رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 44 دقیقه قبل، hosin گفته است :

این باندل میتونید از فافا ایتی بخرید به قیمت 29/750 البته فافا 1 میلیون هم کد تخفیف داره پس میشه 28/750

RYZEN 9 3950X

GAMING ROG STRIX X570-F

گرافیکتون چیه ؟ - یه پاور 750 وات کولر مستر تهیه کنید کفایت میکنه

کولر هم گزینه های زیادی دارین و از اونجایی که این پردازنده به شدت داغه پیشنهاد میکنم  هزینه کنید براش البته بهترین گزینه کولر های بادی هستند اما خوب اگر قیافه و استایل کیس هم براتون مهمه کولر های لیکویید  کولر مستر - ایسوس - کورسیر توی بازار موجوده تو بازه قیمتی 3.5 تا 6 تومن

کیس که وضعیت خوبی نداره اشغالای گرین بالای 3 تومنه و اگر میخوان اکبند تهیه کنید پیشنهادم هزینه بیشتر و خرید کولر مستری با قیمت 5 تومنه

بنظرتون کیس های جدید گرین هم بدرد بخور نیستن؟

و کولینگ خودم دنبال ناکتوا هستم ولی نیست‌ جایگزین چیزی در ذهن دارین ؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در هم اکنون، Hameddjiq1985 گفته است :

https://esam.ir/item/18166726/فن-corsair-h100i

https://esam.ir/item/18198857/کولر-مایع-cpu

https://esam.ir/item/18058857/خنک-کننده-کولر-فن-fan-xspc-cooling

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hameddjiq1985 گفته است :

متاسفانه نوکتوا توی بازار موجود نیست مگر اینکه دست دوم گیر بیارین و یا از سایت های واسط امازون و ... خریداری کنید

اما مدل هایی که الان توی بازار هست من شخصا با توجه به قیمتی که دارن SilverStone PF360-ARGB ترجیح میدم به همشون

کیس های جدید گرین همون قبلی هان تفاوتی توی کیفیتشون احساس نخواهید کرد به نظر من قبلی ها حتی بهتر بودند در هر صورت جدیدا هم بالا 3 تومنن و خوب ارش داره کولر مستر تهیه کنید

البته این مدل سیلور هم هست که کیس خوبیه

https://emalls.ir/مشخصات_SilverStone-SST-PM01B-RGB-ATX-Case~id~3494249

لینک به دیدگاه

سلام 
وقت بخیر دوستان
اگر ممکنه قیمت دست دوم قطعات زیر رو لطف کنید، با یکی از دوستان قصد معامله داریم قیمت دستمون نیست

https://www.asus.com/Graphics-Cards/STRIXGTX750TIDC2OC4GD5/

و

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-RX460WF2OC-4GD#kf

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، hosin گفته است :

متاسفانه نوکتوا توی بازار موجود نیست مگر اینکه دست دوم گیر بیارین و یا از سایت های واسط امازون و ... خریداری کنید

اما مدل هایی که الان توی بازار هست من شخصا با توجه به قیمتی که دارن SilverStone PF360-ARGB ترجیح میدم به همشون

کیس های جدید گرین همون قبلی هان تفاوتی توی کیفیتشون احساس نخواهید کرد به نظر من قبلی ها حتی بهتر بودند در هر صورت جدیدا هم بالا 3 تومنن و خوب ارش داره کولر مستر تهیه کنید

البته این مدل سیلور هم هست که کیس خوبیه

https://emalls.ir/مشخصات_SilverStone-SST-PM01B-RGB-ATX-Case~id~3494249

پیشنهادهات خوب بود. این مدل کولر پیشنهاد خود amd هم هست.یه سوال،  این مدل کیس ها جای dvd-rom  ندارن اصلا ؟ اکسترنال باید باشه؟

الان دنبال اینم ببینم قطعه ای هست که بشه دست دوم گرفت. جز کیس و رم چیزی به ذهنم نرسید. آحه شما هر چی هم که با سیستم پول در بیاری بازم چند میلیون صرفه جویی بدک نیست.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
سلام دوستان
خوبه این؟

i3 9100F = 1515
Asus H310M-K R2 = 3200
Geil 8G 2400 = 740
Saphire RX550 4G =3450
SSD Adata 120G SU650 = 630
Green 480A-HED = 900
Case SADATA = 470
All = 10905

هارد و درایو نوری هم فعلا کنسل
ممنون که کمک میکنید

لینک به دیدگاه

سلام دوستان  من یه سیستم میخوام هم برای کار هم بازی من حدودا از صبح ساعت 8 تا شب ساعت 11 پای سیستم هستم 

بعضی از برنامه هایی که استفاده میکنم به گرافیک بالا نیاز دارن تا محدوده 10-12 تومان لطفا راهنمایی کنید چه سیستمی میتونم جمع کنم یا بخرم.

یه چیزی باشه که بشه ارتقاء هم دادش 

ممنون

ویرایش شده توسط amomehdi
لینک به دیدگاه

سلام دوستان سیستم فعلی بنده این هست
ryzen5 1500x
ram;8
matherbord: b450mk
ارزش داره کوچ کنم سمت اینتل i3 9100fیا i5 8400؟؟؟؟
واینکه اگه بخام باندل بفروشم چقد قیمت میخوره؟؟

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، dariush2 گفته است :

سلام دوستان سیستم فعلی بنده این هست
ryzen5 1500x
ram;8
matherbord: b450mk
ارزش داره کوچ کنم سمت اینتل i3 9100fیا i5 8400؟؟؟؟
واینکه اگه بخام باندل بفروشم چقد قیمت میخوره؟؟

نه.رم رو 16 کنید 

لینک به دیدگاه

سلام

منم تازگی سیسیتممو بستم و با موس g402 برام سوال بود قضیه اینقدر قیمتای بالای ماوس پدا چیه

قیمت بعضی ماوس پدا تا قیمت خود موسم هم میرسن 

چقدر هزینه کنم خوبه؟

ماوس پدای خود لاجیتک رو بخرم بهت ک تا 800 تومنم میره یا مارکای معمولی تر زیر 200 تومن هم کارمو راه میندازه؟ بیشتر بازیای fpsمثل csgo  یا rainbow میکنم و کنارش بهره وری

ممنون میشم از کمکتون

لینک به دیدگاه

سلام برای اینکه بتونی نهایت لذت رو اط موست ببری حتما موس پد باید داشته باشی ولی الکی سراغ مارکای گرون نرو چون واقعا اونقدرا مهم نیس ولی اگه خودت دوس داری که حتما rgb داشته باشی یا امکانات ویژه اونوقت داستان فرق میکنه ولی اگه صرفا میخوای از نهایت کارایی موست استفاده کنی همون موس پد ساده هم جوابتو میده من خودم a4tech دارم واقعا عالیه اگرم جایی که سیستمت هست گرد و خاک زیاده یادت باشه که زود زود تمیزش کنی و نذاری اون صابونی که زیر موسته گرد و خاک جمع کنه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Aydin گفته است :

سلام برای اینکه بتونی نهایت لذت رو اط موست ببری حتما موس پد باید داشته باشی ولی الکی سراغ مارکای گرون نرو چون واقعا اونقدرا مهم نیس ولی اگه خودت دوس داری که حتما rgb داشته باشی یا امکانات ویژه اونوقت داستان فرق میکنه ولی اگه صرفا میخوای از نهایت کارایی موست استفاده کنی همون موس پد ساده هم جوابتو میده من خودم a4tech دارم واقعا عالیه اگرم جایی که سیستمت هست گرد و خاک زیاده یادت باشه که زود زود تمیزش کنی و نذاری اون صابونی که زیر موسته گرد و خاک جمع کنه

نه دنبال rgb نیستم چون بقیه وسایلمم rgb ندارن اما یچیزی میخوام کامل باشه و دغدقه اینکه بخاطر ماوس پد تیرم خطا بره رو نداشته باشم

در 1 ساعت قبل، Hossein- گفته است :

سلام بودجتون چقدره 10تومن 20 ؟30 ؟ 

سلام

500 تا 600

ولی اگه کمه بگین

ویرایش شده توسط dewer
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، dewer گفته است :

ماوس پدای خود لاجیتک رو بخرم بهت ک تا 800 تومنم میره یا مارکای معمولی تر زیر 200 تومن هم کارمو راه میندازه؟ بیشتر بازیای fpsمثل csgo  یا rainbow میکنم و کنارش بهره وری

سلام .

درصورتی که از senitivity و dpi پایین استفاده میکنین نقش ماوس پد شاید حتی از خود ماوس در aim شما بیشتر باشه اما هیچ نیازی به هزینه ی آنچنانی نیست و همون ماوس پد a4tech که آقا آیدین پیشنهاد دادن تست کردم(مدل x7 قدیمیش رو) گزینه ی مقرون به صرفه و مناسبی هست بخصوص سایز بزرگش و اگه میتونین گزینه ی ارزون تری پیدا کنین که کیفیت مناسبی داشته باشه (پد پارچه ای یکنواخت که زیاد براق نباشه ،رنگش زیاد روی سنسورهای جدید تاثیرگذار نیست اما ترجیحا یکدست باشه ، زیاد خاک جذب نکنه،اندازه ی مناسب sens شما داشته باشه که نیازی به بلند کردن ماوس نباشه برای چک کردن سریع کرنر ها ، نه خیلی ضخیم و نه نازک باشه که سطح زیرش حس بشه، لبه هاش زمخت و ناموزون نباشه که موجب خراشیده شدن کابل ماوس میشه و پوست دستتون رو آزار میده و  به مرور و ممکنه رویه ی پد جدا بشه) پد پلاستیکی و الومینیومی هم سریعتر باعث از بین رفتن اسکیت (صابونی کف ماوس) میشن.پد کنترل (دارای برجستگی) هم گزینه ی مناسبی نیست برای سلامتی مچ دست و quickpad (پدی که روون تر هست و اصطکاک کمتری داره) پیشنهاد میکنم.پد پیشنهادی خودم همیشه steelseries qck+ هست که متاسفانه قیمتش بالاست الان

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، mohsen.dehvari گفته است :

سلام درصورتی که از senitivity و dpi پایین استفاده میکنین نقش ماوس پد شاید حتی از خود ماوس در aim شما بیشتر باشه اما هیچ نیازی به هزینه ی آنچنانی نیست و همون ماوس پد a4tech که آقا آیدین پیشنهاد دادن تست کردم(مدل x7 قدیمیش رو) گزینه ی مقرون به صرفه و مناسبی هست بخصوص سایز بزرگش و اگه میتونین گزینه ی ارزون تری پیدا کنین که کیفیت مناسبی داشته باشه (پد پارچه ای یکنواخت که زیاد براق نباشه ،رنگش زیاد روی سنسورهای جدید تاثیرگذار نیست اما ترجیحا یکدست باشه ، زیاد خاک جذب نکنه،اندازه ی مناسب sens شما داشته باشه که نیازی به بلند کردن ماوس نباشه برای چک کردن سریع کرنر ها ، نه خیلی ضخیم و نه نازک باشه که سطح زیرش حس بشه، لبه هاش زمخت و ناموزن نباشه که موجب خراشیده شدن کابل ماوس میشه به مرور و ممکنه رویه ی پد جدا بشه) پد پلاستیکی و الومینیومی هم سریعتر باعث از بین رفتن اسکیت (صابونی کف ماوس) میشن.پد کنترل (دارای برجستگی) هم گزینه ی مناسبی نیست برای سلامتی مچ دست و quickpad (پدی که روون تر هست و اصطکاک کمتری داره) پیشنهاد میکنم.

خیلی ممنون از اطلاعات کاملتون 

پس نیاز ب خرید اینجور موس پدا نیستش و من نهایت استفاده از موسم رو میتونم ببرم ؟ g240 g640 g440

لینک به دیدگاه

درحال حاضر g640 استفاده میکنم ، به خوبی qck+ که قبلا داشتم نیست اما نسبت به مدل های مشابه بهتره. اگه سنس و dpi پایین استفاده نمیکنین اونقدر ها اهمیت نداره پد و نیاز به هزینه ی آنچنانی نیست،

لینک به دیدگاه

من الان یک ساله این موس پد رو دارم

https://www.digikala.com/product/dkp-1584136/ماوس-پد-مخصوص-بازی-ای-فورتک-مدل-xp-50nh

سال 98 از دیجی کالا خریدم 240 هزار تومن...

یک توصیه بهت میکنم، مهم نیست، چه برندی رو انتخاب میکنی، هر چی میخری HARDSURFACE باشه، الان یک ساله دارم رو این موس پد R6 بازی میکنم، اتفاقا موسم هم لاجیتک G402 هست، هنوز که هنوز یک خط، یک خط چیه؟ روش نیفتاده! همین مقدار رو موس پد استیل سرایز بازی کردم، موسپد کلا تار تار شد و داغون شد😑 جنس سخت این گونه موس پد ها تا سال های سال کار میکنه، تازه نور پردازی خیلی قشنگی هم داره، ولی بزرگترین اشتباهی که کردم، این که اون سال بجای این که نسخه RGB رو بخرم، نسخه معمولی رو خریدم :| تاز هم قیمت هم بودن

12.jpg

لینک به دیدگاه

اگه سری ۶۴۰ لاجیتک رو خواستی ، یکی از بچه های فروم داره فک کنم اگه نفروخته باشتش @darkkeyvvan

توی کانال تلگرامش دیدم . میداد ۵۰۰ تومن 

Qck+ هم خیلی چیز خفنیه فک کنم از امارات بخوای بگیری تقریبا ۱ ملیون پات آب بخوره . ۱۳۰ درهم ه . هستن توی همین فروم که واردات انجام میدن .

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است :

من الان یک ساله این موس پد رو دارم

https://www.digikala.com/product/dkp-1584136/ماوس-پد-مخصوص-بازی-ای-فورتک-مدل-xp-50nh

سال 98 از دیجی کالا خریدم 240 هزار تومن...

یک توصیه بهت میکنم، مهم نیست، چه برندی رو انتخاب میکنی، هر چی میخری HARDSURFACE باشه، الان یک ساله دارم رو این موس پد R6 بازی میکنم، اتفاقا موسم هم لاجیتک G402 هست، هنوز که هنوز یک خط، یک خط چیه؟ روش نیفتاده! همین مقدار رو موس پد استیل سرایز بازی کردم، موسپد کلا تار تار شد و داغون شد😑 جنس سخت این گونه موس پد ها تا سال های سال کار میکنه، تازه نور پردازی خیلی قشنگی هم داره، ولی بزرگترین اشتباهی که کردم، این که اون سال بجای این که نسخه RGB رو بخرم، نسخه معمولی رو خریدم :| تاز هم قیمت هم بودن

12.jpg

حیف ک این موس پد هیچ جا نیستش

لینک به دیدگاه

بیشتر موس پدا رو که نگاه کردم جنساشون بدرد نمیخورن 

سعی کن از برند معروف بگیری 

اینم بهت بگم یه موس پد برند غول بخر چون موس پد چیزیه که اگه ارزون بخری هعی دوباره میری میخری یبار یه جنس عالی و خوب بخر که ده تا ده تا موس پد نخوای بخری من خودم 3 تا موس پد ارزون گرفتم انداختمشون یه گوشه

یه مورد دیدم خوبه  LOGITECH G640 CLOTH EDITION

ویرایش شده توسط Hossein-
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hossein- گفته است :

بیشتر موس پدا رو که نگاه کردم جنساشون بدرد نمیخورن 

سعی کن از برند معروف بگیری 

اینم بهت بگم یه موس پد برند غول بخر چون موس پد چیزیه که اگه ارزون بخری هعی دوباره میری میخری یبار یه جنس عالی و خوب بخر که ده تا ده تا موس پد نخوای بخری من خودم 3 تا موس پد ارزون گرفتم انداختمشون یه گوشه

یه مورد دیدم خوبه  LOGITECH G640 CLOTH EDITION

اره دنبال اون هستم از امازون یا امارات کسی وارد کنه قیمتش بهتر در میاد

خیلی ممنون

ویرایش شده توسط dewer
لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، dewer گفته است :

اره دنبال اون هستم از امازون یا امارات کسی وارد کنه قیمتش بهتر در میاد

@RedDragonA ایشون انجام میدن ، خواستید بهشون پیام بدین .

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، m.reza گفته است :

@RedDragonA ایشون انجام میدن ، خواستید بهشون پیام بدین .

اره به ایشون پیام دادم

دستتون درد نکنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...