رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 

دوستان ارزون ترین فنی که به سوکت am4 بخوره چه مدلی پیشنهاد میدین ؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوستان خرید پردازنده  Haswell 4670 استوک که وارد شده ارزش خرید دارن ؟

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید من میخواستم یه سیستم واسه گیم بگیرم بودجه ای که هست حدود 23 تومنه و سیستمی هم که خودم با توجه به اینترنت و ... مد نظرم بود این هست :

cpu : intel cori 7 9700K

MB: Gigabye aorus Z390 Ultra 

Gpu : Gigabyte Aorus 2060 RTX Super

Ram : TG 16 G 3600

Hard 1 T WD Blue

SSD : PNy 500 G

CPu Cooler Green 240 Liquid

حقیقتش این چیزی بود که خودم انتخاب کردم و میخواستم از لیون بگیرم اما امروز شانسی رفته بودم مرکز کامپیوتری که گفتن برندمادربورد و گرافیک ایسوس بردارم و از طرفی گفتن به جای اینتل 9700K  بهتر هست از ryzen 3800 X استفاده کنم که هم نسبت سرد تر هست و تو عملکرد هم مشابه و بهتر میشه راهنمایی کنین حقیقتش سردرگم شدم سوالایی که دارم اینه 

1- بین اینتل و رایزن که هست کدوم بهتره ؟ (مخصوصا گیمینگ )

2- واسه کارت گرافیک نظرتون چی هست ؟( اگر مورد بهتری هست لطفا پیشنهاد بدید

3- پاوری که واسه این سیستم میخواد چیه ؟

سوال اول حقیقتش خیلی برام مهمه چون بعد سالها میخوام یه سیستم جمع کنم نمیخوام بعدا به مشکل بخورم و چندسالی کار بکنه برام

ویرایش شده توسط Gh0St442
غلط املایی
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Gh0St442 گفته است :

سلام خسته نباشید من میخواستم یه سیستم واسه گیم بگیرم بودجه ای که هست حدود 23 تومنه و سیستمی هم که خودم با توجه به اینترنت و ... مد نظرم بود این هست :

cpu : intel cori 7 9700K

MB: Gigabye aorus Z390 Ultra 

Hard 1 T WD Blue

CPu Cooler Green 240 Liquid

حقیقتش این چیزی بود که خودم انتخاب کردم و میخواستم از لیون بگیرم اما امروز شانسی رفته بودم مرکز کامپیوتری که گفتن برندمادربورد و گرافیک ایسوس بردارم و از طرفی گفتن به جای اینتل 9700K  بهتر هست از ryzen 3800 X استفاده کنم که هم نسبت سرد تر هست و تو عملکرد هم مشابه و بهتر میشه راهنمایی کنین حقیقتش سردرگم شدم سوالایی که دارم اینه 

1- بین اینتل و رایزن که هست کدوم بهتره ؟ (مخصوصا گیمینگ )

2- واسه کارت گرافیک نظرتون چی هست ؟( اگر مورد بهتری هست لطفا پیشنهاد بدید

3- پاوری که واسه این سیستم میخواد چیه ؟

سوال اول حقیقتش خیلی برام مهمه چون بعد سالها میخوام یه سیستم جمع کنم نمیخوام بعدا به مشکل بخورم و چندسالی کار بکنه برام

دارید نسل قبل اینتل رو با نسل جدید رایزن مقایسه میکنید. شک نکنید مدل انتخابیتون از رایزن سر تره از اینتل نسل قبل. کارت گرافیک و مادربرد رو منم که رفتم همه ایسوس پیشنهاد دادن و تقریبا فقط ایسوس بود تو بازار. نه برای اینکه از بقیه سرتره. صرفا برای اینکه سود سرشاری هست تو فروشش. اما به نظرم یا گیگابایت و آئورس با گارانتی آواژنگ و یا MSI با گارانتی گرین بگیرید که گارانتیشون از سازگار که ماله ایسوسه خیلی بهتره.(من بشخصه گذرم به سازگار افتاده و دیدم چه جونورایین. بعلاوه نظرات دوستان نسبت به گارانتی گیرین و آواژنگ یکی در میون مثبت و منفیه ولی همه از سازگار دزد مینالن) گرافیک اگه بودجت میرسه 2070 Super بخر چون تراشش با 2080 یکیه ولی قیمتش پایینتره.ولی اگه قیمتش رو الکی بالا زده بودن و زیاد با 2080 تفاوت نداشت انتخابت کاملا سلیقه ای هست. پاور هم 850 گلد پیشنهاد میکنم. مادربرد هم X470 ترکیبش با CPU مورد نظرتون عالی میشه. 

ویرایش شده توسط Persian Assassin
لینک به دیدگاه

در در 12 دی 1398 در 14:45، Gh0St442 گفته است :

دوست عزیز میدونم تا بخوای بلاخره قطعات رو پیدا کنی و سیستم بخرید هم سری جدید amdمعرفی شده و هم سری جدید انویدیا 

یا صبر کن سری جدید بیاد با اونها سیستم رو ببندی یا بازم منتظر باش که با خرید قطعات دست دوم یه سیستم با ارزش خرید بالاتری بخری مثلا به قول دوستمون بجای 2060sیه2070sبخری

قطعات تمیز دست دوم تو رنجی که شما مدنظر دارین الان تا حدودی توبازار پیدا میشه که خب با یه انتخاب درست ازقطعات دست دوم ..سیستم بهتری میتونید داشته باشید

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

دوست عزیز میدونم تا بخوای بلاخره قطعات رو پیدا کنی و سیستم بخرید هم سری جدید amdمعرفی شده و هم سری جدید انویدیا 

یا صبر کن سری جدید بیاد با اونها سیستم رو ببندی یا بازم منتظر باش که با خرید قطعات دست دوم یه سیستم با ارزش خرید بالاتری بخری مثلا به قول دوستمون بجای 2060sیه2070sبخری

قطعات تمیز دست دوم تو رنجی که شما مدنظر دارین الان تا حدودی توبازار پیدا میشه که خب با یه انتخاب درست ازقطعات دست دوم ..سیستم بهتری میتونید داشته باشید

با توجه به اینکه داریم تو ایران زندگی میکنیم بعد از اومدن سری جدید حد اقل 3 ماه طول میکشه تا پاش به کشور باز بشه و 3 ماه هم طول میکشه تا به قیمت به نسبت معقول برسه (دقت کن که سری سوپر انویدیا الان هم تو کشور نایابه و هم قیمتش فضاییه). نظر شخصی من اینه که با توجه به شرایط اگه کسی تو دستش پوله یه لحظه هم درنگ نکنه. چون تو اکثر مواقع به حسرت منتهی میشه.در مورد دست 2 هم سلیقه ای هست.اکثرا خوششون نمیاد. والبته اکثر دست 2 ها هم که هنوز ارزشمندن مثل کارت گرافیکای نسل قبل و بدون ماین دارن با قیمت بی ربط میفروشن

لینک به دیدگاه

سلام دوستان 

من یه سیستم قدیمی دارم میخواستم عوضش کنم منتها نمیتونم تمام قطعات رو یک جا بخرم  به فکر این افتادم که فقط کارت گرافیک رو عوض کنم  منتها نمیدونم چثدر گلوگاه ایجاد میکنه سایر قطعات سیتمم

کارت گرافیکی که مد نظرم هست . کارت گرافیک ایسوس ROG-STRIX-RTX2070-O8G-GAMING هست

اینم مشخصات سخت افزار فعلی سیتمم هست

4670  cpu :   intel core i5 

ram : ddr3 kingstone beast 8 gig

mother board : z87k

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، elfrider گفته است :

سلام دوستان 

من یه سیستم قدیمی دارم میخواستم عوضش کنم منتها نمیتونم تمام قطعات رو یک جا بخرم  به فکر این افتادم که فقط کارت گرافیک رو عوض کنم  منتها نمیدونم چثدر گلوگاه ایجاد میکنه سایر قطعات سیتمم

کارت گرافیکی که مد نظرم هست . کارت گرافیک ایسوس ROG-STRIX-RTX2070-O8G-GAMING هست

داداش ترکیب 6600k با gtx 1070  دارم.

تو بازی مثل بتلفیلد بخش انلاینش گلوگاهم به شدت!

دیگه وای به حال کانفیگ شما!

لینک به دیدگاه

در در 12 دی 1398 در 19:03، elfrider گفته است :

سلام دوستان 

شما نیاز به یه حداقل i7-7700kیاryzen 7 3700دارین منم با i7 6700الان با 2070 گلوگاه میشه سیستمم

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

من یه کیس میخوام جمع کنم در حد 15 تا 17 تومن. صبحها کار فتوشاپ و اتوکد و 3d max انجام میدم و عصرها هم گیم.

حقیقتش آخرین کیسی که جمع کردم 15 سال پیش بود و از اون موقع با لپتاپ کار میکردم  و از بازار قطعات کاملا دور شدم. الان یه مقدار تحقیق کردم و قیمتها  و مشخصات رو بررسی کردم، ولی هرچی بیشتر خوندم بیشتر گیج شدم.

در قدم اول میخوام بدونم به طور کلی آیا با بودجه من امکان جمع کردن سیستمی با سی پی یو i7 نسل نهم و گرافیک rtx 2060s طوری که تمام قطعات در یه سطح باشند و کانفیگ اصولی باشه وجود داره؟ و اصلا انخاب این دو قطعه الان درسته؟ یا باید سطح انتظارم رو پایین بیارم؟ یا قطعات مناسبتری پیشنهاد میدین؟

این رو هم بگم که هارد دارم و بعدا هم میخوام اس اس دی تهیه کنم و این بودجه شامل هارد و اس اس دی نمیشه.

هر پیشنهاد و کمک و راهنمایی به شدت کمکم میکنه. ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

در در 13 دی 1398 در 12:04، enigmarch گفته است :

سلام دوستان.

من یه کیس میخوام جمع کنم در حد 15 تا 17 تومن. صبحها کار فتوشاپ و اتوکد و 3d max انجام میدم و عصرها هم گیم.

حقیقتش آخرین کیسی که جمع کردم 15 سال پیش بود و از اون موقع با لپتاپ کار میکردم  و از بازار قطعات کاملا دور شدم. الان یه مقدار تحقیق کردم و قیمتها  و مشخصات رو بررسی کردم، ولی هرچی بیشتر خوندم بیشتر گیج شدم.

در قدم اول میخوام بدونم به طور کلی آیا با بودجه من امکان جمع کردن سیستمی با سی پی یو i7 نسل نهم و گرافیک rtx 2060s طوری که تمام قطعات در یه سطح باشند و کانفیگ اصولی باشه وجود داره؟ و اصلا انخاب این دو قطعه الان درسته؟ یا باید سطح انتظارم رو پایین بیارم؟ یا قطعات مناسبتری پیشنهاد میدین؟

این رو هم بگم که هارد دارم و بعدا هم میخوام اس اس دی تهیه کنم و این بودجه شامل هارد و اس اس دی نمیشه.

هر پیشنهاد و کمک و راهنمایی به شدت کمکم میکنه. ممنون میشم.

(cpu: Ryzen 5 3600(x

matherboard(main board): Asus x570prime----------Biostar X570GT8

GPU: TUF Asus rtx2060 -o6gb

(RAM: 16GB 3000MHZ-CL16(15

POWER:GREEN 650W )700w) GOLD

CASE: GREEN  MID TOWER

دوست عزیز اگر بخواین سیستم کاملا نو بخرید برمبنای بالا درنظر بگیرید ولی اگر یه مقدار جست و جو کنید میشه بعضی از قطعات رو دست دوم تهیه کنید یه کانفینگ بهتر داشته باشین مثلا بجای 2060sیه2070 خریداری کنید یکی از دوستان تو فروم گذاشته 

رم و پاور هم دست دوم تهیه کنید 

کیس دیگه بستگی به سلیقه خودتون داره 

کلا با بودجه شما چیزی که مدنظر دارین رو میتونید بخرید الان 

اگر پیدا نکردین بگین براتون تو پ.خ لینکش کنم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

(cpu: Ryzen 5 3600(x

matherboard(main board): Asus x570prime----------Biostar X570GT8

GPU: TUF Asus rtx2060 -o6gb

(RAM: 16GB 3000MHZ-CL16(15

POWER:GREEN 650W )700w) GOLD

CASE: GREEN  MID TOWER

دوست عزیز اگر بخواین سیستم کاملا نو بخرید برمبنای بالا درنظر بگیرید ولی اگر یه مقدار جست و جو کنید میشه بعضی از قطعات رو دست دوم تهیه کنید یه کانفینگ بهتر داشته باشین مثلا بجای 2060sیه2070 خریداری کنید یکی از دوستان تو فروم گذاشته 

رم و پاور هم دست دوم تهیه کنید 

کیس دیگه بستگی به سلیقه خودتون داره 

کلا با بودجه شما چیزی که مدنظر دارین رو میتونید بخرید الان 

اگر پیدا نکردین بگین براتون تو پ.خ لینکش کنم

ممنون از پاسختون. راستش هیچ وقت نتونستم سمت AMD برم و ترجیح میدم بر پایه اینتل جمع کنم.

CPU:  I7-9700K & GPU: RTX 2060S مد نظرم بود. ولی اگه اشتباه نکنم جمع همین دو قطعه حدود 12 تومن میشه. با حدود 4 تومن میشه مادربرد و رم  و پاور و کیس مورد نیاز برای این دو قطعه رو جمع کرد؟

چون تجربه کافی ندارم هم میترسم سمت دست دو برم برام مشکل ایجاد بشه.

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، enigmarch گفته است :

ممنون از پاسختون. راستش هیچ وقت نتونستم سمت AMD برم و ترجیح میدم بر پایه اینتل جمع کنم.

CPU:  I7-9700K & GPU: RTX 2060S مد نظرم بود. ولی اگه اشتباه نکنم جمع همین دو قطعه حدود 12 تومن میشه. با حدود 4 تومن میشه مادربرد و رم  و پاور و کیس مورد نیاز برای این دو قطعه رو جمع کرد؟

سلام دوست عزیز

بنظر من اگه بعدا میتونی بازم خرج کنی، یه رم 8 بگیر کارتو راه بندازه بعدا یکی دیگه کنارش میذاری. عوضش مادربرد و سیپیو بهتر بگیر

لینک به دیدگاه

در در 13 دی 1398 در 17:24، enigmarch گفته است :

دوست عزیز حرف شما متین اما بلاخره رویه تغییر کرده والان amdهست که حرف اول رو میزنه هم قیمتتش مناسبه هم کاراییش از انتخاب رایزن دوست عزیز پشیمون نخواهید شد بعدم شما مسعله اصلیتون فتوشاپ و بعد گیمینگ هست که در بخش اول رایزن بهتر هست و دربخش دوم (گیمینگ)هم مشکلی نداره این مورد و مهم تر گرافیک که دیگه مشکلی نباید وجود داشته باشه 

دست دوم این قطعات بیش از 4-5ماه کارکرد نداره بعدشم عمدتا گارانتی دارن اگرمسعله اعتماد به افراد برای خرید هست از سیستم لیون کامپیوتراستفاده کنید که دیگه مشکلی نداشته باشین

اگر مشکلی ندارین با این مسعله براتون لینک کنم که بدونید چه قطعاتی خرید کنید

با 4 تومن قطعات نو بخواین بخرید نمیشه این قطعات رو خرید خیالتون رو راحت کنم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

دوست عزیز حرف شما متین اما بلاخره رویه تغییر کرده والان amdهست که حرف اول رو میزنه هم قیمتتش مناسبه هم کاراییش از انتخاب رایزن دوست عزیز پشیمون نخواهید شد بعدم شما مسعله اصلیتون فتوشاپ و بعد گیمینگ هست که در بخش اول رایزن بهتر هست و دربخش دوم (گیمینگ)هم مشکلی نداره این مورد و مهم تر گرافیک که دیگه مشکلی نباید وجود داشته باشه 

دست دوم این قطعات بیش از 4-5ماه کارکرد نداره بعدشم عمدتا گارانتی دارن اگرمسعله اعتماد به افراد برای خرید هست از سیستم لیون کامپیوتراستفاده کنید که دیگه مشکلی نداشته باشین

اگر مشکلی ندارین با این مسعله براتون لینک کنم که بدونید چه قطعاتی خرید کنید

با 4 تومن قطعات نو بخواین بخرید نمیشه این قطعات رو خرید خیالتون رو راحت کنم

من نعصب خاصی ندارم صرفا چون از قدیم فقط با اینتل آشنایی داشتم الان هم تو سی پی یو های اینتل گشتم. تو amd همون ryzen 5 3600 که دوستمون معرفی کردن از نظر پرفورمنس معادل i7 9700k درمیاد؟ چقدر تو مجموع سی پی یو و مادربرد نسبت به معادل اینتل صرفه جویی مالی میشه؟؟

ویرایش شده توسط enigmarch
لینک به دیدگاه

در در 12 دی 1398 در 17:29، Persian Assassin گفته است :
در در 12 دی 1398 در 14:45، Gh0St442 گفته است :

cpu :ryzen 3700X

MB: X470 Crosshair Asus Rog 

Hard 1 T WD Blue

دوستان این سیستم مشکل گلوگله که نداره کاملا مچ هستن ؟

از طرفی میخوام ببینم این ستاپ سرد هست یا intel cori7 9700k  ؟

از طرفی ستاپ بالا کولر میخواد اگر میخواد چی ؟

خیلی ممنون از پاسخ شما و اینکه تو گیم از 9700 ک چقدر متفاوت هست ؟( مخصوصا پابجی )

اگه بخوام مانیتور بگیرم واسه این سیستم چی بردارم ؟

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، Gh0St442 گفته است :

مادربرد بجای این یه X570 ارزون قیمت بگیری مثل بایواستار خیلی بهتره. CPU عالیه با قیمت فعلیش. رم حتما 2 کاناله بگیر رو سعی کن فرکانس بالای 3000 (ترجیحا 3200 و CL 16 چون تو بازار زیاده) . هارد و اس اس دی سلیقه ای هست. گرافیک خوبه ولی اگه بین این و 2070 تفاوت قیمت خاصی نبود 2070 بگیر. مشکل گلوگاه نداره و دماش رو دقیق نمیدونم ولی فکر کنم از معادل اینتلش خنک تر باشه. البته شدیدا بستگی به کولر مورد استفاده داره این مورد که باید از کسایی که دارن بپرسید کولر لازمه یا نه. احتمال میدم برای لود بالا و زمان زیاد کولر جداگانه بخاد. تو گیم همیشه هر نسل اینتل از همون نسل AMD در رده خودش بهتره تو گیم. ولی در حد 10 تا 20 درصد نه زیاد. ولی چون این نسل از نسل اینتل بالا تره به نظرم هم رده باشه با CPU مذکور. مانیتور 1080 و 144 هرتز یا 2K و 75 هرتز کفایت میکنه. ولی من باشم 2k و 144 هرتز بر میدارم.

لینک به دیدگاه

در در 13 دی 1398 در 19:09، enigmarch گفته است :

من نعصب خاصی ندارم صرفا چون از قدیم فقط با اینتل آشنایی داشتم الان هم تو سی پی یو های اینتل گشتم. تو amd همون ryzen 5 3600 که دوستمون معرفی کردن از نظر پرفورمنس معادل i7 9700k درمیاد؟ چقدر تو مجموع سی پی یو و مادربرد نسبت به معادل اینتل صرفه جویی مالی میشه؟؟

معادلش میشه ryzen 7 3800xبعدم در اون صورت مین مناسب براش باید بگیرین مثل gigabyte  aorus elite x570

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

معادلش میشه ryzen 7 3800xبعدم در اون صورت مین مناسب براش باید بگیرین مثل gigabyte  aorus elite x570

اگر درست فهمیده باشم معادل ryzen 5 3600 میشه i5 9600

ممنون میشم اگه برای هر دو سی پی یو، یه مادربرد مناسب (نه کم نه زیاد) هم معرفی کنید و بفرمایید سیستم بر پایه 3600 جواب بهتری میده یا 9600،  تا من بتونم یه براورد هزینه هم بکنم و تصمیم گیری کنم و زودتر قطعات رو بخرم.

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، enigmarch گفته است :

ممنون میشم اگه برای هر دو سی پی یو، یه مادربرد مناسب (نه کم نه زیاد) هم معرفی کنید و بفرمایید سیستم بر پایه 3600 جواب بهتری میده یا 9600،  تا من بتونم یه براورد هزینه هم بکنم و تصمیم گیری کنم و زودتر قطعات رو بخرم.

اقتصادی ترین و بهترین  گزینه برای 3600 برد های با چیپست b450 هست که متاسفانه تو بازار مدل های خوبش پیدا نمیشه.

با اینکه خودم اینتل دارم ولی تو یه جمع بندی کلی باندل amd بهتر از intel هستش.

لینک به دیدگاه

در در 14 دی 1398 در 22:02، enigmarch گفته است :

دوست عزیز شما تو این مسعله خودتونو گیج نکنید محور اصلیتون براین باشه که سیستم گلوگاه نکنه و بهترین پرفورمنس داشته با بودجتون وهمون رایزن3600یا سری xبهترین انتخاب برای شما تو کانفیگ سیستمتون هست

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

دوست عزیز شما تو این مسعله خودتونو گیج نکنید محور اصلیتون براین باشه که سیستم گلوگاه نکنه و بهترین پرفورمنس داشته با بودجتون وهمون رایزن3600یا سری xبهترین انتخاب برای شما تو کانفیگ سیستمتون هست

اگر بودجه رو بیارم رو ۲۰ تومن میشه با سی پی یو سری ۷ جمع کرد؟

لینک به دیدگاه

در در 15 دی 1398 در 12:22، enigmarch گفته است :

اگر بودجه رو بیارم رو ۲۰ تومن میشه با سی پی یو سری ۷ جمع کرد؟

بله 

ولی میتونید i5-9600kبا مادربرد asus prime z370-aبخرید (اگر اسرار رو اینتل دارین)

البته نیاز به واتر کولر یا ایر کولر مجزا پیدا میکنید که هزینش از رایزن بیشتر میشه

و اینکه میتونید بجای rtx2060 یه rtx2080دست دوم تهیه کنید 

البته من خودم هنوز دارم فکر میکنم علت اینهمه اسرار برای خرید اینتل چیه؟

رایزن از لحاظ امکانات غنی تر هست واینگه پتانسیل ارتقا خیلی بیشتر از اینتل داره

شما الان با قیمت گزاف اینتل میخرید فردا خواستین یه سی پیو جدید روی مادربرد سوار کنید نمیتونید و کلی هزینه بیشتر باید انجام بدین مادربرد جدید بخرید ولی amd ryzenاینگونه  نیست  حداقل تو سری قبل از 2نسل پشتیبانی کرد یعنی اطمینان بیشتر هست که شما هزینه کمتر ارتقا بدین سیستمتونو.... الان نزدیک به معرفی رایزن 4 هستیم و به احتمال بالا پشتیبانی میکنه مین x570از این سری و همچنین این مین ازpcie4 پشتیبانی میکنه که نسل جدید کارت انودیا که میخواد بیاد هم از این موردپشتیبانی میکنه خب واقعا با این موارد خرید رایزن منطقی تر هست این 2 درصد ضعف نسبت به همرده خودش تو اینتل مهم نیست چون شما گرافیک مثلrtx2060یا2080میتونید داشته باشین عمده بازی ها هم گرافیک محور هستن و مهم اینه که گلوگاه نشه که نمیشه پس واقعا خرید رایزن منطقی تر هست اینشاالله متوجه منظور بنده شده باشین

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

بله 

ولی میتونید i5-9600kبا مادربرد asus prime z370-aبخرید (اگر اسرار رو اینتل دارین)

البته نیاز به واتر کولر یا ایر کولر مجزا پیدا میکنید که هزینش از رایزن بیشتر میشه

و اینکه میتونید بجای rtx2060 یه rtx2080دست دوم تهیه کنید 

البته من خودم هنوز دارم فکر میکنم علت اینهمه اسرار برای خرید اینتل چیه؟

رایزن از لحاظ امکانات غنی تر هست واینگه پتانسیل ارتقا خیلی بیشتر از اینتل داره

شما الان با قیمت گزاف اینتل میخرید فردا خواستین یه سی پیو جدید روی مادربرد سوار کنید نمیتونید و کلی هزینه بیشتر باید انجام بدین مادربرد جدید بخرید ولی amd ryzenاینگونه  نیست  حداقل تو سری قبل از 2نسل پشتیبانی کرد یعنی اطمینان بیشتر هست که شما هزینه کمتر ارتقا بدین سیستمتونو.... الان نزدیک به معرفی رایزن 4 هستیم و به احتمال بالا پشتیبانی میکنه مین x570از این سری و همچنین این مین ازpcie4 پشتیبانی میکنه که نسل جدید کارت انودیا که میخواد بیاد هم از این موردپشتیبانی میکنه خب واقعا با این موارد خرید رایزن منطقی تر هست این 2 درصد ضعف نسبت به همرده خودش تو اینتل مهم نیست چون شما گرافیک مثلrtx2060یا2080میتونید داشته باشین عمده بازی ها هم گرافیک محور هستن و مهم اینه که گلوگاه نشه که نمیشه پس واقعا خرید رایزن منطقی تر هست اینشاالله متوجه منظور بنده شده باشین

ببخشید سو تفاهم شد. منظور منم بر پایه ryzen 7 بود یعنی 3700x که اینطور که سرچ کردم غیر از فریم ریت در بقیه موارد بهتر از 9700x عمل میکنه.

سوال من اینه که با ماکزیمم بودجه ۲۰ تومن میشه ryzen 7 بست و چه قطعاتی رو پیشنهاد میکنید که مناسب هم باشند و هزینه بیخودی هم نکنم.

باز هم ممنون بابت زمانی که برای راهنمایی میزارید.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان میخوام باندل زیر رو خریداری کنم 

میخواستم بدونم چقدر مشکل ایجاد میشه برام با 1080ti یا 1070ti 

و یا اینکه پیشنهاد شما با خرید 1070ti دست دو و یا خربد 1660ti نو هست 

مادربرد h310 m

CPU : I3 9100f یا خیلی دوستان گفتند I5 9600k بیشتر هزینه کنم 

در کل با کارت گرافیک تا 13 میتونم هزینه کنم 

چه پیشنهاد میدید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...