رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان وقت شما بخیر،بنده تا الان دوتا دانگل بلوتوث گرفتم که مخصوص کامپیوتر نیستن و وقتی میخوام هدفون بیسیمم رو وصل کنم بهشون وصل نمیشن به هدفون و در واقع برای اتصال هدفون بیسیم به کامپیوتر نیستن ،حتی درایورهاشون رو هم وصل کردم و هر راهی که برای رفع مشکل بلوتوث چه توسایتهای ایرانی چه تو سایتهای خارجی بوده استفاده کردم،خواهش میکنم یک مدلی رو بگید که درحال حاضر در بازار موجود هست و خودتون برای اتصال بیسیم هدفون به کامپیوتر ازش استفاده کردید رو بگید،ممنون میشم .

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام 

مشخصات سیستم من به شرح زیر :

mother bord: asus z97 1110

cpu :i5 4460

ram : 32g

graphic : nvidia gtx 750ti

power :350 green

من میخوام گرافیک خودم رو ارتقا بدم 

سوال اول اینکه بالاترین گرافیکی که برای این سیستم (البته پاور رو هم باید تغییر داد میدونم ) میشه در نظر گرفت چیه 

دوم اینکه گرافیک های amd هم روی سیستم من جواب میده یا نه 

ممنون میشم توضیح بدین 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان. یک سیستم متوسط میخام ( نیمه گیمینگ) که برای چندین سال جوابگوی نیازهای معمولی مثله کار با چنتا نرم افزار مهندسی بطور همزمان و انجام بازی های متوسط باشه . 

نظرتون درباره دوتا حالت زیر چیه ؟  ممنون.

مانیتورهایی که فعلا مدنظر دارم مانیتور ایسوس مدل VA326H سایز 31.5 اینچ     و      مانیتور ویوسونیک مدل VX3276-2K-MHD سایز 31.5 اینچ

حالت اول :

کیس GREEN Z1 Ario

1,693,000 تومان

پردازنده AMD Ryzen 5 3600XT

7,650,000 تومان

مادربرد GIGABYTE B450M DS3H

2,845,000 تومان

حافظه رم G.SKILL Ripjaws V 2×8GB 3200Mhz CL16

2,450,000 تومان

منبع تغذیه RAIDMAX SCORPIO RX-635AP

1,720,000 تومان

هارددیسک اول WESTERN DIGITAL BLUE 1TB SATA HDD

1,199,000 تومان

حافظه جامد WESTERN DIGITAL GREEN 240GB SATA SSD

920,000 تومان

کارت گرافیک ASUS PH GTX1650 SUPER O4G

6,990,000 تومان

خنک کننده پردازنده SILVERSTONE AR12 RGB

1,600,000 تومان

قیمت نهایی :27,367,000 تومان

یا اینکه 

پردازنده INTEL Core i5-10400 Tray

4,819,000 تومان

مادربرد ASUS Prime B460M-K

3,670,000 تومان

حافظه رم CRUCIAL 16GB 2666MHz CL19

1,590,000 تومان

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

برای خرید دانگل بلوتوث مناسب برای کامپیوتر چه مدلی رو پیشنهاد میدید که نویز صدا نداشته باشه ؟

من دو مدل دانگل بلوتوث گرفتم زمانی که به کامپیوتر وصل میکنم صدا نویز داره و قطع و وصل میشن ،ویندوز 10 هست...

لینک به دیدگاه

این سیستمه:
CPU: AMD FX-4100, 4 Core, 3600 MHz
Motherboard: MSI 870A-G54Fx
RAM: 14 GB DDR3
Graphic: AMD Radeon HD 5450 (1024 MB)

قصد دارم بازی های مثل زیر راحت و در حد معمولی حتی با پایینترین رزولیشن، اجرا بشن:
Ghost Recon
Far Cry 5
PES 19
Fifa 19
GTA 5 roleplay

در حال حاضر خیلی کند هستند به طوری که به بازی نمیرسه یا بسیار کم میاره و اسلاید اسلاید لود میکنه.

با این مشخصات سیستم آیا این عادیه؟

و به نظرتون چی رو باید ارتقا بدم؟ و بهترین و قویترین قطعه ای که باید بهش ارتقا پیدا کنم که با سایر قطعات سازگار باشه چیه؟

پیشاپیش متشکرم.
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، NabiKAZ گفته است :
این سیستمه:

قصد دارم بازی های مثل زیر راحت و در حد معمولی حتی با پایینترین رزولیشن، اجرا بشن:
Ghost Recon
Far Cry 5
PES 19
Fifa 19
GTA 5 roleplay

در حال حاضر خیلی کند هستند به طوری که به بازی نمیرسه یا بسیار کم میاره و اسلاید اسلاید لود میکنه.

و به نظرتون چی رو باید ارتقا بدم؟ و بهترین و قویترین قطعه ای که باید بهش ارتقا پیدا کنم که با سایر قطعات سازگار باشه چیه؟

پیشاپیش متشکرم.

سلام عزیز شما بودجه مشخص نکردین ولی سی پی یو باید به یکی از مدل های fx 8xxx  اخرین مدلی هم ک میتونین نصب کنین 8350 هست گرافیک هم به rx470 480 نزدیک این مدل ارتقا بدین میتونی به راحتی این بازی هارو با کیفیت خوب روی 1080 اجرا کنین

لینک به دیدگاه

سلام

CPU شما برای بازی های بروز ضعیفه . با این وجود گرافیک شما حتی برای همین CPU هم گلوگاه هستش .

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، NabiKAZ گفته است :
این سیستمه:

Ghost Recon
Far Cry 5
PES 19
Fifa 19
GTA 5 roleplay

پیشاپیش متشکرم.

سلام ... قطعا در وهله ی اول کارت گرافیک ... این کارت گرافیک رو من 10 سال پیش هم که برای یه مدت داشتم آنچنان ازش راضی نبودم الان که دیگه هیچ
شما اگر راه اقتصادی و کم هزینه رو بخوای کارت های زیر رو میتونی بخری (البته با سیستمت مقداری گلوگاه دارن )
rx 460-rx 560-gtx 960- gtx 1050 ti
فقط دقت کن حتما ورژن 4 گیگشون باشه چون عمر کارت های 2 گیگ خیلی وقته تموم شده
اگر هم cpu رو بتونی عوض کنی به سری 6000 یا 8000 خوبه( البته cpu هاشون یه مقدار کم یابه و قیمت ها هم مقداری بالاست) ... ولی به نظر من کارتو بگیر یه مدت با همین سیستم بساز تا بعدا کلا بکوبی از نو بسازی ...

ویرایش شده توسط MR OXYGEN
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، NabiKAZ گفته است :

بله، کارت گرافیک سیستم تون خیلی ضعیفه

اگه پاور مناسب در اختیار دارید،، فقط با تعویض کارت گرافیک میتونید بازی های نامبرده را اجرا کنید.

بهترین انتخاب با بودجه ۳ الی ۴ تومن این گرافیک هاست...

RX570 4G 

RX470 4G

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، NabiKAZ گفته است :
این سیستمه:

Ghost Recon
Far Cry 5
PES 19
Fifa 19
GTA 5 roleplay

پیشاپیش متشکرم.

بودجه رو بگویید. بودجه از همه مهم تره.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان وقتتون بخیر ، یک سیستمی داریم می خواهیم که ارتقاش بدیم ، برای سخت افزارش نیاز به راهنمایی از شما داریم

مادربرد GA-H61M-USB3-B3 هست

فعلا هزینه های بستن سیستم خوب خیلی زیاده و نیاز داریم فعلا همینو تا جایی که می شه ارتقا بدیم که بازدهی بهتری ببریم تا درآینده برای سیستم گیمینگ پیش بریم

الان هم برای این مادر برد محدودیت هزینه نیست فکر می کنیم بشه هزینه کرد چون رم dd3 می خوره و ... که در کل هزینه ها اوکیه

چیزی که نیاز داریم

رم هست که دو تا رم 8 باشه دو کاناله بسته بشه

ssd که این خیلی مهمه نمی دونم اصلا چه مدلی می خوره

گرافیکشم می خواهم ارتقا بدهم

سی پی یو و .... اوکی هستند فقط یک نگاهی لطفا به صفحه این مادربرد بیاندازید بگید باید چکار کنیم ، رم که از گزینه های موجود تو بازار انتخاب می کنیم ولی تجربه شما مهمه ، فقط برای کارت گرافیک و ssd نمی دونیم چه مدلی مناسبشه

ممنون از شما

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-H61M-USB3-B3-rev-11/sp#sp

لینک به دیدگاه

سلام. ببخشید دوستان میخواستم بدونم کارت گرافیک GIGABYTE GTX 1660 TI 

روی مادربرد  GIGABYTE h110m-S2PV-CF

کار میکند یا نه؟؟ آیا میتونم با این مادربرد از این کارت گرافیک استفاده کنم یا نه؟ اگه آره آیا این کارت گرافیک خوب کار می‌کنه رو این مادربرد یانه؟؟ اگه این گرافیک رو روی این مادربرد ببندم مشکلی ایجاد میکنه؟؟

ممنون میشم جواب بدین چون می‌خوام این گرافیک رو بخرم.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mdakten گفته است :

سلام دوستان وقتتون بخیر ، یک سیستمی داریم می خواهیم که ارتقاش بدیم ، برای سخت افزارش نیاز به راهنمایی از شما داریم

مادربرد GA-H61M-USB3-B3 هست

فعلا هزینه های بستن سیستم خوب خیلی زیاده و نیاز داریم فعلا همینو تا جایی که می شه ارتقا بدیم که بازدهی بهتری ببریم تا درآینده برای سیستم گیمینگ پیش بریم

الان هم برای این مادر برد محدودیت هزینه نیست فکر می کنیم بشه هزینه کرد چون رم dd3 می خوره و ... که در کل هزینه ها اوکیه

چیزی که نیاز داریم

رم هست که دو تا رم 8 باشه دو کاناله بسته بشه

ssd که این خیلی مهمه نمی دونم اصلا چه مدلی می خوره

گرافیکشم می خواهم ارتقا بدهم

سی پی یو و .... اوکی هستند فقط یک نگاهی لطفا به صفحه این مادربرد بیاندازید بگید باید چکار کنیم ، رم که از گزینه های موجود تو بازار انتخاب می کنیم ولی تجربه شما مهمه ، فقط برای کارت گرافیک و ssd نمی دونیم چه مدلی مناسبشه

ممنون از شما

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-H61M-USB3-B3-rev-11/sp#sp

این مین نهایت 16 گیگ رم پشتیبانی میکنه

شما باید دو عدد رم 8 گیگ ddr3 باس 1333 تهیه کنید

سی پی یو تون چیه ؟ طبق اون باید گرافیک بخرید مشکلی ندارین با گرافیک چون pci3 هست مین فقط مدل سی پی یو رو بفرمایید گرافیک مناسب با اون بهتون معرفی کنم

به عنوان مثال  :

GTX960-GTX750ti-GTX970-GTX980-GTX1050ti-RX570-RX560

این ها گرافیک هاییه که با سی پی یو های معمولی و میان رده این نسل به خوبی کار میکنه برای شما و به مشکل گلوگاه نمیخورید { البته تو بعضی موارد میخورید ولی کم }

SSD ساتا باید تهیه کنید یعنی مدل های m.2 پشتیبانی نمیکنه اونم بستگی به نیاز خودتون داره اگه میخوان روش نرم افزار و ویندوز بریزید قطعا بالای 256 گیگ خریداری کنید

در 2 ساعت قبل، 13Yasin گفته است :

سلام. ببخشید دوستان میخواستم بدونم کارت گرافیک GIGABYTE GTX 1660 TI 

روی مادربرد  GIGABYTE h110m-S2PV-CF

کار میکند یا نه؟؟ آیا میتونم با این مادربرد از این کارت گرافیک استفاده کنم یا نه؟ اگه آره آیا این کارت گرافیک خوب کار می‌کنه رو این مادربرد یانه؟؟ اگه این گرافیک رو روی این مادربرد ببندم مشکلی ایجاد میکنه؟؟

ممنون میشم جواب بدین چون می‌خوام این گرافیک رو بخرم.

بدون هیچ مشکلی میتونید استفاده کنید

البته بستگی به قدرت پردازندتون داره که بتونید چقدر از قدرتش استفاده کنید

پاورتون هم باید 450 وات به بالا باشه

لینک به دیدگاه

اینجا :

میتونید تعدادی بنچمارک از CPU خودتون ببینید .

لینک به دیدگاه

از راهنمایی همه دوستان ممنونم، با دقت خوندم و استفاده کردم. خیلی مدلها هم اصلاً توی فروشگاه های آنلاین اصلاً پیدا نمیشدند!

ظاهراً بیشتر نظر روی سی پی یو و گرافیک بوده و نیاز به تعویض مادربرد و اینکه بکوبیم از نو ببریم بالا نبوده 😉

با برنامه بالا میخواستم بنچ مارک بگیرم ولی هر کاری کردم دیگه وارد بازی نشد، ولی قبل از اون که یه بار بازی اجرا شده بود یه بنچ مارک با خود بازی گرفتم که نتایج اون رو در زیر گذاشتم.

چند تا عکس از تنظیماته، یه فیلم از بنچ مارک خود بازی، یه فایل html که خروجی بنچ مارک بازیه.

توی فیلم مشخصه که چطور تصویر فریم فریم لود میشه و بنچ مارک هم همین حدود میانگین 3 فریم در ثانیه رو تائید میکنه که میدونم افتضاحه! البته کیفیت تصویر حتی در وضعیت low هم برای من قابل قبوله. (الان این بیشتر مشکل از cpu یا گرافیکه؟)

الان با این شرایط برای رسیدن به یک حالت معمولی پیشنهاد روی ارتقای cpu یا گرافیک یا هر دو هست؟

یه حالت معمولی با بودجه حدود 5 تا 10 تومن و یک حالت ایده آل با بودجه 10 تا 20 تومن لطفاً بگید، همچنین اگر سقفی برای بودجه نگذارم یه پیشنهاد فوق العاده به عنوان سومین پیشنهاد لطفاً بدید.

result.html

FarCry5_xg9plTynmp.thumb.png.e267b8f2bd3598a1d6fe653b856a6e4d.pngFarCry5_S2K4yZ911n.thumb.png.10c56f11c038a784a43389a92b872513.pngFarCry5_g3eaPTN78C.thumb.png.6d29eb2d3e7876bf36cf2e45f129dc6f.pngFarCry5_ArsB9JX1da.thumb.png.924931745d59486242aa50e779001a1f.png

benchmark_farcry5.thumb.png.f5bfa676663c96e7d99f9ad560ebd85a.png

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

این دو تا کارت گرافیک:

AMD Radeon HD 5450 (1024 MB)

ASUS Radeon HD 3450 (512 MB)

1. روی مادربرد MSI 790FX-GD70 به طور همزمان میتونن نصب و فعال باشن به طوری که از مجموع توانشون استفاده کنم؟

2. روی مادربرد MSI 870A-G54Fx چطور؟

3. اگر نه، مادربرد ساپورت نمیکنه یا گرافیکها؟

4. و اینکه کدوم یکی از این مادربردها بهتر و قویتره؟

ویرایش شده توسط NabiKAZ
لینک به دیدگاه

سلام به اساتید
چند عدد هارد زیر خاکی دارم
چه قیمتی بزارم ؟
هارد های 20 گیگ و 40 گیگ - 60 گیگ - 80 گیگ - 160 گیگ - 320 گیگ
اصلا اینا ارزش مادی دارند دیگه ؟

لینک به دیدگاه

سلام.متوجه نشدم پاورتون چی هست، اما رم کافی هست، پردازندتون قابل قبول هست اما اگر 8 هسته ای مثل FX8350 پیدا کنید و جایگزین کنید که عالی میشه :

https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-FX-4100-Quad-Core-vs-AMD-FX-8350-Eight-Core/255vs1780

در در 4 مهر 1399 در 08:11، NabiKAZ گفته است :

این دو تا کارت گرافیک:

AMD Radeon HD 5450 (1024 MB)

ASUS Radeon HD 3450 (512 MB)

1. روی مادربرد MSI 790FX-GD70 به طور همزمان میتونن نصب و فعال باشن به طوری که از مجموع توانشون استفاده کنم؟

2. روی مادربرد MSI 870A-G54Fx چطور؟

3. اگر نه، مادربرد ساپورت نمیکنه یا گرافیکها؟

4. و اینکه کدوم یکی از این مادربردها بهتر و قویتره؟

گرافیک هاتون بدرد بازی نمیخوره، حتی با کراس کردن هر 2 کارت گرافیک.بفروشیدشون و یه گرافیک خوب حداقل جی فورس 750 با 2 گیگ حافظه یا رادئون 260 بندازید.

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-hd-5450.c503

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-gtx-750.c1986

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-r7-260.c2511

مادربرد MSI 870A-G54Fx قطعا بهتر هست و اون یکی رو بفروشید و پولش رو برای خرید گرافیک بزارید.موفق باشید.

لینک به دیدگاه

سلام. در مورد خرید رم مشورت لازم دارم
مادر بورد من Asus z170p هست، دو تا رم 8 گیگ gskill 2400 دارم
الان اگر بخوام دوتا 8 دیگه هم بذارم از سری tridentz 3200 مشکلی پیش نمیاد؟

لینک به دیدگاه

آقا سلام بر همگی دوستان بنده اخیرا یه سیستم بستم و تو انتخاب پاور واقعا نمیدونم چی بگیرم سیستمم هم اینه 

I9 9900k 

Asus z390_a prime 

Gskill 32gb 3200 

Asus rog strix rx5700xt 

5تا فن rgb

یدونه واتر کولر

1ترا hdd 

256 ssd

به نظرتون پاور چند وات نیاز داره

لطفا کمک کنید 🙌

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، _Saman گفته است :

آقا سلام بر همگی دوستان بنده اخیرا یه سیستم بستم و تو انتخاب پاور واقعا نمیدونم چی بگیرم سیستمم هم اینه 

I9 9900k 

Asus z390_a prime 

Gskill 32gb 3200 

Asus rog strix rx5700xt 

5تا فن rgb

یدونه واتر کولر

1ترا hdd 

256 ssd

به نظرتون پاور چند وات نیاز داره

لطفا کمک کنید 🙌

پاور 800 وات

لینک به دیدگاه

میخواستم یه i3 9110 f رو با دو تا رم 8 با چه مادربردی و چه گرافیکی بندازم که هم همخوانی داشته باشد هم آرزو ترین حال در بیاد

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Matin Tovhidi گفته است :

میخواستم یه i3 9110 f رو با دو تا رم 8 با چه مادربردی و چه گرافیکی بندازم که هم همخوانی داشته باشد هم آرزو ترین حال در بیاد

همینی که دوستان گفتند 

خودمم از همین مادربرد با پردازنده 9400f برداشتم و کاملا راضی هستم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، Matin Tovhidi گفته است :

برد 310 کافیه براتون

گرافیک هم بودجه چقدره ؟ هر گرافیکی بندازین ساپورت میکنه برد

فقط پردازنده و پاور باید بررسی بشه که کم نیارن یا گلوگاه نشن

لینک به دیدگاه

با سلام.مادر برد من  GA-P31-S3G است .می خواستم ببینم حداکثر گرافیک و پردازنده ای که می تونه پشتیبانی بکنه چیه؟ خصوصا گرافیک!

لینک به دیدگاه

سلام. من قصد داشتم یک هارد ssd به لپتاپ lenovo flex 2 i7 اضافه کنم، آیا امکان اضافه کردن یک هارد m.2 بدون برداشتن هارد مغناطیسی قبلی به این لپتاپ وجود داره؟

و این که اگر مادربورد من پورت m.2 داشته باشه برای اضافه کردن هر نوع ssd m.2 کافیه؟
مشخصا میخوام sumsung 970 evo pluse رو اضافه کنم. آیا این هارد رو پیشنهاد میکنین؟

خیلی ممنون. اگر لطف کنین زودتر جواب بدین خوب هست، چون هر روز داره گرون تر میشه 😕

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...