رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 58 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

دوست عزیز شما سی پیو i7-9700kرو راحت میتونید با یه asus z370 prime-aراه اندازی کنی وتفاوتی نمیکنه 

ولی پیشنهادم این هست که الان راحت میتونید یه برد z390دست دوم خوب تهیه کنید که خیلی بهتر هست که نو خریداری کنید مادبردم چیزی نیست که به راحتی خراب بشه یا مثلا ضدرت روز اولیشو نداشته باشه اونم با وضعیتی که اینتل راه انداخته که هرنسل سی پیو یه مادربرد جدید میخواد 

این موردزیر رو من پیشنهاد میدم:

با واسط لیون ازشون بخرید 

دوستان شما یه طوری مشاوره میدین که ایشون اینگار اورکلاکر هست که اگر بودن از شما سوال نمیکردن یه مادربرد مثل مورد فوق بالا که گفتم هم کفایت میکنه برای 9700k 

دوست عزیز ما دوست داریم راهنمایی رو به طور کامل انجام بدیم.مشکل شما چیه؟

شاید این دوستمون خواست به طور حرفه ای هم کار بکنه شما چرا الکی نظر میدی؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 21 ساعت قبل، enigmarch گفته است :

با تشکر از راهنماییهای خوبتون. 

من امروز رفتم خرید کنم ولی متاسفانه 3700 و 3800 کلا تو بازار نبود، مادربردهای x470 هم خیلی به سختی و با قیمت غیر واقعی پیدا میشد. واسه همین مجبور شدم صبر کنم.

در مورد چیپست خودم هم به همین نتیجه رسیدم که سمت b450 نرم و چون x570 هم گرون میشه همون x470  بردارم. متاسفانه الان موجودی بازار فقط prime و TUF ایسوس و گیگا آئورس الترا بود که قیمت گیگا از همه پایینتره. استریکس پیدا نکردم و اگرم باشه قیمتش فضاییه. به نظر شما کدوم واسه من مناسبه؟

من علاوه بر گیم از سیستم برای گرافیک و 3d هم استفاده میکنم، برای همین 3700x یا 3800x رو انتخاب کردم. 

قیمت سری استریکس oc که بالاترین 2060s ایسوس میشه 200 تومن از 2060s آئورس بالاتره. با این وضعیت اولویت با کدومه؟

در مورد اس اس دی هم حق با شماست، سامسونگ هم خیلی گرونه. مدل اقتصادیتر که NVMe باشه میتونید پیشنهاد کنید یا همون سامسونگ 970 بردارم؟

خواهش میکنم عزیز.

والا بعضا موجود دارن حتی سایت ها سرچ کنید  احتمالا پیدا کنید. اگر پیدا نشد میتونید از امازون خرید کنید درصورتی که قیمتش مناسب باشه وگرنه پیشنهاد میشه مدتی منتظر باشید تا در داخل بیشتر موجود بشه البته امکانشم هست که بعضی از فروشنده ها به دلیل عدم امکان فروش قطعات قدیمی ترشون این قطعات رو برای فروش قرارنداده باشن.

هیچکدوم از مواردی که فرمودید اعم از پرایم و تاف و ائورس الترا مشکلی از نظر کارایی ندارن ولی پیشنهاد بنده این بود که با خرید این سیپیو اگر امکانات بیشتر و زیبایی براتون مهم نیست میتونید یکی از همین مدلهارو تهیه کنید. البته اون x570 بایو استار هم مناسب بود تقریبا.

اگه ائورس اکستریم هست صدرصد ائورس اگر ائورس معمولی هست هم اولویت داره ولی اگر ظاهر ایسوس رو میپسندید میتونید ایسوس رو انتخاب کنید.

اس اس دی سامسونگ واقعا در بهتر هست البته مدل های خوب شرکت های دیگه وارد نشده متاسفانه که در خارج از ایران با سامسونگ رقابت دارن ولی موارد مناسب گیگابایت و ای دیتا موجود هست چک کنید. اگر بازم مناسب پیدا نشد ساتا سامسونگم چک کنید صرفا nvme بودن نشون دهنده سرعت بالا نیست و بعضی موارد سرعتشون پایینتره.

لینک به دیدگاه

در در 21 دی 1398 در 15:50، yasin1380 گفته است :

درسته ولی شما گفتید بین b450tomohowkوb450 carbon

نگاه کنید msi b450 carbonبهترین این سری هست اما تو سریرایزن3000مشکل پیش اومده این بود که حجم دستور عملکرد بایوس مین برد زیاد بود بخاطر همین اگر مثلا شما سی پیو از سری رایزن 3000بخرید بعد بخواین رایزن 2000یا قدیمی ترش سری 1000رو روش بزارین نمیتونست شناساییش کنه وبه قولا عملکرد سی پیو کاملا مختل می شد بخاطر همین یه سری جدید شرکتmsi داد بیرون با پسوند اخرش که maxهست که مقدار حجمه بایوسش بیشتر هست که مشکلی بابت ساپورت سری قدیم و جدید دیگه نداشته باشه

شما دقیقا چه سی پیو ای میخواین رومادربردتون بندازین؟اگر از سری جدید یعنی 3000رایزن میخواین بندازین سی پیو رو بدین به همون فروشگاه که مادربرد رو میخواین بخرین تا براتون بایوس رو اپدیت کنه یا بهشون بگین که سی پیو رایزن ازنسل 3000میخوام بندازم تا براتون با یوسش رو به اخرین ورژن اپدیت کنن دیگه مشکلی نخواهید داشت 

خلاصش که بهترین سری msi b450مدل carbon هست

جسارتا ممکنه برتری های کربن رو برام توضیح بدین؟ غیر از وای فای و بلوتوث؟

اخه حداقال 500 تفاوت قیمتشه که با تحقیق 2 هفته ایم به این نتیجه رسیدم که نه تنها مکس بهتره توی عملکرد بلکه اون وای فای و بلوتوث زیاد کاردی نداره و اون اختلاف قیمت ارزششو نداره ولی بازم میخوام اگه ممکنه برتری های کربن رو نسبت به مکس برام توضیح بدین چون میخوام یه تاماهاک دیگه هم بخرم و میخوام ببینم اگه واقعا بهتره کربن بخرم

راستی برای اپدیت بایوس سری های جدید کلیربایوس (کلید اپدیت بایوس) داره یه دکمه پشت مادربرد که بدون سی پی یو میشه اپدیت کرد پس مشکل اپدیت نیست حتی بدون انداخت سی پی یو و رم میشه راحت اپدیت کرد

ویرایش شده توسط jokercrazy892
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، jokercrazy892 گفته است :

جسارتا ممکنه برتری های کربن رو برام توضیح بدین؟ غیر از وای فای و بلوتوث؟

اخه حداقال 500 تفاوت قیمتشه که با تحقیق 2 هفته ایم به این نتیجه رسیدم که نه تنها مکس بهتره توی عملکرد بلکه اون وای فای و بلوتوث زیاد کاردی نداره و اون اختلاف قیمت ارزششو نداره ولی بازم میخوام اگه ممکنه برتری های کربن رو نسبت به مکس برام توضیح بدین چون میخوام یه تاماهاک دیگه هم بخرم و میخوام ببینم اگه واقعا بهتره کربن بخرم

راستی برای اپدیت بایوس سری های جدید کلیربایوس (کلید اپدیت بایوس) داره یه دکمه پشت مادربرد که بدون سی پی یو میشه اپدیت کرد پس مشکل اپدیت نیست حتی بدون انداخت سی پی یو و رم میشه راحت اپدیت کرد

من گفتم شما برین سرچ کنید بالاترین سری b450شرکت msiهمین سری کربن هست از لحاظ مدار تغذیه تفاوتی بین کربن و توموهک نیست فقط بحث سر امکانات و شکل ظاهری هست 

من قبل از اینم گفتم اگر براتون فرقی نمیکنه کربن بخرید اونم سر مسعله امکانات بیشترش و گرنه مدار تغذیش باهم دیگه فرقی ندارن 

تازه توموهک که با پسوند مکس هست از حجم بیشتر بایوس نسبت به سری کربن داره  که باعث میشه سری سی پیو های بیشتری رو ساپورت کنه البته نکته بسیار مهمی محسوب نمیشه بنظر خودم البته ولی خب میشه بگی اینا تفاوت بینشون هست 

اگر بحث امکانات رو کنار بزنیم دیگه تفاوتی بین کربن و توموهک در سریb450نیست

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، DM.JAGUAR گفته است :

دوست عزیز ما دوست داریم راهنمایی رو به طور کامل انجام بدیم.مشکل شما چیه؟

شاید این دوستمون خواست به طور حرفه ای هم کار بکنه شما چرا الکی نظر میدی؟

دوست عزیز من زیاد علاقه به جدال ندارم حداقل تو مساعل سخت افزار شما هم احترام خودت و فروم رو رعایت فرما و خودتو به کوچه علی چپ نزن ..ممنون

کسی دنبال این باشه که بخواد اورکلاکر بشه اول دنبال علمش میوفته بعد متوجه میشه که برای اورکلاک از چه مینی استفاده کنه حتی باهمون مین ساده z370هم میشه اورکلاک کرد اگر برد با کیفیتی باشه با سیستم تهویه مناسب کیس و خنک نگه داشتن سی پیو میتونه اورکلاک کنه پس مشکلی نداره 

ولی اگر کسی اورکلاک شدید میخواد بکنه با چیزی مثل  ln2 اون موقع مین با مدار تغذیه عالی و خنک میگرده و این نیازابتدا به علمش اول هست و قطعا میگم بیش از 90درصد افراد که در فروم عضو میشن علمشو ندارن و دنبال اینم نیستن که سیستمی که به هزار بد بختی جورکردن بخرن رو با همچین کاری برن فاتحشو بخونن این کارا فقط افراد مرفع جامع میکنن که اهمیت نداره براشون چی میشه یا کسی که اصلا کارش همینه 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

دوست عزیز شما سی پیو i7-9700kرو راحت میتونید با یه asus z370 prime-aراه اندازی کنی وتفاوتی نمیکنه 

ولی پیشنهادم این هست که الان راحت میتونید یه برد z390دست دوم خوب تهیه کنید که خیلی بهتر هست که نو خریداری کنید مادبردم چیزی نیست که به راحتی خراب بشه یا مثلا ضدرت روز اولیشو نداشته باشه اونم با وضعیتی که اینتل راه انداخته که هرنسل سی پیو یه مادربرد جدید میخواد 

این موردزیر رو من پیشنهاد میدم:

با واسط لیون ازشون بخرید 

دوستان شما یه طوری مشاوره میدین که ایشون اینگار اورکلاکر هست که اگر بودن از شما سوال نمیکردن یه مادربرد مثل مورد فوق بالا که گفتم هم کفایت میکنه برای 9700k 

انجمن ها تو همه جای دنیا برای افراد علاقهمند و خوره ها (Geek) هست و معمولا افراد بی اطلاع توشون نمیاد و همه یه دانش حد اقلی رو دارن. پس وقتی نظر میخان وظیفمونه با در نظر گرفتن تمام جوانب نظر بدیم. اتفاقا ممکنه ایشون در مورد اوورکلاک ندونن و با خوندن جواب من و یه تحقیق جزیی متوجه بشن که اصلا چیز عجیبی نیست و بدون ریسک میتونی راندمان رو افزایش بدی با رعایت یه سری اصول اولیه و به قول شما نیاز نیست طرف حتما "اورکلاکر" باشه. 

ضمنا شما دارید قضیه رو اشتباه میگید و ممکنه خیلیا با خوندن اینکه گفتید: "هرنسل سی پیو یه مادربرد جدید میخواد" گمراه بشن. تو نسل 8 و 9 اینتل از مادربرد نسل 8 و 9 میشه استفاده کرد (البته نه تو همه چیپست ها).تو نسل های قبل هم همینطوره و معمولا مادربرد از چند نسل CPU استفاده میکنه. اینکه پشتیبانیش در حد AMD نیست دلیل بر عدم پشتیبانی نیست.

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، Persian Assassin گفته است :

انجمن ها تو همه جای دنیا برای افراد علاقهمند و خوره ها (Geek) هست و معمولا افراد بی اطلاع توشون نمیاد و همه یه دانش حد اقلی رو دارن. پس وقتی نظر میخان وظیفمونه با در نظر گرفتن تمام جوانب نظر بدیم. اتفاقا ممکنه ایشون در مورد اوورکلاک ندونن و با خوندن جواب من و یه تحقیق جزیی متوجه بشن که اصلا چیز عجیبی نیست و بدون ریسک میتونی راندمان رو افزایش بدی با رعایت یه سری اصول اولیه و به قول شما نیاز نیست طرف حتما "اورکلاکر" باشه. 

ضمنا شما دارید قضیه رو اشتباه میگید و ممکنه خیلیا با خوندن اینکه گفتید: "هرنسل سی پیو یه مادربرد جدید میخواد" گمراه بشن. تو نسل 8 و 9 اینتل از مادربرد نسل 8 و 9 میشه استفاده کرد (البته نه تو همه چیپست ها).تو نسل های قبل هم همینطوره و معمولا مادربرد از چند نسل CPU استفاده میکنه. اینکه پشتیبانیش در حد AMD نیست دلیل بر عدم پشتیبانی نیست.

سلام.آفرین بر آدم عاقل.

والا بضی ها باید از شما یاد بگیرند که الکی نظر ندهند.

لینک به دیدگاه

در در 21 دی 1398 در 23:01، Persian Assassin گفته است :

من چون خودم 2080Ti خریدم بررسی اونا رو دیدم و کم هم ندیدم! نزدیک به 200 ساعت فیلم در مورد تک تک جزئیات مهم توی انتخاب و خرید کارت گرافیک تو همه رده ها اما صرفا برای انویدیا. مقایسم اصلا بحث کاراییشون نبود بلکه عدم لزوم استفاده از 3 فن توی گرافیک 2060 سوپر بود. یعنی میخام بگم 2 فنه با قیمت خوبم گیرت اومد بخر. اگه کیست قدیمی باشه اصلا ممکنه 3 فنه توش جا نشه.

ضمنا انویدیا VRM رو تعیین نمیکنه تو مدل های غیر مرجع و منظورم از مرجع اینه که طراحی PCB توسط انویدیا انجام بشه. حالا هر برندی که بخاد بزنتش فرقی نداره. ایسوس برای تمام کارت های گرافیکش خودش طراحی مجزا داره و با طراحی انویدیا یکسان نیست.

قبلا هم گفتم توصیم تو خرید سری آئورس گیگابایته. هرچند خودم نخریدمشون ولی دلیل نخریدنم فقط این بود که مادربرد مورد نظرم تو کشور موجود نبود وگرنه گزینه بسیار با کیفیتیه. تو پاساژ از نزدیک لمسشون کردم و کیفیت ساختشون رو دیدم و تو ویدیو های یوتیوب هم کیفیت عملکردشون رو مشاهده کردم و افسوس میخورم فقط برای اینکه پول اضافی ندارن که تبلیغ کنن مثل ایسوس ازشون استقبال نمیشه. هرچند به مرور دارن جایگاه خودشون رو تو بازار جهانی بدست میارن

من داشتم سرچ میکردم یه جدول دیدم از مقایسه ۲۵تا کارت 2060s.

اینطور که جدول نوشته boost clock و bandwidth تمام کارتها یکسان نیست. ظاهرا rog strix 2060s o8g و بعد از اون aorus 2060s بالاترین هستن. میخواستم بدونم این اعداد تاثیری در کارایی دارن؟

لینک:

https://premiumbuilds.com/graphics-cards/best-rtx-2060-super-cards/

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، enigmarch گفته است :

من داشتم سرچ میکردم یه جدول دیدم از مقایسه ۲۵تا کارت 2060s.

اینطور که جدول نوشته boost clock و bandwidth تمام کارتها یکسان نیست. ظاهرا rog strix 2060s o8g و بعد از اون aorus 2060s بالاترین هستن. میخواستم بدونم این اعداد تاثیری در کارایی دارن؟

لینک:

https://premiumbuilds.com/graphics-cards/best-rtx-2060-super-cards/

قطعا تاثیر در کارایی دارن. مثلا اینا 100 فریم میدن و مدل های پایه تر98 فریم تو بازی یکسان. اما از اون طرف بین 10 تا 20 درصد هم گرونترن بخاطر دو درصد بهبود پرفرمنس. ضمنا اینا تا جایی که تونستن اوورکلاک شدن تو کارخونه و بعیده دیگه تو اوورکلاک دستتون باز باشه ولی مدل های ارزونتر اوورکلاک کارخونشون خیلی سبک اعمال شده و بازه ی بیشتری امکان اوورکلاک دارن. در نهایت تو مثال بنده کارتای گرونقیمت تر با اوورکلاک دستی 103 فریم بهتون میدن و کارتای پایه ای تر و ارزونتر با اوورکلاک دستی 102 فریم. این مثال رو صرفا برای روشن شدن میزان افزایش کارایی به هزینه بیشتری که قراره بپردازید زدم و اعداد از سایتی در نیمدن. ولی تو واقعیت هم با تقریب خوبی همین وضع هست و تو پایه ترین مدل ها و گرونقیمت ترین مدل ها با چیپ یکسان اختلاف کارکرد حداکثر 5 درصدی وجود داره. اگه سایتی بیشتر از این نشون بده اونم فقط برای یه برند خاص اینو در نظر داشته باشید که ممکنه بخاطر مسائل مالی تو شرایط یکسان تست نگرفته باشن و قصدا جوری تست بگیرن که یه مدل خیلی بهتر از بقیه خودش رو نشون بده.

البته اینایی که گفتم  برای 2060 تا 2080 و 2060S تا 2080S صادقه. در مورد 2080Ti کلا قضیه فرق میکنه که چون ربطی با سوالتون نداره نیاز نمیبینم بیشتر توضیح بدم دربارش

تو ایران چون فقط مدل های رده بالا میان و مدل های پایه نیستن پیشنهادم Gigabyte AORUS RTX 2060 Super هست. ولی تو خارج از ایران قطعا NVIDIA RTX 2060 Super Founders Edition بهترین گزینست. چون هم ارزونترینه و هم انویدیا همیشه چیپ ها رو دستچین میکنه و بهترین چیپ ها رو برای خودش بر میداره. پس همیشه بهترین نتیجه اوورکلاک دستی رو کارتای Founders Edition دارن.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Persian Assassin گفته است :

قطعا تاثیر در کارایی دارن. مثلا اینا 100 فریم میدن و مدل های پایه تر98 فریم تو بازی یکسان. اما از اون طرف بین 10 تا 20 درصد هم گرونترن بخاطر دو درصد بهبود پرفرمنس. ضمنا اینا تا جایی که تونستن اوورکلاک شدن تو کارخونه و بعیده دیگه تو اوورکلاک دستتون باز باشه ولی مدل های ارزونتر اوورکلاک کارخونشون خیلی سبک اعمال شده و بازه ی بیشتری امکان اوورکلاک دارن. در نهایت تو مثال بنده کارتای گرونقیمت تر با اوورکلاک دستی 103 فریم بهتون میدن و کارتای پایه ای تر و ارزونتر با اوورکلاک دستی 102 فریم. این مثال رو صرفا برای روشن شدن میزان افزایش کارایی به هزینه بیشتری که قراره بپردازید زدم و اعداد از سایتی در نیمدن. ولی تو واقعیت هم با تقریب خوبی همین وضع هست و تو پایه ترین مدل ها و گرونقیمت ترین مدل ها با چیپ یکسان اختلاف کارکرد حداکثر 5 درصدی وجود داره. اگه سایتی بیشتر از این نشون بده اونم فقط برای یه برند خاص اینو در نظر داشته باشید که ممکنه بخاطر مسائل مالی تو شرایط یکسان تست نگرفته باشن و قصدا جوری تست بگیرن که یه مدل خیلی بهتر از بقیه خودش رو نشون بده.

البته اینایی که گفتم  برای 2060 تا 2080 و 2060S تا 2080S صادقه. در مورد 2080Ti کلا قضیه فرق میکنه که چون ربطی با سوالتون نداره نیاز نمیبینم بیشتر توضیح بدم دربارش

تو ایران چون فقط مدل های رده بالا میان و مدل های پایه نیستن پیشنهادم Gigabyte AORUS RTX 2060 Super هست. ولی تو خارج از ایران قطعا NVIDIA RTX 2060 Super Founders Edition بهترین گزینست. چون هم ارزونترینه و هم انویدیا همیشه چیپ ها رو دستچین میکنه و بهترین چیپ ها رو برای خودش بر میداره. پس همیشه بهترین نتیجه اوورکلاک دستی رو کارتای Founders Edition دارن.

ممنون. جوابتون خیلی کامل و منطقی بودم. به نظر خودم هم خرید گیگا درست تره.  

لینک به دیدگاه

سلام  قصد ارتقا گرافیک این سیستم رو داشتم به نظرتون چه گرافیکی تا 7 میلیون مناسب هست؟ 

cpu:core i7 7700

main:h110-plus

power:650watt green

ram:geil 8gb 2400

vga:asus gtx1050ti

ویرایش شده توسط amir hossein tavakoli
لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، amir hossein tavakoli گفته است :

سلام  قصد ارتقا گرافیک این سیستم رو داشتم به نظرتون چه گرافیکی تا 7 میلیون مناسب هست؟ 

سلام .

برای چه کیفیتی میخواید کارت رو؟

اگر برای full hdمیخواید کارت 2060sمناسبه

ویرایش شده توسط DM.JAGUAR
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، amir hossein tavakoli گفته است :

2k

rx 5700x

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، amir hossein tavakoli گفته است :

فقط یه سوال دیگه بورد اکیه تو دراز مدت به مشکل نمیخوره؟

سلام.

نه مادربرد مشکلی نداره و حداکثر اختلاف فریم میتونه به 5 عدد برسه ولی اگر اونو با سری Z عوض بکنید بهتره.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، amir hossein tavakoli گفته است :

اگر به مشکل میخوره عوض کنم 

به مشکل خاصی که برخورد نمیکنید ولی بهتره که عوض بشه.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، amir hossein tavakoli گفته است :

ممنون

خواهش

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، amir hossein tavakoli گفته است :

اگه براتون مقدوره برد رو به سری Z آپگرید کنید. البته H110 هم PCIE 3.0 x16 رو پشتیبانی میکنه و از این لحاظ باتلنک نداره. چون اصلا به چیپ مربوط نمیشه و مستقیما از CPU میگیرتشون. ولی خود چیپ تعداد LANE های خیلی محدودی داره و شدیدا بسته به نوع کاربردتونه محدودیت هایی که ایجاد میکنه. گرافیک هم 2060 سوپر یا rx 5700xt یا rx 5700 بگیری تا چند سال حتی تو 2k هم فریم اذیتت نمیکنه (البته شاید در آینده تو گرافیک Ultra نتونن 60 فریم بده تو همه بازیا)

پاورتون خوبه. رم هم اگه دو کانالست خوبه ولی تک کاناله بسته به بازی چند فریم کمتر میده بهت. اگه تک کانالست تونستی یکی عینشو با همین سرعت و تاخیر گیر بیاری خیلی بهتره.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان ، یه سیستم واسه گیم دارم جمع میکنم و یه سری پیشنهاد میخوام ، 

Cpu Intel i7 8700

Board z390-p

Ram 2x8 tcforce 3600mhz

Ssd 1tb

فعلا در همین حد قطعه خریدم و بقیه مونده ، پاور و کیس رو گزاشتم بعد خرید کارت گرافیک که بعدا بابت اندازه کارت مشکل پیش نیاد

همینطور بابت فن سی پی یو ، جون سی پی یوم انلاک نیست و کلاک نمیشه فک نکنم اونقد چیز خفنی لازم داشته باشه ، و در مورد کیس هم  بازارو گشتم ، سایتو گشتم نیست، کلا کیسایه خارجی کمیاب شدن . 

میدونم اورکیل کردم بابت سی پیو لاک شده و مادربورد سری z!

ممنون میشم پیشنهاد کنین قطعات باقی مونده چی بگیرم، واسه کارت هم محدودیت قیمت حداکثر 8 تومن و مانیتورهم همینقد حداکثر 

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، fatide گفته است :

سلام دوستان ، یه سیستم واسه گیم دارم جمع میکنم و یه سری پیشنهاد میخوام ، 

Cpu Intel i7 8700

Board z390-p

Ram 2x8 tcforce 3600mhz

Ssd 1tb

فعلا در همین حد قطعه خریدم و بقیه مونده ، پاور و کیس رو گزاشتم بعد خرید کارت گرافیک که بعدا بابت اندازه کارت مشکل پیش نیاد

همینطور بابت فن سی پی یو ، جون سی پی یوم انلاک نیست و کلاک نمیشه فک نکنم اونقد چیز خفنی لازم داشته باشه ، و در مورد کیس هم  بازارو گشتم ، سایتو گشتم نیست، کلا کیسایه خارجی کمیاب شدن . 

میدونم اورکیل کردم بابت سی پیو لاک شده و مادربورد سری z!

ممنون میشم پیشنهاد کنین قطعات باقی مونده چی بگیرم، واسه کارت هم محدودیت قیمت حداکثر 8 تومن و مانیتورهم همینقد حداکثر 

اینو تو کامنت قبلیم هم گفتم و برای شما هم صادقه: گرافیک هم 2060 سوپر یا rx 5700xt یا rx 5700 بگیری تا چند سال حتی تو 2k هم فریم اذیتت نمیکنه (البته شاید در آینده تو گرافیک Ultra نتونن 60 فریم بده تو همه بازیا)

اینا تو رنج قیمت 7 تا 8 تومن هستن و برای 2K کار راه انداز و برای FHD محشرن.

پاور 650 کولرمستر یا گرین UK+ بگیر و مانیتور هم 27 اینچ 2K به نظرم با سیستمت مچه.تو نخ برند نباش. مدل مورد نظرت رو که انتخاب کردی دوس داشتی اینجا اعلام کن نظرم رو بگم. تو این رنج قیمت مانیتور هایی خیلی خوبی هستن ولی هیچکدوم بدون عیب و پرفکت نیستن. بسته به فریمیه که انتظار داری. بقیه سیستمت هم که بستی خیلی مناسبه.

ویرایش شده توسط Persian Assassin
لینک به دیدگاه

1 hour ago, Persian Assassin said:

اگه براتون مقدوره برد رو به سری Z آپگرید کنید. البته H110 هم PCIE 3.0 x16 رو پشتیبانی میکنه و از این لحاظ باتلنک نداره. چون اصلا به چیپ مربوط نمیشه و مستقیما از CPU میگیرتشون. ولی خود چیپ تعداد LANE های خیلی محدودی داره و شدیدا بسته به نوع کاربردتونه محدودیت هایی که ایجاد میکنه. گرافیک هم 2060 سوپر یا rx 5700xt یا rx 5700 بگیری تا چند سال حتی تو 2k هم فریم اذیتت نمیکنه (البته شاید در آینده تو گرافیک Ultra نتونن 60 فریم بده تو همه بازیا)

پاورتون خوبه. رم هم اگه دو کانالست خوبه ولی تک کاناله بسته به بازی چند فریم کمتر میده بهت. اگه تک کانالست تونستی یکی عینشو با همین سرعت و تاخیر گیر بیاری خیلی بهتره.

ممنون از راهنمایی تون رم دو کاناله هست فقط مشکل بورد هست که طبق نظرات بهتره عوض بشه به غیر از سری زد مدل دیگه ای رو میتونید پیشنهاد بدید

لینک به دیدگاه

34 minutes ago, Persian Assassin said:

اینو تو کامنت قبلیم هم گفتم و برای شما هم صادقه: گرافیک هم 2060 سوپر یا rx 5700xt یا rx 5700 بگیری تا چند سال حتی تو 2k هم فریم اذیتت نمیکنه (البته شاید در آینده تو گرافیک Ultra نتونن 60 فریم بده تو همه بازیا)

اینا تو رنج قیمت 7 تا 8 تومن هستن و برای 2K کار راه انداز و برای FHD محشرن.

پاور 650 کولرمستر یا گرین UK+ بگیر و مانیتور هم 27 اینچ 2K به نظرم با سیستمت مچه.تو نخ برند نباش. مدل مورد نظرت رو که انتخاب کردی دوس داشتی اینجا اعلام کن نظرم رو بگم. تو این رنج قیمت مانیتور هایی خیلی خوبی هستن ولی هیچکدوم بدون عیب و پرفکت نیستن. بسته به فریمیه که انتظار داری. بقیه سیستمت هم که بستی خیلی مناسبه.

من نظرم رو مانیتورایه ایسوزه مخصوصا این مدل

https://www.digikala.com/product/dkp-432453

ولی یکم قیمتش الکی بالاس ، شایدم مدل msi گرفتم که دوروبره 7 تومنه و 32 اینچ. کلا 1440 رو بیخیال باید بشم با این رنج قیمت و برم سمت 1080 رو 144هرتز رفرش ریت

در مورد سی پی یو خواستم سری کی بگیرم ، دیگه نمیتونم و قبلا خریدم 8700 رو قیمت 1.5 تقریبا دو ماه پیش ، ازدبی رفیقم اورد واسه خودش ولی نخواستش و رفت سمت 9700 .

اون کارت 5800xt هم قیمتش تو ایران برعکسه

همه جایه دنیا هم قیمت 2060سوپر باید باشه اینجا گرونتره ، تو لیون هم قیمتش 9 تومنه اگه اشتباه نکنم

ویرایش شده توسط fatide
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...