رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 16 دقیقه قبل، DM.JAGUAR گفته است :

سلام دوست عزیز.

اورکلاک کارخانه اصلا هم تبلیغات نیستش .مدار هایی که اورکلاک کارخانه میشنود اصولا مدار تغذیه بهتر و قدرتمند تری رو در اختیار دارند چون قراره علاوه بر اورکلاک کارخانه به دست شخص نیز اورکلاک شوند و این یعنی اورکلاک بالاتر نیاز به مدار قویتر دارد.

درضمن دوست عزیز شما بر چه اساسی میگید که 2060s کارت قدرتمندی نیستش و برای همین خنک کننده ساده ای نیاز دارد؟هرنوع خنک کننده ای  هم نمیتونه روی کارت قرار بگیرد اگر اینجوری بود که شرکت ها همشون یک نوع خنک کننده مرجع تولید می کردند.

تصور غلطی هست. به جر ایسوس که کلا ساز خودشو میزنه تو PCB و الزاما به معنای بهتر بودن هم نیست. نصف بیشتر کارت ها تو بالاترین رده هم PCB مانند مدل رفرنس دارن و اونایی هم که شخصی سازی شدست معمولا بی مورده و جنبه تبلیغاتیش بیشتر مد نظرشونه. میمونه حدود 5 تا 10 درصد کارت ها با PCB شخصی سازی شده خوب و متمایز که اونام با قیمتای خیلی بالاشون نسبت به مدل رفرنس اصلا ارزش خرید ندارن.

اصلا تصور نکنید مدل رفرنس ضعیفه. اتفاقا بسیار بسیار هم تو VRM خوب کار شده توشون تو نسل اخیر و اورکلال کاربرای عادی (نه کسایی که با نیتروژن مایع کار میکنن) رو کامل جواب میده.متاستفانه خیلی از دوستان وجب میکنن کارت رو و هرچقدر گنده تر بود فکر میکنن بهتره ولی الزاما اینطور نیست. 2060 دو فنه MSI دماش برابر با 3 فنه گیگابایته

من با 2080Ti مقایسش کردم که واقعا 3 تا فن رو نیاز داره. نسبت به اون گفتم نصف اونم حرارت تولید نمیکنه پس 2 تا فن کافیشه. کجای دنیا کولر 2 فنه سادست؟ ضمنا نگفتم هر کولری روی هر کارتی قرار میگیره. نمیدونم از کجا به این نتیجه رسیدید

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 24 دقیقه قبل، enigmarch گفته است :

این جدول رو تو یه سایت دیدم. میشه نتیجه گرفت نسخه o8g واقعا بهتر عمل میکنه (هم نرمال هم اورکلاک)

20200111_220457.jpg

اینا یه نمونه از هر مدل رو آزمایش کردن و تو سیلیکن شانس حرف اول رو میزنه تو شرایط مشابه تست. اگه 100 تا از هر کدوم رو مقایسه میکردن نتایج این نبود. بعلاوه سایت ها بالاخره باید از یه جا درآمد داشته باشن دیگه 😉

امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشید

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Persian Assassin گفته است :

اینا یه نمونه از هر مدل رو آزمایش کردن و تو سیلیکن شانس حرف اول رو میزنه تو شرایط مشابه تست. اگه 100 تا از هر کدوم رو مقایسه میکردن نتایج این نبود. بعلاوه سایت ها بالاخره باید از یه جا درآمد داشته باشن دیگه 1f609.png

امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشید

هرچی تحقیق میکنم بیشتر گیج میشم. بلاخره کدوم مدل رو بخرم؟

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، enigmarch گفته است :

دوستان فردا صبح میخوام این کانفیگ یا شبیهش رو خرید کنم، البته رو مادربرد و برند کارت گرافیک و اس اس دی هنوز مطمئن نشدم. ممنون میشم اگه راهنمایی یا پیشنهادی دارین بفرمایین که بعدا پشیمون نشم.

سلام.

دوست عزیز بالاتر گفتم که ssdرو xpg su8200 pro وردارید.

پاور هم گرین hp+ 700 wat

برای مادربرد هم اگر بودجه دارید مدل msi x570 pro رو وردارید.

بقیه قطعات مشکلی ندارند.

ویرایش شده توسط DM.JAGUAR
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Persian Assassin گفته است :

تصور غلطی هست. به جر ایسوس که کلا ساز خودشو میزنه تو PCB و الزاما به معنای بهتر بودن هم نیست. نصف بیشتر کارت ها تو بالاترین رده هم PCB مانند مدل رفرنس دارن و اونایی هم که شخصی سازی شدست معمولا بی مورده و جنبه تبلیغاتیش بیشتر مد نظرشونه. میمونه حدود 5 تا 10 درصد کارت ها با PCB شخصی سازی شده خوب و متمایز که اونام با قیمتای خیلی بالاشون نسبت به مدل رفرنس اصلا ارزش خرید ندارن.

اصلا تصور نکنید مدل رفرنس ضعیفه. اتفاقا بسیار بسیار هم تو VRM خوب کار شده توشون تو نسل اخیر و اورکلال کاربرای عادی (نه کسایی که با نیتروژن مایع کار میکنن) رو کامل جواب میده.متاستفانه خیلی از دوستان وجب میکنن کارت رو و هرچقدر گنده تر بود فکر میکنن بهتره ولی الزاما اینطور نیست. 2060 دو فنه MSI دماش برابر با 3 فنه گیگابایته

من با 2080Ti مقایسش کردم که واقعا 3 تا فن رو نیاز داره. نسبت به اون گفتم نصف اونم حرارت تولید نمیکنه پس 2 تا فن کافیشه. کجای دنیا کولر 2 فنه سادست؟ ضمنا نگفتم هر کولری روی هر کارتی قرار میگیره. نمیدونم از کجا به این نتیجه رسیدید

شما داری کارت میان رده رو با پرچمدار مقایسه میکنی؟؟؟😑😐

من دیگه حرفی ندارم.

دوست عزیز pcbها همه تولید شرکت های واسطه مثل asus,msiهستن.انویدیا فقط گرافیک و قسمت vrmرو تعیین میکنه.اگر چند تا بررسی درست ببینید متوجه میشید‌.

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، enigmarch گفته است :

دوستان فردا صبح میخوام این کانفیگ یا شبیهش رو خرید کنم، البته رو مادربرد و برند کارت گرافیک و اس اس دی هنوز مطمئن نشدم. ممنون میشم اگه راهنمایی یا پیشنهادی دارین بفرمایین که بعدا پشیمون نشم.

پاور 550 کافیه ولی اگر میتونی 650 بگیر. در مورد گرافیک نظرم رو گفتم. ارزون ترین 2060 سوپر که گیر آوردی رو بگیر و زیاد روی برند حساس نشو. SSD هم حتما M2 NVME PCIE بگیر و حواست باشه رابطش PCIE باشه نه SATA. اونم با شرایطی که گفتم از هر برندی بگیری تو کاربردت تاثیری نداره که به چشم بیاد هر چند مشخصاتشون متفاوت  باشه.زمان خرید هم حواست به گارانتی باشه. گارانتی ایسوس (سازگار ارقام) اگه به مشکل بخوری و بهشون مراجعه کنی چند ماه میدووننت. ولی آواژنگ برای گیگابایت و گرین برای MSI معتبر ترن.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، DM.JAGUAR گفته است :

شما داری کارت میان رده رو با پرچمدار مقایسه میکنی؟؟؟😑😐

من دیگه حرفی ندارم.

دوست عزیز pcbها همه تولید شرکت های واسطه مثل asus,msiهستن.انویدیا فقط گرافیک و قسمت vrmرو تعیین میکنه.اگر چند تا بررسی درست ببینید متوجه میشید‌.

من چون خودم 2080Ti خریدم بررسی اونا رو دیدم و کم هم ندیدم! نزدیک به 200 ساعت فیلم در مورد تک تک جزئیات مهم توی انتخاب و خرید کارت گرافیک تو همه رده ها اما صرفا برای انویدیا. مقایسم اصلا بحث کاراییشون نبود بلکه عدم لزوم استفاده از 3 فن توی گرافیک 2060 سوپر بود. یعنی میخام بگم 2 فنه با قیمت خوبم گیرت اومد بخر. اگه کیست قدیمی باشه اصلا ممکنه 3 فنه توش جا نشه.

ضمنا انویدیا VRM رو تعیین نمیکنه تو مدل های غیر مرجع و منظورم از مرجع اینه که طراحی PCB توسط انویدیا انجام بشه. حالا هر برندی که بخاد بزنتش فرقی نداره. ایسوس برای تمام کارت های گرافیکش خودش طراحی مجزا داره و با طراحی انویدیا یکسان نیست.

قبلا هم گفتم توصیم تو خرید سری آئورس گیگابایته. هرچند خودم نخریدمشون ولی دلیل نخریدنم فقط این بود که مادربرد مورد نظرم تو کشور موجود نبود وگرنه گزینه بسیار با کیفیتیه. تو پاساژ از نزدیک لمسشون کردم و کیفیت ساختشون رو دیدم و تو ویدیو های یوتیوب هم کیفیت عملکردشون رو مشاهده کردم و افسوس میخورم فقط برای اینکه پول اضافی ندارن که تبلیغ کنن مثل ایسوس ازشون استقبال نمیشه. هرچند به مرور دارن جایگاه خودشون رو تو بازار جهانی بدست میارن

لینک به دیدگاه

برای 3800x به نظرتون چیپست b450 کافیه یا حتما x470 بگیرم؟

X570 هم که فقط یه مدل biostar هست که هنوز شک دارم سمتش برم یا نه. 

متاسفانه وضعیت مادربردهای سریهای بالای  amd تو بازار خیلی خرابه، امروز هرجا زنگ زدم موجودی نداشتن، بازار همش میخواد خریدار رو سمت اینتل هول بده

ویرایش شده توسط enigmarch
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، hamed1124 گفته است :

سلام 

من میخواستم یه سیستم گیمینگ اقتصادی برای گیم در حد 8 یا فوقش 9 تومن جمع کنم،چند جا سرچ کردم به این سیستم رسیدم

MB: h310 gigabyte 

Cpu: i3 9100F

Vga: gtx 1650 super یا rx 580 

ram: 2 x 8 gb

Power: green 550 

Hdd: 2t western digital 

Ssd: 240 western digital

فقط چند تا سوال دارم اول اینکه آیا میتونم پردازنده تو این رنج قیمت از سری رایزن پیدا کنم؟

دوم اینکه کارت 1650 سوپر حافظه 4 گیگ داره، این 4 گیگ میتونه تو بازی 1080 کم بیاره؟

راستی بنظرتون ارزشش رو داره مادربرد b360 بخرم؟؟

پردازنده r5 2600 رایزن

مادربورد b450 

گراف 1070 کارکرده 

هارد دوترا فعلا نیاز نیست ، یک ترا کافیه 

اس اس دی  860 evo سامسونگ 250 گیگ

https://www.techspot.com/review/1945-nvidia-geforce-gtx-1650-super/

ویرایش شده توسط irajshop
لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، enigmarch گفته است :

متاسفانه وضعیت مادربردهای سریهای بالای  amd تو بازار خیلی خرابه، امروز هرجا زنگ زدم موجودی نداشتن، بازار همش میخواد خریدار رو سمت اینتل هول بده

مادربرد b450 کافیه 

ویرایش شده توسط irajshop
لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، enigmarch گفته است :

سلام دوستان

لطفا نظرتون رو در مورد قطعات زیر بفرمایین و اگر ناسازگاری یا مشکلی هست راهنمایی بفرمایید:

CPU: RYZEN 7 3800X

MB: ASUS PRIME X470-PRO

VGA: ASUS ROG 2060 SUPER A8G

RAM: Corsair Vengeance LPX 32GB 16GBx2 3200MHz CL16

SSD: Lexar NM610 M.2 2280 NVMe 250GB SSD

در مورد SSD زیاد آشنایی ندارم و صرفا یه M2 ظرفیت 250 ارزون انتخاب کردم. اگه  انتخابم اشتباه بوده لطفا راهنمایی کنید

پاور لازم برای این کیس رو هم بفرمایید

با تشکر.

درود خدمت شما.

اول راجب مادربرد بگم خدمتتون . سراغ b450 نرید و ازهمین چیپست x470 تهیه کنید ولی اگر در توانتون بود مدلی بهتر از پرایم. همانند استریکس البته اگر قیمتشون نادرست نبود. اگر مدل  x570 بایو استار قیمت مناسب و نزدیک با این مدل داره پیشنهاد میشه اون مدل رو تهیه کنید.

منتهی کاربریتون از سیستم رو متوجه نشدم.

اگر‌کاربریتون گیم هست صرفا ، پیشنهاد میشه سیپیو رو مدل پایینتر انتخاب کنید و گرافیک رو مدل بالاتر انتخاب کنید این مدل زیاد پیشنهاد نمیشه. همینطور میتونید برای نسل بعد منتظر بمونید چون این نسل تنها برتریش نسبت به نسل قبل ار تی ایکس بود و درقدرت مقدار زیادی پیشرفت نکرده بود همین مورد ارزش خرید این کارت هارو کم کرده بود. 

راجب‌گرافیک خدمتتون  بگم که تفاوت مدل های oc -advanced -normal در فرکانس پیشفرضی هست که توسط شرکت سازنده تأیین شده و تفاوت مدل اورکلاک و نرمال کمتر و یا برابر پنج درصد هست .  اگر تفاوت قیمت بالاست مدل نورمال رو بردارید و یا میتونید از برند گیگابایت و ام اس ای و مارک های دبگه انتخاب کنید. رمتون مناسب هست ولی اگر کاربردتون گیم هست شانزده گیگ هم کفایت مبکنه و میتونید پولش رو روی گرافیکتون بزارید همینطور ازونجایی که قیمت رم در داخل نامناسب هست میتونید به سایت های واسطه مراجعه کنید که بعضا قیمت نهایی بسیار پایینتر از داخل میشه البته حدود یکماه باید منتظر بمونید.

اس اس دی این مدل زیاد تفاوتی با مدل ساتا نداره ، در نتیجه اگر میخواید پرفورمنس خوبی داشته باشید از برند سامسونگ  m2ویا ساتاش رو تهیه کنید.

سوال دیگه ای هست درخدمتم.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، enigmarch گفته است :

برای این پردازنده شدیدا X570 و در صورت عدم موجودی X470 توصیه کیشه. طرف B450 نرید. این پردازنده قدرتمند و قابل اوورکلاکی هست که B450 ظرفیتاش رو محدود میکنه

در 9 ساعت قبل، irajshop گفته است :

پردازنده r5 2600 رایزن

مادربورد b450 

گراف 1070 کارکرده 

هارد دوترا فعلا نیاز نیست ، یک ترا کافیه 

اس اس دی  860 evo سامسونگ 250 گیگ

https://www.techspot.com/review/1945-nvidia-geforce-gtx-1650-super/

انتخاب هارد کاملا به کاربرد شخصی طرف مربوطه. شما از کجا میدونید چقدر نیاز داره که میگید یه ترا کافیه؟ برا یکی یه ترا کافیه و برای یکی دیگه 10 ترا هم کمه. اینجا فروم تخصصیه لطفا سلیقه ای نظر ندید

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، Persian Assassin گفته است :

با این بودجه این بهترین چیزیه که میتونید بخرید. میشه دقیق بگید برای چه برنامه ای میخاید؟ اگه برای رندر باشه به مشکل نمیخورید

نه اصلا قصدم رندر گرفتن نیست فقط طراحی 
نرم افزار کتیا هم رندر گرفتن داره ولی من تا الان بهش نیاز پیدا نکردم :)

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، enigmarch گفته است :

پس یعنی تمام rtx 2060 super ها یه جور خروجی میدن و به یه مقدار اورکلاک میشن؟

اینو چند بار تو کامنتای قبلیم کامل توضیح دادم

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

درود خدمت شما.

اول راجب مادربرد بگم خدمتتون . سراغ b450 نرید و ازهمین چیپست x470 تهیه کنید ولی اگر در توانتون بود مدلی بهتر از پرایم. همانند استریکس البته اگر قیمتشون نادرست نبود. اگر مدل  x570 بایو استار قیمت مناسب و نزدیک با این مدل داره پیشنهاد میشه اون مدل رو تهیه کنید.

منتهی کاربریتون از سیستم رو متوجه نشدم.

اگر‌کاربریتون گیم هست صرفا ، پیشنهاد میشه سیپیو رو مدل پایینتر انتخاب کنید و گرافیک رو مدل بالاتر انتخاب کنید این مدل زیاد پیشنهاد نمیشه. همینطور میتونید برای نسل بعد منتظر بمونید چون این نسل تنها برتریش نسبت به نسل قبل ار تی ایکس بود و درقدرت مقدار زیادی پیشرفت نکرده بود همین مورد ارزش خرید این کارت هارو کم کرده بود. 

راجب‌گرافیک خدمتتون  بگم که تفاوت مدل های oc -advanced -normal در فرکانس پیشفرضی هست که توسط شرکت سازنده تأیین شده و تفاوت مدل اورکلاک و نرمال کمتر و یا برابر پنج درصد هست .  اگر تفاوت قیمت بالاست مدل نورمال رو بردارید و یا میتونید از برند گیگابایت و ام اس ای و مارک های دبگه انتخاب کنید. رمتون مناسب هست ولی اگر کاربردتون گیم هست شانزده گیگ هم کفایت مبکنه و میتونید پولش رو روی گرافیکتون بزارید همینطور ازونجایی که قیمت رم در داخل نامناسب هست میتونید به سایت های واسطه مراجعه کنید که بعضا قیمت نهایی بسیار پایینتر از داخل میشه البته حدود یکماه باید منتظر بمونید.

اس اس دی این مدل زیاد تفاوتی با مدل ساتا نداره ، در نتیجه اگر میخواید پرفورمنس خوبی داشته باشید از برند سامسونگ  m2ویا ساتاش رو تهیه کنید.

سوال دیگه ای هست درخدمتم.

با تشکر از راهنماییهای خوبتون. 

من امروز رفتم خرید کنم ولی متاسفانه 3700 و 3800 کلا تو بازار نبود، مادربردهای x470 هم خیلی به سختی و با قیمت غیر واقعی پیدا میشد. واسه همین مجبور شدم صبر کنم.

در مورد چیپست خودم هم به همین نتیجه رسیدم که سمت b450 نرم و چون x570 هم گرون میشه همون x470  بردارم. متاسفانه الان موجودی بازار فقط prime و TUF ایسوس و گیگا آئورس الترا بود که قیمت گیگا از همه پایینتره. استریکس پیدا نکردم و اگرم باشه قیمتش فضاییه. به نظر شما کدوم واسه من مناسبه؟

من علاوه بر گیم از سیستم برای گرافیک و 3d هم استفاده میکنم، برای همین 3700x یا 3800x رو انتخاب کردم. 

قیمت سری استریکس oc که بالاترین 2060s ایسوس میشه 200 تومن از 2060s آئورس بالاتره. با این وضعیت اولویت با کدومه؟

در مورد اس اس دی هم حق با شماست، سامسونگ هم خیلی گرونه. مدل اقتصادیتر که NVMe باشه میتونید پیشنهاد کنید یا همون سامسونگ 970 بردارم؟

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، enigmarch گفته است :

با تشکر از راهنماییهای خوبتون. 

من امروز رفتم خرید کنم ولی متاسفانه 3700 و 3800 کلا تو بازار نبود، مادربردهای x470 هم خیلی به سختی و با قیمت غیر واقعی پیدا میشد. واسه همین مجبور شدم صبر کنم.

در مورد چیپست خودم هم به همین نتیجه رسیدم که سمت b450 نرم و چون x570 هم گرون میشه همون x470  بردارم. متاسفانه الان موجودی بازار فقط prime و TUF ایسوس و گیگا آئورس الترا بود که قیمت گیگا از همه پایینتره. استریکس پیدا نکردم و اگرم باشه قیمتش فضاییه. به نظر شما کدوم واسه من مناسبه؟

من علاوه بر گیم از سیستم برای گرافیک و 3d هم استفاده میکنم، برای همین 3700x یا 3800x رو انتخاب کردم. 

قیمت سری استریکس oc که بالاترین 2060s ایسوس میشه 200 تومن از 2060s آئورس بالاتره. با این وضعیت اولویت با کدومه؟

در مورد اس اس دی هم حق با شماست، سامسونگ هم خیلی گرونه. مدل اقتصادیتر که NVMe باشه میتونید پیشنهاد کنید یا همون سامسونگ 970 بردارم؟

برای مادربرد میتونید از سریx570 استفاده بکنید .

برای Ssd هم سری Su8200 Pro-GAMMIX S10 رو وردارید.

برای کارت گرافیک Msi مدل های خوبی داره و میتونید از مدل های اونم انتخاب بکنید.پیشنهاد من Msiهستش گارانتی گرین هم داره و خیلی خوب و سریع مشکلات رو بر طرف میکنند.

ویرایش شده توسط DM.JAGUAR
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، jokercrazy892 گفته است :

والا خریدمو انجام دادم b450 tomohawk max توی یوتیوب بهترین مادربرد های سری b450 رو سرچ کردم و اصلا  توی لیستش کربن نبود و هر جای دیگه که سرچ زدم tomohawk میگفتن بهتره توی عملکر و مدار تغذیش قوی تره و یه جا خوندم توی سری b450 بهترینه بازم نمیدونم

اشکالی نداره بین کربن و تموهوک ....اختلاف امکاناتی هست از این جهت کربن کاملا ازش سر تر هست ...مدل شما با توجه به پسوند maxاز حافظه بایوس بیشتر برخوردار هست همین وگرنه دیگه تفاوتی از مدار تغذیه با کرین نداره و فقط مشکل کمبود امکاناتش هست نسبت به کربن

اینشا الله مبارکتون باشه

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Persian Assassin گفته است :

برای این پردازنده شدیدا X570 و در صورت عدم موجودی X470 توصیه کیشه. طرف B450 نرید. این پردازنده قدرتمند و قابل اوورکلاکی هست که B450 ظرفیتاش رو محدود میکنه

انتخاب هارد کاملا به کاربرد شخصی طرف مربوطه. شما از کجا میدونید چقدر نیاز داره که میگید یه ترا کافیه؟ برا یکی یه ترا کافیه و برای یکی دیگه 10 ترا هم کمه. اینجا فروم تخصصیه لطفا سلیقه ای نظر ندید

انتخاب هارد با ظرفیت بالاتر برای گیم فعلا نیاز نیست. اولویت بودجه باید برای قطعاتی مثل پردازنده گراف و رم  باشه. 

در  صورت  نیاز به خرید هارد دوترا به بالا دو حالت پیش میاد ، افزایش بودجه یا خرید قطعات ارزان تر 

به علت نظر غیر مرتبط گزارش میشوید.

ویرایش شده توسط irajshop
لینک به دیدگاه

دوستان یه سوال درباره چیپستهای z370 و z390 دارم.

اونطوری که من خوندم فرق این دو چیپست فقط در ساپورت usb 3.1 و wifi ac هست که این موارد رو هم سازنده های مادربرد ظاهرا با گذاشتن کنترلرهای مجزا اضافه کردند. با این شرایط و با توجه به قیمت بالای مادربردهای z390, بهتره با یه هزینه یکسان، برای 9700k، مثلا prime z390 خریداری بشه یا rog strix z370

آیا کارایی که 9700k با z370 میده واقعا با z390 فرق میکنه؟

(میدونم بایوس z370 باید آپدیت بشه)

ممنون میشم جواب دقیق بدین.

لینک به دیدگاه

در در 20 دی 1398 در 21:19، enigmarch گفته است :

دوستان کسی میتونه توضیح بده حروف بعد از مدل کارت گرافیک معنیش چیه؟ مثلا rtx 2060 8g و 2060s a8g و 2060s o8g چه فرقی دارن که اختلاف قیمت هم دارن؟

S  به معنای super و نسخه پیشرفته اون کارت نسبت به نسخه معمولی هست .a به معنای advanced و o  به معنای overclock هست که هردو مدل رو ایسوس میزنه و o قوی تره و قیمتش هم بیشتره البته s رو هم ایسوس میزنه و برندهای دیگه هم s رو میزنن.بین o .s .a 

S قوی ترین هست.ایسوس فقط اسم در کرده وگرنه زیاد فرقی بینشون نیست ولی در کل سوپر قوی ترین نسخه هست البته تو rtx2080. تی ای قوی تر از سوپر هست.تو یوتیوب کارت مورد نظرتون رو بررسی کنید.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، امیرحسین بختیاری گفته است :

دوست عزیز مادربردی به اسم z370 rog strix وجود نداره اون مدل z390 rog strix  هست.z370 پردازنده های i9 رو نمیخونه ولی تا اخرین نسل i7 میتونه ساپورت کنه بخاطر همین اسمشون فرق دارن.70 (i7) 

90(i9). 

B360 هم تا نسل ۹ میخونه البته برای i7 مطمعن نیستم ولی i5 نسل ۹ رو کاملا ساپورت میکنه .و در مورد اون سوالتون بله کاملا فرق میکنه قدرت پردازنده تو z370 و z390.در واقع مادربرد مثل بشقاب غذا میمونه که اگه بزرگتر باشه غدای بیشتری هم توش جا میشه .مادربردم همینه.هرچی قدرت ارتباطی بین کارت گرافیک و پردازنده و رم که وظیفه مادربرد بیشتر باشه طبیعتا بهتره.امیدوارم کمک کرده باشم.

لینک rog strix z370  و prime z390:

https://www.asus.com/Motherboards/ROG-STRIX-Z370-E-GAMING/

https://www.asus.com/Motherboards/PRIME-Z390-P/

این هم که z370 نسل نهم رو ساپورت میکنه کاملا مطمئنم (البته ممکه آپدیت بایوس بخواد)

سوال من این بود که مادربرد z370  از مدلهای بالاتر برای i7 9700k بهتره یا یه مدل پایه z390؟

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، enigmarch گفته است :

لینک rog strix z370  و prime z390:

https://www.asus.com/Motherboards/ROG-STRIX-Z370-E-GAMING/

https://www.asus.com/Motherboards/PRIME-Z390-P/

این هم که z370 نسل نهم رو ساپورت میکنه کاملا مطمئنم (البته ممکه آپدیت بایوس بخواد)

سوال من این بود که مادربرد z370  از مدلهای بالاتر برای i7 9700k بهتره یا یه مدل پایه z390؟

همونطور که خودتون اشاره کردید فرق این دو چیپست فقط در ساپورت usb 3.1 و wifi ac هست اما یه نکته رو در نظر بگیرید. ممکنه VRM بعضی از Z370 ها مثل مدل انتخابی شما به حد کافی قوی باشن برای i7 9700k با اوورکلاک. ولی ارزون قیمتاشون توصیه نمیشه چون تو VRM کم میارن و داغ میکنن یا خروجی با نویز میدن به CPU. من برای i9 9900K مادربرد Z390 رو توصیه میکنم ولی برای i7 9700k اگه قصد اوورکلاک سنگین ندارید هیچ تفاوتی بین این دو نیست به جز همونی که خودتون اشاره کردید.

به نظرمنم  Z370 مدل بالا بگیرید چون قیمتاشون نسبتا بهتره تو بازار.

ویرایش شده توسط Persian Assassin
لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، enigmarch گفته است :

دوستان یه سوال درباره چیپستهای z370 و z390 دارم.

اونطوری که من خوندم فرق این دو چیپست فقط در ساپورت usb 3.1 و wifi ac هست که این موارد رو هم سازنده های مادربرد ظاهرا با گذاشتن کنترلرهای مجزا اضافه کردند. با این شرایط و با توجه به قیمت بالای مادربردهای z390, بهتره با یه هزینه یکسان، برای 9700k، مثلا prime z390 خریداری بشه یا rog strix z370

آیا کارایی که 9700k با z370 میده واقعا با z390 فرق میکنه؟

(میدونم بایوس z370 باید آپدیت بشه)

ممنون میشم جواب دقیق بدین.

سلام دوست عزیز تفاوت ربطی به  usb 3.1 و wifi ac نداره .

تفاوت توی مدار تغذیه و نوع هیتسینک هستش.که در مدل های z390 به دلیل استفاده از Cpu های I9 نیاز به مدار قدرتمندتر و چیپست خنک تری هستش.برای همین مادربرد های z390توصیهمیشوند.

البته اگر نیاز به اورکلاک بالا هستش باید از مادربرد هایی با مدار تغذیه بهتری استفاده شود.ولی در صورت استفاده عادی تفاوتی وجود ندارد.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما سی پیو i7-9700kرو راحت میتونید با یه asus z370 prime-aراه اندازی کنی وتفاوتی نمیکنه 

ولی پیشنهادم این هست که الان راحت میتونید یه برد z390دست دوم خوب تهیه کنید که خیلی بهتر هست که نو خریداری کنید مادبردم چیزی نیست که به راحتی خراب بشه یا مثلا ضدرت روز اولیشو نداشته باشه اونم با وضعیتی که اینتل راه انداخته که هرنسل سی پیو یه مادربرد جدید میخواد 

این موردزیر رو من پیشنهاد میدم:

با واسط لیون ازشون بخرید 

دوستان شما یه طوری مشاوره میدین که ایشون اینگار اورکلاکر هست که اگر بودن از شما سوال نمیکردن یه مادربرد مثل مورد فوق بالا که گفتم هم کفایت میکنه برای 9700k 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، enigmarch گفته است :

با تشکر از پاسختون. مادربرد biostar x570 به خاطر قیمت و چیپستش خیلی وسوسه کنندست ولی برندش رو اصلا نمیشناسم و تو سایتهای خارجی هم چیزی ازش ندیدم. میترسم بگیرم کیفیتش پایین باشه به مشکل بخورم. اگر شما تجربه ای از این برند دارید یا شنیدید کسی خریده و راضی بوده بفرمایید. 

مادربرد msi mpg x570 خیلی خوبه ولی جایی ندیدم بفروشن. متاسفانه موجودی بازار برای بردهای با چیپست x470 و x570 خیلی افتضاحه و انتخاب من از سر ناچاری بود نه اینکه رو ایسوس تعصب داشته باشم. اگر شما جایی سراغ دارین با قیمت معقول بدن لطفا بفرمایید.

در مورد چیپست  b450 اطلاع دقیق ندارم، آیا قویتر از x470 عمل میکنه؟ امکان اورکلاک داره؟

سلام امروز که داشتم میگشتم تو سایت ایسام به صورت نو مادربرد MSI X570-A Pro            .............. msi mpg x570موجود هست برین و بخرین قیمت هم یه مقداری بالاست که بخاطرتعرفه ایسام هست ولی خب تو این وضعیتی که سایت های فروش دارن اگر به بازار نگاه نکنیم مناسب هست

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...