رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 4 ساعت قبل، veteranomid گفته است :

با توجه به کمیابی و گرونی پاور های کورسیر تو ایران بنظرم بهترین انتخاب CoolerMaster v650 هست.کارت گرافیک هم تو رده های بالاتر خیلی برند و شیوه کولینگ مطرحه واسه 1060 فرقی ندارن کارتا با هم یکی فقط کلاکش بالاتره به اصطلاح اورکلاک کارخونه ایه یکی کمتر.مثلا تجربه به من نشون داده واسه کارتهای رده بالا مثلا الان 1080 و 1080 ti واسه هر برندی اگه می خواین با کولر خود محصول کار کنین بهترین مدل اون برند رو بخرین ولی اگه می خواین واتر ببندین براش بازم فرقی نداره.

ممنون از پاسختون

والا  این پاور زیادی گرونه !!!

یادش بخیر یه زمانی  با  ۱ تومن سیستم خفن میبستیم  الان باید ۸۰۰ تومن فقط بدی به پاور ! ?

پیشنهاد دیگه ای نیست؟ راستی چرا دوستان میگن پاور گرین نگیر

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 37 دقیقه قبل، Mohammad-DS گفته است :

ممنون از پاسختون

والا  این پاور زیادی گرونه !!!

یادش بخیر یه زمانی  با  ۱ تومن سیستم خفن میبستیم  الان باید ۸۰۰ تومن فقط بدی به پاور ! 1f914.png

پیشنهاد دیگه ای نیست؟ راستی چرا دوستان میگن پاور گرین نگیر

پاور خارجی بدردبخور همینه الان این تازه به به نسبت خوبه قیمتش در زمینه پاور پیشنهاد می کنم خارجی ارزون نخرین یا از برند نا معتبر مثل deepcool و غیره اتفاقا در حد 400-500 و پایین تر واسه پاور اگه می خواین هزینه کنین گرین آپشنهای خوبی واسه این رنج قیمتی داره اون دوستانی هم که می گن نگیر از خودشونم بپرسی نمی دونن چرا فقط از سر جوگیری میگن و این بحث گرین نخرین هیچ موقع استدلال قوی پشتش نبوده.

لینک به دیدگاه

سلام بین هارددیسکای 4 ترابایت وسترن آبی و سیگیت باراکودا کدوم مدل مطمعنتره از نظر تجربه استفاده بگین

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Hamid.HP گفته است :

سلام بین هارددیسکای 4 ترابایت وسترن آبی و سیگیت باراکودا کدوم مدل مطمعنتره از نظر تجربه استفاده بگین

درود 

از نظر تجربه خودم و دوستانم در این ظرفیت باراکودا بهتر است

لینک به دیدگاه

سلام دوستان یه سوال داشتم من یه گرافیک ۹۶۰چهار گیگ دارم سیستمم هم سی پی یو ۷۵۰۰اینتل ۱۶گیگ رم حالا می خوام یه گرافیک ۱۰۶۰بگیرم به نظرتون فرق محسوسی تو گیم  خواهد داشت یا نه ؟اگه راهنماییم کنید ممنون میشم خودم میدونم که ۱۰۶۰قویتراز۹۶۰ هستش ولی تفاوتشون چقدر میتونه باشه در بازی

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، 17behrooz گفته است :

سلام دوستان یه سوال داشتم من یه گرافیک ۹۶۰چهار گیگ دارم سیستمم هم سی پی یو ۷۵۰۰اینتل ۱۶گیگ رم حالا می خوام یه گرافیک ۱۰۶۰بگیرم به نظرتون فرق محسوسی تو گیم  خواهد داشت یا نه ؟اگه راهنماییم کنید ممنون میشم خودم میدونم که ۱۰۶۰قویتراز۹۶۰ هستش ولی تفاوتشون چقدر میتونه باشه در بازی

1060 قدرتش اندازه 980 هست توی گیم و حتی یه کمی بهتر شما اگر مصرفتون گیم هست فک کنین دارین 980 می خرین تازه با مموری بیشتر.

لینک به دیدگاه

سلام قضیه این پورت hdmi 2.0 که روی کارت 1060 هست چیه اگه این پورت جدید به پورت قدیمی مانیتور که hdmi 1.4 هست متصل بشه تصویر فول اچ دی میده یا باید مانیتورو عوض کنیم؟ 

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Hamid.HP گفته است :

سلام قضیه این پورت hdmi 2.0 که روی کارت 1060 هست چیه اگه این پورت جدید به پورت قدیمی مانیتور که hdmi 1.4 هست متصل بشه تصویر فول اچ دی میده یا باید مانیتورو عوض کنیم؟ 

هیچ فرقی نداره فقط hdmi ورژن 2 میتونه تصویر 4k ارائه بده

تصویر هم به مانیتورتون بستگی داره و ورژن  کابلتون ترجیحا ورژن ۲ بگیرید

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

هیچ فرقی نداره فقط hdmi ورژن 2 میتونه تصویر 4k ارائه بده

تصویر هم به مانیتورتون بستگی داره و ورژن  کابلتون ترجیحا ورژن ۲ بگیرید

مانیتور فول اچ دیه 1.4 هست نسخه کابلشم 1.4 هستش، منظورت اینه که فقط کابلو عوض کنم نسخه2.0 بگیرم حله؟

لینک به دیدگاه

مانیتور فول اچ دیه 1.4 هست نسخه کابلشم 1.4 هستش، منظورت اینه که فقط کابلو عوض کنم نسخه2.0 بگیرم حله؟

نه نیازی نیست

لینک به دیدگاه

میشه یکی از دوستان که خیلی درباره جمع کردن سیستم  اطلاعات داره  لطف کنه که به من تو تلگرام پی ا م بده

یه سری سوالات مهم دارم درباره سیستم و قطعات

آی دی=@mammadfgh

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Chabouk گفته است :

هر کاری میکنی پاور گرین نخر 

در مورد کارت گرافیک هم بهترین گزینه gtx1060 هستش

دوست عزیز میشه استدلال هاتون رو در مورد اینکه پاور گرین خوب نیست بفرمایید.

ممکنه شخصی مثل من که تازه به دنیای کامپیوتر و گیمینگ  وارد شده از این قضیه بی خبر باشه.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، 17behrooz گفته است :

دوست عزیز فرقشون زیاد هستش.مخصوصا زمانی که از مانیتور  FHD استفاده میکنید.

بهتون توصیه میکنم یه سر به یوتیوپ بزنید تا متوجه بشید.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، veteranomid گفته است :

پاور خارجی بدردبخور همینه الان این تازه به به نسبت خوبه قیمتش در زمینه پاور پیشنهاد می کنم خارجی ارزون نخرین یا از برند نا معتبر مثل deepcool و غیره اتفاقا در حد 400-500 و پایین تر واسه پاور اگه می خواین هزینه کنین گرین آپشنهای خوبی واسه این رنج قیمتی داره اون دوستانی هم که می گن نگیر از خودشونم بپرسی نمی دونن چرا فقط از سر جوگیری میگن و این بحث گرین نخرین هیچ موقع استدلال قوی پشتش نبوده.

از سر جلوگیری !!! نویز و نوسان روی سیستم هم من میندازم?

پایین جوابتون با استدلال قوی دادم

ویرایش شده توسط Chabouk
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

دوست عزیز میشه استدلال هاتون رو در مورد اینکه پاور گرین خوب نیست بفرمایید.

ممکنه شخصی مثل من که تازه به دنیای کامپیوتر و گیمینگ  وارد شده از این قضیه بی خبر باشه.

بله با کمال میل«بنده تجربیات دوستان که توی همین لیون کامپیوتر تاپیک زدن رو میزارم»

۱.مونتاژ بی کیفیت قطعات«بعضا مدل یه چیز بوده روی خود پاور یه چیز دیگه زده»

۲.ناتوانی در کنترل نوسانات برق

۳. مدرک و استاندارد های کیلویی«پاوری که تا چند روز پیش ۳۶۰ تومن بود استاندارد پلاتینیوم داشت!!!» و همین استاندارد ۸۰plus که روی پاور هاش می میزنه توی سایت ۸۰plus حتی اسمی هم از این پاور ها برده نشده.

اینم لینک که چک کنید:http://www.80plus.com/

۴. برند که نیست با برند های در سطح جهانی مقایسه اش میکنید یه سازنده متفرقه است که تو قم مشغول تولیده . قبلاً که ساخت چین بود باز کیفیت داشت الان دیگه کلا تعطیله.

پاور گرین از حدود 10 سال پیش که آقای جواد عمرانی به عنوان نماینده شرکت قرار بود عنوان 80Plus رو بگیره موفق نشد ولی شما ببین که روی همه پاور هاش زده ۸۰plus این یعنی چی؟یعنی کلاهبرداری

در ضمن قیمتش هم با پاور های مطرح بازار تفاوتی آنچنان نداره و همین deepcool که بعضی ها میگن بی کیفیته ، جعبه اش از کل پاور گرین با ارزش تره

دیگه استدلال از این بالاتر ?

ویرایش شده توسط Chabouk
لینک به دیدگاه

دوستان نظرتون راجب این کارت چیه

XFX RX-570P8DFD6 Radeon RX 570 XXX Edition 8GB D5 Graphics Card

نسبت به gtx 1060 چقدر قدرت داره؟ 

با سی پی یو i5 8400 گلوگاه نمیشه؟

ویرایش شده توسط Hamid.HP
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Hamid.HP گفته است :

دوستان نظرتون راجب این کارت چیه

XFX RX-570P8DFD6 Radeon RX 570 XXX Edition 8GB D5 Graphics Card

نسبت به gtx 1060 چقدر قدرت داره؟ 

با سی پی یو i5 8400 گلوگاه نمیشه؟

با سلام

کارت خوبیه ولی حدود ۲۰/۳۰٪ از gtx1060 ضعیف تره .

و با این CPU گلوگاه نمیشه خیالت راحت

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Chabouk گفته است :

با سلام

کارت خوبیه ولی حدود ۲۰/۳۰٪ از gtx1060 ضعیف تره .

و با این CPU گلوگاه نمیشه خیالت راحت

مطمعنی از 1060 ضعیفتره؟

حافظه رادئون 8gig با باس 256بیته ولی 1060 6gig با باس 192بیته

دلیل ضعیف بودنش چیه؟

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Hamid.HP گفته است :

من با وسترن کار کردم و مشکلی نداشتم  ولی درکل هارد های tooshiba  رو بهتون پیشنهاد میکنم چون از هردو استفاده کردم به نظرم توشیبا بهتره 

چون با سیگیست کار نکردم اطلاعی در موردش ندارم ولی آمار نشون میده خرابی تو هارد های سیگیت از همه بالاتره. پس اگه فقط بین دو گزینه بالا می‌خوابید انتخاب کنید وسترن گزینه بهتریه

لینک به دیدگاه

مطمعنی از 1060 ضعیفتره؟

دلیل ضعیف بودنش چیه؟

دوست عزیز سرعت حافظه ، معماری ساخت ، هسته های پردازشی متفاوت و... همه این ها تاثیر دارند  برای مثال کارتی مثل r9 fury با باس 4000 عملکردی پایین تر از ۱۰۷۰ارائه میده.

و در کل gtx 1060 با تمام موارد بالا 20 -30% قوی تره

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Hamid.HP گفته است :

مطمعنی از 1060 ضعیفتره؟

دلیل ضعیف بودنش چیه؟

اصلا و ابدا کارت ها رو با در نظر گرفتن این موارد مقایسه نکنید مهمترین عامل تکنولوژی بکارگرفته شده در کارت و ملاک مقایسه کارت بسته به فیلدی که توش می خواین ازش استفاده کنین بنچمارکهای کارت مورد نظر دراون فیلد هست.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، veteranomid گفته است :

اصلا و ابدا کارت ها رو با در نظر گرفتن این موارد مقایسه نکنید مهمترین عامل تکنولوژی بکارگرفته شده در کارت و ملاک مقایسه کارت بسته به فیلدی که توش می خواین ازش استفاده کنین بنچمارکهای کارت مورد نظر دراون فیلد هست.

بین این دوتا چه تفاوتی هست و کدوم بهتره

Inno3D GTX 1060 X2 6GB GDDR5

ZOTAC GTX 1060 AMP! Edition 6GB GDDR5

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Hamid.HP گفته است :

بین این دوتا چه تفاوتی هست و کدوم بهتره

Inno3D GTX 1060 X2 6GB GDDR5

ZOTAC GTX 1060 AMP! Edition 6GB GDDR5

تفاوت بین کولر هاشون و  کلاک پیش فرض کارخانه ای و در این بین بحث برند هست.

هر دو برند معتبر هستند و کارت های بی نظیری تولید می‌کنند ولی در این مورد zotac کارت بهتری هست.

ویرایش شده توسط Chabouk
لینک به دیدگاه

سلام. من قصد خرید یه کیس دارم.

به دلیل قیمتای بالای این روزهای بازار مجبورم یه سری قطعات مثل کارت گرافیک و مانیتور رو فعلا نخرم.

البته اینو بگم هدفم گیم نیست. چون کنسول دارم  و یه کیس فقط برای اجرای نرم افزار های برنامه نویسی مثل Android Studio و PHPStorm میخوام که شنیدم رم بالایی نیاز دارن (حداقل 8 گیگ)

قطعات مورد نیاز:

پردازنده ، مادربورد  ، رم ، پاور، SSD، کیس

هارد هم خودم 2 ترا سیگیت مدل باراکودا دارم

تو اتاقم یک تلویزیون سامسونگ 32 اینچ دارم عکساش این زیر پیوست شده (پورت های پشت تلویزیون رو عکساشو گذاشتم) قبلا با HDMI کیس و لپتاپو بهش وصل میکردم. تصویرش قابل قبول بود

بودجه هم 3 تا 3.5 هست

اگر با قطعات ارزون تر هم میتونم جواب بگیرم پس بودجه رو بیارید پایین

نظر خودم ایناست

مادربورد Asus باشه سوکت H270 (البته فکر کنم H170 هم کارم رو راه بندازه ؟! )

رم 8 گیگ فرکانس 2400

پردازنده INTEL CORE i5 8400 Coffee Lake

پاور گرین 650 گلد

کیس گرین

ssd هم 250 گیگ سامسونگ evo 850

نظر شما چیه؟

samsung-32f4590-7.jpg

samsung-32f4590-6.jpg

234234.jpg

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، AbbasMasrour گفته است :

سلام. من قصد خرید یه کیس دارم.

به دلیل قیمتای بالای این روزهای بازار مجبورم یه سری قطعات مثل کارت گرافیک و مانیتور رو فعلا نخرم.

البته اینو بگم هدفم گیم نیست. چون کنسول دارم  و یه کیس فقط برای اجرای نرم افزار های برنامه نویسی مثل Android Studio و PHPStorm میخوام که شنیدم رم بالایی نیاز دارن (حداقل 8 گیگ)

قطعات مورد نیاز:

پردازنده ، مادربورد  ، رم ، پاور، SSD، کیس

هارد هم خودم 2 ترا سیگیت مدل باراکودا دارم

تو اتاقم یک تلویزیون سامسونگ 32 اینچ دارم عکساش این زیر پیوست شده (پورت های پشت تلویزیون رو عکساشو گذاشتم) قبلا با HDMI کیس و لپتاپو بهش وصل میکردم. تصویرش قابل قبول بود

بودجه هم 3 تا 3.5 هست

اگر با قطعات ارزون تر هم میتونم جواب بگیرم پس بودجه رو بیارید پایین

نظر خودم ایناست

مادربورد Asus باشه سوکت H270 (البته فکر کنم H170 هم کارم رو راه بندازه ؟! )

رم 8 گیگ فرکانس 2400

پردازنده INTEL CORE i5 8400 Coffee Lake

پاور گرین 650 گلد

کیس گرین

ssd هم 250 گیگ سامسونگ evo 850

نظر شما چیه؟

samsung-32f4590-7.jpg

samsung-32f4590-6.jpg

234234.jpg

پردازنده و مادربرد انتخابی تون با هم مچ نیست و برای پردازنده سری کنون لیک باید مادربرد سری ۳۰۰ بگیرید

توصیه من خرید رایزنه

Asus b350m-a

Ryzen r5 1400

Gskill Ageis 1*8 2400mhz

Green x2 Jaguar

Evga 600w PSU

Msi gt1030 

ویرایش شده توسط Chabouk
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...