رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 8 ساعت قبل، inspire گفته است :

سلام

من قصد ارتقای سی پی یو و مادربوردم رو دارم که اینا هستند:

Asus b250 Pro + I7 7700

به این ها :

Intel Core i7-9700 Coffee Lake + MSI MAG Z390 TOMAHAWK LGA1151

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/motherboard/intel/intel/lga1151/msi-mag-z390-tomahawk-lga1151-mainboard.html

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/processor/intel/lga1151/intel-core-i7-9700-coffee-lake-box-processor-222259.html

یا اینها :

MSI MPG X570 GAMING PLUS + AMD Ryzen 7 3800X

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/motherboard/amd/msi/socket-am4/msi-mpg-x570-gaming-plus-mainboard-556467.html

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/processor/amd/socket-am4/amd-ryzen-7-3800x-cpu-222072.html

رو دارم . خواستم بدونم قطعات من چقدر قیمتشه که آگهی کنم  و کدوم پکیج رو پشنهاد میدید؟ اینتل یا ای ام دی؟ به شخصه خستم از این که هر بار برای ارتقای سی پی یو بخوام برد رو هم عوض کنم چیزی که گویا تو اینتل هست ولی ای ام دی نه!

ممنون

دوست عزیز حالا قیمت ها همین طور درحال تغییر هست 

شما یه بررسی انجام بدین .وقیمت رو باندلتون بزارید

اما با وضع قیمت ها اینتل رو بخرید بهتر هست

اما اگر قیمت های نجومی بین این دوفرقی نمیکنه رایزن بخرید

وهمچنین تو خبر ها که خونده بودم گفته شده بود پردازنده سری 4000 amd اخرین ساپورت رو از مادربرد های am4داره وبعد از این نسل مادربرد ها سوکتش به am5تغییر میکنه (محض اطلاع)

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 5 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

دوست عزیز هیچ مشکلی ندارن بهم میخورن

طبق اطلاعات سایتی که خودتونم گذاشتین مشخصه 

فکرمیکردم تا الان تهیش کردین😏

سلام وقت بخیر 

دیدم تو اطلاعات سایت این مدل مورد نظر من نبود . گفتم شاید سیستم نتونه قبول بکنه .

ممنونم امروز سفارش دادم 

فقط یک سوال دیگه روی این cpu  3770 کولر دیپ کول مدل GAMMAXX S40(یادش بخیر خریدم 74 تومان) الان دارم ببندم دما را میتونه کنترل کنه؟

خیلی ممنونم از لطف شما

ویرایش شده توسط S.HAMID.M
لینک به دیدگاه

دوستان سلام.یه سوال فنی داشتم ازتون.من یه سیستم نفتی ddr2 دارم با مین p5ql-pro.بعد الان میخواستم بدونم با e8600 یا q9550 میتونم کار کنم با سیستم .یعنی اصلا اینا رم ddr2 ساپورت میکنن؟

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، lordinvo1380 گفته است :

دوستان سلام.یه سوال فنی داشتم ازتون.من یه سیستم نفتی ddr2 دارم با مین p5ql-pro.بعد الان میخواستم بدونم با e8600 یا q9550 میتونم کار کنم با سیستم .یعنی اصلا اینا رم ddr2 ساپورت میکنن؟

سلام 

مادربرد شما از پردازنده های نام برده پشتیبانی میکند 

https://www.asus.com/Motherboards/P5QL_PRO/HelpDesk_CPU/

در پلتفرم 775 کنترلر مموری به صورت چیپ جدا بر روی مادربرد نصب میشد و ارتباطی با مدل پردازنده ندارد 

به همین دلیل این پردازنده ها با مادربردهای مختلف از ddr2 یا ddr3 و در مادربردهای بخصوص از هر دو میتوانند استفاده کنند 

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، nima_hl1 گفته است :

سلام 

مادربرد شما از پردازنده های نام برده پشتیبانی میکند 

https://www.asus.com/Motherboards/P5QL_PRO/HelpDesk_CPU/

در پلتفرم 775 کنترلر مموری به صورت چیپ جدا بر روی مادربرد نصب میشد و ارتباطی با مدل پردازنده ندارد 

به همین دلیل این پردازنده ها با مادربردهای مختلف از ddr2 یا ddr3 و در مادربردهای بخصوص از هر دو میتوانند استفاده کنند 

خب خدارو شکر.

مرسی بابت اطلاع رسانی

لینک به دیدگاه

سلام. قصد خرید مانیتور دارم. دوستانی که تجربه دارن پنل ips مناسب کار برنامه نویسی هست؟

خودم این دو مدل رو در نظر دارم. دوستانی که تجربه دارن کدوم رو پیشنهاد میدن؟

BenQ GW2283 21.5

ASUS VZ229HE 21.5

لینک به دیدگاه

سلام دوستان روزتون بخیر

من میخواستم یه سیستم جدید ببندم منتها قصدم برا اواخر تابستون بود چون فعلا وقتی برای گیمینگ ندارم

منتها با توجه به افزایش قیمتا گفتم شاید بهتر باشه الان سیستمو ببندم

بودجه حدود ۳۰ تومن دارم ولی اگه لازم باشه واقعا شاید بتونم مقداری بیشترش کنم.

بعد از کلی تحقیق به این نتیجه رسیدم

سی پی یو رو ryzen 3600x بگیرم

و کارت گرافیک رو بین 2060s و 5700 xt دو دلم.

کارایی 5700 بهتره منتها از ری تریسینگ پشتیبانی نمیکنه از طرفیم خود 2060s اونقدر قدرت کافی برای استفاده از ری تریسینگ رو نداره.و نهایتا بتونم 2070s بگیرم.

از طرفی هم ممکنه اواخر امسال سری بعد کارت گرافیک های Nvidia و amd معرفی میشه

حالا من سوالم اینه که ایا با این وضع بازار الان سیستم رو ببندم و نهایتا سال بعد ارتقاش بدم بهتره یا صبر کنم تا معرفی نسل بعدی کارت های گرافیک.

و اگه الان ببندم شما پیشنهادتون برای قطعات مخصوصا گرافیک و پردازنده چیه؟

(همچنین من تاحالا روی کیفیت hd بازی کردم نمیدونم ارزشش رو داره که برم سمت 4k یا 2k یا نه؟)

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Mhjch گفته است :

سلام دوستان روزتون بخیر

من میخواستم یه سیستم جدید ببندم منتها قصدم برا اواخر تابستون بود چون فعلا وقتی برای گیمینگ ندارم

منتها با توجه به افزایش قیمتا گفتم شاید بهتر باشه الان سیستمو ببندم

بودجه حدود ۳۰ تومن دارم ولی اگه لازم باشه واقعا شاید بتونم مقداری بیشترش کنم.

بعد از کلی تحقیق به این نتیجه رسیدم

سی پی یو رو ryzen 3600x بگیرم

و کارت گرافیک رو بین 2060s و 5700 xt دو دلم.

کارایی 5700 بهتره منتها از ری تریسینگ پشتیبانی نمیکنه از طرفیم خود 2060s اونقدر قدرت کافی برای استفاده از ری تریسینگ رو نداره.و نهایتا بتونم 2070s بگیرم.

از طرفی هم ممکنه اواخر امسال سری بعد کارت گرافیک های Nvidia و amd معرفی میشه

حالا من سوالم اینه که ایا با این وضع بازار الان سیستم رو ببندم و نهایتا سال بعد ارتقاش بدم بهتره یا صبر کنم تا معرفی نسل بعدی کارت های گرافیک.

و اگه الان ببندم شما پیشنهادتون برای قطعات مخصوصا گرافیک و پردازنده چیه؟

(همچنین من تاحالا روی کیفیت hd بازی کردم نمیدونم ارزشش رو داره که برم سمت 4k یا 2k یا نه؟)

عزیز جان اون چیز هایی که دو دل هستی رو من یکم راهنمایی میکنم.بقیه خیلی آپشن های متنوعی ندارین انتخاب راحته.

در مورد پردازنده برای گیم موردتون مناسبه تهیه کنید.فقط در مورد رم و مادربردتون یکم وسواس بیشتری خرج بدین برای هماهنگی.

گرافیک هم بین اون دو مدلی که فرمودین 5700xt انتخاب بهتری هست به طور قطع چون واقعا ری تریسینگ 2060s باعث میشه فریم بزنه تو ذوقتون.

درمورد صبر برای نسل بعد گرافیک هم کاملا منطقیه ولی نه در بازار کشور ما چون واقعا قیمت ها مشخص نیست ولی پیشنهاد من اینه اگه میخواین full hd بازی کنین فعلا یه 1660s تهیه کنین کاملا پاسخ گو هست برای این رزولوشن .مابه التفاوت پولتون رو ذخیره کنین برای تهیه گرافیک در 2-3 سال آیندهچون پردازندتون به اندازه کافی قدرتمند هست . 

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، lordinvo1380 گفته است :

عزیز جان اون چیز هایی که دو دل هستی رو من یکم راهنمایی میکنم.بقیه خیلی آپشن های متنوعی ندارین انتخاب راحته.

در مورد پردازنده برای گیم موردتون مناسبه تهیه کنید.فقط در مورد رم و مادربردتون یکم وسواس بیشتری خرج بدین برای هماهنگی.

گرافیک هم بین اون دو مدلی که فرمودین 5700xt انتخاب بهتری هست به طور قطع چون واقعا ری تریسینگ 2060s باعث میشه فریم بزنه تو ذوقتون.

درمورد صبر برای نسل بعد گرافیک هم کاملا منطقیه ولی نه در بازار کشور ما چون واقعا قیمت ها مشخص نیست ولی پیشنهاد من اینه اگه میخواین full hd بازی کنین فعلا یه 1660s تهیه کنین کاملا پاسخ گو هست برای این رزولوشن .مابه التفاوت پولتون رو ذخیره کنین برای تهیه گرافیک در 2-3 سال آیندهچون پردازندتون به اندازه کافی قدرتمند هست . 

خیلی ممنون از راهنماییتون

دو تا سوال دیگه به نظرتون ارزش داره برای ری تریسینگ 2070 بگیرم یا به قول شما فعلا یه کارت گرافیک در 1660 بگیرم و در یکی دو سال اینده ارتقا بدم.(چون حقیقتش فعلا بودجمو اختصاص دادم به قطعات اصلی و قصدی برای خرید مانیتور 2k  یا 4k تا  اخر امسال ندارم)

سوال دوم اینکه ارزش داره 3800x برای گیمینگ در اینده؟چون در حالت سینگل کور ۳۶۰۰x عملکرد بهتری داشته.و در این مورد که روی رم و مادربرد حساسیت بیشتری به خرج بدم هم ممنون میشم کمی توضیح بدن چون زیاد اطلاعی در مورد رم و مادربرد ندارم.

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، Mhjch گفته است :

خیلی ممنون از راهنماییتون

دو تا سوال دیگه به نظرتون ارزش داره برای ری تریسینگ 2070 بگیرم یا به قول شما فعلا یه کارت گرافیک در 1660 بگیرم و در یکی دو سال اینده ارتقا بدم.(چون حقیقتش فعلا بودجمو اختصاص دادم به قطعات اصلی و قصدی برای خرید مانیتور 2k  یا 4k تا  اخر امسال ندارم)

سوال دوم اینکه ارزش داره 3800x برای گیمینگ در اینده؟چون در حالت سینگل کور ۳۶۰۰x عملکرد بهتری داشته.و در این مورد که روی رم و مادربرد حساسیت بیشتری به خرج بدم هم ممنون میشم کمی توضیح بدن چون زیاد اطلاعی در مورد رم و مادربرد ندارم.

داداش جان کارت rtx زیر 2070 سوپر ارزش نداره به نظرم.البته تصمیم با شما هستش  چون ما واقعا نمیدونیم چه داستانی داره نسل بعدی، بهترین انتخاب تو این تایم برای من و شما که نمیتونیم به دفعات خرج کنیم همون1660 سوپر هستش.به نظرم نهایتا 2k مانیتور بگیرین گیمینگ 4k واقعا هزینه برداره و زود به زود باید ارتقاء بدین. در مورد پردازنده هم به نظرم همین 3600x بتونه 4-5 سال ب خوبی نیازتون رو برآورده کنه .

مادربرد هم کلاس بالا باید برید سراغ prime x570 pro

ولی فکر کنم مطمئن نیستم .فکر کنم چیپست b450 هم کار راه انداز باشه در این مورد دوستان راهنمایی کنن.

رم هم جی اسکیل سری تریدنت هماهنگی خوبی با رایزن دارن

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، lordinvo1380 گفته است :

داداش جان کارت rtx زیر 2070 سوپر ارزش نداره به نظرم.البته تصمیم با شما هستش  چون ما واقعا نمیدونیم چه داستانی داره نسل بعدی، بهترین انتخاب تو این تایم برای من و شما که نمیتونیم به دفعات خرج کنیم همون1660 سوپر هستش.به نظرم نهایتا 2k مانیتور بگیرین گیمینگ 4k واقعا هزینه برداره و زود به زود باید ارتقاء بدین. در مورد پردازنده هم به نظرم همین 3600x بتونه 4-5 سال ب خوبی نیازتون رو برآورده کنه .

مادربرد هم کلاس بالا باید برید سراغ prime x570 pro

ولی فکر کنم مطمئن نیستم .فکر کنم چیپست b450 هم کار راه انداز باشه در این مورد دوستان راهنمایی کنن.

رم هم جی اسکیل سری تریدنت هماهنگی خوبی با رایزن دارن

خیلی ممنون از راهنماییت

لینک به دیدگاه

نسل جدید کارت nvidia خیلی با این نسلش متفاوت هست و کارایی چند برابر هست و همچنین تا چند وقت دیگه کمتر قیمت کارت گرافیک های نسل حال میاد پایین

شما فعلا قطعات دست دوم high endببند که افت قیمتشون رو هم کردن بعد که نسل جدید اومد بفروش برو اونا رو بخر

البته تا اون موقع که سری جدیدبیاد قیمت ها خیلی بیشتر میشه

چون تا آخر امسال هم گفتن تورم همچنان رو به افزایش خواهد بود

پس تا زمان داری هرچی میتونی امروز وفردا بخر

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Mhjch گفته است :

خیلی ممنون از راهنماییت

باندل رو بخر فعلا تا بقیه قطعات بمونه

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

نسل جدید کارت nvidia خیلی با این نسلش متفاوت هست و کارایی چند برابر هست و همچنین تا چند وقت دیگه کمتر قیمت کارت گرافیک های نسل حال میاد پایین

شما فعلا قطعات دست دوم high endببند که افت قیمتشون رو هم کردن بعد که نسل جدید اومد بفروش برو اونا رو بخر

البته تا اون موقع کون سری بیاد قیمت ها خیلی بیشتر میشه

چون تا آخر امسال هم گفتن تور همچنان رو به افزایش خواهد بود

پس تا زمان داری هرچی میتونی امروز وفردا بخر

ممنون از راهنماییت

حقیقتش یه لبتاب دارم فعلا کارمو راه میندازه

و با این حساب به نظرتون اینده دار ترین قطعاتی که با بودجم میتونم بگیرم(به جز کارت گرافیک)چیه؟

البته باندلی رو هم که گذاشتین دیدم ولی حالا که کارت گرافیک نمیخرم دستم تو خرید پردازنده و مادربرد باز تره.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Mhjch گفته است :

ممنون از راهنماییت

حقیقتش یه لبتاب دارم فعلا کارمو راه میندازه

و با این حساب به نظرتون اینده دار ترین قطعاتی که با بودجم میتونم بگیرم(به جز کارت گرافیک)چیه؟

البته باندلی رو هم که گذاشتین دیدم ولی حالا که کارت گرافیک نمیخرم دستم تو خرید پردازنده و مادربرد باز تره.

قطعات با قیمت متعادل وبازار پسند بخری بهتر هست

اینکه کل بودجه رو بزاری رو پردازنده و مادربرد فروشش بعدم سخت تره

لینک به دیدگاه

سلام دوستان دنبال سیستم واسه گیم  می گردم کنسول بدردم نمیخوره واسه انلاین میخام کار های دیگه هم می کنم واسه همین

بودجه هم 4 میلیون هست😥 ممنون میشم کمک کنید

نظرتون درباره athlon 3000g با rx vega 3 و رم 8 چیه میشه بست قدرتش خوبه🧐 https://egerd.com/p/B0815JGFQ8/US

اینو هم تو ایسام پیدا کردم نظرتون رو بگید

https://esam.ir/item/17800722/pc-گیمینگ-نو

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، erfanvk گفته است :

سلام دوستان دنبال سیستم واسه گیم  می گردم کنسول بدردم نمیخوره واسه انلاین میخام کار های دیگه هم می کنم واسه همین

بودجه هم 4 میلیون هست😥 ممنون میشم کمک کنید

نظرتون درباره athlon 3000g با rx vega 3 و رم 8 چیه میشه بست قدرتش خوبه🧐 https://egerd.com/p/B0815JGFQ8/US

اینو هم تو ایسام پیدا کردم نظرتون رو بگید

https://esam.ir/item/17800722/pc-گیمینگ-نو

دیگه گذشت اون زمانی که با چهار تومن می شد گیم زد. الان اگه همرو هم استوک بگیری شاید نتونی حداقل ها رو جمع کنی ولی برای کار روزانه اوکی هست

لینک به دیدگاه

سلام وقت بخیر

میخوام ببینم این دو قطعه ایجاد گلوگاه نمیکنه؟

Core i7-3770 و گرافیک GeForce RTX 2080 Ti GAMING X TRIO 11GB

پردازنده رو الان دارم گرافیک میخوام بگیرم براش اگر ایجاد گلوگاه میکنه لطفا گرافیک دیگه معرفی کنید .

ممنونم

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، S.HAMID.M گفته است :

سلام وقت بخیر

میخوام ببینم این دو قطعه ایجاد گلوگاه نمیکنه؟

Core i7-3770 و گرافیک GeForce RTX 2080 Ti GAMING X TRIO 11GB

پردازنده رو الان دارم گرافیک میخوام بگیرم براش اگر ایجاد گلوگاه میکنه لطفا گرافیک دیگه معرفی کنید .

ممنونم

شدیدا گلوگاه میشه

نهایت rx580 یا 1660ti

لینک به دیدگاه

سلام وقت بخیر،

دوستان با بودجه حدود 6 میلیون یه کیس میخوام ببندم که بیشتر فعالیت برای اجرای نرم افزاهای برنامه نویسی مثل android studio و jetbrains و همچنین اجرای شبیه سازهای اندروید ... هست به صورت همزمان.

این چیزی هست که خودم انتخاب کردم:

Motherboard: Gigabyte B365M DS3H rev. 1.0
Cpu: Intel i3-9100F
Ram: Kingston 8Gig HyperX Fury DDR4 2400MHz CL15
SSD: Samsung 970EVO PLUS 250G
GUP: ???
Power: Coolermaster MWE white 450

گرافیک رو نمیدونم چی بذارم و نمی دونم دقیقا واسه کار من چقدر نیاز هست که قوی باشه و همچنین مادربورد Asus PRIME B365M-A هم به نظرم گزینه خوبی هست.

رم رو هم فعلا 8 انتخاب کردم که بعدا یک 8 دیگه اضافه کنم.

ممنون میشم یه بررسی کنید اگر نظر یا پیشنهادی دارید خوشحال میشم در میان بگذارید.

سپاس

لینک به دیدگاه

سلام

من این باندل رو دارم

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/processor/amd/socket-am4/amd-ryzen-5-1600x-am4-processor-2.html

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/motherboard/amd/asus/socket-am4/asus-prime-b350-plus-am4-b350-mainboard-3.html

الان دنبال اضافه کردن یک m2 یا ssdدو و نیم اینچی هستم

اگر m2 بخوام بزنم ساتا 5 و6 باید خالی بزارم (الان یک هارد و اس اس دی دو ونیم اینچی دارم)

با بودجه 1.800 m2 پونصد گیگ چی بخرم که به این باندل هم بیاد.

اگرم با این بودجه اس اس دی معمولی کیفیت بالاتر میشه خرید اونم بفرمایید. ممنون

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

الان یه سیستم معمولی دارم و مونیتور AOC e2243fw2k و موس و هدست گیمینگ(bloody) و مودم تی پی لینک ac1200 و  ... رو کامل دارم و فقط یه کیس جدید میخوام بخرم

کار من استریم و فروش یوسی و خدمات بازی پابجی موبایله و یه سیستم میخوام بیشتر برای همین بازی و بعلاوه ریکورد و ادیت ویدیو برای یوتوب
ادیت ویدیو خیلی برام مهمه و میخوام خیلی رون باشه برای اینکار (موقع بازی کردن میخوام گیم پلی رو ریکورد کنم و لگ نخورم)
من از شبیه ساز های مختلف مثل ال دی پلیر و اسمارتگاگا و گیم لوپ برای اجرای بازی استفاده میکنم که پردازش زیادی رو انجام میدن
بالاترین فریم این بازی فعلا 60 هست که قراره بزودی به 90 ارتقا پیدا کنه - میخوام بالاترین فریم رو تو این بازی داشته باشم وکاملا بازیم رون و بدون لگ باشه
الان فقط برای همین منظور نیازش دارم کیس رو و موارد دیگه اهمیتی نداره فعلا
خیلی وقته از دنیای سخت افزار و اوکلاک و ... کاملا دورم و هیچ اطلاعاتی از سیستمت ها و تکنولوژی های جدید ندارم
لطفا یه سیستم نسل جدید بهم معرفی کنید و در اینده بتونم ارتقا بدمش
و اینکه لطفا بگید الان میتونم یه سی پی یو خیلی قوی بردارم و کارت گرافیک نخرم ایا یه سی پی یو قوی جواب گو هست که فریم رون بده بدون لگ و بتونم ادیت ویدیو کنم ؟
که در اینده که پول دستم اومد کارت گرافیک قوی تر بگیرم(البته اگه دلار یه شبیه نشه 100 هزار تومان)

- هارد SSD حتما تو کیس باشه
- و سی پی یو Intel
- و هارد HDD بیشتر از 2 ترا باشه چون فضا زیاد لازم دارم
- بقیه موارد رو اطلاعی ندارم خودتون پیشنهاد بدید چون هیچ اطلاعی ندارم.

بخاطر مشکلات کاری  نمیتونم خودم قطعات رو تهیه کنم و میخوام همه رو بصورت کامل از لیون کامپیوتر خرید اینترنتی کنم و کیس رو کامل برام ببندن و بفرستن چون فکر کنم سرهم کردن و وصل کردن سیستم های جدید و سیستم فن هاشون سخته و تخصصی شده.

بودجه 30 میلیون

ویرایش شده توسط alibahman47
لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید ببخشید من در این روز های بازار میتونم با بودجه 6 میلیون تومن یک سیستم خوب جمع کنم برای خودم فقط کیس نه تجهیزات جانبی

فقط و فقط خود کیس رو میخوام

ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، SJavad گفته است :

سلام خسته نباشید ببخشید من در این روز های بازار میتونم با بودجه 6 میلیون تومن یک سیستم خوب جمع کنم برای خودم فقط کیس نه تجهیزات جانبی

فقط و فقط خود کیس رو میخوام

ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

برای کاربری اداری و خانگی بله اونم با پنتیوم ولی گیم و رندر دیگه نه.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان یک کیس با بودجه 8 میلیون

پیشنهاد بدید واسه گیم میخام 

ترجیحا نو 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...