رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 27 دقیقه قبل، rostam2142 گفته است :

دوستان شدیدا کمک لازم دارم بین انتخاب دو پک رم موندم cpu من 4770 هست

پک رم اول چهار عدد رم ۴ گیک کرس ایر باس ۱۶۰۰ تایمینگ ۹-۹-۹-۲۴

پک دوم دو عدد رم هشت گیگ xpg ایدیتا قهوه ای باس ۱۸۶۶ و تایمینگ ۱۰-۱۱-۱۰-۱۳ 

لطفا راهنمایی کنید

درود 

زمانبندی رم ادیتا درست است؟

مادربورد مورد استفاده و کاربری چیست؟

قیمت هر کیت رم و مدل دقیقشان را بنویس. 

پیشنهاد من دو تا رم 8 گیگ به شرط قیمت مناسب است.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 45 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود 

زمانبندی رم ادیتا درست است؟

مادربورد مورد استفاده و کاربری چیست؟

قیمت هر کیت رم و مدل دقیقشان را بنویس. 

پیشنهاد من دو تا رم 8 گیگ به شرط قیمت مناسب است.

استاد بهمنیان عزیز هر دو رم در دستان من هستند و قصد خرید نیست  و مادر بورد z87k هست

photo_2018-07-06_19-28-54.jpg

لینک به دیدگاه

استاد بهمنیان عزیز هر دو رم در دستان من هستند و قصد خرید نیست  و مادر بورد z87k هست

ایا رم adata کیفیتش خوبه؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، rostam2142 گفته است :

ایا رم adata کیفیتش خوبه؟

استاد نیستم داداش ?

بله کیفیت خوبی دارد و به نظرم از کرسر بهتر است، رم کرسر احتمالا xms3 و رمی معمولی است.

با این حال چون هر دو رم را داری، هر بار یکی از کیتها را بنصب و با آیدا 64 cache and memory bench mark اجرا و نتیجه ی آزمون رمها را مقایسه کن.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

استاد نیستم داداش 1f615.png

بله کیفیت خوبی دارد و به نظرم از کرسر بهتر است، رم کرسر احتمالا xms3 و رمی معمولی است.

با این حال چون هر دو رم را داری، هر بار یکی از کیتها را بنصب و با آیدا 64 cache and memory bench mark اجرا و نتیجه ی آزمون رمها را مقایسه کن.

والا کرس ایر ها ونجنسن و ای دیتا رو به خاطر این که ماژولش کمتر چشم گرفته برای ارتقا در مبادا

لینک به دیدگاه

در در 1397/04/14, 14:47:42، MamadMedusa گفته است :

شما یه لطفی بکن دیگه سیستم پیشنهاد نده

از کی تا حالا رم rgb به معمولی برتری داره ؟ اونم تو این اشفته بازار ؟  به خاطر چهار عدد LED خدا تومن پول اضافه بده ؟ 

شما هنوز نمیدونی هارد بلک مربوط به وسترن دیجیتال هست نه سیگیت . 

هارد های مکانیکی فارغ از مدل در rpm های یکسان تفاوت کارایی ناچیزی دارن

اصولا هارد مخصوص به گیم نداریم . هارد صرفا دستور خواندن اطلاعات رو دریافت میکنه . دیتا میتونه گیم یا هر چیز دیگه باشه و سرعت یکسانه .

پ ن :  بازی ها جدیدا در کنار load دارای lood هم شدن . در اینده شاهد loud و luod و امثالهم خواهیم بود 

در 11 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

داداش کسی نگفت هاردیسکها فرق نمی کنند. گفتیم اول هارددیسک مشکی از سیگیت نیست، از وسترن دیجیتال است و دوم، این که هارددیسک مشکی برای بازی ساخته شده نادرست است.

اگر هارددیسک می خواهی بخری کاربری و بودجه را معلوم کن و در قالب پرسش و نه جدل طرح کن.

در 11 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

من اشتباهمو درمورد سگیت و وستر قبول دارم ولی بحثم درمورد کارایی بود وهمین بلک هم من نگفتم فقط برای بازی هست گفتم بخاطر کاراییش برای بازی بهتر هست همین از لحاظ عمل کرد هم هر مدل که بارنگ متفاوتی هست متفاوت هست وعملکرد شون فرق داره 

جدل هم ندارم اینجا محمد هست که تند حرف میزنه دوستان من اشتباه خودمو قبول دارم و درست توضیح بدین نه با جدل 

همین از راهنمایی تون هم ممنون بوجه هم احتمالا دور 450تا500قصد خرج دارم

این شکل از گوش زد کردنِ اشتباهات بنظرم به شدت نا زیباست.

به یاد دارم زمانی که میخواستم هارد اینترنال بخرم  در مورد انواع هارد وسترن دیجیتال توی اینترنت کمی تحقیق می‌کردم که وقتی بحث به سری Black وسترن دیجیتال می‌رسید با عبارت هایی مثل " مناسب برای بازی " و یه چنین عبارت هایی رو برو می‌شدم.

وقتی شما داشتید بحث می‌کردید بیشتر از نظر من یاسین درست میگفت چون خودمم توی سایت‌های مختلف این چیزا رو در مورد هاردهای Black شنیده بودم.

و به استناد به سایت Western Digital این عکس ها رو آپلود میکنم؛

هارد Blue که غالباً این هارد به عنوان یک هارد روزمره معرفی و تبلیغ شده. 

Screenshot_2018-07-06-21-21-27-1.thumb.png.62ac238de367139584a748f7b02b1075.png

هارد Black که غالباً این هارد به عنوان هارد مناسب برای گیمرها و تولید کننده‌های محتوا معرفی و تبلیغ شده.

Screenshot_2018-07-06-21-21-53-1.thumb.png.4517904b999e18a4f8dca542a8c6358f.png

WORK HARD: قوی کار کنید.

PLAY HARD: قدرتمند بازی کنید.

STORE HARDER: مستحکم تر نگهداری کنید.

اون پایین هم عبارت For Gamers دیده میشه.

پی نوشت ۱ :  اگه ترجمه درست نبود بگید اصلاح کنم.

پی نوشت ۲: فکر نکنم قرار باشه اینجا به همدیگه حمله کنیم. باید از تجربیات و اطلاعات همه‌ی اعضای انجمن استفاده کنیم و اگر اشتباهای داریم با راهنمایی دیگران برطرف می کنیم.

پی نوشت ۳: بهتره سعی نکنیم نظرات و عقایدمون رو به همدیگه تحمیل کنیم.

مثلاً شاید کسی این عقیده رو داره که وقتی با بودجه‌ی ۱۰ میلیونی سیستم میگیره باید قطعاتش به RGB مزین باشه ( مثل خودم ) و شاید فرد دیگه‌ای اینطور فکر نکنه.

از نظر من هم رم RGB دار به رم بدون RGB برتری داره چون الان کیس های ارزون قیمتی میشه پیدا کرد که حداقل یکی از وج هاش شیشه‌‌ای و شفاف باشه و این امکان فراهم میشه که قطعات رو از نظر ظاهری هم مورد بررسی قرار بدیم.

یادش بخیر با این بودجه چند وقت پیش سیستم 4K رنگین کمونی و RGB می‌بستیم:|

ویرایش شده توسط Hossein.9
لینک به دیدگاه

والا من دلیل بحث های الکی نمیدونم

اصلا چیزی به نام هارد گیم وجود نداره   اینم بیشتر جنبه تبلیغاتی داره 

مثلا کسی هارد بلک  وسترن بگیره  دیگه نیازز به گرافیک نداره :|  بهش  60 فریم میده :|

تموم کنید خواهشا

لینک به دیدگاه

پاور مارک EVGA در چه سطحیه؟ از گرین پایین تره؟

----------

نظرتون در مورد دی وی دی رایتر ASUS 24X SATA  چیه؟

https://www.lioncomputer.com/کامپیوتر/قطعات-جانبی/درایو-نوری/asus/دی-وی-دی-رایتر-ایسوس-24x-22.html

مدل دقیقش چیه؟

(دی وی دی رایتر خودم Asus 24D3ST هست که واقعا ضعیفه)

-----------

خمیر حرارتی کدوم با کیفیت تر و قوی تره؟

Noctua NT-H1

Thermalright Chill Factor III

-----------

مانیتور LG 24MP59G Full HD IPS LED چطوره برای گیمینگ؟ یه تاپیک زدم اکثرا گفتن مناسب و خوبه

نظرتون رو بگید تا مطمئن تر بشم

-----------

اسپیکر در حد 200 تومن

چه مارکی خوبه؟

لاجیتک توی زمینه اسپیکر در حد موس هاش قویه؟

ویرایش شده توسط Amir.PRG
لینک به دیدگاه

Evga یه برند معروفه و پاور های جدیدش بسیار حرفه ای و در ایران صد البته گرون هستن و با گرین قابل مقایسه نیستن

----------------------------------------

من دارمش خیلی قویه حتی خش دار ترین DVD و CD ها رو راحت میخونه و سر و صدای کمی داره.

-----------------------------------------

مدل Noctua NT-H1 کمی بهتر از اون یکیه

--------------------------------------------------

مانیتور خوب و با کیفیتیه اما به نظر من به سر به مانیتور c24f390 بزن کنتراست بالایی داره

لاجتیک برند خوبیه و اسپیکر هاش هم از کیفیت مناسبی برخورداره  ولی متأسفانه نمی‌دونم بهترین اسپیکر تو این رنج قیمت کدومه ،باید دوستان راهنمایی تون کنند.

ویرایش شده توسط Chabouk
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Chabouk گفته است :

Evga یه برند معروفه و پاور های جدیدش بسیار حرفه ای و در ایران صد البته گرون هستن و با گرین قابل مقایسه نیستن

----------------------------------------

من دارمش خیلی قویه حتی خش دار ترین DVD و CD ها رو راحت میخونه و سر و صدای کمی داره.

-----------------------------------------

مدل Noctua NT-H1 کمی بهتر از اون یکیه

مانیتور خوب و با کیفیتیه اما به نظر من به سر به مانیتور c24f390 بزن کنتراست بالایی داره

لاجتیک برند خوبیه و اسپیکر هاش هم از کیفیت مناسبی برخورداره  ولی متأسفانه نمی‌دونم بهترین اسپیکر تو این رنج قیمت کدومه ،باید دوستان راهنمایی تون کنند.

خب مدل دقیق داره؟ یا ن فقط اسمش همینه ( ASUS 24X SATA  )

یه وقت نگیریم و همین مدل مال خودم باشه!

----------

مانیتور های سامسونگ رو هیچکس پیشنهاد نداد و خودمم خوشم نمیاد از اون مدل چون مخالف زیاد داره

----------

مثلا یه نگاه به این اسپیکر ها بندازید

https://www.lioncomputer.com/کامپیوتر/لوازم-جانبی-کامپیوتر/اسپیکر/logitech/اسپیکر-لاجیتک-z213-58.html

https://www.lioncomputer.com/کامپیوتر/لوازم-جانبی-کامپیوتر/اسپیکر/logitech/اسپیکر-لاجیتک--z150-68.html

https://www.lioncomputer.com/کامپیوتر/لوازم-جانبی-کامپیوتر/اسپیکر/logitech/اسپیکر-لاجیتک-z211-93.html

https://www.lioncomputer.com/کامپیوتر/لوازم-جانبی-کامپیوتر/اسپیکر/edifier/اسپیکر-ادیفایر-m1350-65.html

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، Amir.PRG گفته است :

درسته که EVGA جزو بهترین برندهای پاوره ولی این پاور گواهینامه‌ی ۸۰ پلاسِش سفید هست که واسه‌ی سیستم های ۲-۳ میلیونی بد نیست! ( تازه گفتم بد نیست نگفتم خوبه!!! )

گارانتیش هم که هیچ.

خودم بودم گرین بر میداشتم. 

دقت کنید پاورهای HP+ گرین مدت زمان گارانتیشون طبق گفته‌ی گرین 62 ماه هست ولی بعضی سایتا مثل دیجی کالا زدن 7 روزه یا 30 ماه:|

ولی اگه تونستید پاور 700 بردارید بهتر هست.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Amir.PRG گفته است :

از این دو تا گرین بهتر است.

لینک به دیدگاه

با سلام ، دوستان سوالی داشتم ، 

میخواستم چند تا   محصول از برند razer  بخرم ،  ولی با کمال تعجب   محصولات ریزر در  همه ی سایت ها   ناموجود هستش...

میخواستم بدونم دلیل خاصی داره ؟   

یه هدفون kraken 7.1 v2       خواستم  خرید کنم ،  و یک ایرفون توگوشی   hammerhead pro v2  که هر دو اینها در همه سایتها تقریبا ناموجوده ، هم لیون هم دیجیکالا و غیره....

احیانا  ورود محصولات  ریزر  به ایران متوقف شده ؟

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، rostam2142 گفته است :

دوستان شدیدا کمک لازم دارم بین انتخاب دو پک رم موندم cpu من 4770 هست

پک رم اول چهار عدد رم ۴ گیک کرس ایر باس ۱۶۰۰ تایمینگ ۹-۹-۹-۲۴

پک دوم دو عدد رم هشت گیگ xpg ایدیتا قهوه ای باس ۱۸۶۶ و تایمینگ ۱۰-۱۱-۱۰-۱۳ 

لطفا راهنمایی کنید

پک دوم بنظرم بهتره باسش بهتراز پک اول هست تایمشم خوبه

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

از این دو تا گرین بهتر است.

????بله گرین بهتره?

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، hosin گفته است :

والا من دلیل بحث های الکی نمیدونم

اصلا چیزی به نام هارد گیم وجود نداره   اینم بیشتر جنبه تبلیغاتی داره 

مثلا کسی هارد بلک  وسترن بگیره  دیگه نیازز به گرافیک نداره :|  بهش  60 فریم میده :|

تموم کنید خواهشا

کی گفت 60فریم میده بحث سر این هست سرعت وطول عمر بهتری نسبت به مدل های دیگه داره بلک 

اینم متن هم دقیقا اینو داره میگه دقیق بخون این تیکه رو اخه کی گفت با هارد ادم فریم میگیره☺️:

برای کارهای محاسباتی و سرعتی مثل بازی ها مناسب هستند. در عمل هاردهای مشکی بسیار شبیه به هاردهای رده بالای آبی هستند اما لرزش کمتر, الگوریتم بهینه شده برای دستیابی به اطلاعات از مزایای این هارد نسبت به هارد آبی است. در ضمن در هاردهای مشکی از دو پردازنده استفاد می شود. از دیگر تفاوت های این دو هارد می توان به تفاوت در حداکثر مقدار کش, سرعت چرخش یا RPM و ظرفیت هارد مشکی نسبت به هارد آبی نام برد.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

کی گفت 60فریم میده بحث سر این هست سرعت وطول عمر بهتری نسبت به مدل های دیگه داره بلک 

اینم متن هم دقیقا اینو داره میگه دقیق بخون این تیکه رو اخه کی گفت با هارد ادم فریم میگیره263a.png:

برای کارهای محاسباتی و سرعتی مثل بازی ها مناسب هستند. در عمل هاردهای مشکی بسیار شبیه به هاردهای رده بالای آبی هستند اما لرزش کمتر, الگوریتم بهینه شده برای دستیابی به اطلاعات از مزایای این هارد نسبت به هارد آبی است. در ضمن در هاردهای مشکی از دو پردازنده استفاد می شود. از دیگر تفاوت های این دو هارد می توان به تفاوت در حداکثر مقدار کش, سرعت چرخش یا RPM و ظرفیت هارد مشکی نسبت به هارد آبی نام برد.

دوست عزیز متن سایت هارو کپی پیست نکن ;)  واسه اموزش خیلی منابع بهتری هم داریم  تا اینکه یه سرچی بزنید اولین سایتی که گوگل باز کرد بزنید ;)

وقتی کسی میگه بودجم محدوده یعنی چی ؟  کمترین هزینه  در مقابل بیشترین کارکرد

برای مصارف خانگی و حتی همین گیم هارد بلو کاملا کافیه با کارکرد بالا ! اینجور نیست شما هارد بلو بگیری فقط واستت 2 سال کار کنه بنده هم هارد بلک داشتم و هم هارد بلو الانم روی سیستمم  2 تا هارد  1 ترابایت بلو  و یک عدد 1 ترا سیگیت هست { نزدیک 5 ساله }

همونطور که هارد های مشکی  بیشتر واسه پولداراست :D پس در نتیجه  قیمتشم خیلی بالاست  به طوری که شما برای هارد 1 ترا مشکی باید حدود 700 تومن هزینه کنید اما میتونید با این پول   البته کمی بیشتر  4 ترابایت  بلو خریداری کنید !

البته در این که مشکی بر بلو برتری داره شکی نیست اما اون دوستمون بودجش محدود بود !  پس باید کمترین هزینه واسه این موارد کرد  بیشتر سی پی یو و گرافیک در نظره ;)

البته این هارد حرارت بیشتر و صدای بیشتری هم تولید میکنه ;)

ویرایش شده توسط hosin
لینک به دیدگاه

سلام دوباره من رم ها رو انتخاب کردم و مین و سی پی یو جدید رو نصب کردم با خمیر سیلیکن z5  البته یه حماقتی هم کردم مین رو با اسپره ناهید قرمز تمیز کردم ولی بعد اسمبل تصویر نمیده امروز یه بلوور هم گیر اوردم باد هم گرفتم دوستان اگه اطلاعاتی دارن دریغ نکنند لطفا  همین مین تا روز قبل جایی استفاده می شده مشخصات سیستم رو میزنمدشاید کمک کنه 

main z87-k

4770k

ice 400 fs

ssd 500g

hdd 2t

ram 2*8 1866

psu 550 corsair

vga 980 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، hosin گفته است :

دوست عزیز متن سایت هارو کپی پیست نکن ;)  واسه اموزش خیلی منابع بهتری هم داریم  تا اینکه یه سرچی بزنید اولین سایتی که گوگل باز کرد بزنید ;)

وقتی کسی میگه بودجم محدوده یعنی چی ؟  کمترین هزینه  در مقابل بیشترین کارکرد

برای مصارف خانگی و حتی همین گیم هارد بلو کاملا کافیه با کارکرد بالا ! اینجور نیست شما هارد بلو بگیری فقط واستت 2 سال کار کنه بنده هم هارد بلک داشتم و هم هارد بلو الانم روی سیستمم  2 تا هارد  1 ترابایت بلو  و یک عدد 1 ترا سیگیت هست { نزدیک 5 ساله }

همونطور که هارد های مشکی  بیشتر واسه پولداراست :D پس در نتیجه  قیمتشم خیلی بالاست  به طوری که شما برای هارد 1 ترا مشکی باید حدود 700 تومن هزینه کنید اما میتونید با این پول   البته کمی بیشتر  4 ترابایت  بلو خریداری کنید !

البته در این که مشکی بر بلو برتری داره شکی نیست اما اون دوستمون بودجش محدود بود !  پس باید کمترین هزینه واسه این موارد کرد  بیشتر سی پی یو و گرافیک در نظره ;)

البته این هارد حرارت بیشتر و صدای بیشتری هم تولید میکنه ;)

???درست میفرمایید?

لینک به دیدگاه

MSI GeForce GTX 1070 TI Gaming 8G

GIGABYTE AORUS GeForce GTX 1070Ti 8G Graphics Card

GIGABYTE GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8G Graphics Card

گزینه سومی با اون دوتای دیگه خیلی تفاوت داره از نظر قدرت و راندمان در بازی ها؟

لینک به دیدگاه

ASUS ROG STRIX-GTX1080-O8G-GAMING Graphics Card

ASUS ROG STRIX-GTX1080-A8G-GAMING Graphics Card

ASUS ROG STRIX-GTX1080-8G-GAMING Graphics Card

سلام. دوستان این کارت گرافیک ها تفاوتشون تو چی هست که قیمتاشون با هم متفاوته ؟ ارزش پرداخت پول بیشتر رو داره ؟

یه سوال دیگه کارت گرافیک 1070TI بهتره یا 1080 ؟

لینک به دیدگاه

در در 1397/04/17, 23:22:00، Amir.PRG گفته است :

MSI GeForce GTX 1070 TI Gaming 8G

GIGABYTE AORUS GeForce GTX 1070Ti 8G Graphics Card

GIGABYTE GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8G Graphics Card

گزینه سومی با اون دوتای دیگه خیلی تفاوت داره از نظر قدرت و راندمان در بازی ها؟

1070tiها باهم هیچ فرقی نمیکنن 

ولی پیشنهاد میکنم GIGABYTE AORUS GeForce GTX 1070Ti 8G Graphics Cardبگیری چون مدل خاص شرکت گیگابایت میشه .بلک پلت قشنگی هم داره 

دوست داشتی هم از برندmsiبگیر زیاد فرقی نمیکنه ولی گیگابایت چون سه فنه هست بنظرم تو خنک کنندگی بهتر باشه(زمانی که دما بالامیره)

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، محمد امین گفته است :

ASUS ROG STRIX-GTX1080-O8G-GAMING Graphics Card

ASUS ROG STRIX-GTX1080-A8G-GAMING Graphics Card

ASUS ROG STRIX-GTX1080-8G-GAMING Graphics Card

سلام. دوستان این کارت گرافیک ها تفاوتشون تو چی هست که قیمتاشون با هم متفاوته ؟ ارزش پرداخت پول بیشتر رو داره ؟

یه سوال دیگه کارت گرافیک 1070TI بهتره یا 1080 ؟

دوستان بیشتر 1070tiرو تایید میکنن  ازلحاظ ارزشم بازم1070tiبهتره اما اگر خواستی دست دوم بگیری و1080 با قیمت مناسب دیدی بخر

اختلاف این سه تا هم تو کلمات قبل حجم رمش هست نسخه ای کهA8GBهست نسبت به دوتای دیگش بهتره ولی اختلافی بینشون نیست وارزش 200-300-تومن بیشتر خرج کردن نداره(دوستان اگر اشتباه گفتم خودتون دقیق تر توضیح بدین)

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...