رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 12 ساعت قبل، HesamEdin گفته است :

میشه بیزحمت برابر Intel هم مشخصات بگید

بله نیازی به DVD رایتر ندارم

چون برای سرور و شبکه میخوام بهتر نیست مادربوردش پورت گیگابایت شبکه داشته باشه؟

بنظر من رایزن با بودجه ای که شما دارین بسیار عملکرد بهتر داره تا اینتل.... بعد اینکه نه مارکRealtek یکی از بهترین و خوشنام و قدیمی ترین شرکت ها در بخش شبکه هست و نه چیزی ازگیگا بایت کم داره

5otnz16rpilqz1oib2w5hgrygvpb0vas7pxuxb0c3ogvg0upby[small].jpg مادربرد MSI H81-P33 LGA 1150 Motherboard    

787ab805hfod3jswe3jehzhazepjp3zdbjo3whf5ngf15lyv1i[small].jpg رم کامپیوتر RAM HP 672631-B21 DDR3 16GB 1600MHz CL11 Dual Rank ECC RDIMM RAM    

ybggbvir1b5uvpm5gka170hdpqeyabezndcwzr3ypzrqffjbj3[small].jpg حافظه SSD اینترنال KingSton A400 240GB Internal SSD Drive    

8llxg88pw06o5xkhtwo31p6c1es8e5cmk258i5w61n1reerdnv[small].jpg پردازنده CPU Intel Core i5-4590 3.3GHz LGA 1150 Haswell TRAY CPU    

0yzobi1a26tfdxzt44s0nqubfhpg2abarky42a7fv7er36xo4s[small].jpg پاور Green GP530A-EU+ 80 Plus Bronze Power Supply    

ekyyevyimjmytcilkvqllqirfwxy2pveqrxli6586v8nq3ek66[small].jpg کیس Case Green Magnum Evo Mid-Tower Case
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 7 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

دوست عزیز برا چی دنبال هزینه بیشتری؟برومانیتور با قابلیت free synce بخر هم مدل های خوب میشه خرید و قیمت معقول تری داره

:ASUS ROG SWIFT PG258Q Full HD eSports 

خب قابلیت free sync  بدرد من که گرافیک nvidia  دارم نمیخوره

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، mohammad65 گفته است :

خب قابلیت free sync  بدرد من که گرافیک nvidia  دارم نمیخوره

چه گرافیکی دارین؟اصلا مهم نیست عزیز فکر کنم خبر زیاد ندارین از اتفاقات یک ماه پیش انویدیا قابلیت free synceرو برای گرافیک های سری1000به بالاش اورد یعنی الان تمام گرافیک های جدید انویدیا از fee synceپشتیبانی میکنن . اخرین اپدیت برا گرافیکتون بگیرین  مانیتورم free synceبگیر برو حالشو ببر البته گفتم سری 1000به بالا سری900پشتیبانی نمیکنه از free synce  موفق باشی

البته یه داستان هایی هم داره اما از لحاظ قیمت برات کمتر درمیاد استفاده از AMD FreeSync با کارت‌های گرافیک انویدیا ممکن شد! 

البته یادم میاد یجا بعد خوندم بدون نیاز به گراف دوم وبا اپدیت  جدید انویدیا میشه از فری سینس استفاده کرد ولی خب

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

چه گرافیکی دارین؟اصلا مهم نیست عزیز فکر کنم خبر زیاد ندارین از اتفاقات یک ماه پیش انویدیا قابلیت free synceرو برای گرافیک های سری1000به بالاش اورد یعنی الان تمام گرافیک های جدید انویدیا از fee synceپشتیبانی میکنن . اخرین اپدیت برا گرافیکتون بگیرین  مانیتورم free synceبگیر برو حالشو ببر البته گفتم سری 1000به بالا سری900پشتیبانی نمیکنه از free synce  موفق باشی

البته یه داستان هایی هم داره اما از لحاظ قیمت برات کمتر درمیاد استفاده از AMD FreeSync با کارت‌های گرافیک انویدیا ممکن شد! 

البته یادم میاد یجا بعد خوندم بدون نیاز به گراف دوم وبا اپدیت  جدید انویدیا میشه از فری سینس استفاده کرد ولی خب

چرا توی پیج خود nvidia  هم معرفی کرده همشو همونا هم گرون هستن تو این مملکت ...

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، HEGMATANE گفته است :

دوست عزیز تفاوتی بین اینا نیست به اون صورت چون همشون تو یرده هستن ولی خب این یه چیزی هست بیشتر پسندشون کولر مستر هست وبد خب خمیر رسانایی خیلی خوبی هم داره کولر مستر ولی من خودم مورد سه رو بیشتر ترجیح میدم

البته این مدلم شبیه همون مدل سه هست که قدرت خنک کنندگی بیشتر داره نگاه کنید تقاوت مدل و کاراییشون رو بین این دومدل شبیه هم بهتر متوجهع میشین که این مدل برا 2600بهتره:Cooler Master Hyper 212 LED TURBO CPU Cooler

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، HEGMATANE گفته است :

اولین تجربه خرید من از محصولات گرین خوب نبود . کیفیت ساخت خیلی پایین هست

کیس Z4  گرفتم کارت گرافیک رو پیچ کردم به کیس دوباره مجبور شدم باز و دوباره ببندمش .سوراخ روی کیس گشاد شد و پیچ ها لق میزنن

ویرایش شده توسط mohammad65
لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، mohammad65 گفته است :

اولین تجربه خرید من از محصولات گرین خوب نبود . کیفیت ساخت خیلی پایین هست

کیس Z4  گرفتم کارت گرافیک رو پیچ کردم به کیس دوباره مجبور شدم باز و دوباره ببندمش .سوراخ روی کیس گشاد شد و پیچ ها لق میزنن

داداش چطوری پیچوندی که سوراخ روی کیس گشاد شده؟

من تا الان 12 تا سیستم روی Z4 بستم اولین باره چنین مشکلی رو میبینم کسی در موردش داره.

کیس Z4 - منهای پنل زشتش - بهترین، ارزانترین و استاندارد ترین کیس موجود بازاره.

لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

داداش چطوری پیچوندی که سوراخ روی کیس گشاد شده؟

من تا الان 12 تا سیستم روی Z4 بستم اولین باره چنین مشکلی رو میبینم کسی در موردش داره.

کیس Z4 - منهای پنل زشتش - بهترین، ارزانترین و استاندارد ترین کیس موجود بازاره.

به نظرت چجوری میشه یه پیچو پیچوند؟ با دریل چکشی !!!!!!!!

وقتی ورق اونقدر نازکه که با اولین بستن پیچ گشاد میشه !!!!

یه کیس خیلی معمولی که شکاف درکشویی معلومه اوردن با پلکسی یه در شیشه ای ساختن که اصلا فیت نمیشه !!! معلوم نیست هدفشون از گذاشتن فیلتر غبار چیه وقتی در به اون بزرگی فیت نیست !!!!

رنگ روی کیس با بستن اولین پیچ خورده میشه و از بین میره لابد اینم تقصیر پیچوندن منه !

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mohammad65 گفته است :

به نظرت چجوری میشه یه پیچو پیچوند؟ با دریل چکشی !!!!!!!!

وقتی ورق اونقدر نازکه که با اولین بستن پیچ گشاد میشه !!!!

یه کیس خیلی معمولی که شکاف درکشویی معلومه اوردن با پلکسی یه در شیشه ای ساختن که اصلا فیت نمیشه !!! معلوم نیست هدفشون از گذاشتن فیلتر غبار چیه وقتی در به اون بزرگی فیت نیست !!!!

رنگ روی کیس با بستن اولین پیچ خورده میشه و از بین میره لابد اینم تقصیر پیچوندن منه !

پلکسی رو باید ابتدا پیچ ها رو نیم بند ببندی، همه اش که جا رفت، با دست زیر پلکسی رو بگیری و بعدش پیچ کنی.

رنگ روی کیس رو من ندیدم از بین بره. همچنین ندیدم پیچی هرز بشه. ولی خوب تقصیر شما هم نمیندازم :D

لینک به دیدگاه

دوستان با 2.5 میلیون تومان میخوام برای یکی از فامیل هامون قطعات زیر رو بگیرم کارش با فتوشاپ هست و کلا مالتی مدیا میخواد سرعت سیستمش خوب باشه در ضمن قطعات دست دوم میخوام راهنمایی کنید ممنون میشم 

اگه میشه قیمت حدودی قطعاتی که پیشنهاد میکنید رو هم بنویسید :

Mainboard

Processor

Memory

VGA Card

SSD

Power

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Game World گفته است :

دوستان با 2.5 میلیون تومان میخوام برای یکی از فامیل هامون قطعات زیر رو بگیرم کارش با فتوشاپ هست و کلا مالتی مدیا میخواد سرعت سیستمش خوب باشه در ضمن قطعات دست دوم میخوام راهنمایی کنید ممنون میشم 

اگه میشه قیمت حدودی قطعاتی که پیشنهاد میکنید رو هم بنویسید :

Mainboard

Processor

Memory

VGA Card

SSD

Power

Main MSI متغیر با توجه به نوع CPU 

cpu : Ryzen 5 یا Intel core i3

Memory : 8GB 2400

VGA : MSI GeForce GTX 1060 یا AT Radeon Safir

SSD : Samsung 64GB

HDD 300-500GB 7200

Power : Green 550

نو این قطعات حدودا بالای 10ت در میاد ولی کارکرده بین 5-7ت . اینتل گرونتره .... اگه AMD بگیری نهایت 6ت در میاد.

ویرایش شده توسط AlirezaBaghi
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، AlirezaBaghi گفته است :

Main MSI متغیر با توجه به نوع CPU 

cpu : Ryzen 5 یا Intel core i3

Memory : 8GB 2400

VGA : Nvidia 1060 یا AT Radeon Safir

SSD : Samsung 64GB

HDD 300-500GB 7200

Power : Green 550

نو این قطعات حدودا بالای 10ت در میاد ولی کارکرده بین 5-7ت . اینتل گرونتره .... اگه AMD بگیری نهایت 6ت در میاد.

دوست عزیز ممنون ولی نوشتم 2.5 تومن نه 7 تومن

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Game World گفته است :

دوست عزیز ممنون ولی نوشتم 2.5 تومن نه 7 تومن

ببخشید 5ت دیدم 😁

ولی با 2.5 چیز خوبی نمیشه جمع کرد .. یکم بودجه رو بالاتر ببری بهتره

با 2.5 چیزی هم بگیری بعدا پشیمون میشی.

ولی حداقل با 5ت میشه ی چیز حداقلی جمع کرد...

(قطعات هم که داره هی گرون میشه دیگه بدتر)

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، AlirezaBaghi گفته است :

ببخشید 5ت دیدم 1f601.png

ولی با 2.5 چیز خوبی نمیشه جمع کرد .. یکم بودجه رو بالاتر ببری بهتره

با 2.5 چیزی هم بگیری بعدا پشیمون میشی.

ولی حداقل با 5ت میشه ی چیز حداقلی جمع کرد...

(قطعات هم که داره هی گرون میشه دیگه بدتر)

میدونم ولی دست من نیست برای فامیله

مثلا یه رم 8 گیگ مگه نمیشه حدود 400 تمن کارکردش 

یا یه برد مثلا میشه 350 یا 400 تومن 

یا گرافیک میشه 800 تومن و سی پی یو هم همینطور 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Game World گفته است :

داداش اگه کار فامیلتون مالتی مدیا باشه نه کارت گرافیک لازم داره نه ssd

پیشنهاد من اینه اگه بتونید یه کیس کامل با apu های amd مثلا سری a10 و یه رم ۴ یا ۸،و یه هارد کم کارکرد جور کنید هیچ مشکلی از لحاظ سرعت نداره،پردازنده ها amd خوبیشون اینه که برا multitask خیلی بهتر intel هستن چون هسته هاش بیشتره

اگه فامیلتون همزمان با کار عادی بخاد بازی cyberpunk 2077 رو با کیفیت ultra و رز 1080p بازی کنه که دیگه قضیش فرق داره!💲💲💰

ویرایش شده توسط silvermanhhh
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Game World گفته است :

برید سمت سوکت 1155 

مادربرد سری p یا z .سی پی یو هم سری k بگیرید

با این بودجه نسل جدید فقط پردازنده میتونید بگیرید

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

دوست عزیز تفاوتی بین اینا نیست به اون صورت چون همشون تو یرده هستن ولی خب این یه چیزی هست بیشتر پسندشون کولر مستر هست وبد خب خمیر رسانایی خیلی خوبی هم داره کولر مستر ولی من خودم مورد سه رو بیشتر ترجیح میدم

البته این مدلم شبیه همون مدل سه هست که قدرت خنک کنندگی بیشتر داره نگاه کنید تقاوت مدل و کاراییشون رو بین این دومدل شبیه هم بهتر متوجهع میشین که این مدل برا 2600بهتره:Cooler Master Hyper 212 LED TURBO CPU Cooler

سلام این مدل بزرگ است دوست ندارم

در 9 ساعت قبل، hosin گفته است :

کولر های خوبی نیستن به نظرم

برید رده بالا تر

با تشکر ولی من نظرتون رو بین اینها خواستم بدونم

در 12 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

پلکسی رو باید ابتدا پیچ ها رو نیم بند ببندی، همه اش که جا رفت، با دست زیر پلکسی رو بگیری و بعدش پیچ کنی.

رنگ روی کیس رو من ندیدم از بین بره. همچنین ندیدم پیچی هرز بشه. ولی خوب تقصیر شما هم نمیندازم :D

پلکسی رو جا انداختم ولی اگه دقت کنید بجای اینکه شیار مخصوص داشته باشه صرفا روی کیس رو می پوشونه و از هر طرف یک میلیمتر برجسته تره !

پیچ هرز نشده ولی سفت هم نمیشه !!! اساسا پیچ یک اتصال اتکایی هست یعنی باید دو قطعه رو اونقدر محکم بهم بچسبونه که لغزش ایجاد نشه درسته؟؟ !!! ولی روی این کیس پیچ ها هرزگرد هستن سفت نمیشن !!!

یه سوال چه واتر کولری زیر 800 پیشنهاد میدید؟گرین نباشه 😋

خودم اینو  http://www.coolermaster.com/cooling/cpu-liquid-cooler/masterliquid-pro-120/ انتخاب کردم . انتخاب بهتری هست ؟

cpu :i7 8700

mb : asus tuf z370 pro gaming 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mohammad65 گفته است :

پلکسی رو جا انداختم ولی اگه دقت کنید بجای اینکه شیار مخصوص داشته باشه صرفا روی کیس رو می پوشونه و از هر طرف یک میلیمتر برجسته تره !

پیچ هرز نشده ولی سفت هم نمیشه !!! اساسا پیچ یک اتصال اتکایی هست یعنی باید دو قطعه رو اونقدر محمن بهم بجسبونه که لغزش ایجاد نشه درسته !!! ولی روی این کیس پیچ ها هرزگرد هستن سفت نمیشن !!!

یه سوال چه واتر کولری زیر 800 پیشنهاد میدید؟گرین نباشه 1f60b.png

خودم اینو  http://www.coolermaster.com/cooling/cpu-liquid-cooler/masterliquid-pro-120/ انتخاب کردم . انتخاب بهتری هست ؟

cpu :i7 8700

mb : asus tuf z370 pro gaming 

اون خوبه نسخه 14 سانتی همون واتر هم مثل اینکه هست و خوبه فقط توی Z4 مجبوری به سقف بزنی اگر 14 سانتی بگیری.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

ی سیستم میخوام برای یکی از دوستان ارتقا بدم چون با عموم این برنامه هایی که مینویسم کار نکردم خواستم ی مشورت هم بگیرم

سیستم ایشون 

i5 760 

asus p7h55-m

ram 2*2gb + 1*4GB

gt 430

green gp330a

برنامه هایی که ایشون کار میکنه Android studio و امولاتورش و مک که روی vm هست و xcode که برنامه نویسی ios هم انجام میدن (بازی هم انجام میدن)

نظر خودم اینه با این قیمتا هزینه ی اضافه نکنن ، همین پردازنده رو با تهیه کولر نوتوس 400 تا 3.5-3.6 اورکلاک کنم 

رم یک 4 گیگ اضافه شه مجموعا 12 میشه (به این دلیل 8 اضافه نمی کنم که دوال باشه)

گرافیک rx480 چون خوش قیمته و کارکردش رو خودم دارم نباید دست دوم براشون تهیه کنم که معلوم نباشه چی میرسه دستم ، مگر اینکه کودا رو این برنامه ها نیاز داشته باشن که nvidia تهیه کنم

پاور هم گرین 530ESD

و ی هارد 7200 بلو که سرعتش نسبت به هارد قدیمی خیلی بهتره

ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید و اگه میدونید بفرمایید این برنامه ها opencl یا کودا پشتیبانی می کنند یا خیر

لینک به دیدگاه

درود 

سیستمی که چیدید خیلی عالیه فقط تنها چیزی که خیلی تو برنامه نویسی بخصوص اندروید استادیو اثر داره سرعت حافظس که من پیشنهاد میکنم به جای هارد بلو یه اس اس دی بخرید . Samsung EVO 860 خیلی مناسبه . من رو لپتاپ برنامه نویسی که با همین نرم افزار کار میشه همین اس اس دی رو انداختم و تاثیرش رو کاملا احساس کردم 

گرافیک زیاد تاثیری نداره در امولاتور بیشتر cpu درگیره تا گرافیک . الا اگر واسه بازی بخوان که rx480 هم گلوگاه هست ولی به هر حال خوبه اگر به دنبال گرافیک پایین تر باشن بهتر هست  .

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، Ratchet Wrench گفته است :

درود 

سیستمی که چیدید خیلی عالیه فقط تنها چیزی که خیلی تو برنامه نویسی بخصوص اندروید استادیو اثر داره سرعت حافظس که من پیشنهاد میکنم به جای هارد بلو یه اس اس دی بخرید . Samsung EVO 860 خیلی مناسبه . من رو لپتاپ برنامه نویسی که با همین نرم افزار کار میشه همین اس اس دی رو انداختم و تاثیرش رو کاملا احساس کردم 

گرافیک زیاد تاثیری نداره در امولاتور بیشتر cpu درگیره تا گرافیک . الا اگر واسه بازی بخوان که rx480 هم گلوگاه هست ولی به هر حال خوبه اگر به دنبال گرافیک پایین تر باشن بهتر هست  .

سلام دوست من

ممنونم از توجهتون

کاملا حرفتون در مورد ssd و گرافیک درسته ، اما ایشون گفتن دیگه نمیخوان هزینه برای ssd کنن برای همین من گفتم این هارد رو بگیرن که نسبت به هارد های قدیمی (500 مکستور) خیلی سرعت بهتری داره (اما بازم در مورد ssd به ایشون میگم)

در مورد گرافیک هم بله در بعضی بازی ها پردازنده گلوگاه هست اما با اورکلاک پردازنده تاثیر گلوگاه کم هست  و قویتر بودن گرافیک تاثیر خودش رو در بازی میزاره ، و ی مورد دیگه ایشون اگه ی سال دیگه بخوان مین و پردازنده رو تعویض کنن نیاز به ارتقای گرافیک ندارن- اگر امولاتور یا ... از پردازنده های استریم پشتیبانی کنن و فقط از کودا پشتیبانی بشه نظرم روی 970 یا کمتر از اون 960 هست که فک نکنم 970 با قیمت مناسب الان پیدا بشه

لینک به دیدگاه

برای برنامه نویسی درایو ssd تهیه کنید درغیر اینصورت هزینه نکنید بهتره. کولر و اورکلاک هم لازم نیست اون درایو ssd جبران میکنه. درنهایت مقدار رم رو بیشتر کنید.

این کانفیگی هست که بتهون پیشنهاد میدم چون بنده هم در زمینه برنامه نویسی فعالیت میکنم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...