رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 6 ساعت قبل، oxima گفته است :

سلام من یه کارت گرافیک خوب برای بازی میخوام بخرم در رنج قیمت یک میلیون تا یک میلیون و نیم شیشصد خودم کارت گرافیک مد نظرم gtx 1050 ti هست و مشخصات سیستم فعلیم : ram:8gb mother board:h81 m-c cpu:intel core i 5 4460 3.2 ghz power:green 600 watt high performence case;x1 basic میشه راهنمایی کنید ایا چیزی نباید عوض کرد ؟لطفا کارت گرافیک پیشنهادیتونا بگید ممنون میشم.لطفا لینک خرید اینترنتی هم بدید

بجای خرید 1050tiنو یه 10603gbبخر از سری ایسوس بهتره یا اینکه یه gtx980  گیر بیاری خیلی بهتره (دست دوم)

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در در 1397/05/28, 19:56:54، dariush2 گفته است :

درود
کسی هست بتونه توی راه اندازی بازی GTA Vکمک کنه؟؟؟؟؟؟

یعنی یه سیستم درحد gta Vکه بتونه بازیو بالا بیاره؟چه قدر میخوای خرج کنی؟تنظیمات کیفتی و فریم در چه حد باشه؟

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

یعنی یه سیستم درحد gta Vکه بتونه بازیو بالا بیاره؟چه قدر میخوای خرج کنی؟تنظیمات کیفتی و فریم در چه حد باشه؟

همین سیستم خودم بازی بدون گرفت و گیر اجرا میکنه ولی چون بازیم کرکی هست یه کم توی راه اندازی اذیت میکنه
هرچی کرک میکنم هی اخطار جور واجور میده

لینک به دیدگاه

در در 1397/05/01, 20:30:32، arvin393 گفته است :

با سلام 

یه سوال داشتم مشخصات سیستمم

Pa65 ud3 b3

Radeon 6750

8 گیگ رم ۱۳۳۳ 

Core i5 مدل دقیقشو نمیدونم

این سیستمم برا fortnite اصلا کشش نداره ایا ارزش ارتقا داره این سیستم که بتونه تا ۲ ۳ سالی با فریم ریت ۳۰ ۴۰ با کیفیت متوسطم باشه عیبی نداره

اگه قابل ارتقا هست پیشنهادتون چیه و چقدر خرج رو دستم میزاره

دوست عزیز مدل سی پی یوت رو بفرما. رمت فعلا کافیه برای 99 درصد بازیها جواب میده.سی پی یوت اگر I5 2400 هم باشه راحت تا همین لحظه هرچی بازی که اومده رو اجرا میکنه .و خیالت تخت تا دوسال اینده هم کاملا جواب میده.فقط گرافیکت خیلی ضعیفه فقط تو فکر گرافت باش .اینروزها کمترین گرافیکی که میتونی داشته باشی 750 TI هستش

در در 1397/05/07, 01:22:22، hojat.five گفته است :

سلام

آقا میشه کارت گرافیک جدید PCI Express 3  روی سیستم قدیمی PCI Express 2 نصب کرد ؟

افت کارایی خیلی داره ؟؟ میخوام یه gtx 1060 بگیرم//

سیستمم اینه :

cpu : core i5 750 سوکت 1156

مادربرد گیگا مدل p55ud4p

کارت گرافیک 4890 amd

ارزش خرید داره؟

درود تفاوت اسلات 2 از 3 توی گیم در بیشترین حالت حدود 7 فریم هستش ..

لینک به دیدگاه

در در 1397/05/26, 04:15:39، i-Gamer گفته است :

ببخشین قبلا مانیتور بنکیو پنل va داشتم بشدت راضی بودم و ال جی پنل ips داشتم بشدت ناراضی بودم(این نکته رو در نظر بگیرید)
الانم ASUS VP278Hرو دیدم خوب گذاشتن قیمتشو وسوسه شدم برای خریدش ولی تجربه ای از tn نداشتم دو دل موندم-فقط  کمی شارپ  بودن رنگ-عمق سیاهی و سفیدی و مناسب گیم بودن مهمه.الان tn کجای قضیس؟

آنلاین هم بازی نمیکنم فقط آفلاین

Tn  با va تقریباً برابره و شفافیت تصویرش خوبه ولی عمق رنگ مشکی به va نمی‌رسه . البته tn مقاومتش خیلی بالاتر از پنل va هستش . در کل به نظر بنده گزینه خوبی هستش

لینک به دیدگاه

سلام خدمت کاربران محترم

من می خواستم برای سیستمم یه هارد SSD بگیرم و الان توی انتخاب هارد مناسب و جور با سیستمم گیر کردم ممنون میشم راهنماییم کنید

مشخصات سیستم

Core i5 2500

Ram 8GB Kingstone

Motherboard Asus P8B75-V

حداکثر بودجه 1,500,000

لینک به دیدگاه

سلام دوستان 

وقتتون بخیر

من سیستمی با مشخصات زیر دارم 

cpu : core i7 2600

cpu cooler: notus 100

motherboard :p8p67asus

ram:12gb  2X2gb 1333 & 2x4gb1600

vga:1050msi gamingx

power:580 green

case:z3 crysal

hdd:500gb western green

سیستم رو ارتقا دادم  با سیستم کارای نرم افزاری انجام میدم مثل cad و matlab و gis 

تنها بازی هم که انجام میدم فیفا 18  و call of duty  هست 

میخواستم بدونم ارزش داره cpu  و مادربرد و رم رو عوض کنم یا اینکه سیستم خودم  جواب میده ؟ وقتی زیاد کار میکشم  تو بخش 3d یه مقدار کند شدن رو دارم 

cpu : ryzen 2600X

motherboard: GIGABYTE AX370-GAMING 5 AM4 X370

یا

MSI X370 XPOWER GAMING TITANIUM AM4 X370 Mainboard

رم هم 16gb

لینک به دیدگاه

سلام 

شنیدم که میگن برای cpu ryzen بهتره که از دو ماژول رم استفاده کنید 

سوال بنده اینکه - فرق بین یک دوماژول ( مثلا 2*4=8 )  - با - دو عدد رم تک ماژول ( 4 + 4 ) که از یک کارخانه با فرکانس کاری ثابت است  - در چیست ؟

-------------
در این وضعیت بازار من ارزان ترین دوماژول   و  تک ماژول (2تا ازش بخرم) را انتخاب کردم برای r5 1400

Cruise FORMULA DDR4 8GB (4GB x 2) 2400MHz CL17 Dual Channel 
Geil Pristine 4GB(1x4GB) 1Ch DDR4 2400MHz CL16 RAM

ویرایش شده توسط بهمن.
لینک به دیدگاه

در در 1397/06/01, 20:34:53، Chabouk گفته است :

Tn  با va تقریباً برابره و شفافیت تصویرش خوبه ولی عمق رنگ مشکی به va نمی‌رسه . البته tn مقاومتش خیلی بالاتر از پنل va هستش . در کل به نظر بنده گزینه خوبی هستش

من MG28UQ ایسوس دارم پنل TN که بنظرم از 2715 دل که دارم و پنل IPS هست بهتر فریم میده و تو گیم عالیتره . فقط و فقط زاویه دید پنل TN یه مقدار هم از دید افقی و هم عمودی محدودتره !!!

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، بهمن. گفته است :

سلام 

شنیدم که میگن برای cpu ryzen بهتره که از دو ماژول رم استفاده کنید 

سوال بنده اینکه - فرق بین یک دوماژول ( مثلا 2*4=8 )  - با - دو عدد رم تک ماژول ( 4 + 4 ) که از یک کارخانه با فرکانس کاری ثابت است  - در چیست ؟

-------------
در این وضعیت بازار من ارزان ترین دوماژول   و  تک ماژول (2تا ازش بخرم) را انتخاب کردم برای r5 1400

Cruise FORMULA DDR4 8GB (4GB x 2) 2400MHz CL17 Dual Channel 
Geil Pristine 4GB(1x4GB) 1Ch DDR4 2400MHz CL16 RAM

اگه فرکانس و مشخصات CL هر 2 رم یکی باشند میشن دوال کنل . ساخت یه کارخانه هم باشن که دیگه عالیه

لینک به دیدگاه

در در 1397/06/04, 05:52:33، MrCrazy گفته است :

سلام خدمت کاربران محترم

من می خواستم برای سیستمم یه هارد SSD بگیرم و الان توی انتخاب هارد مناسب و جور با سیستمم گیر کردم ممنون میشم راهنماییم کنید

مشخصات سیستم

Core i5 2500

Ram 8GB Kingstone

Motherboard Asus P8B75-V

حداکثر بودجه 1,500,000

سلام دوست عزیز

شما میتونید یه SSD 128 گیگ خریداری کنید + یک هارد 1 ترابایت

ویندوز و .... روی اس اس دی نصب کنید و هارد هم به عنوان ذخیره ساز برای فیلم بازی و ....  استفاده کنید

سرعت اس اس دی فوق العادست

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان

این قطعات با هم مچ هستند و مشکلی ندارن؟

ASUS PRIME X470-PRO AM4 Motherboard
CPU AMD RYZEN 5 2600X 3.6GHz AM4 Desktop
RAM KingSton HyperX Predator DDR4 16GB (2x 8GB) 3000MHz CL15 Dual Channel
SAMSUNG MZ-V7E250BW 970 EVO 250GB PCIe NVMe M.2
Cooler Master MasterWatt 750W 80Plus Bronze

یه گرافیک 1070ti

هم از قبلا داشتم + 2 تا هارد4+2

دوستان اگه پیشنهادی دارن ممنون میشم

لینک به دیدگاه

در در 1397/06/24, 11:29:18، mostafa70s گفته است :

سلام دوستان

این قطعات با هم مچ هستند و مشکلی ندارن؟

ASUS PRIME X470-PRO AM4 Motherboard
CPU AMD RYZEN 5 2600X 3.6GHz AM4 Desktop
RAM KingSton HyperX Predator DDR4 16GB (2x 8GB) 3000MHz CL15 Dual Channel
SAMSUNG MZ-V7E250BW 970 EVO 250GB PCIe NVMe M.2
Cooler Master MasterWatt 750W 80Plus Bronze

یه گرافیک 1070ti

هم از قبلا داشتم + 2 تا هارد4+2

دوستان اگه پیشنهادی دارن ممنون میشم

همه چیز ردیفه

فقط چک کن مدل دقیق رم ها توی لیست QVL مادربردت باشه

پاور هم حداقل کولرمستر V750 بردار

این پاوری که زدی ریپل بالا داره که به مرور زمان کارت رو فرسوده میکنه

لینک به دیدگاه

تاپیک برا 10 سال پیشه لامصب هنوز عین اسب اپ میشه و کارمیده

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 1397/06/26, 02:54:38، amohardy گفته است :

همه چیز ردیفه

فقط چک کن مدل دقیق رم ها توی لیست QVL مادربردت باشه

پاور هم حداقل کولرمستر V750 بردار

این پاوری که زدی ریپل بالا داره که به مرور زمان کارت رو فرسوده میکنه

سلام ممنون از پاسخگوییتون.  سیستم بسته شد و این هم بنچمارکشه

http://www.userbenchmark.com/UserRun/11055989

لینک به دیدگاه

سلام  از بین این دو تا پاور .کدام یک  ارزش خرید بالاتری داره . لطفا دلایل خودتون رو هم بگید

Cooler Master MasterWatt 750 Power Supply 80Plus Bronze

GREEN GP750B-OCPT Overclocking Evo 80Plus Platinum PSU

لینک به دیدگاه

در در 1397/07/03, 10:37:37، mostafa70s گفته است :

سلام  از بین این دو تا پاور .کدام یک  ارزش خرید بالاتری داره . لطفا دلایل خودتون رو هم بگید

Cooler Master MasterWatt 750 Power Supply 80Plus Bronze

GREEN GP750B-OCPT Overclocking Evo 80Plus Platinum PSU

صددرصد گرین

لینک به دیدگاه

سلام یه سیستم با این مشخصات چقد قیمت میخوره؟ 7 میلیون ارزش داره؟ بیشتر قطعات هم گارنتی دارن

asus x370-pro

amd ryzen 5 1600x

asus gtx1050 ti ex 4gb

gskill 8 gb 3200 gh

ssd 120 gb adata

hdd 1tb western

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام به همگی

من قسط خرید گرافیک‌ gtx 1070  دارم لطفا به چندتا سوالم جواب بدید چون یکم گیج شدم!!

اولا این که من cpu i3 4170 دارم و ram 8gb و مادر بورد msi h81 m ایا این قطعات برای بازی مشکلی پیش‌میارن برای‌گرافیک؟؟منظورم گلوگاه که تاثیر داشته باشه تو بازی و سیستم!!چون یه عده میگن داره یه عده میگن نه!!

دوما من پاور green 580 w هست و ایا میتونه این قطعات رو ساپورت کنه؟؟

سوما من مانیتورم فقط پورت vga داره ولی گرافیک خروجی vga نداره!!چیکار کنم از چه مبدلی استفاده کنم تا این مشکل برطرف بشه؟؟رزولیشنم 900×1600 هست

چهارما مادر بوردم نسل ۳  از pci express ساپورت نمیکنه و نسل دو هست!!این مشکلی پیش نمیاره؟؟چون الان گرافیکم gtx 950 هست و تاحالا مشکلی نداشتم!!

و اخریش هم اینه که اگر بخوام گراف galax gtx 950 رو بفروشم چقدر میشه؟

لطفا جواب کامل و جامع بدید تا مشکلم رفع بشه و بفهمم چیکار کنم!!

لینک به دیدگاه

در در 1397/07/19, 22:22:54، Reven گفته است :

سلام به همگی

من قسط خرید گرافیک‌ gtx 1070  دارم لطفا به چندتا سوالم جواب بدید چون یکم گیج شدم!!

اولا این که من cpu i3 4170 دارم و ram 8gb و مادر بورد msi h81 m ایا این قطعات برای بازی مشکلی پیش‌میارن برای‌گرافیک؟؟منظورم گلوگاه که تاثیر داشته باشه تو بازی و سیستم!!چون یه عده میگن داره یه عده میگن نه!!

سوما من مانیتورم فقط پورت vga داره ولی گرافیک خروجی vga نداره!!چیکار کنم از چه مبدلی استفاده کنم تا این مشکل برطرف بشه؟؟رزولیشنم 900×1600 هست

چهارما مادر بوردم نسل ۳  از pci express ساپورت نمیکنه و نسل دو هست!!این مشکلی پیش نمیاره؟؟چون الان گرافیکم gtx 950 هست و تاحالا مشکلی نداشتم!!

گلوگاه بنظر بنده میشه pci express3هم نداشته باشی اشکالی نداره یه ضرره از قدرت کارت گرافیک 1070 کم میکنه ولی نظر بنده رو بخای 1060 دیگه کافیه این سیستمه (زیادشم هست)تبدیلم باید بخرید چون وگرنه که نمیشه بازی انجام بدی از مدل vgaبهhmdi استفاده کنید در وضوح full hdهم باشه مدلش 

پاورم پاسخ گو هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام به همگی

سلام واسه رزلوشون شما 1070 زیاده ، 1060 کافیه البته اگه میخواین در آینده سیستمو تعویض کنین ، الان قطعا سی پی یو شما گلوگاه میشه چون رزلوشن پایینتری دارین و  تو رزلوشون های پایینتر سی پی یو بیشتر درگیر و هرچی میره بالاتر لود گرافیک بیشتر میشه و سی پی یو کمتر  ، شما حداقل i5 میخواین ، الان خودم i5 4460 دارم با rx 480 تو بازیهای جدید ضعف سی پی یو دیده میشه  و کمبود رم احساس میشه  راجب برد هم مشکلی نداره نهایت 1 الی 2 درصد تو کارایی تاثیر داره ، اگه نمی تونید به سایر قطعات دست بزنید الان و آینده نزدیک گرافیک 1060 بگیرید با یه i5

راجب فروش گرافیکتون هم چون تو کار خرید و فروش نیستم نظر قطعی نمی تونم بدم ولی دو رو بر 1 میلیون میشه یکمی بالا پایین

لینک به دیدگاه

سلام به همگی

برای این رزولوشن 1050 تی ای هم کافیه چه برسه به 1070 !!!

لینک به دیدگاه

سلام 

من سیسنم اصلیم این شده

Gtx zotac 1070ti mini

Core i5 4460

8gb ram

همه چی تامینه فقط از طرف پاور یه ذره دلهره دارم!!

پاورم green gp580a es bronze هست!!مشکلی نداره؟؟و قطعات رو تامیین میکنه؟

ویرایش شده توسط Reven
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Reven گفته است :

سلام 

من سیسنم اصلیم این شده

Gtx zotac 1070ti mini

Core i5 4460

8gb ram

همه چی تامینه فقط از طرف پاور یه ذره دلهره دارم!!

پاورم green gp580a es bronze هست!!مشکلی نداره؟؟و قطعات رو تامیین میکنه؟

بله مشکلی نداره وتامین میکنه

لینک به دیدگاه

خدا لعنت کنه باعث و بانی این وضعیت و قیمتهارو سی پی یو 6600 من بازیهای جدید و  سنگین دیگه کشش نداره بخاطر کمبود هسته همش گلوگاه میشه با گراف 1060 تنها اپشن 7700 هم که با این قیمت نجومی بالکل ارزش قیمتی و کارایی به هیچ عنوان نداره میرسیم از اون ور رایزن 2600 دیدم بخوام بگیرم اونم قیمت مادربردش هم اندازه سی پی یو :||| اخه چه گناهی کردیم بابا خلاصه مطلب دیگه هیچ گزینه ای نیست برا بنده

چندماه پیش میخواستم یه 7700 بگیرم 1600 تومن نگرفتم یه اقا که اسم نمیارم اتفاقا از با تجربههای اینجا هم مارو منصرف کرد گفت نخر بالاست ارزون میشه الان روزی هزاربار حسرت اینو میخورم بزرگترین اشتباه عمرمو کردم

ویرایش شده توسط Astrix
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...