رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.دوستان ببخشید میدونم جای سوالم اینجا نیست ولی خیلی جاها پرسیدم و جوابی نگرفتم از دوستان باتجربه فروم ممنون میشم راهنماییم کنن. مشخصات سیستم من اینهmotherbord  /msi b350m mortar /cpu rayzen 1600x  memory gskil Ages 8gb 2400 cl17 had 1tra wd اول اینکه توی بایوس مادربردم یه گزینه داره به اسمwindows 10 WHQL نمیدونم فعالش کنم یا نه؟؟؟؟؟؟؟دوم اینکه یه گزینه دیگه هست به اسم memory Try It و کلی فرکانس جلوش داره قضیش چیه؟؟؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در ۱ ساعت قبل، ultragame888 گفته است :

سلام.دوستان ببخشید میدونم جای سوالم اینجا نیست ولی خیلی جاها پرسیدم و جوابی نگرفتم از دوستان باتجربه فروم ممنون میشم راهنماییم کنن. مشخصات سیستم من اینهmotherbord  /msi b350m mortar /cpu rayzen 1600x  memory gskil Ages 8gb 2400 cl17 had 1tra wd اول اینکه توی بایوس مادربردم یه گزینه داره به اسمwindows 10 WHQL نمیدونم فعالش کنم یا نه؟؟؟؟؟؟؟دوم اینکه یه گزینه دیگه هست به اسم memory Try It و کلی فرکانس جلوش داره قضیش چیه؟؟؟

درود

در تاپیکی که ایجاد کردید پاسخ دادم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Amir.PRG گفته است :

فکر نکنم هایپر 212 با لی گراند ماچو آرتی خیلی تفاوت قیمت داشته باشن

درسته؟

این? مدل از ترمال رایت خیلی فرق داره با لی گراند ماچو آرتی؟

Thermalright Macho Rev.A Air Cooling System

لا گران ماچو آرتی یک کولر رده بالا و قابل مقایسه با کولرهای مایع گرانقیمت است،،دو تای دیگر میان رده اند.

نامش هم گویای قدرتش است، نر گنده بگ.?

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Amir.PRG گفته است :

جدا تاثیری نداره؟ نمیدونم توی یک سایتی در بخش نظراتش یک نفر همچین حرفی زده بود که مهمه و نوشته بود خرج کم براش نمیکنم!

در هر صورت ممنون از راهنمایی هاتون با این اوضاع چون من بودجم محدوده و فقط میتونم 1 تومن برای مادربرد هزینه کنم پس مدل MSI Z270 GAMING M5  رو بر میدارم

درود

رایزن بگیرین عزیز،آینده داره و قیمت به کارایی خوبی داره.یدونه 1600X با برد b350 یا x370 بگیرد بهتره.دمای مناسبی داره و قدرت پردازش بالایی داره.

در 6 ساعت قبل، Amir.PRG گفته است :

منم از صدای زیاد خوشم نمیاد و تجربه واتر کولر رو هم ندارم

و هزینه زیاد هم نمیتونم بکنم تا مدل های حرفه ایه واتر کولر رو بگیرم

میترسم این مدل های ارزون هم پر صدا باشه که دقیقا بیشتر جاها دیدم که گفته بودن green glaicer 240 evo یا اون مدل 120

پر صدا هستن و رو مخن پس...

بنده هم دنبال یک کولر بادی هستم برای i7 7700K بدون اورکلاک

تا 300  تومن هزینه میخوام بکنم

مدلی مد نظر دارید که خنک کنندگیش عالی باشه معرفی کنید

اینا چطوره؟

Cooler Master Hyper 212 LED TURBO CPU Cooler

Cooler Master GEMINII M5

ThermalRight True Spirit 120M BW Rev.A

درود

لگرند ماچو ارتی

نپتوین وی2

کولر هرچی پرقدرت هم باشه بخاطر کیفیت پایین خمیر اینتل دما کنترلش سخته.اگر مایل بودین بدین دوستان متخصص پردازنده رو دلید کنند،با این کار دما کاهش قابل توجهی داره.کاهش اصولی ولتاژ هم توی پایین اومدن دما موثره.

اقای بهمنیان ابزار دلید دارن ازشون سوال کنید.

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، MamadMedusa گفته است :

شما یه لطفی بکن دیگه سیستم پیشنهاد نده

از کی تا حالا رم rgb به معمولی برتری داره ؟ اونم تو این اشفته بازار ؟  به خاطر چهار عدد LED خدا تومن پول اضافه بده ؟ 

شما هنوز نمیدونی هارد بلک مربوط به وسترن دیجیتال هست نه سیگیت . 

هارد های مکانیکی فارغ از مدل در rpm های یکسان تفاوت کارایی ناچیزی دارن

اصولا هارد مخصوص به گیم نداریم . هارد صرفا دستور خواندن اطلاعات رو دریافت میکنه . دیتا میتونه گیم یا هر چیز دیگه باشه و سرعت یکسانه .

پ ن :  بازی ها جدیدا در کنار load دارای lood هم شدن . در اینده شاهد loud و luod و امثالهم خواهیم بود 

درمورد رمrgbبنده نگفتم برتری داره لطف کن دقیق بخون گفتم فرقی نمیکنه میل خودتون

درمورد هاردم فرق فقط تو دور چرخشش میکنه که سری بلک وسترن بهتره 

loadهم loodشد شما به بزگواری خودت ببخش درکل همین که خداشروشکر امسالتو متوجه منظورم بشن کافیه

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

درمورد رمrgbبنده نگفتم برتری داره لطف کن دقیق بخون گفتم فرقی نمیکنه میل خودتون

درمورد هاردم فرق فقط تو دور چرخشش میکنه که سری بلک وسترن بهتره 

loadهم loodشد شما به بزگواری خودت ببخش درکل همین که خداشروشکر امسالتو متوجه منظورم بشن کافیه

هارد بلک ۷۲۰۰ ‌rpm

سیگیت باراکودا ۷۲۰۰ rpm

وسترن بلو ۷۲۰۰ rpm

توشیبا p300 هم ۷۲۰۰ rpm

فرق دور این هارو بگید ما هم بدونیم ?

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، MamadMedusa گفته است :

هارد بلک ۷۲۰۰ ‌rpm

سیگیت باراکودا ۷۲۰۰ rpm

وسترن بلو ۷۲۰۰ rpm

توشیبا p300 هم ۷۲۰۰ rpm

بابا بیخیال شید حالا اون بنده خدا حواسش نبوده یه چیزی گفته ، شما باید بهش توی پخ اعلام کنید که ویرایش کنه نه که تو فروم.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، MamadMedusa گفته است :

هارد بلک ۷۲۰۰ ‌rpm

سیگیت باراکودا ۷۲۰۰ rpm

وسترن بلو ۷۲۰۰ rpm

توشیبا p300 هم ۷۲۰۰ rpm

فکر کنم یه نگاهی بندازی خودت ماشاالله استادی  وفرقشو متوجه میشی ....رنج قیمتشونم تقریبا نزدیکه

Screenshot (14).png

Screenshot (13).png

Screenshot (12).png

Screenshot (11).png

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

فکر کنم یه نگاهی بندازی خودت ماشاالله استادی  وفرقشو متوجه میشی ....رنج قیمتشونم تقریبا نزدیکه

هارددیسک. وسترن دیجیتال  آبی یک ترابایت 7200 دور و آبی  ظرفیتهای بالاتر 5400 دورند. فهرستی که برای مقایسه گذاشته ای ایراد دارد، چون یک ترابایت مشکی با ظرفیتهای بالاتر دیگر موردها مقایسه شده.

در هر حال هارددیسک مشکی وسترن دیجیتال نسبت به دیگر هارددیسکهای 7200 یا 5400 دور،  برتری خاصی در بازی ندارد.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، MamadMedusa گفته است :

هارد بلک ۷۲۰۰ ‌rpm

سیگیت باراکودا ۷۲۰۰ rpm

وسترن بلو ۷۲۰۰ rpm

توشیبا p300 هم ۷۲۰۰ rpm

محمد باهم متفاوت هستن فرق دارن همشون مثل هم نیست شما رفتی گشتی دقیقا مدل هایی دست گذاشتی که دورشون یکی هست وگرنه مدل هایی هم هست که دورشون متفاوت باشه وتاثیر داره دور هارد 

من هم مثل شما فقط طبق اطلاعاتی که داده شده حرف میزنم 

Screenshot (17).png

Screenshot (16).png

Screenshot (15).png

لینک به دیدگاه

نظرتون چیه فرق نمیکنه؟لطف میکنید منو راهنمایی کنید چون خودمم قصد خرید هارد دارم حالا حرف اینا درسته یا شما ؟؟

بگین من اقا اصلا هیچی از سخت افزار واقعا سر درنمیارم حتی نرمفزار خب لطف میکنید یه راهنمایی درست کنید کی راست میگه کی دروغ

Screenshot (18).png

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

نظرتون چیه فرق نمیکنه؟لطف میکنید منو راهنمایی کنید چون خودمم قصد خرید هارد دارم حالا حرف اینا درسته یا شما ؟؟

بگین من اقا اصلا هیچی از سخت افزار واقعا سر درنمیارم حتی نرمفزار خب لطف میکنید یه راهنمایی درست کنید کی راست میگه کی دروغ

Screenshot (18).png

داداش کسی نگفت هاردیسکها فرق نمی کنند. گفتیم اول هارددیسک مشکی از سیگیت نیست، از وسترن دیجیتال است و دوم، این که هارددیسک مشکی برای بازی ساخته شده نادرست است.

اگر هارددیسک می خواهی بخری کاربری و بودجه را معلوم کن و در قالب پرسش و نه جدل طرح کن.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

داداش کسی نگفت هاردیسکها فرق نمی کنند. گفتیم اول هارددیسک مشکی از سیگیت نیست، از وسترن دیجیتال است و دوم، این که هارددیسک مشکی برای بازی ساخته شده نادرست است.

اگر هارددیسک می خواهی بخری کاربری و بودجه را معلوم کن و در قالب پرسش و نه جدل طرح کن.

من اشتباهمو درمورد سگیت و وستر قبول دارم ولی بحثم درمورد کارایی بود وهمین بلک هم من نگفتم فقط برای بازی هست گفتم بخاطر کاراییش برای بازی بهتر هست همین از لحاظ عمل کرد هم هر مدل که بارنگ متفاوتی هست متفاوت هست وعملکرد شون فرق داره 

جدل هم ندارم اینجا محمد هست که تند حرف میزنه دوستان من اشتباه خودمو قبول دارم و درست توضیح بدین نه با جدل 

همین از راهنمایی تون هم ممنون بوجه هم احتمالا دور 450تا500قصد خرج دارم

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

من اشتباهمو درمورد سگیت و وستر قبول دارم ولی بحثم درمورد کارایی بود وهمین بلک هم من نگفتم فقط برای بازی هست گفتم بخاطر کاراییش برای بازی بهتر هست همین از لحاظ عمل کرد هم هر مدل که بارنگ متفاوتی هست متفاوت هست وعملکرد شون فرق داره 

جدل هم ندارم اینجا محمد هست که تند حرف میزنه دوستان من اشتباه خودمو قبول دارم و درست توضیح بدین نه با جدل 

همین از راهنمایی تون هم ممنون بوجه هم احتمالا دور 450تا500قصد خرج دارم

دو ترابایتی  وسترن دیجیتال آبی یا توشیبا p300 را پیشنهاد می کنم.

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

لا گران ماچو آرتی یک کولر رده بالا و قابل مقایسه با کولرهای مایع گرانقیمت است،،دو تای دیگر میان رده اند.

نامش هم گویای قدرتش است، نر گنده بگ.1f600.png

کدوم دوتای دیگه منظورتون هست؟

در 9 ساعت قبل، ***sniper*** گفته است :

درود

رایزن بگیرین عزیز،آینده داره و قیمت به کارایی خوبی داره.یدونه 1600X با برد b350 یا x370 بگیرد بهتره.دمای مناسبی داره و قدرت پردازش بالایی داره.

درود

لگرند ماچو ارتی

نپتوین وی2

کولر هرچی پرقدرت هم باشه بخاطر کیفیت پایین خمیر اینتل دما کنترلش سخته.اگر مایل بودین بدین دوستان متخصص پردازنده رو دلید کنند،با این کار دما کاهش قابل توجهی داره.کاهش اصولی ولتاژ هم توی پایین اومدن دما موثره.

اقای بهمنیان ابزار دلید دارن ازشون سوال کنید.

حالا هنوز نخریدیم و تست هم نکردیم که ببینیم دماش چقدره

به هرحال ممنون از راهنمایی

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Amir.PRG گفته است :

کدوم دوتای دیگه منظورتون هست؟

کولرمستر هایپر 212 و ترمالرایت ماچو rev a

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

کولرمستر هایپر 212 و ترمالرایت ماچو rev a

لگراند ماچو آرتی همه جا ناموجوده !

کولر دیگه ای مشابه همین میزان قدرت سراغ ندارید؟

کولر آبی که صداش زیاد نباشه چطور؟

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Amir.PRG گفته است :

لگراند ماچو آرتی همه جا ناموجوده !

کولر دیگه ای مشابه همین میزان قدرت سراغ ندارید؟

کولر آبی که صداش زیاد نباشه چطور؟

روی سایت گرین نمایندگان فروش معرفی شده اند. اگر از طریق آنان نیافتی، صبح شنبه پ.خ بزن تا پی بگیرم، شیراز یک جا را می شناسم تا چند روز پیش داشت.

کولر مایع بگیر و نگیر دارد، تضمینی نیست که به صدا نیافتد، نیز ممکن است سالها بی صدا کار کند.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

روی سایت گرین نمایندگان فروش معرفی شده اند. اگر از طریق آنان نیافتی، صبح شنبه پ.خ بزن تا پی بگیرم، شیراز یک جا را می شناسم تا چند روز پیش داشت.

کولر مایع بگیر و نگیر دارد، تضمینی نیست که به صدا نیافتد، نیز ممکن است سالها بی صدا کار کند.

اوکی اگر شیراز هم آدرس بدید ممنون میشم

چون جهرم هستم و میتونم خودم برم و خرید کنم

این چطوره؟?

Cooler Master MasterLiquid Maker 92 CPU Cooler

ویرایش شده توسط Amir.PRG
لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Amir.PRG گفته است :

اوکی اگر شیراز هم آدرس بدید ممنون میشم

چون جهرم هستم و میتونم خودم برم و خرید کنم

این چطوره؟1f447.png

Cooler Master MasterLiquid Maker 92 CPU Cooler

اینجا نمایندگان شیراز گرین هستند ولی فقط ستاره ی خلیج تنوع کافی در محصولهای گرین دارد:

http://green-case.com/channels/channels.php?place=fars

اینجا هم کل نمایندگان فروش معرفی شده اند، روی استان تهران کلیک کن،  معمولا فروشگاه سیب سرخ کولرها را دارد. اگر نداشت از چند فروشگاه اول فهرست پی بگیر.

http://green-case.com/channels/index.html

کولر مستر لییکویید میکر 92 را استفاده نکرده ام، تا جایی یادم است اوان ورودش به بازار بررسیهایش را خواندم و کولر متوسطی با ارزش خرید کم بود.

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

اینجا نمایندگان شیراز گرین هستند ولی فقط ستاره ی خلیج تنوع کافی در محصولهای گرین دارد:

http://green-case.com/channels/channels.php?place=fars

اینجا هم کل نمایندگان فروش معرفی شده اند، روی استان تهران کلیک کن،  معمولا فروشگاه سیب سرخ کولرها را دارد. اگر نداشت از چند فروشگاه اول فهرست پی بگیر.

http://green-case.com/channels/index.html

کولر مستر لییکویید میکر 92 را استفاده نکرده ام، تا جایی یادم است اوان ورودش به بازار بررسیهایش را خواندم و کولر متوسطی با ارزش خرید کم بود.

یه سوال قیمت هاش با اینترنتی فرق داره شیراز چون قصد خرید هارد دارم ممکنه رفتم سمت مانیتور قیمت ها چطوریه بعد گارانتی دارن ندارن ؟؟؟

کجا میشه رفت بدون گارانتی دار گرفت 

چون پس فردا شیرازم دارم میگم اگر تونستم برم اون سمت برای دیدن شایدم خریدم

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

یه سوال قیمت هاش با اینترنتی فرق داره شیراز چون قصد خرید هارد دارم ممکنه رفتم سمت مانیتور قیمت ها چطوریه بعد گارانتی دارن ندارن ؟؟؟

کجا میشه رفت بدون گارانتی دار گرفت 

چون پس فردا شیرازم دارم میگم اگر تونستم برم اون سمت برای دیدن شایدم خریدم

اگر کولر را فافا یا ستاره ی خلیج داشته باشند قیمتشان منصفانه است. البته فافا الان موجودی ندارد. ترمال رایت را گرین وارد و عرضه می کند و تاکنون بدون گارانتی ندیده ام. فروشگاههای غیر نماینده اگر داشته باشند معمولا گرانتر می فروشند.

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

اگر کولر را فافا یا ستاره ی خلیج داشته باشند قیمتشان منصفانه است. البته فافا الان موجودی ندارد. ترمال رایت را گرین وارد و عرضه می کند و تاکنون بدون گارانتی ندیده ام. فروشگاههای غیر نماینده اگر داشته باشند معمولا گرانتر می فروشند.

چون من زیاد شیراز نمیام زیاد خوب لد نیستم جایی هست که بشه یجا همه رو باهم دید نمیدونم شما حالا شیراز هستین نزدیکه به بوشهر اگه بوشهر اومده باشین بازار همه چیز جاش یجاست میخوام بگم تو شیراز اینتور جایی هست؟پاساژباشه کلا سخت افزار؟

برا مانیتور کجا میتونم برم بخرم بدون گارانتی حالا باگرانتی اما قیمت مناسب 

فقط اگه میشه ادرس یه ضرره دقیق بدی ممنون میشم 

اگر نتوستی اشکال نداره نهایت محلی رو که گفتین زنگ به یکی از دوستان میزنم دیگه خودش دقیق راهنمایی کنه

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

چون من زیاد شیراز نمیام زیاد خوب لد نیستم جایی هست که بشه یجا همه رو باهم دید نمیدونم شما حالا شیراز هستین نزدیکه به بوشهر اگه بوشهر اومده باشین بازار همه چیز جاش یجاست میخوام بگم تو شیراز اینتور جایی هست؟پاساژباشه کلا سخت افزار؟

برا مانیتور کجا میتونم برم بخرم بدون گارانتی حالا باگرانتی اما قیمت مناسب 

فقط اگه میشه ادرس یه ضرره دقیق بدی ممنون میشم 

اگر نتوستی اشکال نداره نهایت محلی رو که گفتین زنگ به یکی از دوستان میزنم دیگه خودش دقیق راهنمایی کنه

فروشگاه فافا خیابان زند، روبروی خیام، پاساژ مسعود، طبقه ی 2, فروشگاه معتبر و منصفی است و کالاهای نو و عموما گارانتی دار دارد.

fafait.ir

07132301515 داخلی 210

با کمی فاصله در خیابان ملاصدرا، پاساژ ملاصدرا و پیسی سنتر هم فروشگاه سخت افزار زیاد است. 

ستاره ی خلیج هم نزدیک است:

خیابان معدل، ساختمان کسرا، واحد 101

07132319015 داخلی 1

این فروشگاه در شیراز کالاهای استوک از جمله نمایشگر دارد:

شیراز آی سی تی

چهار راه ملاصدرا، به سمت سینما سعدی، پاساژ آناهیتا 2، ط همکف، واحد 8

07132348910

تلگرام. @shirazict1 و shirazict

لینک به دیدگاه

دوستان شدیدا کمک لازم دارم بین انتخاب دو پک رم موندم cpu من 4770 هست

پک رم اول چهار عدد رم ۴ گیک کرس ایر باس ۱۶۰۰ تایمینگ ۹-۹-۹-۲۴

پک دوم دو عدد رم هشت گیگ xpg ایدیتا قهوه ای باس ۱۸۶۶ و تایمینگ ۱۰-۱۱-۱۰-۱۳ 

لطفا راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...