رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 5 ساعت قبل، AbbasMasrour گفته است :

در ضمن چرا AMD ؟؟؟

از ای ام دی میترسم! خراب بشه!

سلام. تجربه بدی با محصولات AMD داشتید؟

پردازنده های قدیمیِ AMD رو  که نمی‌دونم

ولی پردازنده‌های رایزن نه تنها کیفیت‌شون با محصولات اینتل برابری می‌کنه بلکه در مواردی از اینتل برتره.

مثلاً اینتل توی پردازنده های خودش برای دفع حرارت از خمیر بین IHS و Die استفاده میکنه:

operation-kaby-lake-cooling-the-chip-in-24-ways-01.thumb.jpg.5dedd0ee63b5337af438cc3222ff7906.jpg

ولی AMD از لحیم کاری بین IHS و Die پردازنده های رایزن استفاده میکنه که تجربه برتری اون رو نسبت به خمیر اثبات کرده:

ryzen-solder-lid.thumb.jpg.dd932c8a7b3c8b662e8eb266518efa72.jpg

____________________________________________________________________________________________________________________

این رو هم بخونید بد نیست:

وقتی اینتل خسیس می شود: استفاده از خمیر به جای لحیم در پردازنده‌های Skylake-X و Kaby Lake-X !

ویرایش شده توسط Hossein.9
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در در 1397/03/19, 12:56:28، libo گفته است :

با سلام

دوستان با توجه به وضعیت کنونی بازار چه کانفیگ سیستمی بر پایه رایزن با بودجه حدود 7 میلیون پیشنهاد میکنید؟

xlhbc60xxhydfdgsjbzl3c4h7udnfw0lhj6kkvtls3h5iplpqq[small].jpgپردازنده CPU AMD RYZEN 5 1600X 3.6GHz AM4 Desktop CPU

rwy5l8l3v0todfl30nuu6qmdc0dujnwslgacxqxwmkqcw3mbl8[small].jpgمادربرد MSI X370 SLI PLUS AM4 Motherboard

6eqhwxoxqpi48mo8y1bgk23reqtjh3f0sbwk37l85a0na6gwyj[small].jpgرم کامپیوتر RAM G.SKILL RipjawsV DDR4 16GB (8GB x 2) 2400MHz CL15 Dual Channel Desktop Ram

ik7b60c3vmo3eks4iv5a1fdkxg5jvltz8buioerj6y45b67fj0[small].pngکارت گرافیک Inno3D GTX 1060 X2 6GB GDDR5 Graphics Card

mmr4fccnb2r6i16wb20xd065f7d748latflzxfu855n5n3s0qv[small].jpgهارد اینترنال Seagate ST1000VX005 SkyHawk 1TB Internal Hard Drive

3gbzwibnirdek3cz48skifsj1ldf7ejtkt1sm3clb2eehmuib8[small].jpgحافظه SSD اینترنال ADATA Premier Pro SP920 128GB Internal SSD Drive

rwcva6yyy36e82haq7bk5rm586riiuj6l5ll6qapqr3uzpdr6n[small].pngدرایو نوری اینترنال ASUS DRW-24D5MT Internal DVD-RW Writer

ekyyevyimjmytcilkvqllqirfwxy2pveqrxli6586v8nq3ek66[small].jpgکیس Case Green Magnum Evo Mid-Tower Case

7pbfmdr12n7bqs817ej3ifr1pyiw2m3h41bwbz1lm2ye1ao2vh[small].jpgپاور Cooler Master MasterWatt 550W 80Plus Bronze Power Supply

ap3z1kq0qg5rpl1ukwbhgmlu0omkj8g8futfw01psqzro8jqrd[small].jpgمانیتور BENQ GW2270H VA LED Eye-Care Monitor

میتونی کارت گرافیک رو دست دوم از مارک msiیاasusبگیرین البته اگر مارکش براتون مهمه وگرنه شرکت اینو تریدی هم شرکت خوبی هست

و اینکه خودتونم اگاهین قیمت ها حالا بالا که هست که هیچی نوسانات بالا هست بهتره برین بازار وقیمت بگیرین و اگر جایی خوب داد این قطعات رو سریع خرید کنین چون ممکنه گرون تر بشه البته اگر قیمت مناسب داد چون این سیستم درحد 7 میلیون هست نهایت 200تومن گرون تر بود اشکال نداره و لی اگه دیدید خیلی گرن تره منتظر باشین تا به قیمت مناسب برسه موفق باشین

لینک به دیدگاه

دوستان یه مادربرد ایسوس اکبند گرفتم از لبه برد که نگاه میکنم  تاب داره، وسط برد بسمت پایین خابیده مثل بردای دست دوم که خودمم دارم زیر حرارت سیپیو بعد از چند سال بصورت حلالی شده

این تاب حلالی تو مادربرد آکبند طبیعیه؟

بنظر من طبیعی نیست  گارانتی ۱۸ ماه تاباس چیکار کنم؟ کارتن و بسته بندیشم پلمپ نبود

ویرایش شده توسط Hamid.HP
لینک به دیدگاه

سلام به همگی

دو تا سیستم کامل مانیتور ماوس کیبرد و ... بهم معرفی میکنین

یکی تا ۲ تومن

یکیم ۲و نیم میلیون

مشخصاتو واسه کسی میخام . ممنونم

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

mmr4fccnb2r6i16wb20xd065f7d748latflzxfu855n5n3s0qv[small].jpgهارد اینترنال Seagate ST1000VX005 SkyHawk 1TB Internal Hard Drive

هاردای اسکای مخصوص ضبط تصاویر دوربین مداربستس،

چه دلیلی داره این هاردو برای مصرف دستکتاپ توصیه میکنی؟

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Hamid.HP گفته است :

دوستان یه مادربرد ایسوس اکبند گرفتم از لبه برد که نگاه میکنم  تاب داره، وسط برد بسمت پایین خابیده مثل بردای دست دوم که خودمم دارم زیر حرارت سیپیو بعد از چند سال بصورت حلالی شده

این تاب حلالی تو مادربرد آکبند طبیعیه؟

بنظر من طبیعی نیست  گارانتی ۱۸ ماه تاباس چیکار کنم؟ کارتن و بسته بندیشم پلمپ نبود

خیر طبیعی نیست ، ولی اگه مشکلی نداره و سالم کار می‌کنه مراجعه به گارانتی بی فایده است

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Chabouk گفته است :

خیر طبیعی نیست ، ولی اگه مشکلی نداره و سالم کار می‌کنه مراجعه به گارانتی بی فایده است

من نمیدونم مردمو چی فرض میکنن همچین اشغالی رو بابت کلی پول میفرستن میاد مادربرد پلمب نبوده که بگن ندیدیم توش چی بوده کاملا مشخصه که برد رو چندین بار از پلاستیک و جعبش بیرون اوردن یه تیکه نخ سفید رنگم زیر پیچهای سیپیو گیر کرده بود که درش اوردم انگار که دستمال کشیدن روش احتمالا تمیزش میکردن یا رو پارچه ای چیزی  بوده استفاده میشده حالا ایناش  به کنار مادربردی که از الان کج باشه وای بحال اینکه چند روز یا چند ماه با سیپیو کار کنه اونوقت بقدری کج میشه که قطعات ریز از لحیمشون کنده میشن، مادربرد قدیمی گیگابایتم بعد از چند سال اندازه این کج شده ، حال ادمو از جمله ای که با دست خط بچه گانه رو کاغذ نوشتن حال خوب خرید خوب بهم میزنه

ویرایش شده توسط Hamid.HP
لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Hamid.HP گفته است :

من نمیدونم مردمو چی فرض میکنن همچین اشغالی رو بابت کلی پول میفرستن میاد مادربرد پلمب نبوده که بگن ندیدیم توش چی بوده کاملا مشخصه که برد رو چندین بار از پلاستیک و جعبش بیرون اوردن یه تیکه نخ سفید رنگم زیر پیچهای سیپیو گیر کرده بود که درش اوردم انگار که دستمال کشیدن روش احتمالا تمیزش میکردن یا رو پارچه ای چیزی  بوده استفاده میشده حالا ایناش  به کنار مادربردی که از الان کج باشه وای بحال اینکه چند روز یا چند ماه با سیپیو کار کنه اونوقت بقدری کج میشه که قطعات ریز از لحیمشون کنده میشن، مادربرد قدیمی گیگابایتم بعد از چند سال اندازه این کج شده ، حال ادمو از جمله ای که با دست خط بچه گانه رو کاغذ نوشتن حال خوب خرید خوب بهم میزنه

این مادبورد که میگین ایسوس هیرو نیست ایا؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hamid.HP گفته است :

من هم مادربرد asus خریدم ولی از بازار ، جعبه هم پلمپ نبود چون کارت گارانتی ماتریکس روش چسبونده بودن به جز اون هیچ مشکلی ندیدم .

به نظر من با بخش پشتیبانی لیون تماس بگیرید.

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، Hossein.9 گفته است :

سلام. تجربه بدی با محصولات AMD داشتید؟

پردازنده های قدیمیِ AMD رو  که نمی‌دونم

ولی پردازنده‌های رایزن نه تنها کیفیت‌شون با محصولات اینتل برابری می‌کنه بلکه در مواردی از اینتل برتره.

مثلاً اینتل توی پردازنده های خودش برای دفع حرارت از خمیر بین IHS و Die استفاده میکنه:

operation-kaby-lake-cooling-the-chip-in-24-ways-01.thumb.jpg.5dedd0ee63b5337af438cc3222ff7906.jpg

ولی AMD از لحیم کاری بین IHS و Die پردازنده های رایزن استفاده میکنه که تجربه برتری اون رو نسبت به خمیر اثبات کرده:

ryzen-solder-lid.thumb.jpg.dd932c8a7b3c8b662e8eb266518efa72.jpg

____________________________________________________________________________________________________________________

این رو هم بخونید بد نیست:

وقتی اینتل خسیس می شود: استفاده از خمیر به جای لحیم در پردازنده‌های Skylake-X و Kaby Lake-X !

سلام. من از سال 85 کامپیوتر فروشی کار میکردم. دو مورد برام پیش اومد که مشتری پردازندش AMD بود هم پردازنده هم مادربورد سوخته بود. حالا نمیدونم شاید پاور باعث شده بود ولی من سیستمی ندیدم که پردازندش اینتل باشه و سوخته باشه حتی اگه نوسانات برق و پاور هم مادربورد رو بسوزونه پردازنده سالم مونده! واسه همین یکم دو دل هستم که پول بدم به AMD !

در ضمن من در سایت cpuboss پردازنده AMD Ryzen5 1400 رو با پردازنده Intel Core i5 6500 مقایسه کردم تقزیبا یکی بود قدرتشون اما یه چیزی برام سوال بود اینکه این عکس زیر extention ها چرا برای اینتل همه تیک خورده ولی ای ام دی نداره اونارو؟؟

03.JPG

ویرایش شده توسط AbbasMasrour
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

با ۲ تومن یا یکم بیشتر مانیتور ۱۴۴hz و gsync چی پیشنهاد میدین یا اصلا با ۲ تومن نمیشه؟؟

یه سوال این که نظرتون در مورد msi optix 27 inch 144hz چی هست ؟؟ و در مقایسه با سامسونگ ۲۷ اینچی که ۱۴۴hz هست چه جوریه؟؟

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، Hamid.HP گفته است :

اول اینکه اسکا

در 18 ساعت قبل، Hamid.HP گفته است :

صرفا فقط بخاطر قیمتش وگرنه بنده هم میدونم هارد مخصوص گیم سجیت بلک هست ولی خب بلگ تقریبا500تومن قیمتشه که زیاده  (اگه مشکل مالی تو این اوضاع بازار نداشته باشی سری گلد(طلایی)میگیری که حالشو ببری)اگه شما چیزه خاصی مد نظر داری بگو 

ایشون مد نظرش سیستم گیم بود برا بازی میشه با هارد کنار اومد ولی با یه سیپیو ضعیف تر یا کارت گرافیک ضعیف تر نمیشه کنار اومد بعد با یه ssdفکرکنم مشکل تقریبا میشه تا حدی برطرف ولی خب بازم درست جای یه هارد سجیت سری بلک نمیگیری  ولی خب..

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ninjapackyou گفته است :

سلام دوستان

با ۲ تومن یا یکم بیشتر مانیتور ۱۴۴hz و gsync چی پیشنهاد میدین یا اصلا با ۲ تومن نمیشه؟؟

یه سوال این که نظرتون در مورد msi optix 27 inch 144hz چی هست ؟؟ و در مقایسه با سامسونگ ۲۷ اینچی که ۱۴۴hz هست چه جوریه؟؟

دوست عزیز دست دوم ایسوس مدلswifeهرکی میفروخت بخر بهترین مدل هست 

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

اول اینکه اسکا

صرفا فقط بخاطر قیمتش وگرنه بنده هم میدونم هارد مخصوص گیم سجیت بلک هست ولی خب بلگ تقریبا500تومن قیمتشه که زیاده  (اگه مشکل مالی تو این اوضاع بازار نداشته باشی سری گلد(طلایی)میگیری که حالشو ببری)اگه شما چیزه خاصی مد نظر داری بگو 

ایشون مد نظرش سیستم گیم بود برا بازی میشه با هارد کنار اومد ولی با یه سیپیو ضعیف تر یا کارت گرافیک ضعیف تر نمیشه کنار اومد بعد با یه ssdفکرکنم مشکل تقریبا میشه تا حدی برطرف ولی خب بازم درست جای یه هارد سجیت سری بلک نمیگیری  ولی خب..

اول اینکه همون اسکای درسته  و خونده میشه اسکای هوک

دوما میشه به جای این وسترن بلو خرید که کاملا مناسبه

و اینکه سری گلد صرفا حال کردن نیست اتفاقا خیلی هم نویز تولید میکنه !!

بعدشم اون سیگِیت هست نه سجیت !

این سری هم بلک  نداره  و اون ماله وسترنه !

بعدشم سری اسکای هوک  اصلا توصیه نمیشه برای مصارف عادی چون بیشتر ماله ضبظ ویدیو و دوربین مداربستس تا سیستم !

ایرن ولف و یا کمی حرفه ای تر  فایر   مدل های دیگه ی سیگیت هستند که توصیه میشن که البته من توی فروشگاه انلاینی ندیدم

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

دوست عزیز دست دوم ایسوس مدلswifeهرکی میفروخت بخر بهترین مدل هست 

منظورتو pg248q هست؟؟

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ninjapackyou گفته است :

سلام دوستان

دوست عزیز فکر نکنم شما با 2 میلیون بتونی 144 و جی سینک تهیه کنی حتی دست دوم !!

نمونه هایی هم که هست همه بالای 4 میلیونه !

این تاپیک هم ببینید  ایشون با قیمت 2800 گذاشتن ‍! که تاریخ تاپیک ببینید میتونید بفهمید الان قیمتش چقدره !!

لینک به دیدگاه

دوستان من پردازنده اینتل g4400 و مین ایسوس z270-p دارم میخوام رم تهیه کنم بین این دو موندم

Kingston HyperX Predator 8GB 3000Mhz CL15 DDR4

Crucial Ballistix Elite 8GB 3000Mhz CL15

اول اینکه با سیستم تداخل و ... نداشته باشه بدون مشکل کار کنه

دوم اینکه کدومشون بهتره ؟ مخصوصا اینکه نمیدونم چرا کینکستون 130 تومن ارزونتره

متشکرم

ویرایش شده توسط wiren
لینک به دیدگاه

در در 1397/03/22, 11:15:56، AbbasMasrour گفته است :

سلام. من از سال 85 کامپیوتر فروشی کار میکردم. دو مورد برام پیش اومد که مشتری پردازندش AMD بود هم پردازنده هم مادربورد سوخته بود. حالا نمیدونم شاید پاور باعث شده بود ولی من سیستمی ندیدم که پردازندش اینتل باشه و سوخته باشه حتی اگه نوسانات برق و پاور هم مادربورد رو بسوزونه پردازنده سالم مونده! واسه همین یکم دو دل هستم که پول بدم به AMD !

در ضمن من در سایت cpuboss پردازنده AMD Ryzen5 1400 رو با پردازنده Intel Core i5 6500 مقایسه کردم تقزیبا یکی بود قدرتشون اما یه چیزی برام سوال بود اینکه این عکس زیر extention ها چرا برای اینتل همه تیک خورده ولی ای ام دی نداره اونارو؟؟

03.JPG

احتمالاً اشتباه شده

در این دو تصویر می‌تونید بخش Instructions رو از برنامه‌ی CPU-Z برای دو پردارنده‌ی Core i7 7700K و Ryzen 7 1700 مشاهده کنید:

5b20dcf2a8235_14(1).PNG.ea16dfe26de2f303155a964c2d49449d.PNG63.PNG.3d3b8abac4341fc7621d8691e55a8837.PNG

منبع: شهر سخت افزار

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، wiren گفته است :

دوستان من پردازنده اینتل g4400 و مین ایسوس z270-p دارم میخوام رم تهیه کنم بین این دو موندم

متشکرم

مموری Kingston مال کدوم شرکته ؟ Crucial که میکرون میسازه مموریشو

لینک به دیدگاه

سلام یه سیستم برای آهنگسازی میخواستم با بودجه ۶-۵ میلیون ؛ میشه لطفا راهنماییم کنید؟
کل کیس و محتویات به همراه یک مانیتور و تمرکز هم بیشتر روی ram و cpu باشه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، amir “Hoomie” mofidi گفته است :

سلام یه سیستم برای آهنگسازی میخواستم با بودجه ۶-۵ میلیون ؛ میشه لطفا راهنماییم کنید؟
کل کیس و محتویات به همراه یک مانیتور و تمرکز هم بیشتر روی ram و cpu باشه

1600x CPU

Asus B350 MB

Geil 2400mhz 16gb

GT1030 GPU

4TB WD Blue HDD

240 Gb SSD

Case + PSU

جمعا 4450

به نظرم 2 تا مانیتوربگیرید خیلی بهتره براتون { بنده خودم 3 سال این کارو انجام دادم }

2 تا lg 24 اینچ که اونا هم فکر کنم 1.5 بشه !

و اینکه اگه واقعا میخواین حرفه ای کار کنید به نظر بنده 4 ترابایت هارد کمه !  کلی سمپل و ...

البته اگه بتونید قطعاتی همچون رم و سی پی یو دست دوم تهیه کنید به نفعتون خواهد بود همینطور مانیتور  {  پاور و کیس هم خودتون هرچی خواستید میتونید یه کیس ارزون قیمت گرین و پاور 400 وات گرین بگیرین }

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، hosin گفته است :

1600x CPU

Asus B350 MB

Geil 2400mhz 16gb

GT1030 GPU

4TB WD Blue HDD

240 Gb SSD

Case + PSU

جمعا 4450

به نظرم 2 تا مانیتوربگیرید خیلی بهتره براتون { بنده خودم 3 سال این کارو انجام دادم }

و اینکه اگه واقعا میخواین حرفه ای کار کنید به نظر بنده 4 ترابایت هارد کمه !  کلی سمپل و ...

البته اگه بتونید قطعاتی همچون رم و سی پی یو دست دوم تهیه کنید به نفعتون خواهد بود همینطور مانیتور  {  پاور و کیس هم خودتون هرچی خواستید میتونید یه کیس ارزون قیمت گرین و پاور 400 وات گرین بگیرین }

با همش موافقم به جز مانیتور

به نظرم میتونن ۳تا ۲۲ اینچ بگیرن، اینطوری محیط کار گسترده تری هم دارند

لینک به دیدگاه

در در 1397/03/22, 19:49:36، ninjapackyou گفته است :

منظورتو pg248q هست؟؟

بله

لینک به دیدگاه

در در 1397/03/23, 11:33:16، wiren گفته است :

متشکرم

هیچ بخاطر وارد کننده هست (بنظرم)که گرون تر هست یا چون دست به دست فروشنده ها زیاد چرخیده گرون هست واینکه ممکنه بخاطر مارکش باشه البته کروشیالم مارک عالی هست شما برو کروشیال بگیر بنظرم  ارزش نداره 130تومن گرون تر کیگستون بگیری  ورم ها مثل سیپیو زیاد مشکلی با مادربرد ندارن(اینتور که تاحالا دیدم)

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، hosin گفته است :

1600x CPU

Asus B350 MB

Geil 2400mhz 16gb

GT1030 GPU

4TB WD Blue HDD

240 Gb SSD

Case + PSU

جمعا 4450

همه چیز خوبه  فقط یه چیز کمه  (بنظر بنده) کارت صدا جدا گونه حالا اینتر نال کمتر تو دست پا هست و بهتره یا میتونی هم اکسترنال بگیری  (چون گفتی اهنگ سازی میخوای)ولی خود سیستم مادربردم کفایت میکنه   سیپیو هم نسل دومش اومده البته خرجت بنظرم بیشتر میشه درکل همین سیستم عالی هست

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...