رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در ۱ ساعت قبل، Persian Assassin گفته است :

کلا سری CARBON و TOMAHAWK از برند MSI رو تو میان رده ها خیلی میپسندم. تو چیزای اساسی مثل VRM کم نمیزارن. اگه هنوزم موجوده گزینه خوبیه.

منم در مورد قطعات کامپیوتر فقط خرید حضوری رو توصیه میکنم. فروشگاه های اینترنتی معمولا تو یه زمینه (قیمت یا موجودی یا گارانتی یا ...) میلنگن. ولی تو بازار دستت باز تره. وبخاطر رقابت تو پاساژ ها معمولا قیمت از سایت خیلی مناسب تره.  چون کسانی در شهرستان ها هستن که به هر دلیل نمیتونن یا نمیخان یا نمیصرفه براشون بیان تهران برای خرید و قیمت در شهرستان ها نجومیه سایت ها قیمتاشون رو خیلی از بازار تهران بالا تر میزنن. در صورتی که برای کسی که تو شهر تهران زندگی میکنه یا امکانش هست بیاد تهران خرید کنه خرید حضوری خیلی بصرفه تر و مطمئن تر هست

نظرتون راجبه rog strix b350 f gaming چیه؟  ایا ارزش خرید تقریبا نو به قیمت 1700 داره؟  

Ryzen 5 2600x مبخوام ببندم با 1080ti

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوستان

بین این دو سی بی یو کدومو بیشنهاد میدین برای کارت rx 570

i5 3450 و fx 8350

i5 فریم بیشتری میده نسبت به fx ولی تو بعضی بازی ها میره تو لود 100% که باعث لگ میشه 

fx حدود 10-15 فریم کمتر میده ولی خوب این مشکلو کمتر داره

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، Persian Assassin گفته است :

کلا سری CARBON و TOMAHAWK از برند MSI رو تو میان رده ها خیلی میپسندم. تو چیزای اساسی مثل VRM کم نمیزارن. اگه هنوزم موجوده گزینه خوبیه.

منم در مورد قطعات کامپیوتر فقط خرید حضوری رو توصیه میکنم. فروشگاه های اینترنتی معمولا تو یه زمینه (قیمت یا موجودی یا گارانتی یا ...) میلنگن. ولی تو بازار دستت باز تره. وبخاطر رقابت تو پاساژ ها معمولا قیمت از سایت خیلی مناسب تره.  چون کسانی در شهرستان ها هستن که به هر دلیل نمیتونن یا نمیخان یا نمیصرفه براشون بیان تهران برای خرید و قیمت در شهرستان ها نجومیه سایت ها قیمتاشون رو خیلی از بازار تهران بالا تر میزنن. در صورتی که برای کسی که تو شهر تهران زندگی میکنه یا امکانش هست بیاد تهران خرید کنه خرید حضوری خیلی بصرفه تر و مطمئن تر هست

ممنون از راهنماییتون

بین CARBON و TOMAHAWK کدوم رو تایید میفرمایید ؟

تاکید میکنم که هر دو سری b450 هستن حدس میزنم carbon بهتر باشه

نظر شما چیه؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، jokercrazy892 گفته است :

ممنون از راهنماییتون

بین CARBON و TOMAHAWK کدوم رو تایید میفرمایید ؟

تاکید میکنم که هر دو سری b450 هستن حدس میزنم carbon بهتر باشه

نظر شما چیه؟

بله کربن گرونتره ولی تفاوتشون بیشتر ظاهریه. هر کدوم که میپسندی رو بخر. ضمنا معمولا کربن دو سری با Wifi و بدون Wifi داره. حد اقل برای Z390 که دیدم اینجوری بود. زمان خرید حواستون به این باشه. 

لینک به دیدگاه

با عرض سلام خدمت دوستان محترم

بنده 1 سیستم دارم که حدودا سال 90 جمعش کردم و مدت طولانیه که از عمرش میگذره. با توجه به کارم که طراحی با فوتوشاپ و کتیا هستش دیگه چند وقتیه که خیلی کم هنگ میکنه ولی بازم راضی کننده س. . سوالم از شما اینه که همین سیستم رو ارتقا بدم یا کلا 1 سیستم جدید جمع کنم . فقط من 2 سال پیش پاورم مشکل داشت  و عوضش کردم

مشخصات سیستم

cpu amd x61055t phenom 2.8

m.b Asus m5a78L

ram 4g corssair 1600 2*2

hdd 1 t wd blue

power 500 corssair 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، bp1987 گفته است :

با عرض سلام خدمت دوستان محترم

بنده 1 سیستم دارم که حدودا سال 90 جمعش کردم و مدت طولانیه که از عمرش میگذره. با توجه به کارم که طراحی با فوتوشاپ و کتیا هستش دیگه چند وقتیه که خیلی کم هنگ میکنه ولی بازم راضی کننده س. . سوالم از شما اینه که همین سیستم رو ارتقا بدم یا کلا 1 سیستم جدید جمع کنم . فقط من 2 سال پیش پاورم مشکل داشت  و عوضش کردم

مشخصات سیستم

cpu amd x61055t phenom 2.8

m.b Asus m5a78L

ram 4g corssair 1600 2*2

hdd 1 t wd blue

power 500 corssair 

سلام این سیستم ارزش هزینه کردن رو نداره چون سوکتش دیگه خیلی قدیمیه.بهتره که یک سیستم بر اساس رایزن ببندی،چون هم قویه هم میتونی توی گیم و رندر استفاده بکنی ازش.ولی اگه گرافیک هم میخوای باید حواست به پاور هم باشه که کم نیاره.

ویرایش شده توسط DM.JAGUAR
لینک به دیدگاه

در در 17 دی 1398 در 19:11، enigmarch گفته است :

من میخوام اگه بشه تا شنبه خریدم رو بکنم دوستان، بر پایه ryzen 3700x میشه قطعه پیشنهاد کنید. گرافیک 2060s چه برندی بردارم؟ مادربرد 470 کافیه یا 570؟ اگه مدل از مدلهای های موجود در بازار پیشنهاد بدید ممنون میشم چون گویا خیلی از مدلها موجود نیست. ممنون میشم کمک کنید که بتونم زودتر خرید کنم.

😒

لینک به دیدگاه

دوست عزیزم ممنون از راهنماییت . چیزی که در ذهن خودم بود این بود که 1 جفت رم دیگه پیدا کنم و ssd بندازم کنار اینا ولی از نتیجه نهایی مطمئن نبودم که آیا چند سال دیگه کار میکنه .
از پاور مشکلی ندارم رو این سیستم 7950 هم گذاشتم و کار کرده . 

دوست عزیز اون سیستم رایزنی هم که مدنظرتون هست با 1 بودجه متوسط میشه بفرمایید . ممنون میشم 

با سیستم بازی نمیکنم و اگر گرافیک مجتمع هم کفایک بکنه برام کافیه .

لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، bp1987 گفته است :

دوست عزیزم ممنون از راهنماییت . چیزی که در ذهن خودم بود این بود که 1 جفت رم دیگه پیدا کنم و ssd بندازم کنار اینا ولی از نتیجه نهایی مطمئن نبودم که آیا چند سال دیگه کار میکنه .
از پاور مشکلی ندارم رو این سیستم 7950 هم گذاشتم و کار کرده . 

دوست عزیز اون سیستم رایزنی هم که مدنظرتون هست با 1 بودجه متوسط میشه بفرمایید . ممنون میشم 

با سیستم بازی نمیکنم و اگر گرافیک مجتمع هم کفایک بکنه برام کافیه .

سلام
بفرمایید
مادربرد :
ASUS PRIME A320M-C R2.0
849 تومن

پردازنده :

RYZEN 5 3400G 3.7GHz AM4 Desktop CPU

بین 2200000 -2500000(با استفاده از این cpu از گرافیک جدا هم بی نیاز میشید و گرافیکش تقریبا در حد ۱۰۳۰ هستش).

AMD Athlon 200GE
570 تا 660 تومن (یه کمی فقط سخت تر پیدا میشه ولی چندان مشکل نیست پیدا کردنش)این گزینه رو توصیه نمیکنم چون فقط بدرد کار اداری میخوره

رم :
Crucial Ballistix Sport LT 8GB 2400Mhz CL16 Red DDR4
گارانتی آواژنگ - 499تومن

Ssd:

DATA SU750 Internal SSD Drive - 256GB

گارانتی آونگ-تقریبا ۶۰۰ تومن

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است :

سلام
بفرمایید
مادربرد :
ASUS PRIME A320M-C R2.0
849 تومن

پردازنده :

RYZEN 5 3400G 3.7GHz AM4 Desktop CPU

بین 2200000 -2500000(با استفاده از این cpu از گرافیک جدا هم بی نیاز میشید و گرافیکش تقریبا در حد ۱۰۳۰ هستش).

AMD Athlon 200GE
570 تا 660 تومن (یه کمی فقط سخت تر پیدا میشه ولی چندان مشکل نیست پیدا کردنش)این گزینه رو توصیه نمیکنم چون فقط بدرد کار اداری میخوره

رم :
Crucial Ballistix Sport LT 8GB 2400Mhz CL16 Red DDR4
گارانتی آواژنگ - 499تومن

Ssd:

DATA SU750 Internal SSD Drive - 256GB

گارانتی آونگ-تقریبا ۶۰۰ تومن

دوست عزیز نظرتون در مورد سیستم اینتلی چیه ؟ 
مثلا I5 8400 

با 1 مادربورد در همون رنج 1.5 

دلیل خاصی مدنظرتون بود سیستم رایزن معرفی کردید یا فقط بودجه مد نظرتون بود . 

ممنون

ویرایش شده توسط bp1987
لینک به دیدگاه

دوستان کسی میتونه توضیح بده حروف بعد از مدل کارت گرافیک معنیش چیه؟ مثلا rtx 2060 8g و 2060s a8g و 2060s o8g چه فرقی دارن که اختلاف قیمت هم دارن؟

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، bp1987 گفته است :

مثلا I5 8400 

ممنون

ممنون از راهنماییتون دوست عزیز

من مادربردی میخوام که بعدا بتونم با افزایش بودجه ارتقا بدم و عملکرد برام مهمه طبق اماری که از همین انجمن و بقیه انجمن ها و اماری که توی فروش پردازنده ها بوده ای ام دی بیشترین فروش رو داشته

جدای ازون نسبت به عملکرد میشه بهترین سی پی یو رو با قیمت پایین تر نسبت به اینتل پیدا کرد

مادربردی که انتخاب کردم MSI B450 PRO CARBON AC هستش البته هنوز بین این مادربرد و MSI B450 TOMOHAWK MAX  موندم اخه سری مکس بایاس 32 هستش ولی کربن 16 که اونم میشه با اپدیت حلش کرد ولی در کل سری مکس دیگه احتیاج به اپدیت بایوس نیستش

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، enigmarch گفته است :

دوستان کسی میتونه توضیح بده حروف بعد از مدل کارت گرافیک معنیش چیه؟ مثلا rtx 2060 8g و 2060s a8g و 2060s o8g چه فرقی دارن که اختلاف قیمت هم دارن؟

این مورد تو کارتای ایسوس هست و a8g سری Advanced Overclocking و o8g سری Overclocking هست. صرفا ترفند تبلیغاتی هست و تو کارایی هیچ فرقی با هم ندارن. برای همینه بعضی وقتا یکیشون گرونتره بعضی وقتا اونیکی.

لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، bp1987 گفته است :

مثلا I5 8400 

ممنون

فرقشون اینه که مدل پیشنهادی ایشون با قیمت یکسان پرفورمنسش خیییییلی بیشتره. به روز تره. امکان بروزرسانیش تو آینده هست. و اگه قصدتون بازی نباشه شما رو کاملا از خرید کارت گرافیک مجزا بی نیاز میکنه. فقط همین 😉. حالا انتخاب با خودتونه

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، Persian Assassin گفته است :

این مورد تو کارتای ایسوس هست و a8g سری Advanced Overclocking و o8g سری Overclocking هست. صرفا ترفند تبلیغاتی هست و تو کارایی هیچ فرقی با هم ندارن. برای همینه بعضی وقتا یکیشون گرونتره بعضی وقتا اونیکی.

فرق این دو مدل گرافیک 2060s گیگا رو میفرمایید:

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/graphic-card/nvidia/gigabyte/gigabyte-aorus-geforce-rtx-2060-super-8g-vga-card-222336.html

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/graphic-card/nvidia/gigabyte/gigabyte-geforce-rtx-2060-super-gaming-8g-vga-card-222337.html

حدود یه تومن اختلاف قیمت دارن.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، enigmarch گفته است :

پایینی سری سوپر هست ولی بالایی نه برای همین یه تومن گرونتره. قیمت جهانیش هم حد اقل 50 دلار گرونتره نسبت به مدل غیر سوپر. مدل سوپر یه مقدار قویتره و دو گیگ رمش بیشتره. 

ویرایش شده توسط Persian Assassin
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Persian Assassin گفته است :

پایینی سری سوپر هست ولی بالایی نه برای همین یه تومن گرونتره. قیمت جهانیش هم حد اقل 50 دلار گرونتره نسبت به مدل غیر سوپر

بالایی هم سوپر هست. همون لینک رو هم بخونید نوشته.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، enigmarch گفته است :

بالایی هم سوپر هست. همون لینک رو هم بخونید نوشته.

بله. درسته. پس بالایی یه مقدار قوی تره با وجود قیمت پایینتر. از سری گیمینگ گیگابایته  و قیمت دلاریش از پایینی بالاتره

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Persian Assassin گفته است :

بله. درسته. پس بالایی یه مقدار قوی تره با وجود قیمت پایینتر. از سری گیمینگ گیگابایته  و قیمت دلاریش از پایینی بالاتره

رو عکس جعبه گرونتره نوشته OC 8G ولی رو ارزونه ننوشته. این تاثیری داره؟

لینک به دیدگاه

دوستان میشه بگید بین msi b450 gaming pro carbon ac و msi b450 tomohawk max کدوم بهتره؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

لطفا نظرتون رو در مورد قطعات زیر بفرمایین و اگر ناسازگاری یا مشکلی هست راهنمایی بفرمایید:

CPU: RYZEN 7 3800X

MB: ASUS PRIME X470-PRO

VGA: ASUS ROG 2060 SUPER A8G

RAM: Corsair Vengeance LPX 32GB 16GBx2 3200MHz CL16

SSD: Lexar NM610 M.2 2280 NVMe 250GB SSD

در مورد SSD زیاد آشنایی ندارم و صرفا یه M2 ظرفیت 250 ارزون انتخاب کردم. اگه  انتخابم اشتباه بوده لطفا راهنمایی کنید

پاور لازم برای این کیس رو هم بفرمایید

با تشکر.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، enigmarch گفته است :

دوست عزیز اون مدلی که aorusهست بهتر و ارزون تر هم هست علت اینکه چرا با اینکه مدل بهتر و قوی تر و ارزونترهچیه دوعلت داره شاید هم بیشتر ولی اصلیش اینها هست 1-قیمت سایت اپدیت نشده باشه زنگ بزنید چک کنید

2-زمان خریدلیون  یا خرید از دو وارد کننده متفاوت یکی برا خودش یه قیمت داده لیون روش سودشو کشیده یکی دیگش قیمت دیگه داده لیون باز سودشو گرفته 

اگر شما قصد خرید دارید :GIGABYTE AORUS GeForce RTX 2060 SUPERبخرید

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، jokercrazy892 گفته است :

دوستان میشه بگید بین msi b450 gaming pro carbon ac و msi b450 tomohawk max کدوم بهتره؟

دوست عزیز تفاوتی تو عملکرد انچنانی بین این دونیست مگر از لحاظ امکانات ...اگر هزینش براتون تفاوتی نمیکنه سری carbonرو من حتما پیشنهاد میکنم 

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، bp1987 گفته است :

مثلا I5 8400 

ممنون

سلام.

سیستم اینتل هم خوبه ولی این نسل تقریبا دیگه قدیمیه و ارزش خرید زیاد بالایی نسبت به رقبا نداره.سیستم رایزن رو به خاطراین معرفی کردم که کارایی بالا تری داره و اینکه دیگه نیاز به گرافیک جدا برای کارهای معمولی و تا حدودی بازی نداشته باشی.

اگر مشکل بودجه نداشته باشی میتونم سیستم بهتری هم پیشنهاد بکنم.

لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، jokercrazy892 گفته است :

سلام  msi b450 gaming pro carbon ac بهتر از  msi b450 tomohawk max هستش.ولی اگر مشکل بودجه دارید همون msi b450 tomohawk max رو بخرید.

ویرایش شده توسط DM.JAGUAR
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...