رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام  دوستان مشاوره میخوام واسه جمع کردن یک سیستم در حد فیلم دیدن وب گردی سرعت خوبی داشته باشه هنگ و گیر نکنه و برای بعد هم قابل ارتقا باشد تا قیمت 4 ت فقط برای کیس و به نظرتون از کجا سیستم رو تهیه کنم کمتر کلاه سرم بزاره ؟ :دی

باتشکر

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در در 23 مرداد 1398 در 19:41، Arya92 گفته است :

سلام.

دوستان این قطعات رو مد نظر دارم بنظرتون خوبه یا نه؟

Rx 580

Cpu i3 8100

Gigabyte  H310M S2H LGA 1151 

رم رو هنوز انتخاب نکردم اگه پیشنهادی دارین بگین

پاورم گرین ۴۸۰ دارم نمیدونم کافیه یا نه؟

در همون رنج قیمت، i3-9100F پیشنهاد میشه. (که باید روی مادربردهای چیپ‌ست H310 و B360 بایوس رو فلش کنین)

اگه بیشتراز 800-900 تومن برای مادربرد (حدود 1,100) بتونین بودجه بذارین، Gigabyte B360M HD3 (یا DS3H) رو پیشنهاد میکنم. بجای ۲تا اسلات رم، چهارتا داره و میتونی M.2 اضافه کنی.

رم‌هم دوتا ۸گیگ 2400MHz چیزی حدود 800تومن برات درمیاد.

RX580 عالیه. یه‌کاربر توی همین فوروم لیون به‌اسم لئون دست دوم‌ش رو 1,800 میفروشه.

پاورت کافی نیست؛ حداقل پاور پیشنهای برای این‌کارت گرافیک 535W هستش. 580W سری EUD گرین رو پیشنهاد میکنم.

لیست قیمتها برای خرید به‌صرفه‌تر؛

Emalls.ir

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، mr.s3ri0s گفته است :

سلام  دوستان مشاوره میخوام واسه جمع کردن یک سیستم در حد فیلم دیدن وب گردی سرعت خوبی داشته باشه هنگ و گیر نکنه و برای بعد هم قابل ارتقا باشد تا قیمت 4 ت فقط برای کیس و به نظرتون از کجا سیستم رو تهیه کنم کمتر کلاه سرم بزاره ؟ :دی

باتشکر

CPU: Ryzen 3 2200G 

1,350

CPU cooler: اگه پردازنده رو با جعبه بخرین، فن باکیفیتی داره توش و میتونین از همون استفاده کنین.

Motherboard: 

Asus prime b350m-a

1,160 (با تخفیف)

RAM: 8GB 2666MHz Adata

450

Storage: 1TB WD Green or Blue

350

Case: Green Oraman plus 

242

Power: Green GP580A-EUD 

545

Graphic card: نیازی ندارین. چونکه پردازنده‌تون یه‌چیپ‌ست گرافیکی مجتمع باکیفیت و نجیب داره.

جمع قیمت‌ها: تقریبا 4میلیون. قابلیت ارتقای عالی!

درباره‌ی اینکه چجوری جورش کنین؛ خب راستش به‌صرفه‌ترین روش اینه که قطعات رو خودتون بخرین و اسمبل کنین. ولی اگه مهارت‌ش رو ندارین و نمیتونین، میتونین بسپارین به‌یه‌فرد مورد اعتماد و باسواد که میشناسین.

سوال دیگه‌ای بود درخدمتتونم.

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Mhdyr گفته است :

در همون رنج قیمت، i3-9100F پیشنهاد میشه. (که باید روی مادربردهای چیپ‌ست H310 و B360 بایوس رو فلش کنین)

اگه بیشتراز 800-900 تومن برای مادربرد (حدود 1,100) بتونین بودجه بذارین، Gigabyte B360M HD3 (یا DS3H) رو پیشنهاد میکنم. بجای ۲تا اسلات رم، چهارتا داره و میتونی M.2 اضافه کنی.

رم‌هم دوتا ۸گیگ 2400MHz چیزی حدود 800تومن برات درمیاد.

RX580 عالیه. یه‌کاربر توی همین فوروم لیون به‌اسم لئون دست دوم‌ش رو 1,800 میفروشه.

پاورت کافی نیست؛ حداقل پاور پیشنهای برای این‌کارت گرافیک 535W هستش. 580W سری EUD گرین رو پیشنهاد میکنم.

لیست قیمتها برای خرید به‌صرفه‌تر؛

Emalls.ir

خیلی ممنون

بلهRx 580 رو از  کاربر لئون خریدم 

دوست عزیز بخوام بایوس رو آپدیت کنم باید یه cpu نسل ۸ داشته باشم؟

ویرایش شده توسط Arya92
لینک به دیدگاه

در در 23 مرداد 1398 در 17:02، big VULTURE گفته است :

سیستمتون رو در اینجا وارد کنید :

https://outervision.com/power-supply-calculator

بهتون میگه چه پاوری مناسب کار شماست .

یه پاور ریل 500 تا 600 مناسبه .

سلام ممنون از راهنمایی شما...

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان لطفا یه سیستم خوب برای کارهای گرافیکی فتوشاپ و موشن های کوتاه  با افترافکت بهم معرفی کنید

در رنج قیمت ۳۸۰۰ تا ۴ میلیون 

ممنونم

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، Arya92 گفته است :

دوست عزیز بخوام بایوس رو آپدیت کنم باید یه cpu نسل ۸ داشته باشم؟

آره، ولی نه‌اینکه الزاما بخری‌ش. اگه بتونی بری یه‌کامپیوتری و هرجور شده ازش یدونه سی‌پی‌یو سلران یا پنتیوم اجاره کنی و بیای خونه خودت فلش کنی، دیگه لازم نیست یه‌سی‌پی‌یو دیگه بخری. ولی خواهشا نده دسته فرد غیرمتخصص تا برات فلش کنه، اونوقت میافتی توی دردسر گارانتی و گارانتی‌بازی.

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Mhdyr گفته است :

آره، ولی نه‌اینکه الزاما بخری‌ش. اگه بتونی بری یه‌کامپیوتری و هرجور شده ازش یدونه سی‌پی‌یو سلران یا پنتیوم اجاره کنی و بیای خونه خودت فلش کنی، دیگه لازم نیست یه‌سی‌پی‌یو دیگه بخری. ولی خواهشا نده دسته فرد غیرمتخصص تا برات فلش کنه، اونوقت میافتی توی دردسر گارانتی و گارانتی‌بازی.

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، amoorozegar گفته است :

سلام

دوستان لطفا یه سیستم خوب برای کارهای گرافیکی فتوشاپ و موشن های کوتاه  با افترافکت بهم معرفی کنید

در رنج قیمت ۳۸۰۰ تا ۴ میلیون 

یکم سخته جناب با این‌بودجه.

CPU: ryzen 5 2400G

Motherboard: Gigabyte Ga-a320M-s2h

حداقل رم ۱۶گیگ.

با این‌سی‌پی‌یو دیگه کارت گرافیک احتیاج نداری، گرافیک مجتمع نجیبی داره برای فتوشاپ.

لینک به دیدگاه

در در 21 مرداد 1398 در 11:57، Tereysi گفته است :

سلام خدمت بزرگواران..

دوستان قیمت حدودی سی پی یو دست دوم تری i7 6700 حدودا چقدر است..

ممنون.

قیمت نو؛ 3,200 

فکر نکنم دست دوم‌ش رو زیر 2,500 پیدا کنی.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان 
این مشخصات سیستم منه به نظرتو با 1میل چه قطعه ای ازش عوض کنم
Mb:asus b350_f
Cpu:r7 1700
Ram: 8g ddr4  sc
Vga: zotac gtx1060 6g amp edition
Hard:wd blue 1tb
Power: green 650 oc
Case: green jaguar v2

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، captain._.panda گفته است :

سلام دوستان 
این مشخصات سیستم منه به نظرتو با 1میل چه قطعه ای ازش عوض کنم
Ram: 8g ddr4  sc
Hard:wd blue 1tb

ب ترتیب اولویت

1) SSD 250GB-500GB  سراغ  ناند های TLC یا MLC برو( البته MLC تو این رنج قیمت فک نکنم باشه)

2) اگ رم تک کاناله ی رم دیگ اضافه کن (ترجیحا با فرکانس و  تایمینگ یکسان) یا اگ فرکانس رم  فعلی پایینه، میتونی اونو بفروشی و دو عدد با فرکانس  3000 یا بالاتر  و تایمینگ 15 یا پایینتر بگیری (لیست رم های ساپورت شده مادربرد رو هم چک کن و همچنین بایوس رو آپدیت کن)

نکته: حداکثر فرکانس رایزن 1600 با پروفایل AMP حدود 3200 هس

ویرایش شده توسط αяιαиχ97
لینک به دیدگاه

.

ویرایش شده توسط captain._.panda
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، αяιαиχ97 گفته است :

1) SSD 250GB-500GB  سراغ  ناند های TLC یا MLC برو( البته MLC تو این رنج قیمت فک نکنم باشه)

2) اگ رم تک کاناله ی رم دیگ اضافه کن (ترجیحا با فرکانس و  تایمینگ یکسان) یا اگ فرکانس رم  فعلی پایینه، میتونی اونو بفروشی و دو عدد با فرکانس  3000 یا بالاتر  و تایمینگ 15 یا پایینتر بگیری (لیست رم های ساپورت شده مادربرد رو هم چک کن و همچنین بایوس رو آپدیت کن)

نکته: حداکثر فرکانس رایزن 1600 با پروفایل AMP حدود 3200 هس

داداش  میتونم رمو عوض کنم ولی دیگه نمیتونم ssd بگیرم  بنظرت رمو ارتقا بدم یا ssd بگیرم

لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، captain._.panda گفته است :

داداش  میتونم رمو عوض کنم ولی دیگه نمیتونم ssd بگیرم  بنظرت رمو ارتقا بدم یا ssd بگیرم

اگ میخای سرعت لانچ سیستم عامل و نرمافزارا چن برابر بشه برو سراغ SSD

اگ میخای فریم بیشتری تو گیم بگیری رم رو ارتقا بده (رم پرسرعت نیاز داره اطلاعات رو از ی حافظه پرسرعت بگیره پس با عدم ارتقا ب SSD  لودینگ های اعصاب خورد کن طولانی همچنان پابرجا هستن)

انتخاب با خودت

من بودم فعلا ی ssd میگرفتم و سر فرصت مناسب یا با کمی بودجه بیشتر رم رو ارتقا میدادم

ویرایش شده توسط αяιαиχ97
لینک به دیدگاه

1-SAMSUNG MZ-V7S250B/AM 970 EVO Plus 250GB 

2-GigaByte GP-GSM2NE8512GNTD 512GB 

3-ADATA Ultimate SU800 256GB

4-ADATA Ultimate SU650 480GB

یه مقدار جست وجو کنید دست دوم سامسونگ ارزون هم درحد یه 500گیگ گیر میاد ssdخریدش بهتر هست فعلا

مورد اول ایشون عالی هست اگر بخواین زیر 1تومن خرید یه SSDداشته باشین 

ایشون یکی از افراد کاملا قابل اعتماد فروم هستن

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

سلام دوستان من یه سوال پرسیدم چند روز داره خاک میخوره متاسفانه کسی راهنمایی نکرد

اولش فکر کردم انجمن از تب و تاب افتاده چون من چند وقت نبودم خبر ندارم

ولی دیدم نه اوکی هست

دوستان اهل دل بی زحمت یه راهنمایی کنید ممنون میشم دم همگی تون گرم

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/105297-مشاوره-جهت-خرید-بهترین-سیستم-گیمینگ-برای-اجرای-بازی-در-رزولوشن-1080/

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، Mhdyr گفته است :

یکم سخته جناب با این‌بودجه.

CPU: ryzen 5 2400G

Motherboard: Gigabyte Ga-a320M-s2h

حداقل رم ۱۶گیگ.

با این‌سی‌پی‌یو دیگه کارت گرافیک احتیاج نداری، گرافیک مجتمع نجیبی داره برای فتوشاپ.

تشکر داداش

پاور و ssd  نمیخواد به نظرتون؟

لینک به دیدگاه

سلام.

دوستان برای تماشای فیلم و سریال در سیستم که فاصله‌ نهایت 1متری باهاش دارم مانیتور چند اینچی بگیرم مناسبه؟ و چه مدلی پیشنهاد میدین برای این کاربری؟

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، amoorozegar گفته است :

پاور و ssd  نمیخواد به نظرتون؟

والا بدون پاور که باید جلوی مانیتو خاموش بشینی. :)

بعد از انتخاب قطعات‌ت، اونارو توی این‌لینک بذار. بعدش بهت واتاژ پیشنهادی برای پاور میده. بعدش میتونی از بین پاورها، یدونه‌شو که حتما 80plus داره و سازنده‌ش نامداره بخری. ترجیحا سری EUD یا ESD گرین. چون هم قیمت‌هاش مناسبه، هم امنیت‌ش بالاست و گارانتی داره و هم اینکه OEMهاشون HPT یا CWT هستش. 

SSDهم اگه بودجه‌ت تنگ هستش لازم نیست، ولی اگه باشه خوب میشه. شاید اگه یدونه 250GB بگیری برای نصب کردن ویندوز و انجام سریع کارهای رندرت، کلی سردردهات موقع انجام پروسس‌ها کم بشه.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Alir3za گفته است :

سلام.

دوستان برای تماشای فیلم و سریال در سیستم که فاصله‌ نهایت 1متری باهاش دارم مانیتور چند اینچی بگیرم مناسبه؟ و چه مدلی پیشنهاد میدین برای این کاربری؟

نهایتا 27اینچی فول‌اچ‌دی یا 4K (اگه وسع‌تون به 4K رسید و کارت گرافیک خوبی داشتین)؛ اگه نظرتون روی فول‌اچ‌دی باشه، اصلا فکر بیشتر از 27اینچ رو نکنین، چون بعد از اون فقط تصویر کش میاد و کیفیت کم میشه. مدل‌ها اونقدر فرقی ندارن، ولی حتما سعی کنین مانیتوری که میگیرین، پنل‌ش IPS باشه؛ بخاطر کیفیت بالاتر و درجه‌ی دیداری وسیع‌تر.

لینک به دیدگاه

سلام قصد خرید این سیستم را دارم آیا سیستم خوبی هست یا خیر ؟ لطفا راهنمایی کنید .تشکر

پردازنده CPU Intel Core i7-3770 3.4GHz LGA-1155 Ivy Bridge TRAY CPU

هارد دیسک هارد اینترنال Western Digital WD10EURX GreenPower 1TB Internal Hard Drive

حافظه RAM 16 گیگابایت
رم کامپیوتر RAM KingSton KVR DDR3 8GB 1600MHz CL11 U-DIMM Desktop RAM
رنگ سبز

دیسک درایو درایو نوری اینترنال ASUS DRW-24D5MT Bulk Internal DVD-RW Writer

مادربرد مادربرد ASUS P8H61-M LGA 1155 Motherboard

دارای درگاههای LPT , HDMI
پورت های ضد زنگ در پنل پشتی
فناوری هوشمند Fan Xpert برای تنظیم دمای اطراف پردازنده
پشتیبانی از پردازنده های خانواده Core i نسل دوم اینتل با سوکت 1155
سازگاری کامل با ویندوز 8 و امکانات منحصر به فرد برای این سیستم عامل
به کارگیری قطعات با پایداری بالا در ساخت برد اصلی مانند خازن های حالت جامد
پشتیبانی از فناوری AI Suite II برای دسترسی آنی کاربران به تمام امکانات مادربرد دستگاه
مجهز به 2 اسلات حافظه رم DDR3 با قابلیت پشتیبانی از 16 گیگابایت حافظه 2 کاناله تا فرکانس 1333MHz

کارت گرافیک ASUS RX550-4G GDDR5 Graphics Card

پورت ها پورت PS/2
PS/2 KB - mouse combo
پورت USB 2.0
6 عدد
پورت VGA
پورت DVI
پورت HDMI
پورت LAN
1 عدد
کارت شبکه LAN
Realtek® 8111E
کانکتور SATA 2.0
4 عدد

هدر USB 2.0
2 عدد
کانکتور 4 پین فن
2 عدد
کانکتورهای برق
هدر برق فن پردازنده، یک عدد کانکتور 24 پین EATX، یک عدد کانکتور 4 پین ATX
کانکتور فن شاسی
4 * 1 پین
هدر خروجی صدای S/PDIF
1 عدد

کیس Case Sadata SC-V110 Computer Case
رنگ مشکی

پاور TSCO TP 650W Computer Power Supply
رنگ مشکی

ویرایش شده توسط mrtz
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، mrtz گفته است :

سلام قصد خرید این سیستم را دارم آیا سیستم خوبی هست یا خیر ؟ لطفا راهنمایی کنید .تشکر

پردازنده CPU Intel Core i7-3770 3.4GHz LGA-1155 Ivy Bridge TRAY CPU

هارد دیسک هارد اینترنال Western Digital WD10EURX GreenPower 1TB Internal Hard Drive

حافظه RAM 16 گیگابایت
رم کامپیوتر RAM KingSton KVR DDR3 8GB 1600MHz CL11 U-DIMM Desktop RAM
رنگ سبز

دیسک درایو درایو نوری اینترنال ASUS DRW-24D5MT Bulk Internal DVD-RW Writer

مادربرد مادربرد ASUS P8H61-M LGA 1155 Motherboard

دارای درگاههای LPT , HDMI
پورت های ضد زنگ در پنل پشتی
فناوری هوشمند Fan Xpert برای تنظیم دمای اطراف پردازنده
پشتیبانی از پردازنده های خانواده Core i نسل دوم اینتل با سوکت 1155
سازگاری کامل با ویندوز 8 و امکانات منحصر به فرد برای این سیستم عامل
به کارگیری قطعات با پایداری بالا در ساخت برد اصلی مانند خازن های حالت جامد
پشتیبانی از فناوری AI Suite II برای دسترسی آنی کاربران به تمام امکانات مادربرد دستگاه
مجهز به 2 اسلات حافظه رم DDR3 با قابلیت پشتیبانی از 16 گیگابایت حافظه 2 کاناله تا فرکانس 1333MHz

کارت گرافیک ASUS RX550-4G GDDR5 Graphics Card

پورت ها پورت PS/2
PS/2 KB - mouse combo
پورت USB 2.0
6 عدد
پورت VGA
پورت DVI
پورت HDMI
پورت LAN
1 عدد
کارت شبکه LAN
Realtek00ae.png 8111E
کانکتور SATA 2.0
4 عدد

هدر USB 2.0
2 عدد
کانکتور 4 پین فن
2 عدد
کانکتورهای برق
هدر برق فن پردازنده، یک عدد کانکتور 24 پین EATX، یک عدد کانکتور 4 پین ATX
کانکتور فن شاسی
4 * 1 پین
هدر خروجی صدای S/PDIF
1 عدد

کیس Case Sadata SC-V110 Computer Case
رنگ مشکی

پاور TSCO TP 650W Computer Power Supply
رنگ مشکی

والا اقتصادی‌ترین کیس گیمینگی هستش که به‌دوستان‌‌خودم پیشنهادش میکنم. علاوه بر اون سی‌پی‌یوهای

i7-2600 و i7-4820K

(اگه و تنها اگه بتونین مادربردهاشون رو پیدا کنین)

هم گزینه‌های خوبی هستن که به‌ترتیب قدرت

4820K>3770>2600

قرار دارن. نکته‌ی آخر اینکه حتما از جایی که میخرین، مطمئن بشین که بایوس‌ مادربرد رو آپگرید کردن تا از سی‌پی‌یوتون پشتیبانی کنه.

و اما مشکلات‌ش؛

1. بجای این پاور، پاور GP580A-EUD گرین (555تومن) رو پیشنهاد میکنم. به‌شخصه با برند تسکو نمیرم پاور بخرم که امکان ریسک‌ش ممکنه بالا باشه.

2. کارت گرافیک به‌شدت ضعیفی داره؛ وحشتناک. اگه بتونین یدونه RX 580 دسته‌دوم (1,800تومن) پیدا کنین، خیلی خوب میشه.

مقایسه‌ی دو کارت گرافیک:

amd-radeon-rx-580-vs-amd-radeon-rx-550.intel-core-i7-3770-3-40ghz-vs-intel-core-i7-3770-3-40ghz.ultra-vs-ultra.0.thumb.png.34e02b5695893f6f1fba2112c93ca080.png

3. کیس‌های ساداتا بسیار ارزون قیمتن و ارزش خرید پایینی دارن. شاید یه‌دونه "آوا"، از برند گرین ارزش خرید بیشتری داشته باشه، میتونین از این‌لینک بخرین.

اگه این‌سه‌مشکل رو برطرف کنین، بسیار عالی میشه و میتونین انتظارات زیادی ازش داشته باشین.

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Mhdyr گفته است :

والا اقتصادی‌ترین کیس گیمینگی هستش که به‌دوستان‌‌خودم پیشنهادش میکنم. علاوه بر اون سی‌پی‌یوهای

i7-2600 و i7-4820K

(اگه و تنها اگه بتونین مادربردهاشون رو پیدا کنین)

هم گزینه‌های خوبی هستن که به‌ترتیب قدرت

4820K>3770>2600

قرار دارن. نکته‌ی آخر اینکه حتما از جایی که میخرین، مطمئن بشین که بایوس‌ مادربرد رو آپگرید کردن تا از سی‌پی‌یوتون پشتیبانی کنه.

و اما مشکلات‌ش؛

1. بجای این پاور، پاور GP580A-EUD گرین (555تومن) رو پیشنهاد میکنم. به‌شخصه با برند تسکو نمیرم پاور بخرم که امکان ریسک‌ش ممکنه بالا باشه.

2. کارت گرافیک به‌شدت ضعیفی داره؛ وحشتناک. اگه بتونین یدونه RX 580 دسته‌دوم (1,800تومن) پیدا کنین، خیلی خوب میشه.

مقایسه‌ی دو کارت گرافیک:

amd-radeon-rx-580-vs-amd-radeon-rx-550.intel-core-i7-3770-3-40ghz-vs-intel-core-i7-3770-3-40ghz.ultra-vs-ultra.0.thumb.png.34e02b5695893f6f1fba2112c93ca080.png

3. کیس‌های ساداتا بسیار ارزون قیمتن و ارزش خرید پایینی دارن. شاید یه‌دونه "آوا"، از برند گرین ارزش خرید بیشتری داشته باشه، میتونین از این‌لینک بخرین.

اگه این‌سه‌مشکل رو برطرف کنین، بسیار عالی میشه و میتونین انتظارات زیادی ازش داشته باشین.

این کیس داخل یه سایت گذاشته بودن که به  پولم میخوردش زیر 7 میلیون هستش منم همین قدر میخوام هزینه کنم اهل بازی هستم ولی در اون حد که تمام بازی هارو انجام بدم مثل (pes ،rainbow six، mafia،)نهایت call of duty که بیشتر از همه pes بازی میکنم میخواستم جوری باشه حداقل pes 2020 بکشه.فقط یه چیزی این پاوری که معرفی کردید اگر من یه هارد 1 ترا دیگه هم اضافه کنم میکشه منظورم دو تا هارد 1 ترا هستش ؟ میتونید یه گرافیک تو رنج قیمت 1 میلیون 800 معرفی کنید که بهتر از (rx 550) باشه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...