رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 16 دقیقه قبل، Mhjch گفته است :

از نظر من سیستم خیلی خوبی انتخاب کردین.فقط در مورد مادربرد نظری ندارم حقیقتش به نظرم در مورد مادربرد از چند نفر دیگم سوال کنین

من گفتم پاور ۶۵۰ به خاطر این بود که از یه برند بهتر در عوض تهیه کنیید.هر طور صلاح میدونین

خنک کننده تو این رنج قیمت چیز قشنگ تر و بهتر هم پیدا میشه

ترجیحتون چیه؟

خنک کننده بادی؟ابی؟rgb مهمه براتون یا نه؟

یعنی پاور COOLER MASTER MasterWatt 650 Semi Modular در حد  800 گرین هست ؟ به قطعات فشار نمیاره ؟ اگه اینجوریه که کولر مستر میگیرم چون یه قیمته با گرین

خنک کننده هم بادی ، rgb هم مهمه برام

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام.

من اگه بخوام rtx 3060 ti الان بردارم و بعد نسل بعد هم (مثلا یه چیز مثل rtx 4070) بردارم،و سی پی یوی فعلی رو هم i5 10400 و مادربرد هم prime z490-A که بعد هم i7 نسل یازده بگیرم،پاور چند وات نیازه که بگیرم و سوال بعد اینه که پاور ۸۵۰ وات گرین که 80plus پلاتینیوم هست،کیفیت خوبی دارن؟ارزش خرید داره؟کلا اکثر قطعاتو یجور میخوام بردارم که یه نسل جا داشته باشه..واسه پاور هم مثلا ۷۵۰ وات کولر مستر 80plus gold ،بهتر از همین ۸۵۰ وات گرینه؟

ممنون میشم راهنمایی کنین

لینک به دیدگاه

سلام دوستان یه کیس معرفی کنید هم زیبا باشه هم جا دار قیمتشم اندازه پراید نباشه

تو مایه ها 2 تومن تا 5 تومن نهایت پوکه کیس منظورمه 

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، naderblue گفته است :

سلام دوستان یه کیس معرفی کنید هم زیبا باشه هم جا دار قیمتشم اندازه پراید نباشه

تو مایه ها 2 تومن تا 5 تومن نهایت پوکه کیس منظورمه 

این موارد بنظر من خوبن (قبل از خرید کیس ، حتما فضای کیس رو با بقیه ی قطعاتتون چک کنید که بعد از خرید دچار مشکل نشید) :

کیس کولرمستر Mastercase H500 ARGB ( قیمت لیون : 4.900 )

کیس دیپ کول GAMER STORM MACUBE 550 ( قیمت فافا : 4.200 )

کیس کولرمستر Masterbox MB500 TUF ( قیمت لیون : 3.900 )

کیس دیپ کول EARLKASE RGB V2 ( قیمت فافا : 3.600 )

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Paxton گفته است :

این موارد بنظر من خوبن (قبل از خرید کیس ، حتما فضای کیس رو با بقیه ی قطعاتتون چک کنید که بعد از خرید دچار مشکل نشید) :

کیس کولرمستر Mastercase H500 ARGB ( قیمت لیون : 4.900 )

کیس دیپ کول GAMER STORM MACUBE 550 ( قیمت فافا : 4.200 )

کیس کولرمستر Masterbox MB500 TUF ( قیمت لیون : 3.900 )

کیس دیپ کول EARLKASE RGB V2 ( قیمت فافا : 3.600 )

به نظرتون tuf gt 501 بهتره یا cooler master h500 iron gray ؟

لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، Luthier گفته است :

من باشم کولرمستر رو انتخاب میکنم .

چون قیمت یکسانی دارن و کیس های کولرمستر هم واقعا عالی و جادار و خنک هستن.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Luthier گفته است :

جفتشون کیسای خوبین

ولی خب طراحی asus tuf gt501 به نظرم بهتره.

ولی گردش هوای جفتشون خوبه

تو این رنج کیس جا دار و خوب macube 550 deepcool هم هست ولی پیشنهاد نمیشه زیاد چون توی اکثر نقد ها و بررسی ها گردش هوای خوبی نداشته.

این ۳ تا کیس به شخصه ۳ تا کیسی بوده که تاحالا راجبشون تحقیق کردم و کیس ایسوز به نظرم بهتر اومده.

ویرایش شده توسط Mhjch
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Mhjch گفته است :

جفتشون کیسای خوبین

ولی خب طراحی asus tuf gt501 به نظرم بهتره.

ولی گردش هوای جفتشون خوبه

تو این رنج کیس جا دار و خوب macube 550 deepcool هم هست ولی پیشنهاد نمیشه زیاد چون توی اکثر نقد ها و بررسی ها گردش هوای خوبی نداشته.

این ۳ تا کیس به شخصه ۳ تا کیسی بوده که تاحالا راجبشون تحقیق کردم و کیس ایسوز به نظرم بهتر اومده.

آها خیلی ممنون اتفاقا منم حس بهتری به asus داشتم..

بعد اینکه تو انتخاب پاور و مادربرد هم سردرگمم..پاور های سری OCPT گرین خوب ان به اندازه ی برند های مطرح مثل کولر مستر؟مثلا پاور ۷۵۰ وات 80plus gold کولر مستر،از پاور ۸۵۰ ocpt گرین بهتره؟ الان برای 3060 ti و 10400 میخوام و میخوام بعد از ارتقا هم جوابگو باشه مثلا به rtx 4070 و i7 نسل یازده.نمیدونم چند وات جوابگوعه..

مادربرد هم بین سری های z490 موندم..چه فرقی دارن؟مثلا prime z490-A ،tuf z490+wifi  ، prime z490-p یا حتی از برند گیگابایت و..کدوم بهتره؟

ببخشید طولانی شد..ممنون بابت راهنمایی🌹

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Luthier گفته است :

آها خیلی ممنون اتفاقا منم حس بهتری به asus داشتم..

بعد اینکه تو انتخاب پاور و مادربرد هم سردرگمم..پاور های سری OCPT گرین خوب ان به اندازه ی برند های مطرح مثل کولر مستر؟مثلا پاور ۷۵۰ وات 80plus gold کولر مستر،از پاور ۸۵۰ ocpt گرین بهتره؟ الان برای 3060 ti و 10400 میخوام و میخوام بعد از ارتقا هم جوابگو باشه مثلا به rtx 4070 و i7 نسل یازده.نمیدونم چند وات جوابگوعه..

مادربرد هم بین سری های z490 موندم..چه فرقی دارن؟مثلا prime z490-A ،tuf z490+wifi  ، prime z490-p یا حتی از برند گیگابایت و..کدوم بهتره؟

ببخشید طولانی شد..ممنون بابت راهنمایی🌹

خواهش میکنم

پاور رو میتونم بگم ۸۵۰ وات احتمالا کفایت خواهد کرد برای نسل اینده ولی خب تکنولوژی سریع پیشرفت میکنه نمیشه با قطعیت گفت.در زمینه برند پاور فقط میتونم بگم از برند ریدمکس اصلا خرید نکنید.پاور های گرین هم الان قیمتشون بالاست به نظرم به عنوان یه برند ایرانی قیمت مناسبی ارائه نمیکنن با اندکی هزینه بیشتر میشه برند معتبر تری مثل کولر مستر رو گرفت.

ولی در زمینه کیفیت پاور های گرین حقیقتا اطلاع دقیقی ندارم ولی به خب همونطور که گفتم قیمتاش نسبت به یه برند مثلا ایرانی جالب نیست.

در زمینه انتخاب مادربورد برای اینتل از سایر دوستان پرس و جو کنید زیاد اطلاع دقیقی ندارم.

لینک به دیدگاه

سلام رزولوشن 3840*1200 یا 3840*1080 میخام و اولویت اولم <font color="#FF0000">IPS</font> بودنشه 

کارم انیمیشن و فتوشاپ و بورس پس <font color="#FF0000">رنگ</font> خوب میخام و همیشه روشن بزارمش عمر خوبی داشته باشه 

برای گیم نمیخام اما رفرش ریت 75 رو ساپرت کنه بهتره بعضی وقتا گیم هم پلی میدم

انتخاب خودم فعلا اینه:

https://www.displayspecifications.com/en/model/eb8213ba

(تخصص ندارید پیشنهاد ندید!!)

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، paydar7777 گفته است :

یعنی پاور COOLER MASTER MasterWatt 650 Semi Modular در حد  800 گرین هست ؟ به قطعات فشار نمیاره ؟ اگه اینجوریه که کولر مستر میگیرم چون یه قیمته با گرین

خنک کننده هم بادی ، rgb هم مهمه برام

نه اینکه در حد ۸۰۰ وات گرین باشه

ولی برای سیستمی که شما انتخاب کردین ۶۵۰ وات کفایت میکنه.

بازم میتونین پرس و جو کنین از سایر دوستان که تجربشون‌ بیشتره.

در رابطه با خنک کننده بادی این مورد به نظرم مناسبه برای 10400 هم کاملا کافیه.argb هم هست

قیمتشم ارزونتره مورد انتخابی شماست.البته اگه از شهر فافا تهیه کنید.

7B700402-C653-4023-B198-3FD5AFA6D67D.png

ویرایش شده توسط Mhjch
لینک به دیدگاه

سلام به همه لیونی های گل امیدوارم که همیشه سلامت و شاد باشید 

راستش از اونجایی که قیمت کیس بسیار ناجوانمردانه شده ( درست مثل قطعات دیگه ) قصد دارم یه کیس خودم بسازم و یه ایده هایی هم دارم . زیبایی کار خیلی برام مهم نیست به خاطر همین نمیخوام از فن های rgb استفاده کنم فقط برام قدرت فن مهم هست که دور بالا باشه 

میخواستم بدونم دوستان گل فن 12 یا نهایت 14 چی پیشنهاد میدن فقط دور بالا بودش مهمه که دمندگی خوبی داشته باشه . مولکس باشه که راحت بشه وسلش کرد به پاور و قیمت هم هر چی کمتر بهتر . البته بعدا که کار این کیس به اتمام رسید حتما عکس تو همین تاپیک میزارم ( اگه خوب دراومد ) یه مقداری خودم شک دارم بهش ولی تو این وضعیت بیکاری که تو خونه گیر کردیم مشغول هم میشیم که بدم نیست 

پیشاپیش از شرکت دوستان گل تو این تاپیک تشکر میکنم 🌷

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Mhjch گفته است :

خواهش میکنم

پاور رو میتونم بگم ۸۵۰ وات احتمالا کفایت خواهد کرد برای نسل اینده ولی خب تکنولوژی سریع پیشرفت میکنه نمیشه با قطعیت گفت.در زمینه برند پاور فقط میتونم بگم از برند ریدمکس اصلا خرید نکنید.پاور های گرین هم الان قیمتشون بالاست به نظرم به عنوان یه برند ایرانی قیمت مناسبی ارائه نمیکنن با اندکی هزینه بیشتر میشه برند معتبر تری مثل کولر مستر رو گرفت.

ولی در زمینه کیفیت پاور های گرین حقیقتا اطلاع دقیقی ندارم ولی به خب همونطور که گفتم قیمتاش نسبت به یه برند مثلا ایرانی جالب نیست.

در زمینه انتخاب مادربورد برای اینتل از سایر دوستان پرس و جو کنید زیاد اطلاع دقیقی ندارم.

خیلی از پاور ها ی خوب توی ایران موجود نیستن..الان مثلا سیلور استون به نظرتون در حد کولر مستر خوب هست؟

بخوایم قیمتهای خود سایت لیون رو ببینیم:

قیمت 850w OCPT گرین که پلاتینیوم هست حدود ۵ تومنه

قیمت 850w سیلور استون که 80plus گلد هست ۵.۳ تومن

و کولر مستر هم که فقط این مدلشو از ۸۵۰w پیدا کردم و گواهینامه ش پلاتینیوم هست،حدود ۸.۳ تومن...

اگر سیلور استون کیفیت خوبی داره مثل کولر مستر،همونو بگیرم.

بازم ممنون🌹

ویرایش شده توسط Luthier
اصلاح
لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، babak_11 گفته است :

سلام به همه لیونی های گل امیدوارم که همیشه سلامت و شاد باشید 

راستش از اونجایی که قیمت کیس بسیار ناجوانمردانه شده ( درست مثل قطعات دیگه ) قصد دارم یه کیس خودم بسازم و یه ایده هایی هم دارم . زیبایی کار خیلی برام مهم نیست به خاطر همین نمیخوام از فن های rgb استفاده کنم فقط برام قدرت فن مهم هست که دور بالا باشه 

میخواستم بدونم دوستان گل فن 12 یا نهایت 14 چی پیشنهاد میدن فقط دور بالا بودش مهمه که دمندگی خوبی داشته باشه . مولکس باشه که راحت بشه وسلش کرد به پاور و قیمت هم هر چی کمتر بهتر . البته بعدا که کار این کیس به اتمام رسید حتما عکس تو همین تاپیک میزارم ( اگه خوب دراومد ) یه مقداری خودم شک دارم بهش ولی تو این وضعیت بیکاری که تو خونه گیر کردیم مشغول هم میشیم که بدم نیست 

پیشاپیش از شرکت دوستان گل تو این تاپیک تشکر میکنم 🌷

سلام

اگه میخای با مولکس وصل کنی،فن همیشه روی ۱۰۰ درصد میچرخه یعنی فن ۳۰۰۰هم که بگیری همونقدر میچرخه،که بت بگم فن بالای rpm۱۰۰۰ صداش درمیاد،هر چقدم که با کیفیت باشه،به فن گرافیک اگه توجه کرده باشی میفهمی،اگه مادربورد چهار پین داره،میتونی با فن هاب ،هم فن پردازنده و تمام فن هارو بش وصل کنی،بعد همشون باهم تنظیم میشن ،اگه نه که بنظرم فن fsb گرین که دور ۱۱۰۰ داره بخر 

فن دور بالا هم هست از گرین که اسمشون haf هست تو دیجی حدود ۲۰۰قیمت خورده،فن های fsb حدود ۱۲۰

ادیت:یه نکته هم در مورد فن های گرین:کلا پیچ هایی که باشون میدن به شدت مضخرفن و با یکی دوبار استفاده هرز میرن،باید به فکر پیچ مشابه یا حداقل پیچ و مهره باشی

ویرایش شده توسط silvermanYummy
لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، Luthier گفته است :

خیلی از پاور ها ی خوب توی ایران موجود نیستن..الان مثلا سیلور استون به نظرتون در حد کولر مستر خوب هست؟

بخوایم قیمتهای خود سایت لیون رو ببینیم:

قیمت 850w OCPT گرین که پلاتینیوم هست حدود ۵ تومنه

قیمت 850w سیلور استون که 80plus گلد هست ۵.۳ تومن

و کولر مستر هم که فقط این مدلشو از ۸۵۰w پیدا کردم و گواهینامه ش پلاتینیوم هست،حدود ۸.۳ تومن...

اگر سیلور استون کیفیت خوبی داره مثل کولر مستر،همونو بگیرم.

بازم ممنون🌹

والا من خودم هنوز درگیر پیدا کردن پاور خوبم.

ولی خب یه سرچی تو سایتا خارجی کردم دیدم سیلوراستون هم پاوراش گویا خوبه.ولی چون واقعا تحقیق زیادی راجبه پاور نکردم با قطعیت بهتون نمیگم چ پاوری تهیه کنید.

ولی خب به من بگن بین ۸۵۰ وات گرین و سیلوراستون یکیو انتخاب کن به نظرم سیلور استون ارزش خرید بیشتری داره.

کلا هم یه پیشنهادی که براتون دارم اینه که هر قطعه ای رو میخواید از هرجا بخرید دو تا کار کنید.

یکی اسم قطعه رو سرچ کنید تو نت و نقد های انگلیسیشو یه بررسی بکنید.

دو قیمت دلاریشو تو سایتای معتبر مثل newegg یه چک بکنید ببینید چقد بالا پایین میگه اونجایی که میخواید ازش بخرید.اگه به نظر من به قیمت دلاریش ۱ الی ۲ تومنم بالاتر بود و قطعه نقد خوبی داشت حتما تهیه کنید.(البته این مسئله یکی دو تو من شاید راجبه قطعه هایی مثل پاورو هارد صدق کنه متاسفانه کارت گرافیک خیلیییی فرق داره با قیمتای دلاریش که چاره ای نیست متاسفانه)

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، silvermanYummy گفته است :

سلام

اگه میخای با مولکس وصل کنی،فن همیشه روی ۱۰۰ درصد میچرخه یعنی فن ۳۰۰۰هم که بگیری همونقدر میچرخه،که بت بگم فن بالای rpm۱۰۰۰ صداش درمیاد،هر چقدم که با کیفیت باشه،به فن گرافیک اگه توجه کرده باشی میفهمی،اگه مادربورد چهار پین داره،میتونی با فن هاب ،هم فن پردازنده و تمام فن هارو بش وصل کنی،بعد همشون باهم تنظیم میشن ،اگه نه که بنظرم فن fsb گرین که دور ۱۱۰۰ داره بخر 

فن دور بالا هم هست از گرین که اسمشون haf هست تو دیجی حدود ۲۰۰قیمت خورده،فن های fsb حدود ۱۲۰

ادیت:یه نکته هم در مورد فن های گرین:کلا پیچ هایی که باشون میدن به شدت مضخرفن و با یکی دوبار استفاده هرز میرن،باید به فکر پیچ مشابه یا حداقل پیچ و مهره باشی

سلام . واقعا ممنونم از مشاوره بسیار خوبتون . بله میدونم که نویز زیاد میشه هر چی دور بالا بره ولی راستش نویز اصلا برام مهم نیست و میزان خنک کنندگی برام مهمه . رو این حساب اگر گزینه دیگه ای به ذهنتون میرسه ممنون میشم لطف کنید و مدل و قیمت لطف کنید . راستش اول به فن های دلتا فکر کردم ولی دیگه این فن ها بسیار دور بالایی دارن و فکر میکنم نویز بسیار شدیدی داشته باشن . 

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، paydar7777 گفته است :

متاسفانه با amd نمیتونم اصن کنار بیام 😁 توی نظرات هم خود پشتیبان سایت گفت فن خودش برای گیمینگ جواب نمیده و فن جدا باید گرفت . از قابلیت اور کلاک هم نمیخوام استفاده کنم

سیستم مد نظر خودم فعلا اینه

COOLERMASTER MasterBox Q500L
INTEL Core i5-10400 Tray
ASUS Prime Z490-P
G.SKILL Ripjaws V 2×8GB 3200Mhz CL16
GREEN GP800B-HP Evo Gold
GIGABYTE RTX 3060 Ti Eagle OC 8G
Lexar NM610 M.2 2280 NVMe 500GB
THERMALRIGHT True Spirit 120M BW REV.A

پاور رو بخاطر اختلاف کم قیمتی همون 800 ترجیح میدم

ssd هم به پیشنهاد شما تغییر دادم

ولی THERMALRIGHT True Spirit 120M BW REV.A نمیدونم خوبه یا زیادی قویه . نظر شما چیه خنک کننده بهتری میشناسید ؟

سری پرایم ایسوس اشغاله اگر خوره ایسوس هستین حداقل TUF بخرید

وگرنه من بودم گیگابایت میخریدم

در 11 ساعت قبل، NH6397 گفته است :

سلام رزولوشن 3840*1200 یا 3840*1080 میخام و اولویت اولم <font color="#FF0000">IPS</font> بودنشه 

کارم انیمیشن و فتوشاپ و بورس پس <font color="#FF0000">رنگ</font> خوب میخام و همیشه روشن بزارمش عمر خوبی داشته باشه 

برای گیم نمیخام اما رفرش ریت 75 رو ساپرت کنه بهتره بعضی وقتا گیم هم پلی میدم

انتخاب خودم فعلا اینه:

https://www.displayspecifications.com/en/model/eb8213ba

(تخصص ندارید پیشنهاد ندید!!)

بودجه؟ 

چقدر حرفه ای؟ 

از کیس قراره درامد داشته باشی؟ 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، hosin گفته است :

نه ایسوس برام مهم نیست

نظرتون درمورد GIGABYTE Z490 UD  و GIGABYTE Z490 Gaming X چیه ؟

یا اگه پیشنهاد دیگه دارید بگید ممنون میشم

ویرایش شده توسط paydar7777
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، hosin گفته است :

حتی سری «prime z490-«A ؟

این مدل از tuf z490 plus wifi گرون تره،ولی نمیدونم واقعا کدوم بهتره..

چیپست z490 درکل کدومو پیشنهاد میکنین؟بالاتر از ۷ تومن ترجیحا نره تو همین محدوده..

لینک به دیدگاه

سلام یه خنک کننده برای سی پی یو 10400 چی خوبه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید 🙂

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Luthier گفته است :

حتی سری «prime z490-«A ؟

این مدل از tuf z490 plus wifi گرون تره،ولی نمیدونم واقعا کدوم بهتره..

چیپست z490 درکل کدومو پیشنهاد میکنین؟بالاتر از ۷ تومن ترجیحا نره تو همین محدوده..

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/motherboard/intel/gigabyte/lga-1200/gigabyte-z490-ud-ac-rev-1-0-motherboard-224377.html

این مورد مدار تغذیه بسیار خوبی داره

یک عمر مینه قشنگ D

پیشنهاد من همین مینه

حالا اگر عاشق RGB مثلا گیمینگ این صحبتا هستید ROG ایسوس بالا 7 تومنه حدود 7.5 ایناست اما خوب در عملکرد چیزی احساس نخواهید کرد

و اگر هم بودجتون محدوده اون پولو صرف خرید SSD هارد کولر و حتی گرافیک بهتر کنید

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، hosin گفته است :

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/motherboard/intel/gigabyte/lga-1200/gigabyte-z490-ud-ac-rev-1-0-motherboard-224377.html

این مورد مدار تغذیه بسیار خوبی داره

یک عمر مینه قشنگ D

پیشنهاد من همین مینه

حالا اگر عاشق RGB مثلا گیمینگ این صحبتا هستید ROG ایسوس بالا 7 تومنه حدود 7.5 ایناست اما خوب در عملکرد چیزی احساس نخواهید کرد

و اگر هم بودجتون محدوده اون پولو صرف خرید SSD هارد کولر و حتی گرافیک بهتر کنید

یعنی این از prime A و سری tuf و .. بهتره؟

شنیده بودم کنترل فن ایسوس بهتره..

نمیخوام خیلی صرفه جویی کنم تو چیزایی که قراره چند نسل نگهشون دارم..

چه برتریایی داره این گیگابایت که لینک دادین نسبت به مدلای ایسوس و این یکی چطوره و درکل چه فرقایی دارن :

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/motherboard/intel/gigabyte/lga-1200/gigabyte-z490-gaming-x-rev-1-0-lga1200-10th-gen-motherboard-556975.html

انصافا دمتون گرم یه همچین جایی هست کمک میکنین آدم دلگرم میشه🌹

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Luthier گفته است :

یعنی این از prime A و سری tuf و .. بهتره؟

شنیده بودم کنترل فن ایسوس بهتره..

نمیخوام خیلی صرفه جویی کنم تو چیزایی که قراره چند نسل نگهشون دارم..

چه برتریایی داره این گیگابایت که لینک دادین نسبت به مدلای ایسوس و این یکی چطوره و درکل چه فرقایی دارن :

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/motherboard/intel/gigabyte/lga-1200/gigabyte-z490-gaming-x-rev-1-0-lga1200-10th-gen-motherboard-556975.html

انصافا دمتون گرم یه همچین جایی هست کمک میکنین آدم دلگرم میشه🌹

گیگابایت هم اسمارت فن داره بسیار هم پیشرفتس

بین این مدل گیگابایتی که دادین با اون مدل UD و سری tuf ایسوس و پرایمش هیچ فرقی نمیبینم

غیر از تعداد پورت و هیت سینک های m2  و RGB دار

یه بخش های جزئی هم تفاوت دارن که اصلا چیز خاصی نیست

از نظر مدار تغذیه و قابلیت های oc هم در یک درجه هستند

دلیل اینکه گیگابایت پیشنهاد میدم فقط و فقط قیمت منطقیشه نسبت به بقیه مدل های موجود توی رنجی که شما میخواین

اما در کل شما خوره ایسوس هستی چیزی بخر که به دلت باشه تمام Z490 های بازار مین های خوبی هستند و اینطور نیست که مثلا بعد از 1 هفته  حتی همون پرایم ایسوس هم از کار بیوفته :D اما کلا من از سری پرایم ایسوس و حتی همون TUF دل خوشی ندارم

کلا پیشنهادم اینه با توجه از صحبتتاون چیزی بخرید که به دلتونه

پردازنده فعلی شما 10400 روی H410 هم کاملا جوابگو هست احتمالا تا 3 الی 4 سال اینده هم نیازی به تعویضش نداشته باشید

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان من یک سیستم دارم با گرافیک و cpu تاپیک 

مادربرد asus z pro gamer و ۸ گیگ رم gskill و پاور 800 corsair, کیسم میدتاور نسبتا قدیمه

سوالم اینه برای گیمینگ تو رزولوشن ۱۰۸۰ روی ۶۰ فریم همین سیستم رو اپگرید کنم یا قطعات رو عوض کنم؟

چه قطعاتی رو برای آپگرید و یا تعویض پیشنهاد میدین؟اصاا نیازی هست به نظرتون یا نه؟

مادر برد، cpu و گرافیک رو چند ازم می خرن؟

لینک به دیدگاه

سلام

بستگی به بودجه داره .

میتونید کارتتون رو با 580 نسخه 8 گیگ و بالاتر عوض کنید تا هم مشکل کمبود مموری نداشته باشید هم فریمتون بهتر بشه .

برای پردازنده مرکزی تا 4790K ارتقاء امکان پذیره که حدودا با 6700 و 7700 برابر میشه . برای بیشتر از اون یا باید رایزن بخرید یا سراغ 8700 و 9600 و ... برید . در هر صورت باید به DDR4 مهاجرت کنید .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...