رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در هم اکنون، imthebestcsgoplayer گفته است :

سلام دوستان

دوستان بنده یه سیستم با مشخصات زیر از لیون خریداری کردم(هنوز دستم نرسیده)

PRIME H310M-K
GP580A-EUD green
Ballistix Sport LT 16GB 2400Mhz CL16
BLUE 2TB
core i3-8100 COFFEE LAKE
و میخوام یه rx 580 هم بخرم کارت زده یه ورودی 8 پین و 6 پین میخواد میخوام بدونم این کارت به پاور من میخوره ؟

بله

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوستان

یه خواهشی ازتون داشتم من واقعا نیاز به راهنمایی در مورد خرید کیس دارم 
میخوام یک سیستم بخرم برای شروع کارهای گرافیکی فتوشاپ و افترافکت.
اگر ممکنه راهنمایی کنید که بین دو سیستم زیر کدوم بهتره و اگر تغییری مد نظرتونه یا سیستم بهتر میشناسید معرفی کنید،ممنونم
(بودجه از ۳۸۰۰ تا ۵ تومن) 

فعلا برای آموزش دیدن و موشن گرافیک های کوتاه میخوام و کار خیلی سنگینی نمیخوام بکنم

سیستم ۱
اولی یک کیس استوک هستش کیس hp elite desk
پردازنده i7 4790
Core-i7
رم ddr3 8gb
Ssd 120
Hdd 1t

سیستم ۲
مادربورد گیگابایت GA-A320M-S2H
پردازنده ryzen 5 2400g
رم کینگستون HyperX Predator 8GB 3000Mhz CL15 DDR4
پاور گرین 330 وات GP330A-EUD
هارد اینترنال وسترن دیجیتال BLUE 1TB
کیس گرین PARS EVO

ممنون از راهنماییتون
ویرایش شده توسط amoorozegar
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

ببخشید اینجا جاش نیست مطرح میکنم 1f490.png

بنده ناچارا  حدود 3 هفته پیش  15 مرداد، یه هارد SeaGate PipeLine HD 2 500GB به اصطلاح نو خریدم 240ت! فروشنده تا یه سال گارانتی کرد. رسیدشم بهم داد. حدود 300 گیگش بلااستفاده باقی موند. چند وقتی هم هست که پاکش کردم و به سیستم هم متصل نیست. چند میتونم اینو بفروشمش؟ 1f914.png

یه دونه Fan Hub دیپ کول هم دارم. روی سیستم خودم بوده. دیگه کیسم جای چندانی واسه فن نداره. این دو قطعه رو چند میتونم بفروشم؟

لینک به دیدگاه

سلام.من مادربرد gigabyte b360m ds3h دارم

میخوام دوتا رم ۸ گیگ بگیرم از چه برندی بگیرم که به مادربرد بخوره؟ممنون 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Arya92 گفته است :

سلام.من مادربرد gigabyte b360m ds3h دارم

میخوام دوتا رم ۸ گیگ بگیرم از چه برندی بگیرم که به مادربرد بخوره؟ممنون 

دوست عزیز برند زیاد هست بستگی داره موجود باشه یانه بعدم قیمت ها متفاوت هست که بستگی به جیبتون داره ولی درکل بگم از هرکدوم برند ها خرید کنید بدون مشکل هستن :Gskill....Crucial.....Corsair......GEIL.....Adata...kingston,.....

به این لینکم میتونید برید و رم هارو بخرید دست دوم مورد بسیار مناسبی هست

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

سلام

ارزون ترین مین و cpu که با 1060 6gb گلوگاه نکنه چیه؟

اگه cpu یه مقدار از کارت قوی تر باشه بهتره

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، erfann22 گفته است :

سلام

ارزون ترین باندل که با1060 بسازه لینک بالایی هست که گذاشتم

اما موارد دیگه مثلi7-4770k ....i5 8400...ryzen 5 2400gهستن که برا i7بایدحداقل مادربرد z87حالا هر برندی خواستین بخرید و براi5هم باید حداقل یه مادربرد h370یا b360وb365 تهیه کنیدو برای ryzen 5 هم میتونید مادر برد حداقل b350 ...x370..x470...x570(چپ به راست از حداقل تا ایده ال)که بستگی بودجه واینکه شاید بعدم دوست داشتید ارتقا بدین فرق میکنه 

دست دوم این موارد دربازار زیاد هست

لینک به دیدگاه

درود بر اساتید

کارت گرافیک ماین شده با گارانتی ارزش خرید داره ؟

کارت گرافیک دست دوم کلا ارزش خرید داره ؟ چه ماین شده و چه بدون ماین ؟

الان با حدود 3200 می شه یه کارت rx580 آکبند خرید و با همین پول می شه 1070 یا 1070 ti با گارانتی گرفت ... من واقعا موندم چه کنم .... تا هفته اول مهر می خام کیس جدید ببندم ....

لینک به دیدگاه

کسی اطلاع داره که در بازار اصفهان یا تهران سری سوم رایزن گیر میاد یا خیر ؟ منظورم حضوری اقدام به خرید کنیم ؟ برای مثال رایزن 5 3600

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، yebordi گفته است :

درود بر اساتید

یعنی اختلافات آمریکا و ایران هم تموم بشه اختلاف بین دو گروهی که یکی فکر می‌کنه کارت ماین شده مشکلی ندارن و یکی فکر می‌کنه پر از مشکله تموم نمی شه.

واقعا خیلی در این مورد بحث ها شده و چندین صفحه مطالب و نظرات نوشته شده، اما آخرش هیچکس نتیجه ای ندیده. همه آخرش عصبانی شدن و خواستن نظرشون رو به اونیکی گروه تحمیل کنن. تامام. 

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، Negrasombra گفته است :

یعنی اختلافات آمریکا و ایران هم تموم بشه اختلاف بین دو گروهی که یکی فکر می‌کنه کارت ماین شده مشکلی ندارن و یکی فکر می‌کنه پر از مشکله تموم نمی شه.

واقعا خیلی در این مورد بحث ها شده و چندین صفحه مطالب و نظرات نوشته شده، اما آخرش هیچکس نتیجه ای ندیده. همه آخرش عصبانی شدن و خواستن نظرشون رو به اونیکی گروه تحمیل کنن. تامام. 

درود

من کار اختلاف نظر ها ندارم ... خودم نمی تونم به جمع بندی نهایی برسم وگرنه مشاوره نمی گرفتم ... تصمیم سختیست

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، yebordi گفته است :

درود

من کار اختلاف نظر ها ندارم ... خودم نمی تونم به جمع بندی نهایی برسم وگرنه مشاوره نمی گرفتم ... تصمیم سختیست

این تصمیم اصلا سخت نیست. کارت ماین شده و دست دوم یک سری مزایا و معایب داره. کارت صفر هم که عیبش گرون بودنشه.

خودم همیشه در مورد کارت‌های ماین شده به این نتیجه رسیدم اگر تو ۴۸ ساعت اولی که گرفتم مشکلی نداشته باشه و مدلی باشه که دردسرساز نیست دیگه باید خرید رو زد. مخصوصا گارانتی داشته باشه.

لینک به دیدگاه

من یه چیز رو برا شما مشخص کنم کارت ماین شده تمیز باشه بدون گارانتی بگیر گارانتی اول که معنی نداره  در ایران بعدم مدت گارانتی به یه صورتی هست که اگر تو اون مدت برای کارتت مشکلی مثل کویل وان یا بالا رفتن دما یا غیره پیش بیاد گارانتی زیر بار نمیره میگه این ماین شده باهاش  اینو بهم مستقیم گفتن که میگم با اینکه ماین نکردم تا به الان پس اصلا گارانتی درحقیقت یه دکان بازاریه که تو ایران اصلا بنظر بنده معنی نداره (یعنی اگر بیمش کنی خیلی بهتر هست برات تا گارانتی بگیری براش یا داشته باشه😄)

شما بابت گارانتی خود شرکت پول میدین بابت گارانتی ایرانم پول میدین (بعدم اسمشونو گذاشتن نمایندگی ایسوس...) خلاصه خیلی مسخره هست 

با گفته دوستم کاملا موافقم شما درحد 48-تا72ساعت کارت رو تست کنید زیر بار ببرین با نتایج اصلی که تو یوتیوب و غیره هست مقایسه کنید اگر درحدش بود نهایت 10 درصد اختلافم اشکالی نداره (چون ماین کردن از عمر و قدرت کارت کم میکنه...ماین اصولی و غیره اصولی هم نداره یه موقع با این حرفا خام نشین) بخرید وتمام  سعی هم کنید مارک هایی مثل msi armor....یا zotac.نخرید برید سمت کارت های خاص مثل (گلکس )که خیلی ماهه اینا میتونم به شرت بگم که هیچ کسی دلش نمیاد باهاش ماین کنه

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، yebordi گفته است :

درود بر اساتید

کارت گرافیک دست دوم کلا ارزش خرید داره ؟ چه ماین شده و چه بدون ماین ؟

الان با حدود 3200 می شه یه کارت rx580 آکبند خرید و با همین پول می شه 1070 یا 1070 ti با گارانتی گرفت ... من واقعا موندم چه کنم .... تا هفته اول مهر می خام کیس جدید ببندم ....

شاید تا حدودی پاسخ سوال شما رو بده

https://www.youtube.com/watch?v=ZKk2dDMN1Xs&t=12s

در 2 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

ماین اصولی و غیره اصولی هم نداره یه موقع با این حرفا خام نشین)

ماین غیر  اصولی ینی چی 

ینی کارت دست ی نوب باشه ک بدون آندرولت یا بدون بایوس مود با ی پاور داغون ک حتی نمیکشه  کارت رو تو دمای 85  تو یک سال زجر کش کنه

ماین اصولی:

ینی کارت دست ی کاربلد بوده کارت رو  درست آندرولت، کرده تا با دمای زیر 70 کار کنه

5ztj_sgdsgd.jpg&t=604&c=Huc00qQEf99rKw

مثلا این ی نمونه از ماین اصولی با کارت RX 580 هس با دمای چیپ زیر 60 دور فن 60درصد و هش-ریت 33.3 مشخصه ک کارت حتی کمتر از ی نوب ک با دمای 80-90  گیم میزنه بهش فشار میاد

فهمیدن اینا هم راحت کافیه از فروشنده بپرسی با چ ولتاژ ، کور کلاک و مموری کلاکی و دمایی  کارت ماین شده؟ ، معمولا اینجا نوبا خودشونو نشون میدن البته مشخصه ک  این کافی نیس شما باید از کارت تست هم بگیرین 

حالا با گیم یا بنچ هایی مث 3DMARK

ویرایش شده توسط αяιαиχ97
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، αяιαиχ97 گفته است :

شاید تا حدودی پاسخ سوال شما رو بده

https://www.youtube.com/watch?v=ZKk2dDMN1Xs&t=12s

ماین غیر  اصولی ینی چی 

ینی کارت دست ی نوب باشه ک بدون آندرولت یا بدون بایوس مود با ی پاور داغون ک حتی نمیکشه  کارت رو تو دمای 85  تو یک سال زجر کش کنه

ماین اصولی:

ینی کارت دست ی کاربلد بوده کارت رو  درست آندرولت، کرده تا با دمای زیر 70 کار کنه

5ztj_sgdsgd.jpg&t=604&c=Huc00qQEf99rKw

مثلا این ی نمونه از ماین اصولی با کارت RX 580 هس با دمای چیپ زیر 60 دور فن 60درصد و هش-ریت 33.3 مشخصه ک کارت حتی کمتر از ی نوب ک با دمای 80-90  گیم میزنه بهش فشار میاد

فهمیدن اینا هم راحت کافیه از فروشنده بپرسی با چ ولتاژ ، کور کلاک و مموری کلاکی و دمایی  کارت ماین شده؟ ، معمولا اینجا نوبا خودشونو نشون میدن البته مشخصه ک  این کافی نیس شما باید از کارت تست هم بگیرین 

حالا با گیم یا بنچ هایی مث 3DMARK

دوست عزیز  شما متوجه حرف بنده نشدین گفتم رو حرف طرف مقابل(هرکسی) نمیشه اطمینان کرد البته تفاوتی هایی هست ..دوستانی تو این فروم هستن که رو حرفشون میشه حساب کرد بحث فرق داره برای دوست عزیز گفتم که یه موقع تو دیوار یا جای دیگه همچین چیزی گفتن باور نکنه باید حتما تست شه 

کارتی که برای گیم استفاده میشه بنظر بنده هرطوری هم حساب کنید بهتر از کارتی هست که بیشتر از 6-7ماه ماین شده شاید به قول دوستان در بهترین حالت و دمای پایین کار کرده باشه اما الان شما خودتون الان هر کیس گیمینگ بخرید منافذ ضد گردوخاک دارن از همین ساده های گرین تا حرفه ای هاش مثل کولر مسترو....بنده هر هفته یه باز شست وشو میدم توری ها رو هر 4-5ماهم کلا کیس از فن تا گراف تمیز میشه با پنبه و الکل وبلور(سشوار)

بعدم کارتی که فقط میخواد روزی نهایت 7-8ساعت اخرش گیم زده شه حالا مثلا 1060GTX اونم رو FULLHD نهایت بازی شه دربعضی از هفته هم مثل بنده 2-3روز میخواد خاموش باشه سیستم تحت فشار بیشتر هست (تعطیلات رو هم روش حساب کنید مثل عید ها ومسافرت ها )(روشنم که باشه اصلا فن گراف تا 3 -4ساعت اول روشن نمیشه کیس از قسمت پنجرش بازه و جلوش دقیقا کولر گازی روشنه )

بعد با یه گراف که ماینی که 24 ساعت روشنه  به قول شما در بهترین حالت داره اصولی ماین میشه مقایسه کرد؟؟

میشه کارت ماینی غیر اصولی رو  با اصولی مقایسه کرد که صد البته به قول حرف شما درسته خیلی وضعیت فرق میکنه اما با گیمینگ اگر واقعا گیمرش دلسوز سیستمش باشه نمیشه مقایسه کرد

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من که کارتمون بالاتر از 50درجه نزاشتم بره حالا دوستان دیگه رو نمیدونم

لینک به دیدگاه

دوستان‌من‌یکم دور از جونتون مرض تعویض قطعات دارم .‌یک سیستم متوسط رایزن بستم. 1600x  به همراه msi b350 gaming plus . حالا این‌سیستم ما یک‌هارد ام‌تو انداختم‌روش یه بار خوشش میاد هاردو میشناسه یک بار خوشش نمیاد نمیشناسه. حال من رو گرفته. با هارد اس اس دی و ساتا مشکلی نداره ! 

میخوام ببینم به نظرتون یک هارد اس اس دی بگیرم بندازم‌روشو خوومو خلاص کنم

یا اینکه برم مادربورد و سی پی یو رو بفروشم یک سیستم اینتل بنندم

یا اینکه برم پردازنده نسل ۳ رایزن‌بگیرم که اونم مستلزم اینه که مادربورد رو عوض کنم باز. نظرتون‌چیه !؟ 

intel core i5 9400 به همراه  یک‌مادربورو سری زد ۳۷۰

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، sisaco گفته است :

دوستان‌من‌یکم دور از جونتون مرض تعویض قطعات دارم .‌یک سیستم متوسط رایزن بستم. 1600x  به همراه msi b350 gaming plus . حالا این‌سیستم ما یک‌هارد ام‌تو انداختم‌روش یه بار خوشش میاد هاردو میشناسه یک بار خوشش نمیاد نمیشناسه. حال من رو گرفته. با هارد اس اس دی و ساتا مشکلی نداره ! 

یا اینکه برم پردازنده نسل ۳ رایزن‌بگیرم که اونم مستلزم اینه که مادربورد رو عوض کنم باز. نظرتون‌چیه !؟ 

مادربرد شما نسل 3 رو ساپورت می کنه .الان میتونید با کمتر از 2.5 تومن 3400G رو از آمازون سفارش بدید .گرافیک داخلی 3400 انداز یه کارت 1.5 تومنی مثل 1030 فریمی میده .

با فروش 1600X مهاجرت به نسل 3 خیلی راحته . با همین پردازنده هم بایوس مادربردتون رو آپدیت کنید تا در آینده مشکلی نداشته باشید .

البته این فقط پاک کردن صورت مسئله هستش . مشکل شما میتونه مربوط به مادربرد و ... باشه و با خرید یه پردازنده نسل 3 حل نشه .

لینک به دیدگاه

ممکنه مشکل از کابل ساتا باشه عوضش کنید ببینید مشکل پا برجاست بخش کابل برقشم یه چکی کنید 

خواستین سری جدید بگیرید کلا مینم باید عوض کنید بهتر هست  اگر درتوان هست یه ryzen 53600بخرید و مینم msi gaming x570 edge wifiبخرید و خلاص البته من یه مقدار بخاطر مشکلاتی که پیش اومد برا سری جدیدamd که نمیتونست بیشینه فرکانسش به اون مقداری هست برسه دل چرکین شدم نسبت بهش اما خب انتخاب با خودتون من باشم منتظر میشم دیگه اگر خواستی کلا عوض کنی سری جدی رایزن تردیپر اومد بخر که مسعله ای هم نداشته باشه

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

مادربرد شما نسل 3 رو ساپورت می کنه .الان میتونید با کمتر از 2.5 تومن 3400G رو از آمازون سفارش بدید .گرافیک داخلی 3400 انداز یه کارت 1.5 تومنی مثل 1030 فریمی میده .

با فروش 1600X مهاجرت به نسل 3 خیلی راحته . با همین پردازنده هم بایوس مادربردتون رو آپدیت کنید تا در آینده مشکلی نداشته باشید .

البته این فقط پاک کردن صورت مسئله هستش . مشکل شما میتونه مربوط به مادربرد و ... باشه و با خرید یه پردازنده نسل 3 حل نشه .

دوستان اپدیت کردن و مشکل داشتن اکثرا. این مورد منتفیه که روی همین بورد ساپورت کنه درست درمون. در مورد پورت. من اصلا پورت های ساتا مشکلی ندارم. فقط با درگاه nvme مشکل دارم که‌نمیشناسه هاردو. 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، sisaco گفته است :

دوستان اپدیت کردن و مشکل داشتن اکثرا. این مورد منتفیه که روی همین بورد ساپورت کنه درست درمون. در مورد پورت. من اصلا پورت های ساتا مشکلی ندارم. فقط با درگاه nvme مشکل دارم که‌نمیشناسه هاردو. 

اگر دوستان شما رایزن دارن برید سراغشون و توی سیستم اونها هم این مورد رو تست کنید .

...........................

این رو هم یه نگاه بنداز :

مشکلش شبیه مشکل شماست .

....................................

اینتل داره نسل جدید میده الان سری 9000 نخر . سری 10000 قرار حسابی به کاربرها حال بده . امیدوارم اینتل سر حرفش بمونه .

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

اگر دوستان شما رایزن دارن برید سراغشون و توی سیستم اونها هم این مورد رو تست کنید .

...........................

این رو هم یه نگاه بنداز :

مشکلش شبیه مشکل شماست .

....................................

اینتل داره نسل جدید میده الان سری 9000 نخر . سری 10000 قرار حسابی به کاربرها حال بده . امیدوارم اینتل سر حرفش بمونه .

الاان اوردم روی سیستم رایزن یکی از دوستان. همین‌مشکل پا برجاست. این‌بنده خدا هم‌میگه هارد ام تو خریدم بیچارم کرد مجبور شدم بدم بره اس اس دی بگیرم. انگار توی نسل سه این‌مشکل بر طرف شده

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، sisaco گفته است :

الاان اوردم روی سیستم رایزن یکی از دوستان. همین‌مشکل پا برجاست. این‌بنده خدا هم‌میگه هارد ام تو خریدم بیچارم کرد مجبور شدم بدم بره اس اس دی بگیرم. انگار توی نسل سه این‌مشکل بر طرف شده

اون تاپیک رو مطالعه کردید ؟

نقل قول از @ARMIN

نقل قول

و اما توضیح مشکل: چیزی که من متوجه شدم، در صورتی که کاربر - مثل من - از درایو های ذخیره سازی متصل به PCIe استفاده کنه، این مشکل بروز می کنه. من از SSD M.2 استفاده می کنم، به همین دلیل این مشکل بوجود میاد. خیلی جالبه اگه ویندوز روی هارد یا SSD متصل به SATA ریخته بشه، چنین مشکلی نخواهید داشت!

اما اگر از درایو های M.2 PCIE و یا RAID متصل به PCIE استفاده کنید ممکنه این مشکل بوجود بیاد و به نظر، یک جور ضعف نرم افزاری در عدم توانایی تشخیص و تفکیک Lane های اختصاص یافته به گرافیک مجتمع و درایو ذخیره سازی PCIE است.

یه جورایی مشکلش مثل شماست .

لینک به دیدگاه

در در 15 شهریور 1398 در 12:37، erfann22 گفته است :

سلام

دوستان کسی نظر دیگه ای نداره؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، erfann22 گفته است :

دوستان کسی نظر دیگه ای نداره؟

بودجه؟

در 7 ساعت قبل، sisaco گفته است :

پورت هارد رو عوض کردین؟ خود هارد سلامت هست؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...