون سالار جان بابت راهنمایی دقیق@};-:-S

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...