رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 1 دقیقه قبل، ted mosby گفته است :

خیلی ممنون برای خودم نیست این قطعات لنگه همینا رو گرفتم برای خودم با یکم تغییر تو مادربرد و تعداد رم 

اینو برای برادرم دارم جمع میکنم به نظرتون ۴ تا رم ۴ گیگ خوبه ؟ والا حساب کردم دیدم ارزون تر از ۲ تا ۸ گیگ هست

هرکی نظری داره من که بنظرم بهتره هم زیبایی بهتری میده در عملکرد هم باید بهتر باشه یا حداقل برابر اگر ارزون تر هست خب بخرید

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 32 دقیقه قبل، ted mosby گفته است :

سلام دوستان نظرتون در مورد این سیستم چیه ؟

Cpu : I7 8700

MB : MSI B360M BAZOOKA

Ram Ballistix Sport 4x4gb

VGA : Gtx 1080 ti gaming x

و اینکه چه پاوری ببندم براش که خوب باشه ؟

درود

حیفه این سی پی یو که روی همچین بردی سوار بشه !

یه z370 بخرید

رم هم بهتره 2 تا 8 گیگ بخرید

4 تا 4 گیگ تو بعضی وقتا واسه تایمینگ و کلاک استرس بیشتری به سی پی یو وارد میکنه و پیشنهاد نمیشه زیاد همون 2 تا 8 گیگ بهتره

پاور هم حد اقل 850 تهیه کنید

لینک به دیدگاه

ا

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

من هنوز دقیق متوجه نشدم چرا میگن 4x4مشکل داره؟؟یعنی 4x16هم همین حالت رو داره؟؟4x4که توازن بیشتر باید داشته باشه 

دوست عزیز 4 تا 4 گیگ توی این مین بازم همون دوال چنل عمل میکنه و فقط باعث ارتقا بعدی میشه و حرارت و انرژی بیشتری هم میخواد پس توصیه نمیشه

حالت 4 کاناله فقط سری سوکت 2011 و .. پشتیبانی میکنه و 4 تا 4 گیگ توصیه نمیشه روی 1151

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، hosin گفته است :

دوست عزیز 4 تا 4 گیگ توی این مین بازم همون دوال چنل عمل میکنه و فقط باعث ارتقا بعدی میشه و حرارت و انرژی بیشتری هم میخواد پس توصیه نمیشه

حالت 4 کاناله فقط سری سوکت 2011 و .. پشتیبانی میکنه و 4 تا 4 گیگ توصیه نمیشه روی 1151

ممنون

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، hosin گفته است :

درود

یه z370 بخرید

4 تا 4 گیگ تو بعضی وقتا واسه تایمینگ و کلاک استرس بیشتری به سی پی یو وارد میکنه و پیشنهاد نمیشه زیاد همون 2 تا 8 گیگ بهتره

حسین این 850 وات زیاد نیست؟حتی برا اینده هم بخوان ایشون 750وات کفاف میده مگر بخواد 2080tiبخره البته تو سایت خود msi یه پاور 650 حداقل  توصیه کرده اونم برا2080ti یه 750 وات پلات کار گشا هستا؟

لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، hosin گفته است :

درود

یه z370 بخرید

چه فرق اساسی داره بین چیپست Z370 و یک پله پایین ترش که B360 عه

چون پردازنده هم سری معمولی هست و K نیست 

ممنون میشم راهنمایی کنید

بعد دوستان نظرتون در مورد 9700 چیه ؟

ویرایش شده توسط ted mosby
لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، ted mosby گفته است :

چه فرق اساسی داره بین چیپست Z370 و یک پله پایین ترش که B360 عه

چون پردازنده هم سری معمولی هست و K نیست 

ممنون میشم راهنمایی کنید

بعد دوستان نظرتون در مورد 9700 چیه ؟

8700 بهرته چون از سیستم هایپرتردینگ استفاده میکنه یعنی درواقع میشه گفت 12 هسته ای هست ولی 9700 این حالت رو روش برداشتن وفقط 8هسته خالی میشه حساب کرد ولی فرکانس بهتری داره بنظر من همون 8700بهتره

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

8700 بهرته چون از سیستم هایپرتردینگ استفاده میکنه یعنی درواقع میشه گفت 12 هسته ای هست ولی 9700 این حالت رو روش برداشتن وفقط 8هسته خالی میشه حساب کرد ولی فرکانس بهتری داره بنظر من همون 8700بهتره

به نظر شما چیپست مادربرد چه مشکلی میتونه ایجاد کنه واسه پردازنده ؟ تا جایی که من میدونم فرق انچنانی نداره برای استفاده گیم 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

بله تو دنیا همه اتفاقات می افته ولی تو ایران هیچی تکون نمیخوره قیمت گفتن پایین اومده ولی میبینی تو ایران همه چی ثابته کلا تا این وضع مملکته همینه وضعیت مورد های مناسب 120gbو240gb این برای هردو شما دوستان مناسبه ومیخوره:

1-ADATA XPG SX950U 120GB 3D NAND TLC SSD 

2-Silicon Power Ace A55 256GB Internal 3D NAND 

3-ADATA Ultimate SU630 240GB 3D QLC Internal 

4-Apacer AS340 PANTHER 120GB Internal SSD 

این موارد مناسب هستن ولی مورد 3 از بقیه مدل ها خیلی بهتره چون تراشه qlc داره و از جدید ترین نوع و ازلحاظ عملکرد و طول عمر بیشتری داره 

خیلی ممنون از شما.

ببخشید من سوالات عامیانه و ابتدایی میپرسم.

این هاردها  با کابل ساتا به مادربرد وصل میشن؟ مشکل همخوانی و ... مثل رم با مادربرد ندارن؟ چون مادربردم قدیمیه مقداری. نمونه 120 گیگی مورد3 هم هست؟ قیمتها خیلی بالاست. باید دست دو تهیه کنم. یا اگر مدل ارزونتری هست معرفی کنید. چیزی حول و حوش 300 تومن. من کاربری خاصی مثل گیمینگ و کارای سنگین ندارم فقط میخوام سرعت مقداری بالا باشه .سنگین ترین کارم فتوشاپه و بعضی وقتها یه گیم کاملا  عادی

ویرایش شده توسط H4med-LN
لینک به دیدگاه

سلام دوستان آیا 1070ti با i3 8100 گلوگاه میشه؟

واینکه یه توضیح در مورد کاربرد سوکت های پایین میدید446621315_490072.thumb.jpg.5bf6bdd9b6e05de7b301c4e5a6718881.jpg

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، H4med-LN گفته است :

خیلی ممنون از شما.

ببخشید من سوالات عامیانه و ابتدایی میپرسم.

این هاردها  با کابل ساتا به مادربرد وصل میشن؟ مشکل همخوانی و ... مثل رم با مادربرد ندارن؟ چون مادربردم قدیمیه مقداری. نمونه 120 گیگی مورد3 هم هست؟ قیمتها خیلی بالاست. باید دست دو تهیه کنم. یا اگر مدل ارزونتری هست معرفی کنید. چیزی حول و حوش 300 تومن. من کاربری خاصی مثل گیمینگ و کارای سنگین ندارم فقط میخوام سرعت مقداری بالا باشه .سنگین ترین کارم فتوشاپه و بعضی وقتها یه گیم کاملا  عادی

ADATA Ultimate SU650 120GB 3D NAND Internal این مورد هست مناسب هم هست -در حد بودجه شما  -بله با مادربرد شما هم خوانی داره- بنده نگاه کردم  مادربرد شما ساپورت میکنه وبا کابل ساتا وصل میشه درسته- دوست عزیز من سیستم قدیمی تر شما داشتم ساتا داشت ماله شما که فکر کنم 6تا ساتا داشت ?

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Deadgamer گفته است :

سلام دوستان آیا 1070ti با i3 8100 گلوگاه میشه؟

واینکه یه توضیح در مورد کاربرد سوکت های پایین میدید446621315_490072.thumb.jpg.5bf6bdd9b6e05de7b301c4e5a6718881.jpg

نه نمیشه ولی بهتره یه حداقل core i5یااز سری رایزن 5 تهیه کنید بهتره 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ted mosby گفته است :

به نظر شما چیپست مادربرد چه مشکلی میتونه ایجاد کنه واسه پردازنده ؟ تا جایی که من میدونم فرق انچنانی نداره برای استفاده گیم 

هیچی مشکلی ایجاد نمیکنه ولی اقا حسین منظورش اینه برا این سیپیو حیفه یه مادربرد ضعیف انتخاب از لحاظ امکانات انتخاب کردین و سریzامکانات و پتانسیل اورکلاک داره استفاده کنید که اگر خودتون راضی هستین مشکلی نداره همین مورد مناسبه اصل کارایی هست که شما میگیرین

لینک به دیدگاه

سلام

من الان بین این چند مدل مادربرد موندم

ممنون میشم راهنمایی کنید چه تفاوتی با هم دارن و کدوم بهتره

خیلی گیج کنند ه شده دیگه الان نمیدونم چیپست H370 بهتره یا B360

MSI B360 GAMING PLUS MAINBOARD

MSI B360M MORTAR MAINBOARD

MSI B360M GAMING PLUS LGA1151 8TH GEN MAINBOARD

MSI B360M BAZOOKA LGA1151 8TH GEN MAINBOARD

ASUS TUF B360-PLUS GAMING LGA1151 B360

MSI B360 GAMING PRO CARBON LGA1151

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، ted mosby گفته است :

سلام

من الان بین این چند مدل مادربرد موندم

ممنون میشم راهنمایی کنید چه تفاوتی با هم دارن و کدوم بهتره

خیلی گیج کنند ه شده دیگه الان نمیدونم چیپست H370 بهتره یا B360

MSI B360 GAMING PLUS MAINBOARD

MSI B360M MORTAR MAINBOARD

MSI B360M GAMING PLUS LGA1151 8TH GEN MAINBOARD

MSI B360M BAZOOKA LGA1151 8TH GEN MAINBOARD

ASUS TUF B360-PLUS GAMING LGA1151 B360

تفاوتی ندارن فقط بر سر امکانات قیمتشون فرق میکنه که سری  h370امکانات نزدیک تری به سر یzداره وبعد با قیمت یک مقدار پایین ترسریb360هست ...بین این مین بردا  این مدل بهترین هست از لحاظ امکانات و ظاهری 

بعدیMSI B360M BAZOOKA LGA1151 8TH GEN MAINBOARD

و هم رده همین مین برد بالا ASUS TUF B360-PLUS GAMING LGA1151 B360هست ولی تقریبا این سه مین ویژگی یکسانی دارن و بستگی به علاقه خودتون به شکل ظاهری داره ...ولی حتی بنظرم  b360 کربن msiمقداری بیشتر ازh370 هم قیمت خودش  امکانات داره درظمن از هیت سینک زیباتر و بزرگ ترداره اگه دوست داشتی همین کربن msiبگیر خیلی عالی هست البته b360های هنوز گروترم هست ولی شما در حد بودجه ای که گذاشتی هرمورد از لحاظ زیبایی بیشتر باهاش حال کردی بگیر

لینک به دیدگاه

دوستان Cpu تری بگیرم یا باکس ؟ الان I7 8700 تری میگن 4100 ولی باکس 4850

اپدیت :

تری 3980 قیمت دارم

ویرایش شده توسط ted mosby
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در 19 ساعت قبل، soubaro9 گفته است :

دوستان راهنمایی کنید

رایزن یا اینتل؟ از نظر قدرت و بازدهی

بستگی به بودجه شما داره 

لینک به دیدگاه

با سلام

من قصد دارم تا ده تومن فقط واسه سی پی یو هزینه کنم

نوع کاربری من به ترتیب :‌ نرم افزار مهندسی - رندر - طراحی - گیم و خلاصه نرم افزار های سنگین هستش .

میخواستم بپرسم پیشنهادتون واسه خرید سی پی یو چی هستش ؟ ای ام دی یا اینتل ؟‌

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Darksoul گفته است :

با سلام

من قصد دارم تا ده تومن فقط واسه سی پی یو هزینه کنم

نوع کاربری من به ترتیب :‌ نرم افزار مهندسی - رندر - طراحی - گیم و خلاصه نرم افزار های سنگین هستش .

میخواستم بپرسم پیشنهادتون واسه خرید سی پی یو چی هستش ؟ ای ام دی یا اینتل ؟‌

بستگی به خودتون داره اینکه چه مارکیو بیشتر میپسندین اما ......در طراحی وکار های مهندسی بهترین amdهست عملکرد چند هسته ای  این  سری در این کارها بسیار بلا هست(اینو میگم چون کاربری طراحی بیشتر مد نظرتون هست البته چیزی هم برا گیم این سی پیو کم نداره)وسقف پولتون رو 10تومن گذاشتین بنظرم بهترین مدل این هست:AMD RYZEN Threadripper 1950X 3.4GHz TR4 که کاملا مورد مناسبی برای طراحی هست 

2تومن دیگه هم یه واتر کولر مناسب مثل این مدل:Thermaltake Water 3.0 Ultimate All-in-One Liquid یا:Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB و Thermaltake Water 3.0 Riing RGB 280 All-in-One Liquid CPU Coolerکنید که برا همچین  پردازنده ای این مدل کولر نیاز هست البته  میتونید برا خرج کمتر هم یه دست دوم از دوستان فروم خرید کنید 

"اگر خواستین کولر مستر بخرید مطمعن بشید پایه بلاک به پردازنده میخوره چون تو سایت کولر مستر ننوشته میخوره ولی دو ترمال تک میخوره)"

یا اینکه اگه بودجه جدا برا کولر گذاشتید با باقیمونده یعنی همین 2تومن به علاوه پولی که جدا برا رم گذاشتین جمع بزنید و یه مورد رم مناسب و بالا تر بخرید (خواستم تمام مواردرو گفته باشم که پاسخ کاملی باشه)

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

بستگی به خودتون داره اینکه چه مارکیو بیشتر میپسندین اما ......در طراحی وکار های مهندسی بهترین amdهست عملکرد چند هسته ای  این  سری در این کارها بسیار بلا هست(اینو میگم چون کاربری طراحی بیشتر مد نظرتون هست البته چیزی هم برا گیم این سی پیو کم نداره)وسقف پولتون رو 10تومن گذاشتین بنظرم بهترین مدل این هست:AMD RYZEN Threadripper 1950X 3.4GHz TR4 که کاملا مورد مناسبی برای طراحی هست 

2تومن دیگه هم یه واتر کولر مناسب مثل این مدل:Thermaltake Water 3.0 Ultimate All-in-One Liquid یا:Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB و Thermaltake Water 3.0 Riing RGB 280 All-in-One Liquid CPU Coolerکنید که برا همچین  پردازنده ای این مدل کولر نیاز هست البته  میتونید برا خرج کمتر هم یه دست دوم از دوستان فروم خرید کنید 

"اگر خواستین کولر مستر بخرید مطمعن بشید پایه بلاک به پردازنده میخوره چون تو سایت کولر مستر ننوشته میخوره ولی دو ترمال تک میخوره)"

یا اینکه اگه بودجه جدا برا کولر گذاشتید با باقیمونده یعنی همین 2تومن به علاوه پولی که جدا برا رم گذاشتین جمع بزنید و یه مورد رم مناسب و بالا تر بخرید (خواستم تمام مواردرو گفته باشم که پاسخ کاملی باشه)

پردازنده 9900k چطوره .

این پردازنده ایی که نام بردید واسه پردازش های چند هسته اییه و توی تک هسته ایی به گمونم خیلی ضعیف عمل میکنه .

اخه مادربورد ها و امکاناتی که واسه amd هست به نسبت intel هم خیلی کمتره ولی خیلی تعریف amd رو شنیدم میترسم تهیه اش کنم اونقوقت کار آمد نباشه واسم . واقعا موندم چ کنم

بعد احتمال زیاد دوتا کارت 1080 ti رو بخوام sli کنم

ویرایش شده توسط Darksoul
لینک به دیدگاه

سلام خدمت اساتید .

من یه برد 1155 دارم که i5 2500 روشه

میخوام به i7 3770k ارتقاء بدم

خواستم در چه حد بهتر میشه کارایی سیستم

سیستم 

3x 4gb = 12gb 1333 ram

gtx 970

قادر به تعویض کامل نیستم فقط در حد یه سی پی یو

ممنون میشم راهنمایی کنید در چه حد بهتر میشه و ارزشش رو داره آیا؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Darksoul گفته است :

پردازنده 9900k چطوره .

این پردازنده ایی که نام بردید واسه پردازش های چند هسته اییه و توی تک هسته ایی به گمونم خیلی ضعیف عمل میکنه .

اخه مادربورد ها و امکاناتی که واسه amd هست به نسبت intel هم خیلی کمتره ولی خیلی تعریف amd رو شنیدم میترسم تهیه اش کنم اونقوقت کار آمد نباشه واسم . واقعا موندم چ کنم

دوست عزیز شما اول گفتید زیر 10 میلیون میخواین بودجه بزارین  9900kکه چیزی باید الان تقریبا19میلیون قیمت پیدا میکنه اگه اینتوری هست که پردازنده اینتل xeonببندید یعنی  بهتره اما اگه مد نظرتون زیر 10 تومن دوست عزیز به جرعت میتونم بگم یکی از بهترین هست این پردازنده بعدم شما مگه میخواین بازی رو سی پیو اجرا کنید؟؟؟مگه نمیگید میخواین 1080tiاونمsliکنید خب پس مشکلی پیدا نمیکنید بعدم بازی های سی پیو محور هم این سی پیو براحتی از پسشون برمیاد (البته گراف داخلی نداره) بعد دقیق اینگار من متوجه نشدم شما دقیقا گیم میخواین بزنین؟؟؟یا طراحی ؟؟؟چون این دو بحث کاملا متفاوت هست اگه کاربری اصلیتون گیم هست برین دنبال core i7 8700kیاcore i7-7820xو لی اگه کاربری رندر دارین همین مدل بسیار مناسب هست و اینکه گفتم نظر خودتون مهمه اگه علاقه شدید به اینتل دارید بخرید اون مدل رو که بعدم اگه مشکلی پیش اومد یا خوب جواب کار رندرتون نداد ناراحت از دست کسی نشید  واینکه اگر بازم شک دارین برین دریوتیوب نگاه کنید تا بهتر از کارایی این پردازنده متوجه شین در کل اینو بگم تنها برتری اینتل در گیم اونم در حد فقط چند درصد که تفاوت زیادی نیست بنظرمن نسبت به مزایایی که amdداره ....بعد درمورد امکانات ؟منظورتون چیه ؟چه امکاناتی مین برداینتل داره که amdنداره؟؟؟مین بردی که ایسوس .ام اس ای.گیگا و...غیره برا اینتلی ها میزنه توش امکانات قرار میده برابرشم تو ای ام دی ها قرار میده الانم اگه مین برد خوب میخواین این دومدل من پیشنهاد میکنم که امکانات وسیعی داره که شمارو راضی کنه:GigaByte X399 AORUS PRO TR4 Motherboard...ASUS PRIME X399-A TR4 Motherboard

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Darksoul گفته است :

پردازنده 9900k چطوره .

دوست عزیز شما میگید برای مهندسی و رندر سیستم میخواین خوب انتخاب اول و اخرتون ای ام دی باشه

اگه بتونید زن 2 هایی که جدید اومده بخرین که از همه چی بهتره

لیون همین 1 هفته پیش موجود کرده بود 9.5 میلیون 2950x با یه کولر خوب و مین 399 جوابگو تمام کار های شما هستش این پردازنده مخصوص کار های مهندسی و رندرینگه

البته قدرت بسیار بالایی هم در گیمینگ داره

اما اگه شما برات تک هسته قوی باشه مهمه پس یعنی واسه گیم میخواین قطعا همون 9900 بخرین

اما من بودم پردازنده 880 دلاری که 9.5 میلیون ول نمیکردم  برم 9 میلیون واسه 550 دلار یعنی همین i9 پول بدم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...