رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 3 ساعت قبل، Mu3tang گفته است :

سلام دوست عزیز.

اول مدل مادربردتون بفرمایید تا بهتر بهتون کمک کنیم.

ولی بهتر اینه دو ماژول 8 گیگ تهیه کنید.

رمهای جی اسکیل خیلی خوب هستن ولی خب خیلی گرونن.

من خودم رم تیم گروپ دارم راضیم . قیمت 16 گیگ هم تقریبا نزدیک به بودجه شماست.

مدل مادربرد من h310m s2h 2.0 از شرکت gigabyte هست 

اطلاع ندارم ولی فک کنم تا ۳۲ گیگ و نهیات فرکانس ۲۶۶۶ رو ساپورت میکنه البته مطمئن نیستم 

حالا اگر فرکانس رم بیشتر هم باشه کاراییش کم میشه دیگه؟ یعنی رم با فرکانس ۲۶۶۶ کار میکنه؟؟؟

ممنون بخاطر راهنمایی 🙏❤️

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 22 دقیقه قبل، amirmdge گفته است :

اطلاع ندارم ولی فک کنم تا ۳۲ گیگ و نهیات فرکانس ۲۶۶۶ رو ساپورت میکنه البته مطمئن نیستم 

حالا اگر فرکانس رم بیشتر هم باشه کاراییش کم میشه دیگه؟ یعنی رم با فرکانس ۲۶۶۶ کار میکنه؟؟؟

ممنون بخاطر راهنمایی 🙏❤️

برد تا چه فرکانسی ساپورت کنه اتوماتیک روی همون فرکانس فیکس میکنه

بنده رم 3000 دارم که برد برای i5 تا 2666 ساپورت میکنه که روی اون فیکس شده اگه i7 داشتم روی 2933 ست میشد

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، amirmdge گفته است :

ممنون بخاطر راهنمایی 🙏❤️

بله مادربرد شما نهایت تا فرکانس 2666 ساپورت میکنه و رمی با فرکانس بالاتر نصب کنید نهایت روی 2666 کار میکنه.

اگه رم با فرکانس 2400 با قیمت مناسب پیدا بشه خب بصرفه هست رمی با فرکانس 2400 یا 2666 تهیه کنید اگر نه که هر رمی تهیه کنی نهایت روی 2666 کار میکنه.

مادربرد شما دو تا اسلات رم داره ، اگه در اینده قصد تغییر مادربرد ندارید و بیشتر از 16 گیگ نمیخواهید رم داشته باشید دو تا ماژول 8 گیگ تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Redux گفته است :

سلام به همه دوستان عزیز

یه سوال داشتم بودجه ای حدود 1.600 دارم به نظرتون میتونم مادربرد ddr4 خوبی بگیرم یا ن ؟

شدن میشه اما توقع مادربردهای گرونتر رو نباید داشته باشید

PRIME H310M-K LGA 1151 Motherboard | تاپ رایان | فروشگاه تاپ رایان (toprayan.com)

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، jj-191 گفته است :

فرکانس رم در گیمینگ تاثیری در حد دو سه درصد داره! 

🙄

2133MHz vs. 2400MHz vs. 2666MHz vs. 2800MHz vs. 3000MHz vs. 3200MHz Gaming

uplood.ir/S3zc

لینک به دیدگاه

درود بر همه امیدوارم ایام به کامتان باشد بنده قصد دارم بعد از 6 سال از سیستم نسل 4 اینتل به سمت رایزن 5900 کوچ کنم رم انتخابی هم 64 گیگ و پردازنده هم 5900 شرکت amd  هست اما برای مین موندم این مدل ROG Crosshair VIII Formula خوبه یا مادربرد گیگابایت X570 AORUS MASTER ارزش هزینه رو داره یا نه کاربرد هم گیم هست با تشکر

لینک به دیدگاه

در در 9 بهمن 1399 در 18:51، htcnaser گفته است :

کسی نی کمک کنه

بهترین مدل برای شما  AMD FX-8350      

ولی من جای شما باشم  باندل رو عوض میکنم اگر بودجه دارین

لینک به دیدگاه

چ مدلی مثلا خرجش چقده ؟

دلیل عوض کردنشم میشه لطف کنید بگید ؟

در 1 ساعت قبل، Mohammad-DS گفته است :

بهترین مدل برای شما  AMD FX-8350      

ولی من جای شما باشم  باندل رو عوض میکنم اگر بودجه دارین

چ مدلی مثلا خرجش چقده ؟

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، jj-191 گفته است :

فرکانس رم در گیمینگ تاثیری در حد دو سه درصد داره! 

فک میکردم تاثیر بیشتری داشته باشه 

مرسی از راهنمایی 🙏❤️

در 10 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

برد تا چه فرکانسی ساپورت کنه اتوماتیک روی همون فرکانس فیکس میکنه

بنده رم 3000 دارم که برد برای i5 تا 2666 ساپورت میکنه که روی اون فیکس شده اگه i7 داشتم روی 2933 ست میشد

اره مادربرد منم ظاهرا با حداکثر فرکانس ۲۶۶۶ کار میکنه 

مرسی بخاطر راهنمایی 🙏❤️

در 9 ساعت قبل، Mu3tang گفته است :

بله مادربرد شما نهایت تا فرکانس 2666 ساپورت میکنه و رمی با فرکانس بالاتر نصب کنید نهایت روی 2666 کار میکنه.

اگه رم با فرکانس 2400 با قیمت مناسب پیدا بشه خب بصرفه هست رمی با فرکانس 2400 یا 2666 تهیه کنید اگر نه که هر رمی تهیه کنی نهایت روی 2666 کار میکنه.

مادربرد شما دو تا اسلات رم داره ، اگه در اینده قصد تغییر مادربرد ندارید و بیشتر از 16 گیگ نمیخواهید رم داشته باشید دو تا ماژول 8 گیگ تهیه کنید.

دیگه فک نکنم بیشتر از ۱۶ گیگ نیاز شه حتی برای بازی های نسل دهمی 

مرسی بخاطر راهنمایی 🙏❤️

لینک به دیدگاه

@ali2424

جفتشون خوبن. ببیتید تعداد فازهای تغذیه کدوم بهتره و نظرات آمازون و new egg و ... بخونید ازشون

من سلیقه شخصیم rog هست چون سه تا مادربوردشو داشتم تا الان و از همه نظر بی‌دردسر بودن برام. برا همین نیازی ندیدم برند دیگه‌ای رو تست کنم که نظری داشته باشم

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، htcnaser گفته است :

چ مدلی مثلا خرجش چقده ؟

دلیلش آینده نگری هست که بعدها  جا برای ارتقا داشته باشی  این باندل شما  دیگه قدیمی شده 

ارزون ترین باندل اینتل  i3 9100 f  حدود 5 تومن درمیاد ( بستگی به بودجه شما  داره ) 

ولی همین سی پیویی که گفتم تا حدود زیادی داخل  1080p کارتو راه میندازه اگه گیر بیاری

داخل یوتیوب میتونی بزنی  AMD FX-8350 + 1650  فریم ریت رو ببینی  مقایسه کنی

لینک به دیدگاه

در در 10 بهمن 1399 در 21:32، ali2424 گفته است :

درود بر همه امیدوارم ایام به کامتان باشد بنده قصد دارم بعد از 6 سال از سیستم نسل 4 اینتل به سمت رایزن 5900 کوچ کنم رم انتخابی هم 64 گیگ و پردازنده هم 5900 شرکت amd  هست اما برای مین موندم این مدل ROG Crosshair VIII Formula خوبه یا مادربرد گیگابایت X570 AORUS MASTER ارزش هزینه رو داره یا نه کاربرد هم گیم هست با تشکر

به جای خرید مین چند 10 میلیونی 64 گیگ رم چمیدونم 5900 x یه گرافیک خوب تهیه کنید

حقیقتا 64 گیگ رم اصلا نیاز نیست

حالا اگه شما پولت از پارو بالا میره بحثش جداست

و یا اینکه میخوای سیستم ببندی برای 6 سال اینده هم بحثش جداست

در در 5 بهمن 1399 در 17:36، amirreza گفته است :

سلام

دوستان قصد خرید مین z490 دارم .برای تغذیه سی پی یو یک کانکتور 8 پین میخواد و یک کانکتور 4 پین ...

پاور مناسب سیستم من یک پاور 500 وات هست ولی من میخوام 580 وات بگیرم ولی تا جایی که من نگاه کردم پاورهای زیر 2 تومن فقط یک کانکتور 4+4 پین سی پی یو دارند برای اون کانکتور 4 پین که فکر کنم بیشتر برای اورکلاک هست باید چه کار کنم؟

دوست عزیز اون کانکتور برای اورکلاکو کلا اپلو هوا کردنه

شما نیازی بهش ندارید

درضمن با پاور 580 گرین هم کسی اورکلاک نمیکنه که اگه بکنه قطعاتش باقیات صالحان محشور میشه

در کل یه سری پاور های خاص 2 تا 8 پین cpu دارند

ارزون ترینی که پیدا کردم

مدل های 550 وات ایسوس هم 2 تا دارن که یه کم ارزون ترند

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/power-supply/asus/asus-tuf-gaming-650b-80plus-bronze-power-supply-557762.html

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، hosin گفته است :

دوست عزیز اون کانکتور برای اورکلاکو کلا اپلو هوا کردنه

شما نیازی بهش ندارید

درضمن با پاور 580 گرین هم کسی اورکلاک نمیکنه که اگه بکنه قطعاتش باقیات صالحان محشور میشه

در کل یه سری پاور های خاص 2 تا 8 پین cpu دارند

ارزون ترینی که پیدا کردم

مدل های 550 وات ایسوس هم 2 تا دارن که یه کم ارزون ترند

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/power-supply/asus/asus-tuf-gaming-650b-80plus-bronze-power-supply-557762.html

ممنون

یعنی با پاور 580 در صورتی که مصرف سیستم  450 وات هست نمیشه سی پی یو یا رم رو اورکلاک کرد ؟

نمیشه از کانکتور PCI برای اون 8 پین و از 4 پین ATX برای اون 4 پین استفاده کرد ؟چون چندتا پاور ماژولار دیدم روی پاور کانکتور cpu و vga یکی بود در یک کانکتور.مثلا پاور زیر:

097a6f3b08dd8acd55.gif

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، amirreza گفته است :

ممنون

یعنی با پاور 580 در صورتی که مصرف سیستم  450 وات هست نمیشه سی پی یو یا رم رو اورکلاک کرد ؟

نمیشه از کانکتور PCI برای اون 8 پین و از 4 پین ATX برای اون 4 پین استفاده کرد ؟چون چندتا پاور ماژولار دیدم روی پاور کانکتور cpu و vga یکی بود در یک کانکتور.مثلا پاور زیر:

097a6f3b08dd8acd55.gif

شما میخوای 3 تومن بدی به این دیپ کول 500 بزار رویش 650 وات تاف ایسوس بخر

البته دیپ کول هم برند خوبیه ولی اون تاف های ایسوس هم خیلی خوبه

مشخصات سیستمتون چیه

اورکلاک رم مشکلی نداره اما سی پی وی باید بدونم چیه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، hosin گفته است :

به جای خرید مین چند 10 میلیونی 64 گیگ رم چمیدونم 5900 x یه گرافیک خوب تهیه کنید

حقیقتا 64 گیگ رم اصلا نیاز نیست

حالا اگه شما پولت از پارو بالا میره بحثش جداست

و یا اینکه میخوای سیستم ببندی برای 6 سال اینده هم بحثش جداست

حالا شما چرا میسوزی بنده ادم پول داری نیستم همون موقع هم هم روی Z 97  دلوکس 32 گیگ رم بستم اصلا حال میکنم 128 گیگ رم ببندم به کسی چه مربوطه من نظر دیگران رو در مورد مین خواستم نه رم و پردازنده و گرافیک در ضمن گرافیک هم یک 6800 سافایر سفارش دادم از نوین فون 

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، ali2424 گفته است :

حالا شما چرا میسوزی بنده ادم پول داری نیستم همون موقع هم هم روی Z 97  دلوکس 32 گیگ رم بستم اصلا حال میکنم 128 گیگ رم ببندم به کسی چه مربوطه من نظر دیگران رو در مورد مین خواستم نه رم و پردازنده و گرافیک در ضمن گرافیک هم یک 6800 سافایر سفارش دادم از نوین فون 

😂

چرا بسوزم گلم ؟ اصلا 128 گیگ رم بنداز  فقط یه ایرانی میتونه فکر کنه که ملت از سیستم داشتنشون میسوزن 😂

شما نگفتی که گرافیک خریدی و طبق مشخصاتی که تو امضات زدی فکر کردم هنوز همون گرافیک r9 داری

انشالا اصلا یه روزی 256 گیگ رم بندازی :))))

موفق باشی سالار

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، hosin گفته است :

شما میخوای 3 تومن بدی به این دیپ کول 500 بزار رویش 650 وات تاف ایسوس بخر

البته دیپ کول هم برند خوبیه ولی اون تاف های ایسوس هم خیلی خوبه

مشخصات سیستمتون چیه

اورکلاک رم مشکلی نداره اما سی پی وی باید بدونم چیه

نه نمیخوام بیشتر از 2 تومن برا پاور هزینه کنم یا 650 وات کولر مستر یا 550 وات گرین گلد یا 580 وات گرین برنز مد نظرم هست.سوالم چیز دیگه ای بود که نمیشه از کانکتور PCI برای اون 8 پین و از 4 پین ATX برای اون 4 پین استفاده کرد ؟چون چندتا پاور ماژولار دیدم روی پاور کانکتور cpu و vga یکی بود مثل عکسی که گذاشتم مثلا.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، amirreza گفته است :

نه نمیخوام بیشتر از 2 تومن برا پاور هزینه کنم یا 650 وات کولر مستر یا 550 وات گرین گلد یا 580 وات گرین برنز مد نظرم هست.سوالم چیز دیگه ای بود که نمیشه از کانکتور PCI برای اون 8 پین و از 4 پین ATX برای اون 4 پین استفاده کرد ؟چون چندتا پاور ماژولار دیدم روی پاور کانکتور cpu و vga یکی بود مثل عکسی که گذاشتم مثلا.

خیر دوست عزیز نمیشه

اون پاور 2 تا کانکتور 8 پین برای سی پی یو داره که یکی از 8 پین ها با vga یکیه اونم در صورت نیازه

پاور هایی که گفتین همشون یک عدد کانکتور دارن برای پردازنده

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

نظرتون در مورد مانیتور 27 اینچ خمیده ایسوس TUF GAMING VG27WQ چیه 

کسی استفاده کرده توضیح بدید و راهنمایی کنید

ویرایش شده توسط MohammadFamo
لینک به دیدگاه

سلام به همه

یکی دوستام میخواد یه سیستم بگیره و حدود 28 میلیون میخواد براش هزینه کنه (با مانیتور) سیستم پیشنهادی خودش این بوده دوستان اگه انتقادی پیشنهادی دارن ممنون میشم بیان کنند

Screenshot_2021-01-30-21-44-30.png

ویرایش شده توسط mmdreza
لینک به دیدگاه

سلام.

میخواستم قبل از خرید آخرین بار مطمئن بشم که این قطعات سازگاری دارن و آیا مشکلی پیش نمیاد ؟

مادربرد ایسوس PRIME B450 PLUS

رم گیمینگ تیم گروپ DARK Za 32GB 16GBx2 4000MHz CL18 DDR4

پردازنده ای ام دی Ryzen 7 3800X

مشکل اصلی سازگاری رم هست چون میخوام اگه بشه فرکانسش رو روی 3600 و تاخیر رو روی  16 یا بیشتر بذارم ولی هر چقدر تحقیق میکنم بیشتر گیج میشم مثلا درمورد single rankو dual rank و فرکانس FCLK و اینکه نمیدونم این رم سینگل رنک هست یا دوال یا اینکه اصلا یه رم 3000 با ظرفیت 16 بخرم که ارزون تر در بیاد یا همین رم برای این پردازنده بهتر هست؟

با تشکر از دوستان.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، mmdreza گفته است :

سلام به همه

یکی دوستام میخواد یه سیستم بگیره و حدود 28 میلیون میخواد براش هزینه کنه (با مانیتور) سیستم پیشنهادی خودش این بوده دوستان اگه انتقادی پیشنهادی دارن ممنون میشم بیان کنند

Screenshot_2021-01-30-21-44-30.png

اگر استفاده گیمینگه بهتره برید سمت نسل 10 مثل 10400

گرافیک هم 1660 بگیره

ssd هم 250 گیگ 

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Mohammad-DS گفته است :

دلیلش آینده نگری هست که بعدها  جا برای ارتقا داشته باشی  این باندل شما  دیگه قدیمی شده 

ارزون ترین باندل اینتل  i3 9100 f  حدود 5 تومن درمیاد ( بستگی به بودجه شما  داره ) 

ولی همین سی پیویی که گفتم تا حدود زیادی داخل  1080p کارتو راه میندازه اگه گیر بیاری

داخل یوتیوب میتونی بزنی  AMD FX-8350 + 1650  فریم ریت رو ببینی  مقایسه کنی

داخل ایران نیست ولی خارح کشو ی مشتری دارم بد عید میاد ایران حساب دارم باهاش میخوام بدم اون بیاره میتونه بیاره ولی خب من فقط نیتم بازی مال اف تویتی وارزون ن بیشتر زیاد گیمینگ نیستم فقط جسارتا بین مدل های FX-8350  , AMD FX-9590 Eight-Core   مطمعا هستی 8350 بهتره چون قیمتشون زیاد فرق نداره؟

در 1 دقیقه قبل، htcnaser گفته است :

داخل ایران نیست ولی خارح کشو ی مشتری دارم بد عید میاد ایران حساب دارم باهاش میخوام بدم اون بیاره میتونه بیاره ولی خب من فقط نیتم بازی مال اف تویتی وارزون ن بیشتر زیاد گیمینگ نیستم فقط جسارتا بین مدل های FX-8350  , AMD FX-9590 Eight-Core   مطمعا هستی 8350 بهتره چون قیمتشون زیاد فرق نداره؟

دوستان دیگ هم نظر بدید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...