رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام. محبوبیت بورد BioStar اینقدر کمه؟ یا اینکه LGA1151 دیگه کاربر آنچنانی نداره؟؟؟ ?

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 50 دقیقه قبل، hosin گفته است :

دوست عزیز شما میگید برای مهندسی و رندر سیستم میخواین خوب انتخاب اول و اخرتون ای ام دی باشه

اگه بتونید زن 2 هایی که جدید اومده بخرین که از همه چی بهتره

لیون همین 1 هفته پیش موجود کرده بود 9.5 میلیون 2950x با یه کولر خوب و مین 399 جوابگو تمام کار های شما هستش این پردازنده مخصوص کار های مهندسی و رندرینگه

البته قدرت بسیار بالایی هم در گیمینگ داره

اما اگه شما برات تک هسته قوی باشه مهمه پس یعنی واسه گیم میخواین قطعا همون 9900 بخرین

اما من بودم پردازنده 880 دلاری که 9.5 میلیون ول نمیکردم  برم 9 میلیون واسه 550 دلار یعنی همین i9 پول بدم

دقیقا البته من نمیدونم ولی حالا مقداد گذاشته با قیمت 18 میلیون؟؟؟قیمت فضایی یا هرچی من نمیدونم

راستی داستان چیه چند وقت پیش بود گراف2080 ایسوس ار او جی مقداد گذاشت با 10 میلیون بعد ورداشتش دوباره گذاشت با قیمت 18 میلیون اگه اشتباه نگفته باشم؟؟ممکنه اون 2080 سری اول به صورت مسافرتی اورده باشن بعد این یکی از گمرک یا هرچیزه دیگه ای؟؟؟اگه من بخوام از خارج مثل دوبی بگم برام بیارن چه قدر برام کمتر اب میخوره؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

دوست عزیز شما اول گفتید زیر 10 میلیون میخواین بودجه بزارین  9900kکه چیزی باید الان تقریبا19میلیون قیمت پیدا میکنه اگه اینتوری هست که پردازنده اینتل xeonببندید یعنی  بهتره اما اگه مد نظرتون زیر 10 تومن دوست عزیز به جرعت میتونم بگم یکی از بهترین هست این پردازنده بعدم شما مگه میخواین بازی رو سی پیو اجرا کنید؟؟؟مگه نمیگید میخواین 1080tiاونمsliکنید خب پس مشکلی پیدا نمیکنید بعدم بازی های سی پیو محور هم این سی پیو براحتی از پسشون برمیاد (البته گراف داخلی نداره) بعد دقیق اینگار من متوجه نشدم شما دقیقا گیم میخواین بزنین؟؟؟یا طراحی ؟؟؟چون این دو بحث کاملا متفاوت هست اگه کاربری اصلیتون گیم هست برین دنبال core i7 8700kیاcore i7-7820xو لی اگه کاربری رندر دارین همین مدل بسیار مناسب هست و اینکه گفتم نظر خودتون مهمه اگه علاقه شدید به اینتل دارید بخرید اون مدل رو که بعدم اگه مشکلی پیش اومد یا خوب جواب کار رندرتون نداد ناراحت از دست کسی نشید  واینکه اگر بازم شک دارین برین دریوتیوب نگاه کنید تا بهتر از کارایی این پردازنده متوجه شین در کل اینو بگم تنها برتری اینتل در گیم اونم در حد فقط چند درصد که تفاوت زیادی نیست بنظرمن نسبت به مزایایی که amdداره ....بعد درمورد امکانات ؟منظورتون چیه ؟چه امکاناتی مین برداینتل داره که amdنداره؟؟؟مین بردی که ایسوس .ام اس ای.گیگا و...غیره برا اینتلی ها میزنه توش امکانات قرار میده برابرشم تو ای ام دی ها قرار میده الانم اگه مین برد خوب میخواین این دومدل من پیشنهاد میکنم که امکانات وسیعی داره که شمارو راضی کنه:GigaByte X399 AORUS PRO TR4 Motherboard...ASUS PRIME X399-A TR4 Motherboard

کی گفته پردازنده i9 9900 k قیمتش نوزده میلیونه ؟‌

الویت اول با طراحیه ولی خب گیم هم مهمه !‌

چیزی که ب من گفتن اختلاف فریم بین سی پی یو های ورک استیشن با گیمینگ خیلیه . بازی که فقط گرافیک محور نیس سی پی یو هم نیازه .

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

دقیقا البته من نمیدونم ولی حالا مقداد گذاشته با قیمت 18 میلیون؟؟؟قیمت فضایی یا هرچی من نمیدونم

راستی داستان چیه چند وقت پیش بود گراف2080 ایسوس ار او جی مقداد گذاشت با 10 میلیون بعد ورداشتش دوباره گذاشت با قیمت 18 میلیون اگه اشتباه نگفته باشم؟؟ممکنه اون 2080 سری اول به صورت مسافرتی اورده باشن بعد این یکی از گمرک یا هرچیزه دیگه ای؟؟؟اگه من بخوام از خارج مثل دوبی بگم برام بیارن چه قدر برام کمتر اب میخوره؟

از سیاست های اون سایت خبری ندارم

تا حالا جنس مسافرتی نخریدم شرایط نمیدونم ارزون میوفته یا گرون خودتون باید بسنجین

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، tooraj0765 گفته است :

سلام خدمت اساتید .

من یه برد 1155 دارم که i5 2500 روشه

میخوام به i7 3770k ارتقاء بدم

خواستم در چه حد بهتر میشه کارایی سیستم

سیستم 

3x 4gb = 12gb 1333 ram

gtx 970

قادر به تعویض کامل نیستم فقط در حد یه سی پی یو

ممنون میشم راهنمایی کنید در چه حد بهتر میشه و ارزشش رو داره آیا؟

کسی نیست یه راهنمایی کنه؟

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، tooraj0765 گفته است :

سلام. به نظرم یه 4 گیگ مشابه رمهای دیگه تون اضافه کنید به سیستم، بهتر باشه. برای دوئل چنل بودنشون.

لینک به دیدگاه

در در 1397/10/29, 14:32:16، ted mosby گفته است :

خیلی ممنون برای خودم نیست این قطعات لنگه همینا رو گرفتم برای خودم با یکم تغییر تو مادربرد و تعداد رم 

اینو برای برادرم دارم جمع میکنم به نظرتون ۴ تا رم ۴ گیگ خوبه ؟ والا حساب کردم دیدم ارزون تر از ۲ تا ۸ گیگ هست

سلام. من فکر می کنم 4 رم 4 فکر خوبی نیست و 2 تا هشت بگیری بهتره. اینطوری اگه بخوای بعدا ارتقا بدی جا داری ولی با 4 تا 4، باید یه سری رو بفروشی که برات ضرر می شه و این ضرر بیشتر از این اختلاف قیمتی هست که الان باید بابت 2 تا رم 8 بدی. 

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، tooraj0765 گفته است :

دوست عزیز این سوال خیلی واضحی هست صد درصد بهتر میشه بلاخره شما از 4 هسته به 8هسته ارتقا یپدا میکنید که این باعث میشه چند برنامه باهم رو سیستم باز کنید و عملکرد سیستم خیلی بهتر میشه و گرافیک های بالارده رو میتونه پشتیبانی کنه و همین طور قابلیت اورکلاک پیدا میشه که اگه جایی سیستم اورد مشکل  با این کار حل میشه که البته مشکلی پیش نمیاد با این سیپیو

لینک به دیدگاه

سلام

من در حال حاضر مادربرد سوکت 775 دارم و جدیدا انقد بلا سرم آورد که کلا پشیمون شدم از ادامه دادنش !

پاور 430 گرین و سه تا رم 4 گیگ باس 1600 دارم.

بطور خلاصه تمام قطعات رو دارم و فقط قصد خرید مین و سی پی یو دارم. بودجه مورد نظر حدود 2 تومن هست. لطفا بهترین مین و سی پی یو قابل خرید با این بودجه رو راهنمایی کنید.

اگر کمتر شد هم که چه بهتر. کاربردم هم کاربری عمومی و فتوشاپ و گاهی گیم هست با توجه به گرافیک gts 450م زیاد تو کار گیم سنگین و ... نیستم.

قصدم هم خرید مادربرد آکبند هست. زمان کافی برای منتظر موندن ندارم که قطعه کاکرده گیر بیاد.

منتظر مشاوره عزیزان متخصص هستم..

ویرایش شده توسط H4med-LN
لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، H4med-LN گفته است :

سلام

من در حال حاضر مادربرد سوکت 775 دارم و جدیدا انقد بلا سرم آورد که کلا پشیمون شدم از ادامه دادنش !

پاور 430 گرین و سه تا رم 4 گیگ باس 1600 دارم.

بطور خلاصه تمام قطعات رو دارم و فقط قصد خرید مین و سی پی یو دارم. بودجه مورد نظر حدود 2 تومن هست. لطفا بهترین مین و سی پی یو قابل خرید با این بودجه رو راهنمایی کنید.

اگر کمتر شد هم که چه بهتر. کاربردم هم کاربری عمومی و فتوشاپ و گاهی گیم هست با توجه به گرافیک gts 450م زیاد تو کار گیم سنگین و ... نیستم.

قصدم هم خرید مادربرد آکبند هست. زمان کافی برای منتظر موندن ندارم که قطعه کاکرده گیر بیاد.

منتظر مشاوره عزیزان متخصص هستم..

دوستان میشه یه راهنمایی بکنید؟ من عجله دارم.. سردرگم شدم چه سوکت و چه مدلی بگیرم.

لینک به دیدگاه

دوستان با تحقیق تصمیم گرفتم مادربرد 1150 z97 گیمینگ بگیرم. لطفا برای سی پی یو راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، H4med-LN گفته است :

دوستان با تحقیق تصمیم گرفتم مادربرد 1150 z97 گیمینگ بگیرم. لطفا برای سی پی یو راهنمایی کنید.

core i7 3770kیاi74770k

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

core i7 3770kیاi74770k

3770 سوکت 1155 هست!

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

core i7 3770kیاi74770k

لینک خرید سراغ دارید؟

قیمتها چه حدودی هست؟ با توجه به اینکه بودجه من محدود به ۲ تومن هست و مادربردی که گفتم حدودا ۱۳۰۰ یا یکم بالاتر میشه.

لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، H4med-LN گفته است :

لینک خرید سراغ دارید؟

قیمتها چه حدودی هست؟ با توجه به اینکه بودجه من محدود به ۲ تومن هست و مادربردی که گفتم حدودا ۱۳۰۰ یا یکم بالاتر میشه.

در ۱ ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

3770 سوکت 1155 هست!

این مورد بسیار مناسب هست باندل مورد یک رو با مینz77از ایشون تهیه کنید 

بله

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

این مورد بسیار مناسب هست باندل مورد یک رو با مینz77از ایشون تهیه کنید 

بله

جسارتا میخوام سوکت ۱۱۵۰ باشه که بروزتره. چون قصد ارتقا در آینده رو دارم..

لینک به دیدگاه

دوستان کدوم یکی از این سی پی یو ها بهتر هستند؟
Core i5-4590S 3.0GHz LGA 1150 Haswell

Core i5-4460 3.2GHz LGA-1150 Haswell

Core i5-4590 3.3GHz LGA 1150 Haswell

Core i5-4570 3.2GHz LGA 1150 Haswell

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، H4med-LN گفته است :

دوستان کدوم یکی از این سی پی یو ها بهتر هستند؟
Core i5-4590S 3.0GHz LGA 1150 Haswell

Core i5-4460 3.2GHz LGA-1150 Haswell

Core i5-4590 3.3GHz LGA 1150 Haswell

Core i5-4570 3.2GHz LGA 1150 Haswell

درود.

از اعداد هم تقریبا معلوم هست 4590 بهتر هست بعد 4570 و 4460 و در اخر هم 4590s

تری 4460 حدود 1.2 هست و یه مین نو بخواین باید b85 تهیه کنید ولی دسته دو z97 هم پایینتر پیدا میکنید.

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

درود.

از اعداد هم تقریبا معلوم هست 4590 بهتر هست بعد 4570 و 4460 و در اخر هم 4590s

تری 4460 حدود 1.2 هست و یه مین نو بخواین باید b85 تهیه کنید ولی دسته دو z97 هم پایینتر پیدا میکنید.

سلام

ممنون از شما. تصمیم گرفتم یکم بیشتر خرج کنم.

ببییند این باندل خوب از آب درمیاد؟

i5 4590

ASUS Z97-PRO GAMER

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، H4med-LN گفته است :

سلام

ممنون از شما. تصمیم گرفتم یکم بیشتر خرج کنم.

ببییند این باندل خوب از آب درمیاد؟

i5 4590

ASUS Z97-PRO GAMER

خب چه بهتر.

بله بسیار عالی هستند بنده خودمم 4460 گرفتم به تازگی منتها مینم 81 هست یه فرستی پیش بیاد مین زد بگیرم.

گرافیکتون برای این سیستم میتونم بپرسم چیه و همینطور نوع استفادتون از سیستم؟

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

خب چه بهتر.

بله بسیار عالی هستند بنده خودمم 4460 گرفتم به تازگی منتها مینم 81 هست یه فرستی پیش بیاد مین زد بگیرم.

گرافیکتون برای این سیستم میتونم بپرسم چیه و همینطور نوع استفادتون از سیستم؟

گرافیکم ضعیفه. gts450 هست ولی قصد ارتقا دارم . ایشالا شما هم بزودی ارتقا میدید.(البته اینطوری که بوش میاد گویا موج افزایش قیمت در راهه!)

مورد استفاده هم گاهی گیم سبک و فتوشاپ(طراحی) و کاربری عمومی. 

این سیستم برای مغازه هست.پردازنده گرافیکی این سی پی یو از gts450 قویتره؟

(البته میدونم این گرافیک برای این سیستم خیلی ضعیفه)

ویرایش:

راستی رایزن چطوره؟ میتونم رایزن بگیرم؟ خیلی تعریفشو شنیدم.

ویرایش شده توسط H4med-LN
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، H4med-LN گفته است :

گرافیکم ضعیفه. gts450 هست ولی قصد ارتقا دارم . ایشالا شما هم بزودی ارتقا میدید.(البته اینطوری که بوش میاد گویا موج افزایش قیمت در راهه!)

مورد استفاده هم گاهی گیم سبک و فتوشاپ(طراحی) و کاربری عمومی. 

این سیستم برای مغازه هست.پردازنده گرافیکی این سی پی یو از gts450 قویتره؟

(البته میدونم این گرافیک برای این سیستم خیلی ضعیفه)

انشا.. داداش .

والا برای این کاربری ایی که گفتین گیم و فوتوشاب گرافیک نقش مهمی داره اگر فعلا قصد تهیه گرافیک ندارید پیشنهاد میکنم سیستمون رو یکم پایینتر بگیرید سریعتر گرافیک بگیرید ولی اگر میخواید مثلا طی یک ماه اینده گرافیک تهیه کنید این سیستمون بسیاره مناسب هست.

والا فکر میکنم قویتر نباشه و کمی ضعیف تر باشه ولی حساب کنیم در یه سطحم باشن چون گرافیک سیپیو از رم استفاده میکنه فقط برای همین بهتره از همون گرافیک خودتون استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

انشا.. داداش .

والا برای این کاربری ایی که گفتین گیم و فوتوشاب گرافیک نقش مهمی داره اگر فعلا قصد تهیه گرافیک ندارید پیشنهاد میکنم سیستمون رو یکم پایینتر بگیرید سریعتر گرافیک بگیرید ولی اگر میخواید مثلا طی یک ماه اینده گرافیک تهیه کنید این سیستمون بسیاره مناسب هست.

والا فکر میکنم قویتر نباشه و کمی ضعیف تر باشه ولی حساب کنیم در یه سطحم باشن چون گرافیک سیپیو از رم استفاده میکنه فقط برای همین بهتره از همون گرافیک خودتون استفاده کنید.

نظرتون درباره رایزن چیه؟

یه برد معمولی am4 بگیرم با 2200g . میتونم گرافیک و رم هارو بفروشم رم ddr4 تهیه کنم.

استفاده خیلی سنگین گرافیکی ندارم. برای فتوشاپ هم در حد طراحی کارت ویزیت و منو و ...

ویرایش شده توسط H4med-LN
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، H4med-LN گفته است :

نظرتون درباره رایزن چیه؟

یه برد معمولی am4 بگیرم با 2200g . میتونم گرافیک و رم هارو بفروشم رم ddr4 تهیه کنم.

استفاده خیلی سنگین گرافیکی ندارم. برای فتوشاپ هم در حد طراحی کارت ویزیت و منو و ...

صدرصد انتخاب بهتری هست و اگر میتونید حتما همین رایزن رو تهیه کنید که گرافیک داخلی خوب و قدرتمد کارراه اندازی دارند.

همین سیستم برای استفاده شما عالی هست میتونید در اینده هم اگر خواستید گیم های جدید رو اجرا کنید یه گرافیک مناسب تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

صدرصد انتخاب بهتری هست و اگر میتونید حتما همین رایزن رو تهیه کنید که گرافیک داخلی خوب و قدرتمد کارراه اندازی دارند.

همین سیستم برای استفاده شما عالی هست میتونید در اینده هم اگر خواستید گیم های جدید رو اجرا کنید یه گرافیک مناسب تهیه کنید.

ممنون از شما و دوست خوبم @tsd137

(جدیدا خیلی زحمتش دادم)که خیلی راهنمایی و کمک کردید. و فکر میکنم با کمک شما دو عزیز بهترین انتخاب ممکن رو انجام دادم.

به کمک شما تصمیم گرفتم موارد زیر رو تهیه و اسمبل کنم:

مادربرد Asus prime b350 plus am4

سی پی یو amd ryzen 2200g

رم 2x4gb ddr4 2400 )در خصوص رم هم دارم تحقیق میکنم ولی فعلا به نتیجه ای نرسیدم جز کروشیال بالستیک اسپورت با هیت سینک قرمز که سینگل هست و میخوام دوتا تهیه کنم تا دوال بشن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...