رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 31 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

2200g داشتید، از گرافیک انبرد تصویر که نمیگرفتید؟(اگر میگرفتید گراف انبردش خیلی بیخود هست)

معمول‌ترین مشکل همینه اکثرا. تنظیم نشدن اجرای بازی و نرم‌افزار روی کارت‌گرافیک پرقدرت.

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در هم اکنون، amir1155 گفته است :

اونم گرافیک rx570 روش بود 

دوست عزیز من مشکوک به فقط گراف تون شدم چون ryzen 3 2200g از پس rx570بر میاد چون گراف خاصی نیست که سی پیو رو بخواد  رو لود 100درصد بزاره ولی به درکل دیگه چیزی هست که تموم شده رفته اگر قبلا گفته بودین شاید مشکلتون حل میشد

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

دوست عزیز من مشکوک به فقط گراف تون شدم چون ryzen 3 2200g از پس rx570بر میاد چون گراف خاصی نیست که سی پیو رو بخواد  رو لود 100درصد بزاره ولی به درکل دیگه چیزی هست که تموم شده رفته اگر قبلا گفته بودین شاید مشکلتون حل میشد

من گرافیک صفر از گارانتی تحویل گرفتم  رم  و مادربرد هم فرستادم گارانتی گفتن اونا هیچ مشکلی نداشتن گرافیکم قبل اش rx470بود که یهو چیپ گرافیک رفت گارانتی داشت تحویل دادم یه نو گرفتم rx570 ولی خودم موندم توش خودم احتمال میدادم رم بود ولی تموم شد 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، morteza161 گفته است :

ممنون از نظرتون_
من زیاد شناخت ندارم از این مادربرد و هم رده های خودش ولی تعریفشو چون شنیده بودم گفتم انتخاب کنم.اگه مادربرد دیگه ای برای این سی پی یو مد نظر دارید ممنون میشم بگید
i5 هم فک نکنم ارزششو داشته باشه به نسبت 8700 چون تعداد رشته و هسته کمتری داره فرکانس توربو سی پی یوش هم مثل 8700 هست واسه مادربرد هم هزینه بیشتری باید بکنم که نسل 9 رو جواب بده
فقط اورکلاکش نقطه مثبتش هست که فک نکنم ارزششو داشته باشه
کارت گرافیک ها هم 980ti این مدلش تعداد کودا و بیت بیشتری داره به نسبت 1070 فقط همین ولی 1070 جدیدتره

ینی پردازنده اورکلاک شده مناسب این نرم افزار ها نیستن و خیلی روشون فشار میاد؟طرف سری k نرم پس

دوست عزیز از اونجا که حدس میزنم که اورکلاک انجام ندادین پس احلش نیستید 

بعدشم گفتم شما برا اساس نیازتون ryzen 7 2700xیاryzen 73700بدردتون میخوره چون برنامه هایی که شما استفاده میخواین بکنین از کل تعداد هسته ها استفاده میکنن یعنی هرچی تعداد هسته هابیشتر باشن بهتر هست نه اینکه پتانسیل اورکلاک داشته باشن ... اورکلاک پذیر بودن خوبه اما تاثیرش مثل تعداد هسته بیشتر نیست توی  موارد مورد نیاز شما 

اگرم 8700میخواین بگیرید یه مین z370 asus prime بخرید کافیه میتونید هم صبر کنید تا سری  ice lakeاینتل بیاد که کاملا یه نسل متفاوت خواهد بود البته هزینش گرون تموم میشه

شما چه مقدار میخواین هزینه کنید؟

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، Mhdyr گفته است :

معمول‌ترین مشکل همینه اکثرا. تنظیم نشدن اجرای بازی و نرم‌افزار روی کارت‌گرافیک پرقدرت.

اره الان گلوگاه سیستم صفر ولی باید دنبال مادربرد حرفه ای بگردم 

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، amir1155 گفته است :

بعضی برنامه ها مثلا اگه msi after burnner واسه نمایش فریم و کار کرد دستگاه یهو هنگ می کرد  ولی نسبت به سیستم قبلم عالی 

خب MSI After burner با بعضی بازیها و برنامه ها مشکل داره(نمونش فورزا هورایزن ۴)

در 29 دقیقه قبل، amir1155 گفته است :

اونم گرافیک rx570 روش بود 

صرف وصل بودن گرافیک مجزا دلیل بر استفاده سیستم از اون نمیشه(البته بستگی به برد هم داره این مورد)

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

خب MSI After burner با بعضی بازیها و برنامه ها مشکل داره(نمونش فورزا هورایزن ۴)

اینم حرفی هست جالب 

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

دوست عزیز از اونجا که حدس میزنم که اورکلاک انجام ندادین پس احلش نیستید 

بعدشم گفتم شما برا اساس نیازتون ryzen 7 2700xیاryzen 73700بدردتون میخوره چون برنامه هایی که شما استفاده میخواین بکنین از کل تعداد هسته ها استفاده میکنن یعنی هرچی تعداد هسته هابیشتر باشن بهتر هست نه اینکه پتانسیل اورکلاک داشته باشن ... اورکلاک پذیر بودن خوبه اما تاثیرش مثل تعداد هسته بیشتر نیست توی  موارد مورد نیاز شما 

اگرم 8700میخواین بگیرید یه مین z370 asus prime بخرید کافیه میتونید هم صبر کنید تا سری  ice lakeاینتل بیاد که کاملا یه نسل متفاوت خواهد بود البته هزینش گرون تموم میشه

شما چه مقدار میخواین هزینه کنید؟

بله اهل اورکلاک نیستم ینی تا حالا سمت سی پی یو های سری K نرفتم
افترافکت شنیدم از قدرت تک هسته استفاده میکنه که تو اولویت هست برای این رفتم سمت سی پی یو های اینتل

ryzen 7 2700x هم حدودا 1 و دویست از 8700 گرون تره

بودجم برای گرافیک و سی پی یو و مادر برد حدودا 10 تومنه البته گرافیک دست دو میخواستم بگیرم

لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب

دوستان من تصمیم دارم کیسه Thermaltake Suppressor F31 Tempered Glass Edition رو تهیه  کنم، و اینکه من 5 عدد هارد دارم که یکیش  SSD 2/5 هستش آیا میتونم تو این کیس از این تعداد هارد استفاده کنم با توجه به اینکه در عکسهای این کیس دیده میشه که 3 عدد هارد رو میشه در پشت سینیه کیس جا انداخت آیا کسی این مدل کیس رو داره و این کار رو انجام داده؟ یا هر نوع کیسی که این قابلیت رو داره.

جلوی کیس هم فقط 3 عدد جای هارد داره، و 2 عدد هارد 3/5 اینچی رو باید در پشت جا بزنم . نمیدونم  آیا میتونه 3/5 اینچ رو محکم نگه داره یا نه

سوال بعدیمم اینه که میخام گرافیکمو با کابله افزایشی PCi-Express به بقله کیس نصب کنم و میترسم به محفظه هاردها برخورد کنه که فکر میکنم میشه محفظه هارد رو بالا و پایین کرد و مطمعن نیستم که باز هم میشه گرافیک رو اون شکلی گزاشت یا نه؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

ببخشید اینجا جاش نیست مطرح میکنم 💐

بنده ناچارا حدود 3 هفته پیش یه هارد SeaGate PipeLine HD 2 500GB به اصطلاح نو خریدم 240ت! فروشنده تا یه سال گارانتی کرد. رسیدشم بهم داد. حدود 300 گیگش بلااستفاده باقی موند. چند وقتی هم هست که پاکش کردم و به سیستم هم متصل نیست. چند میتونم اینو بفروشمش؟ 🤔

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، PC Baz گفته است :

سلام و عرض ادب

دوستان من تصمیم دارم کیسه Thermaltake Suppressor F31 Tempered Glass Edition رو تهیه  کنم، و اینکه من 5 عدد هارد دارم که یکیش  SSD 2/5 هستش آیا میتونم تو این کیس از این تعداد هارد استفاده کنم با توجه به اینکه در عکسهای این کیس دیده میشه که 3 عدد هارد رو میشه در پشت سینیه کیس جا انداخت آیا کسی این مدل کیس رو داره و این کار رو انجام داده؟ یا هر نوع کیسی که این قابلیت رو داره.

جلوی کیس هم فقط 3 عدد جای هارد داره، و 2 عدد هارد 3/5 اینچی رو باید در پشت جا بزنم . نمیدونم  آیا میتونه 3/5 اینچ رو محکم نگه داره یا نه

سوال بعدیمم اینه که میخام گرافیکمو با کابله افزایشی PCi-Express به بقله کیس نصب کنم و میترسم به محفظه هاردها برخورد کنه که فکر میکنم میشه محفظه هارد رو بالا و پایین کرد و مطمعن نیستم که باز هم میشه گرافیک رو اون شکلی گزاشت یا نه؟؟؟

سلام

شما میتونید علاوه بر قفس هارد همراه خود کیس یدونه دیگه هم خرید کنید و ۶ هارد ۳٫۵ رو به راحتی جا بدید(جریان هوای داخل کیس کاهش پیدا میکنه)

منظورتون vertical mount برای گرافیک هست؟ میتونید سایز بگیرید ببینید چقدر فضا پشت قفسه هارد ها دارید بعد دنبال گرافیک هایی با سایز کوچیکتر باشید(از دوستان اینجا ممکنه کسی داشته باشه کیس رو از ایشون خواهش کنید اندازه بگیرن براتون)

لینک به دیدگاه

در در 31 مرداد 1398 در 12:53، Rasoul.A گفته است :

سلام دوستان

ببخشید اینجا جاش نیست مطرح میکنم 1f490.png

بنده ناچارا  حدود 3 هفته پیش  15 مرداد، یه هارد SeaGate PipeLine HD 2 500GB به اصطلاح نو خریدم 240ت! فروشنده تا یه سال گارانتی کرد. رسیدشم بهم داد. حدود 300 گیگش بلااستفاده باقی موند. چند وقتی هم هست که پاکش کردم و به سیستم هم متصل نیست. چند میتونم اینو بفروشمش؟ 1f914.png

یه دونه Fan Hub دیپ کول هم دارم. روی سیستم خودم بوده. دیگه کیسم جای چندانی واسه فن نداره. این دو قطعه رو چند میتونم بفروشم؟

لینک به دیدگاه

در در 1 شهریور 1398 در 00:46، MojArch گفته است :

سلام

شما میتونید علاوه بر قفس هارد همراه خود کیس یدونه دیگه هم خرید کنید و ۶ هارد ۳٫۵ رو به راحتی جا بدید(جریان هوای داخل کیس کاهش پیدا میکنه)

منظورتون vertical mount برای گرافیک هست؟ میتونید سایز بگیرید ببینید چقدر فضا پشت قفسه هارد ها دارید بعد دنبال گرافیک هایی با سایز کوچیکتر باشید(از دوستان اینجا ممکنه کسی داشته باشه کیس رو از ایشون خواهش کنید اندازه بگیرن براتون)

سلام دوست گرامی، گرافیکم درون کیس جا شد و به قفسه هارد هم برخورد نکرد و مشکلی که الان هست همون قفسه هارد هستش که ۲ تا از هاردها جا نمیشه متاسفانه، و باکس مخصوص هم فقط همونی که داخله کیس هست وجود داره و همینطور که شما گفتید باید جدا تهیه بشه ولی از چند جا پرسش کردم گفتن باید سفارش بدید از آمازون براتون بیارن که خودش پول یک کیس در میاد. راهی داره که بشه هارد رو پشت کیس متصل کرد بدون باکس و با سیم بند یا ابزارهایی از این دست؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، PC Baz گفته است :

سلام دوست گرامی، گرافیکم درون کیس جا شد و به قفسه هارد هم برخورد نکرد و مشکلی که الان هست همون قفسه هارد هستش که ۲ تا از هاردها جا نمیشه متاسفانه، و باکس مخصوص هم فقط همونی که داخله کیس هست وجود داره و همینطور که شما گفتید باید جدا تهیه بشه ولی از چند جا پرسش کردم گفتن باید سفارش بدید از آمازون براتون بیارن که خودش پول یک کیس در میاد. راهی داره که بشه هارد رو پشت کیس متصل کرد بدون باکس و با سیم بند یا ابزارهایی از این دست؟؟؟

سلام

بسیار عالی که گرافیکتون مشکلش حل شد

کاری که شما میخواید غیر ممکن نیست اما اصلا پیشنهاد نمیشه

میتونید یه قاب پلاستیکی با سایز پیچ های هارد تهیه کنید و هار رو به اون پیچ کنید(یکی از کاربران اینجا با پلاکسی قطعات کاستوم میسازن متاسفانه ادرس تاپیکشون یادم نیست) بعد اون قاب رو به سوراخ های روی دیواره پشت کیس محکم کنید(بهتره برای این بخش دقت کافی به خرج بدید تا بعدا پشیمون نشید) البته اگه سمت درب پشتی کیس نصب کنید و هاردتون ۳٫۵ اینچی باشه درب بسته نمیشه!

بازم تاکید میکنم دقت کافی به خرج بدید که بعدا دچار مشکل نشید

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

سلام

بسیار عالی که گرافیکتون مشکلش حل شد

کاری که شما میخواید غیر ممکن نیست اما اصلا پیشنهاد نمیشه

میتونید یه قاب پلاستیکی با سایز پیچ های هارد تهیه کنید و هار رو به اون پیچ کنید(یکی از کاربران اینجا با پلاکسی قطعات کاستوم میسازن متاسفانه ادرس تاپیکشون یادم نیست) بعد اون قاب رو به سوراخ های روی دیواره پشت کیس محکم کنید(بهتره برای این بخش دقت کافی به خرج بدید تا بعدا پشیمون نشید) البته اگه سمت درب پشتی کیس نصب کنید و هاردتون ۳٫۵ اینچی باشه درب بسته نمیشه!

بازم تاکید میکنم دقت کافی به خرج بدید که بعدا دچار مشکل نشید

ممنون، به نظرت میتونم تو بخش درایوهای نوری هارد رو قرار بدم؟ متاسفانه مشکلش اینه که جای پیچ برای HDD نداره و منم سالهاست که از DVD/RW استفاده نمیکنم. ۲ تا جای درایو نوری داره ولی خیلی گشاده و برای سایزه ۳/۵ اینچ یکم لق میزنه، فکر میکنم تنها راهم فعلا همین باشه.

تاپیک اون دوستومون رو میگردم و پیدا میکنم اگه بتونه برام همچین چیزی بسازه که خیلی عالی میشه.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، PC Baz گفته است :

ممنون، به نظرت میتونم تو بخش درایوهای نوری هارد رو قرار بدم؟ متاسفانه مشکلش اینه که جای پیچ برای HDD نداره و منم سالهاست که از DVD/RW استفاده نمیکنم. ۲ تا جای درایو نوری داره ولی خیلی گشاده و برای سایزه ۳/۵ اینچ یکم لق میزنه، فکر میکنم تنها راهم فعلا همین باشه.

تاپیک اون دوستومون رو میگردم و پیدا میکنم اگه بتونه برام همچین چیزی بسازه که خیلی عالی میشه.

میتونید براکت هایی برای هارد ۳٫۵ به جهت قرار گیری تو همین جای DVD RW ها بسازید اینجوری مطمئن تر و بهتره

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

ببخشید اینجا جاش نیست مطرح میکنم 1f490.png

بنده ناچارا  حدود 3 هفته پیش  15 مرداد، یه هارد SeaGate PipeLine HD 2 500GB به اصطلاح نو خریدم 240ت! فروشنده تا یه سال گارانتی کرد. رسیدشم بهم داد. حدود 300 گیگش بلااستفاده باقی موند. چند وقتی هم هست که پاکش کردم و به سیستم هم متصل نیست. چند میتونم اینو بفروشمش؟ 1f914.png

یه دونه Fan Hub دیپ کول هم دارم. روی سیستم خودم بوده. دیگه کیسم جای چندانی واسه فن نداره. این دو قطعه رو چند میتونم بفروشم؟

لینک به دیدگاه

سلام  دوستان مشاوره میخوام واسه جمع کردن یک سیستم در حد فیلم دیدن وب گردی یه کوچولو بازی  برای بعد هم قابل ارتقا باشد تا قیمت 4 ت فقط برای کیس

باتشکر

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

1.مشاوره میخواستم واسه جمع کردن یک سیستم تو رنج قیمت 4.5 تا 5 تومن واسه وبگردی و فیلم دیدن و اینکه اگه چندتا برنامه باهم باز بودن سیستم هنگ نکنه و کند نشه البته اگه بازی ها رو هم اجرا کنه که بهتر(فقط کیس )و برای مانیتور و لوازم جانبی هم اگه پیشنهادی دارید لطفا بگید اگه کارکرده هم باشه بهتر که به بودجه منم بخوره(بودجه 1300)

2.احتمال99 درصد چند ماه دیگه یک کارت گرافیکم بگیرم اگه امکانش هست این مورد رو هم توی سیستم پیشنهادی در نظر بگیرید(این بخشم گرافیک رو به عهده شما میزارم)(بودجه احتمالا 1500)

3.به نظرتون قطعات رو کارکرده بگیرم یا اینکه نو بگیرم(اگه خواستم نو بگیرم به نظرتون از فروشگاه های اینترنتی خرید کنم یا اینکه برم و از تهران خرید کنم)

4.یکی از دوستان سیستم کارکرده داره +مانیتور میده 4700 که مشخصاتش اینه:

کیس و کیبورد و ماوس گیرین. سی پی یو i7-4790 . رم 16 گیگ هیت سینک آبی. هارد 1 ترابایت وسترن دیجیتال آبی. مانیتور 19 اینچ ال جی. پاور 480 وات گرین. کارت گرافیک 2 گیگ پوینت آو ویو. مادربرد ایسوس B85-PLUS. دی وی دی رام ال جی    

به نظرتون ارزش این قیمت رو داره یا نه 

ببخشید یه کم  سوالات زیاد شد

پیشاپیش از پاسخ شما متشکرم

لینک به دیدگاه

درود

دوستان پاوری که دو عدد ۸پین سی پی یو و ۲ عدد ۸ پین برا گرافیک داشته باشه معرفی کنید

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، dariush2 گفته است :

سلام
 مادربرد ارزان برای پردازنده 9600k چیزی وجود داره؟

(asus.msi)h370

asus.msi--b365

اما من ندیدم نو این موارد رو 

وفعلا همون z370وz390گیر میاد

لینک به دیدگاه

سلام . مادربردِ قدیمی  ecs P67H2-A3 ماکس سخت افزاری رو که میتونه ساپورت کنه چی هست  ؟

ویرایش شده توسط sadrazp
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان

با قطعات

i5 9400

ram kingstone 3000

;کدوم مادربورد رو بگیرم

PRIME B360M-A

Gigabyte B360M HD3

BIOSTAR B360 GT5S

ویرایش شده توسط fireinpole
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

دوستان بنده یه سیستم با مشخصات زیر از لیون خریداری کردم(هنوز دستم نرسیده)

PRIME H310M-K
GP580A-EUD green
Ballistix Sport LT 16GB 2400Mhz CL16
BLUE 2TB
core i3-8100 COFFEE LAKE
و میخوام یه rx 580 هم بخرم کارت زده یه ورودی 8 پین و 6 پین میخواد میخوام بدونم این کارت به پاور من میخوره ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...