رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من یه سیستم دارم که چندین سال پیش که هیچی از سیستم سر در نمیاوردم با پدرم رفتیم پیش یکی ، یه چیز چرتی طرف اسمبل کرد که الان من موندم چه کارت گرافیکی بخرم به جای این ذغال. مشخصات سیستمم این هست :

سی پی یو : i5 540m (نمیدونم بخندم یا گریه کنم طرف سی پی یو لپتاپ نسل یک بسته برای دسکتاپ و نمیدونم چجوری!)

مادربرد : HM55

رم : دو تا 4 گیگ رو 530 مگاهرتزه

پاور هم یه چیز چینیه فک کنم.. 350 واتی micronet برندش

خب الان من نمیدونم حداکثر کارت گرافیکی که این سی پی یو ساپورت میکنه چیه ببندم تا گلوگاه زیادی نکنه . درحال حاضر یه ADM HD 5450 دارم و خودتون میدونین در چه سطحیه :) حتی باهاش csgo هم نمیشه درست و حسابی زد

خیلی ممنون میشم راهنمایی کنین ♥️

ویرایش شده توسط Dominante
اصلاح
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 9 ساعت قبل، Dominante گفته است :

سلام

من یه سیستم دارم که چندین سال پیش که هیچی از سیستم سر در نمیاوردم با پدرم رفتیم پیش یکی ، یه چیز چرتی طرف اسمبل کرد که الان من موندم چه کارت گرافیکی بخرم به جای این ذغال. مشخصات سیستمم این هست :

سی پی یو : i5 540m (نمیدونم بخندم یا گریه کنم طرف سی پی یو لپتاپ نسل یک بسته برای دسکتاپ و نمیدونم چجوری!)

مادربرد : HM55

رم : دو تا 4 گیگ رو 530 مگاهرتزه

پاور هم یه چیز چینیه فک کنم.. 350 واتی micronet برندش

خب الان من نمیدونم حداکثر کارت گرافیکی که این سی پی یو ساپورت میکنه چیه ببندم تا گلوگاه زیادی نکنه . درحال حاضر یه ADM HD 5450 دارم و خودتون میدونین در چه سطحیه :) حتی باهاش csgo هم نمیشه درست و حسابی زد

خیلی ممنون میشم راهنمایی کنین ♥️

سلام

رک بخوام بگم باید کلا بیخیال این سیستمی که داری بشی و از نو یه سیستم کامل جمع کنی

البته این نظر منه. نظر بقیه ی دوستان هم محترمه :)

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Paxton گفته است :

سلام

رک بخوام بگم باید کلا بیخیال این سیستمی که داری بشی و از نو یه سیستم کامل جمع کنی

البته این نظر منه. نظر بقیه ی دوستان هم محترمه :)

آها مرسی😂

بقیه دوستان هم بگین اگه امیدی هست.. یا بهترین کارت گرافیکی که با این زیاد گلوگاه نکنه چیه.ممنون

فقط این که اگه خواستم بفروشمش ، چند بفروشمش حدودا؟

مشخصات کاملش :

cpu : i5 540m

main : MAL HM55 esonic

gpu : hd 5450 xfx 2gb

psu : 350w micronet

ram : 2x 4gb kingstone فک کنم ۸۰۰mhz..

hdd : 1tb seagate

ممنون از راهنمایی

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت مهندسین و دوستان عزیز لیون کامپیوتر

من میخواستم ی سیستم جمع ببندم برای گیم اما بودجه کمی دارم پس گرافیک رو حذف کردم و تصمیم گرفتم یک گرافیک آنبرد انتخاب کنم

CPU: RYZEN 3 PRO 3200G که این نسخه پرو نمیدونم اینجا چی میگه ولی تحقیق کردم و به تفاوت خاصی پی نبردم حالا اگه شما میدونید خوشحال میشم بهم بگین

همچنین قیمت این پردازنده تقریبا 700 تومن ارزون تر بود ولی بدون جعبه فن هستش بنظرتون ارزش داره بگیرم و فن جدا بگیرم واسش؟

همچنین من یک مادر برد (PRIME B450M-K) انتخاب کردم حالا این مادربرد مشکل و یا محدودیتی نداره برای گرافیک آنبرد این پردازنده؟؟؟

خواهش میکنم جواب بدین تشکر

لینک به دیدگاه

خوب چون نمیخوای گرافیک بگیری پس سعی کن پردازنده رو قویتر بگیری، یک و چهارصد بگذار رو پولت PRO 4350 بگیر که خیلی بهتره از 3200. خود پردازنده هم قدرت خیلی خوبی داره فردا روز گرافیک خریدی 4350 بی‌نیازت میکنه از آپگرید پردازنده.  

لینک به دیدگاه

سلام

مادربرد من GIGABYTE G41MT-S2(rev.1.5) هستش

آخرین cpu  و قدرتمنترین cpu براش چی وجود داره ؟؟؟

لطفا توضیح کامل بدید بهم 

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام خدمت مهندسین عزیز به نظر شما بین اینا کدومو وردارم خوبه؟ لطفا دلیل هاتون رو هم بگین

PRIME A520M-K قیمت 1900

PRIME A520M-E   قیمت 1999

و

PRIME B450M-K قیمت اینم 2130
ممنونتون میشم واقعا خیلی لازممه

ویرایش شده توسط FARANAZ
غلط املایی
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بستگی به نیازتون داره!

معمولا توی مادربرد های ایسوس، اونی که e داره، یه سری امکانات بیشتر داره، مثلا لاین های بیشتر pci e یا پورت های بیشتر ساتا، در همین حد و تمام!

اگر میخواید حداکثر یه ryzen 5 با یه کارت گرافیک ساده بندازید، همون اولی مناسبه! اما b450 سیپیو بهتر هم میتونید بندازید، از طرفی قدیمی تره و نسل های کمتری از رایزن هارو پوشش میده، a520 شاید نسل بعد رایزن هارو هم ساپورت کنه!

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود

بستگی به نیازتون داره!

معمولا توی مادربرد های ایسوس، اونی که e داره، یه سری امکانات بیشتر داره، مثلا لاین های بیشتر pci e یا پورت های بیشتر ساتا، در همین حد و تمام!

اگر میخواید حداکثر یه ryzen 5 با یه کارت گرافیک ساده بندازید، همون اولی مناسبه! اما b450 سیپیو بهتر هم میتونید بندازید، از طرفی قدیمی تره و نسل های کمتری از رایزن هارو پوشش میده، a520 شاید نسل بعد رایزن هارو هم ساپورت کنه!

میخام از سایت بخرم ولی به صورت باندل میفروشه و قیمت هاشم تقریبا ی تومن کمتر زده از سایت های دیگه مشکل نداره بنظرتون؟

سایتشم تقریبا مشهوره و من خرید کردم ازشون ولی نمیدونم چرا اینقدر ارزون دارن میفروشن و ی نکته جالبش هم اینکه حتما به صورت باندل میفروشن نه تکی

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان 

من سیستم خودم رو اسمبل کردم حالا پاور سیستم قدیمیم نمیدونم بهش میخوره یا نه میشه لطف کنید راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم ازتون

پاور گرین PE9000  و مادربرد a520ME

لینک به دیدگاه

سلام

قصد خرید باندل asus prime a520m-e  و سی پی یو RYZEN 3 PRO 3200G

اما توضیحات درباره مادربرد asus prime a520m-e  نامعلومه ..خواستم بدونم این مادربرد بطور حتم گرافیک انبرد این سی پی یو RYZEN 3 PRO 3200G

پشتبانی میکنه؟

اگر اره با چه میزان vram؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

با رفتن به سایت سازنده سی پی یو و مادربرد میتونید تمام جواب سوالاتون رو پیدا کنید

لینک به دیدگاه

پاورتون گرین نیست و آشغاله...

مادربرد به این خوبی رو با این پاور به فنا ندید...

اگه محدودیت بودجه دارید یدونه گرین دست دوم و تمیز بگیرید...

لینک به دیدگاه

سلام دوستان جدیدا ی پردازنده RYZEN 3 3200G خریدم ولی خنک کننده ندارم میخواستم بدونم پیشنهادتون چیه برای خنک کننده؟

در 2 ساعت قبل، sajad-tnt گفته است :

پاورتون گرین نیست و آشغاله...

مادربرد به این خوبی رو با این پاور به فنا ندید...

اگه محدودیت بودجه دارید یدونه گرین دست دوم و تمیز بگیرید...

البته من خودم این پاور رو دارم و چند ساله ازش استفاده میکنم مشکلی نداشته حالا خودمم میخوام ی پاور خوب بگیرم حالا میگم مشکل نداره از این استفاده کنم تا ی پاور خوب بخرم؟ چون همون اوایل قطعات هم گارانتی دارن اگه خدای نکرده خراب بشه

لینک به دیدگاه

نه، کلا این چیپست های 520 و 550 از apu های سری سه هزار amd پشتیبانی نمی‌کنند 

ویرایش شده توسط Reza.mk
لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، Reza.mk گفته است :

نه، کلا این چیپست های 520 و 550 از apu های amd پشتیبانی نمی‌کنند 

چرا ساپورت میکنه

خود فروشگاه فافا سی پی یو رایزن مدل 3200g  با این مدل مادربرد بعنوان باندل گذاشته برای فروش

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، FARANAZ گفته است :

البته من خودم این پاور رو دارم و چند ساله ازش استفاده میکنم مشکلی نداشته حالا خودمم میخوام ی پاور خوب بگیرم حالا میگم مشکل نداره از این استفاده کنم تا ی پاور خوب بخرم؟ چون همون اوایل قطعات هم گارانتی دارن اگه خدای نکرده خراب بشه

سلام.همونطور که دوستمون گفت پاور گزین نیست خیلی بدرد نخوره.بهتره استفاده نکنید.گارانتی همینجوری قبول نمیکنن وای به حال اینکه اثر سوختگی روی برد باشه.توی کارتشون هم بخونی نوشته.من خودم یه بار به دلیل پاور بدرد نخور کل سیستمم به فنا رفت.

ویرایش شده توسط amir.t.1261
لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، persian.ir گفته است :

چرا ساپورت میکنه

خود فروشگاه فافا سی پی یو رایزن مدل 3200g  با این مدل مادربرد بعنوان باندل گذاشته برای فروش

منم امروز از فافا خریدم چطوره بنظرت؟ چون من گرافیک هم نمیخوام بخرم

در 29 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

سلام.همونطور که دوستمون گفت پاور گزین نیست خیلی بدرد نخوره.بهتره استفاده نکنید.گارانتی همینجوری قبول نمیکنن وای به حال اینکه اثر سوختگی روی برد باشه.توی کارتشون هم بخونی نوشته.من خودم یه بار به دلیل پاور بدرد نخور کل سیستمم به فنا رفت.

خب نظرتون در مورد پاور های دست دوم چیه برم از تعمیرات شهرمون بخرم؟؟

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، FARANAZ گفته است :

منم امروز از فافا خریدم چطوره بنظرت؟ چون من گرافیک هم نمیخوام بخرم

اینجا زده ساپورت نمیکنه

714220553_Screenshot_2021-02-14AsusPRIMEA520M-EAMDAM4SocketA520Micro-ATXDesktopMotherboard-Wootware.thumb.png.e3a22fde27bdea6fd062371aa5d9e4a6.png

This motherboard is not compatible the AMD Ryzen 3 3200G and Ryzen 5 3400G.

این مادربرد با AMD Ryzen 3 3200G و Ryzen 5 3400G سازگار نیست.

اما توی نت زده سری 3000 رایزن ساپورت میکنه

AMD AM4 socket: Ready for Ryzen™ 5000 Series/ 4000 G-Series/ 3000 Series Desktop Processors

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، persian.ir گفته است :

اینجا زده ساپورت نمیکنه

714220553_Screenshot_2021-02-14AsusPRIMEA520M-EAMDAM4SocketA520Micro-ATXDesktopMotherboard-Wootware.thumb.png.e3a22fde27bdea6fd062371aa5d9e4a6.png

This motherboard is not compatible the AMD Ryzen 3 3200G and Ryzen 5 3400G.

این مادربرد با AMD Ryzen 3 3200G و Ryzen 5 3400G سازگار نیست.

اما توی نت زده سری 3000 رایزن ساپورت میکنه

AMD AM4 socket: Ready for Ryzen™ 5000 Series/ 4000 G-Series/ 3000 Series Desktop Processors

این سه هزار منظورش پردازنده هایی که گرافیک مجتمع ندارند هست، مثلا 3100 یا 3300x.بعد هم شما سایت سازنده رو ملاک قرار بده تو لیست پردازنده های قابل پشتیبانی از این مادربرد اثری از این پردازنده 3200g نیست پس شما هم روزه شک دار نگیر یه چیپست B450 بگیر خیال خودت رو راحت کن. 

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، Reza.mk گفته است :

این سه هزار منظورش پردازنده هایی که گرافیک مجتمع ندارند هست، مثلا 3100 یا 3300x.بعد هم شما سایت سازنده رو ملاک قرار بده تو لیست پردازنده های قابل پشتیبانی از این مادربرد اثری از این پردازنده 3200g نیست پس شما هم روزه شک دار نگیر یه چیپست B450 بگیر خیال خودت رو راحت کن. 

فروشگاه فافا سفارش دادم

گفتن نیاز ب ابدیت داره ..تست میشه مشکلی نداره

اولین بارشون ک نیست

ویرایش شده توسط persian.ir
لینک به دیدگاه

سلام میخواستم برای pc یه ssd تهیه کنم مدل مادربرد asus h97- plus

SX8200 pro این ssd رو ساپورت میکنه ؟

و اینکه بهترین ssd  که برای سیستم من مناسبه معرفی کنید لطفا

لینک به دیدگاه

سلام

کاربران و اساتید محترم

لطفا یک مدل کولر ( بادی یا واتر ) حداکثر تا 3 تومن بهم معرفی کنید ( بغیر از برند گرین ) و اینکه RGB هم باشه .

خودم توی نت خیلی جستجو کردم ولی نمیدونم کدوم برند کارآمد هست .

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Mohsenx2 گفته است :

سلام

کاربران و اساتید محترم

لطفا یک مدل کولر ( بادی یا واتر ) حداکثر تا 3 تومن بهم معرفی کنید ( بغیر از برند گرین ) و اینکه RGB هم باشه .

خودم توی نت خیلی جستجو کردم ولی نمیدونم کدوم برند کارآمد هست .

1.cooler master hyper 212 rgb black edition

2.deepcool gammaxx gte v2 rgb 

کولر های بادی خوبی که من میشناختم تا حدود دو و خورده ای الی سه تومن

ویرایش شده توسط GoodboYT
اصلاح
لینک به دیدگاه

سلام دوستان من میخواستم ی پاور بگیرم واسه سیستمم

مادربردم Asus مدل PRIME A520M-E

بعد حالا رفتم سراغ تعمیراتی شهرمون که گفتن ی مدل پاور استوک 550 وات داریم که واقعیت من سایت های ایرانی رو گشتم همچین چیزی پیدا نکردم ولی سایت های خارجی بود که این اقا 700 تومن قیمت گذاشتن رو پاور 

به نظر شما همچین پاوری به درد این سیستم میخوره و در کل ارزش داره که بخرم؟؟

مدل پاور:  gp550b-2u power supply

نمئ-20.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...